Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178401) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Blitzwolfnak kijött egy kis olcsó légtisztítója. 17k-t megérhet.
Alkalmasak ezek a szálló por megfogására és a porcica megfékezésére?
Ami fekete a lakásban, azt lehet törölgetni 3 naponta, mert finom fehér por alakul ki rajta nagyon hamar.

(#178402) Degeczi válasza zolikaDB (#178401) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kettő teljesen eltérő! Itt egy jó összefoglalás róla, a légtisztítók egészségügyi- és nem takarítási célra szolgálnak.

(#178403) Donki Hóte válasza Jahno (#178400) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocsi, az elvvel van a baj.

Ha én csinálnék egy olyan üzletet, hogy küldenék mindenkinek egy emailt, hogy ha nem válaszol rá 1 napon belül, akkor fizetnek nekem 100 Ft-ot, amit valahogyan be is tudok hajtani mindenkin, aki nem válaszolt.

Egy embernek ez 100 Ft az semmi, én jól keresnék vele, persze belátom, hogy ha utána lecsuknak, akkor megérdemlem.

Csakhogy a Postát hasonló ügymenetért nem börtönbe csukják, hanem állami cégként még dícsérik is :W

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#178404) Jarod1 válasza Beni2360 (#178390) üzenetére


Jarod1
addikt

A xaomi 5 állású,

(#178405) Beni2360 válasza Jarod1 (#178404) üzenetére


Beni2360
félisten

Értettem, akkor az olyan mint a régi spéci trabantomak a sebváltója volt.:D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178406) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Na, ma megjött az első vám eljárásos csomagomról az értesítő sms. Link, majd küldemény azonosító + hozzáférési kód, simple-n keresztüli befizetés. De semmi visszajelzés, hogy részükről is ok a befizetés, csak banki és simple igazolás.
Próbáltam újra megadni az azonosítókat, de hibát jelzett
Várom a folytatást...

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178407) HoTaZo válasza HoTaZo (#178406) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csak az bosszant, hogy se a feladó neve alapján, se a küldemény azonosítója alapján se sikerül azonosítanom a rendelést. Az összeg alapján meg főleg!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178408) Beni2360 válasza HoTaZo (#178406) üzenetére


Beni2360
félisten

A folytatás a csomag átvétele lesz ha otthon lesz valaki. Van aki semmit sem kapott csak emeltdijas fizetést.:W. Visszajelzést ne várj a postatol.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178409) gixxergabi válasza HoTaZo (#178407) üzenetére


gixxergabi
senior tag

691ft fizettem a szerintük 720ft értékre (ténylegesen 659,57ft-ért vettem) de vasárnap reggel óta (szállítás-vámkezelés vége) nem mozdul, azt reméltem így hátha gyorsabb lesz...de jó már annak is fogok örülni ha kihozzák (ennyi pénzért) és nem nekem kell "befáradni"...
Amúgy jött róla email is, meg számlát is meg tudtam nézni, de most épp "A rendszer jelenleg nem elérhető!"

(#178410) norbert1998 válasza Jahno (#178400) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem. Én nem az a simp vagyok, aki 5000+2000-ert fel rakatja a gsm-ben az iphone-ra a fóliát, ami valószínű ugyanaz a 200 forintos darab, amit én is veszek alin, csak csomagolásban.

Szóval nem, a 200 forintos foliaert nem vagyok hajlandó háromszoros árat fizetni a postának. Nem is értem, hogy született meg beenned ez a kérdés :W
Nem csak üveg foliaert van ali fiokom.

(#178411) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Próbáltam keresni, de nem találtam pontos választ még :(

Alin tegnap vettem 5 tételt, mindegyikről megvan a számla, ÁFA befizetve. Erre kell majd fizetnem 5x400 FT-ot. Ez stimm.

Ezt előre megtehetem majd (amire van TN, eddig 2 lett "feladva", az egyikhez valami hosszú szám van, azt nem is értem, a másik NL végű), vagy várnom kell az értesítésre?

