Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) ohje2 válasza Patice (#23345) üzenetére


ohje2
csendes tag

Most nezem, hogy szepen ujraindexeli magatol a megadott konyvtarat, csak azt nem indexeli, amit transmission toltott le.. Otlet?

[ Szerkesztve ]

(#23352) ohje2 válasza ohje2 (#23351) üzenetére


ohje2
csendes tag

Ahh, utolag vegig porgettem forumot, talaltam 1-2 otletet kiprobalom oket, bar egyik sem tudnik sajnos robosztusnak :S

(#23353) Patice válasza ohje2 (#23351) üzenetére


Patice
Topikgazda

A TM letöltés az pont kivétel ( :DDD ), az indexelésnek nem esemény az, ha elkezd letölteni oda egy harmadik féltől származó torrent kliens egy fájlt, mert amikor létrehozza azt (lefoglalja a helyet), akkor még nem teljes a fájl. Amikor meg befejeződik a letöltés, akkor meg igazából nem is történik fájlművelet. Ezért.

TM letöltést a DLNA Médiaszerver csak kézi újraindexelés után fogja látni. Vagy áthelyezed/visszarakod a fájlt a helyére. Vagy írsz rá egy szkriptet, ami elindítja automatikusan az indexelést időzítetten.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23354) partytime25 válasza Madwe (#23350) üzenetére


partytime25
tag

.. Igy igaz amikor ébren van minden tökéletes mindenhonnan.... amikor leállítom majd saját hálón ébresztem hibátlanul ébred is.

Távolról viszont nem hajlandó ami eddig dsm 5,2 vel tökéletesen ment.
Hazaérek megpróbálom ki - be kapcsolni a WOL -t hátha valami bug.
Ha nem akkor meg valami beállítást igényelne bár nem hinném...

Köszi

:R

(#23355) Tamarel válasza Patice (#23353) üzenetére


Tamarel
senior tag

Elvileg a /usr/syno/bin/synoindex -R all parancsot kell futtatni időzítve.
6.0 előtt nem kellett az elérési út, 6.0 alatt útvonal nélkül kézzel lefut, de időzítve nem. Elvileg teljes útvonallal időzítve is lefut, még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#23356) psg5 válasza atike (#23325) üzenetére


psg5
veterán

Azért köszi, minkettőtöknek :)

F.K.T.

(#23357) atike válasza psg5 (#23356) üzenetére


atike
nagyúr

A tipp az nem jött be - mármint nekem sem és sajnos esélyes, hogy rajtad sem segít.

Bekapcsoltam a Naplóközpontot, a hardvernél meg a hibernálás naplózását.

Ez az eredmény:

Ott figyel, hogy valami, valaki felélesztette a nast, de nincs semmi részletezés, hogy honnan, milyen kérésre... Nyomozok tovább... :DDD

(#23358) Doky586 válasza partytime25 (#23349) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan küldöd a mágikus csomagot? kintről bejelentkezel a routeredbe? vagy kintről közvetlen? Átlag router a kintről érkező csomagot nem tudja broadcastolni lanon (portforward ide vagy oda)..

Nem változott meg a NAS MAC vagy IP címe a frissítéstől?

[ Szerkesztve ]

(#23359) atike válasza Doky586 (#23358) üzenetére


atike
nagyúr

Frissítéstől módosuló mac cím...? Az egy hardver adat, szoftveres frissítéstől nem változhat.

(#23360) Doky586 válasza atike (#23359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért nem így van.. PC-n is csak egy beállítás a MAC cím átírása, IOS telefonoknál is kérés nélkül megváltozik időnként (újraindításonként bizonyos típusoknál)....

[ Szerkesztve ]

(#23361) atike válasza Doky586 (#23360) üzenetére


atike
nagyúr

Fizikai címnek is mondják, mert elvileg nem változik, de tény, hogy vannak rá módszerek, hogy meg lehessen változtatni (vagy éppen elfedni, és másiknak láttatni).

De továbbra is azt mondom, hogy az durva lenne, hogy ha szoftverfrissítés után megváltozna...

