Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177351) Dluinet válasza bul07 (#177350) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Június 30 elött beküldöd a nyilatkozatott, akkor nem áfázák.

idézet:
"2021. július 1-je előtt az áfamentesség azokra a termékekre vonatkozik, amelyek szabad forgalomba bocsátását eddig az időpontig kezdeményezik a vámhatóságnál. A július 1-jéig megrendelt, illetve ezen a napon vagy ezt követően az EU vámhatárára érkező csomagokra, amelyeket ekkor jelentenek be szabad forgalomba bocsátásra, az új szabályok szerint vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani és áfát kell fizetni."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177352) spiderpig820 válasza Dluinet (#177347) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Valakinek biztos, én nem kértem. Elnézésedet kérem, hogy felhívtam a figyelmet a tévedésedre.

4B

(#177353) ollie válasza spiderpig820 (#177352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudod mit jelent a ctrl+c és ctrl+v? Mert ha igen, hogy állíthatod, hogy az ő tévedése volt?

***

(#177354) Czimby


Czimby
addikt

Hátha itt hamarabb kapok választ. :))

Valaki meg tudná mondani ebben a hónapban mennyi dollár vagy euró az az összeg amire a fizetendő áfa még a 10eurós határ alatt van?
Legjobb lenne egy link ahol ez le van írva, későbbeikben ne kelljen keresni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#177355) Silent77 válasza Czimby (#177354) üzenetére


Silent77
veterán

2021. június: 37,93 €-ig, 46,33 USD-ig, 59,74 AUD-ig, 56,0 CAD-ig, 32,67 £-ig, 41,71 CHF-ig és 13329,6 Ft-ig.

Később nem lesz rá szükséged, ez az utolsó. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#177356) Czimby válasza Silent77 (#177355) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi de a Májusira lenne szükségem most történik a Vámkezelés.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#177357) Dluinet válasza Czimby (#177356) üzenetére


Dluinet
nagyúr

májusi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177358) azbest válasza Dluinet (#177351) üzenetére


azbest
félisten

Regisztrált, követett küldeménynél még esetleg sikerülhet is beküldeni határidő előtt az igazolást és kitöltött nyilatkozatot, hogy alatta van. De még akkor is becsúszhat a hiba a gépezetbe, ha hamarabb ér oda a levél, minthogy elkezdenék feldolgozni, mert esetleg kitörlnik, mondván nincs is olyan küldemény.

A követetleneknél pedig szinte esélytelennek látom azt, hogy valaki határ idő előtt sikeresen leadjon igazolást arról, hogy kis értékű. Mert nincs mire hivatkozni, nem beazonosítható a küldemény. Szóval követetlen kis értékű küldeményekkel lehet leginkább beszopni. Nagyobb értékűeknél meg nem sok minden változik.

(#177359) Dluinet válasza azbest (#177358) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Necces küldemények esetén van jelentősége.
Vársz egy küldeményt, de nem kaptad még meg, a határidő pedig közeleg.
Nem várod meg az SMS-t, helyette Június 30-án előre beküldöd a nyilatkozatot.
A csomag Magyarországra érkezése és a vámkezelés SMS értesítés megérkezése között egy hét is simán eltelik. Ezt az egy hetet lehet áthidalni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177360) spiderpig820 válasza ollie (#177353) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Valóban hiányosságot kellett volna írnom, bocsánat.
A lektorálás elhagyására célozva, mielőtt még újabb kérdés merül fel.

4B

(#177361) bul07 válasza Dluinet (#177351) üzenetére


bul07
nagyúr

És honnan tudod hogy megjön
Mint ahogy írták egy nyomon követett esetén még talán működhet is, de amúgy

És igen is rosszabb ez

Mert eddig az volt a vélekedés hogy ami 30-ig az országba ér az mentesül, hát most ez nem így lesz
Bejön az országba de a kutya se nyúl hozzá mondjuk két hétig akkor biztos belecsúszik

Sőt én azt is megkockáztatom hogy az utolsó 5-7napban direkt csak betárolják őket , had szopjon a p@raszt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177362) Dluinet válasza bul07 (#177361) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-Ez pontosan így lesz
-A költségeket meg csak 2021. június 15. 23:59 perckor közlik.
Nagyon úgy néz ki, hogy kib@szásra mennek rá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177363) Visormail válasza Dluinet (#177362) üzenetére


Visormail
addikt

Értelmes ember nem rendel már.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#177364) Dluinet válasza Visormail (#177363) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van februári megrendelésem, ami még nem érkezett meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177365) Czimby válasza Dluinet (#177357) üzenetére


Czimby
addikt

:R :R :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#177366) Jahno válasza Visormail (#177363) üzenetére


Jahno
őstag

Ha egyszer kell valami, akkor kell. Sosem azért rendeltem, mert jajj occsó és semmi szükségem rá.

(#177367) Jahno válasza bul07 (#177361) üzenetére


Jahno
őstag

Meg betárolják, mert úgyis csak halmozódik, valamint első nap még biztos nem fog simán menni az új rendszer.

