Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22801) rekop válasza partytime25 (#22795) üzenetére

rekop
(aktív tag)

Nálam így néz ki egy lemezzel:

(#22802) a.gabriel

a.gabriel
(tag)

Nekem ezt mutatja:

2.db WD Red 4TB SHR

[ Szerkesztve ]

A minőség az nem véletlen!

(#22803) a.gabriel

a.gabriel
(tag)

Nekem ezt mutatja írásba 100GB egybe másolásnál:

2.db WD Red 4TB SHR

[ Szerkesztve ]

A minőség az nem véletlen!

(#22804) tomi5244

tomi5244
(őstag)

Másolási sebességhez: volt róla már szó itt pár hete, hogy az egy magos procival ellátott Syno NASok jobban teljesítenek ezen a téren. Az op. rendszer valami oknál fogva így van optimalizálva.

(#22805) Dr.FantastiK válasza noorbertt (#22799) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

ha torlod a DS-bol akkor csak a torrent-et torli.
kulon kell, aztan.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22806) Dr.FantastiK válasza McSico (#22787) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

'' A Green-el én is leragadtam olyan 70 Megabájtnál. Elvileg a sima Red sem lehet gyorsabb ''

pedig DE :

Atom proci , dualcore , ds713+ ... :K
_

(#22807) partytime25 válasza Dr.FantastiK (#22806) üzenetére

partytime25
(tag)

Köszi a sok infot annyival elöbbre jutottam kevés embernek éri el a 100MB feletti értéket holott kéne menjen.
Azért kiváncsiságból kipróbálok majd egy gyorsabb HDD-t hogy azon mennyi múlik érdemes e vacakolni vele... kicsit azért elkeseredtem meg is hagyhattam volna a 212+ om egyedül torrentbe volt gyengébb mert file átvitelen nem segített a csere... de még próbálkozom nem adom fel azért :)....

Ha valamire jutok dobok üzit azért hátha....

:R

(#22808) partytime25

partytime25
(tag)

Azért a gyári adattól NAS olvasásba ez a 60MB körüli érték kicsit messze van..

. "Encrypted file transfer speeds for the DS215+ are 145 MB/s reading and 71 MB/s writing."

:W

(#22809) Dr.FantastiK válasza partytime25 (#22808) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

az a nagy baj, hogy ezek a 'gyari szutyok NAS''-ok mind, beleertve a +os verzakat is , mind harmatgyenge semmirenemjo alkatreszekbol vannak osszelapatolva !! :Y :W :W

soha a budos eletbe nem veszek en sem tobbet gyari NAS-t, mindenkinek azt ajalom hogy egy i3-as proci 4+ Gb Ram, megy egy joo alaplap ,, oszt csokolom = XPenology. :R

(#22810) vitezlejszlo válasza Dr.FantastiK (#22809) üzenetére

vitezlejszlo
(őstag)

Nekem OMV-vel egy hp40l is siman ir 120MB/sec-el raid5 lemezre, 2*1.5ghz valami kis amd-vel :)

(#22811) vitezlejszlo válasza partytime25 (#22808) üzenetére

vitezlejszlo
(őstag)

Probald ki az ftp-s letoltest is.

(#22812) Madwe válasza Dr.FantastiK (#22809) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ha nem számít a méret és a fogyasztás akkor hajrá. Ilyen adatok mellett egyébként pct se fogsz összetenni, s van akinél ez is szempont.

(#22813) bigdady válasza Mr. Janó (#22747) üzenetére

bigdady
(nagyúr)

Ipv6-ot csak ipv6-os eszkozrol ersz el. Mobilnet pl nem az Mo-on, nekem ezert kellett fix ip-t kernem a szolgaltatotol.

(#22814) bigdady válasza mixi80 (#22789) üzenetére

bigdady
(nagyúr)

En irtam a fejlesztonek kuldott egy beta verziot ami megy (iphone)

(#22815) Multibit válasza Dr.FantastiK (#22809) üzenetére

Multibit
(veterán)

Mielőtt megvetted a szutyok gyári NAS-t, már tudnod kellett, hogy semmirejó alkatrészekből épült (a gyártó nem csinált belőle titkot). "Természetesen" a PC az überfasza megoldás, máris tele a nadrágja az out-of-box NAS-ok, mediaplayereket gyártóinak ;]

(#22816) 0xY

0xY
(tag)

Sziasztok!

