Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) #56573440 válasza Madwe (#22349) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah hát nem is írtam hogy bármilyen raid magában atombombabiztos dolog, ha kihal alóla a nas táp, lap, vagy valami más hiba miatt ugyanúgy szívókörbe tudsz futni, ahogy mondani szokták egy mentés nem mentés :D

(#22352) #56573440 válasza noorbertt (#22350) üzenetére


#56573440
törölt tag

beteszel egy bármilyen vinyót, és nem az shr-hez adod hozzá, hanem csinálsz belőle új kötetet, és beállítod a download managert hogy arra dolgozzon, akkor jó lesz.

csak arra figyelj hogy szedd le a download managert, és telepítsd újra a "szar" vinyó kötetére. nálam 1-es kötetre volt telepítve, 2-esre dolgozott, és ha leszedtem valamit az 1-esen is befoglalt pont annyi helyet, az akkor szabadult csak fel amikor a torrentet kiszedtem a dm-ből... ha azonos köteten van mint ahova dolgozik ilyen "gond" nincs.

(#22353) takos válasza Madwe (#22325) üzenetére


takos
tag

Értem, ezek szerint aki TV-n keresztül nézni a NAS-on lévő anyagokat(DNLA), azoknál működik a tekerés funkció a tv távirányítójával? Csak az F6400-as SAMSUNG széria küzd ilyen gonddal?

[ Szerkesztve ]

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#22354) kaciokos válasza takos (#22353) üzenetére


kaciokos
őstag

Korábbi Samu TV-m van, és nálam működik a beletekerés.

(#22355) Multibit válasza takos (#22353) üzenetére


Multibit
veterán

Szoftverfrissítés megvolt?

(#22356) takos válasza Multibit (#22355) üzenetére


takos
tag

Legfrissebb van.

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#22357) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A nas-ba betettem egy új hdd-t, itt létrehoztam egy megosztott mappát. A régi hdd-ről átmásoltam egy egész mappastruktúrát. Na most változtatnék a mappastruktúrán és nem engedi windows-ból törölni a mappát.

Hiába próbáltam kivenni a tulajdonságokból az írásvédettséget, nem működött. Ha netről belépek ott bármelyik felhasználóval is sikerül törölni. A megosztott mappa beállításoknál engedélyezve van az Írás/olvasás, a windows ACL is.

Nem értem mi lehet a probléma, tudnátok erre valami megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#22358) Madwe válasza takos (#22353) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez alapján van olyan samsung amivel gond van, de lehet a nyilakkal tudsz tekerni, nem a dedikált gombokkal?

(#22357) menledge Az írásvédettséget a merevlemezen egy másik account adta ki mint a jelenlegi windows accod? lehet az belekavart. A nasra hogyan tetted át a mappákat? winen keresztül gondolom s nem böngészőből?

Vagy hozd létre újra a mappaszerkezetet (mondjuk TCben szinkronizálj) vagy használd mindig a böngészőt ha módosítasz ezeken :)

(#22359) kaciokos válasza menledge (#22357) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha jól értem, magát a megosztott mappát akarod törölni, ez Windows alól természetesen nem fog menni, mert ott nem is a mappát látod, hanem a megosztást (a különbség akkor is fontos, ha történetesen ugyanaz a mappa és a megosztás neve), amit persze nem tudsz törölni.

(#22360) menledge válasza kaciokos (#22359) üzenetére


menledge
senior tag

Nem!

Van egy X megosztott mappám, azon belöl 1-5-ig mappák, azon belül megint 1-... sokáig mappák, azon belül meg még 4 almappa. Én a legbelső 4 almappából akarok most egyet törülni, mert az abban lévőt fájlt átraktam máshova és azt nem engedte.

Remélem érthetően írtam. :B

(#22361) kaciokos válasza menledge (#22360) üzenetére


kaciokos
őstag

Ahhh, értem. Probléma lehet még, ha a legbelső, törlendő könyvtár teljes elérési útja (pl. \\NASom\megosztas\akarmi\barmi\...) meghaladja a 250 karaktert, ez nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#22362) Varszegig válasza bigdady (#22312) üzenetére


Varszegig
veterán

Melyik szolgáltató ez? Pl. a digi ad pblikus ipv4-et is az ipv6 mellé, csak néha kérni kell. De mellesleg elvileg tudja a nas az ipv6-ot, bár nem próbáltam még. Viszont pl. mobilnetről nem éred el az ipv6 only-t, amíg a mobilnet nem lesz ipv6.

