Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Gyurma_13 válasza Madwe (#22387) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Nas és router vásárlás előtt állok és ha megvan mindkettő, tudtok valakit ajánlani, aki ilyen szinten, ahogy ti diskuráltok erről, be tudja nekem állítani. (Bp. 18. Ker.)

Mert ahogy olvasom itt a fórumot, kezdek rájönni, hogy ez a szint meghaladja a képességeimet.
Nekem ez kínai... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22402) Magnat válasza Gyurma_13 (#22401) üzenetére


Magnat
veterán

Hi, szívesen segítek ha ott tartasz, szoktam is járni a 18-ban... De vannak hiányosságaim, pl a Download Stationnal sosem töltöttem le :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22403) Gyurma_13 válasza Magnat (#22402) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Köszi, kb. 2 hét, routernek egy Asus ac87u -t néztem ki a Telekomos Cisco mögé, NASnak meg egy ds216play -t néztem. Majd írok akkor, ha megjöttek.

(#22404) Magnat válasza Gyurma_13 (#22403) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, privátot írj majd pls, azt könnyebben észreveszem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22405) noorbertt válasza Sanya (#22227) üzenetére


noorbertt
őstag

Sajat domaint amit synologyhoz hasznalok, de mi a kerdes? Hatha:)

(#22406) noorbertt


noorbertt
őstag

Nem sokara meg is vagyok mindennel, kerdesek vannak noveljuk a forumot :) szvsz jo lenne egy hogyan kezd leiras :)

-SSL kesz, adtam neki routeren egy masik portot. Sima http nincs kiengedve.

-Van a Photo Station, azt csak VPN-en keresztul erdemes hasznalni vagy lehet biztonsagosan is VPN nelkul? Ha jol csinalom akkor a synology-n belul kikel adni neki a portot hogy az kommunikalhat majd router beallitasanal port forwarding ugyan azzal a porttal. Hogyan tudom a gyari portot valtoztatni ha nem balszerencses azt kivulrol VPN nelkul hasznalni? Itt is ervenyes a bruteforce elleni vedelem?

-Cloud Station-t kiengedtem, de ott is a gyarilag megadott porton szaladgal, kerdes ugyan az. Okos dolog kiengedni illetve bruteforce itt is mukodik?

(#22407) Tesztelo.hu válasza Gyurma_13 (#22372) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Playre igazából akkor van szükséged, ha olyan régi tévéd van, ami a letöltő oldalakra felrakott filmek videokódolási formátumát nem ismeri. Gyakorlatilag 2-3-4 éves (vagy talán még régebbi) tévék mind lejátsszák ezeket, így a Play által nyújtott konvertálási funkcióra nem sokszor van szükség.
Azt nem tudom, hogy az átkódoláshoz szükséges nagyobb teljesítményt esetleg máshol is hasznosítja-e a nas (pl. torrentek letöltésére, indexáláskor stb.), és mennyire, de ha igen, akkor ott tapasztalható nagyobb sebesség.

(#22408) Multibit válasza Gyurma_13 (#22403) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak téhómos neted van és lesz NAS-od is, miért akarsz egy vagyont költeni AC87U-ra? Tudatos döntés a részedről, vagy csak erőt vett rajtad a "must have" érzés? Ha nagyon sok a felesleges pénzed, inkább a NAS-ra költs többet!

(#22409) Gyurma_13 válasza Tesztelo.hu (#22407) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Egy Sony 50w829b tévém van. 2 éves kb.
A jobb titkosítás és a pillanatfelvétel miatt húzok a ds716+ irányába, de azt nem látom át, hogy filmezésnél médiafogyasztásnál miben gyengébb mint a play?

Multibit: erőt vett rajtam a "must have" Tudom, hogy az egyel kisebb is bőven elég lenne, a választásom nem racionális :N

És, te melyik Nas-t vennéd? Azt akarod mondani, hogy hanyagoljam a playt és vegyem a teljes értékű nast, a 716+ -t?

