Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22901) Dr.FantastiK válasza rlazol (#22900) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

javitottam, mert elsore nem jot irtam ! :W

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22902) rlazol válasza Dr.FantastiK (#22901) üzenetére

rlazol
(addikt)

de megtaláltam így is :D

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22903) Dr.FantastiK válasza rlazol (#22900) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

van ra megoldas, de nemprobaltam meg mennyire megbizhato !
inkabb linux alol az ext4-et.

(#22904) psg5

psg5
(veterán)

Sziasztok!

Légyszíves erre valaki? Nem tudom mit tegyek.

F.K.T.

(#22905) Patice válasza rlazol (#22900) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ezt megcáfolnám. Én már pár éve így használom, hogy a NAS-ra kötött USB-s rack.ben lévő vinyóra mentek éjszakánként naponta, időzítetten és a külső lemez NTFS-re van formázva, pont ezért, hogy ha behal a NAS, akkor egy windows-os gépen is azonnal meglegyenek az adataim. És eddig nem is volt vele gondja a NAS-nak.

A trükk az, hogy a NAS nem tudja NTFS-re formázni, de attól még lehetaz, ezt én is PC-vel csináltam meg. :K

(#22904) psg5:

Az üzenetekből nekem úgy tűnik, hogy a HDD-n lévő swap partícióban volt valami hiba, ezért ellenőrizte a konzisztenciát ezen. Ha tényleg többször dobja ezt a hibaüzenetet én csak akkor kezdenék aggódni.
Egyelőre én még nem változtatnék semmin, SMART adatok sem indokolják.

Biztonsági mentésed legyen a pótolhatatlan dolgokról!

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#22906) Multibit válasza Patice (#22905) üzenetére

Multibit
(veterán)

pont ezért, hogy ha behal a NAS, akkor egy windows-os gépen is azonnal meglegyenek az adataim
:K
Hasonló képpen gondolkodom én is. Éppen ezért nem óhajtom használni a DSM 6-ot. Van néhány újdonsága, ami nem nyerte el a tetszésemet. Még jó, hogy megvártam a sok önkéntes tesztelő fórumtárs beszámolóját ;) (Anno DSM 5-re is jó nagy késéssel váltottam 4.3-ról.)

[ Szerkesztve ]

(#22907) 0xY

0xY
(tag)

felraktam a DSvideo alkalmazást a TV-re, tudok is kapcsolódni a NAS-ra, azonban ott nem látom a film listában a filmjeim.. ha csak DLNA-val csatlakozok akkor minden látszik, lejátsza. Kell még bármit beállítani ahhoz, hogy a DSvideo is láthassa a filmeket?

ui: rájöttem közben, hogy a video station-t kell beállítanom, bocs

[ Szerkesztve ]

(#22908) Mr. Janó válasza 0xY (#22907) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

DSM > Vezérlőpult > Indexelési szolgáltatás > Médiaindexelés tábla

Itt:

Mappát videó típusra kell beállítani, majd indexelni kell.

(A Video Stationban lehetőség van csak a film/videó mappa(ák) újraindexelésére.)

[ Szerkesztve ]

(#22909) Patice válasza Multibit (#22906) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Igen, hasznos ebből a szempontból is a fórum, hogy sokan kipróbálják és jönnek egyből a visszajelzések, hogy mi a problémás, mi változott, mire kell majd figyelni váltáskor.

Ezért minden bátor "próbátornak" nagy :R És köszönjük szépen a leírásokat, tapasztalatokat!

Átéltem már pár fő verzió váltást, egy főverzió váltást is, most jön a második. Eleinte én is tartózkodtam az 5-ösre váltásra, asszem 5.1-kor, vagy kicsivel előtte váltottam csak. DS213-asom gyárilag 4.0-ás DSM-mel jött 2012 végén, akkor jött ki a 4.1, aztán rá nem sokkal a 4.2, 2013-ban meg már a 4.3. :))

Kíváncsi vagyok azért a 6-osra, de még nem frissítek.

Szerintem.

(#22910) Tuomas

Tuomas
(Ármester)

Na kérem szépen!

Megane2000 nevű fórumtárssal volt egy kis problémánk a biztonsági mentést illetően a DSM 6 alatt, konkrétan, hogy a biztonsági mentéseket nem olvasható formában menti.
Na erre a problémára most találtam egy egyszerű megoldást, véletlen töröltem egy mappát, amit nem kellett volna.
Na de a lényeg:
A mentés során létrejön egy SynologyHyperBackup.bkpi Nevű fájl a választott biztonsági mentés mappán belül. Na most ezt megnyitva megnyílik a biztonsági mentés kezelő, ahol a mentett fájlok olvashatóak, mappaszerkezetben látszódnak, a fájlok, mappák és átmásolhatóak arra a helyre, ahova vissza kívánjuk állítani.
Ez persze külső eszközön lehet nem működik, hogy rádugom és ottvannak a fájlok, bár egy linux disztro érdekelne, hogy vajon kezeli-e ezt a bkpi fájlt?!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22911) kaviat válasza Multibit (#22906) üzenetére

