Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) noorbertt válasza noorbertt (#23048) üzenetére


noorbertt
őstag

Ujrainditas utan sem lett valtozas, valami tipp esetleg? Hibat sem ir..

(#23052) noorbertt válasza noorbertt (#23051) üzenetére


noorbertt
őstag

https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=228&t=90645&p=408254&hilit=apply#p408254
Ugyfest ez nem egyedi :(
Aki hasznalja ezt az appot az tudna adni egy config filet? Persze ne legyen benne a sajat adatai :) Ssh-n keresztul meg lehet talalni valahol erre : /volume1/@appstore/GlacierBackup/etc/

(#23053) Varszegig válasza Megane2000 (#23028) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem sincs semmi bajom a 6.0-val. Megy minden, mint azelőtt. A Cload Station Drive-val volt egy kis probléma a feleségem PC-jén, de a support segítségével megoldódott.

(#23054) psg5


psg5
veterán

Légyszi segítsetek:

Az miért van, hogy mappák méreteit File stationba összeadva kijön 326 GB-ra, de a NAS Tárolója azt mutatja, hogy 462 GB van foglalva azon a lemezen...több mint 100GB eltérés van az miből adódhat?

F.K.T.

(#23055) noorbertt válasza psg5 (#23054) üzenetére


noorbertt
őstag

lomtar?

szerk, ahogy nezem azt is beleszamolja szoval passz:)

[ Szerkesztve ]

(#23056) Borisz76 válasza psg5 (#23054) üzenetére


Borisz76
veterán

Download Station fut ?

Ha igen , akkor hány darab és mekkora fájlok ?

Mert a fájlok 2 X kerülnek mentésre :
- Az a mappa ahová ténylegesen letöltődik...először.
- Az a mappa amit célnak megadtál.....oda is átmásolja.

Ezért van az , hogy a célmappából elmozgathatod, törölheted...
de a seed akkor is megy tovább.

Ha a download stationból eltávolítod a feladatot akkor sem törlődik, hanem a lomtárba kerül.
Feltéve, hogy be van kapcsolva a használata.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23057) psg5 válasza Borisz76 (#23056) üzenetére


psg5
veterán

Megy a download station, de a torrentek és a letöltendő fájlok egy másik lemezre kerülnek. Vagy az mindegy attól még amelyik lemezre a DSM került azon foglal helyet töltéskor?

+: Lomtárat hogyan törlöm?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23058) #56573440 válasza psg5 (#23057) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha a dm nem arra a kötetre dolgozik amelyiken telepítve van, akkor ott is tárol. Addig amíg a dm ben ki nem törlöd.

(#23059) Borisz76 válasza psg5 (#23057) üzenetére


Borisz76
veterán

Törlés :

Nálad hány kötet van ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23060) psg5 válasza #56573440 (#23058) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Így már érthető.
Gondolom azt nem is lehetett volna megoldani, hogy a stationt másik lemezre telepítsem, mint amin a DSM van?.

(#23059) Borisz76: Két kötet van (két lemez). Biztonságosan törölhető a lomtár? Nem töröl semmi fix fájlt ugye?
Valamitn ahogy lenyitom a nyilat a megosztott mappáknál azt írja, hogy lomtár le van tiltva, akkor nincs is lomtár?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23061) Borisz76 válasza psg5 (#23060) üzenetére


Borisz76
veterán

Így utólag belegondolva tulajdonképpen "lényegtelen" , hogy hány kötet van.

Mindenképpen 2X van meg az adat...

Mod : Bizony, akkor nincs lomtárad.
Amit törölsz az végleg megy a 8bites vadászmezőre.

Amúgy ha lenne akkor nyugodtan használhatnád a törlés funkciót.
Semmi olyat nem törölhetsz ki ami a rendszer épségét befolyásolná.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23062) zoltan6


zoltan6
őstag

Az új 6-os dsm-nél miért rakja oda az értesítésekhez a torrenteket? egyáltalán hol lehetne kikapcsolni? nincs is ott az értesitési beállításoknál a download station. :F

(#23063) Borisz76 válasza zoltan6 (#23062) üzenetére


Borisz76
veterán

Rossz helyen keresed, itt lesz :

Download Station , Bal alsó sarokban a fogaskerékre katt és :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23064) psg5 válasza Borisz76 (#23061) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#23065) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#22796) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Lehet már nem aktuális, de most jutottam idáig.

