Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) noorbertt válasza Mezga Aladár (#23685) üzenetére


noorbertt
őstag

Gyári ds. Nektek nincs ilyen opció?
Bent van szóval gondolom belső hddnek értelmezi, viszont USB-s hddvel is ment.

[ Szerkesztve ]

(#23702) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Olyan gondom akadt , hogy a párom windows-os laptopját is szeretném csatlakoztani , illetve hogy a windows intézőbe fel tudjam venni hálózati helyként , meghajtóként , de valamiért a rendszer nem látja . Az én gépemen macbookon , alapba gond nélkül felismerte csak be kellett állitani .

Ötlete nincs valakinek esetleg ? :R

(#23703) kabar válasza Madwe (#23700) üzenetére


kabar
senior tag

Köszi a gyors választ! Meló után ellenőrzöm gyorsan. A OpenVPN-es klienst telepítettem, de gondom támadt a beállításoknál, megpróbáltam azt amit Bosa írt, de nem jött össze.
Ez gyorsan ment. Ki is próbáltam, és meg is van a web-es elérés.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#23704) Mezga Aladár válasza noorbertt (#23701) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi hasznos. Annyira régen tettem fel h., nem emlékeztem erre az opcióra. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23705) Madwe válasza Boss81 (#23702) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hálózati helyek között keresed? ott elég rapszodikus h mikor jelenik meg, vedd fel fixen (macen is az lesz hosszú távon, ott finder-ben a cmd-k-hoz javaslom felvenni a listára biztos ami biztos)

Windowson számítógépen jobb klikk hálózati meghajtó felvétele. az elérési útnál meg kell adnod almappát is, pl nem elég a nast a \\192.168.1.10 -el felvenned, hanem külön fel kell venni mappánként, pl \\192.168.1.10\photos .

(#23703) kabar Nincs mit :) Melyik openvpn-es leírás alapján haladtál? linkeled esetleg :D?

[ Szerkesztve ]

(#23706) Boss81 válasza Madwe (#23705) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi , ezeket próbáltam először , de semmi ...
Az OS X -el nincs gond , csak a windows :W

(#23707) Madwe válasza Boss81 (#23706) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen problémát ír ki? cmd-ből pingelni tudod a nast a gépen?

(#23708) amulet válasza Madwe (#23705) üzenetére


amulet
senior tag

ez a mac-en a cmd-k pontosan mi is? Mert én is ezzel küszködök, folyton eltünik a sidebar-ból a nas és mindig újra kell kapcsolódni, jó lenne valami fix megoldás ami ott tartja az oldalsó sávban a megosztást

(#23709) #56573440 válasza amulet (#23708) üzenetére


#56573440
törölt tag

terminal néven fut.

(#23710) Mr Bond 007 válasza amulet (#23708) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

KATT

Ha nem szoktál leállítást csinálni akkor meg vedd fel kézzel (ugyanazt kell csinálni mint a leírás elején) és mentsd el a kedvencek közé. Nem tökéletes, de ha nem is látszik a meghajtó a sidebaron finderbe csak ugrás menüpont majd kapcsolódás és ott kiválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#23711) Boss81 válasza Madwe (#23707) üzenetére


Boss81
senior tag

Fizikális gondom volt , de pipa , gond elháritva :R

(#23712) SA68


SA68
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem észre, hogy a DS216+-ban lévő két merevlemez folyamatosan pörög, miközben a NAS-t nem tudom elérni, nem csatlakozik a hálózatra, nem látom sem a PC-ről, sem a DUNE-ről. A status kijelző folyamatos zöld, a LAN villogó zöld, a DISC 1,2 folyamatosan villog, lent a kék fény villog.

Egy hónapja vásároltam, nem volt vele eddig semmi gond.

Mit tehetek?

Köszi előre is a segítséget.

Üdv,

Robi

(#23713) #29810560 válasza SA68 (#23712) üzenetére


#29810560
törölt tag

Esetleg egy Reset-el megpróbálkozhatsz (és/vagy egy áramtalanítással). Ha egyik sem segít, akkor:

"Amennyiben a tápfeszültség LED-jelzője kéken villog, az alaplap meghibásodott. Forduljon a kereskedőhöz és tárgyalja meg vele a javítás vagy csere folyamatát."