(#177368) ANOka válasza Dluinet (#177362) üzenetére


ANOka
őstag

Ebben a(z) ***** országban létezik vmi, ami nem a kib@szásra megy ki? :F :((( :W

(#177369) Jahno válasza ANOka (#177368) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzegsvédeknél :C

(#177370) motrola válasza ANOka (#177368) üzenetére


motrola
aktív tag

[link]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#177371) Beni2360 válasza motrola (#177370) üzenetére


Beni2360
félisten

Rá kellene keresni a pontos EU törvényre, ott biztosan pontosan le van írva a beérkezési idő pont és hogy hova.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177372) Digitalpimp válasza Dluinet (#177364) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem az már nem is fog.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#177373) Dluinet válasza Digitalpimp (#177372) üzenetére


Dluinet
nagyúr

volt már féléves csomagom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177374) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Lehet már tudni, hogy a posta mennyi ügyintézési díjat fog felszámolni az ÁFA kivetésénél?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177375) Dluinet válasza Donki Hóte (#177374) üzenetére


Dluinet
nagyúr

posta az ügyintézési díjat június 15-16-án fogja közölni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177376) bul07 válasza Donki Hóte (#177374) üzenetére


bul07
nagyúr

És ha igaz a fentebb linkelt cikk írása, nagyobb érték estén 3500Ft-nál is több lehet a díj
Bár ez nem sok embert érinthet mert aki nagy értékűt rendelt az általában olyan szállítással ahol ezt megkerülik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177377) azbest válasza motrola (#177370) üzenetére


azbest
félisten

eeh, ezt a cikket is balf@szok írták...
Úgy adják elő, mintha minden küldeménynél kéne vámügyintézési díjat fizetni. Pedig továbbra is a legrosszabb módszer az, ha utólag vámkezeltetjük. Az ajánlott megoldás az, hogy a webshop regisztráljon be valamelyik eu-s ország adóhatóságánál (IOSS) és rendeléskor vonja le az adót is. Akkor elvileg nincs ügyintézési díj.

[ Szerkesztve ]

(#177378) bul07 válasza azbest (#177377) üzenetére


bul07
nagyúr

Majd minden egyes alis eladó regisztrál, hát nem hiszem
(Már ha nem megoldható a központi regisztráció az ali részéről)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177379) azbest válasza bul07 (#177378) üzenetére


azbest
félisten

Pont az a lényege az alinak, hogy ők kezelik az ilyen dologat.
A svédeknél a szutyok wish is leszerződött két éve a svéd postával, szóval nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne ezt megugrani. Meg mintha valaki mutatott volna screenshotot, hogy angliába némelyik rendelésnél már számítanak fel adót.

A magyar shippinges [link] filléres dolgoknál leszek arra kívánics, hogy milyen szállítási móddal küldenék, mert magyar posta belföldre drágább, mint a cucc :D Amit én rendeltem és itthon adták fel cseh helyett, annak az árába belefért a dpd :)

[ Szerkesztve ]

(#177380) bul07 válasza azbest (#177379) üzenetére


bul07
nagyúr

Mondjuk az jó lenne nekünk, bokszolja le a magyar posta vagy hatóság az alival ha nem fizetnek :)
Vagy nem úgy vallják be

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177381) azbest válasza bul07 (#177380) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként nem lepne meg, ha szúróprobaszerűen továbbra is lennének igazolásbekérések az előre fizetett adókkal kapcsolatban is, hogy a pénzmozgás stimmel -e. Szóval lényegében akkor is tud akadékoskodni a posta, ahogyan a mai rendszer is megy.

Elsősorban a kezelési költség terén érdekes ez. Azért remélem normálisan mehet majd az előre adózásos rendszer. Követhetőségben és kevesebb meglepetéssel kellene hogy menjen a rendelés.

(#177382) DJGABI válasza azbest (#177379) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem simán megoldható lenne, mármint hogy alival szerződnek le. Bátor vagyok, én még rendelgettem cuccokat, Paypal-lal mindegyik az "Alipay Singapore E-Commerce Private Limited"-nek ment.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#177383) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Akkor mi van, ha rendelek valamit 10 centért, ingyenes postával, ami kb. 30 Ft-ba kerül nekem, majd amikor a posta közli, hogy erre fizessek mondjuk 500 Ft-t ÁFA és kezelési díj címén, de én azt mondom, hogy köszönöm szépen nem fizetek (mondjuk azt mondom, hogy ilyet nem rendeltem, téves küldemény :D ), tartsa meg a posta a 30 Ft-os cuccot :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177384) macilaci78 válasza Donki Hóte (#177383) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#177385) joergie


joergie
őstag

Tudtok valami szép jó okos ügyes zajszűrős bluetooth fülhallgatót(mono), aminek egész jó a hangja, és nem érzem hogy a fülemen van...nyilván jó áron?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#177386) jackbacsi87 válasza Donki Hóte (#177383) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Pl. Az eladók nem postáznak majd Mo-ra (meg EU-ba) cuccokat kínából.

Azt nem értem amúgy, hogy bő 1 hónap múlva bevezetik ezt az új mizériát. Miért nincs közzétéve már, hogy mennyi az annyi? (Kérdés igazából költői, gondolom még ott csücsülnek az asztalnál az üres táblázat előtt...)

