Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) kerekfej válasza Kasya (#14987) üzenetére


kerekfej
addikt

Vakít csak vagy világít is és látni is lehet vele (hideg vagy meleg-fehér a fénye) :F Mert nem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#15002) Kasya válasza kerekfej (#15001) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mikor beleneztem nagy hulyen, vakitott :D
Asztalra kell kislampanak billentyuzethez, kisebb jegyzeteleshez. Tokeletes lesz hozza. Rendes asztali lampat nem valtja ki.

Kivancsi leszek hosszu tavon hogy fog melegedni es mennyire lesz tartos.

[ Szerkesztve ]

(#15003) RBJ válasza Gépötty (#14999) üzenetére


RBJ
addikt

4-5 éve így használom, sőt számtech tudós mondta, hogy nem jó ha benne van állandóan az akksi.
Én nálam fix a noti, nem mobil dolog, egy helyben van és hálózatról megyen. És semmi gond. :DDD

jelentem a tejesdoboz toltő a második cellát kelti életre amiben semmi volt nem volt. :DDD nem melegszik csak csendben tölt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15004) kerekfej


kerekfej
addikt

háromszáz a dodo :(

(#15005) Degeczi válasza kerekfej (#15004) üzenetére


Degeczi
nagyúr

290 - de az is döbbenet: egy éve (de még a nyáron is) 22x volt
(és még ősszel a 250 miatt is morogtam - de szép is lenne)

Vagyis most nagyjából a harmadával drágább megvennünk bármit dollárban...

(#15006) spidersoft válasza Degeczi (#15005) üzenetére


spidersoft
senior tag

Rátették az ÁFÁt :O

(#15007) krisztianAMG válasza Degeczi (#15005) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az euróval szemben sem jobb, szinte már 1:1-be lehet váltani. :(

Érdekesség: kerestem erősítőhöz szép alu dobozt (~3kg). eBay-en találtam is, 50€-ra jött volna ki. Szívtam a fogam, de végül rászántam magam. Na ekkora az eladó az árát felvitte 95$-ra, plusz elrmlott a dollár árfolyama is. Alin ugyaz az a doboz 68$ postával együtt, de DHL-el küldené (28$ lenne a posta). Írtam neki, hogy nem lehetne-e standart chine shipping, mert DHL-el úgy is bekérik a számlát, na meg nem is kell nekem holnap utánra. Írta, hogy persze, lehet, de drágább lenne, mint a DHL. :Y

[ Szerkesztve ]

(#15008) johniee válasza RBJ (#15003) üzenetére


johniee
senior tag

Nekem a tejesdobozba került egy gagyi akksi, ami miatt még zúgott is az áramkör mikor a végét járta a kapacítása, és a mobilom újraindulása jelezte h lemerült :U
Banggood-on akciós a Nitecore D4 töltő [link]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15009) Gépötty válasza kerekfej (#15004) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én is most csodálkoztam, majd anyáztam keményen. Hajnalban rendeltem eBayről, ki vagyok váncsi, mennyin fogja váltani a kincstár.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#15010) Gépötty válasza RBJ (#15003) üzenetére


Gépötty
senior tag

Azt, hogy fix helyen használod, levágtam már abból is, hogy nincs benne akku :D Gyanítottam, hogy nem görgetsz magad előtt kábeldobot :DD
Azt is értem, hogy a szakértő ismerősöd azt mondta, hogy az akkunak nem tesz jót, ha állandóan töltögetve van (mondjuk ezt azért annyira nem látom alátámasztott dolognak, de fogadjuk el).
Én viszont az áramszünetre és ingadozásokra céloztam, és arra, hogy feltehetően a táp kialakításába bele van kalkulálva, hogy akkumulátorral együtt használják a gépet, és az mint valami puffer, segít kisimítani a lengéseket.
Természetesen ettől függetlenül rád bízom, hogyan használod a saját géped, csak azt írtam le, ami miatt én nem veszem ki belőle az aksit akkor sem, ha itt van mellettem az asztalon.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#15011) musli26


musli26
tag

Megjött az asszonynak az S4-es tok.[link]
Nagyon tetszik neki.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#15012) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Nano Quadcopterből mit érdemes venni?

