Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Borisz76 válasza Essejó (#22199) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne harapd le a fejét....

A kalkulátor - szerintem - NEM veszi figyelembe a hozzáadás sorrendjét !!!

Idéznék az SHR leírásából :

"Elfogad egy már létrehozott SHR-kötet kisebb kapacitású meghajtókat?
Feltételezzük, hogy SHR-kötete 1 TB-os meghajtókra épül. A régi meghajtók cseréjéhez vagy új meghajtók hozzáadásához legalább 1 TB-os meghajtókat kell használnia. Kisebb (pl. 500 GB-os) meghajtó nem adható hozzá a meglévő SHR (vagy hagyományos RAID) kötethez. Még ha hozzá is adta a kisebb meghajtót a kötethez, a tárhelye nem lesz használható."

Mod :

Ha kiveszi az összes lemezt...és 2TB HDD be :
Az után megint "bukta" a 3 db 1.5 TB lemez behelyezése....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22202) Madwe válasza Essejó (#22199) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert a kalkulátor nem bővítési kalkulátor, hanem csak sima setup kalkuklátor, bővítéshez szigorúbb szabályok vannak, amit meg is válaszolt a saját kérdésében :) A hangnemeken kicsit finomítanék a helyetekben, ez szakmai topik, nem kell személyeskedni sztem.

(#22200) Essejó A 1.5öst ki majd 2-est a helyére elmélet az, h a 1.5ös helyét veszi át a 2es, nem bővítés ez, hanem csere. Pl ha lehal az egyik 1.5öse, annak helyére 1.5öst tehet vissza, hiába van 3as is benne. Ez így talán működhet is, de több tárhelye mondjuk ettől ugyanúgy nem lesz, szóval nem sok értelmét látom. Ahoz h több tárhelye legyen mindenképp bővíteni kell, esetleg mindegyik 1.5öst lecserélni nagyobbra...

Külön kell venni a setupot, cserét és bővítést, mert más szabályok vonatkoznak mindegyikre!

[ Szerkesztve ]

(#22203) #56573440 válasza Essejó (#22200) üzenetére


#56573440
törölt tag

kötet bővítésnél a vinyót amit hozzá adsz szól is hogy formázni fogja

(#22204) Essejó válasza Madwe (#22202) üzenetére


Essejó
veterán

Ok . Ezt aláírom, de egy megoldás még akkor is van. Berakja és mint önálló védelem nélküli kötetet (lemezt) használja. Vagy ez sem működik?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22205) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Dsm 6 mikor jön? :)

(#22206) MrCsiT válasza Patice (#22195) üzenetére


MrCsiT
addikt

Maximálisan egyetértek veled , ám azt csak leírom, hogy a dyndns.hu DDNS szolgáltatásával harmadannyi idő alatt érem el a NAS-t távolról, mintha synology.me-s címet használnék. :K

Megane2000: már kint van az RC, így 3-4 hónap múlva, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22207) #56573440 válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


#56573440
törölt tag

én mivel már évek óta noip-t használok nem is volt gondolkozás hogy mi legyen, egyből azt löktem fel, eddig szintén simán és probléma nélkül megy ahogy ez előtt is. ha valakinek nem jön be egy ddns szolgáltatás 3 klikk váltani, szerencsére alternatíva mint égen a csillag. :B

(#22208) SYMLY


SYMLY
csendes tag

Üdv Synosok!

Probálgattam eJabberd et telepíteni a synora fel is megy frankón be is tudok lépni a web es admin felületre de rá csatlakozni már sehogy nem tudok se géppel se telefonnal.

ha valakinek sikerült már csinálni jabber el vagy mással belső lan os messenger servert az megoszthatná velem

kösz kösz

(#22209) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne.
2 napja vettem 2db. Wd Red 3TB HDD-t, és a mellékelt képen látható érték aggaszt kicsit.
Az egyik HDD-n Nulla az érték a másikon 5933 :F
Kell aggódnom, vagy ez teljesen normális hogy ekkora eltérés van két azonos HDD között?

[ Szerkesztve ]

(#22210) Quentin82 válasza kaciokos (#22150) üzenetére


Quentin82
csendes újonc

Igen, az van beállítva. hogy bármelyik kiadótól engedélyezze a csomagok telepítését.

