Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117801) Mcrazy válasza bostone (#117800) üzenetére


Mcrazy
őstag

Pld fáljkezelők FTP szervereivel. Ez a Fájlkezelő pld az sd kártyát is megosztja FTP-n keresztül

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#117802) dzsordzs69 válasza vacs (#117772) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Valaki tudja esetleg, hogy miért nem fogadja el fizetéskor a master card-ot? Ehh...
Köszi

(#117803) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Azt tapasztaltam par napja, h mind az uc mini mind az Opera mini speed módja nem működik normálisan. Ráadásul a tabletemen is ezt tapasztaltam. Tehát. Speedre van állítva az uc mini de rakeresek bármire es normalon jön be. Ki lell kapcsolni majd ujra be a speed modot es akkor es megjavul. Ugyanez ha rakeresek egy textre (kijelölés->search uj lapon). Valami server gond naluk vagy a szolgáltató kinlodik? Először az uc mininel talasztaltam aztán az opera mini is elkezdte.

(#117804) Somatom válasza bostone (#117800) üzenetére


Somatom
veterán

Az SMB megosztás csak Mac gépen futó klienssel működik root nélkül. A legjobb sztem a WebDAV. Ilyet pl. Servers Ultimate -tel tudsz csinálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117805) dokee78 válasza Mcrazy (#117796) üzenetére


dokee78
félisten

Elmondom mi értelme,így már világos lesz:
Xiaomi MiBand2-m van és az értesítési sávon megjelenő értesítéseket jelzi.
Teló töltőn és eléri a 100%-ot,értesítési sávon jelzi,ezáltal rezeg az okoskarperec,hogy teló feltöltve.

Kékes525 & Krill77 :R

(#117806) Fall-N válasza Somatom (#117789) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért nem? Nekem egyből felismeri a pendrive-ot. Samsung S4 régi telefonnal is tudta 4 éve, meg mostanival is.

Tudtommal csak a Nexushoz kellett külön OTG plugin. Pixelhez nem hiszem.

Persze ha NAS-ra gondolsz, vagy kernelen csatlakoztatott dolgokra gondolsz, akkor tárgytalan. OTG tág fogalom.

dokee78: Mint oly' sok mindenre erre is Taskert használnék. Ilyen egyszerű feladatokra tökéletes és ha már fent van akkor mást is megold akár bonyolultabb dolgokat is az ember vele. Pl. Lehet csinálni hang profilokat és azokat kapcsolni az értesítési sáv csempéin. Ezért szerintem kár más alkalmazásokat keresni.

[ Szerkesztve ]

(#117807) Gabis válasza Krill77 (#117799) üzenetére


Gabis
őstag

Szia, miért nem ajánlod, hogy 100-on vegye le?

(#117808) Somatom válasza Fall-N (#117806) üzenetére


Somatom
veterán

Fogalmam sincs, hogy miért nem látja, de nem látja. Az összes többi kütyümön működik, csak ezen a telón nem. A TC viszont símán kezeli, úgyhogy a Solid -ban állt keresztbe egy elektron és elzárta a felismerés útját. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117809) Tibor7878 válasza Kékes525 (#117798) üzenetére


Tibor7878
tag

Szia! Köszönöm a válaszod! Sajnos nekem csak 6.0 van, tehát egy külső program segítségére lenne szükségem!

(#117810) lovi27 válasza Somatom (#117762) üzenetére


lovi27
addikt

Még jó! 5 mp teszt után ki hinné el? :D De, fordítsuk komolyra...

Jogos az elvárásod és tudja is. Úgy mész tovább, hogy a felmásolt megosztandó fájlt kiválasztod, majd a Menü (3 függőleges pont) és ott a Megosztás. Válaszd a Nyilvános linket és a kinyíló lehetőségek közül például választhatod, hogy közvetlenül e-mail-ben küldöd a linket, de a kedvencedet a Vágólapot is.

Fektetett üzemben működik két paneles módban is! A beállításokban lehet aktiválni. Nem alapértelmezett! Tényleg nem gondoltam, hogy alapos tesztet végeztél... :DDD

Ha további segítség kell szívesen, de tegyük privátban. Használati utasítással ne terheljük tovább a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#117811) snowdog válasza Tibor7878 (#117809) üzenetére


snowdog
veterán

S6-nál is ugyan ott van, az akkumulátornál: Beállítások-Eszköz karbantartás-akkumulátor-Nem figyelt alkalmazások-Alkalmazások hozzáadása.