Volt egy beszélgetés pár napja egy max 70MB olvasási sebességet tudó a 215-ös nasról Green WD vinyókkal.

Itt az én tesztem.

215J a nasom, 5-os SW-vel, és a NASról olvasás alatt 40% körül volt a HDD terhelés.. A hdd benne két Toshiba 3TB tükörbe ( DT01ACA300 ).

A file amit lemásoltam 32367052908 byte hosszú tehát 30GB, és az olvasási teszt előtt másoltam fel. A teljes rendszeren kb 500GB van eddig fent, tehát a HDD kb az 1/6-odától olvas (ezt az olvasási maximum miatt írom, külsős tesztek szerint ez ennél a típusnál 160MB/sec körül van. Linux alatt volt felcsatlakoztatva a NAS, és a /dev/null-ba másoltam konzolból, hogy a lokális diskem írási sebessége ne fogja meg a tesztet. Így két egymás utáni másolásnál 5 perc 38 és 5 perc 48 másodperces értékeket kaptam,vagyis 95.7MB/sec és 92.7MB/sec átlaggal olvasott a gép a NAS-ról. De voltak csúcsok, amikor 117MB/sec-et írt a webfelülete a NAS-nak.
Ami fura volt, hogy ezt a NAS-t eddig csak felfele töltöttem adatokkal, tehát nem nagyon lehetne fregmentált, mégis néha annyira beesett az olvasási sebessége, mint a csuda (25MB/sec), és recsegett is nagyon, tehát tuti tekerte a fejet ide-da, nem csak szekvenciálisan olvasott. Bár lehet, hogy a NAS írt ki valami logokat éppen, és emiatt nem az olvasással foglalkozott... de mindegy is. A 95M átlagba nekem jó :)

Itt egy kép a másolásról:

(#23066) partytime25 válasza vitezlejszlo (#23065) üzenetére


partytime25
tag

Szia.

Köszi a tesztet ezek szerint neked egész jó a dolog...
Nekem 60MB nél még mindig nem akar többet menni, de szerintem WD green re lehet fogni a dolgot... 2/3 ig van a HDD.
A Thosibád 7200RPM szerintem ennek tudható be a dolog... Már feladtam valószínüleg hiába kerestem a hibát a hálózatban , NAS ban.

De majd akkor leszek biztos a dologban ha HDD csere lesz egyszer akkor majd megosztom hova jutottam...

Irtam hogy van itthon egy 7200rpm Segate em kipróbálom egyik 5400rpm WD helyett hétvégén , de elvetettem mivel több helyen olvastam a lassabik HDD lesz a mérvadó ha tükrözve vannak.

Mondjuk mikor húzom a cuccost róla akkor a disk 1 van igazán leterhelve a disk 2 max 10% ot ír ezért gondolkodtam a próbán....

Amúgy ha a disk 1 helyére bedobom az üres HDD-t akkor disk 2 ről elvileg átmásolja a cumokat az 1 es re minden gond nélkül?

Ha végeztem a teszt el és úgy döntök mégis visszateszem a régi HDD-t disk 1 helyére akkor nem lesz gond vagy ismét másol disk 2 röl....?

További jó NAS solást :)

[ Szerkesztve ]

(#23067) BullZeye


BullZeye
veterán

Bassza meg, frissítettem a NAS-t, mert gondoltam jót tesz neki, nem volt kikapcsolva már fél éve lassan.

Erre nem enged be ROOT-tal. Na most minden script amit futtatok, flexgettől kezdve transmissionon át, mivel olyan speciális dolgokat IS csinálnak, amihez root jog kell most akkor megszűnt.

Van erre mód, hogy visszaállítsam a root felhasználót root joggal, vagy ez ennyi, és küldhetem ki az ablakon a NAS-omat, és vehetek egy normálisat, ahol nem vesznek el egy admin jogot fél évente (SFTP. most root).

(#23068) Tuomas


Tuomas
addikt

Találkozott itt már valaki olyannal, hogy windows phone alatt nem tud letölteni megnézni semmit, mert *.json (vagy valami hasonló) kiterjesztéssel akarja menteni a fájlokat, ha DS file-ból nyitom meg? Ez azt hiszem a 6-os rendszerfrissítés óta van így.

We were here

(#23069) #29810560 válasza #29810560 (#22640) üzenetére


#29810560
törölt tag

No, mivel nem jött válasz, megválaszolom magamnak. :) Hátha mégis használja rajtam kívül valaki.

