Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#23251) Tuomas válasza 33as (#23250) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Hú, hát én kb 2 hónap elteltével szedtem szét, és dőlt belőle a por, pedig még annyira nyitott helyen sincs :(

We were here

(#23252) BullZeye válasza 33as (#23250) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Messze elkerülném a 6-t ha tudtam volna előre milyen dolgokat változtatnak.

(#23253) kormi0312

kormi0312
(aktív tag)

Sziasztok!

Van egy DS213j-m és benne két darab különálló kötet: Kötet1 : 1db mappa (HD1) 3TB és Kötet2: több mappa (szintén 3TB)
Furcsáltam, hogy elfogyott a hely a Kötet1-en, azon csak HD filmek vannak..., azt írja hogy 20GB maradt...de amikor kilistáztatom a mappát hogy mennyi a foglalt terület, akkor 1.3TB-t mutat. Viszont amikor a kötetet tulajdonságait nézem, akkor ott 2.98GB foglalt területet mutat.

Ez hogyan lehet?

Köszi előre is!

(#23254) gbors válasza 33as (#23250) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Nekem is 115J van, és egyelőre pihentetem a 6.0-t.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#23255) kaviat válasza kormi0312 (#23253) üzenetére

kaviat
(tag)

download station ide dolgozik? vannak még aktív letöltéseid?

(#23256) kaciokos válasza gbors (#23254) üzenetére

kaciokos
(őstag)

Mintha valaki említette volna, hogy 5.2-es DSM-re is jönnek még biztonsági frissítések, ez tényleg így van? Mert akkor lehet, hogy én is passzolom a 6.0-t.

(#23257) kormi0312 válasza kaviat (#23255) üzenetére

kormi0312
(aktív tag)

a download station alapértelmezettnek a kötet1 van beállítva. de ha nem HD filmet töltök, akkor a kötet2-re rakom a letöltést a választási lehetőségeknél. Nincs aktív letöltésem, csak seed. De ekkora különbséget akkor sem értem, hogy hogyan lehet?! 1.3TB vs 2.98TB
a kötet2-n 2TB a foglalt terület, még az sem lehet , hogy összeadja a kettőt, mert az már többet tenne ki mint 3TB.
Régebben volt olyan, hogy addig nem vette ki a foglalási területből a fájlt (filmet) , amíg a download station-ből ki nem töröltem a hozzá tartozó torrentet, annak ellenére hogy a file station-el már töröltem a kötetről..de azóta figyelek erre, tehát ez nem lehet a baj.
DSM 6.0 van rajta.... esetleg vmi ötlet? :R

(#23258) Madwe válasza kormi0312 (#23257) üzenetére

Madwe
(veterán)

Amit seedelsz az mind ott van a kötet 1en egy rejtett mappában! Amikor kijelölöd h hova mentse, az egy másolat lesz! azt pl törölheted is, a seed addig megy amíg ki nem törlöd azt is. Tehát a seedjeit méretét ha összeadod gyanítom meglesz a hiányzó hely :D

(#23259) kormi0312 válasza Madwe (#23258) üzenetére

kormi0312
(aktív tag)

igen. teszt jelleggel letöltöttem egy 1GB torrentet és a tároláskezelőben látszott, hogy mindkét kötetből lefoglalta azt az 1GB-t.
hogyan tudom én azt a rejtett mappát látni / láttatni?
ha a kötet1 az alapértelmezett torrent mappa, akkor a kötet2-ről törölhetem az adatokat mert azok akkor csak másolatok? (mi értelme akkor a letöltési hely kiválasztásának?! )
vagy ha nem akarok ilyen bajt, akkor a két 3TB-s HDD-t RAID0-ba fűzve kellene használnom?!