(#178412) CHIPman válasza KrAt (#178411) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A hosszú szám valószínűleg futár, talán DPD. Nem EU raktár?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#178413) KrAt válasza CHIPman (#178412) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, sajna minden CN raktár :(

(#178414) macilaci78 válasza norbert1998 (#178410) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elbeszéltek egymás mellett.

A kérdés az volt, hogy nem ér meg neked 600 Ft-ot a telefonod védelme?
Erre te azt válaszoltad meg nem ér meg 600 Ft-ot a 200 Ft-os cucc.
Az ebben a topikban egyértelmű, hogy a hazai bolti, áfás, számlás 2.000 Ft-os ár jóformán elvétve rentábilis a külföldi beszerzési forrásokkal szemben, ahogyan az is természetes, hogy az Olcsó János Klubban az 5.000 Ft-os szolgáltatás igénybevétele egyenértékű egy önkezűleg elkövetett kasztrálással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178415) Jahno válasza norbert1998 (#178410) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a hajlandóság, de akinek van egy 18ezer forintos telefonja, az vagy tojjon rá és ne tegyen rá fóliát, oszt lesz a kijelzővel ami lesz, vagy 500 forintot szánjon rá, oszt akkor hónapokig le van tudva a karcmentesség. Bonyolultak vagytok, de már lassan kezdem érteni.

(#178416) Benhill válasza HoTaZo (#178406) üzenetére


Benhill
senior tag

Nekem is pár napja volt az első vámos csomagom, nekem e-mail küldtek, mondjuk azt nem tudom hogyan, mert a csomagon nem volt rajta az email cimem...
Elsőre simán ment minden... csütörtök délután kaptam e-mailt, 24 órám volt kifizetni 620Ft online, ha nem akkor kézbesítéskor 1020Ft. Aznap kifizettem, hétfőn reggel már hozta a postás.

Lent képek:


(#178417) norbert1998 válasza Jahno (#178415) üzenetére


norbert1998
veterán

Macilacinak volt igaza. Ne haragudj. :R

Nyilván amúgy megveszem. De nagyon morcos képpel fogom ugyanezt tenni ezután már.

(#178418) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy adott táblagép tartót, amit kettő különböző eladónál is megtaláltam, de nem tudom végül melyiktől lenne érdemesebb venni.

Egyiknél Kínából jönne és 8000Ft a natúr költség, a másik Franciából és 10000Ft, szállítással.
Mindkettő VAT included.

Valószínűleg a Posta beavatkozása miatt a kínai "Free shipping" (ahol ugye a csomagol szerepelne így is valami szállítási költség) miatt magasabb áfa számolódna fel az elsőre, szóval szerintem összegezve mindent, 2000Ft-nál kevesebb lenne köztük a különbség az extra költségeket nézve.

Ha így lenne, akkor már inkább a drágább, Franciából szállításos választás mellett lennék, ha valóban hónapok helyett már akár jövőhéten itt is lenne.

Jól gondolom a fentieket?


[ Szerkesztve ]

(#178419) Zozzant válasza edk- (#178258) üzenetére


Zozzant
addikt

Ennyit az óccsó kábelről :) a 0.18 dolcsimat visszaadják vajon??? (ja refund processing)

Status: Closed Reminder: We had to close this order due to account security concerns. Please place an order again later, or remove the coupon and try again.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#178420) pils00 válasza Zozzant (#178419) üzenetére


pils00
tag

Nekem már reggel visszautalt a paypal.