kaviat
(tag)

ne is mond ! ez volt az én eredeti tervem is, átmenni patópálba majd ha elég sokan dicsérgetik akkor upgrade-elni, csak elbalfaszkodtam, efelejtettem, hogy automatikus frissitésre van beállítva, úgyhogy szépen egyik éjjel felkúszott a 6-os : )) egyenlőre a fontosabb dolgaim mennek, a kölcsönzős mókát is visszaosztja szépen, úgyhogy nem fingizek a downgrade-el, marad a 6os..

(#22912) bigdady válasza bigdady (#22884) üzenetére

bigdady
(nagyúr)

Valaki? :R

(#22913) Megane2000 válasza Tuomas (#22910) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Köszi este kipróbálom! :)

(#22914) Dr.FantastiK válasza Multibit (#22906) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

nekem azert peldaul a BTRFS bevezetese nagyon tetszik.

(#22915) Madwe válasza Tuomas (#22910) üzenetére

Madwe
(veterán)

szerintem nem, s valahol az lehet a lényege h titkosítottak alapból ezek a file-ok ?

(#22916) Tuomas válasza Madwe (#22915) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Nem tudom, mert a beállításnál lehet külön titkosítást beállítani neki :( :F
Én nem pipáltam ki, úgyhogy elvileg nem titkosított, inkább egyedi fájlkiterjesztésnek mondanám, amit csak a syno tud olvasni? :F

We were here

(#22917) Multibit válasza Dr.FantastiK (#22914) üzenetére

Multibit
(veterán)

Nyilván vannak okos újítások a DSM 6-ban. De, pl. az új backup módszert nem tartom annak.
Lehetséges, hogy később én sem úszom meg a váltást, de egyelőre halasztom amíg lehet.

(#22918) Tuomas válasza Tuomas (#22910) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Pontosítok, súgó ezt írja a biztonsági mentésről:
"A biztonsági mentés adatait a rendszer egy szabadalmaztatott adatbázisban tárolja, amelyben könnyen böngészhet, letölthet vagy visszaállíthat a DSM, Windows és Linux platformokon használható egyedi, többverziós intéző segítségével."

Tehát elméletben olvasható a mentési adatbázis, nem syno eszközön is!

We were here

(#22919) MrCsiT válasza partytime25 (#22843) üzenetére

MrCsiT
(őstag)

nálam nincsenek titkosítva a NAS-on a fájlok. A gyártó, a másolási értékeket bizonyosan nem titkosítással együtt érti normál esetben, mert az azért megterheli a NAS prociját. :U

Fantastik: javítottam magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22920) Dr.FantastiK válasza MrCsiT (#22919) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

en ugytudom hogy 2 {egyforma.} Hdd eseten a SHR pont olyan mint a Raid1.
igen kivesz egy hardot betolja a masikat a helyere es megy tovabb !

majd ha mar lessz 3 hdd {egyforma}. akkor-tol olyan mint a Raid5.

(#22921) Dr.FantastiK válasza Dr.FantastiK (#22920) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

persze csak ha Expandalta a Volume-t.

(#22922) hengelhof

hengelhof
(senior tag)

DS6: Nem működik a webDAV. DS5-el működött.

A szervert beállítottam, (miért kellett külön alkalmazásba tenni? Miért nem volt jó ott, ahol eddig, a Vezérlőpult fáljszolgáltatásoknál) portokat megnyitottam, Szóval szinte mindent. Azért szinte, mert ha nem működik, valamit biztosan kihagytam.
Bejelentkezésnél direkt rossz jelszót adtam meg, de nem reklamált, tehát még addig sem jutott el a folyamat, hogy leellenőrizze. Próbáltam kintről, bentről, HTTP, HTTPS kapcsolattal. Az SFTP működik.
Tudnátok segíteni? Mit nem pipáltam be egy 23. almenüben?

(#22923) I2oli válasza hengelhof (#22922) üzenetére

I2oli
(tag)

Egy fórumon ezt találtam, de én még nem mentem fel 6-ra nem tudom tesztelni:

Webdav stoppt working after DSM update to DSM V6, with the WebDav Application as an App.

Solution:
1. Stopp WebDav app (in packages app) and start it again, Firewall will promt for permission -> you should say OK to that.
2. You have to enable WEBDAV App permission for each user! Via Users->edit->permissions (or similar)

Hope that helps.

[ Szerkesztve ]

(#22924) Megane2000 válasza hengelhof (#22922) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Minden userhez hozzá kell adnod a webdavot ismét valamint a router szabályokat is felkellett vinnem nason újra.

