Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Borisz76 válasza robi2333 (#22695) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelési központban :

Leállítod, majd újra elindítod.

Ellenözri a cuccokat és seedbe áll.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22702) Tamarel válasza Tuomas (#22700) üzenetére


Tamarel
senior tag

Azt nem árt tudnod, hogy ha nfs-el csatolod fel akkor a módosítások után mindig újra kell indexelni hogy a médiaszerver lekövesse. Samba egyből követi.

(#22703) partytime25 válasza Bobbacsi (#22691) üzenetére


partytime25
tag

... Még egy próbát csináltam rádugtam egy pendrive-t usb3 ra kiváncsi voltam mit csinál ott tolja neki rendesen. 110-115MB között... akkor csak a kötet vagy a HDD lesz a ludas hátha igy már tudsz vagy tud rá valaki mondani valamit...

(Röviden aki most csatlakozna be: giga lan nagy file átvitel 50-60MB akármit csinálok... viszont nasba dugott pendrivról megvan a 110MB...)

Mi a fenétől lehet lassu a HDD vagy rossz lenne a file rendszer , rossz valami beállításom vagy mi a túró valami bug?... több mint 1 éve szívok soha nem volt nagyobb sebességem még HDD ről....

Ha van valami tipp szívesen várom...

Köszi

:R

(#22704) Madwe válasza partytime25 (#22703) üzenetére


Madwe
nagyúr

Öregszik a hdd-d:D?

(#22705) Patice válasza partytime25 (#22703) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a LAN kábeledre gyanakodnék ezek után. Lehet, hogy a kapcsolatot gigásnak érzékeli minden oldalról minden eszköz (mert többet tud 100 Mbitnél), de egyszerűen nem képes többre a kábel.

Nekem volt már ilyen tapasztalatom. Cat5e kábel mindkettő, egyikkel 50-60 MB/s volt csak max. másikkal 80-100-ra is felment.

Hátha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22706) kaciokos válasza Patice (#22705) üzenetére


kaciokos
őstag

Lehet, de épp most írta, hogy pendrive használatával jó a sebesség pedig ugyanazon a kábelen megy.

(#22707) muranyig válasza muranyig (#22677) üzenetére


muranyig
tag

Tényleg visszaolvastam és semmi az én problémámra, ott tartok hogy az egészet kivágom a p*csába... ;] :(((
Ha rányomok az EZ-internet varázslóra, akkor azt dobja fel egyből, mielőtt még bármit csinálnék, hogy : "Nem állított be átjáró IP címet" Ez mi?
Miért ment eddig normálisan????

(#22708) Patice válasza kaciokos (#22706) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hja, csak azt a NAS-ba dugta...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22709) partytime25 válasza Patice (#22705) üzenetére


partytime25
tag

Köszi a kérdés-választ....

Kábelt kipróbáltam másikkal is de ugyan az meg akkor usb ről sem menne...

Próbálom már egy ideje külföldi fórumokon is amiket találtam kiprobáltam nagyobb MTU beálítással nason - pc hálokarin stb.... De semmi változás... Probáltam nas,vezérlőpult,fájlkezelésnél SMB 1-3 ig mindegyiknél ugyan ez. Mondjuk a pendrive NTFS a nason meg ext4 van de mondjuk szerintem ezt nem kéne hátrány legyen.. Valahol erre is találtam utalást hogy a win filerendszer meg nason ami van bugolt és valakinek 5-10MB nál nem ment többet végül legyalulta a NAS-t leformáztatta vele utánna hibátlan volt pedig semmit nem álított....
és ennyi a max.

Kicsit olyan érzésre mindha töredezett lenne a hdd baromira megy ezerrel és ennyi a max...

Ami még érdekes hogy a kötet kihasználtság felugrik 100% ahogy ez a 50-60MB körüli értéknél... pedig elvileg ez csak 50-60% terhelést jelent nem értem miért 100.

Még régi PC m nél volt ilyen defragoltam azt megtáltosodott , de az vagy 15 éve volt :)...

Ha van valami szívesen várom..