(#178421) HoTaZo válasza Beni2360 (#178408) üzenetére


HoTaZo
őstag

&(#178409) gixxergabi , (#178416) Benhill
Mindig van otthon valaki. De a kis falunkban a postás tudja, hogy kihez jön. Azért remélem, hogy ezek után már kihozzák a csomagokat!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178422) farkas-j válasza Zozzant (#178419) üzenetére


farkas-j
őstag

Egyáltalán mi motiválta az "eladót"? Ha fel sem adja ill. nem hazudja hogy feladta, nem jut sehogy pénzhez. Így nem játszhat arra, hogy a vevő elfelejti 1-2 hónap várakozás után, vagy nincs kedve kis értékre reklamálni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#178423) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Srácok!
Hogyan tudok egy eladót megtalálni az alin? Amire kifizettem a postai vám költséget valahogy nem találom, hogy a 3 rendelésem közül melyik lehet. A feladó (eladó?) neve alapján talán többre jutnék, de nem találok "seller center"-t vagy hasonlót.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178424) Jahno válasza HoTaZo (#178423) üzenetére


Jahno
őstag

Én lefelé görgetek és érték alapján, aztán a track order fölé viszed az egeret, kiírja a számot ami a papíron is van. Ha változott, akkor persze parcelsapp és meg kell nézni, párosítani.

(#178425) HoTaZo válasza Jahno (#178424) üzenetére


HoTaZo
őstag

1., Érték alapján egyiknek se felel meg.
2., Mobilról vagyok, így másként jelennek meg a megrendelések. De bármelyik számmal is vetem össze, akkor se egyezik egyikkel se.

Mi ez a parcelsapp?

Hogy tudok eladóra keresni, AliExpressen?

Szerk: Ok, parcelsapp segített. Köszönöm! :R

De, hogy miért kell külön számot adni neki, azt nem értem... :(((

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178426) azbest válasza HoTaZo (#178423) üzenetére


azbest
félisten

Belépsz rendesen pécés böngészővel a weblapon és a rendeléseid közt ott lesz a download invoice gomb annál, amelyiknél adót fizettél. A rendelések közt lehet azt is megnézni, hogy kitől és mit vettél.

Ha nincs számítógéped, akkor a telefonon a böngészőt állítsd be desktop módra és úgy nyisd meg az aliexpress oldalát.

[ Szerkesztve ]

(#178427) HoTaZo válasza azbest (#178426) üzenetére


HoTaZo
őstag

Végül megtaláltam, de az a szám, amit a postától kaptam, az nincs a rendelésem azonosítói közt. Az eladó se stimmel. Mindenesetre, mindkét azonosítóval kimutatta az app, hogy túl vagyok a procedúrán, majd hozzák.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178429) Joci93 válasza gixxergabi (#178409) üzenetére


Joci93
senior tag

Nem olvastam végig az utolsó pár hszt, csak én is leírom erről a tapasztalataimat.

Nekem is jött email, hogy vámot + áfát számolnak a csomagra. A csomag értéke szerintük 1149 Ft, 1181 Ft-ot fizettem a vámért + áfáért. Bár nem tudom, hogy ez hogyan jött ki nekik, mert 27% + 400 Ft áfa az kb 710Ft. Fizettem kártyával, sikeres fizetés után 404-re dobott az oldal, ahová a simple redirectelt. Email kaptam róla, hogy ki lett fizetve minden. (Magyar Posta Zrt. eSzámla bizonylat). Ez volt 3 napja, azóta sem tudok semmit, hogy mi van a csomaggal.

Kép az kiszámolt árról.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#178430) Tim82 válasza Joci93 (#178429) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az első emailből megnyitod újra a linket, már fizetettnek fogja mutatni a posta rendszere a fizetendőket + lesz letölthető számla az oldalon is. A fizetés után általában 3-5 nap elteltével "mozdul" a csomagod tovább a helyi posta felé.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178431) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Csak egy kérdés. Az incl. VAT árak alin azt is jelentik, hogy már nem kell megfizetni itthon az Áfát?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#178432) Jahno válasza pocokxx (#178431) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, külön tételként is szerepel majd az elszámolásnál.

