Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) takos


takos
tag

Sziasztok!

Sajnos sikerült valamit jól elszúrnom illetve egész pontosan már bele is kavarodtam a port forwardba így a download manager sem tölt se le se vissza.

Így nét ki a routerem upnp képe:

Így pedig a NAS configja, látszik is nem tud csatlakozni:

Mi az amit még meg kellene tennem, hogy ezek a szolgáltatások kívülről is elérhetőek legyenek esetleg a DM is menjen rendesen oda-vissza.

Nem elég, hogy a NAS az UPNP-t felirta a routerben?

Köszi:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#23102) Madwe válasza Magnat (#23100) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ha a ds photo látja nem értem hol a gond? ritkán látom annak létjogosultságát h telefonra akarjon valaki szinkronizálni, minek együk a tárhelyét, ha esetleg kell vmi ott a vpn.

DS Photot beállítja az ember h automatikusan töltse fel a fotókat a cloud station mappájába, onnantól kezdve meg minden eszköz beszinkronizálja magának.

Nincs igazam:D?

(#23103) MrCsiT válasza BullZeye (#23079) üzenetére


MrCsiT
addikt

halkan jegyzem meg, a programozás és a jogosultság kezelés "csúcsa", mikor minden kis scriptecske root, admin, űberJúZer joggal hajlandó vagy képes futkározni. Ha esetleg a megoldás még titkosítatlan csatornán, plain text-ként küldözgeti a jelszavakat is, az meg az egészre a korona..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#23104) Magnat válasza Madwe (#23102) üzenetére


Magnat
veterán

Nem használom a Ds Photot, szóval ezt nem tudom megmondani, bár mintha az egész szál nem abból indult volna...Én csak az Android jogosultság részébe vartyogtam bele :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23105) rlazol válasza rlazol (#23092) üzenetére


rlazol
addikt

miután a #23092 -es és #23050-es kérdéseimre (hogy tudom az egész szervernek a gépről való láthatóságát korlátozni, hogy csak a csatlakoztatott mappákat lássa) nem kaptam választ, arra gondoltam, megoldom másképp.

arra gondoltam, lehet-e feladatidőzítőbe beállítani, hogy az USB-n a DShez csatlakozó külső winyót leválassza adott időpontban?

Nálam reggel 8-kor kapcsol be a szerver és megy amíg este ki nem lövöm. Bekapcsoláskor a bedugott USB-s winyó felcsatlakozik, 8.15-kor indul egy mentés, majd a mentés végeztével lekapcsol, mondjuk 8.45-kor. Lehetséges ez?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23106) Patice válasza takos (#23101) üzenetére


Patice
Topikgazda

A port forwardokat nem az UPnP alatt kell beállítani, hanem a "Virtual Servers" résznél... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23107) kaciokos válasza Magnat (#23100) üzenetére


kaciokos
őstag

Igaz, köszi a további pontosítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#23108) Borisz76


Borisz76
veterán

Inteligencs és Madwe

Köszönöm az infókat !

A Cloud Station Drive lett a PC-n a befutó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23109) Magi


Magi
tag

Üdv Mindenkinek,

Jó pár kérdésem összegyűlt a használt DS215j-mel kapcsolatban (úgy érzem elment mellettem a technika, vagy a korábban használt D-link NAS volt könnyebben kezelhető a DSM-nél)

így szeretnék kérni egy kis segítséget:
1. Hogyan tudok megosztani valakivel egy fájlt/mappát. D-Linknél csak létrehoztam egy network share jogot, aminek a kimenete egy link volt, amit eltudtak érni és letudták simán tölteni az adatokat. Valami hasonlóra lenne most is szükségem.

