Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Patice válasza psg5 (#22749) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elméletileg nem kellene, de ki tudja, hátha segít.

Amúgy de, neked írtam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22753) #29810560 válasza atike (#22748) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez igaz, mert most úgy vannak vele a szolgáltatók (DIGI, Telekom), hogy aki kéri az kap publikusat, de egyszer csak elér minden szolgáltató oda, hogy nem tud már adni, mert kifogyott a saját IPv4 címtartományából.
Nyilván jelenleg annak köszönheti, hogy simán tud még publikus címeket adni, hogy rengeteg előfizetőnek elég a NAT-olt, mert nincs olyan eszköze, amit kívülről el kell érnie.

... de, ahogy az Internet felől elérendő eszközök száma növekszik "egyre jobban szorít majd a cipő". :K

(#22756) psg5 válasza Patice (#22751) üzenetére


psg5
veterán

Köszi :) Megpróbálom este.

F.K.T.

(#22757) atike


atike
nagyúr

Tényleg, hogyhogy nincs még cikk az új DSM-ről? :)

(#22759) vitezlejszlo válasza partytime25 (#22703) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Szia

Bocs, kicsit elvesztem, segíts megérteni a gondodat:

Gépedről Nasra másolva mennyi a pontos érték?
USB pendrive ha a gépbe van dugva, akkor mennyivel megy at a másolás a NAS-ra?

Nasról gépedre mennyi a sebesség?
USB pendrive a gépedbe dugva oda másolva a NAS-ról mennyi a sebesség?

(#22760) Tuomas válasza Megane2000 (#22741) üzenetére


Tuomas
addikt

Nagy kár :(
Valamit nem lehet állítani? Bár próbáltam, hogy tömörített, nem tömörített, de mindkét esetben így csinálta meg a mentést :(
Na most ha elszáll a nas, akkor van baj, mert ugye a mentéseket csak nas-on lehet visszatölteni :F :(

We were here

(#22761) partytime25 válasza vitezlejszlo (#22759) üzenetére


partytime25
tag

Szia.

Pontos érték gépemre NAS (215+) ról 50-60MB/s között ingázik... Ha USB 3 portjára dugok a NAS nak pendrive ot ott jön amit linkeltem is képet 113-115MB/s. Tehát hálózati probléma (router,LAN kábel,Ethernet vezérlő akármi kilőve)

Ez a szar nem tudom merre induljak mert elég sok mindent kipróbáltam ,de eddig nem segített.

WD Green HDD k vannak benne de azoknak is bőven kellene vinni a 100MB ot..... Amit még érdemes tudni előtte 212+ om volt azzal is pont ugyanennyi volt az átvitelem most lecseréltem mondván biztos az 1 magos proci nem bírja erre semmi változás....

Még amit nem tudtam megnézni jogosultsági probléma miatt nason "hdd alignment" valahol ezt is irták ez is okozhat lassú tempót ha nem helyes az induló szektor. Syno formázta csinálta az SHR-t nem hinném hogy szar...

Ha van tipped várom ...

Bármit kipróbálok csak formázni ne kelljen :)) azt végére hagyom...

:R

KÉPEK:

NAS HDD ről gépre <-----

NAS USB 3.0 Portjáról gépre <----

(#22762) #56573440 válasza partytime25 (#22761) üzenetére


#56573440
törölt tag

pendrive a gépben onnan nasra még érdekes lehet ;)

(#22763) Megane2000 válasza Tuomas (#22760) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ezzel én is így vagyok.. Lehet manuálisan kell kimásolgatnom a mappákat és rámenteni usb-re.. :(

(#22764) Tuomas válasza Megane2000 (#22763) üzenetére


Tuomas
addikt

Na az viszont nem buli, ha már van automata, időzített lehetőség rá, jó lenne ha az megoldaná, ahogy korábban meg is oldotta.

We were here

(#22765) partytime25 válasza #56573440 (#22762) üzenetére


partytime25
tag

... Akkor még egy kis kiegészítés:

Gép röl NAS HDD re 60-70MB/s ---( furcsa mivel ír pont hogy lassabbnak kellene legyen mint amikor olvas és úgy 50-60MB/s)

Gép Pendrive ról NAS ra 70-80MB/s....

Temészetesen minden érték nagy MKV file 10GB feletti...

:F

(#22766) vitezlejszlo válasza partytime25 (#22765) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Namost nekem gyanús, hogy ha a usb a gépben van és arról tud 70-80 megát irni a nas, akkor a géped a saját hdd-jérőll csak 50-60 mega? Nem lehet, hogy szénné van töredezve a géped hdd-je? Esetleg egy defragot ráengedhetnél, hátha segít. 1 hdd van a gépedben csak? A 70-80 írás a nasra az korrekt szerintem.

