Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Gondolom már millió plusz egyszer kérdés volt, de sajnos az elmúlt 10-15oldalon nem került elő :(

Tehát adott egy DS215j NAS 2x2TB RAID1-ben lévő HDD-kel. (WD RED)
Az egyik HDD-m Bad sectoros (16), viszont garis.

Beszéltem a céggel, azt mondták cserélik.

A kérdés az, hogy ha berakom az új vinyót, akkor a NAS magától megoldja a tükör RAID visszaállítását (adatvesztés nélkül) vagy valamit cselekednem kell. (Ugye az egyértelmű a NAS-nál, h a jó vinyón tárolt adatokat nem törli le.)

Előre is köszönöm.

Sziasztok

Magi

(#23452) kaviat válasza Magi (#23451) üzenetére


kaviat
tag

magától megoldja. max annyi, hogy a synchronisaton idejére talán picit lassabb lesz a NAS. 2 tera nem kicsi, nem 5 perc lesz az RAID újraépülése

(#23453) Magi válasza kaviat (#23452) üzenetére


Magi
tag

Köszönöm szépen.

Magi

(#23454) P1eTr0 válasza kaviat (#23450) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Megnéztem a 415play, illetve a 416 adatlapját. Vegyesek az érzéseim. Ami számottevő különbség a két eszköz között, az valóban a proci (meg a megfigyelő állomás, de az nálam nem szempont). 200MHz eltérés van a két NAS processzora között, viszont úgy gondolnám, hogy a 416 újabb modell, tehát a procija lehet, hogy "kisebb", de többet tudhat, illetve akár kevesebbet is fogyaszthat. Árban nem sok különbség van a kettő között.

Most nézem, hogy a 416 előlapján az USB az 3.0-ás. Ez sem elhanyagolható szempont :) (bár a mostanin sem használtam sokat, de lehet ezen változtatnék, ha van elöl portja).

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23455) kaviat válasza P1eTr0 (#23454) üzenetére


kaviat
tag

azt gondolom, lehetőleg a legújjabb verziót érdemes megvenni (ha kb amúgy azonos a teljesítmény, proci ram stb), ezen jó ideig simán fognak futni az új dsm verziók.

(#23456) P1eTr0 válasza kaviat (#23455) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Nagyjából én is így látom. Egy dolgot vettem most még észre, ami fontos, mégpedig a 416-os NAS-on 2 RJ45-ös csatlakozó van. Ez lehet, hogy nem hátrány, főleg ha sok eszköz van a hálózaton.

Még1x köszönöm a segítséget.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23457) kaviat válasza P1eTr0 (#23456) üzenetére


kaviat
tag

a procikat viszont igazából nem ismerem, itt még lehet különbség.

nem árt tudni, hogy a 2 ethernet port aggregation üzemmódját csak a drágább eszközökkel tudod kihasználni.

(#23458) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok,

most üzemeltem be egy DS216J-t és minden tök szuper, szeretem nagyon. Viszont azt tapasztalom, hogy a konvertálási folyamat már egy jó ideje eltart.
Kérdésem, hogy normális az, hogy kb 2 napja nem végzet (26% áll) a képekkel? 57 ezer kép van.
Ha egy darabig nem változik a 26% nyomjak egy restartot?

Előre is köszi!

Üdv, Crips

(#23459) kaviat válasza crips15 (#23458) üzenetére


kaviat
tag

a restart bajt nem csinálhat, folytatnia kell. viszont ez tényleg iszonyat sokáig fut, nálam amikor meguntam (nem tudom mennyi idő, de sok sok óra után) 17 %-nál trartott (100 ezer fotó, 2-300 giga). ez van.

(#23460) crips15 válasza kaviat (#23459) üzenetére


crips15
csendes tag

Köszönöm. Nyomtam egy restartot aztán meglátjuk mi lesz.