(#23362) Doky586 válasza atike (#23361) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hajlandó lennél felvágni az ereidet ha ez a Synologynál mégis bekövetkezne..?
(akár egy véletlen hibás frissítés miatt)

(#23363) atike válasza Doky586 (#23362) üzenetére


atike
nagyúr

:D :D :DDD

Azt azért nem, de csalódnék bennük nem kicsit.

(#23364) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem erre mondják azt, hogy a műtét sikerült...a beteg meghalt. :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23365) kaviat


kaviat
tag

nem tűnik életszerünek, hogy egy frissités megváltoztassa a mac address-t.

(#23366) Intelligencs válasza Patice (#23334) üzenetére

DS1515+ -nál miért jobb? Én pont ebben gondolkodom. Nekem kinézetre is jobban tetszik, meg egy lemezzel több is megy bele.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#23367) Essejó válasza Patice (#23339) üzenetére


Essejó
veterán

Addig okés, hogy WD RED, de az árából majdnem kettő ilyet veszek és az már mégis csak 16 TB.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23368) Borisz76 válasza Essejó (#23367) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is pont ilyeneket tervezek venni...csak nekem 12 db kell majd.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23369) lajos75 válasza Borisz76 (#23368) üzenetére


lajos75
senior tag

Arra készülj fel hogy nagyon hangos!
És az olvasási sebessége katasztrófa :D

(#23370) Tamarel


Tamarel
senior tag

Ma vettem észre, hogy nem jó az Antivirus. Időzített ellenőrzésnél befagy az "inicializálás" állapotba és csak tekeri a vinyót. Egész nap... míg ki nem lőttem.
Újraindítás és újratelepítés után is, tehát ez nem bug hanem feature.

(#23371) Essejó


Essejó
veterán

Két kérdésem lenne ami összefügg. Hogy tudom beállítani a DS-ben, hogy a Data.hu letöltésemhez használja a prémium elérésem, ergo névvel jelszóval lépjen be. Illetve lehet-e időzíteni a letöltést, teszem azt hajnali 5-kor kezdje el.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23372) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

DS215j-hez honnan tudok leszedni megfelelő transmissiont? Letöltöttem a hivatalos(?) oldalról minden csomagot (2011-ben volt utoljára release(?), de mindegyikre azt írta, hogy nem az én CPU-mhoz lett fordítva. Sajnos a Download Manager számomra használhatatlan, mert az ncore torrentekből csak egy torrent.php-t szed le, bármit csinálok vele.. lassan már az ablakon hajítom ki, annyi időm elment vele..
köszi előre is!

(#23373) gallozs válasza 0xY (#23372) üzenetére


gallozs
csendes tag

Szia!

Itt találod a csomagok között, kell hozzá Python csomag is (nálam kellett):
https://synocommunity.com/packages

(#23374) Mr Bond 007 válasza Intelligencs (#23366) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Processzor sokkal erősebb. Ha akarsz majd dockerben virtuális gépeket is futtatni vagy 4k filmet streamelni a jövőben akkor ez köröket ver az atomosra teljesítményben.

Essejó: A WD Red nasba van tervezve, tehát ha egyszerre többen lógnak rajta, akkor se térdel le olyan könnyen mert fel van rá készítve a vezérlő. Az írási/olvasási teljesítmény is sokkal job, és persze csendes is. Az általad linkelt vinyó viszont inkább backupra van kitalálva. Pl külső házba vagy olyan nasba illik ami a meglevő fő nas árnyék másolata lenne hibatűrés (high availability) miatt. De inkább jellemzően külső házban a nasra/pc-re kötve rá kerülnének a fontos adatok mentései.

[ Szerkesztve ]

(#23375) Mr Bond 007 válasza 0xY (#23372) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én ez alapján tettem fel. KATT
Igaz én 5.2-t használok, nem tudom megy-e így a 6.0-val is.