[ Szerkesztve ]

(#22410) Multibit válasza Gyurma_13 (#22409) üzenetére


Multibit
veterán

Azt kéne tudni, hogy a jövőben van-e esély arra, hogy gyorsabb neted legyen (akár szolgáltatóváltással). Ezen kívül azt is fontos lenne ismernünk, hogy pontosan mire akarod használni a NAS-odat. Akár a DS216play is elég lehet! Akkor érdemes más NAS típusban/márkában gondolkodnod, ha nagyobb sebességgel akarsz torrentezni (a jelenlegi t-s net után), vagy több HDD-t akarsz a NAS-ba pakolni, sok IP kamerával terhelnéd, stb, stb.

(#22411) Gyurma_13 válasza Multibit (#22410) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Igen, a digi itt garázdálkodik pár sarokra. A szülőknél már bedobták a szórólapot. A kábelrögzítők már az oszlopokon, szóval a net egy éven belül lehet meglódul. Fogjuk erre a router választást :DDD
Nas-om sosem volt, most ugranék bele, nincs is nagy tapasztalatom. Hálózati beállításokra is külső segítségre lesz szükségem, jobb az ilyet olyanra bízni, aki ért is hozzá.
Amire kell az 4-5 apple eszköz kiszolgálása, 1 pc, 1 wines laptop, ip camera később. Time mashine, fotó tárolás, munka miatt szimpatikus a pillanat visszaálítás. Kb. ennyi.
Ja és a legfontosabb a torrent.

Sógor egy qnap 453-ast üzemel, és próbál egy olyanra rábeszélni(kell a négy lemez, ugyis kinövöd), de azt olvasom, hogy az komplikáltabb szerkezet, nem biztos, hogy az jó lenne nekem. A syno dsm 6.0-ra azt mondják, egyszerű, átlátható, könnyen érthető. Ez miatt gondolom, hogy a synologynál maradnék.

Ja és szeretem felültervezni a dolgaimat, de azt gondolom észre vetted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22412) Multibit válasza Gyurma_13 (#22411) üzenetére


Multibit
veterán

Fogjuk erre a router választást :DDD
Ne fogjuk! Egy RT18U is kiszolgálja az 1000-es Digi netet.

Ja és szeretem felültervezni a dolgaimat, de azt gondolom észre vetted :DDD
Valóban? Akkor ne végezz félmunkát! Router, NAS. ;]

(#22413) Magnat válasza Gyurma_13 (#22411) üzenetére


Magnat
veterán

Én egyébként nem értek egyet azzal, h kell 4 lemez, úgyis kinövöd, persze nyilván egyéni preferencia függvénye is ... meg kérdés, kell-e raid... ha nem, akkor 2 lemezből is lehet 12 terát csinálni, ami ezért sokáig elég ... és hát Synoból is van 4 lemezes :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22414) MrCsiT válasza Multibit (#22412) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem lesz ez "kicsit" túlzás otthonra? :Y

Routerből én most RT-AC66U -t vennék. (ha rám ömlene az OTP, akkor pedig egy AC88U-t. ;] )
NAS-ból pedig szemezek a 716+ -al: +1 év gari a 216Play-hez képest, bővebb elérhető funkciók az Intel proci miatt, és ez a hatás a jövőben csak erősödni fog szerintem, egyre több minden lesz az Intel procis NAS-okra.
Időtállóbbnak tartom, még ha jelenleg kissé túl erős is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22415) Megane2000 válasza Megane2000 (#22399) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Erre valaki esetleg?

(#22416) MrCsiT válasza Megane2000 (#22415) üzenetére


MrCsiT
addikt

Mi volna, ha kipróbálnád? :F

Port forwardot, IP- Mac cím hozzárendelést, fix IP-t megcsinálod a UPC-s eszközben, a másikat kikötöd, és megnézed, mi történik. :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22417) Sonja válasza Magnat (#22413) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban 16TB-ot, mivel kezeli a 8TB-os HDD-ket is. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22418) Multibit válasza MrCsiT (#22414) üzenetére


Multibit
veterán

Nem lesz ez "kicsit" túlzás otthonra?
Ááá dehogy ;]

(#22419) Gyurma_13 válasza Multibit (#22412) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Na jól van :D A nickemből gondolható, hogy Gyuri vagyok, de nem a Gattyán :DD

Magnat: A raid az kell. Nem tudom, hogy 2 lemeznél lehet-e olyat, hogy 2x3TB-nél 1TB raid, 4 meg nem?

