Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178101) betyarr válasza Aidan85 (#178100) üzenetére


betyarr
veterán

mitöbb,ez ott is el fog bukni,ahogy a videóban mondják,hogy a pl. a posta értesít,hogy küldeményem érkezett,ad erről valami papírost,ezután lehet kitölteni a vám-árunyilatkozatot és befizetni az áfát,majd ha erről is megvan a dokumentum,akkor lehet menni a postára a cuccért.vagyis szvsz a legtöbb ember befogja vállalni a 400huf-os pluszt,hogy ne kelljen mindezt végigzongorázni.

(#178102) Jahno válasza tonyrulez (#178098) üzenetére


Jahno
őstag

400at akkor úszod meg, ha nem postával jön, hanem mondjuk DHL-el. Ott viszont más költsége van :U Vagy nem értem.

(#178103) Dluinet válasza Tim82 (#178099) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De jó hogy tegnap sehol nem lehetett megtalálni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178104) tonyrulez válasza Tim82 (#178099) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez szuper hír.

Aidan85: Az eVÁM a lenyilatkozás előtt átirányít a Posta oldalára, ahol egy formot kitöltve lehet jelezni feléjük hogy NAV-nál akarsz vámoltatni, nem náluk. Szóval pont hogy előtte kell, és lehet, nem utána. Vagyis amint feladja a csomagot a kínai, és ezzel megkapjuk a ragszámot, lehet a Postánál majd a NAVnál nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#178105) FingR86


FingR86
őstag

ALI miért rakja rá a TAX-ot az EU raktáras termékekre is ? ez így normális ? :F

(#178106) betyarr válasza FingR86 (#178105) üzenetére


betyarr
veterán

nem lehet,hogy már az alinál is élni fog az,hogy a két ország közötti áfakülönbözetet is felszámolják?

(#178107) Ra3 válasza tonyrulez (#178104) üzenetére


Ra3
őstag

Amiről senki nem beszél hogy nyomkövetés nélküli filléres csomagoknál ez hogy fog működni, még ha a posta meg is csinálja a vámolást, én miből mondom meg nekik hogy abban a jelöletlen csomagban milyen értékű holmi van, ha mondjuk 5 ilyenem van éppen úton?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#178108) sambenez válasza Ra3 (#178107) üzenetére


sambenez
addikt

Majd tippelsz.
Végül is mire mind az ötöt levámolják az össz befizetésed egyenesbe jön.

(#178109) M3oH válasza betyarr (#178106) üzenetére


M3oH
addikt

Matek nem úgy jön ki, pont 1,27x a szorzó. Hát már Eu raktárból sem lesz érdemes rendelni, drágább mintha itthon veszem...

(#178110) FingR86 válasza betyarr (#178106) üzenetére


FingR86
őstag

lengyel raktár
a termék árának 27%-át pakolja rá egy az egybe
szóval nem.

(#178111) tonyrulez válasza Ra3 (#178107) üzenetére


tonyrulez
őstag

Na ez jó kérdés. Állítólag IOSS azonosítószámot is kell kapni, ha ilyen módon fizeti meg az eladó az ÁFÁt, csak kérdéses hogy ezt jelölik-e majd a csomagon.

4 8 15 16 23 42

(#178112) Janaboy válasza FingR86 (#178105) üzenetére


Janaboy
veterán

Mert az új szabály szerint ha a cég aki küldi EU-n kívüli, akkor is kell tenni rá ÁFA-t, mind1 honnan küldi.

Janaboy

(#178113) mike6 válasza tonyrulez (#178104) üzenetére


mike6
csendes tag

Számomra kérdéses , hogy honnan fogom kideríteni az Aliexpress-es feladó pontos címét? Mert ugye azt is meg kell adni az eVam-os kitöltéskor... Mindig kérjem el az eladótól? :U

(#178114) FingR86 válasza Janaboy (#178112) üzenetére


FingR86
őstag

akkor ezzel az összes kinai webshop (bg, gb stb...) és ali express, dhgate EU raktárai értelmüket veszítették ?