Köszi

(#22710) a.gabriel


a.gabriel
tag

Nekem is dettó ez a bajom, hogy nincs meg a kívánt átvitel.

DS1511+ DSM5XX

Mondjuk én végigmentem és beállítottam TC a lejjebb található szerint, és egy kicsivel gyorsabb (10-15%-al)

Full GigaBit rendszer, két gép Dell Office, és egy HP Workstaion amiben van 24GB ramdrive, és RevoDrive 350. + 2x 2TB raid0 (WD RE) szóval sávszéllességet tudják a gépek.

oprendszer win10 és win7

win 10 alatt mind a TC mind a intéző ugrál 110-72MB/s között. win7 ennél kevesebb

Szóval valahol máshol lehet nálam és másnál is a geb@sz, de hol? :F

A minőség az nem véletlen!

(#22711) muranyig válasza muranyig (#22707) üzenetére


muranyig
tag

vezérlőpult hálózati beállítások:





Tényleg nagyon megköszönném, ha valaki venné a fáradságot és ránézne. Köszi előre is! :R

(#22712) partytime25 válasza a.gabriel (#22710) üzenetére


partytime25
tag

Szia.

Ha egyszer jön egy isteni szikra dobj már egy privit mi volt... kb 1 éve szívok vele olvasgatok utána végigpróbálva mindent amit forumokon irnak.... de eddig sajna semmi :(..

Üdvözlet

(#22713) Patice válasza muranyig (#22711) üzenetére


Patice
Topikgazda

DNS kiszolgáló: 192.168.1.1

IP cím: 192.168.0.12

Így az életbe nem lesz neted, csak a routerig jutsz.

Én ezért szoktam ajánlani, hogy maradjon csak DHCP-n a hálózati kapcsolat és inkább routerből osztani normál tartományból fenntartott IP-t. :K

(Routerben MAC alapján hozzárendelhetsz a NAS-hoz egy IP-t a DHCP tartományból és akkor mindig azt kapja. Nekem több, mint 3 éve így van és no problem.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22714) a.gabriel


a.gabriel
tag

Patice

Syno DS1511+ LAN2 portját rá lehet venni, hogy közvetlenül egy network audioplayert (Logitech Transporter) tápláljon?

(vagy egy Audioquest Vodka RJ45 Lan kábelem) és ki szeretném hagyni a audio anyag jel útjából a router.

A network audioplayert tudom konfigurálni, ahogy akarom, illetve ahogy kellene.

A neten utána néztem, de még senki nem használta így.

Lehetséges ez?

A minőség az nem véletlen!

(#22715) Patice válasza a.gabriel (#22714) üzenetére


Patice
Topikgazda

A hálózati zenelejátszónak kell IP, amit általában a routertől kap, azaz a routeren futó DHCP szervertől.
Hogy úgy tudd összekötni, ahogy elképzelted, ahhoz a NAS-on kellene futnia a DHCP szervernek, azaz innentől kezdve a NAS-od látná el a routered feladatainak egy részét.

Nem lehetetlen megoldani, de jó hálózati konfiggal szerintem lehetséges.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22716) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
215jén beállítva Felhasználók közt egy új, ugyanazon a lan hálózaton lóg az illető, írás-olvasás engedélyezve neki az egyik mappán. Mégesm éri el win7 alól. Ha beírja az azonosítót, jelszót azt mondja nincs engedélye.
Mit kellene megnézni, miért nem jó?

F.K.T.

(#22717) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Nekem a DSM6.0-ra való frissítés óta az új torrentek "várakozás" állapotban maradnak. A régieket seedeli rendes, de újat nem akar elkezdeni letölteni. Már próbáltam a csomag eltávolítását és újra feltelepítését is, de nem hozott eredményt.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#22718) Patice válasza psg5 (#22716) üzenetére


Patice
Topikgazda

NAS restart volt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22719) kaciokos


kaciokos
őstag

Frissített valaki már DSM 6-ra, aki Transmission-t használ? Megy minden rendben?

