Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Madwe válasza Vakvakond (#23550) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudtommal nem. A nas adatok tárolására s megosztására való, nem fogyasztására. Arra pc/médialejátszó/zenelejátszó kell, ami eléri a hálózaton.

(#23552) Patice válasza Vakvakond (#23550) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, van rá lehetőség, hogy maga a NAS legyen a zenei forrás. Én így indultam el a hálózatos zenelejátszók leejtőjén. :D Az olyan USB-s DAC-okat, melyekhez nem kell Linux alatt driver, azokat automatikusan fölismeri a NAS és az Audio Station-ben, vagy a mobilos DS Audio app-ban kiválasztható lesz kimeneti eszközként a DAC. Ezután már csak hozzá kell adni a NAS-on tárolt zenéket az indexelt mappákból a lejátszási sorhoz és már zenél is nekünk. A "magas minőségű kimenet" bepipálása esetén elméletileg 24/192-es felbontásig bitperfekt kimenetet kapunk. :K

(#23551) Madwe:

De. :K Többféle DAC-kal is próbáltam, sőt a synology kompatibilis eszközök listáján is szerepel jó pár és külföldi fórumokon is rengeteg modellről írják a felhasználók, hogy működik Synology NAS-okkal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23553) Myth válasza Myth (#23538) üzenetére


Myth
aktív tag

Valaki egy gyors választ pls :)

DMZ-t azóta sem találtam meg. A dsm 5000-5001 helyett milyen portot érdemes megadni, hogy biztonságos legyen?

Battletag: Myth#1775

(#23554) Patice válasza Myth (#23538) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, használhatod, de a biztonságot nem a QC fogja adni, hanem a jól beállított NAS-od és routered együtt.

DMZ(= demilitarizált zóna)-t a routeredben kell keresni, ott tudod kikapcsolni, ha be van kapcsolva.

Igen, csak azokat a portokat érdemes kinyitni, amelyekre mindenképpen szükséged van.

De mielőtt kinyitsz bármit is, előtte érdemes megváltoztatni. Szinte az összeset át lehet írni a DSM-ben.

Pl. az 5000/5001-est a DSM-ben Vezérlőpult --> Csatlakozási lehetőség --> Hálózat --> DSM beállításoknál tudod átírni ízlés szerint.

1. hsz. kezdemény szerintem hasznos lesz. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23555) Grougon válasza biker (#23547) üzenetére


Grougon
tag

Wi-fi ki be kapcsolás megoldja.

(#23556) Vakvakond válasza Patice (#23552) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Köszönöm a választ. Nekem egy Delock - talán legolcsóbb - kis egyszerű usb hangkártyám van. Lehet, hogy akkor azzal nem működik. Rádugtam a NAS-ra, de sewol sem láttam megjelenni. Sőt, még kimeneti eszközválasztást sem találok sehol. Valamit be kell állítani? Vagy hol kellene látnom az eszközválasztást? Esetleg így jártam, hogy ezzel az olcsó cuccal nem működik együtt?

(#23557) sityak válasza Vakvakond (#23550) üzenetére


sityak
tag

bármilyen 2k-s megteszi
ds auidóban tudod utána kiválasztani, hogy azon keresztül szóljon a hang

http://legipanorama.hu

(#23558) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok,
Pls segítsetek. Adott egy DS216j és egy fisotech kamera rendszer (2db kültéri kamera és dvr vevő eszköz). Szeretném a NAS hoz csatlakoztatni, hogy mobilon is tudjak rá csatlakozni. Magát a dvr-t amibe megy a 2 IP kamera rá tudom kötni vhogy? Ha nem akkor ha nincs a támogatott listában a fisotech kamera akkor nem is tudom csatlakoztatni ha leválasztom a dvr-ről?
Előre is köszönöm.
Üdv Crips

[ Szerkesztve ]

(#23559) Borisz76 válasza crips15 (#23558) üzenetére


Borisz76
veterán

A kamerák vagy a komplett rendszer részletes leírását linkeld be mert anélkül csak találgatni lehet.

