Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) psg5 válasza Borisz76 (#23199) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R
Teljesen érthető!

#23200) Madwe: Köszi. Igazából néha menteném biztonságból egy pc-re kötött mobilrack-be tett hdd-re az adatokat.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23202) Magi


Magi
tag

Üdv Mindenkinek,

Ha már úgyis másolás mikéntje van terítéken, szeretnék én is egy kis segítséget kérni.

Adott egy NAS, amin a képeket tárolom.
A NAS-ra rádugnék egy külső HDD-t USB-n, amire szeretném, ha naponta egyszer átmásolná/szinkronizálná a NAS a képeket.

Ezt milyen módon lehet megtenni?

Előre is köszönöm.

Magi

(#23203) rlazol


rlazol
addikt

vki erre?

köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23204) Magnat válasza rlazol (#23203) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a mappa szerkesztésénél dsm-ben ha bepipálod a "rejtse el e hálózati helyek mappában lévő megosztott mappát", akkor nem fog látszódni, de ha név alapján begépeled akkor ettől függetlenül bejön, szóval ha biztosra akarsz menni, akkor olyan userrel tallózd win alól a nast, akinek nincsen joga az adott könyvtárra. Van még egy olyan opció is, hogy "almappák és fileok elrejtése a jogosultsággal nem rendelkező felhasználók elől", de ez nem tudom mire való (el kellene olvasni a helpben :) ) mert ha jogosultsággal nem rendelkező userrel tallózom meg, akkor mindenképpen jelszót kér.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23205) Magnat válasza Magi (#23202) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én a Time Backup csomagot tettem fel és azzal mentegetek, de vannak már csomagok is amikkel meg tudod oldani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23206) Madwe válasza Magnat (#23204) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annak a lényege, h mondjuk vagytok egy cégnél alvállalkozókkal, akik az egyik megosztási mappára rendelkeznek joggal, mert azon belül az xy projekt mappát ők is szerkesztik. De a megosztási mappátokon belül van még 4 másik projekt amihez nincs semmilyen joguk (amibe alap esetben nyilván olvasási jog nélkül belépni se tudnak) s ha nem akarod h lássák azt a másik 4 projektet mint mappát alapból (mert mondjuk nem akarod h tudják a nevét, de eleve egyszerübb ha csak azokat a mappákat látják amihez hozzá is férnek, így hamarabb s könyebben kiigazodnak). Nyilván megoldható ha eleve külö megosztási mappára teszed, de azért sok rendszerben az nem megoldható, mert más a struktúra s követni kell.

[ Szerkesztve ]

(#23207) Magnat válasza Madwe (#23206) üzenetére


Magnat
veterán

á, így világos, köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23208) Borisz76


Borisz76
veterán

DSM 6.0

Hyper Backup főpróba :

Külső Samsung 2TB-s HDD-t bedugtam a NAS USB portjára.
Előzőleg formáztam PC alatt NTSF-re.
De tudom, hogy az EXT fájlrendszert jobban csípi a NAS ezért
Vezérlőpult / Külső Eszközök / Formázás / EXT

Hyper Backup indítása

Indulás után a varázsló fogad, ahol első opció pont az amit szeretnék :

Célhely, Megosztott mappa megadása:

Mappánknak szabadon adhatunk új nevet :

A menteni kívánt mappa elé tegyünk egy pipát.
Több mappát is ki lehet jelölni !!!

Alkalmazásról is lehet mentést csinálni.
Ezt az opciót most kihagytam...

További beállítások :

Következő ablak figyelmeztet, hogy jelenleg nincs biztonsági mentésünk:

Mindenképpen engedélyeznünk kell a rotációt.
A verziók száma 256 volt ! Ne pocsékoljuk a tárhelyet egy próba miatt :

Eldöntendő kérdés :

A válaszom IGEN !