De sajnos folyton ezt kapom:

(#22211) lajos75 válasza Quentin82 (#22210) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam így van beírva

(#22212) Quentin82 válasza lajos75 (#22211) üzenetére


Quentin82
csendes újonc

úgy is próbáltam, nem veszi be valamiért

(#22213) tomi5244 válasza Quentin82 (#22212) üzenetére


tomi5244
őstag

"bármelyik kiadótól engedélyezze a csomagok telepítését"

Nálam se akarta először, utána volt egy NAS restart utána benyelte a linket :) Ha ezen is túl vagy és még így se jó, akkor nincs ötletem.

(#22214) Proxy2 válasza Quentin82 (#22212) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Most adtam hizzá a sajátomon így: http://packages.synocommunity.com/
Kell a végén is a per jel!

Mindenjót!

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#22215) Megane2000 válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Na az még odébb van akkor.. Nembaj jó a jelenlegi is :)

(#22216) Patice válasza lajos75 (#22209) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem gáz, hogy az egyiknél még nulla az az érték.

Ha jól rémlik ezek átlag értékek és ms-ban vannak megadva, azaz 5,9 másodperc alatt pörög föl teljes fordulatra. A másiknál nem tudom miért nulla még, lehet, kell majd még pár start/stop, hogy tudjon átlagolni és értéket mutatni.

Esetleg futtathatsz rövid S.M.A.R.T. tesztet, ha zavar.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22217) istvan170


istvan170
aktív tag

Rákerestem a hibernálás/automatikus kikapcsolás lehetőségekre a topicban. Mi az aktuális nézet, ér bármelyik annyit, hogy terheljem vele a merevlemezeket, vagy jobban járok, ha nem használom. A hibernálás mondjuk jó lenne, ha az OSX alatt levő programok nem adnák fel hamarabb a hozzáférési igényt, mint ahogy éled a NAS. Mert így csak a szívás van vele. Se a Plex, se az Audirvana nem indítja el a fájlokat, egyedül a Finder képes normálisan éleszteni a hdd-ket és utána működnek az említett programok. (DS 216 play)
A kikapcsolást meg éjszakára időzítem, nagyjából éjféltől nyolcig, de nem tudom, hogy van-e értelme. :F

(#22218) kaciokos válasza istvan170 (#22217) üzenetére


kaciokos
őstag

Épp most futottam ezzel pár kört. A vélemények megoszlanak arról, hogy mi árt jobban a HDD-nek, ha folyamatosan megy, vagy ha naponta párszor leáll, szerintem az arányokon múlik. Pár hétig teszteltem, hogy különböző használat mellett (pl. torrent be/ki) mennyit futnak a lemezeim, és hányszor állnak le naponta, ezt a SMART adatokból ki lehet olvasni.

Az én esetemben bekapcsolt torrent esetén naponta 2-3 alkalommal álltak le a lemezek, és napi 20 órát futottak. Ez szerintem nem túl sok pihenőidő, és ahhoz képest sok indulás, szóval letiltottam a HDD hibernálást, mennek a diszkek folyamatosan.

A NAS leállítás jó lehet olyan szempontból, hogy fix leállási idő a diszkeknek csupán napi egy indulással, de nem vagyok biztos benne, hogy ettől nőne az élettartamuk.

(#22219) Patice válasza istvan170 (#22217) üzenetére


Patice
Topikgazda

WOL/hibernálás szvsz. akkor jó, ha olyan rendszerekkel/appokkal használjuk a NAS-t ami tényleg csak az időleges elérhetőséget kívánják meg.

Az időzített ki-/bekapcsolás már egy kicsit nagyobb szabadságot ad, ha még jobban akarunk spórolni a villanyszámlán, pl. éjszaka ne menjen, nap közben meg bekapcsol automatikusan, amikor várhatóan a többi gép/rendszer el akarja érni. Nem tudom mennyi energia ez így havonta, de nem lehet olyan sok.

Az állandó bekapcsolva tartás az meg kb. az amire ezek ki vannak találva, így sem esznek sokat, és állandóan elérhető a tartalom.