Ma reggelre megoldódott a 3rd party Androidos DS Uploader app problémája. Frissült és DSM 6.0 kompatibilis lett, így újra működik.

Így már nálam tényleg minden ugyanúgy működik DSM 6 alatt, mint az előző verzió alatt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23070) BullZeye válasza BullZeye (#23067) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez fasza, admin jogos felhasnzálómmal meg access denied a root könyvtárra, na most itt kb 3 fontos scriptem van, amiről ugyan van egy backup, de nem a legfrissebb, mert hétvégén dolgoztam rajta.

Ha van valakinek ötlete az ne tartsa vissza, mert igen közel járok hozzá, hogy vinyó ki, aztán felgyújtom és fel a youtubera.

szerk.: mivel még sosem volt szükségem rá, de ha régi verziós PAT fált betallózok, akkor mindent elveszítek vele, vagy inteligens módon megtarta a rootban a scripteket. (1 hete még az inteligensre voksoltam, de most nem bízom synologyban). Vagy akár még az adatokat is törli ilyenkor? Vagy lehet egyáltalán Downgradelni?

[ Szerkesztve ]

(#23071) kaciokos válasza Tesztelo.hu (#23004) üzenetére


kaciokos
őstag

Ott néztem pedig, és üres volt a lista. Hmmm, hogy most ugrik be az isteni szikra: lehet, hogy csak az éppen elérhető eszközöket listázza? Ez előbb is eszembe juthatott volna. :B Na este kipróbálom.

(#23070) BullZeye - Kicsit olvass vissza. A módszer épp tesztelés alatt van, de próbáld ki, hogy ssh-n belépsz admin felhasználóval, és beírod, hogy "sudo -i", utána megadod mégegyszer az admin jelszavát, és elvileg van root jogod. Próbáld ki, és légyszi jelezz vissza, sikerült-e.

[ Szerkesztve ]

(#23072) Madwe válasza BullZeye (#23070) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aktiváld az admin nevű fiókot, s azzal Root jogaid lesznek ha minden igaz!

(#23073) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Úgy tűnik sikerült megoldást találni a Cloud Station tárhelyzabálós problémájára.
(elég sokan voltak ezzel a problémával külföldi fórumon, hátha másoknak is segít).
Jelenleg teszt alatt van, de 1 hete működik

Korábban megoldásnak tűnt, a verzióváltozatok 0-ra való állítása, azonban a DSM 6.0-ban ez már nincs.

Mi a megoldás DSM 6.0-ban?
- Újonnan feltenni a Cloud Station Servert
-Beállításoknál azonnal kikapcsolni a Verziószámozást

Amit eddig tapasztaltam:
A szinkronizáció szépen működik oda-vissza, de a tárhely nem csökken.

Amit még nem próbáltam:
Amikor több Ipaddal dolgoztunk ugyan abban a file-ban, akkor csinált új fájlokat. Még ezt kell leellenőriznem.

(Bár ezzel nem használjuk a verziószámozást, a korábbi hozzászólásokból úgy derült ki nekem, hogy a legtöbben nem azért telepítettük fel ezt az appot, mert pl. kíváncsiak voltunk a 9-cel korábbi verzióra)

Remélem fog sokáig működni és másoknak is!

[ Szerkesztve ]

(#23074) Madwe válasza Süvi (#23073) üzenetére


Madwe
nagyúr

Neked a syncron egyébként gyorsan lefut? elvileg reszeltek valamit rajta, de a gyakorlatban nekünk baromi lassú lett...

A cloudstation backup értelmét meg nem nagyon látom, gyk. ugyanaz mint a sima eddigi verzió úgy beállítva h csak egy irányba menjen, ennek mi értelme azt nem tudom, mert eddig is meg tudtuk csinálni, cserébe most leporgramoztak egy külön backup klienst :)

(#23075) Süvi válasza Madwe (#23074) üzenetére


Süvi
őstag

Nem értek annyira hozzá, lehet, hogy a kérdést sem értem igazán :)

Nem ment le gyorsan. Átpörgetett minden filet, volt vagy 2 nap. Megosztott meghajtónként külön csináltam.