Elkezdődött a folyamat:

File Station : Látszik a létrehozott mappa.
Jobbra lent a CPU és a hálózat használata.
Éppen egy filmet is néztek a NAS-ról közben.

A vezérlőpultban is jelzi a mentési folyamatot.
File Station : Mappaszerkezet !

48%-l tart....kb 30 perce csinálja:

Ha befejezte folytatom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23209) kimi02 válasza kimi02 (#22930) üzenetére


kimi02
őstag

A NAS Synology DS213J

Most megpróbáltam a Dune D1-es lejátszóval is az NFS csatlakozást.
NFS-en ha az UDP van beállítva akkor itt is ugyan úgy szaggatnak a BD és az mkv anyagok.
Ha átállítom TCP-re akkor tökéletesen futnak a filmek.

Pio LX55-ön nincs ilyen lehetőség , hogy tudjam állítani az UDP és a TCP dolgokat.

Viszont az egészbe van egy nagy csavar , próbáltam másik routereket , Tp-link WR542G és WR740N ezekkel meg simán megy az NFS megosztás a Pio LX55-ös lejátszóval :F

Nem szaggatnak a BD és Mkv anyagok.

Ki érti ezt ?

(#23210) Borisz76 válasza Borisz76 (#23208) üzenetére


Borisz76
veterán

Vége lassan a folyamatnak :

Tényleg vége :

Értesítés is megjött a mail címemre :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23211) gabor_b


gabor_b
tag

sziasztok.

Segítséget kérnék:

Szeretném telepíteni a transmission-t, de folyton ez a hiba üzenet fogad:

próbáltam már régebbi verziót feltenni, de mindig ezt a hibaüzenetet kapom.

én rontok el valamit, vagy kézi beavatkozás szükséges, hogy működhessen?

(#23212) Magnat válasza gabor_b (#23211) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A beállítások gomb - általános - megbízhatósági szintnél tedd bármelyik kiadóra, ha nem azon van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23213) gabor_b válasza Magnat (#23212) üzenetére


gabor_b
tag

Az meg van.

Ennek ellenére nem hajlandó települni.

(#23214) noorbertt válasza Borisz76 (#23210) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha jól értem a leírást külföldi oldalról akkor ez a program egyszerre több helyre, fele módon tudja menteni?
Nekem olyan kellene hogy egy megy mappába + külön hdd+ felhő. Mindez titkositva vagy legalábbis a felhőben lévő titkositva

(#23215) BullZeye


BullZeye
veterán

6.0-nál WinSCP root jog megoldható? Van 1-2 konfig fájl, amit egyszerűbb windowsba szerkeszteni, és onnan winscpvel szoktam felülírni az eredetit. Ami eddig ugye root felhasználóval ment is, viszont most access denied. Mit és hol kell állítanom, hogy ez a funkció működjön?

(#23216) Patice válasza Borisz76 (#23210) üzenetére


Patice
Topikgazda

& (#23208)

Köszönjük a leírást és a képeket! :R (Az egyszer csak megvalósuló első hsz.-be igyekszem belinkelni. :B )

Én így használom pár éve a napi mentést is, jó látni, hogy nem sok minden változott. :D

(#23215) BullZeye:

Én nano-val szoktam parancssorban szerkeszteni adott fájlokat. Az nem jó?

(#23209) kimi02:

:C De legalább megoldódott.

Szvsz. amúgy ezek nem olyan combos routerek, nem árt, ha gigabites a hálózat!

(#23050) rlazol:

Win alatt, ha felcsatolsz egy hálózati mappát, akkor fog kérni felhasználónevet + jelszót. Ha a megadott user-nek van jogosultsága látni (írni/olvasni) az USB-s eszközt, akkor felcsatolás nélkül is hozzáférsz, mert a Win megjegyzi a beírt azonosítót és azzal használja.