Forrás: Synology Tudásbázis

(#23714) Madwe válasza amulet (#23708) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bocs félreérthető volt, főleg úgy h pár sorral lejjebb a wines cmdről volt szó. Én csak a command+k billenytűkombinációra gondoltam finder alatt :D

(#23715) llacee válasza Varszegig (#23698) üzenetére


llacee
őstag

+1 de csak 500net ;)

(#23716) kabar válasza Madwe (#23705) üzenetére


kabar
senior tag

Biztosan én vagyok ehéz felfogású de a (#5877) bosa hsz-ben lévőknél a kliensoldali openvpn szerkesztésnél megy félre valami. Azt hiszem ott a DNS-es cseréknél lehet a nagyobb gond, mert ott nem tudom mit is kellene tennem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#23717) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Áramkimaradás után a NAS eltünt a hálózatról.
PC-kről nem tudjuk elérni, nem látja egyik sem.
Miért és mit lehet csinálni?
Böngészőből elérjük ahogy eddig, minden ok vele.

F.K.T.

(#23718) Mezga Aladár válasza psg5 (#23717) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pc-röl hogy akarod elérni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23719) psg5 válasza Mezga Aladár (#23718) üzenetére


psg5
veterán

Simán a "Hálózat"-ban idáig a többi hálóba kötött pc-k mellett ott volt.

Dune HDtv101-es médialejátszó is látja a hálózatban csak a win 7-es pc-k nem...

Egyébeszközökként és médiaeszközként ott van win 7 ben is...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23720) psg5 válasza psg5 (#23719) üzenetére


psg5
veterán

Ebben a pillanatban megjelent újra... :W :U
Nem értem. Kb 3 óra tellett el az áramkimaradás óta és semmit nem állítottunk...ennyi idő kell hogy "újraéledjen" a windows hálózat?

(természetesen annyit csináltunk, hogy pc-ket újraindítottuk.)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23721) Mezga Aladár válasza psg5 (#23719) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Indítsd újra a pc-ket. Vagy az explorer címsorába írd be a nas /ip címét/wins nevét.

\\192.168.10.18 vagy \\nas_neve

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23722) #29810560 válasza psg5 (#23720) üzenetére


#29810560
törölt tag

A hálózatfelderítést a Windows hálózati browser szolgáltatása végzi. Extrém esetben - pl. összeomlott gép - nem ritka, hogy eddig tart míg megszabadul a régi ID-jű eszköztől és frissíti az újra.

A többi szolgáltatás gyorsabban megtalálja és pl. DLNA-n ill. mappa csatolással is elérhető, mert már rég él a hálózaton csak a Windows hálózati browsere ilyen "lassú".

[ Szerkesztve ]

(#23723) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Sziasztok!

Új Syno felhasználó vagyok.
Kérdésem a következő.
Ha jól látom a Download station egy transmission program.
Ha ez így van akkor mi értelme külön letölteni és telepíteni a transmissiont?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23724) #29810560 válasza juhasz.p (#23723) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, nem teljesen egyforma szolgáltatási szintet nyújtanak, így van aki ezt, van aki azt kedveli jobban.

(Olyan mint pl. a böngészők. Mindegyikkel a világhálót nézegeted, mégis van aki Chrome-al, van aki Edge-el, van aki Firefox-al stb. teszi.)

[ Szerkesztve ]

(#23725) psg5 válasza #29810560 (#23722) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis egy áramkimaradásnál ez a 3 óra normálisnak mondható?

F.K.T.

(#23726) #29810560 válasza psg5 (#23725) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az talán nem, de egy óra összejöhet. :)

(Egyszer informatikán kiszámoltuk. Kb. max. egy órára emlékszem. Rengetegszer próbálja megszólítani az összeomlott gépet, egyre több időt várva a válaszára. Aztán egy idő után megnyugszik, hogy nem találja. Törli a listáról és mivel ekkor már nem áll fenn névazonossági ütközés megtalálja újra a feléledt eszközt.
A gépek újraindítása segít, mert ekkor nem keresik a régit(összeomlottat), hiszen újraindításkor törlődik a browser listájuk.)

(#23727) psg5 válasza #29810560 (#23726) üzenetére


psg5
veterán

Kiküszöbölni vagy újraindításon kivül mással meggyorsítani nem lehet?

F.K.T.

(#23728) Mezga Aladár válasza psg5 (#23727) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Engedélyezd h., a nas is részt vegyen ebben a folyamatban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23729) #29810560 válasza psg5 (#23727) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem tudok róla. Ilyen a technológia. Broadcast-al keresgél és vár a hálózat többi gépének válaszára.