2. Hogyan tudok összehozni egy szinkronizált mappa rendszert a korábbi D-link NAS-ommal. D-Linknél volt egy egyszerű módja ennek, itt azt sem tudom, hogy hova kellene nyúlnom. (A lényeg az lenne, hogy a Syno és D-Link között az adatok szinkronizálva legyenek, lehetőleg úgy, hogy azt a foldert szinkronizálja, amelyiket szeretném.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Magi

(#23110) Magi válasza Magi (#23109) üzenetére


Magi
tag

Idő közben a megosztásra rájöttem :)

Magi

(#23111) vitezlejszlo válasza Magi (#23110) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Amit pontosan úgy csináltam (hogy más is tudja), hogy ...... ????

[ Szerkesztve ]

(#23112) Elemental


Elemental
addikt

Használ valaki note stationt? Az hová menti a szöveg fájlokat?

(#23113) Magi válasza vitezlejszlo (#23111) üzenetére


Magi
tag

Sorry.

Tehát:
1. File Station elindít
2. Megosztandó mappa megkeres
3. Jobb klikk - Fájlhivatkozás megosztása
3.1 Itt kapsz egy linket amit kitudsz másolni
3.2 Mentés

Megosztások kezelése:
1. Eszközök - Megosztott hivatkozások kezelője
2. Törlöd, szerkeszted stb.

Azonban sajnos a NAS-ok közötti szinkron még mindig kérdéses :(

[ Szerkesztve ]

Magi

(#23114) Madwe válasza Magi (#23113) üzenetére


Madwe
nagyúr

Synology nassal egyszerűbb lenne az élet.

idegen nassal több lehetőséged van:
az idegen nast szinkronizálod vmi felhő szolgáltatással - itt tárhely szűke pl kapásból problémás - majd azt a cloud sync-el synoval szinkronizálod.

idegen nas mappáit egy pcn beállítod cloud driveban h azt szinkronizálja a nassal - ilyenkor azonban idegen nas- pc - syno nas útvonalon szinkornizál, valamint a pcnek mennie kell a szinkronhoz, ez sem annyira jó

tudsz olyat is, h a syno-n felcsatolod hálózati meghajtóként a másik nast, majd arra beállítasz egy szinkront. személyes tapasztalatom alapján ez a felcsatolt meghajtó nem annyira stabil azonban... Cserébe ha működik, akkor csak nas-nas útvonalon kell menjen s viszonylag gyors is...

Szóval lényegében én pl nem tudok rá problémamentes stabil megoldást, amiket írtam nem ajánlom mert több nyűg lesz vele mint haszon.

[ Szerkesztve ]

(#23115) takos válasza Patice (#23106) üzenetére


takos
tag

Köszönöm!

Lehet továbbra is hibáznék, pl. a BT(download manager) portok nyitása, elvileg beállítva, de mint látható még sem megy.

Router beállítás:

S a NAS-on:

Még van valami amit szabnom kellene?

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#23116) Patice válasza takos (#23115) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na haladunk, most már csak a DSM-ben ne állítsd be ugyan azokat, amit a routerben már igen. :))

Az OK, hogy van ilyen kényelmi szolgáltatás, hogy a DSM-ből be lehet állítani a routert (már ha támogatott), de én csak a routerben állítom ezeket, a NAS legyen csak NAS, ne akarjon routerkedni. És vice versa.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23117) takos válasza Patice (#23116) üzenetére


takos
tag

Ö....igyekszem :-)

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#23118) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem egy ds115j beszerzését. Igazából 3 dologra használnám. Torrent (leginkabb mobilrol, a gépet ne kelljen kapcsolgatni), androidos tv boxon keresztüli filmlejátszás kodival. (10-20gb mkv), telefonról fotók feltöltése cloudba mint mondjuk a onedrive. Esetleg a nas távoli elérése nem lenne rossz mind torrent mind adatok szempontjából.

Ezeket tudja a nas komolyabb linuxos mókolas nélkül? Nem nagyon van türelmem es időm rá. Ahogy olvastam transmissiont érdemes használni torrentre. A fotó feltöltésére gondolom DS photo ios app.

További fontos kérdés, hogy routerem nincs es nem is szeretnek, a UPC-s modemet használom es elégedett vagyok vele. Annak beállítási lehetőségei elegek lesznek a nashoz?

Köszi!