(#22326) Essejó: Az ipv6 nem így működik, ott nincs NAT címfordítás.

[ Szerkesztve ]

(#22363) menledge válasza kaciokos (#22361) üzenetére


menledge
senior tag

Nem, csak pár számjegy betű kombináció a mappa neve.

Viszont azóta megoldódott, azóta működik. Teszem hozzá semmi változtatást nem csináltam. Úgy néz ki egy pillanatnyi "elmezavar" volt.

(#22364) menledge válasza menledge (#22363) üzenetére


menledge
senior tag

Bocsi a dupláért, de viszont van egy "kis" baj mégis.

Az előbb is egy ilyen műveletnél törölt egy komplett mappát, szerencsére volt mentésem a nagyjáról, csak pár fájlt kellett a lomtárból kinyernem.

Most ugyan ennél a mappánál, megint előfordult a hiba, és szintén törölte az egészet, ez a megosztott mapán belüli 2. almappa, és az itt történt változtatás törölte az egész 1.-es almappát amiben volt a 2. almappa.
Próbáltam érthetően leírni.

Csináltam képmentést a hibáról amit kiírt.

Na ez miért történik? Elég bosszantó... :W

[ Szerkesztve ]

(#22365) bigdady válasza Varszegig (#22362) üzenetére


bigdady
nagyúr

Berotel. Nat-olt az ipv4-ük vagy ipv6-ot tudnak adni...

(#22366) gygabor


gygabor
csendes tag

sziasztok

le akartam tölteni a napokban a DS Download appot ios-re és eltűnt a store-ból.
mi lehet az oka, hogy lekerült? vissza fog kerülni valamikor?

(#22367) rekop


rekop
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy csak egy lemez van a nasban(Disk1 helyen van a hdd), de világít a Disk2 állapotjelző led is? :F
215J-ről van szó, DSM 5.2-5644 Update 5-el.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#22368) Tuomas válasza rekop (#22367) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, szintén zenész :) :K
Szerintem nem kell aggódni, ez valami bug lehet. Megfigyeltem, hogy hibernálás utáni ébredéskor kezd el világítani. Viszont ha még egyszer hibernálódik és ébred fel, akkor már nem világít :) :DDD

We were here

(#22369) Varszegig válasza bigdady (#22365) üzenetére


Varszegig
veterán

Beszélni kell velük, mert így nem garantált a külső elérésed. Adjanak publikus ipv4-et is.

(#22370) rekop válasza Tuomas (#22368) üzenetére


rekop
senior tag

Köszi! Megnéztem, tényleg csak hibernálás után csinálja. :D

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#22371) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali,

Csak, hogy tisztán lássak, feltettem a ruTorrentet grafikus csomaglistából. Telepítette itt már valaki így? Ez azt, jelenti, hogy felteszi az rtorrentet is? Csak mert ha webUI-n belépek a ruTorrentbe akkor ugyan a manuális torrent hozzáadás megy és letöltés is elindul de többi beállítás már nem az igazi. Pl ha újraindítom a ruTorrentet a beállításaim elszállnak, visszaáll alapértékre a sávszélesség értékem is. nCore kereső plugint se tudom betenni... stb :F

Feltenném én terminálból is, de ipkg-t nem sikerült feltennem, függőségeinél el is akadtam, az armada 375 proci (egyelőre) nem támogatott...

(#22372) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Nézegetem a NASokat de nem tudom melyik legyen a befutó.
Ezeket néztem: ds216play, ds216+, ds716+.
Az hogy mivel tud kevesebbet a ds216play azt tudom, és azt olvasom az összehasonlításban, hogy ebben meg jobb : h.265 (HEVC) és mpeg-4 átkódolás

Ha én ds216+ vagy ds716+ vennék és filmet nézek a Sony tévén, akkor hol érezném a hiányosságot? Miben jobb a play?

(#22373) #29810560 válasza bigdady (#22365) üzenetére


#29810560
törölt tag

NAT-olt IPv4 mögötti NAS-t nem érsz el kívülről.

A NAS IPv6 címét eléred, de csak akkor, ha az eszköznek - amiről el akarod érni - szintén IPv6 címe van. Amennyiben IPv4 címe van, akkor nem éred el IPv6 címen a NAS-t.

Általánosságban: Az IPv6 visszafelé kompatibilis, az IPv4 viszont előre nem. Ergo IPv4 címről nem érsz el IPv6-ot. (Pl. Telenor mobilnet, mert az csak IPv4 címeket oszt ... jelenleg.)