Ma vennék egy Synology DS215j NAS-t és szeretném CIFS-en, vagy DLNA-val elérni a rajta lévő filmeket a
TV-ről. Ez gondolom LAN-on keresztül nem probléma egy UE55J6200-as TV-nek, de kérlek erősítsetek meg.

Köszi!

(#22817) Multibit válasza 0xY (#22816) üzenetére

Multibit
(veterán)

Ha csak ennyi az elvárás vele szemben, akkor elég lesz.

(#22818) 0xY válasza Multibit (#22817) üzenetére

0xY
(tag)

köszi, egyelőre elakadtam azzal, hogy a TV-n nem találom azt a módszert amivel ki tudnám tallózni a NAS megosztását, magyarán el tudnék indítani egy filmet a TV távirányítóval..

(#22819) Megane2000 válasza 0xY (#22818) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Ha okos tv-d van akkor a DS Video alkalmazást szedd le.

(#22820) atike válasza 0xY (#22818) üzenetére

atike
(nagyúr)

Csinálj egy megosztott mappát a nason, pakold bele a filmeket amiket látni szeretnél. Csinálj egy usert a tévének, aminek van joga olvasni azt a megosztott mappát. A tévén legyen egy hálózatban a nassal, és vedd fel a megosztott mappát (név: diskstation, mappa: amit csináltál, user és pass szintén amit csináltál). Ezek után a tévével ki lehet tallózni azt a mappát és a tartalmát. Feltéve, ha okostévéd van... :DDD

(#22821) kaciokos válasza 0xY (#22818) üzenetére

kaciokos
(őstag)

Samu TV-k távirányítóján szokott lenni egy Source gomb. Nyomd meg, várj pár másodpercet, és ha jól van beállítva a NAS-on a DLNA, akkor pár másodperc múlva meg kell, hogy jelenjen a listában.

(#22822) Tuomas válasza 0xY (#22818) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

A legegyszerűbb szerintem a médiaszerver (DLNA) :U
Feltételezem a tv-n filmeket, videókat akarsz nézni, max képeket nézegetni, esetleg zenét lejátszani.
Médiaszervert feltelepíted nasra, megadod, hogy melyik mappákból akarsz indexelni és milyen jellegű fájlokat és máris nézhető, nem kell bonyolult beállításokkal babrálni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22823) Madwe válasza atike (#22820) üzenetére

Madwe
(veterán)

DLNA esetén semmit nem kell a tv-n bütykölni, saját hálón lát mindent minden jogosultsággal úgy h semmiféle azonosítás nem történt meg. Ha ez nem gond akkor sokkal egyszerübb megoldás :D

(#22824) spider23 válasza a.gabriel (#22803) üzenetére

spider23
(aktív tag)

Nézve ezeket a sebességeket akkor az enyém nagyon be van lassulva. :(

Ez gondolom NAS - GÉP - NAS utat jár be? Egyébként a gép gigabit lanon van összekötve a routeren keresztül a nassal. 213J és 1db 2Tb WD red van benne.
Egy wifis laptopon keresztül is ezt a sebességet hozza, mondjuk ez a DSM 6.0 frissítéssel nekem javult, mert eddig kb 5000kbyte/mp volt DSM 5.x-en wifi-n.

Vajon hol lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#22825) 0xY válasza Tuomas (#22822) üzenetére

0xY
(tag)

A Synology-n be tudom állítani a DLNA-t, remélem meg fog jelenni a TV-n a source-ok között utána. Ha igen, akkor probléma megoldva :)

(#22826) Madwe válasza spider23 (#22824) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ez bizony nas-gép -nas utat jár be, ilyenkor ez mindig lassabb lesz! Ha nason belül mozgatsz fileokat s nagyobb adatról van szó, érdemes a webes felületen kiadni a parancsot, mert ilyenkor nason belül megy az adat, nem pedig a routereden keresztül a gépre majd a gépről vissza, valamint a gépet akár ki is kapcsolhatod ilyenkor, hiszen a feladatot a nas intézi s mindenképp befejezi, míg a te esetedben mindenképp kell menjen a gép is amíg az eleve lassabb másolás tart :)

(#22827) spider23 válasza Madwe (#22826) üzenetére

spider23
(aktív tag)

Ez világos, de akkor másnak miért 70.000 -el megy NAS-ról GÉP-re?