Amúgy ha van a kamerákon hálózati csatlakozó akkor rá lehet kötni a hálózatra és kis szerencsével valamelyik gyártó kameraszoftvere jó lehet hozzá.

Magát a DVR-t - szerintem - nem lehet rákötni a NAS-ra mert célhardver...azaz a DVR rögzíti a képet / hangot.
Ha a kamerát a NAS-ra kötöd akkor pedig az rögzíti a képet / hangot...átvéve a DVR szerepét.

Tehát első körben egy pontos technikai leírás kellene a cuccodról.
Abban benne lesz a lehetséges megoldás / kudarc.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23560) crips15 válasza Borisz76 (#23559) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia. Köszi. Az a baj hogy 3 éve vettem és sztem nincs meg a leírása, de megnézem majd. Az árajánlatban ezt találtam az IP kameráról.2 darab fémházas vandál biztos dome kamera IR LED 24 db IR LED üzemi távolság: 20M SONY, 700TVSoros 3-tengelyű konzol beépített,board Lencse 3.6mm.

(#23561) Vakvakond válasza sityak (#23557) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Szia!
Rádugom, de a ds audióban csak a mobiltelefont lehet kiválasztani. Te mit csináltál, hogy neked működött?

(#23562) Patice válasza Vakvakond (#23561) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudsz semmit csinálni. Vagy fölismeri, vagy nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23563) Laci111 válasza Madwe (#23551) üzenetére


Laci111
csendes tag

Én kb. két dolláros (ebay) hangkártyával dugtam össze, aztán tovább drótoztam a házimozival.

(#23564) noorbertt válasza Madwe (#23527) üzenetére


noorbertt
őstag

Koszonom :) Redobbentettel hogy egy 5$-os vps es https://mailinabox.email/ parossal jobban jovok ki :)

(#23565) Vakvakond válasza Laci111 (#23563) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Akkor én vagyok ilyen peches ezzel a hangkártyával. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#23566) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kellene egy kis segitseg..
Nem sokara jon egy wetek openelec eszkoz, mivel a plex nagyon kritikanaluli szamomra es szeretnem ha az adatbazis nas-on keresztul menne mivel neha laptophoz vagyok kenyszerulve ha filmezni akarok.

Ez a leiras alapjan csinaltam: http://www.tweaking4all.com/home-theatre/xbmc/xbmc-and-mysql-all-rooms-in-sync/
Bar tobbet is atneztem

Lenyeg annyi hogy elindul a kodi kezdo kepernyoje es semmi mas nem tortenik hosszu ido utan sem, csak kiloni tudom. Csinaltam a leiras alapjan egy kodi usert is, viszont http://192.168.0.16/phpMyAdmin/ itt nem tudok belepni vele. Nem tudom hogy ez lenne e a baj mert miutan kiderult hogy nem tudok belepni vele (akkor a kodi sem tud gondolvan) adtam neki egy root usert es ugyan az a gond.

Valakinek otlet? Tanacs hogyan tudom eletre kelteni?

<advancedsettings>
<videodatabase>
<type>mysql</type>
<host>192.168.0.16</host>
<port>3306</port>
<user>root</user>
<pass>root</pass>
<name>kodi_video</name>
</videodatabase>
<musicdatabase>
<type>mysql</type>
<host>192.168.9.16</host>
<port>3306</port>
<user>root</user>
<pass>root</pass>
<name>kodi_music</name>
</musicdatabase>
<videolibrary>
<importwatchedstate>true</importwatchedstate>
<importresumepoint>true</importresumepoint>
</videolibrary>
</advancedsettings>

Szerk.: root usernek nem volt kod, de azota csinaltam egy root jelszot

[ Szerkesztve ]

(#23567) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nézegetem a dsm 6 live demo-t és, nem találom a fájlszolgáltatások között az nfs-re vonatkozó opciókat!! :F
Megnézné valaki a saját rendszerében.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23568) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#23567) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szintén nem találom az időzített be/ki opciót. :F

Ez a dsm5.2 felülete.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23569) Valkűr válasza Mezga Aladár (#23568) üzenetére