(#22925) gerbaudcorp válasza Bobbacsi (#21144) üzenetére

gerbaudcorp
(újonc)

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a torrent.php fájl letöltős problémád, de találtam rá megoldást, nálam legalábbis már működik: A DSM-ben nyitsz egy File Station-t, amiben a Setting-re kell kattintani, azon belül pedig a Security fülre. Nálam itt be volt kattintva a pipa, hogy a linkeket mindig plain textként kezelje, ezért nem futtatta le az ncore linkekben levő php szkriptet. Kivettem a pipát előle, azóta működik az ncore-os letöltés. Viszont olyan kérdésem is lenne, hogy a feltelepített ncore-kereső plugin miért csak 25 találatig listáz? Másnál is ez van, vagy egyedi probléma? Ha tud valaki megoldást megköszönöm...

(#22926) hengelhof válasza I2oli (#22923) üzenetére

hengelhof
(senior tag)

Köszi mindenkinek, a leírtak alapján megcsináltam, és működik. :R
A usereknél nem tűnt el a pipa

[ Szerkesztve ]

(#22927) Bobbacsi válasza gerbaudcorp (#22925) üzenetére

Bobbacsi
(veterán)

Köszi de már nem aktuális kb másfél éve mióta megvan a NAS-om azóta tudok letölteni arról a torrent oldalról.

(#22928) psg5 válasza Patice (#22909) üzenetére

psg5
(veterán)

Köszi! :R Várok.

F.K.T.

(#22929) azka79 válasza Multibit (#22906) üzenetére

azka79
(aktív tag)

Én is követni fogom a gondolkodásodat :D Ez a 6-os tényleg egy béta fosss :DDD

(#22930) kimi02

kimi02
(őstag)

Sziasztok !

Valaki tudna segíteni , hogy az NFS megosztást , hogy kell beállítani ?
Van egy Pio LX55-ös CFW-s lejátszom és ahhoz kellene.
Vagy is az NFS megosztás már meg van , de a filmek akadozva mennek és a hang is.
BD.iso , Mkv
DS213j a NAS.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#22931) kaviat válasza kimi02 (#22930) üzenetére

kaviat
(tag)

derót vagy wifi? ha derót akkor 100as? giga?

(#22932) atike válasza kimi02 (#22930) üzenetére

atike
(nagyúr)

Gondolom wifin van a lejátszó a hálózatra kötve... Meg is van miért akad. Dugd össze rezen és rendben is lesz.

Ha meg már most is kábeles a kapcsolat a nas-router és router-lejátszó között akkor meg a lejátszó teljesítménye a kicsi hozzá....

(#22933) Megane2000

Megane2000
(aktív tag)

Ezzel az új adatmentési folyamattal sokkal lassabb lett a backup. Eddig 4-5óra alatt megvolt a mentés most dsm6 alatt majdnem 10óra..

(#22934) Tesztelo.hu válasza kaciokos (#22885) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Ez a DLNA profiltól is függ. A Media Server applikációban be tudod állítani, hogy az adott eszköznél (tévénél) milyen DLNA profilt használjon. Érdemes többet kipróbálni. Illetve nem tudom, milyen tévéről van szó, de a Samsung okostévékre van DS Video alkalmazás is.

(#22935) Varszegig válasza Madwe (#22842) üzenetére

Varszegig
(veterán)

Plex-el is megy a felirat, sőt még annyi vágya sincs, hogy a neveknek egyeznie kell.

(#22936) kaciokos válasza Tesztelo.hu (#22934) üzenetére

kaciokos
(őstag)

A Media Server-ben nem találtam ilyen beállítást. Samsung SMART TV-m van, de sajna nem elérhető rajta DS Video app.

[ Szerkesztve ]

(#22937) klaca1978

klaca1978
(tag)

Sziasztok!

A DS-ben ha egy sorozatot töltök le és csak adott részeket választok ki akkor nem seed-el vissza miután végzett. A torrent oldalán is csak leech statusban van. Ez miért van? más torrenteknél nincs ilyen gond. THX!

(#22938) woodworm válasza klaca1978 (#22937) üzenetére

woodworm
(addikt)

Az elküldött statisztikád alapján hátrányba kerülsz, túlseedelt torrenteknél a letöltő kliens elsősorban azoktól tölt, akiknek megvan a 100%.
A partial seederek státusza leecher, az elszámolás ettől függetlenül megtörténik.

(#22939) Megane2000 válasza klaca1978 (#22937) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Főleg a magos oldalon nézik ezt tudtommal.

(#22940) kimi02 válasza atike (#22932) üzenetére

kimi02
(őstag)

Kábelen van csatlakoztatva és gigás router.
ezek a dolgok kilőve.
De akitől megvettem annál meg tökéletesen működött.