(#22720) ratkaics válasza Patice (#22718) üzenetére


ratkaics
senior tag

Volt restart persze, többször is. (én a download station-t használom...)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#22721) Madwe válasza kaciokos (#22719) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kb minden második post arról szól h nem megy rendesen, ahol rendre írták h először nas restart kell s ha az se segít akkor le kell szedni s újra telepíteni, utána rendben megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#22722) partytime25 válasza ratkaics (#22720) üzenetére


partytime25
tag

... Igazság az ez olyan szivás mint ahogy én szívok a belső lan átviteli sebességgel 50-60MB/s ezért cseréltem le 215+ ra a 212+ - t de ennyit a régi vitt simán. Teljesen felesleges volt a csere ha nem jön rendbe.

Amúgy a DS működik rendesen nem csináltam semmilyen beállítást csak felraktam DSM 6.0 ot és magától frissítette a torrentek automatikusan seed be kerültek és működik , de egyik ismim is szív vele ha rájön akkor megosztom itt ha addig más nem teszi...

Üdv

(#22723) #29810560 válasza muranyig (#22707) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Nem állított be átjáró IP címet"

Nem meglepő módon:

Ezt azért írja ki, mert nem állítottál be átjáró címet. (A publikált képe(i)den is látszik.) Ergo a LAN-on kívül számára "nincs élet".

"az egészet kivágom a p*csába"

Kár lenne érte, mert Te nem állítottad be jól. A Synologynak/DSM-nek semmi baja.
... mivel nem DHCP-t használsz - ahogy Patice javasolta - és manuálisan állítottad be, de rosszul. :K

(#22724) partytime25


partytime25
tag

... Még annyi kérdésem lenne SSH -n eddig elértem root + password al.... Most a rendes felhasz névvel és jelszóval szintén elérem.... a root ezekszerint megszünt ami nem lenne baj csak amikor parancsot futtatok akkor mindig azt irja premmission denied ... pedig a sima HDD infot kértem meg szerettem volna nézni a kezdő szektort. Biztos átvariáltak valamit védelem szempontjából...

Esetleg erre valakinek valami?

:R

(#22725) Patice válasza partytime25 (#22724) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet a root most már "tíltva van" (nem tudod a jelszavát), és max. admin-nal lehet mókolni parancssorból, vagy más, admin jogú felhasználóval.

Szvsz. jogos lépés volt, ha tényleg ezt lépték meg, a hozzáértők szempontjából viszont hátrány.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22726) kaciokos válasza Patice (#22725) üzenetére


kaciokos
őstag

Húúú, az nem lenne jó, mert a Transmission indexelős megoldásomhoz kell a root felhasználó. Ezt meg tudná még valaki nézni, aki szokott a NAS-ra SSH-zni?

(#22721) Madwe - Igen, úgy általánosságban volt szó a külső csomagokról, de a Transmissiont konkrétan csak ebben az egy hozzászólásban említik, ahol meg pont nem lehet feltenni.

(#22727) #29810560 válasza Patice (#22713) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nincs baj a manuális beállítással sem, csak jól kell csinálni. ;)

Pedig aki NAS vásárlásra/üzemeltetésre adja a fejét annak akarja-nem akarja bele kell egy kicsit tanulnia, hogy legalább ellenőrizni tudja a beállításokat. Hiszen ez mégiscsak egy szerver. Hasonló bármely nagy szolgáltatóéhoz csak "kicsiben".

... de, láthatóan sokan nem értenek a hálózatbeállításokhoz. No, nekik kiváló a DHCP adta automatizmus.
... de, az adatokat/beállításokat értelmezni akkor is kell. Ezt sajnos nem lehet megúszni. Ez egy ilyen "szakma". :D

(#22728) Megane2000 válasza biker (#22694) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Huh ezek elég komoly kamerák :-)

(#22729) partytime25 válasza Patice (#22725) üzenetére


partytime25
tag

Valszeg megszűnt akkor a jóvilág... :(. Mert admin vagyok azzal léptem be sőt vissza aktiváltam az admin fiokot is annak is megvan a pass azzal is próbáltam de ugyanúgy premission denied :(....

