Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#23851) G-Bali válasza blackrulz (#23850) üzenetére

G-Bali
(aktív tag)

Egy megrendelt himedia q10 pro, persze az együttes dolgot csak ritka estre írtam, miatt a nas nem gigabites a csati? :(((

(#23852) blackrulz válasza G-Bali (#23851) üzenetére

blackrulz
(veterán)

a csati rajta de, ettől még a hálódra vonatkozott a kérdés ;)

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#23853) G-Bali válasza blackrulz (#23852) üzenetére

G-Bali
(aktív tag)

A média lejátszó is tudja Wired Network Gigabit router is ac56u

(#23854) Madwe válasza noorbertt (#23848) üzenetére

Madwe
(veterán)

Kábelesen, gigabiten? nálam semmi gondja nincs...

(#23855) Essejó válasza Varszegig (#23840) üzenetére

Essejó
(senior tag)
LOGOUT blog

Csak tudnám, hogy ezt miért nekem írtad? Semmi bajom a hivatalos supporttal.
Annál inkább nincs, mert részemről Xpenology-t használok. :D

Nem vagyok 100%-ig őrült, még egy pár db hiányzik. :)

(#23856) Essejó válasza G-Bali (#23845) üzenetére

Essejó
(senior tag)
LOGOUT blog

Amit felsoroltál, arra szerintem ez a vas gyenge, főleg ha a megemlített 5-6 ember is épp bent matat valamit.
Keress a valami combosabb Synót erre.

Nem vagyok 100%-ig őrült, még egy pár db hiányzik. :)

(#23857) G-Bali válasza Essejó (#23856) üzenetére

G-Bali
(aktív tag)

Ha kevés lenne akkor mi az ami elfogadható lenne persze árban is 216 vagy a +, jó a régebbi is? (214+215)

[ Szerkesztve ]

(#23858) noorbertt válasza Madwe (#23854) üzenetére

noorbertt
(őstag)

Igen. Akkor lehet hogy a kodi lejátszó nem szereti a bluray formátumot vagy a router. Igazából nem izgat annyira hogy kideritsem :)

(#23859) Madwe válasza noorbertt (#23858) üzenetére

Madwe
(veterán)

A kodi kifejezetten kívánja a Bd isot:) nekem pl kis hidd hibánal szaggatott csak, de az nem nasban volt... Fura.

(#23860) Patice válasza noorbertt (#23848) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

70 gigás nem lehet egy valóban blu-ray forrású film, szóval ez egy butított 4K-s "valami" lehetett, vagy egy BD-ből felkonvertált 2160p-s relanza ki tudja milyen kódolással (valszeg High@5.0/1 magas bitrátával).

Szerintem ez nem tetszett a lejátszónak.

Ilyesmi anyagok nálam is simán futkorásznak gigabiten. :K Nem szabadna egy XPeno-t sem megakasztania.

Szerintem.

(#23861) Gabis

Gabis
(senior tag)

Sziasztok!
Kicsit bajban vagyok az erőviszonyok felosztásában, ezért kérném a véleményeteket!
Egy DS216j elég lehet 8-10 emberke dokumentum kezelésére és a későbbiekben néhány (4-5) IP kamera kiszolgálására?

(#23862) juhasz.p válasza G-Bali (#23845) üzenetére

juhasz.p
(aktív tag)

Szia,

1. a ilyen netem van. Letölteni teljes sebességgel fog, vissza viszont nem.
2. nálam a seed közben is megy a Full HD lejátszás egy MP keresztül (persze vezetéken, nem Wifin)
A többi nálam még nem beállított, arról nem tudok nyilatkozni.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#23863) Myth

Myth
(aktív tag)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem... Eddig minden frankón ment, quickconnecten keresztül távolról is elértem a NAS-t, torrent is működött, aztán 2 napja lehalt a upc modem. 1 óra telefonálgatás után az operátor közlése szerint tiltotta az ipv6-ot meg factory resetelte a modemet. A porttovábbítást ugyanúgy beállítottam a download stationbe megadott porttal de se a le sem pedig a feltöltés nem megy. Emellett a quickconnect sem működik kiírja, hogy nem jó a hálózat meg a dns. Mit kellene állítanom? Lan-on belül elérem a NAS-t...

Battletag: Myth#1775

(#23864) Madwe válasza Myth (#23863) üzenetére

Madwe
(veterán)

Netezni amúgy tudsz? merthogy a routereden nincs dns kiszolgáló beállítva - 3. képed ( a nas alapértelmezetten meg onnan szedi, csak nincs mit) Vagy add meg a googleét (8.8.8.8) vagy a upcét
DNS1: 213.46.246.53
DNS2: 213.46.246.54

Bocs az a helyi hálódra kiosztott dhcp, ott helyesen meg a routered ip címét add meg - 192.168.0.1!