(#23260) blackrulz válasza kormi0312 (#23259) üzenetére

blackrulz
(veterán)

azon a köteten amire a dm telepítve van, mindenképp csinál mentést róla.

nálad akkor szabadul fel a dm kötete alól a hely, ha a torrentet törlöd. ha azonos köteten tárolsz és ül a dm akkor nincs ilyen gond. vagy töröld a torrenteket gyakrabban, vagy ha kell seedben állnia sokáig, akkor szedd le a dsm-et és telepítsd a másik kötetre ahol eleve tárolnád őket.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#23261) gbors válasza kaciokos (#23256) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Hát, ezt sajna nem tudom...

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#23262) Madwe válasza kormi0312 (#23259) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ennek egyébként a logikája: a hely ahova kéred a letöltést, már általad használható, törölhető, szerkeszthető, átmozgatható, azt csinálsz vele amit akarsz. Ezt semmiképp ne töröld ameddig kell az adat, ezt használd fogyasztásra.

A rejtett mappa lényege, h ameddig megy a seed, addig érintetlen, nem mozhgatod/szerkeszted még véletlenül sem, ezért zavartalanul mehet a seed. Ameddig seedelned kell, addig ennek így is kell lennie. Amint megszünteted a seedet, az adott fájl is törlésre kerül.

Hátránya ennek az egésznek nyilván az, h ameddig seedelsz, addig dupla helyet foglal. De seedelni nem kell a végtelenségig:D

[ Szerkesztve ]

(#23263) AMDPista

AMDPista
(tag)

sziasztok,

NAS-on CLOUD STATION SERVER van telepítve, PC-re pedig CLOUD STATION DRIVE

kb 165 GB cuccot szinkronizáltam a NAS-sal és azt vettem észre, hogy olyan mintha 330 GB cuccot másolt volna
ahova másoltam oda pont 165 Gb ment, de a tároló azt mutatja, hogy ennek a duplája került felhasználásra

ötlet?

köszi

(#23264) tobias40

tobias40
(addikt)

Hi!

A NAS(212J) kamera progijában (SS-ben) nem tudom átállítani hogy a másik kötetre rögzítsen!
Van erre megoldás vagy csak arra tud rögzíteni amire települt az SS?
2 kamera van és mindkettőt átállítanám a "Kötet2-re" de csak a Kötet1-et ajánlja fel... :U

(#23265) Mr Bond 007 válasza AMDPista (#23263) üzenetére

Mr Bond 007
(őstag)

Árnyék másolatok/verziók nincsenek bekapcsolva? (nem tudom synology-nál mi a pontos neve)
Vagy esetleg rejtett könyvtár a download stationnek lásd #23262

[ Szerkesztve ]

(#23266) AMDPista válasza AMDPista (#23263) üzenetére

AMDPista
(tag)

a NAS home/cloudstation és a homes/cloudstation mappában is benne vannak a PC-ről mentett adatok

azt valahol be lehet állítani, hogy csak az egyik mappában legyen a mentés?

(#23267) Madwe válasza AMDPista (#23266) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ha adminként lépsz be, akkor látod csak a homes-ot! Minden home elem megtalálható ott, azaz ugyanoda mutat a homes/adminnév mint az admin home mappája. Ha jobban megnézed a homes/admin/cloudstation lesz a mappa pontos útja, nem homes/cloudstation.

Azért nagyobb a méret, mert több verziót tárol alapesetben egy fileból, s nem kapcsoltad ki. A nason kapcsold ki a cloud station serveren s nem fog duplikálni

[ Szerkesztve ]

(#23268) kaviat válasza kormi0312 (#23257) üzenetére

kaviat
(tag)

igen, erre gondoltam, hogy a felesleges seed-eket csapkodd ki. raid 0-t semmiképpen nem használnék, ha bármelyik diszk bukik viszi magával a másik tartalmát is. ha nem akarsz redundanciát (azaz nem annyira fontosak az adatok) akkor külön álló kötetekként használd a diszkeket és mondjuk az egyiken tárold a filmeket másikon a sorozatokat..

(#23269) rlazol válasza Patice (#23249) üzenetére

rlazol
(addikt)

elméletileg ez nagyon megnyugtató... :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23270) AMDPista válasza Madwe (#23267) üzenetére

AMDPista
(tag)

hogyan tudom kikapcsolni?

