Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) JoceeHunt válasza Madwe (#22500) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor mit kérdezzek meg a szolgáltatótól :)?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#22502) Madwe válasza JoceeHunt (#22501) üzenetére


Madwe
nagyúr

semmit, csak elöljáróban mondtam, h ha beállítod s nem megy akkor nagy valószínűséggel az lesz a gond. Illetve azt már most is megkérdezheted h natolnak e s ha igen hagyják abba, de azért ezzel addig ráérsz amíg ki nem derül szerintem.

(#22503) noorbertt válasza noorbertt (#22476) üzenetére


noorbertt
őstag

Erre valami esetleg? :) ennyire hülyeséget írtam? :D

[ Szerkesztve ]

(#22504) Multibit válasza kaciokos (#22493) üzenetére


Multibit
veterán

Már nem emlékszem, hogy pontosan hogy volt, mikor én installáltam a DSM-et. Szerintem nekem sem tett fel kérdést. Valószínűleg valahogy úgy lehetett, ahogy blackrulz kolléga írja a #22495-ben.

(#22505) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Adott egy DS214 amint beállítottam a VPN-t.

Tudok hozzá csatlakozni, intézőből be tudom a mappákat hívni, minden nagyon szép és jó, de..

- megoldható, hogy azzal a géppel amivel a VPN-re csatlakozok ne a NAS helyén levő internetet használja a VPN-en keresztül, hanem a sajátját? (remélem érthető) A myip is azt az IP-t írja olyankor ami alatt a NAS is van.

- létezik hogy lássam a total commanderben a hálózatok alatt a NAS-t? elég érdekes mindig intézőből elérni. Vagy az egyetlen lehetőség a meghajtók csatolása lenne?

Köszönöm!

(#22506) noorbertt válasza Richard (#22505) üzenetére


noorbertt
őstag

Megoldhato :)
Android és Ubuntu linux alatt simán, Windows esetén fogalmam sincs hogyan de biztosan meg lehet

(#22507) Madwe válasza Richard (#22505) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vpn beállítások alatt az advanced fülnél szedd ki a pipát a use default gatewaynél (alap esetben egyébként nincs ám bepipálva ha jól emlékszem... illetve win xpnél talán be volt de win7től már nincs? mindegy, ne legyen ott pipa :D) és akkor csak az a forgalom megy vpnen ami oda tart, nem minden.

Szerintem csak akkor látod ha felcsatolod, de mi azzal a gond? lesz egy x meghajtód, amit otthon mindig látsz, kintről meg akkor ha vpnezel, egyébként meg nem csak homokórázik :D

[ Szerkesztve ]

(#22508) Richard válasza noorbertt (#22506) üzenetére


Richard
őstag

Félsiker:)

Windows alatt kellene megoldani!

#22507 Madwe:

Köszönöm, megpróbálom:) Az a baj, hogy 30 megosztott mappa van. Kicsi tsok csatolt meghajtónak. Nem lehet konkrétan a NAS-t felcsatolni?

mod: VPN beállításokban hol? Windows hálózat/adapter beállítások?

[ Szerkesztve ]

(#22509) Magnat válasza Madwe (#22507) üzenetére


Magnat
veterán

Ezzel csak az a baj, h fileok tallózásánál elég nyűgös tud lenni a "Mappák inicializálása" feliratot nézni vagy 15 mp-ig (nemtom pontosan, mennyi a timeout, de elég zavaró).

Érdemes csinálni két parancsfilet és vpn kapcsolódáskor felcsatolni, illetve leszakítani:

net use s: \\DISKSTATION\akarmi /user usernév jelszó

Illetve:

net use s: /Delete

RicHard:

Sajna a nas gyökerét nem lehet felcsatolni, én úgy oldottam meg, h a 3 leggyakrabban használt könyvtárat mappeltem, és az egyikbe tettem egy parancsikont a nas gyökerére (ezt lehet) és így plusz egy klikkel elérem azt is:

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22510) Mezga Aladár válasza Richard (#22508) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

dev tun
tls-client

remote akarmi.akarmi.com 1194

# The "float" tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
# not only the address which was specified in the --remote option.
# This is useful when you are connecting to a peer which holds a dynamic address
# such as a dial-in user or DHCP client.
# (Please refer to the manual of OpenVPN for more information.)