Valkűr
őstag

Pedig ott van..Vezérlőpult / Hardver és tápellátás

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#23570) #56573440 válasza noorbertt (#23566) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ennél egyszerűbb a plex szervert backendnek használni... Kodi alá plexbmc plugin miért nem jó? Nálam az van tv mögött openelecet futtató raspberry és tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#23571) Mezga Aladár válasza Valkűr (#23569) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor a dsm live demo ki van herélve? Az nfs-t megnéznéd?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23572) Bobbacsi válasza Mezga Aladár (#23571) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ott van az is

(#23573) Mezga Aladár válasza Bobbacsi (#23572) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ááá köszönöm. :R Akkor az a live demo 6 amit néztem hibás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23574) noorbertt válasza #56573440 (#23570) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem probaltam ki de ha jol sejtem Plex adatbazisat hasznalja ugy a Kodi? Mert az ugy nem jo nekem mivel van 3 sorozat is amit nem ismer fel sehogysem ellenben Kodi kapasbol

(#23575) Valkűr válasza Mezga Aladár (#23571) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem is ott van az NFS...Valami a Live demoval lehet..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#23576) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok. Hálózati nyomtató próbálok beállítani a 231j-n. Amikor bepipálom az apple wireless printet, utána azt írja, hogy jelentkezzek be újra és próbáljam megint.

3 különböző nyomtatóval is próbáltam.
Valaki találkozott már ezzel az üzenettel? Hogy lehetne megoldani?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23577) noorbertt válasza noorbertt (#23574) üzenetére


noorbertt
őstag

Kiprobaltam es sajnos igazam volt.

(#23578) McAdam6


McAdam6
tag

Frissítettem 6-ra, erre nem megy a Couchpotato/Sickbeard... :W

(#23579) #56573440 válasza noorbertt (#23574) üzenetére


#56573440
törölt tag

Japp. Nekem ilyen bajom nem volt vele soha... Egyszer az angol eredeti címmel kellett játszani a többi csont nélkül, én kodival szívtam sokat :( akkor mindegy :)

(#23580) Patice válasza noorbertt (#23566) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Music Database-nél szándékosan más a host?

192.168.0.16 <--> 192.168.9.16

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23581) noorbertt válasza Patice (#23580) üzenetére


noorbertt
őstag

lol :W
Most mar megy ahogy kell :) :R

#23579 Kodival regen volt szivas egy ket dolog, de mara kb semmit nem kell maszatolni vele

[ Szerkesztve ]

(#23582) Patice válasza noorbertt (#23581) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23583) Blaise


Blaise
veterán

Syno 216Play, WD Red 4TB és WD Red 3TB van belerakva, mindkettő külön kötet, a kisebbik üres.

Kezd betelni a 4GB, olyat lehet csinálni, hogy a második kötetet törölni és hozzáadni az elsőhöz, hogy egy tárterületként lássa?

(#23584) WaterWave


WaterWave
veterán

216play tulajokat kérdezném.. Meg vagytok elégedve a géppel? Most szándékozom venni majd következő hónapban, aztán gondoltam megkérdezem...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23585) Blaise válasza WaterWave (#23584) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, tökéletesen elégedett vagyok, kérdezz bátran.

(#23586) crips15 válasza Borisz76 (#23559) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia,

sajnos nem találtam meg a kamera pontos leírását.:( Viszont találtam egy CMS funkciót SurveillanceStation-ben, mely azt a reményt élteti bennem, hogy valahogy mégis tudom a dvr-hez csatlakoztatni a NAS-t.
Volt már tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Ismeri valaki ezt a bővítményt?

Előre is köszönöm!

Üdv, Crips

(#23587) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

Most lettem tulaja egy DS115 J-nek.Az alap beallitasokon tul vagyok.Egy problemam van,hogy ha az Iphonon szeretnek belepni a mobil programokba(DS Download,DS video) es csatlakozni a DS-hez,folyamatosan az ervenytelen fiok,vagy jelszo uzenetet kapom.Ugyanigy a webes feluletet sem erem el a bongeszobol.
Androidrol es mas Windows eszlozokrol ugyanezekkel a belepesi adatokkal sikeresen belepek,egyedul az Iphone problemazik. Miert nem mukodik?

