Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Darko_addict válasza Multibit (#22650) üzenetére


Darko_addict
őstag

Úgy néz ki a hálózat, hogy van a nappaliban egy router (gigabites), amiből megy 4 kábel a "médiasarokba", ahol van a NAS, media lejátszó, TV, online-képes erősítő és settopbox is. Oda kellene húzzak még egy kábelt egy újabb eszköznek, de a díszléc mögött nem fér el még egy. A nappali nagy (~8x4m) és csúnyán néz ki, ha lógnak a kábelek, szóval az a terv, hogy veszek egy switch-t. Egy kábel megy a routerből a switch-be, a többi pedig a switch-ből indul az eszközök felé. Nem tudom, mekkora adat folyhat át a rendszeren.
A csak plusz egy kábel miatt sajnálok kiadni 6-7e Ft-ot, azért kérdeztem, hogy elég lehet-e egy 100 Mbit-es. Közben megnéztem, hogy a MP-nek is gigás portja van, szóval erre sem tudok hagyatkozni. (ha 100-as lenne, akkor 100-as switch is elég lenne).

Köszi!

u.i.: gyors néztem egy BD50 torrentet. A 70GB-os Gyűrűk Urának is csak 40,5Mbit a bitrátája, szóval bőven átférne 100Mbites keresztmetszeten, igaz?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#22652) Borisz76 válasza Darko_addict (#22651) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy ilyen és mindent rá tudsz kötni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22653) Multibit válasza Darko_addict (#22651) üzenetére


Multibit
veterán

Most komolyan! Képes lennél spórolni a switchen? Akkora jelentősége van annak a pár ezresnek? Vegyél gigabites típust! Meg fogod bánni, ha a fogadhoz vered a garast!

(#22654) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszi az infókat, srácok!

Amúgy a Switch olyan egyszerűen működik, mint amilyennek látszik?
Routerből megy egy kábel a Switch-be és onnantól kezdve minden switch-port el van látva "internettel"? :)

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#22655) Varszegig válasza Fr3eWar (#22647) üzenetére


Varszegig
veterán

Erre van a cloud station.

(#22656) Borisz76 válasza Darko_addict (#22654) üzenetére


Borisz76
veterán

Pontosan !

Semmi hókusz-pókusz.

Ha 8 portosat veszel akkor 1 db lesz a "bemenő" net a maradék 7 portra meg akaszthatod a cuccokat.

3-4 hónapja vettem egy 5 portosat ...1 héttel később vettem egy 8 portosat mert elfelejtettem, hogy a házimozi erősítőm is netképes...persze már ekkor nem volt szabad port az 5-s switch-n.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22657) tobias40


tobias40
veterán

(#22658) Patice válasza Süvi (#22631) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. A kliens oldali program annak a usernek a 'home' mappájába (azon belül is a 'Cloudstation' mappába) szinkronizál, amelyik userrel csatlakoztál.

2. Ha a fájl verzió = 1, akkor az azt jelenti, hogy egy verziót meg fog őrizni backup-nak, azaz kétszer lesz meg minden, amit szinkronizálsz.

Beállítással orvosolható a helyzeted. Először töröld le az alkalmazást, hogy törlödjenek a másolt fájlok. Aztán rakd vissza, vedd le a fájverziót nullára, vagy most látom, hogy ki is lehet kapcsolni. Az adatokat rakd át adott user home/Cloudstation mappájába és a Médiaindexelés alatt vedd fel az új elérési úttal a mappákat. Így nem kell a képeket újra felrakni, legyártattni a miniatűröket.

Ha ez is megvan, akkor a kliens gépen jelentkezz be adott userrel és adj meg egy üres mappát (!)
Ekkor elkezd szinkronizálni, de te ebben a pillanatban minden adatot áthelyezel ebbe az üres mappába! :))
Ekkor csak konzisztenciát fog ellenőrizni, amivel jóval hamarabb megvan, mint a fájlok másolgatásával (~ szvsz. 1-2 óra alatt meglesz gigás hálón).

tobias40

Nézd meg, hogy az 'alias'-ok nem resetelődtek-e a frissítés miatt!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22659) atike


atike
nagyúr

Kaptam választ a Synology supporttól.