Aztán az is lehet dhcpn gépeken bennragadt a dns cím a cachebe ezért tudsz netezni, mindenesetre adj a routerednek dns címeket.

Amúgy ki is írta a nas h mi a nyűgje:D

[ Szerkesztve ]

(#23865) Madwe válasza Madwe (#23864) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ezután ethernet kábel kihúz bedug a nasba s rendbe kéne jönnie. Ha nem, akkor a nasba a networknél kézzel vidd be kb bármelyik ip címet amit elöbb írtam.

(#23866) G-Bali válasza juhasz.p (#23862) üzenetére

G-Bali
(aktív tag)

Szia köszönöm, az jó hogy legalább a letöltést tudja, mondjuk, az a baj hogy a erősebbeknek (Synology) már nagy ár ugrás van ha csak a ramot nézem... :((
Amúgy mi az ami megterheli a vasat..? Általában

(#23867) Multibit válasza G-Bali (#23866) üzenetére

Multibit
(veterán)

Pl. a korlátozás nélküli torrentezés ;)

(#23868) G-Bali válasza Multibit (#23867) üzenetére

G-Bali
(aktív tag)

Igen köszönöm ilyenekre gondoltam, azt tudom hogy kordában kell tartani, :DD egyéb? :R

(#23869) Rruuer

Rruuer
(aktív tag)

Hali aki futtat/ott webszervert a nason azt szépen megkérném hogy privizzen már rám :R

(#23870) Halihólaci válasza kabar (#23811) üzenetére

Halihólaci
(tag)

Androidos lejátszóval szeretnék ISO-ban levő filmeket Syno-ra dugott külső USB HDD-ről KODI-val lejátszani.
Az androidos lejátszón az NFS nem megy.
Kodival videózok, az játsza le az ISO-t rendesen, bár az sem volt egyszerű... DLNA-n látja a három alapmappát, a Syno-n levő USB-s HDD-t nem. Nem lehet valahogyan megosztani a külső HDD-t,h simán ugyan úgy látsszon mint a három alapmappa?
Médiaszerveren hozzáadva, a DS Video-ban látszik is az összes videó, de az ISO-t nem tud lejátszani...Illetve elindul a lejátszás, nem tudom mit rendel hozzá, de menü, nyelvválasztás, sőt, hang nélkül, gondolom a szokott AC3 kodek hiánya. A DS Video-ban a lejátszáshoz hozzá lehet rendelni a KODI-t?
Illetve persze a File Station-ban is látszik, ott klasszul megmarad a mappaszerkezet is, de ha ISO-ra megyek elkezdi bemásolni. Esetleg itt nem lehet megadni a KODI hozzárendelését az ISO lejátszásához? Kerestem de nem találtam ilyet.
köszi! :R

(#23871) kulu22

kulu22
(tag)

Első tapasztalatok:
- a 8GB-os modult megette
- Windowsról (SSD meghajtó) másolás iSCSI kötetre ~ 10GB-ig 220-240MB/s -ot ír, felette leesik 70-80MB/s-re
- ugyaninnen megosztásra 100-105MB/s

(#23872) Patice válasza Halihólaci (#23870) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

A Syno-ban lévő vinyóra nem akarod átmásolni a tartalmakat?

Anroidos lejátszó kezeli a Sambát?

DLNA + .iso nem jó barátok, tök mindegy milyen megosztás, amíg DLNA-val tallózod be, addig nem fog menni.

"A DS Video-ban a lejátszáshoz hozzá lehet rendelni a KODI-t?" Ezt próbáld ki az Androidos lejátszón.

DS Video-val azért indul el, mert gondolom a NAS megpróbálja átkódolni, a képet megoldja változatlanul, de a hanggal párhuzamosan már nem bír.

Más megosztási protokollt kell választanod, amúgy az Androidos Kodi-ban nem lehet Samba, vagy NFS eléréssel felcsatolni a mappákat?

Szerintem.

(#23873) Valkűr válasza G-Bali (#23845) üzenetére

Valkűr
(őstag)

Nálam is ez a net van, 16-18 megabittel eddig mindig jött simán. Nem tudom , h maga a NAS mennyit bir, mert nem töltöttem még olyan helyről ami használná a teljes sávszélességet... Nálam úgy volt a proci 65 százalékon, h ment a le és feltöltés és mellette néztem egy Bluray filmet. Szóval bőven elég, egy átlag felhasználó még ki sem tudja használni. 10-20 torrent egyszerre nem a NAS miatt nem fog menni, hanem maga a sávszélességed fogja felemészteni. A gigabites router mindenképpen kell.

