Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177851) erdey_a válasza Janaboy (#177849) üzenetére


erdey_a
őstag

számolni kell, az biztos, de pl. a klasszik telefontok rendelés így is versenyképes a hazai árakkal.
2 dolláros sépci telefontok áfázva, költségelve lesz 4 dollár = 1200 Ft.
Random webshopban 1700 egy egyszerű szilikon tok.

engem jobban aggaszt, hogy maga az áfabevallós, fizetős rendszer hogyan és mennyire gördülékenyen fog működni. de hagyjuk magunkat meglepni :D

Vérboci

(#177852) azbest válasza Janaboy (#177849) üzenetére


azbest
félisten

Van ami úgy is megéri. De ugye nagyban függ attól is, hogy a posta a gyakorlatban mit művel majd. Hogy valójában mennyire működőképes a rendszer. Ha gyakori lesz az, hogy manuális ügyintézést indítanak és 4000 forintot terhelenek rá, akkor abból felkelés lesz.

Plusz érdekesség, hogy vajon levámolják-e majd a webshopok inkább más országban az ioss küldeményeket. Hiszen nekik is jobb marketing, ha eleve ki van fizetve az adó, akkor utána már a belgáknál 0 díjért levámoltatják és attól kezdve eu-n belüli küldeményként jön tovább és a magyar posta benyalhatja a bélyegét.

fateless: megvan az a jelenet, amikor yoda köddé válik? :D [link]

(#177853) Jahno válasza azbest (#177852) üzenetére


Jahno
őstag

Én még nem tudom miképpen kell online fizetni. Jön mail és lenyeli a spamszűrő? Saját kötelező app a címemhez rendelve? Értesítenek nyomtatott levélben póóóóstán, mint régen, hogy nyilatkozzak és az alapján kiállítanak egy csekket?

(#177854) Skillet válasza Jahno (#177853) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem az sem tiszta, hogy mindenki 400 forinttal számol, ami ugye akkor jön szóba, ha az áfát vásárláskor fizeted meg. Én most néztem pár random eladót Alin, egyiknél sem jelzi, hogy vásárlásnál megfizetném az áfát.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177855) Jahno válasza Skillet (#177854) üzenetére


Jahno
őstag

Nem csak akkor, hanem a legkisebb kategória online fizetve is ennyi. És mindenki 1-2 dolláros cuccokban gondolkozik, de szerintem érthető a táblázat, ne kezdjük el soronként megfejteni, hogy erre még jön az ÁFA is vagy nem, mert azt tudjuk évek óta, csak azt nem, hogy mi jön még rá és mennyiért intézik el a folyamatot.

(#177856) Skillet válasza Jahno (#177855) üzenetére


Skillet
addikt

Én nem (csak) 1-2$-os cuccokban gondolkodom.
És így eléggé gyászos a helyzet, mert mint írtam, az eladók nincsenek erre felkészülve.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177857) Jahno válasza Skillet (#177856) üzenetére


Jahno
őstag

Eladó majd ráírja az összeget, aztán ha pár év alatt tudomást szerez erről a káoszról, akkor regisztrál az IOssbe, hogy Neked olcsóbb legyen.

(#177858) FingR86


FingR86
őstag

a banggood express szállításról nem tudja valaki hogy mi alapján küldök egyik alkalommal postai úton, máskor pedig futár hozza?

kb 10 alkalommal rendeltem már ezzel a szállítással és nagyjából 3 alkalommal jött a postán de az esetek nagy részében mindenféle különböző futár hozta. express one, dpd, gls... szinte mindig más. De az egy elég olcsó és kényelmes megoldás volt, főleg h nem keleltt parázni átcsúszik e a vámon.

(#177859) Ciccuka


Ciccuka
veterán


[link]

:W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#177860) Degeczi válasza Ciccuka (#177859) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- vótmá
- minek verni a fejet a falba, ennél csak rosszabbra lehetett számítani

(#177861) BB9000 válasza Ciccuka (#177859) üzenetére


BB9000
senior tag

A 150 EUR feletti értékű csomagokra mennyii lesz a vámkezelés díja ?
A táblázatban és a posta oldalán közölt díjtételek csak az alsó ársávban lévő termékekre vonatkoznak.

