Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) azka79


azka79
aktív tag

Akkor a DS Audio-ban mindenki látja a mappákat??? a mobil applikációban a felső sáv - műfaj, Zeneszerző, Előadók, Mappák <- na nekem itt semmi nem jelenik meg....

[ Szerkesztve ]

(#22552) #29810560 válasza Megane2000 (#22549) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én nem szedtem le csak leállítottam, így "nem akadt bele" a DSM 6 frissítés.

(#22553) Madwe válasza azka79 (#22551) üzenetére


Madwe
nagyúr

újraindexeli. vagy ha nem is akkor is manuálisan indexeltesd újra, addig nem fog látszani amig azt nem fejezi be. ez adatmennyiségtől függően sokáig is eltarthat...

(#22554) azka79 válasza Madwe (#22553) üzenetére


azka79
aktív tag

Megvolt, de még mindig nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#22555) nilrem válasza azka79 (#22554) üzenetére


nilrem
tag

Milyen OP rendszeren nem megy a DS Audio? IOS, Android, Windows?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#22556) azka79 válasza nilrem (#22555) üzenetére


azka79
aktív tag

Menni megy, csak nem látom a mappa szerkezetet. DSM böngészőn keresztül elindítva a DS Audio, de akár írhatom az androidot vagy az IOS-t is mindegyiken próbáltam és nem látom a DS Audio mappa szerkezetet, minden mást igen, lejátssza az mp3-at is. Nekem ez azért zavaró mert, az MP3 mappám szépen rendbe van téve a file szerkezete, és így tudom megtalálni a keresett albumokat, mint egy file kezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#22557) bigdady


bigdady
nagyúr

Itt is kuszik fel 214se-re a dsm 6.0 :)

(#22558) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

A problémám, hogy a Transmissionnel letöltött cuccokat nem indexeli automatikusan a NAS letöltés után.
Az [itt] leírtakat megcsináltam, ennek ellenére sem történik meg az indexelés.
Van valami javaslat erre? Esetleg hogyan tudnék utánajárni a dolognak (milyen logot kapcsoljak be, nézzek meg).

(#22559) bigdady válasza bigdady (#22557) üzenetére


bigdady
nagyúr

Syno ds valamiért nem akar kapcsolódni :(

(#22560) a347


a347
aktív tag

Mióta frissítettem a 6-osra, nem indul el a download stationon a torrent.
Csak a várakozik státusz van.

(#22561) momoxp válasza a347 (#22560) üzenetére


momoxp
tag

Csomagkozpontban allitsd le, utana nas ujraindit aztan ujra elinditod a csomagkozpontban es ujra nas restart ezutan menni fog rendesen.

(#22562) Dr.FantastiK válasza a347 (#22560) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nekem megy, rendesen. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22563) a347 válasza momoxp (#22561) üzenetére


a347
aktív tag

Köszi.
Valóban segített.

(#22564) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Na én is frissítettem. Plex leállítva, úgy már lazán felment a 6-os dsm.. :) Most updatelnek a csomagok. A photostationhoz már kell a php most nézem.. :)

(#22565) Megane2000


Megane2000
aktív tag

DS115j-re melyik plex verziót tölthetem le? Azt írja hogy ismeretlen szerző.

szerk: telepítés megoldva. De nem indul el.. az mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#22566) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Én is felraktam a 411j-re. Nekem eddig nem volt vele problémám. Az általam használt programokat újrarakta. A telepítés után elindított egy rakat szolgáltatást, amiket rögtön ki is kapcsoltam :)

Érzésre gyorsabb egy kicsit, de lehet csak bebeszélem :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22567) molnartibor válasza Megane2000 (#22565) üzenetére


molnartibor
tag

Én letöröltem a plexet és nem jelent meg csomagkezelőben ekkor felmentem a plex honlapjára letöltöttem a megfelelő csomagot és feltettem manuálisan. Minden beállítás megmaradt és működik tökéletesen.

(#22568) Süvi


Süvi
őstag

Nagyon vártam a 6.0-át a Cloud javítás miatt.
Valakinek van esetleg tapasztalat, hogy még mindig eszi-e a tárhelyet?

Szerintetek ahhoz, hogy jól működjön a 6.0-ás telepítés előtt szedjem le a Cloud csomagot és telepítsem fel utána, vagy nyugodtan rajtahagyhatom?

