Hirdetés

2019. november 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22851) azka79

azka79
(aktív tag)

Hát ez a DSM 6 os szerintem még béta, ezt nem kellett volna kiadni.

(#22852) Tuomas válasza azka79 (#22851) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Mi a baj vele? :F :U

We were here

(#22853) azka79 válasza Tuomas (#22852) üzenetére

azka79
(aktív tag)

Fosss az indexelése. Össze vissza baromságokat csinál. Leírni sincs kedvem. Gyalultam a DSvideo és a DSAudiot.

(#22854) Megane2000 válasza Tuomas (#22849) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Elvesztek a szabályok a nas beállításaiban. Újra hozzáadtam a webdavot és jó lett! :)

(#22855) Madwe válasza azka79 (#22853) üzenetére

Madwe
(veterán)

Igen azt írták már többen is h újra kell indexelni a tartalmakat... Azt próbáltad? Ha újra felrakod szvsz már minden jó lesz :)

(#22856) Tuomas válasza azka79 (#22853) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Csatlakozom az előttem szólóhoz, illetve próbáld meg az indexelésnél eltávolítani, majd újra hozzáadni az öszes indexelt mappádat :) Ez már az 5-ösnél is gyenge láncszem volt :K

(#22854) Megane2000

Az is egy megoldás :DDD :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22857) azka79 válasza Tuomas (#22856) üzenetére

azka79
(aktív tag)

Próbáltam már, sajnos nem jó. Ti használjátok a Indexelési szolgáltatások / Fájl indexelés ? Ez elméletileg csak a File Stationra van hatással?

(#22858) azka79

azka79
(aktív tag)

Újra indexeltem az MP3 könyvtáramat, szépen látom milyen DSaudioban látom hogy szépen növekszik az indexált állomány. Most az előbb megnéztem és egyáltalán nem látok fileokat, mappákat eddig sem láttam.

szóval ez egy bug-os foss

(#22859) Mr. Janó válasza azka79 (#22858) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

A Médiaszerverben indexelted? :F

(... vagy a File Station-ben?)

(#22860) partytime25 válasza Madwe (#22847) üzenetére

partytime25
(tag)

...Hátt igen van olyan helyzet amikor az ember már feladja.... de még egy 7200 HDD vel kipróbálom ez lesz a végső...

(#22861) azka79 válasza Mr. Janó (#22859) üzenetére

azka79
(aktív tag)

Nem használok Média szervert, eddig DSM 5 el tökéletesen működött. Indexeltam az MP3 könyvtáramat és a DS Audio szépen látott mindent. Most azt vettem észre nem tudja rendesen indexelni az MP3 mappát, újrakezdte stb...a hócipőm tele van vele. Nem fogom a DS Audiót használni ennyi...ez még Béta, kár volt kiadni

(#22862) 0xY

0xY
(tag)

megvettem a DS215j-t, eddig jó barátok vagyunk.. A download station-nél meg tudom adni pl a b********t és az n**re-t, mint "BT keresés" forrás? Láttam, hogy fel lehet venni, de ehhez egy "search.dlm" fájlt kell betölteni. Hol találok ilyet ehhez a két trackerhez?

(#22863) rlazol

rlazol
(addikt)

Sziasztok!

Ismerőseim között valaki besz*pta az adatátkódolós winyó zár vírust.
Ennek kapcsán eltűnődtem:
Nekem minden adatom a DS-en van, tükörraiden.
Mivel az otthoni gép automatikusan és írásjoggal csatlakozik hozzá, feltehetően azt is zárolná.
A hozzá USB-n csatlakozó mobil HDD, amire hetente lementi az adatokat veszélyben van-e? Azt a gépről közvetlenül nem látom, csak, ha böngészőn a ***.synology.me oldalon keresztül érem el a DS-t.

köszönöm!
L

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22864) Mezga Aladár válasza rlazol (#22863) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Ne csatold fel a megosztásokat.

(#22865) Dr.FantastiK válasza rlazol (#22863) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

ahhoz hogy megnyisd azt az .exe fertozo 'virust' ,, Windows kornyezet kell !

szerintem egy synology Linux-a nincs ilyen veszelyben. :N

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22866) Megane2000 válasza Mezga Aladár (#22864) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Hova ne csatolja fel? Hálózati hdd-nek ne csatolja fel?

Egy parancsikont ha kiranok ami a nas mappájára mutat az eleendő védelem lehet?

(#22867) kaciokos válasza Dr.FantastiK (#22865) üzenetére

kaciokos
(őstag)

Dehogynem. A PC-t megfertőzi a vírus (ami nem is vírus, de ne menjünk bele), és titkosítja a felcsatolt hálózati meghajtók tartalmát is. Szívás.

(#22868) Mr. Janó válasza azka79 (#22861) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

Szerintem ez így nem fog működni. Azon csodálkozom, hogy eddig működött valahogy. Szerintem a Médiaszerver indexel csak médiatípus szerint (photo, audio, video).
Ezeket az indexfájlokat használják a mobilalkalmazások is. (DS Photo, DS Audio, DS Video).