Nekem ilyen NAS-ról GÉP-re másolás, kicsivel gyorsabb csak mint NAS-GÉP-NAS: :(

[ Szerkesztve ]

(#22828) Tuomas válasza 0xY (#22825) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Szokott vele probléma lenni, legalábbis 5-ös dsm alatt. Probléma alatt azt értem, hogy nem mindig indexelte azokat a mappákat amiket beállítottál. A trükk az, hogy ami meg van adva, mit indexeljen, azt mind törölni kell, és újra felvenni, ekkor egy újraindexelést nyomni neki és ilyenkor működni szokott. Magától nem romlik el, ez nálam csak akkor jelentkezett, amikor új indexelendő mappát állítottál be. :)

We were here

(#22829) Dr.FantastiK válasza Multibit (#22815) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

'' hogy semmirejó alkatrészekből épült (a gyártó nem csinált belőle titkot). ''

viszont az igaz hogy tulfenyezik mindig ezeket a ketyereket, mondvan hogy Virtualizalasra is huu de alkalmasak ,, es azonkivul mennyi 'task' tudnak vegrehajtani egyszerre , meg milyen gyorsak ,, ;] ...

persze, egy Atom vagy egy Celeron procival meg 2-4 gb Ram -al virtualizalni ?? :DDD :DDD

marhasag.!

[ Szerkesztve ]

(#22830) 0xY válasza Tuomas (#22828) üzenetére

0xY
(tag)

köszi, figyelni fogok rá és egyből 6-os verzióval kezdem :)

(#22831) Tuomas válasza 0xY (#22830) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Nem kizárt, hogy megmaradt a hiba, nem tudom, még nem teszteltem az alatt. :) De ha beleütközöl, már tudni fogod mi a teendő ;)

We were here

(#22832) Madwe válasza spider23 (#22827) üzenetére

Madwe
(veterán)

Sokminden megfoghatja, pl hálókártya, ethernet kábel, router, nasod hddje nem valami jó pl. Célszerű ezeket kizárni: pl másik géppel kábelesen kipróbálni, majd másik kábelekkel kipróbálni (mind gép-router mind router-nas!) aztán másik router s másik hdd-vel is érdemes megnézni mit tud. Persze ha ezek nincsenek nálad felesben s havertól se tudsz kölcsönözni, akkor kicsit meg vagy lőve... Milyen hdd van a nasban s mennyi idős?

(#22833) MrCsiT válasza partytime25 (#22761) üzenetére

MrCsiT
(őstag)

Ezt a hozzászólásomat tudom javasolni átolvasásra.

Annyival ki tudom egészíteni - szintén tapasztalat - hogy érzésre kb. 30-40%-al gyorsult az egész DSM 5.x rendszer, amikor 7200-as fordulatú lemezzel próbáltam a NAS-t. A RED-ed visszafogják. Ezen a ponton, vagy el kell fogadni, hogy az eszköz főleg nem a sok-sok másolásról, hanem a tárolásról szól, vagy, lehet venni 7200-at pörgő lemezt, és ha van pénz bőven, akkor ez a 7200-as lemez lehet pl. az 5 év garanciával forgalmazott RED PRO széria tagja. (amivel semmi gond, azt kivéve, hogy egy 2TB-s ára kb. megegyezik egy 4TB-s nem-PRO RED árával. :DDD )

SSD alkalmazása a korábbi teszt szerint, már nem hozott számottevő sebességelőnyt a 7200-as fordulatú lemezekhez képest. Jelenleg a Raid1-et megszüntettem

( - rájöttem ( / olvastam, többek között, itt, a topicban), hogy otthonra, a fontos adatokat egy ütemezett másolási feladattal, tökéletesen tudom szinkronizálni egy 2 lemezes NAS esetén, a 2 db, teljesen különálló lemezként felvett HDD között, és tárhelyben pedig dupla annyi, mint a Raid1-el. Természetesen, így 1-1 lemez kiesése esetén, a nem fontos adatokból lehet vesztésem, de pótolható anyagoknál az nem érdekel, így - )

külön lemezként kezeltem a 2 HDD-t.