(#178433) borsodika válasza pocokxx (#178431) üzenetére


borsodika
őstag

Igen, "csak" a vámkezelési díjat kell itthon befizetni.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#178434) azbest válasza pocokxx (#178431) üzenetére


azbest
félisten

tudsz példát linkelni ilyenre? :) Még nem sikerült találkoznom vele
Csak "VAT added at payment" változathoz volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#178435) Jahno válasza azbest (#178434) üzenetére


Jahno
őstag

Számlán külön sorként nem mutatja?

(#178436) norbert1998 válasza borsodika (#178433) üzenetére


norbert1998
veterán

Már ha nem kap út közben új követési számot, mert akkor ugyanúgy kell rá áfát fizetni itthon is, mert nem tudod igazolni, hogy te mmár fizetted. Én jártam már így.

(#178437) azbest válasza Jahno (#178435) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem nem ugyanarról beszélünk, én kifejezetten arra vagyok kíváncsi, amikor bruttó áron árulnak valamit. Eddig csak nettó áras, fizetéskor felszámolt eseteket láttam, akár itteni raktáras, akár kinai volt a hirdetés. Ezért szeretnék találkozni egy olyannal, aminél az eladó eu-s fiókot regisztrált és "incl. VAT" -ot ír a rendszer az adatlapon rendelés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#178438) pocokxx válasza azbest (#178437) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lehet rosszul emlékeztem a szövegre, de, mintha ez lett volna. Most én is csak a VAT added at payment szöveggel találkozok.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#178439) Jahno válasza azbest (#178437) üzenetére


Jahno
őstag

Mutass egyet, aztán max. rányomunk.

(#178440) azbest válasza Jahno (#178439) üzenetére


azbest
félisten

pont azt írom, hogy szeretnék látni olyat, mert nem találtam még egyet sem. Pedig elvileg létezik.

(#178441) fery02


fery02
addikt

De fordítás szerint a "VAT added at payment" ugyanazt jelenti végülis, mint az "including VAT", nem?

(#178442) Dr.NX válasza fery02 (#178441) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem.

Elfogadom a sütiket.

(#178443) Dr.NX válasza pocokxx (#178438) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem lehet, hogy Banggoodon láttad?

Elfogadom a sütiket.

(#178444) Jahno válasza pocokxx (#178438) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor lehet ugyanaz, de ilyen nem létező opción most kár aggódni.

(#178445) tonyrulez válasza fery02 (#178441) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem feltétlenül. "VAT added at payment" esetén fizetsz kicsekkoláskor még pluszba ÁFÁt, célországnak megfelelően, még akkor is ha EU-n belülről jönne a csomag. "including VAT" esetén már nem kell plusz ÁFÁt fizetni, benne van az árban, és mivel a célország még nincs meghatározva mikor már az áfázott árat látod, ezért ez nem a hazai 27% ÁFA lesz, hanem amivel behozta EU-ba, majd onnan áfamentesen továbbküldi.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#178446) fery02 válasza tonyrulez (#178445) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a magyarázatot! :R
Meg lettek itt tekerve szépen a dolgok...

(#178447) fery02


fery02
addikt

Akkor tehát ha rendelek most francia raktárról valamit és VAT added at payment van, akkor az az ár + szállítás az nettó ár és itthon fog majd rákerülni minden további.
Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#178448) KrAt válasza fery02 (#178447) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, akkor, amikor checkout-ra mész, rákerül az ÁFA, és itthon már csak a 400-800 Ft.-ot fizeted be.
Már úgy tudom, nem számít, milyen raktár.

[ Szerkesztve ]

(#178449) fateless válasza KrAt (#178448) üzenetére


fateless
veterán

Ma jött belga raktárból csomagom, és nem kellett ráfizetnem semmit az ÁFA- kívül, amit a vásárláskor számoltak rá

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#178450) KrAt válasza fateless (#178449) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, BE végű TN-nél én is hallottam már ilyet, meg hogy NL végűnél meg fizetni kell a díjat.

Jön aliról 5 csomag, remélem hamarosan kiderül (1 NL, 2 Caniao, 2 meg még nem került feladásra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.