Érdekelne még a NAS -> GÉP USB-re másolás :) csak hogy ne unatkozz :)

(#22767) need


need
addikt

sziasztok...

Volt nem is régen egy komplett telefon újra telepítésem!
A tiszta telepítés átka hogy újra kell rakni az synology appokat.
3 appot használok. a
DS photo beírtam QickConnect ID-t és jelszót és minden gond nélkül csatlakozott.
viszont a DS Download és a DS File nem akar.

azt javasolja hogy a nasson legyen bekapcsolva a QickConnect hát nekem be van mert hisz a DS pHoto csatlakozott...de akkor a másik 2-ő miért nem..?!

mi lehet a hiba oka szerintetek??!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22768) partytime25 válasza vitezlejszlo (#22766) üzenetére


partytime25
tag

... A gépbe SSD van ezért a lassú HDD fogalma kiesik 300-500MB/s megy az SSD k között gépbe tehát nas fele nyitott az út 100MB/s nek lazán menne....

Na leírom hátha érthetőbb lesz.

Tehát ha NAS ról húzok le akkor 50-60MB/s (elvileg akkor olvas a NAS a HDD ről ennek ávitelnek kéne nagyobbnak lennie)
viszont...

Ha a NAS ra másolok gépről akkor 60-70MB/s (elvileg ekkor ír a NAS tehát kisebbnek kellene lenni az értéknek pedi így gyorsabb 10-15MB/s el)

ezért nem igazán értem....

+

Ha a pendrive van nasban onnan gépre 110-115MB/s viszont ha a gépbe a pendrive úgy másolok NAS ra akkor 70-80MB/s.

Természetesen ugyanazzal az 1 nagy fileal próbálkoztam úgy hogy NAS on nem fut semmi a háttérben. CPU kihasználtság 20-30% mozog másolás közben viszont ami érdekes a kötet kihasználtság 100% felmegy.

50-60MB is elég nem arról van szó csak ennyit tudott a régi nasom is lecseréltem dupla árért és dettó ugyanennyit megy ez is tehát valami más a gebasz... holottkisebb nasokkal is lazán viszik nagy file esetén a 100MB ot....

:F

(#22769) Madwe válasza partytime25 (#22768) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tegyél bele egy másik hddt a nasba, hátha az a ludas! Főleg ha előzőben is az volt lehet már ott is az volt a szűk keresztmetszet!

(#22770) McSico válasza partytime25 (#22768) üzenetére


McSico
senior tag

Milyen HDD van benne?
Én ilyen eredményt WD Green HDD-vel értem el. (Mondjuk nem is arra találték ki, de valamivel ki kellett próbálnom a cuccot)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#22771) crissprivat válasza partytime25 (#22768) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem syno 214+ van. WD Red 3TB -os lemezek. Gigabites kiépítés mindenhol és nem láttam többet 70MB -nál többet én sem másolások közt. Nem csak nálad van érdekesség ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#22772) partytime25 válasza Madwe (#22769) üzenetére


partytime25
tag

Már én is kezdek erre gondolni kicsit olyan mint régen mikor töredezett volt HDD és belassúlt... de elötte használtam a greeneket gépbe is ott vitt 110-120MB/s et gépben de miota NAS ban vannak kezdve a 212+ tól ennyi volt a max... van egy segate 7200rpm esem arra gondoltam egyes diszket kihúzom betolom helyére gondolom 2 esről ilyenkor visszateszi az adatokat.... csak kérdés hogy ha 1 disket cserélek segít e vagy ilyenkor mindig a lassabb a mérvadó gondolom...

Nekem a furi csak az hogy a kötet kihasználtság 100 ra felmegy holott csak 50-60MB/s az átvitel gondolom elvi síkon ha mondjuk 110MB/s et tud a HDD de csak mondjuk 55MB/s az átvitel akkor 50% os kihasználtságot kellene írnia nem 100% ot....

Vagy esetleg létezhet valami a kötettel lenne? Mindent normálnak ír semmi hiba elvileg... NAS-t érdemes lenne töredezetség mentesítenem? Azt lehet simán win PC ről vagy mivel ext4 van felejtsem el...

:R

(#22773) partytime25 válasza crissprivat (#22771) üzenetére


partytime25
tag

... Nem mondom hogy jóhir a 70MB/s számomra mert valahogy meg kellene oldani mert nem hiszem hogy ennyit bír... meg legalább nem kötet gond vagy ha igen akkor nálad is :W .