[ Szerkesztve ]

(#177387) Dluinet válasza jackbacsi87 (#177386) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A bevezetés előtt 15 nappal kötelesek tájékoztatni a költségek változásáról.
Megvárják az utolsó percet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#177388) gyapo11 válasza bul07 (#177376) üzenetére


gyapo11
őstag

Úgy látom elég tempósan szaporodik az európai raktárakból vehető termékek listája. És nem 7 $ körüli szállítási költséget kérnek mint a BG a european priority line-ért, hanem free vagy 1-2 $. Mostanában már ilyeneket veszek, gyorsabban ide is ér, amikor Feucht volt a trackingben, akkor kicsit aggódtam, de megérkezett az is. Lehet, hogy már jól láthatóan csökken a Kinából vásárlás, és lépniük kell.
Nagyobb értékű műszaki cuccot meg eleve nem merek Kínából a garanciális költségek és problémák miatt. Amíg nem kötnek szerződéseket helyi szervizekkel vagy nem oldják meg az ingyen el- és visszaszállítást, addig ez így is marad.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#177389) gyapo11 válasza Donki Hóte (#177383) üzenetére


gyapo11
őstag

Mivel tudod, hogy sokkal drágább lehet, ezért nem kellene vásárolni, hogy ne okozz gondot a postának meg a kereskedőnek. A posta nem tüntetheti el, hanem vissza kell küldenie, csomó fölösleges energia pazarlás, a többi csomagtól veszed el az időt vele és drágítod a rendszer működését.
Ha el akarsz utazni egy távoli országba, akkor sem a határon akarsz szembesülni azzal hogy oltások kellettek volna, vízumot kellett volna igényelni, útlevél is kellene, hanem előre tájékozódsz, és nem a határról akarsz visszajönni.
Mondjuk ez még mindig jobb, mint ha valaki megkapja a terméket és visszakéri a pénzt, mert azt hazudja, hogy nem érkezett meg.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#177390) gyapo11 válasza jackbacsi87 (#177386) üzenetére


gyapo11
őstag

Mert nem a tényleges vámkezelési költséget akarják elkérni, hanem lehúzni a népet, és nem tudják hogy mennyire legyen vastag az arcukon a bőr. Ha vékony, akkor egy csomó pénztől elesnek, ha vastag, akkor morgolódás lesz, meg kerülőutak keresése, és megint elesnek egy csomó pénztől. Valahogy meg akarják tudni, hogy mennyit hajlandók az emberek fizetni. Három szóval: profitot akarnak maximalizálni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#177391) Donki Hóte válasza gyapo11 (#177390) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Először ezt írod:

nem kellene vásárolni, hogy ne okozz gondot a postának

aztán meg ezt:

nem a tényleges vámkezelési költséget akarják elkérni, hanem lehúzni a népet

Nem túl konzekvens az álláspontod a postával kapcsolatban :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177392) erdey_a


erdey_a
őstag

Banggoodnál az "estimated to ship before...) dátum mennyire valós?
Belefutottam egy teló rendelésbe, amire rendeléskor (bő egy hete) még azt írta, hogy van készleten, aztán most már csak május 27-et ír várható feladásnak.
ha van értelme, várok szívesen, de ha ez nagyon random akkor inkább átrendelek más színre, ami van készleten.

Vérboci

(#177393) kmarci25 válasza erdey_a (#177392) üzenetére


kmarci25
veterán

Bangood topik. Egyébként emlékeim szerint eléggé random. Azt a dátumot, amit odaírnak, akkor és úgy változtathatják, ahogy és amikor akarják, és sajnos meg is teszik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#177394) XtremLor válasza erdey_a (#177392) üzenetére


XtremLor
őstag

2-3 het csuszas is volt mar nalam, elorendeles volt, mashol se kaptam volna meg foleg annyiert, igy vartam inkább.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#177395) AndrewBlase válasza erdey_a (#177392) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ez egy "majd feladjuk egyszer csak maradj nyugton a 3,14csádon" szöveg, nem kell tényként kezelni.

Miért mindig én???

(#177396) #34232064


#34232064
törölt tag

Millió sebből vérzik az egész elgondolás. Elfogadják a csomagon feltüntetett összeget hisz ők is tudják, hogy az kamu? Az alapján fizetteti ki az áfát vagy bekéri minden csomagról? Ha elfogadja akkor egyértelmű pénzbehajtás. Ha nem akkor saját magát szivatja. Ha 5 dollár alatt lesz a legkevesebb kezelési dij, mikor észleli, hogy minden csomag 5 dollár alatti mit lép majd? Megmarad továbbra is a kockázatl elemzés és a röntgennel válogatás? Egy félek éppen tudja megoldani, mint az amazonos vásárlásnál. A legtöbb csomagtól igy megszabadul, a kevesebbet meg csak elbirja. Valamennyi halasztás biztos lesz ha nem is hivatalosan, szerintem pár dörzsölt biztos betámadja a postát hogy mi az elvárható vámkezelés ideje ha belassulnak a határidő előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.