Annyit írtak, hogy bármilyen hibás csomag működése esetén a Dsm6-ra történő frissítés után (nekem a download station nem megy) le kell szedni az adott csomagot és újrarakni azt. Elvileg így rendbejön.

Ahogy hazaérek tesztelem. :)

(#22660) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Adott egy 215j 4TB+6TB 6.0 előtti utolsó sw van fent. Okos TV kábele, MAC és PC, 2 teló és 1 tablet.
Kövik lennének a problémák:

Kezdte azzal, hogy a Safariból eltünt a Download Station plug in (gondolom az új OSX 10.11.4 miatt), semmi, gond vissza akarom tenni a honlapról, de csak 3.0-4.1 DSM verziónak megfelelő plugint enged leszedni, de az ugye nem megy fel az 5.xxx miatt. Valami ötlet?

Aztán, Syno belépés után eltüntek a widgetek, minden belépésnél üres widget rész fogad, hiába teszem vissza öket.

A másik a legbosszantóbb: Photo Station! 2 User van Én és a párom. Admin és Guest felhasználó tiltva! Én felhaszn. csoportokban csak a administrator és User van bepipálva, páromnál csak User. Engedélyeknél nálam minden engedélyezve van, páromnál a photo stationnél nincs hozzáférés. Az én telefonomon DS Photoval engedélyeztem a képek feltöltését, a photo mappában (amiben van még 3mappa ezen kívűl) és ami érdekes, hogy a párom látja ezt a photo upload mappát (nem szeretném!), de a többi 3 mappát nem... Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22661) atike válasza atike (#22659) üzenetére


atike
nagyúr

Megerősítve. Működik.

Csomag eltávolít, visszarak. Kipróbáltam, nálam oké.

Lehet segíthet az egyéb kiegészítőknél jelentkezett problémáknál is.

(#22662) muranyig válasza Madwe (#22646) üzenetére


muranyig
tag

Próbáltam, de nem lett jobb... :F

(#22663) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok! Van egy DS414j nasom. Transmission telepítve rá. Az a gond vele, hogy ha teljes sebességgel tölt, akkor kis idő után lefagy az egész nas, csak a tápkihúzás segít. 50mbites netem van. Ha a routerben lekorlátozom a nas sebességét 40Mbitre, akkor hibátlanul működik. Van ilyen problémája valakinek? Van rá megoldás? Előre is köszi a válaszokat!

(#22664) Borisz76 válasza Panhard (#22663) üzenetére


Borisz76
veterán

Leírtad a megoldást....korlátozd a sebességet.

Ha tippelnem kéne akkor kevés a HW ereje...

2 mag 1.2 GHz-n 512 MB memóval....

Bár ez nagyban függ attól is, hogy hány db és mekkora méretű torrentet futtatsz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22665) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#22664) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Attól még nem kellene lefagynia. Első körben portalanítanám. Ha nem segít akkor egy másik táp, ha ez sem akkor szerviz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22666) Panhard válasza Borisz76 (#22664) üzenetére


Panhard
tag

Ok, hogy így működik, ha lekorlátozom, de ez csak kényszer megoldás.
Ha csak seedeli a torrenteket, akkor semmi gond nincs. Csak letöltésnél. Akár, ha csak egyet is töltök.
Azt vettem észre, hogy ilyenkor elég meleg a processzora, nem lehet hogy túlmelegszik? Hallottatok ilyen problémáról? Következő lépésnek teszek rá egy kis hűtőbordát. :)

(#22667) atlasz52


atlasz52
tag

Kedves fórumozók.
Segitséget kérnék ds-214 nas hoz,milyen hd ip kamera való.

És mennyibe kerül ,egy ilyen?jó lenne ha mozgásérzékelős lenne.
Esetleg aki használ ilyet.
köszönettel,és üdvözlettel

LÁSZLÓ

(#22668) Mezga Aladár válasza Panhard (#22666) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A szoftverben lehet ellenőrizni a hőmérsékletet és a ventilátor fordulatát emelni/csökkenteni

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22669) atlasz52


atlasz52
tag

Van e magyar ügyfélszolgálata,a synology nas -nak?
Köszönettel

LÁSZLÓ

(#22670) crissprivat válasza atlasz52 (#22667) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hikvision kamerák elég megbízhatóak.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#22671) Borisz76 válasza atlasz52 (#22669) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem nincs.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22672) tobias40 válasza Patice (#22658) üzenetére


tobias40
veterán

És ezt hol kell megnézni? :U

(#22673) atlasz52 válasza Borisz76 (#22671) üzenetére


atlasz52
tag

Köszi.Egy beltéri kamera több mint 50 ezer ?

