Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) sityak válasza KovyBoy (#23750) üzenetére


sityak
tag

nincs
egyrészt gondolom nyitva van a standard FTP port a routeren, ezért aki posrtscannel, az meg is talál
aki meg ebből él, hogy bepróbálkozik, az meg is fog próbálni belépni
vagy emeld meg az ftp valami magasabb portra a tűzfalon, vagy csak azokat a címeket engedd be amiket használsz

http://legipanorama.hu

(#23752) noorbertt válasza KovyBoy (#23750) üzenetére


noorbertt
őstag

Quickconnect be van kapcsolva?

(#23753) Madwe válasza KovyBoy (#23750) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nálunk mailserver miatt fel óránként jon egy értesítő, 90%ban kínaiak:) nálam 3 próba 30 perc alatt a kritérium, ne próbálkozzanak csak:)

(#23754) KovyBoy


KovyBoy
tag

Kosz a gyors valaszokat mindnyajatoknak, akkor nem aggodok tulzottan. :)

Quickconnect be van kapcsolva, minden eszkozom (mobil, tablet, noti...) ugy csatlakozik. Mar csak azert is mert vmiert jo ideje sem ftp-n, sem hagyomanyos modon bongeszobol (nev.synology.me) nem tudok belepni, kizatolag quickconnecttel, vagy belso ip cimen keresztul. Nem vagyok nagy guru a temaban sajnos, orulok, h sikerult beallitanom egy nfs elerest a medialejatszonak plusz egyeb ilyen alap dolgok.
(Tp-link routeren megy a halozat, amit a synoval konfiguraltattam fel.)

[ Szerkesztve ]

(#23755) juhasz.p válasza Magnat (#23749) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Szia,

a letöltési sebességgel nekem sincs gond, az teljes sávszélességgel megy, de a feltöltés közel sem..
Valamit rosszul állíthattam be?!

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23756) Grougon válasza KovyBoy (#23754) üzenetére


Grougon
tag

Amikor külső ip cím változás van és a ddns nem frissít elég gyorsan rendszeresen kapok ilyeneket :)

(#23757) KovyBoy válasza Grougon (#23756) üzenetére


KovyBoy
tag

Akkor lehet, h itt volt a kutya elasva. Elment a net, kihasznalva az alkalmat mindent aramtalanitotam es kifuvattam a nas-t (tele volt porcicakkal es porral).

Mar csak a bejelentkezes es ftp gondra lenne jo megoldast talalni, hosszu honapok ota vagyok beletorodve. :(
Igy pl total commanderrel sem tudom hasznalni, de az is flusztral, h sima nev.synology.me modon nem tudok fellepni. Illetve nem mukodnek a direkt linkek se a dl station, file station, stb-hez, ami nemreg meg siman ment. Igy most pc-rol csak akkor tudok ezekbe belepni, ha elobb belepek a dsm-be quickconnecttel, stb.

(#23758) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Belső hálózaton keresztül érem el a NAS-t (modem-router-PC <-> bridgelt router-NAS; a " <-> " jel kábel nélküli kapcsolatot jelent.) és míg a NAS-ról letölteni tudok fix 9-11MB/sec-kel, addig feltöltés tökörészik 500KB-1MB között. Mondotok egy tippet, mire nézzek rá, hol keressem az okát?
A "közsd össze kábellel" sztorit már hallottam elégszer, frankó tippre lenne szükségem. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23759) Essejó válasza Darko_addict (#23758) üzenetére