Valami beállítási gondok lehetnek.

(#22941) kaviat válasza kimi02 (#22940) üzenetére

kaviat
(tag)

smb?

(#22942) TBMC

TBMC
(addikt)
LOGOUT blog

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni. ds215j be a jelenlegi 1tb red et 4tb re cserélném. Az imént vettem meg az újat.
Oly kérdéseim lennének:
- az új beszerelése után a dsm felállását követően automatikusan formázza? vagy nekem kell elindítanom rajta?

- másik kérdés, hogy eddig ez az 1tb vinyó csak torrentek mentek róla, és ennek a tartalma osztva volt minden TVre. Hogyan tudom majd ezt a tartalommegosztást az új vinyóra is beállítani?

ne haragudjatok a "hülye" kérdésekért, de rég csináltam már, és teljesen kiment a fejemből.

Köszönöm előre is!
:R

markbellus.hu  2018 Ford Focus MK3 RS+ limited edition

(#22943) kimi02 válasza kaviat (#22941) üzenetére

kimi02
(őstag)

SMB kevés a BD50-es anyagokhoz.
A NAS webes felületén már nem tudok mit állítani az NFS beállításokba.

Ha valaki segítene összelőni a cuccot akár privátba is, nem lennék hálátlan ha összejönne a dolog :)

(#22944) kaviat válasza TBMC (#22942) üzenetére

kaviat
(tag)

az új üres diszket neked kell a tároláskezelővel felismertetni és kikattogni, hogy megcsinálja rá a kötetet (a kötet hamar elkészül, de bizos ami biztos jobb ha hagyod ellenőriztetni ami viszont mérettől függően sokáig, sok sok oráig is tarthat). miután erre a kötetre is létrehoztál minimum egy share foldert az innen osztandóknak, azt már fel tudod indexeltetni és ezzel hozzácsapni a meglévő megosztásaid mellé. ne felejtsd a jogokat beállítani a megosztós júzernek, hogy lássa ezt a share-t is.. hmm. valamit biztos kihagytam..

(#22945) Patice válasza kimi02 (#22940) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nálam így van belőve:

Gazdanév vagy IP: <adott eszköz fix IP-je> (másképp is lehet, én adtam a klienseknek is fixet)
Jogosultság: Csak olvasható
Squash: Nincs hozzárendelés

Aszinkron engedélyezése: pipa
Nem privilegizált portokról...: pipa
Csatolt almappákhoz...: nincs pipa

Szerintem.

(#22946) psg5 válasza Patice (#22909) üzenetére

psg5
(veterán)

(#22905) Patice

Szia!

Sajna ma újra ugyanez a dolog fogadott.Kikapcsoljam ezt a gyorsítótárazást?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#22947) kimi02 válasza Patice (#22945) üzenetére

kimi02
(őstag)

Nekem is így van beállítva.
De mégis szaggatnak a BD anyagok.

Csak az a fura , hogy akitől elhoztam ott meg tökéletesen működött hálózaton.
Mondjuk ott PC-ről ment az NFS megosztás.

[ Szerkesztve ]

(#22948) Patice válasza psg5 (#22946) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Igen.

Biztonsági mentésed van az adataidról?

(#22947) kimi02:

Nálad miről megy a megosztás?

Furcsálom, hogy nem megy, NFS-sel a leggyengébb gépnek is bírnia kéne mindent. :K

Pio-ban nincsenek az NFS-hez beállítások?

Szerk.:

Ja, közben már látom a másik topikban, DS213j.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#22949) Cartman99 válasza kimi02 (#22943) üzenetére

Cartman99
(csendes újonc)

Hali !

Nem tudom milyen annak a Pioneer lejátszónak a moddolt menüje,de például a popcorn lejátszókon a lejátszó menüjében is be kell állítani az NFS fájl fogadást-átvitelt.
Nekem a "Fájlszolgáltatások/WIN-MAC-NFS menüpont alatt be van pipálva az NFS engedélyezése plusz az alatta lévő NFSv4 is be van pipálva és működik,legalábbis nem szaggat semmi sem,én azért utána járnék annak ,hogy mennyire tudják stabilan játszani ezek a moddolt gépek pl. a BD50 Iso formátumot amúgy szerintem még BD50 nél nincs gond a sambával a gondot már inkább a BD 3D Iso jelentheti mivel ott kb. sac per kb. 8-10 MB adat megy át másodpercenként (mivel dupla full hd képet küld plusz ugye a hang).

(#22950) Megane2000

Megane2000
(aktív tag)

Windows rendszeren ha felcsatolok egy megosztott mappát bekéru a felhasználónév jelszó párost. Be lett pipálva hogy jegyezze meg. Hogyan tudnám utólag kitörölni hogy ne jegyezze meg a korábban megjegyzett felhasználói fiókot?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.