Samsung Galaxy S10+

(#23874) sbazsi

sbazsi
(veterán)

Adott egy synology nas. (ds211j, bár szerintem ez mindegy)
És 2 windowsos gép.
A frissítés előtt tökéletesen működött a cloud station, de amióta frissíteni kellett, azóta nem tudom belőni.

Azt írja a windowsos progi: Távoli mappa letiltva vagy nem létezik

Beállítások:
Control panel/shared folder:
ott a windows nevű mappa. permissionben az adott user read/write van megadva

cloud station server
az adott mappa enabled.
user sync profileban ott a mappa mellett az adott user

mit kell még beállítani, hogy működjön? :U
az update előtt ment

[ Szerkesztve ]

(#23875) Madwe válasza sbazsi (#23874) üzenetére

Madwe
(veterán)

Dsm 5ről 6ra frissítésről van szó?

Ahoz új windowsos kliens program kell, azt is frissítetted? szerintem ott a gond!

(#23876) sbazsi válasza Madwe (#23875) üzenetére

sbazsi
(veterán)

igen, azt is frissítettem.

DSM 6.0-7321 Update 3

Windows:
Névjegy Cloud Station Drive
Cloud Station Drive Verzió 4.0-4204
Copyright (C) 2016 Synology Inc. Minden jog fenntartva.

(#23877) AMDPista

AMDPista
(tag)

Sziasztok!

NAS-om ezt az üzenetet írta ki:
"DSM on NAS is out-of-date from Security Advisor"

Ez mit jelent?

köszi

(#23878) Multibit válasza AMDPista (#23877) üzenetére

Multibit
(veterán)

Azt, hogy a biztonsági felügyelő szoftver elavultnak látja a DSM-ed verzióját.

(#23873) Tigerteam
16-18 megabittel eddig mindig jött simán
Nem túl fürge ;]

[ Szerkesztve ]

(#23879) AMDPista válasza Multibit (#23878) üzenetére

AMDPista
(tag)

Frissítsem és ennyi?

(#23880) Valkűr válasza Multibit (#23878) üzenetére

Valkűr
(őstag)

Hogy legyen fürgébb? ez a netem teljes sávszélessége! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#23881) Multibit válasza AMDPista (#23879) üzenetére

Multibit
(veterán)

Milyen a frissítési beállításod? Bevállalod a DSM 6-ot? Olvass vissza, mielőtt frissítesz!

(#23880) Tigerteam
Azt írtad, hogy ugyanolyan neted van, mint G-Balinak! Vagy nem vetted észre a mértékegységre vonatkozó kiemelésemet? :P

[ Szerkesztve ]

(#23882) Madwe válasza sbazsi (#23876) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ha csak simán felveszed winben a távoli mappát hálózati meghajtóként, az sikerül vagy már ott is gond van? így kiderül h jogokkal vagy a cloudstationnel van e a gond.

(#23880) Tigerteam 2 MBps valóban nem sok :D

[ Szerkesztve ]

(#23883) MrCsiT

MrCsiT
(őstag)

Van ám fejlődés.. :Y

716+
Intel Celeron N3150 quad-core 1.6GHz burst up to 2.08 GHz
716+II
Intel Celeron N3160 quad-core 1.6GHz burst up to 2.24 GHz

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#23884) Valkűr válasza Multibit (#23881) üzenetére

Valkűr
(őstag)

Jahhh azt nem :)

Samsung Galaxy S10+

(#23885) Mr Bond 007 válasza MrCsiT (#23883) üzenetére

Mr Bond 007
(őstag)

Nem fejlesztés, csak az intel befejezte a régebbi cpu gyártását, ezért az újabbakat már ezzel gyártják le. Ami viszont genyóság hogy árat is emeltek. :(((

(#23886) sbazsi válasza Madwe (#23882) üzenetére

sbazsi
(veterán)

winben bele tudok lépni a távoli mappába.
Igaz másik userrel, de megy.

ami mondjuk azért furcsa, mert erre a shared folderre csak ennek a usernek van read write engedélye
amivel épp beléptem, ott nincs sehol pipa. se a no accessnel, se a többinél.

(#23887) Madwe válasza sbazsi (#23886) üzenetére

Madwe
(veterán)

Akkor mégiscsak a jogosultságokkal van a gond:D usereknél is nézd meg a jogosultság kiosztást, a megosztási mappán is és az almappáin is

(#23888) sbazsi válasza Madwe (#23887) üzenetére

sbazsi
(veterán)

adott usernek van r/w engedélye az adott shared folderre. és az alkalmazások között a cloud station serverre.

a másik usernek a group permission miatt van hozzáférése.