Hátha lesz rá később valami mert jó volt azért ezt azt állítani...

(#22730) atike válasza Megane2000 (#22728) üzenetére


atike
nagyúr

:F

Szerk:
Értettem, hogy mire válaszoltál és a linkelt kamerák komoly mivoltát nem értettem. :) Nem rosszak, sőt, jobbak mint egy usb-s webkamera (akár HD-st is ha nézünk), de a komoly azért nem itt kezdődik. :) Otthoni viszonylatban sem.

[ Szerkesztve ]

(#22731) Megane2000 válasza atike (#22730) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Arra a kommentre válaszoltam ahol az ip kamera típust megadták.

(#22732) kaciokos válasza partytime25 (#22729) üzenetére


kaciokos
őstag

Nagyon nem értek a linuxhoz, ezért csak óvatosan a kövezéssel a terminológia vagy hozzá nem értés miatt, de meggugliztam a problémát, és lehet, hogy a sudo parancs a mi emberünk, aminek segítségével emelt szintű jogokat kaphat a felhasználó, amivel SSH-n beléptél, tipikusan az admin. Amennyire én értem, ha az admin felhasználónak joga van hozzá, és állítólag van, a "sudo mc" paranccsal indíthatsz mondjuk egy Midnight Commander-t emelt szintű jogokkal.

(#22733) partytime25 válasza kaciokos (#22732) üzenetére


partytime25
tag

Köszi az infót majd este hazaérek meglesem működik ééé...

:R

(#22734) genndy válasza kaciokos (#22732) üzenetére


genndy
addikt

Alapvetően jó, de még komolyabb, root jogot kap. Csak tudni kell hozzá a root jelszót is, mert azt rögtön a parancs után kérni fogja (az meg nem biztos hogy egyezik a (gyári) admin jelszóval - de meg lehet próbálni).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#22736) partytime25 válasza genndy (#22734) üzenetére


partytime25
tag

Elvileg az admin fiok jelszava jónak kellene lennie... legalább is 5.2 vel eddig ment root + admin jelszavával... de az most off ezért is kellenének jogok :)

igazat megvallva hdd alignment et szeretném ellenőrizni mert 1 év alatt kifogytam az átviteli sebesség próblémámat feltáró 5 letekből... de ezt még megpróbálnám ha nem lenne premission denied :)..

(#22737) kaciokos válasza partytime25 (#22736) üzenetére


kaciokos
őstag

Légyszi majd jelezz vissza, hogy működött-e. Köszi.

(#22738) Megane2000 válasza atike (#22730) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Közben ránéztem én is az ip-kamerákra és kicsit elvoltam tájolva. Ezek belépő szintű jó kamerák :)

(#22739) Tuomas


Tuomas
addikt

(#22740) partytime25 válasza kaciokos (#22737) üzenetére


partytime25
tag

Amint megnéztem megírom....

(#22741) Megane2000 válasza Tuomas (#22739) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Sajnos én is így tapasztaltam. Kár hogy ilyen lett.

(#22742) #29810560 válasza muranyig (#22711) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nos, nézzük az IPv4 beállítást. :)

DSM > Hálózat menüpont > Hálózati interfész tábla > katt a LAN interfészre > Szerkesztés gomb> IPv4 tábla

Szóval vagy:

Hálózati konfiguráció automatikus lekérdezése (DHCP) rádiógomb - ahogy Patice javasolta.

(További beállítások a routeren, hiszen a NAS onnan kapja a beállítási adatokat!)

... vagy:

Kézi konfigurálás használata rádiógomb

IP-cím: 192.168.y.x
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.y.1
DNS-kiszolgáló: 192.168.y.1

Beállítás alapértelmezett átjáróként: pipa

ahol,

y - hálózatot(LAN) jelző szám, általában 0 vagy 1. (A routerekben megadott IP cím, azaz a router IP címe az alapja. Ha valaki a routerben átírja a router IP címét és nem 1-re végződik akkor az átjárónál és a DNS kiszolgálónál szintén nem 1-et, hanem a router IP címének végződédsét kell írni, de ne tegyük, mert egy hálózatban a router/gateway általában az 1-es címet szokta kapni.)
x - a NAS-nak kiszemelt IP cím végződés (Nálad, a kép alapján 12.)
A DSN-kiszolgáló az Általános táblában manuálisan felülírható, pl. szolgáltatói DNS vagy Google DNS stb.
Az (alapértelmezett)átjáró lényegében a router IP címe. Alapból a DNS címe is a router címe, de mint írtam fentebb ez módosítható.