Nézzük, hogy jól értem-e:
1, Cloud Sync: ezt csak egy ideig használtam, mert nem volt rá szükségem, és folyamatosan ment. Egyszerűen megoldottam, betettem a Onedrive mappáját a Clud Station mappájába az asztali gépen, duplán szinkronizál, nem gabalyodok össze

2, Cloud Station Server: én most ezt használom, kétoldalú szinkron úgy értelmezem, hogy ez váltotta ki a korábbi Cloud Stationt
Ehhez kapcsolódó Cloud station drive van az otthoni asztali gépen, ezt szeretném feltenni apukámék gépére, hogy mindig megkapják a friss képeket, videókat és ők is a miénket.
Ehhez kapcsolódó DS appok vannak fent a telefonokon és a tableteken

2, Cloud Station Share: ez nem tudom mire jó. Több NAS összefogására? :)

(#23076) Madwe válasza Süvi (#23075) üzenetére


Madwe
nagyúr

A sharenek most új neve van, eddig az cloud station client néven futott, s igen arra való, h egyik nason a szerver a másikon pedig a kliens (mostmár share) program van rajta.

A backup az szintúgy asztali pcre való mint a drive, csak értelme nincs sok szerintem :)

(#23077) kaciokos válasza Madwe (#23072) üzenetére


kaciokos
őstag

Az admin felhasználónak nincsenek root jogai, régen sem voltak, de régen legalább be lehetett lépni root-tal is, és az a probléma, hogy DSM6 óta nem lehet.

(#23078) Madwe válasza kaciokos (#23077) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de a root jelszava ugyanaz mint az adminé, nem? S a dsm 6ban automatikusan tiltva van az admin felhasználó, s ilyenkor a root is tudtommal...?

Ettől függetlenül ugyanúgy csak adminként lehet belépni, de utána a sudo -i majd az admin (s egyben a root) jelszavát megadva már rootként üzemel. Aztán lehet ehez az egészhez nem kell az admin felhasználó, elég admin jogú is, de úgy emlékszem h kell...?

[ Szerkesztve ]

(#23079) BullZeye válasza kaciokos (#23071) üzenetére


BullZeye
veterán

Legalább a backupot meg tudtam így ejteni, köszi.

Viszont ez így hulladék, hogy alapból nem tudok roottal belépni, úgyhogy szeretném downgradelni.
1) 163megás PAT fájlt, ha betallózom fogok tudni downgradelni?
2) Beállítások elvesznek?
3) 3tb adat elveszik ami a köteten van?
4) Van amire oda kell ilyenkor figyelni?

Nem nagyon szeretem, ha veszek valamit, megszokok valamit, aztán folyamatosan elveszik tőlem, ez így egyszerűen nem fair, ráadásul úgy, hogy DSM felületen zéró infót kaptam róla, hogy figyelj bazki, mert rámegy a napod.

szerk.:
Beépített Admin nem is kell hozzá, simán admin groupban lévő felhasználó sudo -i után rootként van jelen.

[ Szerkesztve ]

(#23080) kaciokos válasza Madwe (#23078) üzenetére


kaciokos
őstag

Igen, a jelszó ugyanaz.

Remélem, a linkelt cikk DSM 6-ra (is) vonatkozik... Nem tudná valaki kipróbálni, akinél már a 6-os van?

(#23081) Magnat válasza kaciokos (#23080) üzenetére


Magnat
veterán

NEM ugyanaz a két jelszó, legalábbis nem szükségszerűen (nálam pl nem).
[link]
Kipróbáltam már az új Dsm alatt, utána írtam be a módszert. És nem root jogod lesz, hanem konkrétan root leszel.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23082) Madwe válasza kaciokos (#23080) üzenetére


Madwe
nagyúr

a cikk kifejezetten dsm 6hoz készült :)

(#23079) BullZeye kb 2-3mp vesződés miatt akarsz egy downgrade-et csinálni? ha netto kiszámolod mennyi időt versz el arra, rájöszz h ha többszázszor is kell beírnod a sudo -i-t akkor is jobban jársz mint egy downgrade-del szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#23083) kaciokos válasza Magnat (#23081) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, azt nem írtad, hogy kipróbáltad, de akkor ezek szerint faja. :)

"És nem root jogod lesz, hanem konkrétan root leszel."
Sajna nem vagyok otthon linux terminológiában, kösz a javítást.

(#23082) Madwe - Az jó, bár ezt az infót nem találtam az oldalon, még egy dátumot se, amiből következtetni tudtam volna...