Enélkül az indexelés nélkül csak egy rakás fájl az egész.

A File Station-ban lévő indexelés csak a fájlok keresését gyorsítja.

(#22869) azka79 válasza Mr. Janó (#22868) üzenetére

azka79
(aktív tag)

Rosszul írtam, igen használom a Média indexelést, az nem működik megfelelően.

(#22870) Mr. Janó válasza azka79 (#22869) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

... és az MP3 mappa be van állítva a Médiaszerverben mint indexálandó audio mappa?

(#22871) azka79 válasza Mr. Janó (#22870) üzenetére

azka79
(aktív tag)

IGEN!

(#22872) rlazol válasza Mezga Aladár (#22864) üzenetére

rlazol
(addikt)

az DS-hez csatolt USB-s winyó nincs hálózati meghajtóként felcsatlakoztatva, ha erre gondolsz. Csak a DS-ben lévő winyók egyik mappája. Ez így jó?

(#22873) Mezga Aladár válasza rlazol (#22872) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Amit felcsatolsz irási joggal az veszélyben van. Amit nem làt az nincs

[ Szerkesztve ]

(#22874) partytime25 válasza Mezga Aladár (#22873) üzenetére

partytime25
(tag)

... Kérdés ha nem csatolok fel semmit de ugyi a hálózatba megtalálja az eszkozt PL: NAS néven arra 2 klikk és megnyilanak a mappák az ilyen esetben fertőzödhet e vagy csak amit létrehozok - felcsatolok meghajtóként. De gyanitom ha alapból a hálózatba szerepel a maga a nas és könnyen el lehet érni akkor a virus is eléri nem kell feltétlen hálózati meghajtóként legyen.

Viszont ha igy van erre lehet valamiféle megoldás hogy egyszerű klikkeléssel ne érjem el win filekezelőből? Mert asszem az elején egyszer kért hozzáférést be is léptem adminként azóta nem kér semmit ezt lehetne zárolni vagy törölni kérjen mindig passt?

:R

(#22875) Mr. Janó válasza azka79 (#22871) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

Akkor annak pedig médiaindexelés után működni kellene. :)

Az Audio Station-ban sem látsz mappa struktúrát?

(#22876) kaviat

kaviat
(tag)

a 6os alatt a ds video nekem se volt teljesen szimpatikus, ugyanaz a file ami sima vlc-vel jól ment, a ds videóval rendesen szaggatot el capitan alatt.

(#22877) Mezga Aladár válasza partytime25 (#22874) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Azt nem hiszem h., klikkelne. Az user pass a win vezérlöpult valamelyik almenuje alatt törölhetö.

(#22878) azka79 válasza Mr. Janó (#22875) üzenetére

azka79
(aktív tag)

most folyamatosan indexel, és mikor végzett kezdi elölről. ~~20e file van az MP3 mappában természetesen több könyvtárban. nem jó ez így...

(#22879) 0xY

0xY
(tag)

Sziasztok!

Ahogy kezdem belakni az új NAS-t azért beleütközök hibákba.. megy a DLNA, tök jól látszanak a filmek, elindítom, nézem, azonban, ha megállítom, akkor utána nem emlékszik hol hagytam abba. Ezen tudok segíteni valahogy? Elég bosszantó :(

köszi!

(#22880) Dr.FantastiK válasza 0xY (#22879) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

szerintem nem.

(#22881) Madwe válasza Dr.FantastiK (#22880) üzenetére

Madwe
(veterán)

Dehogynem, csak kérdés min nézi? gondolom okostvn? tessék venni rendes médialejátszót, ami megjegyzi ezeket is :D

(#22882) psg5

psg5
(veterán)

NAS 215j alábbi három üzenet:

"Rendszeresemény:
Retry error occurs on disk [/dev/sdb]."

"Lemezhelyreállító értesítés
An unknown error occurred, so hard disk 2 was restarted. If you often see this message, please disable disk write cache."

"Rendszeresemény:
Consistency check of system volume (Swap) on NAS is complete"

No most akkor vége a lemeznek vagy mi lehet? Semmi baja nincs, minden megvan.
Smart infot is úgy látom rendben:

Írási gyorsítótárat kikapcsoljam? Azzal nagyon lassítok valamit? Csak filmeket nézünk erről a 2. hdd-ről. Bár úgy látom a gyorsítótárazást csak egységesen lehet mindegyik lemezre, de a másikon viszont képek, doksik vannak amelyeket sűrűbben másolok, rendezek, ehhez a gyorsítótár?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#22883) Megane2000 válasza kaviat (#22876) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Van macbookra is ds video? ;) nem is tudtam.

(#22884) bigdady

bigdady
(nagyúr)

Hali

1. Ti a ds download beállításaiban szereplő tcp és dht udp portoknak adtatok meg a routerben portforwardot a nas-ra cimezve? Ez kell?

2. Nekem a ds download-nak van egyedi port megadva a vezerlőpult alkalmazásportálban. Ez ekll? Ez nekem megegyezik a tcp porttal. Jó ez így?