(#23271) balhmm válasza pikar (#23232) üzenetére

balhmm
(tag)

Szia!

Na elmondom nálam mi van! Kivettem egy működő zyxel 310-bol a hdd-t, mert eladtam a nast. Később jutott eszembe, hogy valamit nem mentettem le! Beraktam windows alá, de semmi program nem látta. Aztán beraktam linux alá, de semmi nem látta! Hoztam egy másik zyxel routert (326), de nem látja sehogy. Aztán most bedugtam egy qnap nasba az meg simán látja... Na ez mitől van?:)

(#23272) McSico

McSico
(aktív tag)

Kinéztem ezt a Cyber Power OR600ELCDRM1U szünetmentes tápegységet. A synology oldalán a kompatibilitási listán azt írják, hogy Vendor Recommended.
Tehát, ha jól értem akkor, rákötöm a nas-ra és megy minden probléma nélkül?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23273) Doky586

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kérdezném hogy filehivatkozást le lehet-e tölteni valami windowsos download managerrel úgy hogy megszakadás esetén ne kelljen újrakezdeni a teljes feltöltést hanem ott folytassa a letöltést ahol megszakadt?

Még nem próbáltam megszakítani, de kíváncsi vagyok folytatható-e vagy nem..

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

(#23274) Mr Bond 007 válasza rlazol (#23248) üzenetére

Mr Bond 007
(őstag)

Elvileg a Petyától meg pár titkosítós cucctól jobban védve vagy, mert nem fér hozzá a nas hdd-inek mbr szektorához. KATT

(#23275) kaviat válasza McSico (#23272) üzenetére

kaviat
(tag)

ha kompatibilis akkor csak elég rádugni. aztán a részleteket pedig be tudod állítani, hogy mikor mit csináljon.

(#23276) supercow

supercow
(őstag)

Sziasztok, szerintetek ez így egészséges? 3 db WD Red 4TB van SHR-ben, a középső csinálja. egyszer volt már rebuild, amikor nem tudta visszakapcsolni.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#23277) Mezga Aladár válasza supercow (#23276) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Ha a smart értékeket mutatnád lehet h., ki is derülne valami.

(#23278) supercow válasza Mezga Aladár (#23277) üzenetére

supercow
(őstag)

itt a smart, köszönöm a tippeket.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#23279) Mezga Aladár válasza supercow (#23278) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Rendben levőnek tűnik. Volt már itt hasonló, ott sem derült ki a probléma oka.

(#23280) crips15

crips15
(csendes tag)

Sziasztok,

napokban tervezek venni egy DS216J-t két db 2TB WD HDD-vel.
A kérdésem, hogy megoldható, hogy a "A" HDD-t 2db 1TB-os partícióra osztom, ezt teszem a "B" HDD-val és az "A" és "B" 1TB-os partícióját tükörmásolásra állítom (fontos fájlok biztonságos mentése) be a maradék 2x1TB meg szabadon használom?
Ha igen akkor a RAID 1 vagy a SHR-el csináljam?

Előre is köszönöm!

ÜDv, Crips

(#23281) Patice válasza crips15 (#23280) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nem kell ennyire túlbonyolítani.

Két külön kötetnek formázd, aztán csak időzítetten csinálj biztonsági másolatot a második kötetre.

Szerintem.

(#23282) crips15 válasza Patice (#23281) üzenetére

crips15
(csendes tag)

Igen köszönöm gondoltam erre is de valamiért megnyugtatóbb nekem a tükrözés. Akkor szerintetek megoldható?

Üdv, Crips

(#23283) Patice válasza crips15 (#23282) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Nem, ez nem egy D-Link. Itt ilyesmi nincs. :B

Ha tovább akarod növelni a biztonságot, akkor külső USB-s eszközre is beállíthatsz egy időzített, rendszeres mentést.