(#23084) Madwe válasza kaciokos (#23083) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elég abból kiindulni, h dsm 5ig simán be tudtál lépni rootal ezért ott felesleges lenne ez a cikk, mostmeg már nem :D

(#23085) Varszegig válasza Madwe (#23074) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálam a szinkrn nagyon gyors, elmentek egy filet, és már villan is a szinkronizálás meg hogy kész.

(#23086) Madwe válasza Varszegig (#23085) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az még úgy ahogy nálunk is. De amikor ráeresztek 20 gigát s abból estéről reggelre csak 6ot fejez be, az azért legalja :D Jó mondjuk ez az egyik 215j-n megy (az erősebbekre pont nem kell szinkron csak erre a vidéki kollegánknak, saját hálón belül) s felugrik a cpu 90%ra kb. Node eddig 6 gigát pikkpakk megcsinált, 1-2 óra max, mostmeg 8-10 kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#23087) kaciokos válasza kaciokos (#23071) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajnos hiába állítgatom a TV DLNA profiltját DSM-ben, egyiknél sem jegyzi meg, hol tartottam az adott filmben. A Default-n kívül próbáltam a
- DefaultProfile with Video Station metadata
- Generic DLNA
- Samsung TV
profilokat, de egyik sem volt jó.

Amúgy a TV egy Samsung (nahát :) ) UE40D5500, van valakinek ilyennel vagy hasonlóval tapasztalata?

(#23088) Varszegig válasza Madwe (#23086) üzenetére


Varszegig
veterán

Ilyen tapasztalatom nincs, mert ilyen adatmennyiséget nem szoktam szinkronizálni. Céges (kkv) dolgokra szoktam, sok (több ezer) kicsi file, az semmi. 214play.

(#23089) Süvi válasza Varszegig (#23085) üzenetére


Süvi
őstag

Nálam is 350 GB-nál tartott 2 napig :), 1-1 file esetében azonnal.

(#23090) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Kétszintes házamban a földszinten és az emeleten is van router.

NAS-t tervezek venni. A földszinten lenne a NAS+ a szünetmentes és ez a földszinti routerhez lenne kötve.
Az emeleten a hálószobában van a másik router. Amikor este netezek, akkor az emeleti routerhez kapcsolódik a laptop.

Kérdés: Ha az emeleti routerhez van kapcsolódva a gép, akkor elérem a lenti routerhez kapcsolódó NAS-t?

köszi előre is!

(#23091) Madwe válasza AMDPista (#23090) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha egy hálózaton van a kettő, akkor természetesen:)

(#23092) rlazol


rlazol
addikt

erre vki? #23050 :

Ma véletlenül azt vettem észre, hogy bár a DS-hez USBn csatlakozatott külső winyó nincs mappaként csatlakoztatva a windowshoz, a windows alól a sajátgép/hálózati helyek/server/USBneve útvonalon elérhető, ahogy az összes többi mappája is a DS-nek. És ez nem jó, elsősorban a korábban tárgyalt biztonsági szempontok miatt. Hogy tudom ezt megszüntetni? A többi mappa elérhetősége nem zavar, de az külső winyót nem kéne, h lássam windows alól.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23093) csipuka válasza BullZeye (#23070) üzenetére


csipuka
senior tag

Az /etc/ssh/sshd_config-ban van az ssh konfiguracioja.
Van benne egy sor:
#PermitRootLogin yes
Vedd ki a #-t. Nem probaltam, csak kivancsisagbol beleneztem.
Service/NAS restart kell termeszetesen

(#23094) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Valaki legyen kedves készítsen már egy útmutatást nekem...szépen képekkel illusztrálva , hogy hogyan tudok PC-ről a NAS-ra adott mappát menteni, szinkronizálni.

Ha változik a PC-n lévő mappa tartalma , akkor az menjen kapásból a NAS-ra is, adott mappába.

Csak azért kérem mert ugyan sikerült megcsinálnom de a NAS-on mindenféle almappába pakolja bele a képeket amint a PC-n szkenneltem be ( Asztalra van téve egy "Szkennelt Képek" mappa és ezt szeretném a nas-on adott mappába pakolni.