(#178115) Janaboy válasza FingR86 (#178114) üzenetére


Janaboy
veterán

szerintem úgyis találnak kiskaput, csak lehet nem volt rá még elég idejük.
de legalábbis áfa szempontjából igen, max onnan még mindig gyorsabb lesz.
Persze áfát fizetve, garancia nélkül lehet szimplán nem fogja megérni.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#178116) azbest válasza Janaboy (#178112) üzenetére


azbest
félisten

Nem. Az számít, hogy már megtörtént -e a vámkezelés.
Ha vámszabad területről árulnak úgy, hogy jogilag még nincs az eu-ba importálva, akkor kell még plusz adót fizetni. Ha már megtörtént az import és bruttó az ár, úgy nem kell mégegyszer adózni.

Régebben jellemzően drágább is volt az eu raktáras ár, szóval akár tényleg áfás ár is lehetet. Erre nincs rálátásunk. Hátha csak a rendszerükben nem kezelték még le vagy az eladók nem frissítették a hirdetést az új adatokkal. Gondolom most minden hirdetésnél be kell állítaniuk, hogy adós vagy nem adós.

(#178117) FingR86 válasza Janaboy (#178115) üzenetére


FingR86
őstag

BG EU raktáras termékeire nem számolja rá a rendszer automatikusan.
az jelentheti azt, hogy itthon átjön simán ? Vagy majd szépen rászámolják itthon?

(#178118) Janaboy válasza FingR86 (#178117) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát meg kell próbálni :D
Asszem a BG tett nyilatkozatot amúgy.

@azbest: idővel minden kiderül :)

Janaboy

(#178119) luke30


luke30
tag

.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#178120) luke30 válasza luke30 (#178078) üzenetére


luke30
tag

Az én történetem 2 rész:
Tegnap du. gondoltam személyesen befáradok a postára, hátha még ott van a pakk. Ablaknál idős hölgy hosszas telefonálás után pozitív visszajelzést kapott, miszerint még nem vitték el a visszárut és engedélyt kapott hogy megkeresse a csomagom. Gondoltam rám mosolygott a szerencse, adatokat egyeztettem a nénivel és elindult a raktárba. Bő 10 perc elteltével, bánatos arccal és vezetői segítséggel megtámogatva jött vissza hogy sajna a csomagom már úton van. Akkor mondom panaszt tennék, mire hogy ott a vásárlók könyve amibe írhatok de azt ajánlják hogy a posta.hu kapcsolatok menüpont alatt lévő panasz gombra kattintva írjam le a bánatom és ha szerencsém van még visszafordítják a csomit és esetleg a felmerülő költséget sem kell befizetnem. Mondom jó és hazaérvén megcselekedtem amit kért a haza. :D

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#178121) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

iPhone 11 tokra van bevált? Szilikon illetve műanyag is érdekel.

(#178122) Fandango válasza PainKiller13 (#178121) üzenetére


Fandango
veterán

Úgy általában a NILKIN tokok elég jók, azok között nézz szét.

(#178123) norbert1998


norbert1998
veterán

From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to EUR 150, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU. For more information, please refer to the Help Center.

Végülis ez ugyanaz, mint amit ti is mondtok. Ezt az Ali írja a vásárláskor.

Az, hogy itthon még mi történik vele, az egy nagyon jó kérdés.

Ez pedig a Help Center része:

For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.
src

For orders where AliExpress collected VAT, we will refund the VAT as appropriate to you.AliExpress will calculate and refund the VAT as appropriate for your refunded or partially refunded orders. A credit note will also be issued accordingly.

[ Szerkesztve ]

(#178124) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Hatha segit valakinek. Norvegiaban ev eleje ota van ez a rendszer amit most ott is bevezetnek. Amikor a kosarba teszem a termeket az ar alatt megjelenik egy vat mezo alatta pedig a total. Igy nez ki. Ez a pelda egy oraszij. A tapasztalatom szerint max 30-40%-al lett minden dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#178125) Jahno válasza Ra3 (#178107) üzenetére


Jahno
őstag

Tőlem néha olyat szokott kérdezni a postás, hogy mekkora lehet a csomag, amit keres. Hjahh, ha én azt nagyságrendileg tudnám. Vagy éppen a "hány csomagot vár még" opciót össze lehetne adni, de tartja számon napi szinten a fene.