(#23588) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Aki frissített dsm 6-ra, figyeljen oda, a tűzfal szabályok ugranak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23589) sinkoneri


sinkoneri
tag

Mennyire karistol jol ez a DSM 6? En meg nem frissitettem. Mindig mikor raszanom magam olvasom hogy itt az uj javitas. Minden heten egy update. Ezek most kidobtak egy early beta-t aztan tesztelik a nagykozonseggel vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#23590) kaviat válasza sinkoneri (#23589) üzenetére


kaviat
tag

ne kapkodj szerintem. bevallom, engem még nem győzött meg. minden lassabban indúl ha belépsz a felületre, amikor nagy letöltés fut, főleg amikor indúl (sok gigás torrent, gondolom amikor először elfoglalja a diszken) akkor a sima filmlejátszás is meg meg akad, ezt a régebbivel nem tapasztaltam. 415play.

[ Szerkesztve ]

(#23591) WaterWave


WaterWave
veterán

Majd talán a DSM 7es verziót összerakják bug nélkül:)) de az a jövő zenéje

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23592) Patice válasza sinkoneri (#23589) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nagy verzióváltások esetén mindig ez szokott lenni. Az elején még sok a bug, de gyorsan javítják ezeket és pár hét múlva kb. minden rendben.

Most úgy látom azért sok mindenbe belenyúltak rendesen és ezért ez a nagy kavarodás, probléma, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23593) Mezga Aladár válasza kaviat (#23590) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én ma frissítettem Nálam gyorsabb a felület. A tüzfal szabályok törlése, eddig, ami hibát tapasztaltam.
Meg az idióta ssh belépés. Ennek nem sok értelmét látom.
Ds211

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23594) Valkűr


Valkűr
őstag

Én nem vettem észre problémát az előzőhöz képest, nálam is gyorsult egy picit, és olyan mint ha csökkent volna a processzor és memória használat.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#23595) kaviat


kaviat
tag

jaja, nem vagyok elkeseredve, bízom benne, hogy egy két frissítés után minden rendbe jön : ))) /minden azaz én is erősebb leszek, ügyesebb okosabb : )

(#23596) Madwe válasza tomboy1000 (#23587) üzenetére


Madwe
nagyúr

nem lehet h telefonodon ssl-en keresztül akarod elérni (mondjuk weben az alap 5001es porton 5000 helyett) s appokban is be van pipálva, míg más eszközeid a titkosítás nélkülin akarnak csatlakozni? iphone ugyanúgy csatlakozik alapesetben mint bármi más, az h ios fut rajta nem kéne h gond legyen.

(#23597) Blaise válasza Blaise (#23583) üzenetére


Blaise
veterán

Erre valaki? :R

(#23598) Patice válasza Blaise (#23597) üzenetére


Patice
Topikgazda

A két külön kötet ajánlottabb megoldás, mivel ha egybe fűzöd a lemezeket, akkor az egyik meghibásodása esetén bukod az adatot mindkettőről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23599) Vakvakond


Vakvakond
csendes tag

Sziasztok!
Nem hagy nyugodni ez a külső hangkártyás dolog. Akiknek működik esetleg van tapasztalatuk, írnának pár márkát és típust amelyikkel biztos, hogy jó?
Másik amiért írok az ma jelentkezett: Fut 7 torrent, ebből az egyik majdnem max. sávszélen ment felfele, barátnőm laptopról nézett filmet (a laptop wifivel kapcsolódik a hálózatra), a lejátszás megakadt, le is fagyott a program párszor. Ez lehetett a torrent miatt vagy mit kellene beállítani, hogy gond nélkül menjen a filmlejátszás? Ds216play

(#23600) kaviat válasza Vakvakond (#23599) üzenetére


kaviat
tag

van valami korlát beállítva a felfele azaz visszatöltésre? lehet nem szabad a gyeplőket a lovak közé dobni, a te felfele sávszéled felénél nagyobbat nem érdemes visszaosztásra engedni (vagy 10%, több iskola is van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.