(#117812) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam az AnySoftKeyboard billentyűzetet, eddig nagyon tetszik, kár hogy nem hamarabb tettem fel...
Viszont nem találom, hogy hol lehet előhívni a vágólapot?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#117813) Krill77 válasza Gabis (#117807) üzenetére


Krill77
őstag

Nem érdemes 100 ig tölteni. Mert visszamegy 99 re es ujra raadja. Es ez az ingadozas es feszültség nem tesz jot az akkunak.

(#117814) air válasza Krill77 (#117813) üzenetére


air
nagyúr

Ennek olvass kicsit utána, és ne terjessz hülyeséget! :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117815) Viktor0610 válasza sopruk (#117812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs benne erre lehetőség.

Samsung Galaxy A54

(#117816) Somatom válasza lovi27 (#117810) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem meg ne privátozzunk, mert ezek hasznos infók annak, aki szeretné használni ezt a fájlkezelőt. Erre a linkelés módszerre biztos, hogy csak sokára találtam volna rá, pedig nagyon hasznos. Így már tényleg egyre szimpibb. A vágólap pedig azért főszereplő nálam, mert egy beépülő vágólapkezelőt használok, a Clipper Plus -t. Ez olyan mindenes nálam.

Sopruk:
Én is Anysoftot használok. Nem tudom, hogy van -e benne ilyen vágólap előcsaló funkció. Neked is ajánlom figyelmedbe az említett vágólapkezelőt. Nálam mindíg látható az ikonja a notibáron, így bármikor hozzáférek a vágólaphoz anélkül, hogy háttérbe kéne tegyem az épp használt alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117817) szanozs


szanozs
aktív tag

Létezik olyan hívásfogadó alkalmazás, hogy ha egy adott számról érkezik a hívás akkor automatikusan felveszi, küld egy "# gombot" és leteszi.

(#117818) Somatom válasza szanozs (#117817) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy lenne ilyen célalkalmazás. Automatizálóval talán össze lehetne ügyeskedni, bár root nélkül necces.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117819) Krill77 válasza air (#117814) üzenetére


Krill77
őstag

Utana olvastam es helytelen a tolton hagyni a telot! 100 ra kb havi 1x kell tölteni. 85-90 körül le kell venni a toltorol. (tudtam, h lesz akinek ez nem tetszik)

(#117820) ollie válasza Krill77 (#117819) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És hol olvastál utána?

***

(#117821) beg válasza ollie (#117820) üzenetére


beg
veterán

Kiskegyed tech rovatban :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#117822) Somatom válasza Krill77 (#117819) üzenetére


Somatom
veterán

Felteszek egy rávezető kérdést. Szerinted, amikor a teló 100% -ot mutat, az minek a 100% -a?
Bónusz kérdés: szerinted, amikor 0% -ot eléri, az az akku mélykisülését jelenti?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117823) lovi27 válasza Somatom (#117816) üzenetére


lovi27
addikt

Ha mást is érdekel, akkor miért ne.

Tudom, mert már ajánlottad (nem nekem, csak itt a fórumon). Nekem ez van, mert akcióban ingyé vót: Clipboard Pro Most meg is lepődtem mikor megnéztem, mert ott virít rajta a Google jelszavam, én meg szenvedek a begépelésével. Ugye, nem kell mondanom milyen gyakran használom? ;] :DDD

(#117824) Somatom válasza lovi27 (#117823) üzenetére


Somatom
veterán

Közben meglett a Magyar nyelv, a kétpaneles nézet, és a sötét, monokróm téma. Egyre jobban tetszik. A szervereket már tegnap teszteltem. Mennek hotspoton is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117825) dokee78 válasza Fall-N (#117806) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi!
Tasker az egy multi funkciós alkalmazás,párszor próbáltam más dolgokra,de nekem komplikált.
Tudom elég egyszer beállítani,de azt még egyelőre kihagyom.
Erre a feladatra elég egy egyszerű alkalmazás.

