Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) Sanya válasza Semin (#22242) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az egy drága, de nagyon jó rputer. Akinek van egy NAS-a, annak felesleges a tudásának nagyrésze.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22252) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Plex DLNA-n keresztül nem tudjátok hogy mit csinál a videókkal? Mióta áttértem rá azóta egy csomó filmre, sorozatra azt írja a tv, hogy nem támogatott fájl formátum, holott ha pl ugyan azt pendrive-ról akarom lejátszani akkor simán viszi. Átkonvertálja vagy mi a szart csinál a videókkal?

További plex-es kérdés, azt nem lehet beállítani, hogy mennyi idő után jelölje meg nézettnek az adott filmet? Nem a legjobb, hogy akár 2sec után is nézett lesz egy sorozat rész pl.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22253) chemand válasza Doky586 (#22250) üzenetére


chemand
tag

Nem mondtam hogy passzív switch, ez egy managelhető cisco sg 200-08 gigabites switch. Ezzel lesz a gond?

Patice: nálam fix ip-t a router ad a hálózatban lévő eszközöknek, a mac alapján.

Mézga Aladár: azt még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#22254) Patice válasza chemand (#22253) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jaa, manage-elhető switch, akkor ott keresd a hiba okát.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22255) chemand válasza Patice (#22254) üzenetére


chemand
tag

Köszi. Keresem..... :K Csak találjam is meg. :DDD

(#22256) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Dowload stationnel, ha a ket nagyobb itthoni torrent portal tagja vagyok, mi a jo beallitas? Bt protokol koldolas (auto) Dth halozat engedelyezese (bepipalva),upnp-nat-pmp(pipa).Tcp 16881 es udp 6881 engedve van a routeren.Ismerve a bt sajatossagait furcsalom, hogy 200mbit upload mellet 5Mb/s nel sosem gyorsabb.Koszonom
.

(#22257) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok

Néhány napja vettem egy Synology DS115-öt és hozzá WD Red 3 TB winchestert. Egy hálózaton van rajta a NAS és az Xbox, amin van a Plex App, amivel a NAS-on lévő Plex Media Serverre csatlakozom.

Szerettem volna megnézni egy 1080p filmet, felirattal, de nem indul el. Végignéztem a log fileokat, és azt látom, hogy az a gond, hogy nem elég erős a szerver a transzkódoláshoz.

Ha eredeti nyelven próbálom elindítani, akkor elindul gond nélkül, de amint rá akarom rakni a feliratot egyből hibát ír ki és megszakad a lejátszás. Ami még zavaró, hogy az angol verzió is néha kicsit szaggat, mintha tényleg nem elég erős a NAS még az egyszerű lejátszáshoz sem. A 720p videóknál sem játszik le felirattal, viszont ott legalább az angol nem szaggat.

Más is tapasztalt már ilyet? Esetleg valami beállítást nem jól csináltam? Jelenleg engedélyezve van a direct stream és direct play is, más releváns beállítást nem találtam.

Érdemes lenne inkább DS216Play-t venni? Az gondolom a sima HD filmekkel elboldogul ha 4K-s videókkal reklámozzák...

(#22258) Narris válasza Narris (#22257) üzenetére


Narris
csendes tag

Még annyi kiegészítés, hogy Sony KDL-43W755C a TV-m, amin próbálkozom a lejátszással.

Most rákötöttem LAN-on a TV-t is a hálózatra és letöltöttem a TV-re is a Plex app-ot. Ez már lejátssza a magyar hang felett a feliratot, viszont eléggé szaggat - A Kémek hídját nézném 1080p Blu-Ray változatban.

Amint beállítom a DTS eredeti hangot és a feliratot is rá akarom rakni, na akkor viszont megint kifekszik. Gondolom itt már megint előjön az, hogy a TV nem játssza le direktbe, ezért próbálja transzkódolni, amit ki is ír a TV is, hogy nem elég erős a szerver.

(#22259) Bobbacsi válasza llacee (#22256) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam igy van beállítva :[link]
A DHT-ne legyen bepipálva.(ha zárt oldalról töltesz )

[ Szerkesztve ]

(#22260) McAdam6


McAdam6
tag

Emby egy új, ígéretes médiaszerver, felrakható Syno-ra is.