A DIGI egyébként dual-stack-et használ. Azért mennek a NAS elérések, kivéve ha valaki ott is NAT-olt IPv4-et kap.

[ Szerkesztve ]

(#22374) Magnat válasza #29810560 (#22373) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem világos teljesen, h mit értesz azon, h visszafelé kompatibilis, előre nem, de én úgy tudom, h mind a két irányba kell gateway, 6->4 irányba pl NAT 64.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22375) #29810560 válasza Magnat (#22374) üzenetére


#29810560
törölt tag

A 6->4 iránnyal nincs gond. Ezt jelenti a visszafelé kompatibilitás.

A 4->6 irány nem létezik. Ez jelenti, hogy előrefele nem kompatibilis - az IPv4 protokoll létrehozásakor, értelemszerűen nem építhették be a jövőbeni kompatibilitást - vagyis IPv4 címről nem érsz el olyan eszközt, aminek csak IPv6 IP címe van.

[ Szerkesztve ]

(#22376) Magnat válasza #29810560 (#22375) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, mit jelent a visszafelé kompatibilitás, azt nem tudom, hogy ez szted hogy tud megvalósulni ... mindenféle technikai magyarázatot félretéve, csak abba belegondolva, h több ipv6-os cím van mint ipv4 is könnyen belátható, h nem tudsz egyértelmű oda-vissza megfeleltetést csinálni két cím között. De egyébként a Wikin is van erről írás: [link]

"NAT64 is a mechanism to allow IPv6 hosts to communicate with IPv4 servers. The NAT64 server is the endpoint for at least one IPv4 address and an IPv6 network segment of 32-bits, e.g., 64:ff9b::/96 (RFC 6052, RFC 6146). The IPv6 client embeds the IPv4 address with which it wishes to communicate using these bits, and sends its packets to the resulting address. The NAT64 server then creates a NAT-mapping between the IPv6 and the IPv4 address, allowing them to communicate"

Itt meg a szabvány ami leírja: [link]

Egyébként ha letiltod az ipv4-es címedet (én nem tudom kipróbálni, még lusta voltam feltolni egy ipv6-os firmet a routeremre), akkor eléred pl az Index.hu-t a 217.20.131.2-n? (Ez mondjuk nem bizonyít semmit, mert lehet, h a Digi natolja, csak kíváncsiságból kérdezem)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22377) #29810560 válasza Magnat (#22376) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbáld mobilnetről elérni a NAS-odat, hogy az IPv6 címét írod a böngészőbe. []-os zárójelek közé, majd próbáld ugyanezt egy IPv6-os címmel is rendelkező másik gépről (pl. munkahelyi PC)!

(#22378) Magnat válasza #29810560 (#22377) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs ipv6-os címem, az imént írtam, h a routerem nem kezeli, illetve a rajta lévő Alex-féle OpenWrt átirat :) De ez egyébként sem tudom, h mit bizonyítana, egyik sem ipv6 -> ipv4 irány.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22379) #29810560 válasza Magnat (#22378) üzenetére


#29810560
törölt tag

Valóban nem IPv6->IPv4 irány. Azt csak úgy tudod tutira kipróbálni, ha titod az eszözödön az IPv4 protokollt. (A Windows 10-ben pl. már az IPv6 az elsődleges IP protokoll és csak akkor kommunikál IPv4-en, ha IPv6-on nem sikeres a kapcsolódás.)

... de, bigdady-nek épp a fordítottja a gond.

[ Szerkesztve ]

(#22380) Magnat válasza #29810560 (#22379) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, hogy neki a fordítottja a gond, csak nem értem a te állításodat. SZtem mind a két irányba gateway kell.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22381) #29810560 válasza Magnat (#22380) üzenetére


#29810560
törölt tag

"SZtem mind a két irányba gateway kell"

Kezd ez az egész kommunikáció parttalanná válni. Úgy látom külön malmokban őrlünk. Mikor írtam, hogy a routereket/gatewayeket nem kell felkészíteni az IPv6->IPv4 kapcsolatra oda-vissza adatforgalommmal?

Csak azt írtam, hogy kizárólag IPv4-es IP címmel rendelkező eszközről nem érsz el kizárólag IPv6 IP címmel rendelkező eszközt.

Amennyiben elérnéd, nem lenne szükség a dual-stack átmeneti - az IPv4 megszűnéséséig tartó - megoldásra.