... de, mint írtam csak a lista felépítése ilyen "lassú". A gépek már rég elérhetők pl. böngészőből vagy a felcsatolt mappákon keresztül függetlenül attól, hogy megjelennek-e a böngészőlistában. (A DLNA is hasonló ehhez, csak az multicast-al keresgél és ott az SSDP-vel gyorsítható a folyamat. A Windows hálózati browser szolgáltatásában nincs ilyen lehetőség.)

(#23730) psg5 válasza Mezga Aladár (#23728) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek! :R

F.K.T.

(#23731) #29810560 válasza Mezga Aladár (#23728) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, ez jó ötlet. :K

(#23732) juhasz.p válasza #29810560 (#23724) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Van valahol leírás róla, ami nem informatikusoknak készült?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23733) #29810560 válasza juhasz.p (#23732) üzenetére


#29810560
törölt tag

Biztos van, bár szerintem nem laikusoknak, mert kívülről piszok egyszerűnek tűnő, de bévül elég bonyolult szolgáltatás.

A Microsoft-nál keresgélj és Browser Service ill. Master Browser néven keresgélj!
Magyar nyelvű leírásra kicsi az esély.

Én még fénymásolt könyvből tanultam annó, mert akkor az internet még csak Amerikában létezett. :K

Szerk.: Bocs, félreértettem a kérdést. Miről?

[ Szerkesztve ]

(#23734) wardemi válasza wardemi (#23691) üzenetére


wardemi
senior tag

Megválaszolom az egyik saját kérdésemet.

Ha RRS töltök és a BT opcióban állítok limitet az ugyan úgy érvényes lesz mindenre tehát globálisan minden torrent dologra, nem kell egyesével álligatani.

VISZONT, sajnos hiába adom meg ideiglenes helynek egy pl külső HDD-t nem onnan fog seedelni a dolog... Egyenlőre ezt nem tudtam megoldani :\ Ötletek jöhetnek ha mégis :)

+1 kérdés még Download Station-hoz, RRS-ben hozzáadom le is tölti minden cupi, viszont seedelni nem kezdi el csak ha rányomok manuálban hogy folytatás (mikor már letöltötte fullra), esetleg türelmetlen vagyok vagy itt tényleg muszáj beavatkozni, hogy a kész státuszból a megosztásba lépjen?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23735) juhasz.p válasza #29810560 (#23733) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A Transmission-ról. Eddig csak utorrentet használtam.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23736) amulet válasza Madwe (#23714) üzenetére


amulet
senior tag

nem szoktam újra indítani a gépet, de azt már megcsináltam, hogy újra indítás után autómatikusan kapcsolódjon. Itt inkább a vezetékes és wifi váltáskor szakad meg a kapcsolat és utána kell mindig kapcsolódni manuálisan, erre gondoltam valami autómatikus megoldásra.
Amúgy melyiket célszerű használni afp vagy smb? van valami lényeges különbség? Tudom, hogy az afp osx saját hálózati megosztása, de melyik a jobb?

(#23737) Mr Bond 007 válasza amulet (#23736) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Régebbi Mac OS-en az afp jobb. Mavericks-től felfelé mind2 egyformán támogatott, de az SMB2 lett a hivatalosan preferált protokoll. Viszont azt nem tudom hogy smb-s osztásnál is lehet-e Time Machine mentési helyet kijelölni, vagy az még csak az afp engedélyezésekor az extra pipa kattintása után lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#23738) #29810560 válasza juhasz.p (#23735) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sajnos a Transmission-t nem ismerem. Download Station-t használok.

Majd segítenek a Transmission-t használók. Van egy pár itt a fórumon. :K

[ Szerkesztve ]

(#23739) SA68 válasza #29810560 (#23713) üzenetére


SA68
csendes tag

Köszi Mr. Janó, a resetre meg sem nyikkant. Kikapcsoltam, majd bekapcsoltam. Gondolom, ez nem tesz neki jót, de hát jobb ötletem nem volt.
Látom, hogy frissíteni akart a DSM 6-on belül valamilyen update-ra, de lafagyott. Ma újra engedélyeztem a felajánlott frissítést, 66%-on ismét lefagyott. Nálatok nincs gond DSM frissítésnél?

Nem értem miért ajánl a Synology olyan frissítést, ami lefagyasztja a gépet?