(#22261) Patice válasza Narris (#22258) üzenetére


Patice
Topikgazda

Plex helyett próbáld ki a Synology médiaszerverét.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22262) Narris válasza Patice (#22261) üzenetére


Narris
csendes tag

Köszi. Viszont így ezzel szerintem az lesz a probléma, hogy az Xbox Media Player-e nem játszik le feliratot. Ezt már próbáltam korábban sajnos.

Viszont akkor azt jól gondolom, hogy a DS115 gyenge a HD filmek továbbításához Xbox-ra? Mások hogyan néznek DS115-ön rajta feliratos filmeket/sorozatokat? :)

(#22263) Patice válasza Narris (#22262) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pl. olyan kliens eszkőzökkel, amiknek nem kell a DLNA, meg az UPnP, hanem elég egy Samba vagy NFS megosztás és kész. Ezekkel nem hárul akkora terhelés a NAS-ra, ìgy elég lehet egy 115j is melléjük.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22264) lacy86


lacy86
addikt

Koteles vagyok NAS HDD-t hasznalni vagy mehet sima HDD is?

Ti hogy hasznaljatok?

(#22265) Patice válasza lacy86 (#22264) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kötelező, bármelyikkel használható, csak bírja a terhelést.

Én WD RED-eket használok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22266) genndy válasza lacy86 (#22264) üzenetére


genndy
addikt

Nem vagy köteles. Bármilyen normális SATAs HDD-t megeszik. Csak ha folyamatosan használod, akkor a NASosok tovább bírják. Ha csak tárolsz akkor nyugodtan lehet bele egy Green is (illetve torrentezésnél is, csak ne csodálkozz amikor beledöglik).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#22267) lacy86 válasza Patice (#22265) üzenetére


lacy86
addikt

5400rpm vagy 7200rpm?

(#22268) TheProb válasza genndy (#22266) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem egy sima Verbatim külső vinyóról megy a torrent már évek óta 0/24*7 és jelenleg köszöni jól van. ;]
Persze ha frissen kéne venni akkor nyílván NAS üzemre tervezett HDD-t vennék én is.

(#22262) Narris: Én 1,5évig használtam 115j-t (most adtam el a 7végén), media szerverről a 720p-t viszonylag smooth viszi, de a FHD-t már elég gyakran megakasztja. (értsd: 2-3secenként megáll a kép 0,5-1sec-re, szóval nézhetetlen)

(#22267) lacy86: Mért 2,5-ös vinyókat nézegetsz?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22269) noorbertt válasza McAdam6 (#22260) üzenetére


noorbertt
őstag

Jobb mint a plex?

(#22270) TheProb válasza noorbertt (#22269) üzenetére


TheProb
veterán

Nem, de kisebb az erőforrásigénye

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22271) lacy86 válasza TheProb (#22268) üzenetére


lacy86
addikt

Nem akarok en 2,5"-at.
Csak jelenleg osztok/szorzok, hogy melyik nas lenne nekem idealis + melyik tipusu hdd-t vegyek bele!
( foto tarolas/megosztas, filmnezes, torrent )

(#22272) llacee válasza Bobbacsi (#22259) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom szepen :)

(#22273) llacee válasza genndy (#22266) üzenetére


llacee
őstag

Nalam ket green 6 eve torrentezik megallas nelkul :)

(#22274) TheProb válasza lacy86 (#22271) üzenetére


TheProb
veterán

Csak azoknál szokott kérdés lenni ez a 2 rpm szám :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22275) Narris válasza Patice (#22263) üzenetére


Narris
csendes tag

Akkor már csak egy kérdés (egyelőre :)): a DS216Play bírja a transzkódolását az 1080p filmeknek? vagy azzal is belefuthatok ilyen problémába?