(#22382) Magnat válasza #29810560 (#22381) üzenetére


Magnat
veterán

"Csak azt írtam, hogy kizárólag IPv4-es IP címmel rendelkező eszközről nem érsz el kizárólag IPv6 IP címmel rendelkező eszközt." - Ezzel egyet is értek, de te azt is írtad, h 6 -> 4 irányba nincs gond. Sztem meg mind a két irányba "gond van", mert átjáró nélkül nem működik. Erre másoltam be a wikis hivatkozást, ahol a NAT64-re írták, hogy kell egy olyan gateway, aminek van ipv6-os és legalább egy ipv4-es lába is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22383) #29810560 válasza Magnat (#22382) üzenetére


#29810560
törölt tag

A "nincs gond' alatt azt értettem, hogy meg van oldva. :)

LAN-on belül pl. az eszözök az IPv4-es és az IPv6-os címével is elérik a NAS-t. Nem tudom, hogy hasznáják-e a router IPv6 szolgáltatását vagy simán az IP protokoll (LAN kártya) végzi a kommunikációt.

Nálam DIGI dual-stack van és minden eszköz IPv4 és IPv6 címet is kap, továbbá a WAN is kap publikus IPv4 címet. Minden verziót kipróbáltam. Minden működött, egyedül az IPv4->IPv6 kapcsolat nem.

A DDNS csalós mert elfedi, hogy IPv4-en vagy IPv6-on megy a kommunikáció, ezért mindíg IP címekkel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#22384) noorbertt


noorbertt
őstag

Hogyan erdemes biztonsagosan elerni a nas-t kivulrol? Sugo szerint adjak a nas ip cimere DMZ-t router beallitasan belul, nem szivesen tennem..
-Van egy domain cimem amit ez miatt vasaroltam, jo lenne azzal elerni majd a nast.
-Mobil appokat szeretnem hasznalni
-Samba majd VPN-en keresztul

Nem tudom hogyan lassak hozza igy elsore kaphatnek nemi tampontot? Jo enne biztonsagban tudni :D

(#22385) Magnat válasza #29810560 (#22383) üzenetére


Magnat
veterán

Na de ha az ipv-6-os címen akarod elérni a nast, akkor a teljes kommunikáció ipv6-on fog menni, mert a gépednek is van ipv6 címe is ... Most kipróbáltam egy bridgelt csatolós virtuális gépről azt, h a gépnek csak ipv6 címet adtam, a nasnak viszont csak ipv4-et (tehát ipv6 -> ipv4 irány valósult meg) és természetesen nem érte el a nast. Ha visszaállítom az ipv6-os címet a gépen akkor eléri mind a két címen.
Egyébként mit teszteltél konkrétan, a nas webes elérését? Mert sztem bent maradt cache-ben, az zavarhatott meg ... nekem legalábbis ctrl+f5-re sem frissült be, csak amikor restartoltam a browsert, akkor dobta el a kapcsolatot.
A ping viszont tök jól mutatja, ipv6-os címet csak akkor tudsz pingetni, h a gépnek és a nasnak is van ipv6 címe, 4-et meg csak akkor, ha az van mind a kettőnek ... gateway nélkül nincs átjárás egyik irányban sem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22386) Magnat válasza noorbertt (#22384) üzenetére


Magnat
veterán

Ha semmi mást nem használsz kívülről, akkor a hálózat/dsm beállításoknál állítsd át az 5000 és 5001 portokat vmi randomra 65535 alatt és azt irányítsd be a routeren port forwarddal a nasra, plusz a vpn portját. Ha minden mást vpn-en érsz el akkor kész vagy.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22387) Madwe válasza Magnat (#22386) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha már biztonságról beszélt, akkor az 5000es portot automatikusan terelje 5001re, legyen minden ssl-el titkosítva :)

(#22388) noorbertt válasza Madwe (#22387) üzenetére


noorbertt
őstag

Ugy akarom hogy csinalok majd egy ssl-t es csak annak a portja megy ki :)
Plex-nel mi a biztonsagos lepes? Ott is siman port atiras es engedjem ki a routeren? Vagy van jobb? SSL ott is jatszik?