(#23461) Patice válasza crips15 (#23458) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyi képpel simán eltarthat akár egy hétig. Türelem. Utána minden rendben lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23462) crips15 válasza nilrem (#21178) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia,

és is leszedtem a DS a mobilra, de ncore-ról csak php-t tölt le. Mit kell beállítanom a mobilon?

Előre is köszönöm!

Üdv, Crips

(#23463) crips15 válasza Patice (#23461) üzenetére


crips15
csendes tag

Nagyon köszi. :)

(#23464) Halihólaci válasza Patice (#23439) üzenetére


Halihólaci
tag

Köszönöm, a router fix IP megvan, de nem tudom hogyan kell a DSM 6.0-ba beállítani az IP-hez való NFS jogot. És persze igazad lesz, bár több helyen is olvastam az NFS ajánlását androidra, de nem találtam meg sehol,h valóban kezeli-e. Az Asus lejátszóm (ami tökéletesen megy) linux-os, tehát azon azért megy.

(#23465) Borisz76


Borisz76
veterán

Jöjjön amit ígértem : Tárolóelemző.

A Bal felső sarokban a főmenü-re kattintva megtaláljuk az ikonját :

Indítás után ez fogad minket :

Ez nem sok infó....
De ha már itt vagyunk lessük csak meg a "Létrehozás" lehetőségét.
S indul is a varázsló :

Feladat nevet adhatunk és egy mail címet ahová elküldi a kész jelentést :

Mi kerüljön e jelentésbe :

Jelentés időpont beállítása :

Miről készüljön jelentés....szerintem mindenről ( Alsó lehetőség : pipa )

Hasznos funkció :

Összefoglalás :

Kezdőablakban megjelent a létrehozott feladatunk :

Megjött az értesítő e-mail :

Az email-ben kapott linkre kattintva megnyílik a jelentésünk...görgethető weboldal formájában :

A duplikált fájlok jelentése hasznos lehet ....

Ennyi lett volna, köszönöm a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23466) noorbertt válasza crips15 (#23462) üzenetére


noorbertt
őstag

Egyszerűbb ha csinálsz ncore fiokodban rss könyvjelzőket. Pl rss film azt beállítod hogy a ds figyelje majd mentse a film mappába. Innentől kezdve amit beraksz ncore fiokon keresztül a film könyvjelzőbe azt szedni fogja a nas.

[ Szerkesztve ]

(#23467) crips15 válasza noorbertt (#23466) üzenetére


crips15
csendes tag

Hát ez egyszerűen frenetikusan jó. :)) :DD
Nagyon köszi a tippet!

(#23468) kaviat válasza Borisz76 (#23465) üzenetére


kaviat
tag

kösz az alapos ismertetőt, ezt mindenképpen ki akarom próbálni

(#23469) noorbertt válasza Borisz76 (#23465) üzenetére


noorbertt
őstag

Miért nem írsz blogot? Kb semmi értelme az hogy ide "dobod". Írd meg blogban és linkeld ide alkalom adtan

(#23470) Borisz76 válasza noorbertt (#23469) üzenetére


Borisz76
veterán

Majd Patice beteszi az összefoglalóba azokat amit arra érdemesnek talál.

Lassan fél éve ígéri és még mindig csak alakul mint púpos gyerek....
Nem hányom a szemére mert biztos van jobb dolga is.

A másik fele a dolognak, hogy én is várom a leírást mert sok dologhoz nem értek / nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23471) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van egy olyan "wigdet" az asztalon, friss naplók. Ha erre rákattintok akkor megnyitja az utolsó 50 napló fület a naplóközpontban.
Na ezeket nem frissíti a rendszer, 2016 01 01 az utolsó bejegyzés. A napló keresés funkcióban már látom az aktuális logokat. Tud erre valaki megoldást?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23472) xors


xors
senior tag

Van aki még rajtam kívül használja a cloud stationt iphone -on? Azt meg lehet oldani valahogy, hogy ne töltsön le minden fájlt a telefonra? Arra gondolok, hogy megnyitom az alkalmazást, akkor betölti pl a képeket a NAS -ról, de nem tölti le a telefonomra. (Tudom, hogy be lehet állítani fájméret limitet, de van több gigabájtnyi 10megánál kisebb képem, így ezzel nem megyek sokra...)