Köszönöm

(#22569) Megane2000 válasza molnartibor (#22567) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem is így sikerült végül! :)

(#22570) Arolotifar válasza P1eTr0 (#22566) üzenetére


Arolotifar
őstag

Akkor már ketten vagyunk :) A RAM-ot is jobban kezeli, eddig 200 Linux torrentnél 60% körül mozgott (egyéb szolgáltatásokkal), most 45% körül van.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#22571) Mezga Aladár válasza Arolotifar (#22570) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rossz felfogás. A ram azért van h., használd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22572) Tuomas


Tuomas
addikt

Hmm.
A gyári back up nem előnyére változott, vagy én csináltam valamit rosszul.
Az előző verziónál a biztonsági mentés a külső merevlemezre úgy történt, hogy a fájlokat ott is tudtam böngészni.
Most az új biztonsági mentéssel csak adatok vannak, index és bucket kiterjesztésű fájlok. Nem jpg, doc, mp3 stb stb, amiket ment. :(

Valaki tud erre valamit? :F

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22573) McAdam6


McAdam6
tag

3rd-party alkalmazásokkal mi a helyzet (couchpotato/sickbeard/cops) ? Mennek 6ossal ?

(#22574) Arolotifar válasza Mezga Aladár (#22571) üzenetére


Arolotifar
őstag

Miért rossz felfogás? :Y Mivel véges a memória, inkább örülök, hogy nem eszik annyit, ugyanolyan felhasználás mellett. Ettől még nem lesz lassabb az elérésem.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#22575) Mezga Aladár válasza Arolotifar (#22574) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha ugyan az az app, akkor kevesebb memória használat esetén a swap van használatban, ergo lassabb.
A rendszer minden használatban levő alkalmazást tegyen csak be a memóriába (ez ugye a leggyorsabb), ha pedig elfogy a memterület akkor bizonyos prioritások alapján pakolja swap területre.
A konkrét esetben, valószínűleg a teljesen újraírt app, alapból kevesebb memóriát kér.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22576) Patice válasza Süvi (#22568) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért eszi a tárhelyet, mert alapértelmezetten 32 fájlverzió van beállítva. És ezt el is kezdi "legyártani", amikor az ember fölrakja a csomagot és rak bele anyagot.

Eddig is jól működött, csak le kellett venni a 32-őt 1-re, vagy inkább 0-ra. (1 esetén egy másolat lesz, 0 esetén 0 másolat, azaz ha valamit módosítasz a kliens gépen, akkor az automatikusan felülíródik a NAS-on is.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22577) Madwe válasza Mezga Aladár (#22575) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pont ezért lehet neki örülni, h egy adott app kevesebb memóriával is beéri. Nem hiszem h a memóriamenedzsment részét piszkálták volna meg, s akkor swappolna már, amikor még egyáltalán nem jogos :)

(#22578) Megane2000 válasza McAdam6 (#22573) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Cops mire jó? Mire használod?

(#22579) Süvi válasza Patice (#22576) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a válaszod.
sajnos nekem eddig nem működött.

De most hátha az új rendszer. Ill. át fogom nézni az ehhez tartozó összes beállítást az összes eszközön, amin használom.

(#22580) steveke6 válasza Megane2000 (#22578) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

e-könyv olvasónál elég jól jön :)

[link]

(#22581) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

szóval ma próbálom üzembe helyezni a DSM6.0-t, 1 lemez van a DS216j-ben. Sajnos nem megy minden olyan jól, mint kellene.
Az egésszel annyi a célom, hogy az eddig routerre kötött USB-s vinyót lecseréljem, nagyobb tárhelyre és gyorsabb lesz a másolásra volt szükségem, a hozzáférés TV-vel történt DLNA-n keresztül.

1. Eddig routerre vezeték nélkül 12MB/s körül tudtam másolni (CPU-ja maxon volt, mert egyidejűleg indexelt is), lejátszási gondok nem voltak.
Azonban a helyzet nem lett jobb, a másolás csak 20MB/s-re ment fel, de ezt még ki lehet várni. Router CPUja 30%on, NASé szintén.
wifi
vezetékes
Ha rádugom az USB-t, akkor kb 50-60MB/s-el tudok másolni és ethernettel routeren lógva is tök jó. Vezeték nélkül próbáltam másik notebookról is, szintén AC-s, de nem gyorsabb routertől 2 méterre szabad rálátással.