Cheerson CX-10 vagy van más ami ajánlott?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15013) dugesz77


dugesz77
őstag

A mély merült tehát 1-1,5 V alá merült li-ion cellákat nekem még nem sikerült teljesen használhatóvá tennem. Bontottam már én is jó pár notebook akku packot de nagyon vegyes eredményekkel. Sajnos a notebook akkukban védelem nélküli cellákat használnak (igazából értelmetlen is lenne a védett) és ha van egy cellazárlatos akku a packban akkor lemeríti nullára az összeset. Hiába töltöttem fel 4,1-4,2 Voltra őket és látszólag minden rendben volt tőltés közben velük a kapacitásuk minimum a felére de inkább a negyedére esik vissza. Van itthon Soshine SC-S7 töltőm meg egy IMAX B6AC is tehát nem a töltő a rossz. Például egy notebook akksiból kitermelt 2200-es sonyba műszer szerint mind kettő bele tölt még a 1900-2000mA de nagyon hamar merülnek. Fele annyit nem tud már a mély merült cella. Használható marad mondjuk elemlámpába csak sűrűbben kell cserélni az akkukat. Viszont egy power bankba már nem sok értelmét látom használni mikor itt épp ez lenne a lényeg, hogy sokáig töltsön. De aki próbálja az ne csodálkozzon ha hamar merül.

(#15014) RBJ válasza dugesz77 (#15013) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi. Pont ez a rövid tapasztalat. Este feltöltöttem igaz nem volt idő mindre és fullra 3 volt felet volt mind most reggelre igen csak csökkentek az értékek. a powerbankból kivett cella értéke meg napokig ugyanaz. Úgy látom nem lesz értelmes a bontott akksi.
Valaki tud ajánlani tényleges értékkel rendelkező 18650 s akksit? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15015) johniee válasza RBJ (#15014) üzenetére


johniee
senior tag

Itt!
A feedbackek között még műszeres mérésekről is felraktak képeket :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15016) sagesz93 válasza Czimby (#15012) üzenetére


sagesz93
addikt

Jó pár cx 10el volt már dolgom, nagyon jó kis masinák :) Én ajánlom, főleg olyannak akinek nem volt még hasonlója.

(#15017) krisztianAMG válasza RBJ (#15014) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

[link]

Bár ezek védettek, nem tudim, hogy milyet keresel.

[ Szerkesztve ]

(#15018) madgie válasza johniee (#15008) üzenetére


madgie
titán

Tudtam, hogy akkor lesz akciós, mikor megrendelek egy sz@rabb, olcsó cuccot itthonról :D

Szerk: ráadásul van egy 10%-os kuponom :O

[ Szerkesztve ]

(#15019) kuntics válasza kerekfej (#15000) üzenetére


kuntics
tag

amint megérkezik az lesz az első dolgom.

(#15020) Czimby válasza sagesz93 (#15016) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót!

A CX-10 vavy a Gin H7 lesz a befutó, utóbbi szimpibb, de a 10-es elterjedtebb... :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15021) gerii válasza Czimby (#15020) üzenetére


gerii
addikt

Nekem kb egy hete van meg a CX-10, kezdőgépnek tökéletes, olcsó is (Banggood-ról a legolcsóbb), csak rendelj hozzá keretet is mert sokat fog ütközni :) (BG-on van keret +8 lapát +2 motor 1500Ft-ért).