Battletag: Myth#1775

(#23119) Elemental válasza Elemental (#23112) üzenetére


Elemental
addikt

Csak a biztonsági mentés miatt kérdezem. Ha pl elmenteném a pcre. De sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#23120) Madwe válasza Myth (#23118) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, egyszerű grafikus ui-n be tudsz állítani mindent. s a upc-s modem is elég.

A kérdés az h a nas-routerrel és a router a tv-vel kábelesen van e összekötve? nagyobb mkvnál nem árt h meglegyen biztosan a sávszél.

(#23121) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

DSM 6 ,, a DownloadStation nem uploadozik semmit fel az Ncore-ra ! :Y

Volt masnak is ilyen ? ;] :F

UDP 6881 es a TCP 16881 portok Forwardolva vannak !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#23122) Borisz76 válasza Dr.FantastiK (#23121) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a sajátomat tudom megmutatni , hogy hogyan is fest :

"Csoda" router :

Nas beállítása kézzel :

Nem tudom, hogy mennyire jó ez így....de működik :)

A max feltöltésem - ADSL - 260 KB/s de kicsit vissza vettem...200 KB/s a korlát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23123) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv!
Erősen gondolkodom egy Synology DS716+ beszerzésén, de nem tudom van-e itt valakinek tapasztalata vele hogy pl gigabites internetnél hogy bírja a download station a torrentet. :D Továbbá plex média szerverként lenne használva. (egyelőre csak 2 fiókkal tükörben 2db wd red 3Tb-os diszkekkel) Kb ez a 2 fő szempont amiért rá esett a választás. (meg a vmware vsphere 6.0/win2k12r2 hardveres tároló gyorsítás is előjöhet mint kritérium 1-2 éven belül)

Másik kérdésem hogy ezekhez lehet kapni 2/5 diszkes bővítő keretet is. Ha mellé dobok majd pár év múlva egy 5 fiókosat az változtat valamit az átvitelen negatív értelemben? (tudom a 2 lan csati behatárolja a teljes átvitelt 2Gbitre aggregationnal csak azt szeretném tudni hogy lassul-e)

[ Szerkesztve ]

(#23124) Multibit válasza Mr Bond 007 (#23123) üzenetére


Multibit
veterán

Gigabites neten torrentezéshez építkezz!

(#23125) Borisz76 válasza Multibit (#23124) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet az enyém bírná...csak nem tudom kipróbálni mert nincs gigás netem :)

Más :

Pár napja írtam, hogy a PC-re feltettem a Cloud Station Drive-t.
Próbaképpen a PC "Download" mappámat szinkronizáltam a NAS-a egy mappába.

Szépen megy is, ha letöltök valamit a gépen ( Driver-t, doksit , programokat ) az megjelenik a NAS-on is.

Ha valamelyik mappából törlök valamit akkor a másik mappából is leszedi. Ez ok.

Olyan beállítási lehetőség van e , hogy ha ( Főleg családi fotók lennének ) új képet másolok a mappába azt átmásolja a NAS-ra DE mondjuk ha kevés a hely a PC-n és törlöm a fotókat ,akkor az a NAS-n maradjon meg !

Erre van lehetőség ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23126) Tamarel


Tamarel
senior tag

Sziasztok.

Ip kamera témakörben lenne kérdésem.
Úgy látom ezek a kamerák maguktól elemzik a képet és küldenek értesítő levelet. Mit ad ehhez hozzá a synology?
1. Nem kell sd kártya mert a NASra ment.
2. Esetleg tudja is elemezni a képet és elég egy teljesen fapados kamera is?

(#23127) Varszegig válasza Borisz76 (#23125) üzenetére


Varszegig
veterán

Lehet erre találták ki a cloud station backup-ot? Nem tudom, ott lehet-e ilyet beállítani, mert nem próbáltam, de logikus lenne, ha valamit törlök lokálisan, azt nem kéne a backupból törölni.