Vagy egy másik r-sync komaptibilis szerverre, ami akár más városban van.

Szerintem.

(#23284) atike

atike
(nagyúr)

Beleástam magam picit a logokba.

A dsm\var\log\messages-ben szemet szúrt, hogy tömve van ilyenekkel:

ápr 12 23:36:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:39:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:42:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:45:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:48:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:51:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:54:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 12 23:57:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:00:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:03:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:06:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:09:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:12:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:15:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:18:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:21:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:24:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:27:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:30:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:33:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump
ápr 13 00:36:01 DiskStation CROND: do_command.c:197 /usr/syno/sbin/syno_system_dump

Ezek után megnéztem az etc\crontab-ot amiben meg ez van:

#minute hour mday month wday who command
0 0 1 * * root /usr/syno/bin/syno_disk_health_record
0 0 * * 4 root /tmp/synoschedtask --run id=1
*/3 * * * * root /usr/syno/sbin/syno_system_dump

Az alsó sor alapján (és persze a messages-ben lévő log is ezt erősíti meg) 3 percenként meghívja ezt syno_system_dump dolgot...

Mi a bánat lehet ez?

(#23285) Chrys_ válasza supercow (#23276) üzenetére

Chrys_
(addikt)

Ilyen reconnection nálam nem volt, de az egyik 4TB-s HDD WD RED kiesett a kötetből kétszer is. Nem segített a PC-n formázás sem neki. A S.M.A.R.T. szerint teljesen rendben van a lemez. Vettem másikat bele, azóta semmi gond.

(#23286) kaviat

kaviat
(tag)

néha innen bentről a hivatalból ránézek a NAS-ra és ma látom, hogy a download station nem igazán frissíti a letöltéseket. a restart se segített, gondoltam újra indítom az egész vasat (web-ről, jobbra fent a fej ikonnál újraindítás). vártam, vártam aztán a synology.me-vel belépve az assistant indúlt el, mondván hogy diszkeket cseréltem vagy másik nasból raktam át (?), reinstall próbálja megtartani a beállításokat vagy daráljon és csak a diszkek tartamát tartsa meg? uhhh.. a 6-os : ((

egyszer élünk, a megtartósat vállasztottam. jött a körbe körbe forgó géza kb 15 - 20 perc után visszajött minden. első látásra megvannak a beállításaim is, az adatok is. csak az NZB könyvtárat kelledd eddig újra bekattogni. logot majd otthon fogok bogarászni este.

[ Szerkesztve ]

(#23287) rlazol válasza Mr Bond 007 (#23274) üzenetére

rlazol
(addikt)

köszi, ez volt a cél. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#23288) A_ScHuLcZ

A_ScHuLcZ
(addikt)

Sziasztok!

Be lehet valahogyan állítani, hogy a Photo Station ne az alapértelmezett /photo mappát használja, hanem egy bizonyos mappát?
A Control Panel / Indexed Files alatt hozzáadtam a kívánt mappát, és beállítottam, hogy photo-ként kezelje, a default /photo mappánál pedig kiszedtem a photo típus-t, de a Photo Station továbbra is a default mappát használja.

Hogyan lehet megváltoztatni ezt?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23289) McSico válasza kaviat (#23275) üzenetére

McSico
(aktív tag)

Okés.Akkor sima buli lesz ezek szerint. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23290) Patice

Patice
(Topikgazda)

DSM 5.2-5644 Update 8 elérhető.

Szerintem.