DSM 6.0 és Win10+ Cloud Station Backup

Illetve ugyan ez csak Androidos( 6.0 ) okos telefon + DS Cloud
Itt annyi a gondom , hogy nem engedte csatolni a memóriakártyára kerülő képeknek a mappáját.
Tehát a kapera által lőtt fotók kapásból az MicroSD kártyára kerülnek és nem sikerült felcsatolni "forrásmappának".....

Köszönöm előre is a részletes leírást.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23095) Intelligencs válasza Borisz76 (#23094) üzenetére

1)
A NAS-on a Cloud Station Server alkalmazás settings menüpontjában engedélyezni kell az adott mappát (shared folder), ahova menteni akarsz a NAS-on. Utána a PC-n futó kliens programban már meg fog jelenni ez a mappa is mint destination lehetőség, nem csak az alap homes/user/cloudstation mappát kínálja fel.
Én pontosan ugyanígy szinkronizálom a szkennelt fényképeket, amik azonnal átkerülnek a NAS-ra is.

2)
Sajnos ez az android hibája. Nem tudsz SD kártyán lévő mappát szinkronizálni, csak ami a telefonon van. Még a 4.2-es androidon működött, de 5.0 felett már nem megy, sőt talán már a 4.4 alatt sem ment. Én is hiába vettem egy 32 gigás SD kártyát, nem tudom használni a képek mentési helyének. Kénytelen vagyok a fényképezőgép mentési helyének egy olyan mappát beállítani, ami telefonon van. (Tudom, azon meg nincs elég hely, illetve gyakrabban törölni kell a képeket, de ez van.)

The Amiga, Born a Champion

(#23096) Madwe válasza Borisz76 (#23094) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annyi még h ne a cloud station backupot használd ha valós szinkront akarsz (pl van h nason frissül valami vagy más gép is használja a mappát, mert ez csak egyirányú, gépről nasra!) hanem a cloud station drive-ot! Valamit fentebb már volt róla szó, de ha nem akarsz több változatot is megtartani (ergo ha valamire rámentesz, akkor a régebbi változatot is emgtartani) akkor kapcsolt ki a cloud station serveren a verziókezelést különben zabálja a helyet rendesen feleslegesen :)!

(#23095) Intelligencs És a DS Photo alkalmazás se látja az sd kártyát? mert ha látja, ott beállítható az auto feltöltés, aminek a helye lehet akár a cloud station által használt mappa is, nem D:?

[ Szerkesztve ]

(#23097) Varszegig válasza Madwe (#23096) üzenetére


Varszegig
veterán

Egész pontosan úgy van, hogy nem írhat egy program akármilyen mappába az SD-n, csak valami (fejből írom) Android/data/com.synology stb könyvtárba. Azaz lehet szinkronizálni, de csak ezek almappáit, illetve olvasás megy bármely mappára, azaz a DS Photonak mennie kell. (Nem próbáltam.)

(#23098) kaciokos válasza Varszegig (#23097) üzenetére


kaciokos
őstag

Még pontosabban ez 4.4 alatt van így. 5.0+ alatt az alkalmazás kérhet írás jogot az SD kártya teljes tartalmához, vagy akár bizonyos könyvtárakhoz, és te eldöntheted, hogy megadod-e neki. Persze ha egy app nincs erre felkészítve, vagyis a fejlesztő nem tudja, hogy ez 5.0+ rendszeren így működik, akkor az app sose fogja kérni, ergo sose fogja megkapni az írás jogot (ja, és a fejlesztő meg szórjon hamut a fejére. :) )

Szerk: asszem ez már inkább OFF. :)

[ Szerkesztve ]

(#23099) Varszegig válasza kaciokos (#23098) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi a pontosítást, hiába a Note 3-amon még 4.4 fut, lehet ideje lenne cserélni?:)

(#23100) Magnat válasza kaciokos (#23098) üzenetére


Magnat
veterán

Még még pontosabban meg úgy, hogy 4.3-ig nem kellett hozzá jog, 4.4 alatt a külső sd írásához kell media_rw permission, ami itt csak system appoknak jár, 5.0 és afölött viszont ahogy mondtad, 3rd party appoknak is meg lehet adni, ha fel vannak készítve rá. Szóval a probléma azokon az eszközökön van, ahol
1. Android 4.4 fut
2. Van külső sd kártya (a belső természetesen ezeknél is írható)
3. Nincs root

Valami trükközés mintha még ebben az esetben is lenne, de annak sosem jártam utána.

Varszegig: emiatt én nem cserélném le, főleg ha lehet rootolni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.