Megoldás lehet pl. hogy létrehozol a gépedhez egy külön felhasználót és annak korlátozod a jogait.
+ van olyan beállítás a user-eknél, hogy a jogosulatlan mappákat ne is lássa. Azt pipáld be! :K

(#23202) Magi:

Lásd Borisz76 képekkel illusztrált hsz.-eit. Mindent leírt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23217) kimi02 válasza Patice (#23216) üzenetére


kimi02
őstag

Ez az , hogy inkább nem oldódott meg mert az Archer C7-es ugyan úgy szaggat.

(#23218) Patice válasza kimi02 (#23217) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor így már egyértelmű, hogy a router a gond és vagy FW kell frissíteni és újra beállítani mindent, vagy csak simán router beállítási gond.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23219) Mr Bond 007 válasza Borisz76 (#23208) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Miért extfs és nem brtfs? Azért választottad azt mert brtfs-t már nem tudnál mountolni pl winen ha beüt a krach? Vagy valami más oka van? Nem kötekedésképpen, csak hogy okkuljak. :N

(#23220) Borisz76 válasza Mr Bond 007 (#23219) üzenetére


Borisz76
veterán

Én kiválasztanám....

Más :

Tegnap majd 2 óra alatt készült el a biztonsági mentés. ( 1. alkalom , kb 563 GB )
Hajnali 5 órára ütemeztem a következőt.

Gyorsan végzett vele !

Mint látható a 2. alkalom másfél perc volt ! :Y

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23221) Mr Bond 007 válasza Borisz76 (#23220) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt hittem ott is lehet. Így már értem :D

Köszi a leírásokat!

[ Szerkesztve ]

(#23222) Patice válasza Mr Bond 007 (#23219) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ezért mentek NTFS rendszerű vinyóra, nem a NAS-sal formáztam meg. És elfogadja célként így is a külső vinyómat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23223) Madwe válasza BullZeye (#23215) üzenetére


Madwe
nagyúr

miután beléptél egy admin jogú felhasználóval, írd be h sudo -i, kérni fogja megint az admin jelsztavát s onnantól kezdve rootként leszel bent.

(#23224) BullZeye válasza Patice (#23216) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt használtam én is, viszont amikor pár túl sok soros volt a config áttértem windowsra, mert sokkal kényelmesebb, és jóval gyorsabb is. (nem beszélve a színezett kódokról, hogy még egyszerűbb legyen)

(#23223) Madwe
WinSCPn belül hol a parancssor, ahova beírhatom a sudo -i t?

(#23225) pikar


pikar
tag

Sziasztok,

Itt is felteszem az alábbi kérdést, mert ez szerintem Synologyra is igaz.

Van egy új QNAP TS-453A NAS-om, és kipróbáltam egy ZYXEL 540-es NAS-al is az alábbiakat.
És nem értem.
Mind a két NAS műszaki specében az alábbi van:
File system support:
Internal HDD: EXT4
És most jön a probléma:
Kivettem mindkét NAS-nak a RAID1-éből az egyik lemezt és beraktam PC-be.
- Win7 alatt a partíciókat össze-vissza látja a gép és semmivel sem olvashatóak
- ubuntu alatt a partíciókat egységesen látja, de nem moutolhatóak, és a terminál azt a hibaüzenetet adja, hogy ismeretlen filerendszer "linux_raid_member"
Az a gondom, hogy ext4-es fájlrendszernek kellene rajtuk lenni, de e helyett azt látom, hogy "Linux RAID tag (1.0 verzió)" és nem lehet hozzáférni az adatokhoz.
Egy régi D-link NAS-t is kipróbáltam (DNS320-as 6Tb HDD-vel) és azon ext4 fájlrendszer van (annak ellenére, hogy a speckója ext3-at ír), tökéletesen működik win7 alatt is.
Szóval, manapság, ha egy NAS-ban nem a winyó, hanem a vas megy tönkre, akkor repülnek az adatok is?
Mit csinálok rosszul? :(

[ Szerkesztve ]

(#23226) Madwe válasza pikar (#23225) üzenetére


Madwe
nagyúr

Semmit, speciális software kell hozzá ha arra kerülne sor.