Majd írj, hogy ezekből az infókból valami, segített-e Neked.

update: DSM 6.0 alatt, még nem igazán nézegettem másolási értékeket. (jelenleg egy DS115 1 lemezes eszközöm van.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22834) spider23 válasza Madwe (#22832) üzenetére

spider23
(aktív tag)

Ezt írtam az előbb: 213J és 1db 2Tb WD red van benne. KB egyébként 2éves. Szerintem nem rossz az azért.

(#22835) Patice

Patice
(Topikgazda)

Srácok!

Ehhez az olvasási/írási értékek problémához eszembe jutott valami: kinek mennyire van tele a HDD-je?

Olvastam valahol, hogy Ext4 esetében minél jobban tele van, annál inkább lassul, mivel eleve "töredezetten" rakja rá az adatokat (kvázi szétszórja), ezért nem lehet és nem is kell töredezettség mentesíteni az ilyen típusú kötetet.

+ ott van az egy vs. két magos történet, lehet hogy régebbi DSM-en még nincs optimalizálva a fájlátvitel több magra.

DSM 6.0 talán hoz majd ebben is változást. Remélem.

Otthon ránézek majd már én is, hogy mit mutatnak a 3TB RED-ek DS213-assal kb. 90% körüli telítettséggel, gigás hálón, SSD-vel. :K

Szerintem.

(#22836) P1eTr0 válasza Patice (#22835) üzenetére

P1eTr0
(tag)

A kérdés jó és engem is érdekelne (a telítettség/sebesség témában).
Nekem most 98%-on van tele a kötet (igen, elszaladt velem a ló...) és eléggé lassan érem el a NAS-t hálózaton keresztül. Nekem az tűnt fel, hogy ha sok a file egy mappában, akkor lassaban tölt be (a listázásra gondolok). Egyébként ha pl. filmet nézek róla, ha egyszer elindult, akkor nem akad meg. Kérdés, hogy a NAS kevés hozzá, vagy tényleg kell a hely?

Jelenleg egy 411j-t használok, de mostanában tervezek vinyókat cserélni benne, illetve gondolkodom egy újabb típus (több memória, gyorsabb proci, stb.) beszerzésén is. Jó kis móka lesz "költözni"...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22837) spider23

spider23
(aktív tag)

Van arra lehetőség hogy a Transmission letöltési mappáját hozzáadni a médi szerverhez hogy pl a videókat indexelje és ne kelljen átmásolnom másik mappába ha a tv-n meg akarom nézni?!

Közben nézem hogy Média Indexelésnél hozzá tudom adni a download - torrent mappát ahol látom is hogy ott vannak a letöltött torrent fileok, de mikor hozzáadom és menteni akarom akkor kiírja hogy mappa nem létezik. :Y mit lehet ezzel kezdeni?

(#22838) Megane2000

Megane2000
(aktív tag)

Eddig netdriveon használtam a Nast webdav eléréssel. A dsn6 óta nem érem el webdavon keresztül csak ftp-n. Mi változott?

(#22839) Tamarel válasza Patice (#22835) üzenetére

Tamarel
(aktív tag)

Fordítva...
Az ext4 egy blokkban írja a fájlokat, ezért nincs töredezettség-mentesítés funkció. Ha már tele a lemez és nem tudja ezt megtenni, akkor kényszerűségből töredezett lesz.

(#22840) atike válasza Madwe (#22823) üzenetére

atike
(nagyúr)

....és mi lesz a feliratokkal? :U

(#22841) Tuomas válasza Megane2000 (#22838) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Lett külön webdav szerver csomag, azt letöltötted? Nekem úgy működött.