(#23376) 0xY válasza Mr Bond 007 (#23375) üzenetére


0xY
tag

köszi a step-by-step howtot, sajnos a telepítés végén elhasal a 6-os verzióval, "futtatás nem sikerül". Használja esetleg valaki hatos alatt? Sajnos egyre több falba ütközök a jószággal, kicsit csalódott vagyok 2 hét használat után. Olyan megfoghatatlan jelenségekkel küzdök, mint:
- DLNA-n időnként eldobja a filmet a TV, "nincs hálózati kapcsolat" felkiáltással
- Acronis backup a mentés végén hibát dob, mintha nem tudná a kiírt fájl jogosultságát átállítani, pedig ownerként írok a könyvtárba
- Download Station 2 hét szívás után is csak torrent.php-t tölt le, nem tudja elindítani a torrent letöltését

Biztos vagyok benne, hogy mindegyik probléma megoldható, csak minden szarul van dokumentálva Synology részrőll, túrom a fórumokat jobb híján..pont azért választottam a Synology-t, mert katt-katt az install és használhatom is, nem kell itthon rendszergazdát játszani. Sajnos eddig úgy tűnik tévedtem, még 2-3 hétig elszenvedek vele, de kezd izzadtság szagú lenni a barátságunk..

(#23377) 0xY válasza 0xY (#23376) üzenetére


0xY
tag

közben megoldottam, hogy elinduljon, SSH-val beléptem és átírtam az indító scriptet.. pont az ilyeneket akartam elkerülni egy synology megvásárlásával :) A transmission már fut, viszont ez tényleg csak ennyit tud, hogy meg lehet nyitni egy torrentet és letölti? Én pont azért raktam fel, mert a DS-ben nem megy a kereső (torrent.php-t tölti le a szerencsétlen) és szeretnék keresni/utána pedig egy kattintásra letölteni a torrentet.

köszi

(#23378) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok,

most üzemeltem be a DS216J-t és a download station-al nem tölt vissza, sőt az ncore aktivitás listában sem szerepel a letöltött cucc.

Kérlek segítsetek, hogy mi lehet.

Köszönöm

Üdv Crips

(#23379) Doky586 válasza crips15 (#23378) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Be kéne állítanod hogy seedeljen (alapértelmezés szerint nem seedel)

(#23380) crips15 válasza Doky586 (#23379) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia,

azt beállítottam. Letöltés után a "megosztás" az állapota.

(#23381) Bobbacsi válasza crips15 (#23380) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Itt mi van beállítva nálad :

(#23382) crips15 válasza Bobbacsi (#23381) üzenetére


crips15
csendes tag

küldöm

[ Szerkesztve ]

(#23383) Bobbacsi válasza crips15 (#23382) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Itt azt látom hogy ha elérte a 100%-ot akkor távolitsa el a feladatot ha befejezte a megosztást.
A DHT-t ne engedélyezd !

Szivesen :)

[ Szerkesztve ]

(#23384) crips15 válasza Bobbacsi (#23383) üzenetére


crips15
csendes tag

Sikerült. Nagyon köszi. :))

(#23385) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Menyire ajánlott vétel a 216Play?
Valahol olvastam hogy Plex az problémás rajta :F

Használ valaki ilyen típust?

(#23386) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Mióta a 6-os DSM fut a DS115-ön, nem képes az eszköz DLNA-n folyamatosan továbbítani mkv kiterjesztésű fájlokat a TV-re. A TV-n azt látom, hogy megáll "betöltés" feliratos lesz, míg ugyanaz az anyag egy pendrive-on a TV-hez csatolva, folyamatosan lejátszódik, tehát nem a TV-re fognám a dolgot.
Wifi kapcsolat van a NAS és a TV között, de ez éppen ugyanígy volt korábban is, semmi nem változott, csak és kizárólag a DSM.

Más tapasztalt ilyen problémát? :F

update: elkezdtem monitorozni a lejátszást. Nem látok számottevő terhelést a NAS-on. Igaz, most nem is akad meg a lejátszás, szóval, fogalmam sincs, mi lehet vele, hogy néha vacakol. Ha ismét problémás lesz, monitorozom majd megint, és kiderülhet, hogy mi a szűk keresztmetszet.. :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#23387) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Sziasztok,Üdv mindenkinek!