(#23227) pikar válasza Madwe (#23226) üzenetére


pikar
tag

Ez elég rossz hír.
Esetleg ha a HDD-t berakom egy másik NAS-ba, fel lehet ismertetni a köteteket valahogy?
Nekem HDD behelyezés után eddig minden NAS-om sajnos törléssel kezdte a konfigolást.

(#23228) Borisz76 válasza pikar (#23227) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem olvass többet a témában....
Nem a nas a hibás itt bizony user error van.

Segítség :

- RAID - nem varázslat, avagy beszéljünk érthetően

- Wikipédia - RAID

- Synology Hybrid Raid - SHR

- Mi is az a NAS

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23229) Madwe válasza pikar (#23227) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem véletlen nem lehet össze vissza helyezgetni a lemezeket, főleg nem raid esetén, nem fog menni a plugnplay... Főleg ha más nas tipusról is beszélünk. Az h milyen a filerendszer az egy dolog, az h milyen os-t tesz rá a nas az megint egy másik. Plusz ott van a raid is.

De miért lenne baj?

Nas váltás esetén adatokat szimplán nas-nas útvonalon átmented. Hibás nas esetén leszedsz egy ingyens programot amivel ki tudod menteni az adatokat egy másik hddre.

Synology esetén egyébként lehet másik synologyra váltáskor áttenni, de ott se minden esetben, pl egy 2bayes raidből nem tudsz egy 1bayes sima nasba csak úgy betenni egy hddt ami raidbe volt anno.

[ Szerkesztve ]

(#23230) kaviat válasza Borisz76 (#23208) üzenetére


kaviat
tag

engem is érdekelt a dsm6 alatti hyper backup, én tegnap este pár szág gigányi fotót jelöltem ki, több mint 100ezer foto, azaz ennyi file. dolgozik is már több mint fél napja 27%-nál tart és 80 gigát dolgozott fel, kb erre számítottam, a sok kis apró file ad neki rengeteg munkát.

viszont erről jut eszembe egy kérdés. szerintetek, ha egy kötetben nagyon sok file van egy könyvtárban vagy könyvtár struktúrában, az mennyire fogja meg, mennyire lassítja a rendszert?

(#23231) kaviat válasza pikar (#23225) üzenetére


kaviat
tag

ezek ráadásúl software raid-ek, simán lehet, hogy minden gyártó más és más verziót használ

(#23232) pikar válasza Madwe (#23229) üzenetére


pikar
tag

OK, köszi a tanulmányokat...:)

De akkor kezdjünk bele, ne csak úgy tegyünk mintha értenénk hogy is van ez :))

A NAS azért jó, mert jó.
Meg, lehet vele tárolni, meg tutira biztonságban érezhetjük adatainkat és még sorolhatnám.

De!!!

Ha a NAS elromlik, akkor ki kell venni a HDD-ket, a NAS visszamegy gariba a boltba és egy darabig nem is lesz belőle semmi, vagy esetleg végleg kuka.

Ilyenkor nemcsak a NAS kényelmét bukod a csere idejére, hanem tiéd a bosszúság is, mert a HDD-ról muszáj az adatokat visszaállítani mondjuk egy másik NAS-ra (ahogy írod is), vagy legalább használni egy másik gépben, ha éppen kell.

Ahogy lentebb írtam ezek a típusok Win7 alatt nem mennek, ubuntu alatt nem mennek. Természetesen mindenféle extX fájlrendszert látó alkalmazás segítségével próbáltam.
Arra jutottam, hogy az alkalmazott ext4 valami tréfás kötet. Ne felejtsük, hogy a D-linkes NAS-om is RAID-ben megy és annak tartalma látható. A RAID bonyolultsága ne tévesszen meg senkit, mert RAID nélküli kötettel is teszteltem és ugyanaz az eredmény.