Én ez utóbbit használom, mert nekem megy 24/7 a torrent és mellette minden más, nap közben fájlmegosztás, éjszaka biztonsági mentés, így mindig van mit csinálnia a NAS-nak, és erre van elég ideje is. Én probléma nélkül üzemeltetem így a NAS-omat már 3,5 éve. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22220) istvan170


istvan170
aktív tag

Köszi, igazából az a kérdés, hogy mondjuk a napi 8 óra kikapcsolás ér-e annyit, hogy hamarabb tönkre menjenek a hdd-k. Bár gondolom a napi egyet kibírják minden gond nélkül szinte bármeddig. Meg az enyémek úgyse csinálnak éjjel semmi különöset, napi 16 óra is sok a mentésekre meg a torrentre. Hibernálás akkor felejtős. Kényelmetlen is, meg a villanyszámlának se számít igazán.
Esetleg 216playre rakott valaki plexet? Csak mert elvileg nem támogatott, de én egy támogatott nas-ról költöztem és nekem azóta is megy. Viszont írja, hogy elérhető valami frissítés, az viszont nem megy fel.
Ha most leszedném a plexet, akkor szerintetek nem tudnám visszatenni?

(#22221) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan dvb-c tuner, amit kezel pl egy ds212? Ha nem, akkor conaxos dvb-t esetleg?

(#22222) Varszegig válasza Ranger^41 (#22221) üzenetére


Varszegig
veterán

DVBLogic weboldalán nézz szét, ott van tuner is, ami kompatibilis.

(#22223) nasújonc


nasújonc
újonc

Sziasztok

Most vettem nem rég egy DS215J NAS-t. Már elég sok mindent kipróbáltam,
Az ncore-ról töltöttem le filmeket, de sajnos a filmek letöltése után a feltöltés nem indul el, és még nem tudtam vissza seedelni a filmeket. :W
Mit kell beállítanom, hogy menjen?
Tud valaki ebben segíteni?
Nagyon megköszönném.

(#22224) Bobbacsi válasza nasújonc (#22223) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Így van beállítva a DS (ha azt használod) : (#21156)

[ Szerkesztve ]

(#22225) Megane2000 válasza nasújonc (#22223) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Egyrészt a teljes torrentet toltsd le, ne vedd ki a samplet. Egy uj torrenntel tesztelj amit feltesznek es viszonylag kevesen seedelik de sokan toltik le. Ha nem megy akkor egy kulon portot engedelyezz a routeren es allitsd be a ds download kliensnel, igy aktiv mosba kerulsz.

(#22226) crissprivat válasza Megane2000 (#22225) üzenetére


crissprivat
senior tag

"Egyrészt a teljes torrentet toltsd le, ne vedd ki a samplet."
Sosem töltöm le a samplet,mégis seedelek vissza gond nélkül.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#22227) Sanya


Sanya
nagyúr

lets encrypttel írt már alá valaki synology.me-s címet?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22228) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok

Másnál is gond van synology.me ddns címmel, eddig tökéletesen működött, viszont 2 napja kukás.
Állandóan lekapcsolódik.
És ha szar melyikre lenne érdemes regisztrálni? /nem ismerem őket, mióta megvan a syno, csak a .me-t használtam.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22229) Mezga Aladár válasza AtaWrc (#22228) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam utolsó oprendszer és familyds.com cím, tökéletesen megy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22230) AtaWrc válasza Mezga Aladár (#22229) üzenetére


AtaWrc
tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#22231) Doky586 válasza Mezga Aladár (#22229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivan..?? Bort iszol és vizet prédikálsz..?

Neked a synology.me az ami szerinted tökéletes..

AtaWrc: én xxxx.noip.me címet használok. (ingyenes és megbízható nálam)

[ Szerkesztve ]

(#22232) chemand


chemand
tag

Segítséget kérek!
Sehogyan sem tudom úgy beállítani a DSM-et, hogy az Rpi2 NFS protokollon tudjon kapcsolódjon a NAS-hoz. Van egy HTPC fix IP-vel, Openelec-cel, az tökéletesen működik NFS-sel már rég óta. Most egy Rpi2 is került a családba, az is fix IP-t kapott meg OE-et, de addig jutok, hogy amikor szeretnék fájlokat felvenni a mediatárba akkor látja a NAS ip címét (192.168.2.101) de a megosztott mappákba belépni már nem tudok. A HTPC-n ez jól működik. :F
Ti hogyan állítottátok be az NFS megosztás(oka)t a DSM-ben?
Vajon mi lehet a gond, hiszen a HTPC-vel működik, a kis Raspberry-vel pedig nem. :O

[ Szerkesztve ]

(#22233) AtaWrc válasza Doky586 (#22231) üzenetére


AtaWrc
tag

Eddig nekem sem volt gondom vele, 2 napja b@sz@kszik.