(#23128) Intelligencs válasza Multibit (#23124) üzenetére

Egy négymagos N3150 van abban a NAS-ban. Ha NAS-t épít magának az ember, akkor sem szokott ennél erősebbet rakni bele, nem?

Egyébként ha nem hajtja ki fullon a gigabitet torrentezéskor, akkor mi történik? Semmi. :D Nekem 240-es netem van, de a 213+ csak 120-at tud kitaposni belőle torrentezéskor. Együtt tudok élni vele, inkább, minthogy beállítsak helyette valami PC-t.

The Amiga, Born a Champion

(#23129) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Először is elnézést, de nagyon kezdő vagyok NAS témában.

Menteni szertném a laptopon lévő 3-4 mappámat NASra. Olvastam a korábbi hozzászólásokat. Melyik alkalmazással tudom meneti?

köszi

(#23130) Süvi válasza AMDPista (#23129) üzenetére


Süvi
őstag

Cloud Station Server: én ezt Javaslom , kétoldalú szinkronra ez váltotta ki a korábbi Cloud Stationt
Ehhez kapcsolódó Cloud station drive van az otthoni asztali gépen, ez
Ehhez kapcsolódó DS appok vannak ios-N, Androidon.
Attól függően, hogy szeretnél-e verziószámozást javaslom ezt elolvasni.

Borisz76: Ha jól tudom be lehet állítani, este megpróbálom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#23131) Borisz76 válasza AMDPista (#23129) üzenetére


Borisz76
veterán

NAS-on a Cloud Station Server fusson.

PC-n a Cloud Station Drive.

NAS-on megadod a mappát amibe lesznek a mentések. ( Lehet benne több almappa is akár. )
Ha a megadott mappában vannak cuccok akkor indexelni fog.
Kevés adat esetén hamarább, több adat esetén napokig is dolgozhat.
- Nálam a főmappa kb 34 TB-nyi cuccot tartalmaz....3 napjába tellett :)

Ez után a PC-n a CSD-ban meg tudod adni a szinkronizálni kívánt mappákat :

Ha kész :

Ez esetben akár a PC-ről akár a NAS-ról törölsz valamit akkor MINDKÉT helyről törli !

Látom megelőztek :)
Valamiért én jobban szeretek képekkel illusztrálva infót átadni.
Csak azért mert számomra is érthetőbb ha valaki képek segítségével kalauzol végig a problémám megoldásán.

Esetleg mások is csinálhatnák így..... :R

Süvi

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23132) AMDPista válasza Borisz76 (#23131) üzenetére


AMDPista
tag

ha a PC-n lévő mappába pl. új fénykép kerül, akkor csak a változásokat vagy az egész mappát másolja NASra?

kösz mindenkinek a segítséget
7végén megpróbálom

köszi

[ Szerkesztve ]

(#23133) Varszegig válasza AMDPista (#23132) üzenetére


Varszegig
veterán

Csak a változásokat.

(#23134) Madwe


Madwe
nagyúr

Ha a nas security részénél a tűzfalnál beállítom h csak eu ip címeket engedjen át, akkor a nasomon futó mail server emaileket még tud fogadni a többi országból?

Lényegében ugye a 25ös meg 587es porton beenged e leveleket, illetve tilt e egyéb login attempteket?

Mert a hackelő kínai meg koreaiakat kizárnám kapásból, de pl ha vki alibaba-ról rendel akkor azért jó lenne ha megkapná az értesítő emailt :D

Auto block nagyon strict meg van egyéb védelem is nem az a gond, csak mindenképp akarom továbbra is használni a DS Finder telefonra küldött notijait, auto block esetén is, csak a kínai/koreai kollegák miatt ezt túl gyakran kapom :) Mindenesetre ha emailt se tudok fogadni akkor lehet inkább kikapcsolom az auto block notikat telefonon...

[ Szerkesztve ]

(#23135) Multibit válasza Intelligencs (#23128) üzenetére


Multibit
veterán

Csakhogy nem arról volt szó, hogy neked, vagy nekem mi elég ;) (Én is elvagyok a kb. 250 Mbps torrent letöltéssel, amit a NAS-om bír).
Bond fórumtárs gigabiten torrentezne DS716+ típusú Synology-val. Ez nem fog sikerülni neki.