(#177862) Silverboy válasza BB9000 (#177861) üzenetére


Silverboy
aktív tag

LINK :)
4000 / FEV 6600

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#177863) Skillet válasza azbest (#177852) üzenetére


Skillet
addikt

Nem lesz semmilyen felkelés. Magyarok vagyunk, velünk minden szart le lehet nyeletni. :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177864) fecus


fecus
őstag

Mire számolják az ÁFA-t? Az ár+400Ft-ra?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#177865) Jahno válasza Skillet (#177863) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy mondjuk azt, hogy ebben is követjük a bezzegnyugatot, csak occsóbban :-D

Valahol azért nem egyszerű a postának sem, hogy ennyi csomag szarját máson kell megkeresni. Majd kíváncsi leszek mennyire esik vissza a rendelés, de azért itt most napi 10 milliókat csengetünk be vele a kasszába.

(#177866) kenand válasza fecus (#177864) üzenetére


kenand
veterán

DHL úgy szokta csak az ő sarca 6500FT

(#177867) bul07


bul07
nagyúr

Én arra leszek kíváncsi mi lesz az eltűnt csomagokkal
Mármint ami a magyar posta bugyraiban tűnik el

Kifizeti az ember amit kell aztán átkerül a postához és nyoma veszik, majd dupla veszteség, és lehet menni a sóhivatalba

Amúgy ez a sarc kb annyi mintha EU eladótól venné meg az ember, lehet vissza kell szokjak az ebay EU szűrésére

Kérdés

Hogy olvastátok más címére rendelésnél mi az eljárás hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177868) Janaboy


Janaboy
veterán

A 70mai a400 mennyire bírja a nyári direkt napot?
Autóval általában pont a nap felé állok szóval veri a nap rendesen.

Janaboy

(#177869) Ciccuka válasza Janaboy (#177868) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a fajta bírta

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#177870) Janaboy válasza Ciccuka (#177869) üzenetére


Janaboy
veterán

Hátha ez is, közben rosszul írtam, a800 van.

Janaboy

(#177871) ReFleXx válasza fecus (#177864) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#177872) G.I.JOE válasza csubuka (#177771) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Igen.

(#177873) sambenez válasza Janaboy (#177870) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem eddig bírja. Szinte egész nap napon állok.

(#177874) erdey_a válasza G.I.JOE (#177872) üzenetére


erdey_a
őstag

de nem...
a vámeljárás díja már áfás ár.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#177875) Salex1 válasza bul07 (#177867) üzenetére


Salex1
senior tag

Más országokról tud valaki, hogy hogyan kezelték le? Elvileg ez EU-s törvény.
Azért remélem leesik ez a kínaiaknak is és lesz több Eu raktár, meg talán betesznek végre egy EU szűrőt az Alira is.

(#177876) CHIPman válasza Salex1 (#177875) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Aki eddig az EU szűrő hiánya miatt nem talált valamit EU raktárban alin, annak úgy is kell. :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#177877) szabi__memo válasza CHIPman (#177876) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem mintha az alap szűrő jól működne

(#177878) DJGABI válasza szabi__memo (#177877) üzenetére


DJGABI
addikt

nem mintha az hogy ki volt írva "Germany" v "Poland" bármire garancia lett volna, ugyanúgy Kínából jött a cucc :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#177879) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, az FM transmitterek AUX-on keresztül is áttolják a beszélgetés hangját, nem csak FM-en?
Vettem egy Baseus FM transmittert (Energy Column) amin nincs AUX csatlakozó és FM-en kereszül elég zajos. Beszédre még éppen elmegy, de zenére nem.
Szeretnék egy olyan megoldást, ami a beszédet is és a Spotify-t is áttolja a telefonról AUX-on keresztül.
Néztem a Baseus F40-et, amin van AUX, nem tudom, hogy van-e vele valakinek tapasztalata. Tetszik a Baseus BA01 is, de akkor már három USB csatlakozó kellene a kocsiba, mert a telefon mellett van egy menetrögzítő kamera is.
Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#177880) CHIPman válasza Gabócza (#177879) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az FM transmitter alapvetően FM-en ad ki bármit, személy szerint nem értem a kérdést. Ha bluetooth kihangosítót keresel, ami az autó AUX bemenetére képes csatlakozni, akkor az nem FM transmitter.
Ha FM transmittert nézel, amin van AUX, az pedig nem kimenet lesz, hanem bemenet, ami neked nem jó.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#177881) quailstorm válasza Gabócza (#177879) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha az autóhifi-n van AUX-od, akkor egyszerűen használj egy jack kábelt a telefonnal.