Köszi a tippet

(#22234) Mezga Aladár válasza Doky586 (#22231) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te állandóan arról pampogsz h., szar a syno ddns szolgáltatása. Szerinted a familyds.com cím kié??
A synology-é!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22235) Essejó válasza Mezga Aladár (#22234) üzenetére


Essejó
veterán

Azért valami gond csak van vele:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22236) Mezga Aladár válasza Essejó (#22235) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez fájdalmas volt. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22237) Doky586 válasza Mezga Aladár (#22234) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az volt a kérdése hogy a synology.me ddns cím helyett melyikre lenne érdemes regisztrálni? Erre te azt feleled hogy ugyanarra.. :F (csak más előtaggal) :C

Még hogy én vagyok elfogult.... Neked meg fura elképzelésed van a segítségnyújtásról....

(#22238) Essejó válasza Mezga Aladár (#22236) üzenetére


Essejó
veterán

Azért valahogy csak oda kéne jutni egy reg erejéig nem?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22239) AtaWrc válasza Essejó (#22235) üzenetére


AtaWrc
tag

Valami gond van nálam is ezt írja ki:

[link]

(#22240) Multibit válasza AtaWrc (#22233) üzenetére


Multibit
veterán

2 napja b@sz@kszik
Nálam minden rendben (tudom, ez téged nem vigasztal):

(#22241) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Azt hogyan tudnám megoldani hogy a Video Station-ban a Sample videók üres borítója ne jelenjen meg :F

(#22242) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok!

A héten beszereztem egy Synology RT1900AC-t és érdekelne, hogy másnak is vannak-e tapasztalatai,
esetleg kérdései az SRM vs. DSM-el kapcsoltban.

Előtte DS112j-t használtam, ezt "váltotta" a Router.

(#22243) AtaWrc válasza Multibit (#22240) üzenetére


AtaWrc
tag

Ezt nem értem, most elsőre csatlakozott :W
Lehet hogy náluk volt valami gond? :Y
Még nem próbálkoztam másik ddns-el

[ Szerkesztve ]

(#22244) Blaise válasza Semin (#22242) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, teljesen korrekt AC-s router és minimal NAS kombó egyben.

(#22245) claire78 válasza lajos75 (#22241) üzenetére


claire78
senior tag

Nem szeded le a sample-ket. ;)

(#22246) mremil válasza Semin (#22242) üzenetére


mremil
csendes tag

Most szereztem be egyet a munkahelyemre.
Teszi a dolgát, bár nekem hiányzik belőle a port alapú sávszélesség szabályozás.

(#22247) chemand válasza chemand (#22232) üzenetére


chemand
tag

A kérésemre sajnos nem kaptam segítséget. :(

Azonban a következőket tapasztaltam a dologban:
A HTPC ami a routerhez közvetlenül kapcsolódik fix ip-vel, a NAS megosztott mappáit NFS protokollon látja, filmeket lejátsza.
Az RPi2 ami a routerhez egy switch-en keresztül kapcsolódik, fix ip-vel, nem látja a NAS megosztott mappáit. Azonban ha az RPi2-t a HTPC helyére teszem, minden működik. Egy switch miért kavarhat be, nem értek annyira ehhez.

(#22248) Patice válasza chemand (#22247) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogyan adtál fix IP-t az eszközöknek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22249) Mezga Aladár válasza chemand (#22247) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazából nem kavarhatna be. Ha a htpc-t a pi helyére rakod, mi történik?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22250) Doky586 válasza chemand (#22247) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bizton hogy a switch-nek nevezett eszközöd valóban csak egy passzív switch és nem egy router vagy managelhető eszköz ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.