(#23473) noorbertt válasza xors (#23472) üzenetére


noorbertt
őstag

Androidon használom ezeket, de képekre inkább ds photo (és akkor nem tölti le, csak az indexelt képeket).
Cloud esetén meg van nekem egy külön mobil mappa.

(#23474) xors válasza noorbertt (#23473) üzenetére


xors
senior tag

Akkor lehet én is csinálok egy külön mappát, ez lesz a legjobb megoldás! :R

(#23475) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Belefutottam egy anomáliába. Annamáriába.

Van egy 215J 5.x-es Nasom. Egyelőre ismerkedünk. Csináltam egy Ap nevű megosztást pár hete, volt hozzá user rendelve meg minden. Tudtam írni minden jó volt. Aztán most az van, hogy bemount-olom ezt az Ap megosztást, látom, olvasni tudom, de írni nem. És nem is ez az érdekes, hanem:

Ha csinálok a nason egy Ap2 megosztást, akkor ezt az Ap2-őt tudom írni ugyanazzal az userrel, amivel az Ap megosztást nem (pedig R/W joga van mindkét megosztáshoz,

ÉS

A Filestationban nem látszik az Ap megosztás könyvtára, csak az Ap2.

Szóval az Ap megosztásom félhalott lett... Mi a franc történhetett vele? Leginkább az aggaszt, hogy a Filestationban sem látszik.. holott közben tudom olvasni rendesen linux alól mountolva..

Köszi

laca

(#23476) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#23475) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Na kérem. SSH a Nasra admin userrel:

ls -la /volume1:

d--------- 6 root root 4096 Apr 3 20:07 Ap
drwxrwxrwx 5 root root 4096 Apr 20 20:40 Ap2

Nade. Ha ssh root userrel, akkor:

d--------- 6 root root 4096 Apr 3 20:07 Ap
d--------- 5 root root 4096 Apr 20 20:40 Ap2

Na most ez így hogy?

Ellenberger.

Control Panel -> Laca user Edit, Permission fül, na ott az Ap és Ap2 megosztás, és az Ap előtt van egy kék "i" betű. Amire ráegerészve azt mondja: The permissions preview does not include share permissions. Please check Advanced > Advanced Share Permissions for effective permissions.

Na ilyet nem találok. hol van ez az Advanced? Mert a Control Panel / User / Advancedben nincs semmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#23477) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#23476) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Jó meg is van. Elmodnom hátha más is belefut ilyenbe.

Control Panel / Share Folder / Edit / Advanced / Advanced Share Permissions

Na és itt csak Read Only-ban volt az Ap megosztás. Így már rémlik, hogy játszottam ezzel...

Mondjuk a File Station még most sem látja ezt a megosztást.... de legalább már tudom írni :)

(#23478) zoltan6 válasza vitezlejszlo (#23477) üzenetére


zoltan6
őstag

állítsd magyar nyelve,lehet hamarabb eligazodsz rajta. :)

(#23479) Madwe válasza zoltan6 (#23478) üzenetére


Madwe
nagyúr

Magyarul sokkal több idő kitalálni mire gondolnak szerintem ha valaki jártas itben mert kb mindig vissza kell fordítani... ha azt mondod kiszolgáló vakarom a fejem egy ideig, ha azt h server tudom miről van szó. Persze megszokás kérdése, meg angol nyelvtudásé is, de én a falra mászok tőle :D Egyszerűen a dolgok 99%ban angolul honosodnak meg ITban. Én soha semmilyen osben nem igazodok ki magyarul könnyen, ezért imádom ha segítséget kérnek tőlem magyar felület elől :D

(#23480) kaviat válasza Madwe (#23479) üzenetére


kaviat
tag

: )))

(#23481) kaciokos válasza Madwe (#23479) üzenetére


kaciokos
őstag

+1 :)