2. Nagyobb gond viszont a médiaszerverrel van. TV-ről nézve létrehozza magának a kép, zene, video mappákat; újat nem tudok hozzáadni; ezeken kívül mást nem lehet indexeltetni.
A médiaindexelést úgy állítottam be, hogy a video mappában keresse mindegyik médiatípust (leginkább filmet nézünk), a többiben ne.
Majd felmásoltam egy olyan mappát, amiben kép és video is van. Eddig a routeren nem csak video, kép, zene mappákat talált, hanem egy browse folders nevűt is, amibe ha beléptünk, akkor mindent meg tudtunk nézni. De ha pl zenére mentünk, akkor csak azokat a mappákat listázta ki, amiben mp3-at talált.
Most viszont csak video, kép, zene mappa van, nincs egyveleg. Így most mindig rá kell lépni a video mappára... eddig az első mappába kellett belépni (browse folders). Kép és zene mappát nem tudom kitörölni DSM-ből.
Képet csak képen belül engedne nézni, azonban nem nyílnak meg: előnézet nincs, megnyitva fekete képernyő. Videoból és zenéből belépve is ott vannak az üres könyvtárak, amik eddig ugyebár nem voltak.
A képeket iszonyú hosszan indexeli, olvastam, hogy ez normális. Viszont a photo stationt már letöröltem, restaroltam a nast, de még mindig konvertálja őket. Médiaserver beállításainál kivettem a kisfelbontású képek továbbítása az eredeti képek helyettől a pipát, de még mindig izzad velük.
TV-ről video mappába belépve nem ABC sorrendben vannak a mappák, így nehézkes keresgélni.

Sok a gondom, tudom :) Remélem többet nem találok

[ Szerkesztve ]

(#22582) Patice válasza Gausz (#22581) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. A WiFi már csak ilyen. Szomszédos WiFi nem kavar be? Amúgy szvsz. ennyit tud wifin, nem a router, és nem a NAS procija a szűk keresztmetszet, hanem a vezeték nélküli kapcsolat.

2. Persze, hogy nem tudod törölni az alap média mappákat, amíg fent van a gyári Médiaszerver. Ha ezt törlöd a csomagkezelőből, csak utána lesz adminként törölni a megosztásokat. Ha más mappákat akarsz indexeltetni, azt a Médiaindexelés alatt kell fölvenni. Amíg a photo/music/video mappában van kép, addig konvertálni fog a NAS. Ha túl sok a kép, akkor használd inkább a Photo Station Uploader-t. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22583) Gausz válasza Patice (#22582) üzenetére


Gausz
aktív tag

1. AC @866Mbps, routertől 2 méterre szabad rálátással. inSSIDer szerint senki nincs a frekem közelében sem.
Netes tesztek szerint routerem 2-3m-ről átlag 50MB/s-t tud wifiről vezetékes gépre áttolni.

2. Zene, kép, video mellé a gyökérbe kellene csinálni egy új mappát, akkor talán nem kellene mindig videora menni, csak okézni. Nem kopik az ujjam.
És ebből az újból szeretném elindítani a filmet, zenét, képet, nem mindig belépni a gyökérben a neki megfelelő mappába, hogy utána ugyanabban a könyvtárszerkezetben megkeressem. Ez a ott fáj, hogy a fényképezőgéppel videokat is készítek, és így 100 mappából kellene különválogatni a képeket és videokat.

Pár óra alatt 2400 képnél 35%ig jutott, éjfélig csak végez... Most már meg tudom nyitni a képeket, nem fekete a képernyő, de az előnézet még mindig hiányzik. Talán 100% után már működni fog az is.

És a jó öreg ABC sorrend? :) Megnéztem másik tv-n is, ott is össze-vissza van minden.

(#22584) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Syno ds progim nem tamogatja a dsm6-ot. Hogyan is kell ds downloaddal elinditani torrent fájlt letöltésre?