:R

[ Szerkesztve ]

(#22885) kaciokos válasza Madwe (#22881) üzenetére

kaciokos
(őstag)

Érdekes módon, amíg a routeremet használtam DLNA szerverként, addig a TV-m tudta folytatni a filmeket onnan, ahol abbahagytam, mióta a NAS a DLNA szerver, azóta nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#22886) Multibit válasza kaciokos (#22885) üzenetére

Multibit
(veterán)

Ettől még igaz, hogy kevesebb bajod lenne egy mediaplayerrel ;)

(#22887) Madwe válasza kaciokos (#22885) üzenetére

Madwe
(veterán)

DLNA szerverből sokfajta van, s a tvk háklisak. Pl az lg tvjén anyámnak a feliratot semmiképp nem ette meg egy zyxel nasról csak ha meghackeltem s egy másik dlna-t tettem rá (azt hiszem twonky volt rajta s plex ment rá?) szóval próbáld ki plexel mondjuk :D? vagy serviio-val is, hátha. Mindenesetre egy normális médialejátszó megjegyzi, mert csinál egy pici fájlt a video mappájába, hol tartottál meg miket állítottál be, pl.

(#22888) kaviat válasza Megane2000 (#22883) üzenetére

kaviat
(tag)

chrome-ból indítva. érzésre a régebbi verzióban stabilabban játszotta le a filmeket. persze tudom egy teszt nem teszt, simán lehet, hogy pont akkor indúlt el a timemachine..

[ Szerkesztve ]

(#22889) Megane2000 válasza kaviat (#22888) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Jaa szóval böngészőből nézted.

(#22890) balhmm válasza rlazol (#22863) üzenetére

balhmm
(tag)

Sajnos fertőz mindent, amit elér és van rá írásjoga.
Én a következőt tenném:
a saját felcsatolásokat ne adminként használd, hanem csinálj magadnak is saját usert a nason.
Ezután csinálj a nason biztonsági mentést (adminként) a fontos adataidról egy olyan mappába, amire csak az adminnak van joga írni és kész is! Ezt a megosztást sehova nem csatolod fel, így a vírus sem fog bejutni és kényelmes is. Ez viszont csak a vírusok ellen véd, ha ég a ház, akkor baj van:)

(#22891) rlazol válasza Mezga Aladár (#22873) üzenetére

rlazol
(addikt)

balhmm & Mezga Aladár: köszönöm a segítséget, de nem világos, miről beszéltek. :F Hova ne legyen mi felcsatolva? A windows-os alapgép ne lássa a kérdéses meghajtót hálózatiként vagy a DS se lássa?
nekem jelenleg a biztonsági mentésre használt hordozható winyót csak a DS látja, annak viszont írásjoga van rá. Az alap adattárolásra használt DS mappát (ami a DSbe szerelt HDD) "E:" jelű van hálózati mappaként éri el a windows.

(#22892) 0xY válasza Dr.FantastiK (#22880) üzenetére

0xY
(tag)

DSM video alkalmazás az okostévére sem segítene rajtam? Esetleg Plex?

(#22893) balhmm válasza rlazol (#22891) üzenetére

balhmm
(tag)

A nason található cuccaid ne legyenek a sima windowsos gépedre felcsatolva d, e, f vagy bármilyen meghajtóként.. illetve, ha jelszó nélkül eléred a windows alól a nasos dolgaid, akkor a vírus is elfogja érni.
Tehát nálad az E meghajtó van veszélyben. De, ha erről csinálsz egy mentést a külső winyóra, ahogy írod, akkor az már biztonságban is van! :)

(#22894) Dr.FantastiK válasza 0xY (#22892) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

sajnos nemtudom, mert en PC-rol tolom at az anyagokat egy 15 meteres HDMI kabelen az okostevere. ;)

(#22895) fant0mi válasza 0xY (#22892) üzenetére

fant0mi
(őstag)

Plex. Erezni fogod a kulonbseget. :-)

(#22896) rlazol válasza balhmm (#22893) üzenetére

rlazol
(addikt)

ez így tiszta, köszönöm!
igen, az E: a lényeg. Erről hetente készül biztonsági mentés a külső winyóra, és azt nem látja semmi, csak a DS.

még egy kérdés:
ha ezt a bizonyos külső winyót bedugom másik, windowsos gépbe, az tudja olvasni?

(#22897) Dr.FantastiK válasza rlazol (#22896) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

ha NTFS-re van formazva, akkor igen.

(#22898) rlazol válasza Dr.FantastiK (#22897) üzenetére

rlazol
(addikt)

azt hol tudom megnézni?

(#22899) Dr.FantastiK válasza rlazol (#22898) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

Control Panel > External Devices >

[ Szerkesztve ]

(#22900) rlazol válasza Dr.FantastiK (#22899) üzenetére

rlazol
(addikt)

köszi!
"ext4" a file rendszer típusa. Emlékeim szerint az időzített mentés miatt nem lehetett NTFS. Van md ezt a filre rendszer windows alól olvasni, ha arra van szükség?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.