(#23136) Süvi válasza Borisz76 (#23131) üzenetére


Süvi
őstag

Ez a rész rémlett, de ez nem működik úgy.

(#23137) Madwe


Madwe
nagyúr

Mégegy kérdés: tudtok arra valami módszert, h a permissionöket kilistázzam (azaz megosztási mappánként s ott almappánként külön megkapjam hol milyen jogok vannak kiosztva - nyilván excel tábla lenne a legjobb de bármi megteszi amivel el lehet indulni)

Tekintve h van kb 50tb-nyi adat, manuálisan ez eléggé melósnak hangzik...

(#23138) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok,

kérem a segítségeteket, véleményeteket.
Tervezek venni egy DS216J NAS-t két darab Western Digital (WD20EFRX) Red 2TB merevlemezzel melyet a a következőkre szeretném használni:
2 db WD-re családi képek, videók, dokumentumokat tárolnék tükörmásolással, hogy tuti meglegyen.
Van egy 1 TB-os WD my passport melyet az USB3-ra csatlakozva átmeneti filmek tárolására és a Download Station használatára csatlakoztatnék.
Samsung tv-vel csatlakoztatva HD filmeket játszanék le vele.
Ezek lennének a fő és legfontosabb funkciók.
Kérdéseim
A fentiekhez jó szerintetek a DS216J?
Download Station-el be tudom állítani az USB3-ra csatlakozott külső WD-t, hogy arra szedje le a cuccokat?
Olyan HDD-t is lehet csatlakoztatni USB3-ra ami külső merevlemez házban van?

Segítségeteket véleményeteket előre is köszönöm!

Üdv, Crips

(#23139) Mr Bond 007 válasza Multibit (#23135) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Annyira nem lényeg hogy kipörgesse a 110Mbyte/sec-et, csak már igény lenne zajmentes környezetre a gép pedig zúg keményen. Plex is fölös, mint kiderült simán eszi a chromecast a nasról is a cuccot a beépített médiakezelővel is. Kicsit játszottam xpenology-val Vmware alatt :B
A lényeg úgyis a megbízható tárhely amit kintről is elérhetek ha kell. Erre nekem a 716+ szerintem bőven elég lesz 2db 3 terrás wd red vinyóval tükrözve. Ha meg később növekednék akkor veszek bővítőt hozzá.

Köszi mindenkinek a tippeket!

(#23140) Patice válasza crips15 (#23138) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem jó választás a DS216j ezekre a feladatokra.

Csak én másképp használnám...

2x2 TB WD RED külön-külön kötetként formázva, így lesz sok tárhelyed és mehet a torrent 24/7-ben,

Fontos dolgokat pedig időzítetten a külső WD-re menteném, ami mentésen kívül szépen le fog tudni állni és ha kell felébred.

Biztonságot tudod úgy is növelni, hogy a fontos dolgokról a második kötetre is készíthetsz másolatot, így nem kell tükörben tartani a két lemezt és a maradék helyet is tudod hasznosítani, torrentet meg nem duplikálod.

Amúgy igen, külső házas HDD-t is rá lehet kötni és a Samu TV is szeretni fogja. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23141) csipuka válasza Tamarel (#23126) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem egy IP camera (beepitett mozgas ellenorzes) es egy USB kamera (ez a RPI2-be van dugva es stream-eli a jelet a NASnak, aminel a NAS donti el, ogy volt-e mozgas) van a NAS-hoz rendelve.
Amire jo a NAS, hogy el is tarolja ha volt mozgas, illetve nekem be van allitva, hogy levelet is kuldjon egybol.
Illetve a DS Cam app-al konnyen lehet monitorozni egy helyrol azokat a kamerakat amik be vannak kotve a NAS-ba.