LÁSZLÓ

(#22674) Borisz76 válasza atlasz52 (#22673) üzenetére


Borisz76
veterán

Támogatási oldal.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22675) fgo válasza Multibit (#22643) üzenetére


fgo
tag

Kösz, én is a DS216+ felé hajlok ,ha a lemezeket egy az egyben átrakom megmaradnak a rajta lévő dolgok?

(#22676) Borisz76 válasza fgo (#22675) üzenetére


Borisz76
veterán

Áttelepítés Synology NAS (DSM 5.0 és újabb) eszközök között.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22677) muranyig válasza muranyig (#22662) üzenetére


muranyig
tag

Csatolok pár screenshotot, hátha tud valaki adni tipppet, hogy mit csináljak, mert megállt a tudomány... :K :(((
Hogy tud így egyik pillanatról a másikra elszállni a rendszer, nemigazán értem... :F :Y





(#22678) Essejó válasza muranyig (#22677) üzenetére


Essejó
veterán

Csak úgy rákérdezek: Azután jelentkezett, hogy feltetted a DSM 6.0-t?
Ha igen olvass vissza pár hozzászólást, volt szó a megoldásról elvileg.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22679) McSico


McSico
senior tag

Erről van valakinek tapasztalata, vagy ötlete?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#22680) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy 216play, amiről szeretnék filmeket lejátszani egy Lg BP740 3D blu ray lejátszón hálózaton.
Ahogy rákattintok a lejátszandó mkv-re, a lejátszó azonnal lefagy, sima fehér kép a Tv-n. Csak úgy tudom újra életre kelteni, ha kikapcsolom a power gombbal. Viszont az Lg okos tv-m gond nélkül mindent lejátszik.
Tud valaki segíteni, hogy mégis mi a fene miatt lehet ez.

Előre is köszi.

(#22681) partytime25 válasza Bobbacsi (#22625) üzenetére


partytime25
tag

Szia. Kössz mindenkinek az infót... 215+ om van Elvileg annak kéne vinnie a 100 mb\s et szerintem .... Látom neked hasít. Egyszerűen nem jövök rá miért csak 50mb körüli az értékem.

(#22682) csipuka


csipuka
senior tag

Kiprobaltam ezt a leszedjuk es ujratesszuk jatekot az Audio station-nal, de nem gyogyult meg. Talalt-e mar valaki ra megoldast, hogy lehet eletet lehelni az Audio station-be 6.0-n?

(#22683) biker


biker
nagyúr

12 óránként csinálja a műsort :(
Tegnap este 7 és ma reggel 6 megint 60 üzenet megszakadt helyreállt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22684) spider23 válasza Panhard (#22663) üzenetére


spider23
aktív tag

Nekem is csinálta ezt a hibát ha torrentet töltök le, főleg ha többet 1x-re. Én azt csináltam hogy lekorlátoztam hogy max csak 2 torrentet szedjen 1x-re, meg a sebességet is korlátoztam.

(#22685) bigdady válasza biker (#22683) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dsm 5 alatt volt hasonlo nalam akkor ujra felvittem a kamerat es megoldodott

(#22686) biker válasza bigdady (#22685) üzenetére


biker
nagyúr

töröljem mindhárom kamerát, és vegyem fel újra, de ne import settings, hanem kézzel frissítsem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22687) Megane2000 válasza biker (#22683) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Milyen kamerát használsz?

(#22688) spider23


spider23
aktív tag

Valaki használja ezt http://www.nasalarmclock.com/ DSM 6.0 -val? Nekem nem akar elindulni... :(

[ Szerkesztve ]

(#22689) a347 válasza a347 (#22680) üzenetére


a347
aktív tag

Meglett a bibi.
NFS nem volt engedélyezve.
Illetve mégsem. Egy másik filmet is próbáltam. Erre megint befagyott az egész.