Essejó
veterán

Úgy látszik nem hallottad elégszer a kábellel kösd össze sztorit vagy valamiért beszorult a fejedbe, hogy csak a WiFi a megoldás és nem tudsz tőle szabadulni.
De mondjuk nézd át a kábeleket is és ami nem minimum Cat5e azt dobd ki!
Mondjuk én is egy hulladék 100 Megás Speedportot kaptam az adsl-hez a t-től. Ezért 2 db kábel jön ki belőle. 1 a TV-hez, 1 meg a 8 portos GB-os Cisco Switch-hez és az utóbbiról megy a belső háló.
Egyébként az a letöltés is egy vicc kategória!
A letöltést már nem is mondom, de kis fájlokat így töltök fel a Ciscón keresztül kábelen:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23760) Darko_addict válasza Essejó (#23759) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen, tudom... Bármikor problémám van, újra és újra le kell zongorázni ezt az egészet, ezzel elmegy kb. kettő nap, majd jön valaki, aki elfogadja, hogy ez a helyzet, ebből kell kihozni a legtöbbet és megpróbál segíteni. Őt keresem most is! :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23761) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok !
Syno-s kezdőként a terv ez volt : 2 db 3TB HDD-vel DS216+-ban SHR-el : 500 GB RAID1, maradék JBOD-al film és egyéb nem kár érte anyagnak. DSM6 update4-en vagyok, mert még "bejáratós", nincs rajta semmi.
A sok olvasgatás után arra jutottam, hogy 2 vinyóval DSM-ben ezt nem tudom megoldani. Ha a 2 vinyót két kötetben kezelném, akkor időzítetten átmásolható a kritikus tartalom, de akkor bukom az összefűzést (hacsak nem lehet letöltésre, média megosztásra a 2 kötetet egyben hozzárendelni az app-okhoz).

Ha működik, akkor szívesen vennék egy leírást, linket, amivel végig tudom kattintgatni.

Ha nem működik így 2 lemezzel, és a RAID1-et favorizálom az adatbiztonság miatt, akkor gondolom 4 lemezes NAS (vagy épített) a befutó.

Kérem, hogy nálam hozzáértőbbek cáfoljátok vagy erősítsetek meg.

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#23762) Multibit válasza Darko_addict (#23758) üzenetére


Multibit
veterán

Hiába "nyafogsz", a frankó tipp a kábelezés :K Ha ragaszkodsz a wifi-hez, együtt kell élj a hátrányaival (pl. lassúság, full duplex hiánya)! :D

[ Szerkesztve ]

(#23763) Darko_addict válasza Multibit (#23762) üzenetére


Darko_addict
őstag

Oké, következő? :D
Bírom a sarat, ne kíméljetek!

(ne vegyetek komolyan, de muszáj kicsit felpörgetni)
A lényeg az, hogy miért 500 KB-tal tölt fel? Mi okozhatja: port, rossz beállítás stb.? Ilyen és ehhez hasonló ötleteknek tudnék örülni. Utánanézek mindennek, de kell valami tipp, mert magamtól nem tudom megoldani.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23764) Essejó válasza Darko_addict (#23763) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor legalább segíts te is. Miért csak és kizárólag ez a megoldás lehetséges részedről?
Egyébként légyszi pontosítsd a konfigot: Modem, router, bridgelt router, nas típusa? Kábelek, már ahol van?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23765) Multibit válasza Darko_addict (#23763) üzenetére


Multibit
veterán

Amikor töltesz felfelé, semmilyen lefele irányú adatmozgás nincs?

(#23766) Darko_addict válasza Essejó (#23764) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szolgáltató által biztosított modembe jön a 100/10-es internet (az új 100 megás csomagjukkal együtt kaptam az új modemet), az csatlakozik kábelen egy WDR4300-hoz, amitől kapja a számítógépem is a netet ugyancsak kábelen. Ez a router bridge-elve van egy WDR1043 v3-hoz, amiből aztán kábelen megy az internet a NAS-hoz (DS213, 3TB WD Green), TV-hez, meg még más cuccokhoz.
Kábelek mind a legújabb típusból vannak mindenhol.

@Multibit: Miután észrevettem, hogy lassú, leállítottam a NAS torrent funkcióját, és a gépemen is leállítottam az uTorrentet. Elvileg nem volt adatmozgás, csak ez dolgozott.

U.i.: Tudom jól, hogy szar így, meg lassú. A WD Green nem a legjobb NAS-ba, a routerek olcsók, a Wi-Fi-s kapcsolat pedig megöli az egészet. Jelenleg ez van, ezzel birkózom és próbálok meg a legtöbbet kihozni belőle, ameddig nem lesz más megoldás.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23767) Multibit válasza Darko_addict (#23766) üzenetére


Multibit
veterán

Szóval, a 4300-ason lógó PC-ról töltesz fel az 1043-asra kötött NAS-ra. Csak arra tudok gondolni, hogy valamilyen ellenirányú forgalom is van, ezért lassú a feltöltés. Az sem igazán előny a Te esetedben, hogy a 4300-asnak csak osztott antennái vannak. Amennyiben a környezet kedvez az AC-nek, úgy két AC-s AP-vel gyorsabb lenne a másolás. De ez - mivel wifi-ről van szó - csak találgatás, biztosra nem lehet menni!
Tartok tőle, hogy a jelenlegi eszközparkkal nem lesz sokkal jobb sehogy sem.