Esetleg megnéznéd nekem ha másolsz akkor neked kötet kihasználtságnál mit ir? ...

:R

(#22774) partytime25 válasza McSico (#22770) üzenetére


partytime25
tag

..WD GREEN van benne. Létezik ennyit tud mondjuk hasonló átvitelt produkált red el is itt kollégának. Nem értem elvileg ha SHR (tükörben) van a kötet az lassít a rendszeren ? Soloba gyorsabb lenne létezik?

(#22775) crissprivat válasza partytime25 (#22773) üzenetére


crissprivat
senior tag

Kicsit megtáltosodott a gépem az utolsó mérés óta :U

Ez volt a max kihasználtság lemez,kötet ugyan azt mutatta:

Ez meg a sebesség:

Egy 13GB mkv fájlt másoltam nasról a gépemre.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#22776) Richard


Richard
őstag

Hogy lehet úgy ütemezett biztonsági mentést csinálni USB HDD-re, hogy utána azt rádugva egy normál PC-re olvasható legyen és ugyan az a mappa struktúra/file formátum legyen mint a NAS-on? Most valami normál ember számára olvashatatlan adathalmazt backupol rá. Vissza is lehet tölteni, de jó lenne ha csak "átmásolná" és nem konvertálná át.

Köszönöm!

(#22777) fgo


fgo
tag

Synology DiskStation DS216play-hez csatlakoztatok egy D Link DUB 1340 .A rá csatlakoztatott külső merevlemezeket mindet látom az otthoni hálózatban,akár mind a négyet?(dokkolóba lévőből csak egyet lát)

[ Szerkesztve ]

(#22778) Varszegig válasza psg5 (#22716) üzenetére


Varszegig
veterán

ugye beírja, s nem bekopizza a jelszót? win7 alatt 1 napig szoptam azzal, hogy bekopizva nem fogadta el:(

(#22779) rekop válasza partytime25 (#22761) üzenetére


rekop
senior tag

Nálam egy gyengébb 215J van wd red-el, de az sem tudja közelében sem a gyári értékeket. Írásnál kicsit gyorsabb, laptop(ssd)->nas:75-80MB/s olvasás 65-70MB/s átlagban. Gigabit háló: cat5e mindenhol, mikrotik 750GL. A syno előtt egy celeronos(g1610) gépem volt xpenology-vel, ugyanezzel a vinyóval, ott fix 112MB/s volt oda vissza minden, tehát ennyit tud a 215J (bár itt többen is írták hogy "kiakasztja" a gigabites hálót de én sajnos ezt nem tapasztaltam) vagy nekem van selejtes darabom. Próbálgattam shr kötettel, normál kötettel, kábel csereberével, large mtu, smb3 beállítással de jobb igazából sosem lett.

(#22780) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello. mért nem tudom frissíteni a ketyerémet?

(#22781) Varszegig válasza Rruuer (#22780) üzenetére


Varszegig
veterán

Miért nem nyomsz az igenre?

(#22782) Rruuer válasza Varszegig (#22781) üzenetére


Rruuer
senior tag

ezért....

(#22783) Tuomas válasza Rruuer (#22782) üzenetére


Tuomas
addikt

Le kell állítanod a plex-et

We were here

(#22784) Varszegig válasza Rruuer (#22782) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor miért nem ezt a képet raktad be elsőre is?:) Állítsd le a plexet, és utána ha fent van a 6.0, frissítsd kézzel.

(#22785) Rruuer válasza Varszegig (#22784) üzenetére


Rruuer
senior tag

köszike tényleg az volt a bibi :R :R :R

(#22786) Multibit válasza Rruuer (#22782) üzenetére


Multibit
veterán

Oda van írva, hogy mi a teendő.

(#22787) McSico válasza partytime25 (#22774) üzenetére


McSico
senior tag

Ha sima RED nem pedig a red pro akkor elképzelhető, hogy ott is az a plafon.
Én most RaidEdition vinyóval használom, és így már megy gigabiten az olvasás. Gyakorlatilag a max amit kihoztam, az a win feladatkezelő szerint 998 megabit volt.

A Green-el én is leragadtam olyan 70 Megabájtnál. Elvileg a sima Red sem lehet gyorsabb.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#22788) Bobbacsi válasza McSico (#22787) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Gyakorlatilag lehet
Nekem sima van: Western Digital WD Red 6TB (WD60EFRX)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22789) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Nem működik a Synods semmilyen funkciója, azt a hiba üzenetet írja ki, "User has no share access"

Üdv!