[ Szerkesztve ]

(#22690) partytime25 válasza Magnat (#22626) üzenetére


partytime25
tag

....

Köszönöm a hozzászólást 215+ modell elvileg vinnie kellene a 100MB ot lazán gigabiten....

Rakok be pár képet hátha segít... nem létezik valami titkosítás miatt van esetleg vagy hülyeség?

Ami fura még hogy 50MB os átvitel esetén kötet kihasználtság szinta 100% megy ez rendben van igy vagy itt lesz a bibi?

WD greenek vannak benne de nyilván PC ben külön simán visznek joval 100MB felett....

Esetleg valami beállítás lehet gond?..

Előre is köszi...

Képek:

(#22691) Bobbacsi válasza partytime25 (#22690) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam a TC igy van beállítva ( Másolás/Törlés)-nél.

(#22692) hengelhof


hengelhof
senior tag

Mac-en próbálok fájlokat áthelyezgetni ugyan azon a köteten. Percekig eltart egy nagyobb fájl átmozgatása. Olyan mintha átmásolná, majd a forráshelyen törlődik.

Böngészőből, a File Stationt használva úgy működik, ahogyan kell. Gondolkodik picit, majd sutty, ott is van a célhelyen. Valamilyen beállítás kell ehhez, hogy rendesen működjön? Nem tudom PC-n Intézőben ez hogy megy.

(#22693) partytime25 válasza Bobbacsi (#22691) üzenetére


partytime25
tag

.. Megnéztem beálítottam így ahogy neked van , de sajnos semmi talán felment 60MB ig de nem tudom ennek tudható e be...

Esetleg nem lehet valami MTU érték vagy valami NAS beállítás (kötet beállítás)?

Hálózatnál a nasnál Full duplex gigabit MTU 1500 van.... Asus Routerbe nem tudok MTU t állítani LAN hoz csak wan nál de annak nincs köze gondolom.... ott 1492 van.

Mondjuk az a dühítő az egészben hogy már rég óta ezzel szívok van 1-2 ismi sokkal régebbi 1 magos hardverral megvan nekik a 70-80 MB átvitel és ugy hogy nem nagyon értenek hozzá bedugták és másolnak :) ... Én meg kapcsolgatok már mindent és semmi... baromi érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#22694) biker válasza Megane2000 (#22687) üzenetére


biker
nagyúr

2x foscam 9803P
1x foscam 9900P

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22695) robi2333


robi2333
újonc

Hello!

Van egy 716+ -om, 3napja, már a DSM6.0 kaptam, ugye jött a probléma, hogy nem seedeli a torrenteket a DS, erre szeretnék valami megoldást találni. Ki tudna ebben segíteni nekem?

A Transmissiont -t feltelepítettem, de nem tudom futtatni, mert a " Csomag nem futtathato" :F

(#22696) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!
Gondolkoztam egy windowsól ubuntura váltáson.
Meg lehet oldani ubuntu alatt a hálózati meghajtó csatolását, ahogy windows on?

We were here

(#22697) csipuka válasza Tuomas (#22696) üzenetére


csipuka
senior tag

Igen, nekem fel van mount-olva. Kicsit mas koncepcio, de mukodik. Igaz en Linux Mint-et hasznalok, de az is Ubuntu alapu.

(#22698) Tuomas válasza csipuka (#22697) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! :) Mennyire nehéz beállítani, a nas -on kell valamit beállítani? Mennyire stabil? Esetleg van synology-s letölthető alkalmazás is?

We were here

(#22699) csipuka válasza Tuomas (#22698) üzenetére


csipuka
senior tag

A NAS-on nem kell allitani semmit. Stabil. Nincs syno-s alkalmazas.
Beallitani nem nehez, ha jol emlexem a halozati kereses megtalalja, de en siman fixen felmount-oltam az fstab-ban. Ha windows-rol jossz es nem volt linux-os multad, akkor majd sokat fogsz tanulni :)

(#22700) Tuomas válasza csipuka (#22699) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi köszi! :)
Windowsról jövök, viszont már volt linuxos múltam, de akkoriban még nem foglalkoztam a hálózatos dolgokkal :D És annyira bele sem mélyedtem az ubuntu rejtelmeibe :)

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.