[ Szerkesztve ]

(#15022) Silent77


Silent77
veterán

Ma érkeztek:
Tolató radar Kipróbáltam, működik. :C
Fólia P7-re
Sata kábel
Csavaroknak 5db doboz
Csavar

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15023) Czimby válasza gerii (#15021) üzenetére


Czimby
addikt

Huhh az úgy egyben nagyon jó ár!
Köszi szépen a tanácsot!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15024) Czimby válasza Silent77 (#15022) üzenetére


Czimby
addikt

A radarról majd részletes beszsmolót és kérnék ha van időd.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15025) sagesz93 válasza Czimby (#15020) üzenetére


sagesz93
addikt

A másik gép nekem nem ismerős. A CX10-ből jár már nálam kb 30 darab, 1 volt olyan ami egy rövid használat után elromlott, ha keret van rajta, akkor szinte nincs helyzet amivel meg lehet ölni a gépet. A CX-10A mégjobb, a headless móddal, meg amúgy is stabilabbnak érződik az a gép.

(#15026) Dluinet válasza sagesz93 (#15025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mit jelent a headless mód?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15027) sagesz93 válasza Dluinet (#15026) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezek a kopterek olyanok, hogy számít melyik az eleje és vége, az alapján megy előre és hátra. Na a headless móddal rendelkező modelleknél ez nem számít, hanem csak az, hogy a távirányítón mit nyomsz. Tehát tök mindegy merre fele van a kopter eleje, ha előre tolod a kart az irányítón, minden esetben előre fog menni. Azért egy tök kezdőnek ez elég nagy segítség, először nem olyan egyszerű forgatni is a gépet miközben a levegőben van és irányítani is.

(#15028) Silent77 válasza Czimby (#15024) üzenetére


Silent77
veterán

Rendben!
Nem tudom még mikor szerelem be, de igyekszem. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15029) aram01 válasza sagesz93 (#15027) üzenetére


aram01
nagyúr

bocs az offért de ez a JJRC H5C, már élő képet ad a távra?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15030) Czimby válasza sagesz93 (#15025) üzenetére


Czimby
addikt

Végülis a cx-10 mellett döntöttem, a jó alkatreszellátottság miatt.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15031) dugesz77 válasza gerii (#15021) üzenetére


dugesz77
őstag

Én a CX-10 -hez most ezt a háromlapátos szettet rendeltem. Állítólag stabilabb tőle és kevesebb a rezonancia. A védőkeret meg tanácsos hozzá mindenképp mert elég gyorsan fogynak a propellerek.

(#15032) gerii válasza sagesz93 (#15027) üzenetére


gerii
addikt

Én át is küldtem a sima verziót a szomszédba. Gyakorlatilag nem lehet megmondani, hogy melyik az eleje 10m-ről, hiába csak oldalazva reptetem, elfordul pár fokot egy idő után és akkor jön a szívás. Ennyiből jobb lehet a headless, viszont annak nincs 3. fokozata.

dugesz77: néztem én is a 3 lapátosokat, de valószínűleg jobban terheli a motorokat.

[ Szerkesztve ]

(#15033) havri1 válasza sagesz93 (#15027) üzenetére


havri1
félisten

Életemben nem láttam még ilyet élőbe, de nmit jelent az, hogy mindegy melyik az eleje, ha előre tolom a kárt, előre indul el?
Merre van az előre? Ha nincs eleje? :)

havri

(#15034) Czimby válasza havri1 (#15033) üzenetére


Czimby
addikt

Amerre te nézel, ahogy a távot tartod az az előre.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#15035) gerii válasza havri1 (#15033) üzenetére


gerii
addikt

A kezelése más mint a helikoptereké.
A bal joystickon:
- fel-le: rpm szabályozás (emelkedés-süllyedés)
- jobbra-balra: a saját tengelye körül való forgás (a kék led az eleje a gépnek, így állíthatod irányba)

jobb joystick:
- fel-le: előre hátra oldalazás
- jobbra-balra: jobbra-balra oldalazás

CX-10:
1-2-3 fokozat - a gép dőlésszögét jobban módosítja

CX-10A:
1-2-headless - fokozatok (az 1-2 nem headless, hanem van eleje a gépnek)

Szóval ha a bal joy-jal forgatod a tengelye körül, akkor azt nem veszi figyelembe, és arra megy mint mikor eredetileg állt.