MrCsit: Na pont emiatt vacilálok, én is, hogy 716+ inkább, mint play

[ Szerkesztve ]

(#22420) Megane2000 válasza MrCsiT (#22416) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Most a upc modem bridge módban van. Azt resetelhetem vagy milyen módon állíthatom router üzemmódba ismét?

(#22421) Magnat válasza Gyurma_13 (#22419) üzenetére


Magnat
veterán

Olyat nem lehet sztem (de majd megmondja vki ha mégis), viszont olyat lehet, h a kényes adatokat naponta x alkalommal duplikálod a második lemezre és nem használsz raidet.

Sonja: igaz :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22422) llacee válasza Magnat (#22413) üzenetére


llacee
őstag

Ha nem kell a raid, akkor az azt jelenti 12TB nem fontos adatot tarol az ember? Egyebkent mire lehet menteni ennek pl a felet?

[ Szerkesztve ]

(#22423) Patice válasza llacee (#22422) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy 6 TB-os HDD-re? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22424) Magnat válasza llacee (#22422) üzenetére


Magnat
veterán

Egyáltalán nem biztos, h nem fontos... Ha a nast eleve backupnak használod, akkor felesleges a raid, mert arra elég kicsi az esély, h az eredeti diszk (amiről mentesz a nasra) és a nasban lévő is egyszerre tönkremenjenek - és azt sem szabad elfelejteni, h a raid is csak diszkhiba ellen véd, vezérlőhiba ellen nem, továbbá tűz, lopás, betörés ellen sem.
"Egyebkent mire lehet menteni ennek pl a felet?" - ezt nem értem..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22425) ulaci78


ulaci78
csendes tag

Sziasztok,

SHR kötet ügyben kérném a segítségeteket. Kétlemezes Syno eddig 1 HDD-vel ment és most tettem mellé mégegyet (ugyanolyat). A bővítésem célja a tárhelyem növelése lett volna, nem a tükrözés. Nem volt egyértelmű számora, hogy ott és akkor a kötet bővítésére kattintva tükrözni fogja. A kötet bővítése pár órája zajlik, iszonyú lassan megy, megszakítani természtesen nem lehet.
Ha elkészül a tükrözés, vissza tudom majd csinálni anélkül, hogy ki kelljen menteni az adatokat? Magyarul az újonnan betett HDD-t ki tudom venni ebből az SHR kötetből úgy, hogy a "régi" HDD-men minden megmarad? Nyilván az új HDD-re egy új kötetet kellett volna csinálnom adatvédelem nélkül, de ez a hajó már elment.
Ha nincs más megoldás, akkor külső HDD-re ki tudom menteni a cuccaimat, de megspórolnám az ide-oda másolgatáshoz szükséges rengeteg időt, ha lehetséges.
Köszönettel várom a megoldási javaslatotokat.

(#22426) Sanya válasza Gyurma_13 (#22419) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem tudom, hogy 2 lemeznél lehet-e olyat, hogy 2x3TB-nél 1TB raid, 4 meg nem?

Sajnos nem, még kézzel sem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22427) #56573440 válasza ulaci78 (#22425) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze kivehető lesz. ;)

(#22428) llacee válasza Patice (#22423) üzenetére


llacee
őstag

De akkor ugyan ott vagyunk, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#22429) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Olvastam már azt is, hogy a216play-re van Plex és azt is hogy nem rakható rá. Most mi az igazság?

Itt az van, hogy tudja:

(#22430) #29810560 válasza Magnat (#22385) üzenetére


#29810560
törölt tag

Valóban a ping -6 NAS IPv4 cím belső hálón nem éri el a NAS-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#22431) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy Synology ds215j-t és 2 db WD RED 3TB HDD-t.

Sikeresen telepítettem a rendszert.