(#22276) Patice válasza Narris (#22275) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elmélegileg igen. Saját tapasztalatom nincs.

lacy86:

5400-as elég, 7200-ast csak sok egyidejű felhasználóhoz vennék irodába.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22277) Gausz válasza TheProb (#22268) üzenetére


Gausz
aktív tag

(#22278) #56573440 válasza Narris (#22262) üzenetére


#56573440
törölt tag

gondolom ahogy én, egy "rendes" media player mellett.

nálam a megoldás egy raspberry pi2 lett a tv hátára ragasztva. rajta kodi, kapott egy plexbmc plugint hogy a plex szerver cuccait egyből lássam, és kész.

ismerős pl chromecast-al próbálkozott, de azzal is vannak gubancok, van amit az se szeret lejátszani... a pi-vel meg megy a cec, a kodi felületét gyakorlatilag a tv távirányítóval tudom mozgatni. vagy telefonnal, de ez már ízlés kérdése. se felirattal se fhd-val így nincs bajom

(#22279) Gausz


Gausz
aktív tag

Már remegő kezekkel várom a DS216j és DSM6.0 megjelenését.
Jelenleg routerre kötött USB-s vinyóról fut minden a router saját média serverén keresztül, csak a tárhely kicsi, ami persze bővíthető lenne, és a másolási sebesség wifin keresztül csak 11MB/s körüli. Jelerősség van, csak a router procija nem bírja, hogy USB-re is ír + egyidejűleg indexeli. Ily módon simán mennek még 3D FHD filmek is, a feliratokat pedig jól kezeli a tv, még időszinkront is lehet végezni.
Viszont most visszaolvastam a fórumot, hogy milyen a Synos feliratkezelés és sokaknak problémája van a .mp4 vagy .avi film nevével megegyező .srt és .mkv-be égetett feliratokkal. Ez a Syno saját DLNA médiaszerverének a hibája, vagy az említett userek tv-jének a gyengesége?
Tehát ha eddig routerről lejátszva minden jó volt, akkor NAS-sal sem lesz gond?

(#22280) molnartibor válasza Narris (#22275) üzenetére


molnartibor
tag

Kis segítség: a Plex alatt azért akad a filmed feliratnál mert ráégeti a feliratot a plex a képre! hiába fogsz venni 216playt nem leszel vele előrébb mert a plex nem használja a play nasokban a hw encodert szóval mindent cpu erőből akar megoldani ami nem megy! Nekem 214play van a plex a 720p-t még éppen áttolja akadás nélkül rajta de a többit már nem! Van még egy trükk a plexnél, mégpedig hogy a lejátszóban a a beállításoknál van egy olyan hogy H264 Maximum level na ezzel lehet trükközni hogy feljebb rakod (tök mindegy hogy mit ajánl) és akkor áttolja directplay-ként a filmeket! Esetleg beállíthatod azt is hogy external playert használjon akkor ha jól tudom direct play-en tol át mindent viszont így nem fogja megjegyezni hogy hol hagytad abba az adott filmet/epizódot! Én DLNA eszközökhöz a serviio-t ajánlanám (használja a hw encodert a NAS-ban) egy play nassal mert 2db tvre kitolta egyszerre az 1080p-s anyagot úgy hogy egyiknek kellett AVCHD-be kódolnia mert a régi Sony tv-m csak azt eszi meg! Remélem tudtam segíteni!

(#22281) Tamarel válasza TheProb (#22268) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nálam a 115j simán tolja a 20+ gigás FHD 3D filmet, pedig nincs külön lejátszó (LG tv beépítettje).

(#22282) Madwe válasza TheProb (#22268) üzenetére


Madwe
nagyúr

Alap esetben viszi rendesen. Vagy transzkódolt alatta, vagy wifin használtad, ami megakasztotta :) Még az 50 gigás Bd50es isokat is röhögve ki tudja tolni magából kábelen vagy rendes wifin.

[ Szerkesztve ]

(#22283) TheProb válasza Madwe (#22282) üzenetére


TheProb
veterán

Hát én nemtom... Nekem önmagában a 60 torrent vagy annál kevesebb is annyira leszívta (vagy nemtom mi csinálta), hogy volt, hogy csak ssh-n keresztül restartolva tudtam újra életet lehelni belé, nemhogy még mellette, szimultám FHD filmet nézegessek rajta. Kérdésedre a válasz, kábelen néztem és nemtom, hogy Xbox-ra, milyen protokollal tolja a filmet, de nekem DLNA-n vagy VS webes felületén nézve FHD filmet nézhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22284) tomi5244 válasza TheProb (#22283) üzenetére


tomi5244
őstag

sokban függ, hogy az a ~60 torrent mennyire volt aktív fel/le töltés, peerek stb tekintetében.