És itt meg is érkeztünk a lényeghez:
De miért lenne baj?
Nas váltás esetén adatokat szimplán nas-nas útvonalon átmented. Hibás nas esetén leszedsz egy ingyens programot amivel ki tudod menteni az adatokat egy másik hddre.

Pont ezt szeretném tesztelni, mert ez az egyszerű eljárás régebbi NAS-okkal eddig működött nekem is.
De mára kissé fejlődtek (e téren, biztonságban visszafelé).
Melyik ez a program csoda? Erre beneveznék és máris nyugodtan aludnék:)

Még annyi, hogy kizárólag RAID1-re esküdtem eddig, pont a kimentés miatt. 6Tb esetén így is több napig tart.

[ Szerkesztve ]

(#23233) kimi02 válasza Patice (#23218) üzenetére


kimi02
őstag

FW frissítés megvolt.
További tippem nincsen.

Ha esetleg valaki tud megoldást az jelezhetné.
:R :R

(#23234) rlazol válasza Patice (#23216) üzenetére


rlazol
addikt

Patice #23216 & Magnat #23204: nagyon szépen köszönöm!
A winem jelenleg admin jogokkal nézelődik, ezek szerint ez a hiba. Ráadásul bekapcsoláskor automatikusan kapcsolódik a DS-hez. Hol tudom a Win-en belül megváltoztatni a csatlakozáshoz használatos user nevet-jelszót?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23235) Madwe válasza pikar (#23232) üzenetére


Madwe
nagyúr

Felette linkeltem egy oldalt, ott is javasolnak egyet igaz az nem ingyenes :)
Nem emlékszem anno mi volt amivel ingyen megoldottuk de majd rákeresek...
Egyébként meg ha fontos az adat, akkor nem elég a raid, minimum kell egy backup ami külön helyen van, mondjuk egy külső hdd amit néha rádugsz szinkronizálni. Adatvédelem 101 h egy biztonsági mentés nem mentés :D

[ Szerkesztve ]

(#23236) Patice válasza rlazol (#23234) üzenetére


Patice
Topikgazda

A legegyszerűbb, ha leválasztod a felcsatolt mappákat és újra fölcsatolod, már más adatokkal, amit először létrehozol a DSM-ben.

(#23233) kimi02:

Nekem az NFS-hez nem kellett semmit állítanom a routerben.

A fix IP-ket úgy oldottam meg, hogy a belső hálón található eszközeimnek MAC cím alapján "odaadtam" egy IP-t a router által osztott tartományból (adress reservation). A router így mindig ugyan azt osztja ki adott eszköznek, bárhol, bármikor csatlakoztatom, bármelyik kábel végen.

Utána a DSM-ben adott IP-re állítottam be az NFS jogot. Ennyi.

Semmi más TCP, meg UDP dolgot nem kellett állítanom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23237) Myth válasza Borisz76 (#23190) üzenetére


Myth
aktív tag

És 7200rpm-es vagy kisebb ajánlott? A toshi amit kinéztem 5900-as. Nem is nagyon láttam még ilyet, inkább 5400-est vagy 7200-est eddig...

Gondolom a NAS-ba azt, hogy nem a leggyorsabb vinyó nem fogom észrevenni mert nem az lesz a szűk keresztmetszet, igaz?

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#23238) rlazol válasza Patice (#23236) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm!
lecsatlakoztattam, de most meg nem bírom visszacsatlakoztatni... :U
bocsánat, tudom, h nagyon láma, de nagyon rég volt...
Amikor kiírja, h melyik mappát szeretném csatlakoztatni, mi a jó megfejtés?
:\\szervernév\mappa nem működött, ahogy semmi más se

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23239) Madwe válasza rlazol (#23238) üzenetére


Madwe
nagyúr

nem kell a : az elejére :D

(#23240) rlazol válasza Madwe (#23239) üzenetére


rlazol
addikt

oh fuck... :D
köszönöm!