Ds415+, benne 2db4tb, 2db 3Tb-os hdd,és az össz kapacitás /shr/ csak 8.72 TB!
A synology raid calculator szerint 10TB-nak kellene lennie.Mi lehet a gond?

Eddig 4db 3TB-os volt benne,sajna nem jegyeztem meg,de kábé 7.5-7.8TB volt az össz kapacitása.

Kaptam két 4 Tb-osat,és a fórumon olvasottak szerint a legegyszerűbb módját választottam a cserének:
egy 3Tb hdd kihúz,betol helyette az új4Tb ,megvár míg helyreállít mindent. Itt az össz kapacitás alig nőtt,felment 8.11Tb-ra.
Másik 3Tb kihúz,betol az új4Tb,helyreállít,kapacitás 8.72TB. Reális ez?

A hdd csere után meghüjült a rendszer,downloadstation nem indul.Töröltem,de már nem engedte újra feltenni,"nem sikerült a telepítés".Transmission dettó.
Ezután beállítások,adatok mentése,majd teljes visszaállítás.
Shr btrfs-t választottam,de átnéztem a választási lehetőségeket,ext4-en is ennyit írt/8.72 TB/ össz kapacitásnak.
Nincs vkinek hasonló konfigja aki megtudná nézni h neki mennyi az össz méret 2db 4Tb,és 2Db 3Tb-os hdd esetén?

Köszi!

(#23388) Bobbacsi válasza Tipli41 (#23387) üzenetére


Bobbacsi
veterán

DS 415+ 4db 6TB vinyóval :

Durván 22,3 TB

[ Szerkesztve ]

(#23389) #56573440 válasza Tipli41 (#23387) üzenetére


#56573440
törölt tag

tároláskezelő/kötet utána szerkesztés. alul méret lefoglalása gb mellett aktív a max? vagy szürke?

(#23390) kaciokos válasza Patice (#23353) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem feltétlen kell időzítve teljes indexelést futtatni, korábban leírtam, hogyan lehet megoldani, hogy amikor a TM befejez egy letöltést, a Media Server csak azt az egy könyvtárat indexelje, ahova a letöltés ment.

(#23391) gabor_b


gabor_b
tag

Sziasztok.

Segítsetek légyszives.

Egyszerűen nem jutok dűlőre.

Transmission-t szeretnék telepíteni. A csomagkezelőből letöltöm, települ, és megpróbálja indítani. Megy a homokórázás, és leáll az alábbi hibaüzenettel:

Mit rontok el? Vagy dsm 6-re még nincs működő tm? Vagy valamilyen csomagt még szükséges telepíteni?

A rendszerem:

gabor_b

(#23392) sp3cnaz


sp3cnaz
csendes tag

Nagyon nagy gondok vannak mostanában a Synology háza táján.Nem beszélve a DSM 6.0 hulladékról hibát hibára halmoz. SSH elérés nem lehetséges nem oldották meg az admin, root jogokat sem, és még a jelszót sem ismeri fel csak hibát ír ki. A settings.json sem lehet szerkeszteni. :((( :(((

(#23393) Madwe válasza sp3cnaz (#23392) üzenetére


Madwe
nagyúr

naponta rootként lépek be több syno dsm 6.0 rendszerre is, két sorral több így használni, nem értem miért lenne ez baj?

(#23394) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Persze ismét kérdés...
Kodit használok androidos tv stick-el. Mit kell tennem,h lássa a Synology videó mappáját? A Kodi-n belül a videók hozzáadásánál megtalálja a NAS-t, de nem tud csatlakozni hozzá.
Ha a DS file-ból nyitom meg simán lejátssza. Csupán az a gond,h van sok ISO-m is, azt pedig ha DS File-ből nyitom meg elkezdi ilyenkor bemásolni.
Illetve még egy kérdés, a családi fényképeink-videóink feltöltését kezdtem el. Arra hamar rájöttem,h a 212j alkalmatlan hardveresen ekkora mennyiségre. Most a négymagos PC-n megy, de így is eszméletlen sok idő. Ez feltétlen szükséges? Mik az előnyei az átkonvertálásnak, a fájlméretek nem változtak számottevően, az indexelés meg csak nem ennyi idő! A gyerkőcök lassan kirepültek-(nek), azt szeretném,ha később innen láthatnák a családi fotókat.