(#178126) spileraaa


spileraaa
senior tag

178x102mm ez ma érkezett meg
EU raktárból ( ali, ebay, banggood) tudnátok lejátszót ajánlani bele?
amin van tolató kamera is és a kormányon lehessen állítani a hangerőt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178127) tucsok. válasza spileraaa (#178126) üzenetére


tucsok.
senior tag

[link] A Junsun lejátszóit ajánlom, kettő éve használom az egyik modellt. Kormányról vezérelhető, első-hátsó kamera ráköthető. Ajándékba kaptam a lejátszóhoz egy hátsó kamerát is.

"So say we all"

(#178128) luke30 válasza luke30 (#178120) üzenetére


luke30
tag

És csak hogy kerek legyen a történet:

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#178129) mirci18 válasza luke30 (#178128) üzenetére


mirci18
addikt

Sziasztok

Erről az új vam szabályzásról van már valami infó?
Rendelnék az aliról. Állítólag megérkezés előtt ha vamolom úgy olcsóbb.
De a pontos folyamatról nincs fogalmam.
Tudnátok segíteni ezugyben?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178130) Jahno válasza mirci18 (#178129) üzenetére


Jahno
őstag

Napok óta erről szól minden és szerintem összeszedve is le van írva. Melyik fele nem világos?

(#178131) farkas-j


farkas-j
őstag

Van még olyan hely ahol a Posta még szolgáltat.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#178132) mirci18 válasza Jahno (#178130) üzenetére


mirci18
addikt

Napok óta nem vagyok fent a csoportban. Ráadásul kuszán vannak írva a kommentek. Az összefoglaló ám sem találtam. De köszönöm hogy érdemben hozzászóltál.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178133) DarkByte válasza Jahno (#178130) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyébként aki jobban itt lakik a topikban - ha szabad ilyet kérni - megtehetné, hogy egy linkelt Logout blog írásban összeszedi a lényeget, és időnként frissíti mikor érdemi változás. Sokan nem követjük ennyire. Én is csak pár naponta beolvasok ide mi változott, de nincs időm mindent átfutni. Összefoglalóba is be lehetne tenni.

Én egyelőre kivárok hogy mi a tapasztalat mielőtt ismét rendelgetni kezdek, szóval nem sietek, csak mint konstruktív kritika. :)

[ Szerkesztve ]

(#178134) norbert1998 válasza mirci18 (#178129) üzenetére


norbert1998
veterán

Ajánlanám az öttel kérdésed feletti írásomat :)

(#178135) mirci18 válasza norbert1998 (#178134) üzenetére


mirci18
addikt

Olvastam írás előtt.
De számomra nem derült ki belőle hogyan kell vamolnom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178136) Jahno válasza mirci18 (#178132) üzenetére


Jahno
őstag

Fizetsz áfát vagy alinál vagy postánál, előre olcsóbb. Ügyintézési díj sávos, minimum 400 forint a postának. Ha megkeresésre 2 napon belül nem reagálsz, akkor drágább. Kb. Így zanzásítva. Táblázat itt a csoportban és posta oldalán, hogy mik az értékhatárok.

(#178137) chatran válasza Jahno (#178136) üzenetére


chatran
őstag

Ahogy nézem Alinál már nem tudsz nemfizetni Áfa-t, már minden cuccra ráteszi a VAT-ot. Így viszont a postának már nem intéznie az áfafizetést, ezért kegyesen csak 400 Ft-ot számol fel.
A kérdés az, hogyan fogom bizonyítani a Postának, hogy már megfizettem az áfát a cucc megvásárlásakor az Alin?