Nálam AC wifivel most éppen ilyen a sebesség: [link]
A háttérben futott ez-az, ezért ingadozik a sebesség.

(#23768) Madwe válasza Darko_addict (#23766) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kezdjük akkor a wifi környezeteddel :D
Milyen környezetben van mindez, mennyi idegen wifi látható a helyszínen? upc wifree meg hasonló wifigyilkos szolgáltatást használsz?

(#23769) Darko_addict válasza Multibit (#23767) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen, ez a felállás.
Értem mire gondolsz. Még van a rendszeren egy mozgásérzékelős kamera, de az nem megy mindig. Kb. másfél órán át váltakozott a sebesség 150-500KB között, néha felment 1MB/sec-re is, de elvileg (folyamatosan) ennyi ideig nem terhelte a kapcsolatot egyéb dolog, bár tudja a manó.

Alapvetően azért nem is foglalkoztam a témával eddig, mert vagy a gépemen is megvan minden adat, ami a NAS-on is, vagy csak a NAS-on tárolom őket, szóval a gépem és NAS között ritkán van adatmozgás, de ez az eddigi leglassabb, amivel találkoztam és úgy ítéltem meg, ennyire nem lehet rossz ez a felállás.

5GHz-ből alig marad 2-es jelerősség, mire leér a nappaliba, ezért választottam inkább az erősebb 2,4GHz-es frekvenciát alapul (jeltovábbításra).

@Madwe:
Kisvárosban élek (pár éve még falu volt), emeletes magánházban, körülöttem nyugdíjasok vannak. Valahonnan a messziből néha elkap valami jelet néhány készülék, de fixen mindig csak a sajátjaimat látom (2,4GHz + 5GHz és a továbított másik 2,4GHz). 0/24 csak a NAS és a kamera megy (stand-by), semmi más nem eszik internet erőforrást nyugalmi helyzetben.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23770) Magnat válasza Darko_addict (#23769) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Tudsz keríteni még egy pc-t, v notit? Én azzal kezdeném, h vhogy megpróbáljam kiszűrni, melyik komponens a hibás:
-ideiglenesen minden egyéb klienset lekapcsolnék a hálóról és úgy is megnézném
-aztán átvinném a nast a fő routerre és kábelen tesztelném a mostani kábelével és egy másikkal is
-aztán a nas helyére tennék egy pc-t vagy notit és azzal is tesztemén a másik pc-vel a sebességet, plusz egy másik kábellel is mindkét irányba
-ha ezek után minden jel arra mutat, h a wifi bridge a lassú, akkor megpróbálnám elmozgatni vmelyik irányba a routert, hátha segít

Hogy ezután mi jönne, azon még gondolkozom :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23771) tobias40


tobias40
veterán

Erre vki tudna megoldást? :U

(#23772) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Pár nap és költözök egy 1 terás hdd-ről 4tb-ra. Az 1 terás megy eladásra. Azt meg tudom csinálni, hogy a jelenlegi egy terásról pc-be behelyezve rámásoljam a már beállított 4 terás lemezre? A DSM beállításai annyira nem izgatnak, azzal el pöcsölök, de lenne kb 500 gigányi film amit nem tudok eltenni sehova. DS215J-m van, esetleg menne az adatmentés NAS-on belül is?

:R
T

(#23774) Borisz76 válasza tomi5244 (#23772) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-ból kivett HDD-t a Win alapból nem ismeri fel.

Amíg a NAS-ban van a HDD addig a hálózaton keresztül tudsz adatot menteni a PC-re.
Ez után lehet a HDD-t kivenni, újat be, konfigurálni, majd ha a beállításokkal végeztél akkor hálózaton keresztül visszamásolod az adatokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23775) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Létezik az, hogy még mindig konvertálja a videókat amiket rámásoltam kb. 2-3 napja?! (Full HD videók)

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23776) Essejó válasza Darko_addict (#23769) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk egy próbát megérne, hogy felviszed a pc-t vagy egy Notit az emeletre a Bridgelt routerhez és vezetéken megnézed a feltöltést a Nas-ra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23777) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Valaki használ timemachine-t synology-n? Amióta bekapcsoltam 3hónapja kb, vészesen fogy a hely a hdd-n. Létezik hogy a time machine az oka? Hogy tudom megnézni hogy mekkora méreret foglal a time machine? A mappát ugyanis nem listázza ki a fálböngésző.