(#117826) Diokhan válasza beg (#117821) üzenetére


Diokhan
addikt

pl itt...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#117827) sopruk válasza Somatom (#117816) üzenetére


sopruk
aktív tag

Közben megtaláltam a beállítások között a gesztusoknál. Más hasznos húzó műveletek mellett, ha a szóközt húzom felfelé, akkor előjön egy segéd billentyűzet... Sajnos csak egyet tárol.
Viszont nagyon köszi a Clipper ajánlatot! (Pont ez lett volna a következő kérdésem, hogy van e ilyen :) ) Fel is raktam az ingyenes verziót gyorsan. De még ki kell majd tapasztalni a működését...

[ Szerkesztve ]

(#117828) Phülöp válasza Krill77 (#117819) üzenetére


Phülöp
addikt

lehet, hogy le kell venni
én akkor se fogom
sose tettem
este felrakom töltőre, reggel lehúzom
a pokolban fog égni a halhatatlan lelkem
örökké

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117829) alex devil válasza Phülöp (#117828) üzenetére


alex devil
senior tag

+1

és micsoda kárt okozunk ezzel... jajjajj
;]

S23

(#117830) Somatom válasza sopruk (#117827) üzenetére


Somatom
veterán

Ne add fel! Ha kiismered, akkor meg fogod látni, hogy hatalmas segítség. Én külön mappákban jegyzeteket, linkeket, koordinátákat, könyvjelzőket tárolok benne, mert mindíg kéznél van, csak le kell húznom a rolót, és rábökni. Lehetne még fejleszteni, de nem találtam jobbat. A többivel az volt a gondom, hogy külön alkalmazásban nyíltak meg, amik háttérbe rakták azt az alkalmazást, amihez tulképp a vágólap tartalma kéne. A Clipper -ben viszont minden művelet a rolón történik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117831) Krill77 válasza Phülöp (#117828) üzenetére


Krill77
őstag

Szo sincs a pokolrol. Csak ajanlott nem fullra tölteni.

#117822)Somatom
tudom mire gondolsz. Nem lehet lenullazni az akkut könnyen az oke. De pl a sony direkt adott li frissitest anno a teloihoz, h jelezzen 100 előtt. A sony mp4 emben külön opcio van, h 90% nal jelezzen. Hiába az ekektronika ami elvileg szabályozza, h 100 nal mar ne menjen bele csak ami kell. Mar az sem tesz jot. Ha csak kicsit csepegtet az is feszültség. Ha leall 100 nal akkor 99 re eseskor ujra raad - megint ujra kap feszültséget.
Tobb cikkben is olvastam hasonlót.

http://m.hvg.hu/tudomany/20150914_okostelefon_akkumulator_hogyan_toltsem

[ Szerkesztve ]

(#117832) air válasza Krill77 (#117831) üzenetére


air
nagyúr

HVG tudomány rovat. :W
Sejtettem.

"ajanlott nem fullra tölteni."
Nem tudod fullra tölteni.
Ha a telefon azt is mutatja, nem az.
Erről ennyit!
Időről időre előjön ez a kérdés, és mindig van valaki, aki ezzel próbálja meggyőzni a többieket.
Aztán kiderül, hogy az információi fals forrásokból származnak.
Ja, és persze szó sincs arról, hogy kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117833) Bozek válasza Diokhan (#117826) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Az akku-gyártásban érdekelt Cadex által üzemeltetett Battery University weboldal"

Nem, a Cadex által szponzorált. A kettő nem ugyanaz.

(#117831) Krill77: HVG? Annál még a Kiskegyed Tech rovata is jobb. :D

(#117834) Krill77 válasza air (#117832) üzenetére


Krill77
őstag

Sajnos nem. Egy akku gyártó cég. A hvg-t meg csak azok fikazzak akik szerint az a kislány tényleg a saját életét éli es a saját lábukon állnak a férjével..
Utana olvashatsz a sony fele dolgoknak is.