Valakivel privátban tudok értekezni, mert lenne egy jó pár kérdésem?

Írjatok, ha valaki tud segíteni!

Ma este 8 után leszek elérhető.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22432) tomi5244 válasza AMDPista (#22431) üzenetére


tomi5244
őstag

Ha nem titok ide is írhatod a kérdéseid! :)

(#22433) Essejó válasza Gyurma_13 (#22401) üzenetére


Essejó
veterán

A 18. ker elég nagy részére behúzták a Digi optikát, ha módodban áll akkor cseréld le a Tréonlányt Digire. Ég és föld a különbség! :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22434) #56573440 válasza Gyurma_13 (#22429) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az egy dolog. Trabszkodolni viszont nem tudja kihasznalni a dedikált hwt

(#22435) Narris válasza Narris (#22306) üzenetére


Narris
csendes tag

Sajnos elkiabáltam, és csak azoknál a filmeknél megy, ahol gyárilag van benne felirat és azokat tudom váltogatni. Ha mellette van a könyvtárban egyező névvel, akkor nem játssza le.

Ami érdekes még:
- VLC és Kodi sem játssza le a feliratokat. Felraktam a TV-re ezeket és nem működik.
- a Synology Video Station lejátssza, ha azzal indítom el

Mi lehet a gond? Esetleg jogosultsági probléma vagy a NAS-ban kell még valamit beállítani?
Minden szoftver és firmware a legfrissebb a NAS-on és a TV-n is.

(#22436) atlasz52


atlasz52
tag

Van egy ds 212 nas.1 giga vinyóval használtam főleg letöltésre,Hogyan kell telepitenem ,a második merevlemezt ,hogy a tv ém,a videó mappán keresztül lássa.
köszönettel

LÁSZLÓ

(#22437) Narris válasza Narris (#22435) üzenetére


Narris
csendes tag

Megoldódott, tárgytalan a dolog. A titok nyitja az NFS engedélyezés és meg egy rakás beállítás...

(#22438) AMDPista válasza tomi5244 (#22432) üzenetére


AMDPista
tag

A FILESTATIOn-ben létrehoztam mappát oda húzom be a laptopról a menteni kívánt dolgokat. Olyan sebességgel másolja mint amilyen gyors a netem. Ez jó? Nem kellene gyorsabban másolni?

(#22439) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Hy all!

Raspberry PI 3-at használok NAS-ra amire szeretném a külső 1TB WD Passport Ultrát rátenni 24/7-be. Ez élettartam szembonjából mennyiére lenne jó döntés? Nagyon megsínylené a dolgot? A WD-nek van kifejezetten NAS HDD-je is, de nem igazán szeretnék beleölni plusz pénzt.

(#22440) Helioport válasza Narris (#22435) üzenetére


Helioport
csendes tag

Visszamentem az eredeti beírásodra, de nem tiszta.
Tehát a Plex nem játssza neked a feliratot, csak az égetettet?
Mert simán számítógépről szerverként használva a tévén nem tudom megjeleníteni a hozzátartozó magyar feliratot, csak az égetettet.
Ezek szerint akkor NASról sem megy?

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#22441) Narris válasza Helioport (#22440) üzenetére


Narris
csendes tag

Írtam privátban.

(#22442) MrCsiT válasza Helioport (#22440) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ezt most nem értem: ha egyszer van olyan filmed, aminél PC-n, ahol kismillió lejátszó, kodek és VLC player áll rendelkezésedre, sem tudod elérni, hogy lejátszódjék a felirat, mégis mit szeretnél elvárni a NAS-tól?
A normál, film+ azonos névvel felirat -elrendezést, a gyári Médiaszerver átkódolást mellőzve, DLNA-n kiküldi bármilyen értelmesebb TV-nek. Ennél több, talán nem is kell. :F

Amit én nem tudtam megoldani eddig, hogy iso formátumot le tudjak játszani valami programmal az LG TV-n, akár NAS-ról kiindulva, akár PC-ről..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22443) Madwe válasza MrCsiT (#22442) üzenetére


Madwe
nagyúr

isora használj kodi-t (régi xbmc). Vagy vegyél egy rendes médialejátszót :)

(#22444) noorbertt


noorbertt
őstag

Mostanság mennyi egy olcsóbb de két három évig jó szünetmentes? Nem kell sokat bírnia : 4 hdd, qc5000-itx lappal és nekem annyi elég hogy egyből ki tudjon kapcsolni a szerver.
Márka esetleg?