Nekem van ilyen filléres BT to Jack adapterem, tragédia a hangja, max telefonálásra jó. Lehet hogy van sok pénzért, de nekem nem érné meg, a kábel az biztos jó.

(#177882) xcvbxcvb válasza Gabócza (#177879) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem Nulaxy van.
Azon van bluetooth is meg aux is.
De alin már nem kapható csak amazonon láttam.
Illetve azt nem ajánlom aminél ilyen flexibilis csővel van összekötve a fejrész a szivargyújtóaljzattal.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#177883) edk-


edk-
őstag

Ali kuponok június 21-re:
3$/30$ 👉 618ALI3, ADMITAD3, EPN3
6$/50$ 👉 618ALI6, ADMITAD6, EPN6
11$/90$ 👉 618ALI11, ADMITAD11, EPN11
13$/110$ 👉 618ALI13, ADMITAD13, EPN13
Új felhasználóknak:
3$/4$ 👉 6183NEW, 3ADMITAD

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#177884) tukko1 válasza Ciccuka (#177859) üzenetére


tukko1
aktív tag

Akkor ez teljesen korrekt! Itt ausztriában gyakorlatilag megszüntették az 1-2 dolláros cuccok rendelését, 5 euro-tól indul a vámkezelési díj (importtarif), igaz az áfa csak 20%, de ebben az esetben teljesen mindegy!
[link]

(#177885) ollie válasza tukko1 (#177884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

5 euró a minimum?! :Y

***

(#177886) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok. Elektronyos szúnyogírtót keresnék. Az idő rövidsége és új szabályok miatt Eu raktárból. Blitzwolf MLT1 vagy MLT2 vagy Xiaomi WQ01 vagy egyéb hasonló cucc. Tud valali linket?

(#177887) farkas-j


farkas-j
őstag

Beszélgetés a VÁM hivatal szóvivőjével, az új ÁFA rendszerről

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#177888) Gabócza válasza xcvbxcvb (#177882) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Van AUX az autórádión, csak a drót ki-be dugdosást szeretném elkerülni. Ezért szeretnék valami bluetooth-os megoldást, ami a telefonálás és a Spotify hangját is átviszi az autórádióra. Sajnos FM-en keresztül elég zajos, ezért keresnék alternatív megoldást és gondoltam az AUX-ra.

"Ha FM transmittert nézel, amin van AUX, az pedig nem kimenet lesz, hanem bemenet, ami neked nem jó."
Az FM transmitteren az AUX azért van, hogy arra mondjuk mp3 lejátszót kössek? Mert akkor ez tényleg nem használható megoldás...

Baseusnak van egy ilyen megoldása ami lenne nekem, csak akkor ehhez kellene egy 3. USB port az autóban:

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#177889) Dr.NX válasza farkas-j (#177887) üzenetére


Dr.NX
addikt

A VÁM nem betűszó, csupa kisbetűvel kell írni.

Elfogadom a sütiket.

(#177890) azbest válasza tukko1 (#177884) üzenetére


azbest
félisten

meg van csillagozva az osztrák postás képen az importtariff, hogy majd júliusban teszik közzé a tényleges összeget, ez csak placeholder. És nem írnak ioss módon rendelésről sem, ahogy látom.

(#177891) oszy válasza Jahno (#177837) üzenetére


oszy
veterán

Milyen géphez vetted?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#177892) oszy


oszy
veterán

Ezek után melyik "gyors postát" kell kiválasztani, hogy ne kerüljön a posta elé? A 7 napos szállítási lehetőségekre gondolok. Mert a múltkor rendeltem, azt a posta hozta, előző rendelésem pedig a GLS.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#177893) Jahno válasza oszy (#177891) üzenetére


Jahno
őstag

Már mindegyikhez is :-D

Alapban ugye Pana G5-6-9ek vannak, de mivel mindig tarhálok kölcsön valamit, így azokhoz vettem kiegészítő kábeleket. Meg persze időzíthetőt és vezeték nélkülit.

Pana csatija sima jackes, de a kábelében vagy a kioldóban van némi ellenállás...