(#23395) 0xY válasza gabor_b (#23391) üzenetére


0xY
tag

Szia,

Nem megy hatos alatt a megváltozott su -zás miatt..
lépj be root-ként és írd át az indító scriptet (/var/packages/transmission/scripts/start-stop-status)

ezt:
start_daemon ()
{
su - ${USER} -c "PATH=${PATH} ${TRANSMISSION} -g ${INSTALL_DIR}/var/ -x ${PID_FILE}"
}

erre:
start_daemon ()
{
su - ${USER} -s /bin/sh -c "PATH=${PATH} ${TRANSMISSION} -g ${INSTALL_DIR}/var/ -x ${PID_FILE}"
}

ui: valaki meg tudja mondani mi a transmission elő a DS-hez képest? Végtelenül fapad és nem tud semmit, amit a DS ne tudna, még a BT kereső sincs benne..

[ Szerkesztve ]

(#23396) gabor_b válasza 0xY (#23395) üzenetére


gabor_b
tag

Köszönöm a segítséget, de valamiéer nem akarja az igazat. :(

Továbbra sem hajlandó működni.

Esetleg megoldás egy régebbi verzió? Most a 2.92 van fent. Azt lehet megtalálni a csomagok között.

Vagy megoldás lenne, ha visszatenném a régebbi dsm-t? Már ha lehetséges.

(#23397) wall2


wall2
tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni, miért nem tudok Putty-val belépni ssh-n NAS-ra ? 5.2 ig minden ok volt, mióta frissítette magát 6.0 nem tudok belépni. Eddig simán root-ként be tudtam lépni, most meg semmit nem tudok csinálni, nem fogadja el a jelszómat sem.

[ Szerkesztve ]

(#23398) Tipli41 válasza #56573440 (#23389) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Szia!
Lefoglalt:9301GB
Max kiosztható:9301GB
Nem aktív a max.

(#23399) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Persze ismét kérdés...
Kodit használok androidos tv stick-el. Mit kell tennem,h a Kodi lássa a Synology videó mappáját? A Kodi-n belül a videók hozzáadásánál megtalálja a NAS-t, de nem tud csatlakozni hozzá. Ráadásul a DS Video sem lát egy filmet sem, ami a video mappában van. A DS Audio, és Photo tökéletesen megy.
Ha a DS file-ból nyitom meg a filmeket simán lejátssza. Csupán az a gond,h van sok ISO-m is, azt pedig ha DS File-ből nyitom meg elkezdi ilyenkor betölteni.
Illetve még egy kérdés, a családi fényképeink-videóink feltöltését kezdtem el. Arra hamar rájöttem,h a 212j alkalmatlan hardveresen ekkora mennyiségre. Most a négymagos PC-n megy, de így is eszméletlen sok idő. Ez feltétlen szükséges? Mik az előnyei az átkonvertálásnak, a fájlméretek nem változtak számottevően, az indexelés meg csak nem ennyi idő! A gyerkőcök lassan kirepültek-(nek), azt szeretném,ha később innen láthatnák a családi fotókat.
köszi

(#23400) Borisz76 válasza Halihólaci (#23399) üzenetére


Borisz76
veterán

4 hsz után megint bemásolod a gondodat...

Ennyire azért nem kell türelmetlennek lenni.
Sokan még másnaposok, most ébredeznek...

Bár nem használok androidos tv stick-et ezért most csak egy tippem van :

Vezérlőpult / Fájlszolgáltatások / NFS Szolgáltatás...lehet be kellene kapcsolnod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.