(#23482) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Magatokról állítotok ki szegénységi bizonyítványt. Rendben angol az informatika szaknyelve. De a magyar fordítással problémázni? Kicsit beszélni magyari?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23483) Mr Bond 007 válasza Mezga Aladár (#23482) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nagyon sokszor hasraütésre fordítanak teljesen más logika mentén. Aki benne van a témában az egyből levágja miről van szó, de aki kicsit laikusabb, találkozni fog egy olyan kifejezéssel amiről még életében nem hallott és a google se sokat segít ha magyarul hivatalosan teljesen más néven van a köztudatban. Itt inkább a fordítások sokfélesége (minősége) okozza a bajt, és nem maga a magyar nyelv.

+ Ahhoz képest hogy mennyire magadra vetted a szerintem egyáltalán nem rosszindulatú (szerinted flegmáskodó) stílust, nem áll tőled messze a beszólogatás... :U Ennek fényében játszottad itt a kis erkölcsi fölényeskedésed. (Holott ha valaki állít valamit és te nem értesz egyet akkor cáfold meg, ne én bizonygassam már az igazamat ha arra is lusta vagy hogy utána nézz igaz-e...) Már bocs, de gyönyörűen kiállítottad a saját bizonyítványodat is. :C (#23316 komment-re)

[ Szerkesztve ]

(#23484) Mezga Aladár válasza Mr Bond 007 (#23483) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ajaj. Megbántottalak? Kérj meg valakit, hátha megsimogatja a bucidat. Én biztos nem fogom. :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23485) Madwe válasza Mezga Aladár (#23482) üzenetére


Madwe
nagyúr

Első körben: ha valami problémám van s megoldást keresek rá, magyarul lehet h nem is található/alig van ezzel foglalkozó találat googleben, angolul sokkal több találat közül tudok keresni. Aztán ha magyarul használom magyarul keresem s nem találom, akkor kezdhetem visszafordítani angolra, ami kifejezetten élvezetes:D

Második körben: néha teljesen idióta szavakat használnak magyarul, amiből nehéz kitalálni mire is gondolnak. Angolul rögtön tudod h miről van szó, mert mindenhol úgy beszélnek róla.
Te is biztos úgy beszélsz, hogy újraindítod az útválasztót mert rossz a kapcsolat a kiszolgáló felé, de én inkább router restartolok mert nem érem el rendesen a servert :D

Nincs baj azzal ha valakinek a magyar kényelmesebb, főleg ha nem tud angolul. Ha problémába ütközik esetleg, máris nehezebb dolga lesz egyébként. Szóval szerintem aki jártas itban annak inkább hátrány mint előny.

[ Szerkesztve ]

(#23486) Mezga Aladár válasza Madwe (#23485) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Alapvetően egyetértek, de ékes anyanyelvünket ne húzzuk már le. Inkább örüljünk, egyáltalán van honosítás a szoftverben. Ha meg valamelyik fordítás nem tetszik, a supportnak el lehet küldeni. Volt egy ilyen, bármit telepítettél azt írta ki, az adott szoft szükségtelenül van telepítve. Ezt is javították.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23487) Borisz76


Borisz76
veterán

Csak , hogy beszálljak a "vitába" !

A 80 években mikor az első VHS Recorder került faterom birtokába , akkor kezdtem tanulni a SETTINGS és társai kifejezéseket. Egy időzített felvétel beállítása, a készülékek összekapcsolása mind-mind angolul volt írva.

Emiatt az egyszerűbb dolgoknak a menüjét szinte mindig angolul hagyom mert tényleg így szoktam meg és , akkor sem jövök zavarba ha egy "komoly" házimozi-t kell beüzemelni ( In, Out, Sub, Tape, LP ,Aux stb )

Viszont a Synology NAS-okon futó DSM már más tészta.
Jóval több angol tudás kellene hozzá, hogy rendesen vágjam.
Igaz....20 éve foglalkozom PC-vel ( Hobbi szinten ) és az alap szavakat ismerem DE világ életemben arra törekedtem, hogy magyar nyelven fusson az aktuális oprendszer és ha már a NAS-ban is lehet választani , akkor miért ne ?!