(#117835) DS39 válasza Krill77 (#117834) üzenetére


DS39
nagyúr

Eddig tudtam követni a beszélgetést, de most elvesztem.
Milyen kislány és a férje? Ezt most a Kiskegyedben keressem vagy a HVG-n? :D

(#117836) Bozek válasza DS39 (#117835) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem Ráhelre és Istvánra gondolt. :D

(#117834) Krill77: Nem, nem akkugyártó cég csinálja a weboldalt. Ők max. szponzorálják, ami nem jelent semmit. De ezt már korábban leírtam. A Sony meg mást csinál. Tény, hogy az akku védése a cél, de egészen máshogy működik, ki is kapcsoltam, mert zavart, hogy kiírta, hogy úgy nagyjából 6:40 körül kelek, akkorra tölti fel 100%-ra a telefonom. :D

[ Szerkesztve ]

(#117837) air válasza Krill77 (#117834) üzenetére


air
nagyúr

A politikát feleslegesen kevered ide. Semmi köze ezekhez a dolgokhoz.
Egyébként a HVG szakmai részei jók. De a tudomány rovata silány. Ezt már nem egy, nem kettő, hanem számtalan ott megjelent totálisan dilettáns írások bizonyították.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117838) Krill77 válasza DS39 (#117835) üzenetére


Krill77
őstag

Bocs az a resz mar airnek ment.

(#117839) Bozek válasza Krill77 (#117834) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyébként meg a saját lábukon állnak, ahogy mindenki más. Egyszer megpróbáltam máséra állni a buszon, de nem értékelte az ötletet. Meg nem is volt kényelmes. :D

(#117840) lovi27


lovi27
addikt

Folyamatosan teljesen feltöltött akkumulátor.
Mikor sül ki? Juj, kéne ajándékba egy a cikkírónak!

(#117841) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok.

Van esetleg olyan dual SIM-es app Androidra, amellyel ütemezetten némítható (hétköznap 18-07-ig, és hétvégén) az egyik kártya?

A céges kártyán nem szeretnék adott időszakokban hívásokat fogadni, de a manuális ki-ba kapcsogatás kissé macerás.

(#117842) punky10


punky10
addikt

Este 10 körül felteszem a telefont tölteni.Ejfélre feltölti.Mivel minden szinkron engedélyezve van,2 óra körül már 98%-on van,és ujra elindul a töltés,aminek 2 óra 10 perckor vége is.4-kor már ujra 98%-on van,de nem indul újra a töltés,mert kelek,és leveszem a töltőről.Tehát rajta van éjszaka,és naponta 2x töltődik.A cikkíró kutatása szerint ez sokkolja az akkumulátort,inkább tegyük minden alkalommal rövid időre töltőre.Egy nap alatt akár 4-5-ször is,mert az nem sokkolja mimóza-lelkű akkumulátorunkat.Értem... :D
Ugorjuk át ezt a hülyeséget.
Vagy tartsunk akkumulátor-napot... ;]
Rég volt... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#117843) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani, hogy a számnélküli/rejtett hívásokat alapból utasítsa el? Vagy melyik app kell hozzá.

Lumiáról váltottam, ott gyárilag adta magát ez a lehetőség a rendszerbeállításban.

Most egy Xiaomi MI A1-et használok Stock droiddal.

Köszönöm a válaszotokat!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#117844) dokee78


dokee78
félisten

Van egy Mobile wifi routerem.
Melyik alkalmazással tudom megnézni kik vannak rá kapcsolódva?

(#117845) zeon.hu válasza dokee78 (#117844) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha Huawei, akkor Huawei HiLink.
Gondolom, egyéb gyártóknak is van hasonló alkalmazása.

#?*@&!

(#117846) dokee78 válasza zeon.hu (#117845) üzenetére


dokee78
félisten

ZTE.

(#117847) zeon.hu válasza dokee78 (#117846) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ZTE Link
Nem ismerem, de szerintem tudnia kell mutatni a csatlakozott eszközöket.

#?*@&!

(#117848) Viktor0610 válasza zeon.hu (#117847) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Használtam, de mivel néha nem mutatta az infókat, így inkább böngészővel léptem be a router adatai közé.
Plusz egy ok a böngészős verzió mellett, hogy van olyan opció, amit csak ott lehet beállítani. :(((

A HiLink sokkal jobban használható, de nyilván az most nem pálya.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#117849) zeon.hu válasza Viktor0610 (#117848) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó a HiLink, de azért pár plusz funkciót még el tudnék képzelni :)

#?*@&!

(#117850) Viktor0610 válasza Gömbike (#117843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapból nincs benne szerintem, de a Truecaller appal megoldható.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.