(#22285) TheProb válasza tomi5244 (#22284) üzenetére


TheProb
veterán

Eddig még nem nagyon vettem észre, hogy eszeveszetten leechelnék. Na mindegy, lényeg, hogy most a melóból szervált HP vékonykliensen fut egy XPEnology és ezzel most fasza minden, azért nem ugyan az a 2 vas.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22286) tomi5244


tomi5244
őstag

Ha már tegnap volt szó HDD-ről. Volna egy 2tb-os 7200rpm hdd-m. Mellé tennék még egy 4tb-osat az viszont már wd red (intelipower, 5200-7200rpm?) Raid0 tömbe tenném őket. Érhetnek meglepetések ezen a téren? Vagy a NAS ezt megoldja magának?

(#22287) #56573440 válasza tomi5244 (#22286) üzenetére


#56573440
törölt tag

miért tennél ilyet? raid 0 teljesen értelmetlen olvasatomban ezekben a nasokban. akkor már jbod.

sebességben nem hiszem hogy ki tudod használni amivel a raid 0 többet hoz, cserébe meg bármi gebasz van mindent buksz.

[ Szerkesztve ]

(#22288) tomi5244 válasza #56573440 (#22287) üzenetére


tomi5244
őstag

sebességet olvastam előnyként a raid0 esetében, pótolható adatok lesznek rajta, filmek+torrent, de akkor utána nézek ennek a jbod-nak is. Mi a lényegi különbség amúgy? :)

(#22289) Narris válasza Tamarel (#22281) üzenetére


Narris
csendes tag

A TV is utp-vel van a halozaton es a tv fogja magat es beolvassa felirattal egyutt, akadas nelkul? Gigabites routered van?

(#22290) Mezga Aladár válasza #56573440 (#22287) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

akkor már jbod.

Ez sem jó ötlet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22291) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Új net szolgáltatóm ipv6-os szabványt tud adni normal ipv4-esben publikus ip-t nem.
El fogom tudni érni kivülről mobilneten a syno 214se-met? Köszi

(#22292) Bobbacsi válasza tomi5244 (#22288) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe.

Nem szerencsés választás :(
Én inkább külön kötetként használnám öket.

[ Szerkesztve ]

(#22293) tomi5244 válasza Bobbacsi (#22292) üzenetére


tomi5244
őstag

Ok, köszi! Akkor külön kötetként lesz, a nagyobb film adatbázis miatt jó lenne egy könyvtárban tudni mindent, de külön kötetben ez nehezebb. Viszont raid1-re nincs anyagi lehetőségem és a pótolható adatok tekintetében "felesleges" is.

rpm-es kérdésemhez esetleg vélemény? Lehet, csak úgy tudom megoldani, hogy egy green és mellé egy red hdd lesz.

(#22294) Mezga Aladár válasza tomi5244 (#22293) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

a nagyobb film adatbázis miatt jó lenne egy könyvtárban tudni mindent, de külön kötetben ez nehezebb

????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22295) #56573440 válasza Mezga Aladár (#22290) üzenetére


#56573440
törölt tag

a raid 0-nál jobb ötlet ;]

egyébként miért rosszabb egy jbod mint egy külön kötetként kezelés? azon túl persze hogy ha egy vinyó borul akkor az egész kötet. ez mondjuk jogos lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22296) tomi5244 válasza Mezga Aladár (#22294) üzenetére


tomi5244
őstag

Jelenleg plexet használok és ott megadok egy "filmek" mappát szinkronizálásra. - így értettem. De lehet több elérési utat adni a plexnek is, szóval annyira nem lényeges.

(#22297) Bobbacsi válasza tomi5244 (#22293) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A külön kötet nálam ezt jelenti :
Azt hogy melyik Kötetre teszed a film adatbázisodat azt már Te döntöd el.
Lesz két különálló vinyód,arra teszed amelyikre akarod.