Egyébként kár ebből vitát generálni mert minden ember más.
Ki így szereti - ki úgy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23488) Elemental válasza Mezga Aladár (#23486) üzenetére


Elemental
addikt

Ez a szükségtelenül poén volt :)
Amikor először láttam csak néztem, hogy mit rontottam el :)

(#23489) vitezlejszlo válasza Elemental (#23488) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

De nekem nem a fordítással volt bajom, hanem jól eldugott csak olvashatú beállítással.. igazán mutathatná a user accessnel, hogy van még rá vonatkozó advanced settings is.. másmerre... mert így baromira nem egyértelmű, sőt, user szivatós ez a téma.

Akkor az anyanyelvi tema utan arra otlet, hogy a FileStation (fájl állomás :P ) miért nem látja az Ap mappámat? Csak az Ap2-őt?

(#23490) kaviat válasza Mezga Aladár (#23482) üzenetére


kaviat
tag

nem állít ki magáról senki semmilyen szegénységi bizonyítványt. itt egyszerűen arról van szó, hogy ha valaki szakmájaként űzi az informatikát, jobban szereti a szakmai nyelvet használni, mint a sokszor nem egyértelmű helyi nyelvi fordítást.

(#23491) Madwe válasza vitezlejszlo (#23489) üzenetére


Madwe
nagyúr

Két helyen nézd meg: egyrészt a control center - shared folder - kérdéses mappára edit majd permissions, másrészt a user (meg a group ha van, admin tuti pl) duplaklikk majd permissions. Nekem pl adminként van olyan mappa, amihez nincs olvasási jogom, ezért nem látom se file stationbe se sehol máshol (kivéve a shared foldereknél a control panelen, ott mindent látsz akkor is ha nincs jogod).

Röviden valahol elvetted a jogát az adminodnak h lássa :D

(#23492) Mr Bond 007 válasza Mezga Aladár (#23484) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Gratulálok a szintedhez! :C

(#23493) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok...Olyan kérdésem lenne, h a popcorn lejátszoval akarom a Nason lévő filmeket lejátszani. A problémám az, h egyes filmeket lejátszik, van amit meg nem. Az ISO fájlokat a pocorn a NASON látja, de a kis ikonjában egy felkiáltójel van. Hogy tudom ezeket a Popcornnal lejátszani? Vagy miért nem játssza le? Képes a NAS egyáltalán az ISO fájlokat kezelni?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#23494) Mezga Aladár válasza Valkűr (#23493) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne dlna protokollt használj hanem nfs-t, vagy samba-t. Az utóbbi kettőn tökéletesen kezeli az iso-t a popi.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23495) Valkűr válasza Mezga Aladár (#23494) üzenetére


Valkűr
őstag

Mindegy melyiket használom? Mi a különbség? Nfs ből kettő fajta is van sima es nfs tcp,
es van samba is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#23496) Mezga Aladár válasza Valkűr (#23495) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A leggyorsabb az nfs-tcp. Annyi hátrány h., a vten nfs böngészője sz@rakodik, és nem látod a megosztást, kézzel kell bepötyögni. A samba kicsit lassabb, de gigabiten teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23497) hengelhof válasza Mezga Aladár (#23496) üzenetére


hengelhof
senior tag

És amúgy mac és NAS között melyik protokoll jobb? CIFS, vagy AFP

(#23498) Mezga Aladár válasza hengelhof (#23497) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem tudom. Nem használok almás gépet. Melyik a mac natív hálózati megosztása?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23499) Patice válasza hengelhof (#23497) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mac-nek talán jobb, ha a saját, natív megosztását kell csak kezelnie, tehát AFP.

De emellett tudja az NFS-t és a Samba/CIFS protokollokat is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23500) hengelhof válasza Patice (#23499) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi! Akkor AFP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.