(#23778) Madwe válasza Megane2000 (#23777) üzenetére


Madwe
nagyúr

A time machine zabálja a helyet! Limitáld a helyet amit felhasználhat. 2 módszer van rá, vagy csinálj neki egy külön kötetet mondjuk 2tbra vagy amennyire szeretnéd, vagy csinálj egy timemachine usert, akinek 2tb a helylimitje s azzal csatlakozz timemachine alatt a synora.

A timemachine annyi helyet foglal el amennyit csak lehet. De ha van egy limit, ha azt eléri akkor a régebbi mentéseket törli az újak helycsinálása alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23779) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Egy 216j-hez milyen szünetmentest érdemes nézni?
Van ajánlott márka ill. fontos paraméter?
Merevlemezek terén WD red még mindig ajánlott?
Előre is köszönöm. :R

(#23780) Megane2000 válasza Madwe (#23778) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Jó ötlet :) Ha törlöm a tm megosztást törli a már mentett dolgokat?

(#23781) Madwe válasza Megane2000 (#23780) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem nem, webes felületen töröld a fileokat ha máshol nem is, ott biztos látni fogod.

(#23782) Megane2000 válasza Madwe (#23781) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Weben csak a megosztott mappát látom, a benne lévő dolgokat nem. De kitörlöm a megosztott mappát.

szerk: 300gb-om felszabadult :DD

[ Szerkesztve ]

(#23783) Bobbacsi válasza Gabis (#23779) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem ilyen van : APC Back-UPS BE700G
[link] eddig nem volt vele gondom.
A WD RED ajánlott márka mert a NAS-okhoz lett " kitalálva " :)

[ Szerkesztve ]

(#23784) Chrys_ válasza Essejó (#23759) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez kábeles sebesség? Nálam ennél több 2 falon keresztül wlan-n :)

(#23783) Bobbacsi:
Nekem is ilyen van, nincs még 1 éves talán, de egyszer rájött a bolondóra, nekiállt csipogni éjjel. Nem esett ki a hálózat, mert van olyan eszköz, ami szintén abból az elosztóból kapja az áramot, ahonnan az UPS, és az nem állt le. Kiszedtem az akkut is, hátha valami kontakthibája van valahol, de nem találtam semmi erre utaló jelet. Végül néhány alkalom után valahogy helyrerázódott a lelke, azóta csend és nyugalom.

[ Szerkesztve ]

(#23785) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszönöm mindenkinek, leírtam a tippeket és lépéseket! Ha üres lesz a ház, fel-alá szaladgálok és elintézem a teszteket! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#23786) amulet


amulet
senior tag

ds115J elbír 1-2 ip kamerát úgy hogy közben 5-10 torrent megy seed-be, és néha pc-ről nézek róla filmet?
vagy az ip kamera már sok lenne neki? valakinek tapasztalat?

(#23787) ulaci78 válasza amulet (#23786) üzenetére


ulaci78
csendes tag

Tapasztalatom szerint a 115J modell 1db fullHD kamerával úgy, hogy semmi más dolga nincs, már 90% körül járatja a procit. Én egynél több kamerához, pláne egyéb feladatokkal komolyabb NAS-t tennék.

(#23788) Essejó válasza Chrys_ (#23784) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, mesélj még. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23789) sityak válasza ulaci78 (#23787) üzenetére


sityak
tag

nálam egy DS710+ visz 7db-ot
7xFHD 15fps 50-60% on a 7-es surveillance station óta
előtte ugyanez a kamera emnnyiség 100%-on fogta

mondjuk a visszakeresés nem egy élmény, de működik

http://legipanorama.hu

(#23790) M3kk


M3kk
őstag

Hello,

DSM 6 al nalatok is "figurazik" a Cloud Station (Drive es Backup) ?

A "figurazas" annyit jelent, hogy beallitok mindent szepen, synceli az adatokat, aztan egyet gondol (random) es utana kiirja, hogy "Authentication Error". Ha Unlink -elem, es ujra crealom (QuickConenct, User / Pass), akkor egy darabig helyrejon, aztan megint kezdi.