#float

# If redirect-gateway is enabled, the client will redirect it's
# default network gateway through the VPN.
# It means the VPN connection will firstly connect to the VPN Server
# and then to the internet.
# (Please refer to the manual of OpenVPN for more information.)

redirect-gateway

A redirect-gateway kommenteld ki.

(#22509) Magnat Csinál egy parancsikont a szervernek és beteszi a kedvencek közé.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#22511) Richard válasza Mezga Aladár (#22510) üzenetére


Richard
őstag

Én PPTP-t használok, az alábbi beállításokat csináltam végig:

[link]

Hol kell itt kikapcsolni a redirect gatewayt?

Köszönöm

Szerk.: Megtaláltam!

#22509 Magnat:

Megpróbálom így, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22512) Mezga Aladár válasza Richard (#22511) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs fáradt vagyok, én az openvpn-t mutattam. A lényeg, megtaláltad.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#22513) rekop válasza #56573440 (#22490) üzenetére


rekop
senior tag

Nem hagyott nyugodni a dolog(főleg mert szakértőktől is érkezett eltérő álláspont) ezért kipróbáltam egy kölcsön lemezzel, és valóban úgy működik ahogyan leírtad.

(#22514) Essejó válasza rekop (#22491) üzenetére


Essejó
veterán

Én meg leírtam, hogy anno én is létre hoztam egy védelem nélküli shr kötetet és amikor mellé tettem a második vinyót akkor nem adott választási lehetőséget hanem mindenképp egy védett shr-t hozott létre pont
Sokszor neki futottam mire eluntam, hagytam a fenébe az shr-t és csináltam egy Raid 0-t. Funkcionálisan lehet jobb választás lett volna két külön kötet, de azt nem akartam.

(#22489) Ha meg tudod oldani, hogy se SHR se Raid ne legyen hanem teljesen különálló kötet akkor elvileg igen. Egyébként a Syno oldalán le van írva, hogy nem használhatsz a bent levőnél kisebb lemezt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22515) #56573440 válasza Essejó (#22514) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor az user error volt, valszeg kimaradt hogy az új lemezből új lemezcsoportot csinálj, és utána csinálj belőle kötetet. akkor tud ilyet csinálni. ;)

(#22516) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

a mai nap híre: elérhető a final Version 6.0-7321 (2016/03/24).
Elvileg ma jön meg a DS216j-m, lesz mivel szórakozni a hétvégén :)

(#22517) molnartibor


molnartibor
tag

Valaki tudna nekem segíteni abban hogy az N és a B betűs online virágboltokat be lehet e állítani a download station keresőjébe?

(#22518) Megane2000 válasza Gausz (#22516) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ez szuper! Akkor már nem béta verzió ez?

(#22519) P1eTr0 válasza Gausz (#22516) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Érdemes lesz felrakni? Mintha korábban olvastam volna róla negatív élményeket. Bár az lehet még a Beta verzió hibái miatt voltak...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22520) Gausz válasza P1eTr0 (#22519) üzenetére


Gausz
aktív tag

Mit mondhatnék. A bug fórum még üres, pedig már 8 perce él :D

(#22521) Tuomas válasza P1eTr0 (#22519) üzenetére


Tuomas
addikt

Én most frissítem DS215J-t, kíváncsian várom, milyen lesz :)

We were here

(#22522) Megane2000 válasza Tuomas (#22521) üzenetére


Megane2000
aktív tag

De ez rc vagy végleges?

(#22523) Tuomas válasza Megane2000 (#22522) üzenetére


Tuomas
addikt

Végleges, ha belépsz, már jelzi is hogy elérhető

Na első, legszembetűnőbb: A videostationt különszedték, már nem belső alkalmazásként nyílik meg, hanem külön ablakban, ahogy eddig a photo station.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22524) Megane2000 válasza Tuomas (#22523) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Jaja látom. Nekem a plex miatt nem ment fel.. Igaz most távolról próbáltam frissíteni de majd otthon velső hálón ránézek.. Nektek is írt hibát plex esetén?

(#22525) Tuomas


Tuomas
addikt

Na, a tűzfal beállításaim megkergültek a frissítést követően :)

We were here

(#22526) Megane2000 válasza Tuomas (#22525) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Miért??