Aztán jött a Fuji, ott is zűr volt, mert jackes alap bemeneten néha összevissza működött, de jó lenne hozzá a Sony-féle microUSB kábel, ha nem lenne laza a foglalatban...

Ááááá....

Azért összepöcsöltem, minden megy mindennel, fele persze 2.5 jackes, fele 3.5es, 3 pólus/4 pólus. Felesleges tesztcuccokbólmeg majd kiárusítást tartok. Időzítős kioldók lehet el is fogytak, most van egy csomó gépspecifikus kábel, hogy rohadna meg Nikon is a 3 féle szabványával...

(#177894) DarkByte válasza Ciccuka (#177859) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha jól értem (de csak futtában néztem át a korábban linkel postai nagy táblázatot is) ez összefoglal minden plusz tételt adott ársávra. Vagyis az eddigi kb. 50 EUR alatti sáv aminél nem foglalkoztak veled, arra csomagonként megy max. 600Ft pluszban, ha online rendezed és jön tovább. Lehetett volna sokkal rosszabb is. Persze ez abban az esetben "csak" ennyi, ha egy eladótól rendelsz 50 EUR-ig és egyben küldi. Amúgy minden csomagra külön. 5 EUR alatti cuccokat magukban/egyesével nem éri meg ezután rendelgetni; össze kell várni több tételt.

[ Szerkesztve ]

(#177895) kulup válasza DarkByte (#177894) üzenetére


kulup
tag

+27 % ÁFA

(#177896) tonyrulez válasza farkas-j (#177887) üzenetére


tonyrulez
őstag

15:10 "Ha valaki magának intézi ÁFA és vámdíj fizetést, ingyenes a vámkezelés, ha nem, akkor ott a táblázat" Hogy mi? IOSS-nél is 400Ft szerepel a táblázatban. Akkor most a szóvivő tudja rosszul, vagy én értettem félre? :F

4 8 15 16 23 42

(#177897) Dr. Szilikát válasza tonyrulez (#177896) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak akkor ingyenes a vámkezelés, ha te önmagadnak kezeled a NAV webes felületén, Ügyfélkapus bejelentkezéssel, ha jól tudom és akkor csak ÁFÁ-t fizetünk.

Csak ez normál postai úton nem tiszta számomra, ugyanis elvileg nekem meg kellene előznöm a Postát, hogy ő ne akarja automatikusan kezelni 400 forintért, hanem mondjuk inkább én bejelentem a NAV-nál.

Ha elkések, a Posta "segít" 400 forintért.

Az ne tévesszen meg, hogy a táblázatban 400 Ft az IOSS árucikk postai munkadíja, hiszen az csak kezelési díj, nincs köze az ÁFÁ-hoz. Azt is ugyanúgy el lehetne talán kerülni, ha el tudod kerülni az automatikus vámolást.

Megint más a helyzet egyéb szállítókkal, futárcégekkel, ahol velük lehet felvenni a kapcsolatot, ha én magamnak akarom vámkezelni. De most ez a postai téma lenne érdekes, hogyan lehetne elkerülni a 400 Ft-ot (lehet-e egyáltalán), hogy a Posta ne segítsen nekem.

[ Szerkesztve ]

(#177898) Dr. Szilikát válasza tonyrulez (#177896) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Itt van egyébként egy PDF Gyik a saját vámkezeléssel kapcsolatban is:

https://nav.gov.hu/nav/internetes_vasarlas

Előbbit kicsit átfogalmazva logikusabban: az IOSS kezelési díja azért csak 400 Ft, mert ott nem kell vámot számítani a Postának, ennyivel kevesebb munkájuk van vele.

Ezt a bizonyos IOSS azonosító számot viszont elvileg én magam is felhasználhatom a NAV oldalán történő önálló vámkezeléshez és akkor a Posta nem kap 400 Ft-ot. Sem.

(#177899) Beni2360 válasza Dr. Szilikát (#177898) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez mind es szép, hogy smicigok vagyunk, tényleg sok a több mint 10% kezelési költség. De mi van ha a .BE vagy NL vegződésü csomag az ÁFA fizetés után eltűnik, mivel a MPL nem tartja nyilván? Gondolom ha a posta intézi akkor már oda kell hogy figyeljen a csomagra. Mivel ő már kezelte.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177900) szabi__memo válasza DJGABI (#177878) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jogos ez is :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.