[ Szerkesztve ]

(#15036) sagesz93 válasza havri1 (#15033) üzenetére


sagesz93
addikt

képzelj el egy távirányítós autót, annak is van eleje, hátulja. Nos ennek a kopternek is, elől kék led világít, hátul piros.
4 csatornás ami annyit jelent, hogy előre hátra, jobbra balra, fel-le és tud forogni a saját tengelye körül. Nos, headless mód nélkül, neked tudnod kell minden esetben a levegőben, hogy hol az eleje, nyilván ennek megfelelően irányítod előre-hátra a gépet. Ha gázos a helyzet a levegőben elég nehéz egyszerre tengelye körül forgatni, és közben mást is cselekedni. Ekkor jó a headless mód, ilyenkor nem számít hol az eleje a gépnek, mindig a távirányító szerinti előre fog menni.(mert ugye headless mód nélkül ha pl. szemben van veled a kopter és nyomsz egy kövéret előre, akkor pont szembejön veled). Nagy segítség volt barátnőméknél a kistesóknak, először kaptak egy mezei verziót, aztán egy CX-10A-t, határozottabban jobban ment vele a játék.

[ Szerkesztve ]

(#15037) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 2.4 GHz-es 150 Mbps-os USB-s wifi sticket, amihez van normális, legalább angolnyelvű driver és max 500 Ft legyen / darab?

Hiába keresek bármit, de 1000 Ft / darab árnál olcsóbban nem igazán találok és azok is ugyanúgy nonamek.

Annó 2-300 Ft-ért vettem, free shippinggel...

:R

(#15038) Laza... válasza Vasinger! (#15037) üzenetére


Laza...
addikt

Anno a dollár nem akarta áttörni a 300ft-os határt....

Never give up!

(#15039) Potzee válasza Vasinger! (#15037) üzenetére


Potzee
addikt

...Anno... :U

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15040) gerii


gerii
addikt

Olyan "éjjellátó" kamerát tudtok esetleg ami jó arra, hogy a kertben éjszaka mászkáló állatot beazonosítsam?
Tehát egy akkus, microSD-s, akár kis felbontású, nem is kell vízálló (max a harmatot bírja ki) kamera kellene, olcsóért :)

[ Szerkesztve ]

(#15041) aram01 válasza gerii (#15040) üzenetére


aram01
nagyúr

ilyesmi engem is érdekelne, mondjuk nálunk az állatok fűrésszel meg bringával járnak ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15042) alázógyík válasza aram01 (#15041) üzenetére


alázógyík
őstag

:C

(#15043) RBJ


RBJ
addikt

Mai két csomi.
febr.16. [link] így kész az asztali lámpám.

MÁsodik 03.03. rendelés 03.04 feladva kedden és ma itt röhög. ez még a pendrive os haverunkat is lekörözi.
[link]


Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15044) RBJ válasza johniee (#15015) üzenetére


RBJ
addikt

ali nem játszik nálam. :DDD eredeti trustfire t is dicsérik. samu nem ér mert ennyért már origin powerbank jár. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15045) Gépötty válasza gerii (#15040) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igazából (majdnem) minden kamera éjjellátó, inkább infra világítást kellene beszerezned. A kamerákat tudod tesztelni egy mezei tévétávirányítóval: ha látod az infraledet villogni a kijelzőn, nyertél.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#15046) Dluinet válasza aram01 (#15041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak nem kétlábú róka? ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15047) RBJ


RBJ
addikt

Megértettem, hogy miért két részletben akarnak fizetni buyincoins ék. Mert pay pal és coins ból volt vétel ennek megegyezően van visszatérítés. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15048) szjoci válasza Dluinet (#15046) üzenetére


szjoci
őstag

Szarka lehet az! Vagyis inkább holló :U

(#15049) havri1 válasza sagesz93 (#15036) üzenetére


havri1
félisten

Köszi mindenkinek a leírást, így már kezdem érteni :l)

havri

(#15050) KaiotEch válasza szjoci (#15048) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És tájszólással beszélnek? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.