Hozzászólok én is a sebességes témához: az nem lehet, hogy a másolási sebesség függ attól is, hogy milyen fájlrendszerről másoljátok a fájlokat? :U Vagy ez nem befolyásolja?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22842) Madwe válasza atike (#22840) üzenetére

Madwe
(veterán)

Hát az megy kb mindennel plexen kívül tudtommal, pl serviio-val...

(#22843) partytime25 válasza MrCsiT (#22833) üzenetére

partytime25
(tag)

Rendben köszi a sok infót mindenkinek hátvégén bedobom a 7200 próbából javít e a dolgon kiváncsi leszek....

Majd megosztom...

Amugy ha SHR kötet van tükörbe és kiszedem elsőt betolom helyére az üres 7200 elvileg magától visszamásolja a 2 esről ugyi? (gondolom pár ora :) )

(#22844) partytime25 válasza vitezlejszlo (#22811) üzenetére

partytime25
(tag)

... vitezlejszlo kipróbáltam FTP-t is tegnap este érték ugyan az bár néha felment 55-70 re is , de itt ezekszernit nem a titkositás protokoll páros a gond hanem olyan mintha nem tudna több adatot tolni a HDD....

Csak kérdem én írni miért tud rá 80MB körül olvasni meg csak átlag 55-60MB... pedig elvileg az az egyszerűbb müvelet neki :)

Ez itt a furi...

Azért köszi a infokat...

[ Szerkesztve ]

(#22845) atike válasza Madwe (#22842) üzenetére

atike
(nagyúr)

Nekem nem ment, de akkor hátha megoldott immár.

Ja, én mondjuk például egy MKV fileban lévő feliratsávra gondoltam. Film elindul és feliratsávot nem lehetett megjeleníteni nem hogy választani, hogy angol vagy magyar legyen... :)

(#22846) partytime25 válasza Dr.FantastiK (#22809) üzenetére

partytime25
(tag)

.. Itt a fő probléma nem is az milyen a hardver benne mert mindenki el tudja donteni leírás alapján kinek mire van szüksége a dühítő az egészben azt hogy amit leírnak nem feltétlen tudja.

Veszek egy gti feltupirozott golfot mondván ha nyomod neki nagyon megy ám de közbe csak egy 1.2 motor van benne majd visszamész hogy ez nem igazán megy ... erre nem jol nyomod a gázt ja OK :))

Ja és természetesen jár hozzá egy 500W P.M.P.O teljesítményű hangszoró is ami igazábol valósan csak 20W os de elvileg tudja az 500W ot is zeneibe :F .

Ja amúgy a NAS is csak azért lassú mert a hálózati feszültség nálam csak 219V és a gyári adatok 220V feletti fesz esetén értendőek... :DD

További szép NAS olást.

(#22847) Madwe válasza partytime25 (#22846) üzenetére

Madwe
(veterán)

ITban ez a bevett mindenhol, pl veszel egy laptopot ami gyári körülmények között megadott érték szerint 10 órát megy akkuról, nálad meg 3at ha kibír úgy h semmi se fut rajta s minimumon van a kijelző kb :D Mellesleg gondolhatod h tudja kb nagyságrendben amit leírtak, mikor rendre többen jeleztük h nekünk bizony ahoz közeli értékek jöttek ki, ergo képes rá, máshol van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#22848) Megane2000 válasza Tuomas (#22841) üzenetére

Megane2000
(aktív tag)

Megnézem. A portok ugyan azok maradtak?

Szerk: fel vab telepítve de nem megy. Nem állítottam semmit csak dsm6-ra lett frissítve és nem megy azóta ami 5-ön ment.

[ Szerkesztve ]

(#22849) Tuomas válasza Megane2000 (#22848) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Portokat tudod állítani :) Én megadtam neki másikat, nem azt, amin keresztül a DS felületet elérem. Természetesen routerbe annak is nyitni kell

We were here

(#22850) atike válasza Madwe (#22842) üzenetére

atike
(nagyúr)

Na igen, belegondolva hangsáv választás sem ment... :U

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.