(#22790) rekop válasza mixi80 (#22789) üzenetére


rekop
senior tag

Ha megnézed az AppStore-ban, azt írják DSM6 support will come soon, tehát még kicsit várni kell a frissítésre.

McSico: Természetesen lehet gyorsabb a sima red, mint ahogy feljebb is írtam.

(#22791) mixi80 válasza rekop (#22790) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm!

(#22792) vitezlejszlo válasza partytime25 (#22772) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ha ftp-re teszed a megosztast az is lassu? Probald ki azon a nas->gep iranyt a samba helyett. Vagy nfs ahogy egyszerubb. Green nem lehet toredezett?

(#22793) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Nem egészen a témába vág, de azért remélem lesz valaki, aki tud segíteni.
Eddig Windows Phone 8.1 rendszeren MoliPlayer Pro-val streameltem a videókat/filmeket a telefonra, viszont a WP 10 frissítés óta a hálózaton nem találja meg az említett lejátszó a NAS-t, az eredeti Synology app pedig iszonyúan lassú. (Perceket kell várni mire betölt egy rövidebb sorozatrészt).

Használ esetleg valaki WP 10 alatt alternatív lejátszót, ami rendesen kezeli a streamelést, és elboldogul a feliratokkal is?

Előre is közönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#22794) Megane2000 válasza Tuomas (#22764) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Na megnéztem, ténylegesen új formátum van, úgy ahogy mondtad. Más beállítási opciót én sem találtam sajnos ami olyan lenne mint a régi :(

(#22795) partytime25


partytime25
tag

Köszi a sok tippet mindenkitől próbálkozom tovább....

Ha hétvégén lesz időm szerintem bedobok 1. disk helyére egy 7200 HDD-t mert a mellékelt képen látszik hogyha NAS ról gépre húzok érdekes valamiért csak a disk 1 et olvassa az lehet SHR esetén a fő annak a sebessége lehet a mérvadó szerintem... de ez is csak tipp ameddig ki nem próbálom...

1 es diks 60-70MB olvasás esetén 100% on jár tehát nem tud többet ezek szerint elvileg. Esetleg megtudná nézni nekem valaki ez normális igy másnak is csak az 1. lemezt terheli?

ha kötet kihasználtságot nézek akkor 100% terheltséget ir másolás közben ha a lemezre nyomok ott fele annyit nyilván mert csak az egyik lemezt használja....

Csak tényleg az a furi magába a HDD megy 100MB/s körül akkor a nasban miért szinte fele annyit tud az op rendszer,, vagy ext4 vagy mi miatt?

:W

[ Szerkesztve ]

(#22796) vitezlejszlo válasza partytime25 (#22795) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

215j-ben nekem toshiba 3T van, hetvegen megnezem ezeket. Addig probald ki ftp-n :)
Ja meg a cpu hol jar a nasrol olvadas kozben terhelesileg?

(#22797) partytime25 válasza vitezlejszlo (#22796) üzenetére


partytime25
tag

Olyan 30% körül tehát nem az a ludas....

(#22798) partytime25 válasza kaciokos (#22732) üzenetére


partytime25
tag

Szia.

Na megnéztem ezt a jogosultsági SSH történetet sudo su parancsra a következő üzit kapom....

gyári adminként csatlakoztam SSH -n.

De tovább nem jutottam...

:F

(#22799) noorbertt


noorbertt
őstag

Van valami mód arra hogy DS-on keresztül tudjam úgy törölni a torrentet hogy a fájlokat is törölje?

(#22800) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok. time backup-ot használókhoz lenne egy kérdésem amire nem találam eddig megoldást. fut egy ideje egy nason. 2 TB raid kötetet ment egy 4TB külső meghajtóra. eddig minden rendben is volt. az elején nem kattintottam be hogy x időnél régebbieket törölje. elfogyott most a hely bekattintottam hogy 3 hónál régebbieket törölje, az előző verziókból törölte is, de hely nem szabadlt fel meghajtón. kis keresgélés után megtaláltam a törölt adatokat a timebackup mappán belül a .recycle mappában. viszont ezt miért nem törli végleg? miért nekem kell kézzel törölni? :W
és ráadásul hiába van bekapcsolva hogy küldjön emailt, semmi nem jött, így csakpár nap hiányos mentés után vettem észre a gondot!
nem, a merevlemezen nincs bekapcsolva a lomtár. ez a lomtár mappa a timebackup mappán belül van.

én nem találtm meg valami beállítást, vagy ez egy hatalmas bug!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.