(#22527) Tuomas válasza Megane2000 (#22526) üzenetére


Tuomas
addikt

Őőőő hát egyrészt a photo station nem jön be, és nem találom a beállítási lehetőséget, ahol megadom a photo station portszámát. Ugye én átirányítottam a photostation portját (is), de a frissítés után a régin akarja elérni, ami ugye nem megy, mert az nincs megnyitva.
Másrészről meg azért, mert folyamatosan dobálja fel a tűzfal értesítéseket, hogy ez meg az az alkalmazás el akarja érni és hogy engedélyezzem, hogy elérhessem

De amúgy a rendszer sebessége nem változott, továbbra is rendben van, a kicsi hardver ellenére is, és a felület letisztultabb lett

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22528) noorbertt válasza Tuomas (#22527) üzenetére


noorbertt
őstag

Jól hangzik. Érdemes minden frissítés előtt várni :) béta után a végleges általában a fő próba a sok feedback miatt.
Amúgy ha frissítve lesz a rendszer akkor jelzi hogy hol van olyan beállítás ami idáig nem volt? Vagy mindent érdemes át nézni ismét?

(#22529) Megane2000 válasza Tuomas (#22527) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Tudtommal vezérlőpult külső hozzáférés alatt lehet :)

(#22530) Arolotifar válasza Gausz (#22516) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam eddig minden ok :) (DS214play)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#22531) Tuomas válasza noorbertt (#22528) üzenetére


Tuomas
addikt

Én általában sose várok :DDD :C

Nem jelzi, annyi, hogy frissíti magát, és minden alkalmazást is. Átnézést én úgy oldom meg, hogy mivel még viszonylag kezelhető mennyiségű adat van rajta, csinálok egy teljes biztonsági mentést külső vinyóra, és egy teljes gyári visszaállítást. Ez által tanulom is a rendszert, másrészt pedig át lesznek nézve az új funkciók :)

(#22529) Megane2000

Itt csak a DSM portszámát tudom átírni

We were here

(#22532) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Délután felrakom én is, mondjuk a hardverem már nem mai... (411j) :)

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22533) Megane2000 válasza Tuomas (#22531) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Fejből mondtam :( Plex megy az új dsm-en valaki esetleg megtudná nézni?

(#22534) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Egy új 2 lemezes Synology NAS vásárlásán töröm a fejem, kb 300€ környékéig. Első sorban otthoni felhasználásra, zenék, videók (mkv, bd 25/50 iso) streamelésére, általános adattárolásra.

Tudnátok esetleg segíteni, hogy melyik típust volna a legjobb ár-érték arányban ebben az ár kategóriában?!

Eddig a Synology [Disk Station DS214play] a befutó, de ha tudnátok valami (még)jobb alternatívát ajánlani annak örülnék!

(Ha 4 lemezes is befér a képbe -amit mondjuk nem tartok valószínűnek- az sem probléma)

Előre is köszi,
Fang

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#22535) azka79


azka79
aktív tag

Megvolt a 6-os telepítése DS215J, eddig minden OK, amit észre vettem, hogy az audio stationban nem talál mappákat, de a zene fileokat megtalálja... Gondolom bug

(#22536) kaciokos válasza #56573440 (#22495) üzenetére


kaciokos
őstag

Hmmm, fura. Ennek a pipának fel kellett volna tűnnie, bér eléggé elrejtették...

(#22537) poirot válasza P1eTr0 (#22519) üzenetére


poirot
senior tag

Voltam olyan bátor és felraktam.

Squeezebox internetes rádióm, a transmission, mind fürgébbnek tűnik.

Eddig semmi probléma.

(#22538) Borisz76


Borisz76
veterán

12:26 Frissítési folyamat elindult.
12:27 Plex miatt megszakadt a frissítés.
12:28 Plex-t úgy sem használom , eltávolítottam.

12:32 Újból kezdem a frissítési folyamatot.
12:33 Újraindítás folyamatban ( 09:59 től számol visszafelé
12:37 05:53-l sípolt és újraindult.
12:37 Kezdőképernyő megjelent.

Belépés után :

12:40 Összes csomagot ( 7db ) frissíteni kell.....had szóljon.
12:46 Minden sikeresen frissítve.

12:47 Download Station-t elindítottam és 384 db torrentet ellenőriz.
12:55 Ellenőrzés befejezve...seed megy.