(#23142) Mr Bond 007 válasza crips15 (#23138) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Árban a 2Tb-os wd red nem éri meg. Alig pár ezer ft különbség van csak a 2 meg a 3Tb-os között (átlag 26 vs 33k). Lemezenként 1Tb + szerintem megér 6-7 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#23143) Multibit válasza Mr Bond 007 (#23139) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ma vennék NAS-t, valószínűleg a DS716+-t választanám (jelenleg az elődje szolgál nálam). Viszont a RAID-et pazarlásnak tartom otthoni környezetben. Rendszeresen kell menteni a fontos adatokat több példányban!

(#23144) Mr Bond 007 válasza Multibit (#23143) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet még meggondolom ha lehet olyat is hogy 2 kötetet/könyvtárat szinkronban tart a 2 merevlemezen. Akkor csak simán raid nélkül lesznek felcsatolva. Kb 1 Tb adatom van amit fontosnak tartok megőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#23145) Multibit válasza Mr Bond 007 (#23144) üzenetére


Multibit
veterán

Külső HDD-kre ments! Esetleg - ha van rá lehetőséged - távoli NAS-ra.

(#23146) Mr Bond 007 válasza Multibit (#23145) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Van külsőm, de az a mac-nek van time machine-re fenntartva bent munkahelyen. Igazából ez nekem így elég mert a pc-n is van egy példány egy 750-es vinyón meg a nason is lenne 1-1. + van a legfontosabb céges doksikról 3 felhőben is szétszórva.

(#23147) crips15 válasza Patice (#23140) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia,
nagyon köszönöm az infót. Lehet az lesz amit javasoltál, még átgondolom, csak félő, hogy az 1T WD my pass kevés lesz a személyes cuccokra :) :)
A külső USB3-ra csatlakoztatott HDD-re is lehet download S-el torrentet menteni futtatni?

Üdv Crips

(#23148) crips15 válasza Mr Bond 007 (#23142) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia,

igen teljesen igazad van de mindent összeadva elérte a büdzsé a számomra elfogadható lélektani határt, így sajna nem fér bele plusz 14e. Van még egy 2T és 1T külső hdd úgyhogy egy darabig remélem elég lesz. :)

(#23149) Tamarel válasza csipuka (#23141) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez jó hír, köszi.
Mintha valahol lenne egy logitech usb kamerám, megkeresem és megnézem mit tud.

(#23150) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Már jó ideje nyúzok egy 411j típusú NAS, melyben 4 db 2 TB-os HDD található. Ezek RAID 5-be vanak kötve - mert miért ne :) - de lassan betelt a kötet. Emellett a NAS is mintha belassult volna (a hálózai elérés sokkal több időt vesz igénybe, mint korábban, igaz, akkor az adat is kevesebb volt rajta). A lényeg, hogy elsőként szeretném lecserélni a benne lévő merevlemezeket 4 db 4 Tb-osra.

Amin még ezenkívül elgondolkodtam, lehet hogy érdemes lenne egy újabb NAS-t is vásárolni (ez meg mehetne a családnak). A rendszerben lévő RAM mennyisége mennyit dob a gyorsaságon? A mostaniban 128 Mb RAM van, és néha sikerül megizzaztani a rendszert.

Mindenképpen 4 lemezest szeretnék vásárolni. Amiket eddig néztem (illetve ami még "kifizethető"):

- DS415play
- DS416
- DS416j (igaz ebben "csak" 512Mb memória van)

A NAS elsősorban multimédiás célokra van használva, illetve bizonyos adatok biztonsági mentése céljából. Természetesen letöltés is fut rajta (a mostaninál jelentősen lassul a rendszer már 3-4 torrent esetében is). Mostanában rászoktam, hogy mobil eszközön is onnan nézek dolgokat, esetleg itt nem lenne rossz ötlet, ha tudná az átkódolást, mert egy 7"-os tabletre nem feltétlen kell a FullHD.

Sok a kérdés, meg idő-, és pénzigényes lesz a teljes "projekt" elvégzése, de valamit csinálnom kéne már :)

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, vagy ötleteket/tippeket.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.