(#22389) Magnat válasza Madwe (#22387) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, azt lefelejtettem!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22390) Magnat válasza noorbertt (#22388) üzenetére


Magnat
veterán

A Plexet (már ha dlna-ról van szó) csak vpn-en tudod elérni távolról, mert routolt hálózaton nem megy.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22391) noorbertt válasza Magnat (#22390) üzenetére


noorbertt
őstag

Az is jo, sot nem is baj :)
Mar csak a dns szerverrel kell megkuzdeni

(#22392) Magnat válasza noorbertt (#22391) üzenetére


Magnat
veterán

Az minek, vagy miféle, nem jó a szolgálatóé?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22393) noorbertt válasza Magnat (#22392) üzenetére


noorbertt
őstag

hm,
Lehet teljesen rossz fele megyek.
namecheap.com oldalon van egy domain amit vettem es azon keresztul szeretnem elerni a nast

(#22394) Magnat válasza noorbertt (#22393) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, értem. Otthonra (vagy ahol a nas van) van fix ip-d?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22395) noorbertt válasza Magnat (#22394) üzenetére


noorbertt
őstag

https://www.nsupdate.info/ oldal ad nekem egy ipv4 cimet, fix-e nem tudom.

(#22396) Essejó válasza Varszegig (#22362) üzenetére


Essejó
veterán

Igazad van tényleg nem így működik. Kicsit bele olvastam a témába. Lehet félre értek valamit, mert az én olvasatomban a hálózatom összes eszköze az internet felől kap egy egyedi ipv6-os címet?
Jó tudom tűzfal és majd meg is oldom magamnak, de a sok szerencsétlen akinek fogalma sincs az ilyenekről, vagy fizet majd érte valakinek aki jó esetben ért is hozzá és megcsinálja jól. Vagy annyi botnetbe szervezett gép lesz a világon mint eddig sohasem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22397) Magnat válasza noorbertt (#22395) üzenetére


Magnat
veterán

Az A rekordot beállítottad már?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22398) csipuka


csipuka
senior tag

Van valami okolszabaly, mikor kell a vinyot cserelni?
Random fagy a synology (csak amikor nem hasznalom es nincs altalam terhelve), es a logokban nincs semmi.
A support-nak nem volt epkezlap javaslata, de azert benyogte, hogy 25000h utan mar jobb ha cserelem a vinyot.
A jelenlegi vinyo egy 2GB-os WD Green amiben van 38000h, es az LCC-je az 12k korul van. Mivel az DS111 nem tud aludni, ezert folyton megy. Mondjuk a kamera nem is engedne aludni.
Erdemes WD Red-re valtani, vagy jo ez ahogy van?
A S.M.A.R.T. szerint minden rendben van.

(#22399) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Van valaki aki UPC előfizető és upc-s routeren keresztül éri el távolról a NAS-t?

Jelenleg nekem a upc routerem Bridge módban van és egy másik routeren keresztül érem el ddns-en kereszütl a nas-om.. De úgy gondolom mennie kéne a UPC routerrel is a dolognak..

(#22400) Magnat válasza Essejó (#22396) üzenetére


Magnat
veterán

Eddig kaptál (jó esetben, ha nem natolt a szolgáltató) 1 db publikus ipv4 címet. Ipv6-on egy tartományt kapsz (ami mondjuk /64 esetén -ha jól tudom, /48 és /64 lesz osztva szolgáltatótól függően- azt jelenti, h lesz 4 milliárdszor annyi címed, mint amennyi ipv4 alatt összesen van a világon) - tehát nem lesz szükség natolásra. Viszont ez biztonság szempontjából csak annyit jelent, hogy az eddigi port forward szabályok helyett routing szabályokat kell definiálni. Valszeg (de még nem próbáltam ki, szóval ezt ne vedd kp-nek) az lesz az alap a routerekben, hogy az elsődleges címen (amit a routered kap) kívül a többi címre az inbound szabály disabled lesz, az outbound meg enabled. Mit jelent ez? Azt, hogy pont úgy fog viselkedni a hálózat mint ipv4-en: kívülről nem éred el a klienseket, belülről viszont minden kliens kilát. Mi van, ha mondjuk a nasodat el akarod érni kívülről? Port forward (triggering, redirection) helyett egy routing szabályt definiálsz, miszerint adott cím (a nas global címe -> fontos, h global, mert ipv6 alatt lanon belül kapnak az eszközök emellett egy asszem fe80-nal kezdődő ún link local addrest is, ami nem routolható) irányába az adott portra (mondjuk a default 5001) menő inbound forgalom enabled. (Azzal mondjuk még nem vagyok képben, h a dns hogy lesz, mert ugye itt nem minden eszközt érsz el egy címen, de más porton, hanem mindenkit más címen és porton, szóval ipv4 logika alapján ahány eszköz, annyi domain név kéne amit megjegyezz, de tuti erre is kitaláltak valamit :) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.