Kértem segítséget a hivatalos fórumon is ahol egy Gandalf nevű figura szólal meg néha, válaszra sem méltattak, hiába regisztráltam a csodakártyájukkal. Ennyit a Synology supportról. Itt legalább Mr. Janó adott tanácsot.

(#23740) Mezga Aladár válasza SA68 (#23739) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne engedélyezd azt a frissítést. A következőben benne lesz. Egyébként ez egy specifikusan a 216+/716+ stabilitási update. Nem sikerült nekik.

Version: 6.0-7321-4

(2016/04/27)
Improved the stability of system boot up on DS716+ and DS216+.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23741) Mr Bond 007 válasza SA68 (#23739) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Valami gond van a frissítési mechanizmussal a synology emberének kommentje szerint az x86-os processzorral szerelt új modelleknek (216+/716+) 6-os dsm alatt.

Sokaknak a legújabb update megoldotta ezt a gondot, de ha jól láttam resetelni kellett a készülék hátulján lévő gombbal és úgy tudták feltolni a filet. KATT
Elvileg az adataid megmaradnak, csak a dsm resetelődik.

Ha jól vettem ki azért van ez mert az aktuális hibás rendszer verziója megegyezik a kiadott javítottal (pár napig nem is volt elérhető ezeken a készülékeken az update file) amivel megoldották. Viszont azt nem rakhatod fel mert a rendszer látja hogy már fent van ugyanez. (gondolom azért nem adtak újabb verziót az update-nek mert akkor nyavalyogna a többi más típusú synology eszköz pl high availability alatt hogy nem egyezik a dsm verziószámuk)

[ Szerkesztve ]

(#23742) SA68 válasza Mezga Aladár (#23740) üzenetére


SA68
csendes tag

Igen, az imént letiltottam az automatikus frissítést. A következő, bízom benne stabilabb lesz a 216+ -on is.

Pont most akartam ezt leírni, hogy segítsek másokon.

Köszi és üdv,

Robi

(#23743) Mr Bond 007 válasza SA68 (#23742) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ebbe más nem fog bele esni, mert a hibás rendszerkép file már nem elérhető. Aki régebbi verzióról vagy 5.2-ről fog frissíteni, esetleg most vette a készülékét, már megússza. Csak azoknak van baj akik a régebbi hibás verzión vannak. Nekik kell jelenleg resetelni a készüléket és újra húzni a dsm-et. Aztán lehet a syno megoldja majd hogy egy sima frissítéssel is át rugdossák ezeket a készülékeket a hibátlan verzióra dsm reinstall nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#23744) juhasz.p válasza #29810560 (#23738) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Akkor véleményed szerint az is tökéletesen megfelel a torrentre?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23745) #56573440 válasza juhasz.p (#23744) üzenetére


#56573440
törölt tag

nálam is az megy tökéletesen...

(#23746) juhasz.p válasza #56573440 (#23745) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nekem egy kicsit furcsa, hogy nem igazán tudok nagy sebességgel seedelni.
Lehet, hogy valami beállítási probléma, sőt biztosan, mert eddig utorrent alól semmilyen sebesség csökkenés nem vettem észre.
Lehet, hogy nem tudnak hozzám annyian kapcsolódni?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23747) Bobbacsi válasza juhasz.p (#23746) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ez szerintem mindenkinél így van (legalábbis itt a fórumban azt olvastam) a utorrent-PC páros mindíg gyorsabb mint a NAS -DS vagy Transmission páros.
Nálam a leggyorsabb le és feltöltési sebesség (UPC 240/20) ez volt:

[ Szerkesztve ]

(#23748) tobias40


tobias40
veterán

Az miért van hogy a crhome letöltő pluginját használom és az egyik laptopon vmi api vezérlőre hivatkozva nem engedi dolgozni a plugint?
Eddig ezen a gépen is működött az adatokat jól írom be és mindig ezt az ablakot dobálja fel!

"api_error_unknow_dsm_version"

[ Szerkesztve ]

(#23749) Magnat válasza Bobbacsi (#23747) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A példád nem éppen releváns, tekintve, h nálad a jelek szerint ki tudja hajtani a teljes sávszélesságet a nas :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23750) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok,

Az alabbi ertesito emailt kaptam. Szerintetek van ok parara?

Kedves felhasználó!
A(z) [221.180.147.180] IP-cím 10 alkalommal, 5 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) Synology által futtatott FTP szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: Sat Apr 30 18:32:06 2016.

Kereses alapjan valami kinai, a kerdes csak az, hogy valodi, vagy valami all ip cim.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.