(#23889) Patice válasza MrCsiT (#23883) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

:DDD

No, ilyet sem láttam még a Syno háza táján. Köszönjük az infót! :R

Szerintem.

(#23890) Valkűr

Valkűr
(őstag)

[link]

Samsung Galaxy S10+

(#23891) paizinho

paizinho
(tag)

Sziasztok !
Van valakinek tapasztalata 8 kamera SS-ben rögzítésével kapcsolatosan? Nem folyamatos felvétel lenne, hanem mozgásérzékeléssel. Melyik Syno-t javasolnátok?
Mellette kevés torrent és 2-3 TV-re stream is menne, időnként transzkódolva.
Köszönöm a segítségeteket.

(#23892) Halihólaci válasza Patice (#23872) üzenetére

Halihólaci
(tag)

A Syno-ban lévő vinyóra nem akarod átmásolni a tartalmakat?
2*1Tb ISO-m van...

Anroidos lejátszó kezeli a Sambát?
sajnos nem, és az NFS-t sem

DLNA + .iso nem jó barátok, tök mindegy milyen megosztás, amíg DLNA-val tallózod be, addig nem fog menni.
lejátssza, amit bemásolok a Syno video mappájába, de szeretném a külső HDD-ről bemásolás nélkül is.

"A DS Video-ban a lejátszáshoz hozzá lehet rendelni a KODI-t?" Ezt próbáld ki az Androidos lejátszón.
próbáltam, de sajnos nem tudom hogyan kell... ha vki tudja kérem segítsen, ez megoldana mindent! :-)

DS Video-val azért indul el, mert gondolom a NAS megpróbálja átkódolni, a képet megoldja változatlanul, de a hanggal párhuzamosan már nem bír.
Az enyém nem tud átkódolni, mostanában az AC3 sok helyről (pl MX Player) hiányzik, csak fel kell telepíteni.

Más megosztási protokollt kell választanod, amúgy az Androidos Kodi-ban nem lehet Samba, vagy NFS eléréssel felcsatolni a mappákat?
látja magát a synology-t, de az almappákat már nem.

(#23893) Halihólaci válasza Halihólaci (#23892) üzenetére

Halihólaci
(tag)

Közben megtaláltam (illetve remélem...), szóval ha vki androidos lejátszón Kodi-val szeretne a Syno-ra dugott külső HDD-ről ISO-t lejátszani: Synology-vezérlőpult-indexelési szolgáltatás-létrehozás megkeresni tallózással a HDD-t, elnevezni, indexelni.
Bejelöltem mindent, szóval videó-zene-képek indexelése, és máris megjelent a Kodi DNLA-s felületén minden módban az alapmappák mellett a külső HDD is.

(#23894) Borisz76

Borisz76
(veterán)

DSM 6.0-7321 Update 6

Hosszú tömött sorokban az újítások :)

[link]

Restart megvolt....robogunk tovább.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23895) sityak válasza paizinho (#23891) üzenetére

sityak
(tag)

7db FHD 15fps-t egy 710+ elvitt olyan 60-70% terheltségen
ez csak a felvétel, visszanézni és keresni már nem lehetett benne gyorsan

mindenképp valamilyen 4 magos cuccot vennék rá

http://legipanorama.hu

(#23896) Mezga Aladár

Mezga Aladár
(veterán)

Ha putty a használt kliens, akkor tudom használni olyan bejelentkezésre, ahol a névben á,é,ő,ú, van.
A Winspc-nél ez nem megy, rossz karaktert küld el a szervernek. Van esetleg valakinek ötlete, miként tudnám megoldani menjen Winspc-vel?

A legfelső sor mutatja h, a putty-val értelmezhetőek a magyar karakterek, a többi winspc és nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#23897) Mr Bond 007 válasza Mezga Aladár (#23896) üzenetére

Mr Bond 007
(őstag)

Van egy olyan opció hogy kényszerítse ki az utf-8 használatát a szervertől. Azt kéne letiltani. Ha úgy se jó, akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#23898) Mezga Aladár válasza Mr Bond 007 (#23897) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Erre gondolsz?

Semelyik opció nem jó.
Putty-nál akkor megy ha, utf-8 a kódolás.

(#23899) paizinho válasza sityak (#23895) üzenetére

paizinho
(tag)

Szia Sityak!
Köszönöm az infot. :R Jó kis terhelés. ;) Mellette volt esetleg torrent vagy TV stream?

(#23900) McAdam6

McAdam6
(tag)

A DS109+-om DSM 4.2-ére is adtak ki frissítést. Dicséretes.
De:
DSM 6: Nem tudom mountolni az encrypted könyvtáraimat... se jelszóval, de keyfilével. Azért ez durva... :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.