Pl. esetedben nagy valószínűséggel:

IP-cím: 192.168.0.12
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1
DNS-kiszolgáló: 192.168.0.1

(Feltételezve az IP címed alapján, hogy a hálózat azonosítója a 0 és a router címvégződése 1-es.)

(#22743) atike válasza #29810560 (#22742) üzenetére


atike
nagyúr

Sok olyan szolgáltatói eszköz van újabban, ahol nem .1 a vége az IP-nek, hanem .254... Új divat....

Szerk:
most nézem én is a képeket... :)

Mi indokolja az IPV6-ot? :F

[ Szerkesztve ]

(#22744) #29810560 válasza atike (#22743) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, mert általában a router/gateway a hálózat első (1-es) vagy utolsó (254-es) címe szokott lenni.

(A 255 nem használható, mert az a broadcast-ra (üzenetszórásra) fenntartott cím, így a 254-az utolsó/legmagasabb kiosztható cím egy privát 192.168.y.0 LAN-ban/hálózatban. A 0-s végződés jelzi magát a hálózatot. Egyet lefoglal a router, egyet a broadcast így marad 253 kiosztható cím.)

"Mi indokolja az IPV6-ot?"

Az, hogy elfogytak a publikus IPv4 címek.

(#22745) atike válasza #29810560 (#22744) üzenetére


atike
nagyúr

.....komoly belső hálózata lehet, ha elfogyott az IPV4.... :F

Tisztában vagyok a hálózat paramétereivel, köszi... :DDD

(#22746) Intelligencs

DSM6 alatt már nem lehet belépni a root userrel SSH-n. Helyette ezt lehet ha valamiért kell a root jog:

1. login as: admin
2. password: admin jelszó
3. sudo su
4. password: admin jelszó

Sajnos továbbra sem javították ki azt a hibát, hogy ha van az embernek titkosított shared folder-e, akkor a file indexing "lefagy". Csak a korábban már általam linkelt módszerrel lehet javítani, kézzel. :O

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#22747) #29810560 válasza atike (#22745) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt hiszem félreértetted. :)

Nem nekem fogyott el a publikus IPv4 címem hanem a szolgáltatóknak. Pl. a DIGI, Telekom egyre gyakrabban oszt az előfizetőknek NAT-olt IPv4 címet így ezek az ügyfelek kívülről nem érik el a belső hálón lévő eszközeiket IPv4-en, de IPv6-on elérhetik.

(#22748) atike válasza #29810560 (#22747) üzenetére


atike
nagyúr

Ja, így már értem, hogy mi volt a döntés mögött... De az eszközöknek van IPV4 és IPV6 címe is, és elvileg a router megoldja az átjárhatóságot közöttük. Szóval tisztán a szolgáltatói natolás miatt nem kell átállni. A felhozott példával élve a Telekomnál pld pont ingyen és bérmentve publikussá teszik a külső IP-t, csak az előfizetőnek fel kell hívni őket és 2 perc alatt be is állítják. És akkor már nem fog mindenféle Telekomos natoláson átmenni, és mindjárt elérhetővé is válik kívülről is. IPV4-en is.

(#22749) psg5 válasza Patice (#22718) üzenetére


psg5
veterán

Ha jól látom nem hozzám írtad a restartot? Vagy sima felhasználó beállításhoz is kellene?

F.K.T.

(#22750) Madwe válasza atike (#22748) üzenetére


Madwe
nagyúr

Normális helyeken meg kapásból nem natolt címeket osztanak ki :) Rosszabb helyeken meg nem tudnak nem natolt címeket adni, csak ipv6ban :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.