most viszont beengedett anélkül, h jelszót kért volna, gondolom, még megjegyezte a múltkorából.
Hogy tudom rávenni a windowst, hogy újra kérdezze meg a jelszót?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23241) Madwe válasza rlazol (#23240) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#23242) rlazol válasza Madwe (#23241) üzenetére


rlazol
addikt

igen, ha a megfelelő keresőszavakat próbálod :D

de sajnos nekem nem jó...
A felh. fiókokban nincs "hálózati jelszavak" elem :s (nekem win 7em van)

szerk.: de ezen az úton sikerült megtalálnom, köszi! most nem tudom újraindítani, de remélem, utána is jó lesz...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23243) Patice válasza rlazol (#23242) üzenetére


Patice
Topikgazda

Újraindítottad?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23244) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

215-ös.
Az miért, hogy be van állítva a hibernálás, elvileg ha 30 percig tétlenség van, szépen hibernál is, no de a Download Station elvileg kellene hogy fusson, mert még nem "töltött vissza" vagy az "nem igazi" munkának számít a NAS szemében?

F.K.T.

(#23245) Borisz76 válasza Myth (#23237) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem....

Nas-ba kifejezetten Nas-ba tervezett vinyó az ajánlott. :C

Az már más tészta, hogy bele lehet tenni normál "asztali verziót" is.

Nálam 6 db 5400-s és 6 db 7200-s HDD teker....egy sem "NAS HDD"

36 fok Celsius a vízválasztó.
Előbbiek alatta, utóbbiak felette tanyáznak :

Vezérlőpult / Hardver és Tápellátás Beállításai :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23246) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ha valakinek itt van apple gépe meg tudná mondani hogy a time machine mentés működhet neten keresztül is nasra? Vagy csak helyi hálón? (tudom hogy lassú ezért elsőre kábelen csinálnám, később viszont csak neten át tolná a változásokat. )

(#23247) atike


atike
nagyúr

Érdeklődtem anno arról, hogy tud-e valaki valami részletes naplózást arról, hogy pontosan mi is történik a nason.

Van egy Naplóközpont nevű csomag, az egynek jó, de minden csak nem részletes.

Sok guglizás után sikerült találnom egy "megoldást"....

A főmenüben van egy olyan, hogy Támogatóközpont, azon belül Támogatói szolgáltatások. Itt a Rendszernaplóval kapcsolatos eszközök alatt be lehet pipálni neki, hogy részletesen érdekel minden a nasról. Végül alul ott figyel, hogy Naplók generálása. Ezt megnyomva dolgozik egy kicsit, majd el lehet menteni egy file-t (debug.dat), ami valójában egy tömörített (zip) file, ami tartalmazza a nas kernel szintű naplózását, a linux összes dolgával.

Na ezt lehet utána elemezni... :)

(#23248) rlazol válasza Patice (#23243) üzenetére


rlazol
addikt

igen, köszönöm, most már minden jó.
csak a csatlakoztatott mappát látom, a többit nem. a szerverre kattintva jelszót kér.
innentől kezdve, ha valami vírus eg is támadja az adataim, csak a felcsatlakoztatott mappát támadja meg, ergó a DShez USBn csatlakozó biztonsági mentést nem, ugye?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23249) Patice válasza rlazol (#23248) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elméletileg. :U

Akár azt is csinálhatod, hogy bizonyos mappákra csak read-only jogot adsz és csak egy mappára írást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23250) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, szerintetek milyen időközönként kellene pormentesíteni (kitakarítani) egy nyitott polcon levő Nas-t!
Ja, meg lenne egy kérdésem még, otthon egy 115j-nasom van, csak filmnézés megy róla meg adatárólasra használom, még a régi DSM fut rajta!

Szerintetek érdemes feldobnom rá a 6-ost, mert ugye nem sok minden "újdonságot" hozna számomra? :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.