(#23291) claire78

claire78
(senior tag)

Üdv!
Ha egy kötetben van 3x3TB HDD, akkor abból az egyik kivehető, ha a tárolt adat kb. 4.5TB?
Valahogy csak megszeretném oldani, hogy a 3 HDD külön kötetként szerepeljen. Rájöttem, hogy semmi szükségem RAID kötetre. Egy negyedik HDD-re csinálok naponta kétszer biztonsági mentéseket.
Ha kitudnék venni egyet, akkor azt már egy külön kötetként berakva tudnám átmásolni a cuccot. Majd mivel már csak egy HDD-re való anyag maradna, akkor kitudnám venni a másodikat is.
De ez csak álom, ha jól gondolom..? :)

(#23292) Patice válasza claire78 (#23291) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

3x3TB összefűzve az Raid5 lesz, ami így azt jelenti, hogy kettő kapacitása a max. adat, egy kapacitása a paritás, így ha egyet kiveszel, akkor nyígni fog a DSM, hogy a tömb/kötet sérült, de a paritás miatt (ami minden lemezen van) használható marad a tömb. Elméletileg így működik, még sosem próbáltam. Max. ha nem használható a tömb, akkor visszarakod a harmadik vinyót.

Ha használható a tömb, akkor másik gépen formázd le a harmadik vinyót és úgy tedd vissza a NAS-ba, majd kötet létrehozás és teljes adatmentés. ezt csak úgy tudod megoldani, hogy mind a két HDD-t befogod mentésre, mert teljesen ki kell üríteni a RAID5 tömböt.

A maradék kettőből csak ezután tudsz két külön kötetet létrehozni, mert meg kell szüntetni a tömböt.

Szerintem.

(#23293) Chrys_ válasza Patice (#23292) üzenetére

Chrys_
(addikt)

4x3TB esetén van védelem 1 meghajtó kieséséig, 3 meghajtó esetén már nincs, de még működik a rendszer.

Tévedtem:
Nálam 4x4TB van, és kiesett 1 HDD, utána már nem eshet ki több. Viszont ha 0-ról van felépítve a rendszer, és csak 3 HDD kerül a RAID5-be, akkor tényleg úgy van, ahogy írod.

RAID-kalkulátor

[ Szerkesztve ]

(#23294) claire78 válasza Patice (#23292) üzenetére

claire78
(senior tag)

A kérdés csak az, hogy egy HDD kiesésekor a rendszer használható-e, vagy csak azután, miután pótolva lett a kiesett HDD.
Kiveszek egyet és kiderül. Délután próba. :)
Köszönöm. :R

(#23295) Mr Bond 007 válasza claire78 (#23294) üzenetére

Mr Bond 007
(őstag)

Hát sok értelme nem lenne ha használhatatlan lenne emiatt. :D Pont ez a lényege hogy nincs fennakadás ha megmurdel az egyik a háromból. Persze amíg nem cseréled a hibásat reklamál majd a ds mert nincs védelem ha még egy lemez kiesne.

[ Szerkesztve ]

(#23296) Aethel

Aethel
(tag)

Sziasztok!

Normális DiskStation DS115j -nél hogy a torrent kliense max ~6mb/sec-re képes felmászni? Vezetéken lóg egy 250-es neten. Az asztali gép simán húzza 20 körüli értékkel de a NAS csak 5-6 körül vakarózik ugyanazon torrenten.

(#23297) gbors válasza Aethel (#23296) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Reális kb., igen. Ill. ha be vagy lépve az admin felületbe, akkor a kilépéssel valamennyit fog gyorsulni.

(#23298) 33as válasza Aethel (#23296) üzenetére

33as
(senior tag)

Ja, ennyit tud a vas sajnos, ezért nekem eszembe se jutott, hogy letöltésre használjam! ;)

MacBook Pro , iPhone 7 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 2 XL , Osmo Pocket és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#23299) Mezga Aladár válasza 33as (#23298) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Bizony, nem élet az élet ha nem megy 20 MBps a letöltés. :)) :W
Big Face.

(#23300) Madwe válasza 33as (#23298) üzenetére

Madwe
(veterán)

Miért nem? A nas folyamat be van kapcsolva, alig fogyaszt, rss alapján pl automatikusan letölti a sorozatokat amiket nézek, ha munka közben eszembe jut h este megnézném az xy filmet 2 kattintás távolból s már szedi is... Miért baj h nem maxon szedi ha cserébe bármikor szedi s bárhol is vagy meg tudod mondani neki h mit szedjen?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.