(#22445) Patice válasza atlasz52 (#22436) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kicsit zavaros a kérdésed, nem értem, hogy a második lemez berakása hogy kapcsolódik a videók megosztásához, de igyekszem válaszolni.

Ahhoz, hogy egy TV lássa a NAS tartalmát, ahhoz a Csomagkezelőben fel kell raknod a Médiaszervert ("DLNA megosztás"). Ez fogja létrehozni automatikusan a music, photo, video megosztásokat, ezekbe lehet rakni a megfelelő médiákat. Ha nem ezekbe akarod rakni, arra is van lehetőség, csak a Médiaindexelésnél kell megadni, hogy melyik mappában keresse, indexelje a médiaszerver a tartalmakat. Indexeltetni mindenképpen kell, máskülönben a TV nem fogja látni.

A második merevlemezt meg kikapcsolt állapotban berakod, restart, majd a Tároláskezelőben intézed a formázást és ha ez kész, utána létrehozhatsz rajta megosztásokat, másolhatsz rá adatot, indexelésnél felveheted, hogy ezeket is lássa a TV-d.

(#22438) AMDPista:

Vezetékes, vagy vezeték nélküli a kapcsolat a NAS-sal? A másolás sebessége elég sok mindentől függ.

(#22439) Cool Face:

WD nem tudom mennyire parkolgatja az olvasófejet, mobil vinyóknál is "probléma", energia gazdálkodási dolog. 24/7-ben elég sokat parkoltathatja + melegedés miatt, aktív hűtés nélkül nem biztos, hogy hosszú távon jó választás, rövid távra jó lesz.

(#22442) MrCsiT:
Én az .iso-kat mindig áttolom makemkv-val .mkv-ba és így viszi a TV is. :K

(#22444) noorbertt:
Legkisebb APC Back-UPS modell szerintem megteszi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22446) Sonja válasza noorbertt (#22444) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt inkább a Szünetmentes tápegységek (UPS) topikban kérdezd meg.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22447) Cool Face válasza Patice (#22445) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Raspberryn betudom állítani az energiagazdálkodást úgy, hogy akkor parkoltassa le az olvasófejet mikor nekem jó. Ez esetben az a jó, hogy ha folyamatosan üzemel vagy ha pl 1-2 óra inaktivitás után spin down?Torrent kliens, dlna, cloud storage és ftp-re használnám. Ebben nincs tapasztalatom sajnos, inkább menjen folyamatosan úgy napokig, hogy például tényleg forgalom nincs is rajta?

(#22448) Patice válasza Cool Face (#22447) üzenetére


Patice
Topikgazda

A spin down és a fejparkolás nagyon nem ugyan az.

Az elképzelés jó, a hardver is, én csak a 24/7 miatt aggódom kicsit. Nehéz megmondani, hogy mennyire fogja ezt bírni. Lehet, hogy csak túlaggódom és simán menni fog gond nélkül, nem fog a melegedés miatt kikészülni.

A parkoltatásnak nézz utána. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22449) Cool Face válasza Patice (#22448) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Utána néztem, kevertem a kettőt :B Most a 24/7-et a WD Red-re irod vagy a hordozhatóra amim most van? Találtam egy nagyon jó részletes leirást WD Redről és NAS-ról. [link] Továbbá én ezt a házat néztem ki hozzá. Remélem ezzel nem lesz gond a melegedés. [link]

(#22450) Patice válasza Cool Face (#22449) üzenetére


Patice
Topikgazda

A hordozhatóra.

Az a ház 3,5-es vinyókhoz van. Most akkor milyen vinyót akarsz pontosan rákötni? 2,5-est, vagy 3,5-est? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.