Többet nem volt kedvem kimásolni... :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22539) Megane2000 válasza Borisz76 (#22538) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Plex mitt nekem is megszakadt.
Azt nem Lehet kikapcsolni valahogy? Kötelező letörölni?

(#22540) Borisz76 válasza Megane2000 (#22539) üzenetére


Borisz76
veterán

Régebben csak kíváncsiságból tettem fel a Plex-t ezért most nyugodt szívvel töröltem.
( KODI-t használok a PC-n )

Amúgy lehet ha csak leállítom akkor is felment volna a frissítés...de ezt már sosem tudom meg :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22541) Madwe


Madwe
nagyúr

Van aki mailservert használ s feltette a dsm6ot? elég sok minden változott elvileg, stabilan megy :D?

[ Szerkesztve ]

(#22542) Tuomas válasza Borisz76 (#22540) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt esetleg nem tudod megmondani, hogy a photo station portszámát hol lehet átírni? :B
Most vagy áttették, vagy kivették, de nem találom :F

#22543) azka79

Én látok mappákat audio station-be

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22543) azka79


azka79
aktív tag

Megnéznétek az új 6-os alatt az audio stationba mappákat látjátok??? mert nekem mindegyik lehetőség működik: összes, előadó szerint,...... de a mappa nem működik (nem talál semmit). AZ összest választom akkor látom a fileokat, de nekem a mappa lenne a fontos.
THX

[ Szerkesztve ]

(#22544) #56573440 válasza Borisz76 (#22540) üzenetére


#56573440
törölt tag

pedig nálam jobban bejött mint backend:D a plex szedi a borítókat, kategorizál, a tv mögött meg kodi fut, plexbmc pluginnal. külön külön egyik se volt kényelmes, ez így viszont nagyon bevált :)

(#22545) #29810560


#29810560
törölt tag

No, felment a 6-os DSM. Nálam minden úgy működik mint régen. :DD

A médiafájlokat újraindexeli, azért nem látszanak pl. mappák az elején, de rengeteget molyol és mikor végez minden működik. A Plex-et manuálisan frissíteni kell a többi automatikus. Szinte minden csomagot frissít, kb. 15-öt frissített nálam.

[ Szerkesztve ]

(#22546) hengelhof


hengelhof
senior tag

Transmissionban hogyan tudom elérni, hogy a pl. a videókat a videó, a zenéket a zene mappába töltse? Ha a remote GUI-ban más elérési utat adok meg, felugrik egy ablak, hogy valahol állítsam be az elérési utat. Ott csak egyet tudok beállítani. Viszont. A torrent hozzáadásánál, ha kézzel átírom, odamenti.De.Ha ez egy másik köteten van, hibát ír ki.

(#22547) Sanya válasza hengelhof (#22546) üzenetére


Sanya
nagyúr

lényegében létrehozol néhány felhasználót néhány figyelési mappával.

pl lesz egy zene felhasználód, beállítod, hogy a ds/zene mappát figyelje és a DS download a /music mappába töltsön.
Majd letiltod a bejelentkezést a zene felhasználóval.
Majd videó, majd egyéb, majd könyvek, etc.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22548) Patice válasza hengelhof (#22546) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam két külön kötettel is jól működik a TM. Én webes kezelőfelületen szoktam beírni az elérési utat, hogy hová töltse, oszt csókolom.

A böngésző meg megjegyzi a beírt elérési útvonalakat, így mostanában már csak ki kell választanom. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22549) Megane2000 válasza #29810560 (#22545) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi az infot. Akkor plexet leszedem addig.

(#22550) hengelhof válasza Sanya (#22547) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem tudom.. ez elég bonyolultnak hangzik... nekem :) Ez Tramsmissionon is működik? Mert mintha DS-t említettél volna.

Patice Nem szívesen használom a webes felületet. Max, ha a melóhelyről kell valamit kaparásznom. Eléggé gagyi a felület, és számomra nem túl informatív. Szóval jobban szeretném ezt a R GUI-val megoldani. Ha lehet persze. Elég macerás utólag átmozgatni az anyagot, és a másolás meg piszkosul leterheli a NAS-t sokszor órákig nem tudok rajta semmit sem csinálni. (213) Tisztább meló lenne ha rögtön oda másolná. Plusz 2-3 kattintást is megér. :) A Plexet meg nem akarom a downloads mappára ráereszteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.