(#22585) Borisz76 válasza bigdady (#22584) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha böngészőnek a Chrome-t használod akkor ez a legegyszerűbb megoldás :

Synology Download Station Chrome Plugin

Telepítés után a böngésző jobb felső sarkában megjelenik :

Jobb klikk az ikonjára és a beállítások menü :

Itt értelemszerűen kitöltve ellenőrzöd a beállításokat ha okés , akkor mented.

A kedvenc oldaladról pedig így tölthetsz le :

Jobb klikk a "letöltő" linkre és a felugró menüben ott a NAS címe.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22586) bigdady válasza Borisz76 (#22585) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#22587) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Erre nincs megoldás? Senki nem használja a Transmissiont és DLNA/Video Stationt egyszerre? Hogyan indexelitek be a letöltött filmeket?

(#22588) Tuomas válasza Tesztelo.hu (#22587) üzenetére


Tuomas
addikt

Én az indexelésnél beállítottam, hogy hol indexeljen és ugyan nem transmissionnal töltök, hanem a synology gyári megoldásával, de indexeli egyből

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22589) Cold5


Cold5
senior tag

Kérhetnék Safarihoz egy legújabb bővítmény linket? :R :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22590) McAdam6 válasza Megane2000 (#22578) üzenetére


McAdam6
tag

NAS-on tárolt ebookok olvasása tableten.

(#22591) Megane2000 válasza McAdam6 (#22590) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Az nagyon jól hangzik. Nekem is szükségem lenne rá. Kell valamit hackelni rajta vagy csak betallózom az appot és kész?

(#22592) McAdam6 válasza Megane2000 (#22591) üzenetére


McAdam6
tag

E szerint fel lehet rakni.

Most azon agyalok, pdf-eket hogyan lehetne "streamelni" tabletre. :F

[ Szerkesztve ]

(#22593) Megane2000 válasza McAdam6 (#22592) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi a leírást.

Épp azt nézem hogy NAS restart után a Plex nem indul el automatán.. Ezt lehet automatizálni valahogy?

(#22594) Gausz válasza Gausz (#22583) üzenetére


Gausz
aktív tag

Egyre inkább azon vagyok, hogy visszaküldöm a cuccot. Ugyanis mindkét TV-n kb negyed óránként megszakad a kapcsolat, lecsatlakozik a NAS. Routerre dugott vinyón nem volt ilyen...

(#22595) Megane2000


Megane2000
aktív tag

iPhone-on a DS cloud alkalmazás mire jó?? Nem értem a lényegét. Olyan mint pl a dropbox?

[ Szerkesztve ]

(#22596) Patice válasza Gausz (#22594) üzenetére


Patice
Topikgazda

Furcsa, nálam soha nem volt még olyan, hogy a NAS-t eldobta volna a routerem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22597) Madwe válasza Megane2000 (#22595) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, cloud station kell hozzá h fusson a nason. Kliens van gépre is pl. Én telefonra nem találtam értelmét, összes többi app kiváltja kb amire kellhetne.

(#22594) Gausz H néz ki a hálózatod? milyen router, milyen tv, h vannak összekapcsolva, wifi esetén hány ghzes, n-es ac-s mennyire "szennyezett" a wifis légkör (mennyi idegen wifit látsz)?

[ Szerkesztve ]

(#22598) Megane2000 válasza Madwe (#22597) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Igen telefonra nem sok értelme van.
Kérdés: milyen megoldást javasoltok arra hogy windowsos gépeken mappákat szinkronizáljak a Nas-ra? Gondolok itt olyanra hogy dokumentumok kepek asztal videok zene, es ez folyamatosan legyen szinkronizálva, napra készen.

(#22599) biker válasza Gausz (#22581) üzenetére


biker
nagyúr

a NAS-t illene dróton rádugni, nem wifin, mert ha a routerre wifn másolsz, majd az wifin tolja a nas-ra, hát router legyen a talpán, amelyik bírja, pl Airport Extreme bírja, de egy tplink ritkán honorálja
aztán ki kell várni a brutál sok időt, mire indexel, sajna ez van, nekem pár száz videot, 70gb mp3-at es pár tízezer kpet majd egy hétig indexelt a 213, ez van, onnantól ripp ropp megy. ez a másolok, keresek, idegs vagyok restartolok, nem járja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22600) biker


biker
nagyúr

No, felraktam a 6.0-t, a leírása szerint mindent újraindexel, remélem nem olvad össze egy kupac műanyaggá a végén :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.