(#178138) Dluinet válasza mirci18 (#178135) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mielőtt a csomag a vám elé kerülne:
post.hu-n regisztrálsz
evam-on lejelented a csomagot
majd a sajatmagamvamkezelek oldalon lejelented a postának, hogy ELEKTRONIKUS FORMÁBAN TÖRTÉNŐ VÁMKEZELÉST megkezdted
2021.06.30-ig meg kellett volna kezdeni a vámkezelést, hogy áfamentes legyen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178139) ollie válasza betyarr (#178106) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alinál nettó árat fizettél eddig.

***

(#178140) ollie válasza nababika (#178124) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

30% ÁFA?!?

***

(#178141) sunone


sunone
aktív tag

(#178142) farkas-j


farkas-j
őstag

Megpróbáltam az EVÁM-on beregisztrálni az egyik csomagomat. 27A-s elemeket rendeltem korábban. Nincs elem a nyílvántartásukba, de megoldottam riasztó alkatrészként. :O A regisztrációt mégsem tudtam befejezni, mert nem fogadta el a UU089xxxxx18CN formátumú követési számot. Azt a hibaüzenetet kaptam, hogy érvénytelen csomagszám. Na itt feladtam. :W Nem is tudom mi lesz a másik csomagommal, aminek csak számokból áll a követési száma? Ez így használhatatlan!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#178143) Tim82 válasza farkas-j (#178142) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak kíváncsiságból: a magyar posta saját nyomkövető szolgáltatásában rákeresve a követési számra, van eredmény? Nem lehet, hogy azért nem fogadja el, mert abban még nem látható semmi?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178144) Dluinet válasza farkas-j (#178142) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

A https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal elérési útvonalon található nyomkövetési adatoknál megjelenhet az Ön által megadott küldemény beérkezése, azonban ez kizárólag belső minőségbiztosítási célokat szolgál, tekintettel arra, hogy a küldemény feladási díja a nemzetközi nyomkövetést nem tartalmazza. A jelzett küldemény postai kezelési folyamatairól további regisztrált adat nem áll rendelkezésünkre, a postai kezelése regisztrálás nélkül történik.

Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál.

A postai szabvány azonosítószámok első két betűjele:
postacsomag esetén: CA-CZ tartománykönyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány
ezt követi 9 számjegy, majd a végén ismét két betűjel, mely a feladó országot azonosítja.

Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a fenti szerkezetű postai azonosítót, úgy a Magyar Posta nyilvántartásba vétel nélkül kezeli és az életútjáról sem rendelkezik információval.
A témával kapcsolatban a honlapunkon található tájékoztatás a következő linken: https://posta.hu/tudta-e_on_azonosito_20181116

Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítettünk Önnek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178145) DJGABI válasza Dluinet (#178144) üzenetére


DJGABI
addikt

hmm akkor kamu trackinges cuccot ne akarj vámkezelni? mondjuk azt néztem alin mostanában még az 1$-s cuccokra is élő TN volt, meg szerencsére a rendelt cuccok 99%-a ideért, az a durva utóbbi 2 nap 6 rendelés is megjött...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#178146) farkas-j válasza Tim82 (#178143) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem talál a Postai nyomkövető ilyen számot, mert nem szabványos. A Kínai csomagok zöme ilyen. A Trackit és a PostaNinja pl. tudja követni a csomagot. Még egyszer kérdezem (persze csak úgy magamban) mi lesz a nem nemzetközi csomagszámú küldeményekkel? Azokat hogyan lehet az EVÁM-on elvámoltatni?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#178147) Dluinet válasza DJGABI (#178145) üzenetére


Dluinet
nagyúr

úgy sejtem, azt akarja mondani, hogy nem regisztrált küldeményt nem tudod magad vámkezelni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178148) mirci18 válasza Jahno (#178136) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint nem nekem kell előre mennem az ügyben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178149) mirci18 válasza Dluinet (#178138) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ Jahno kolléga szerint nem kell előre lejelenteni elég ha a posta szól.
Ha előre jelentem akkor nincs a sávos vámeljárási díj minimum 400 Ft?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178150) Dluinet válasza mirci18 (#178149) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az az érzésem, hogy még senki nem tud semmit.
Még a posta sem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.