[ Szerkesztve ]

(#22298) tomi5244 válasza Bobbacsi (#22297) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, amúgy mi a NASod hálózati megnevezése? Éhes? ;] :D - Elég durva ekkora tárhely. :)

(#22299) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Beszereztem egy DS215j-t, de nem teljesen vagyok megelégedve a sebességgel:

1. Torrent letöltés kb. 7 MB/s (külső USB 3.0 vinyóra, de asszem az ideiglenes fájlt a belső vinyóra tölti, bár lehet, hogy tévedek). Ez PC-vel 20-25 MB/s körül szokott lenni
2. Ha Total Commanderrel (betűjellel van becsatolva a meghajtó) másolok erre a külső vinyóra, 25-28 MB/s a sebesség, viszont ha erről másolok a PC-re, akkor 1,5 MB/s! Mi okozza ezt? Ha nem betűjelesen becsatolt meghajtóval másolom, hanem a Sajátgépen kereszül érem el a NAS-t és a vinyót, akkor megkapom a fenti 25-28 MB/s-os írási sebességet. Mi okozza ezt a különbséget?
3. A PC indításakor nem tudja a Win csatolni a betűjeles külső meghajtót, miért? (Eddig egy Tplink routerre volt ez a külső vinyó csatlakoztatva, minden gond nélkül csatolódott indításkor).
4. Szintén TC-s tallózáskor elég lassan lép be a mappákba, kb. 1-2 mp-et kell várni. Amíg a routerre volt kötve a vinyó, észre sem vettem, hogy nem a gépemben van, olyan gyorsan tallóztam.
5. Firefox 44 alatt nem működik a Synoloader (elvileg ez adja át a Download Manager pl. a torrenteket). Nem tud csatlakozni hozzá. Más is ezt tapasztalja? Egyáltalán, van valamilyen normális (gyors) formája a torrentezésnek, ami kb. olyan, mintha a PC-n futna egy Utorrent?
6. Elég sok PC-s letöltésem van, amit visszaosztok. Nem nagyon találtam megoldást arra, hogy ezt a NAS-ra átpakoljam, és onnan osszam vissza. Én vagyok a béna, vagy tényleg elfelejthetem ezt a visszaosztási megoldást?

A Nas CPU terheltsége kb. 30-50%.
Annyit tuningoltam a hálón, hogy 4K-s Jumbo Frame-t bekapcsoltam. Win 10-ről van szó egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#22300) MrCsiT válasza Narris (#22289) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egyszerűsíts:

1. Plexet töröld a NAS-ról, nem lesz rá szükséged, de legalább erőforrásigényes.
2. Telepítsd fel a gyári Médiaszerver alkalmazást.
3. Add meg a NAS "Filmek" mappáját, mint forráshelyet, a gyári fotók, zene, video mappákat töröld a Médiaszerver megosztásából.
4. tallózd be a TV-n a DLNA szolgáltatást (NAS neve)
5. játszd le a filmet, és örülj.

A feliratnak azonosnak kell lennie a film nevével.
Nem gondolom, hogy egy 115-ös ne lenne képes 1080p -t DLNA-n kitolni wifin a TV-dre.

Ha a fenti lépéseken túl vagy, írj itt a fórumon, hogy működik-e így? ;)

Tesztelo.hu:
1 -2. az usb sebessége a nyilvánvalóan szűk keresztmetszet.
SMB 3.0-t engedélyezd, segíthet valamit.
3 : "A PC indításakor nem tudja a Win csatolni a betűjeles külső meghajtót, miért? " - mert még nem aktív a hálózati szolgáltatás a PC-n, mire csatolná a meghajtót. Windows hiba. Ha intézőben megnyitod a csatolt meghajtót, menni fog.
A csatolt meghajtó, egy, a NAS-on létező felhasználó nevében van csatolva? \\nasnév\megosztásnév módon?
5: van másik plugin, chrome alatt mindenképp.
6: Donwload Station-t tedd fel, paraméterezd be, és ha arra rámásolod a paraméternek megadott "torrentek" mappába, valamit a torrent fájlra kiadod a letöltés parancsot, megtalálja a letöltött cuccot a "torrentek" mappádban, nem tölti le ismét, és a Download Station megosztási beállításai szerint, vissza is fogja osztani - szerintem...

Jumbo Frame-et hanyagold. SMB 3.0 elég neki. A Jumbo-t nagyon sok hálózati eszköz kifejezetten rosszul tolerálja, már önmagában ez oka lehet a sebességproblémáid felének..

Írj, hogy mi lett..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.