A NAS ossze van kotve Windows Domain Controllerrel, es azokkal az userekkal probaltam (egyelore), de nem hiszem, hogy az lenne a gond, mivel DSM 5.2 -vel nem volt ilyen gond.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#23791) kaciokos válasza Chrys_ (#23784) üzenetére


kaciokos
őstag

Szünetmentes téma: ezek az eszközök érzékenyek az áramingadozásra is, vagyis ha mondjuk kicsit leesik a feszültség, amit az elektromos eszközök többsége zokszó nélkül elvisel, az UPS inkább átvált akkus módba, hogy normális feszt tudjon adni, és ilyenkor persze csipog.

(#23792) llacee válasza sityak (#23789) üzenetére


llacee
őstag

En csak kepet hasznalok 3mpixel es ftpn rogzitek.Igy a DS213as par szazalekon terhelt csak.Video visszanezes tul sok idot es tarhelyet venne el

(#23793) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

(#23794) Chrys_ válasza Essejó (#23788) üzenetére


Chrys_
addikt

56MBps a csúcs AC wifin. A cuccokat látod az adataimnál.

(#23791) kaciokos:
Lehet, hogy az volt az ok, nem mértem meg a hálózati feszültséget. De érdekes, hogy a router nem érzékeny rá, az direktben volt a 230V-n.

[ Szerkesztve ]

(#23795) Madwe válasza Mr Bond 007 (#23793) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem értem miért kell ennyire megkülönböztetni s így megbolygatni az eddigi névadási tendenciát.. a 716+ miért nem lehet 216++ vagy 216VIP vagy akármi, s ez is lehetne 416VIP vagy akármi... Furcsák, miért 7 meg 9? :D

(#23796) Mr Bond 007 válasza Madwe (#23795) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mert annyira lehet felbővíteni. Az első szám a max lemezkapacitás bővítési lehetőségekkel együtt, a második meg a kiadási év. Pl 716+ az max 7 lemezes (DX513 bővítővel 5 fiók hozzámegy a 2-höz) és 2016-os kiadású. + meg azt jelenti hogy legalább 5 évig kap supportot és kis/közepes cégeknek szánják (erősebb a proci is meg tud pár funkciót ami otthonra felesleges lenne de cégeknél jól jön).
916+ meg ugye alapból 4 fiókos ehhez is az 5 fiókos bővítőt kötve lesz 9 hdd hely.
Ennek ott van értelme hogy egyből tudni fogod melyiket tudod később bővíteni és melyiket kell lecserélni ha kinőtted.

[ Szerkesztve ]

(#23797) Madwe válasza Mr Bond 007 (#23796) üzenetére


Madwe
nagyúr

Arra nem gondoltam h ez a bővíthetőséget jelenti, így már az 1815+unknak is értem a számát, köszi :)

(#23798) Varszegig válasza SA68 (#23739) üzenetére


Varszegig
veterán

Semmiféle csodakártya nem kell. Írsz a támogatóközpontból a hivatalos supportnak, és pár órán belül válaszoltak. Én találtam nekik egy bugot a Cloud Station Drive-ban (ha a user homekönyvtára egy simlink, akkor elhasal a kliens, persze ők jöttek rá az elhasalás okára a logokból), sőt megírtam nekik, hogy kerültem meg a problémát, ők meg felvették a javítandók listájára. Hálából küldtek egy post-it-et meg egy tollat. Szóval csak a legjobbakat lehet írni a synology supportról. Nem tudom, te hol írtál, ahol kell a kártya, de gondolom nem oda, ahová én:)

(#23799) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi problémám van, adva van otthon egy ds215J (Net 100/50)

Amikor anyámnál vagyok vendégségbe, esténként szeretnék quickconnecten keresztül DS File segítségével elindítani filmeket a nasról. Elindul de szakadozik a lejátszás, több programot is kipróbáltam (MX player, BS player) másik androidos eszközt is, mindegyiknél ezt csinálja. Szomszéd wifik jelenléte kevés. Reggel mikor próbálom akkor tökéletesen működik. A nas semmi más feladatot nem csinál.

(#23800) 33as válasza azka79 (#23799) üzenetére


33as
senior tag

Kevés a feltöltési sebességed! :K

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.