Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178451) fery02 válasza KrAt (#178448) üzenetére


fery02
addikt

Így már kerek az egész, köszi! :R

(#178452) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Nem szeretnék nagyon belebonyolódni az új vám/áfa rendszerbe, csak egy körülbelüli számot szeretnék kérni.
A szállítással együtt 14 usd- s cuccra mennyi lenne a további teher? Aliról jönne.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#178453) azbest válasza KrAt (#178450) üzenetére


azbest
félisten

BE valsz feldolgozza a kínából bejövő IOSS küldeményeket. Belépteti ő az eu-ba ingyen és ezért nem kell semmit fizetni utána itthon. Jó lenne látni egy ilyen nyomkövetést a belga posta oldaláról.

NL is a log szerint feldolgozza, de a magyar posta meg a beszálmolók szerint mégcsak nem is IOSS-ként kezeli a hollandokon át jövőket, hanem nem látják, hogy már rendezve az adó. Ezért hiába van kifizetve vásárláskor, a postnl hiába csinálja meg az eu-ban forgalomba hozást, a magyar posta azt hiszi, hogy nem történt adófizetés és eu-n kívüliként kezeli. S rászámolja a már bruttó árra mégegyszer az áfát és még kivet rá kezelési költséget is. Valami nagyon el van cseszve, hogy kínainak nézik azokat a küldeményeket, amit már a hollandok beléptettek az eu-ba és hiába van minden kifizetve, mindent újra ki akarnak fizettetni itthon érte.

Próbálom a holland posta twitteres ügyfélszolgálatából kiimádkozni az információkat, de az ügyintéző lányot nem tudják hogy mi történik. Azt sem tudták, hogy hol kell nézni a nyomkövetést a saját oldalukon. Fogalmuk sincs az IOSS kezelésről. Sajnos csak telefon és papír levél alternatívájuk van a twitteren kívül...

[ Szerkesztve ]

(#178454) Skillet válasza balazs1956 (#178452) üzenetére


Skillet
addikt

Röviden... Kb 1500-1900Ft között.
Hosszan... Passz. Lehet kevesebb, lehet több. Jelenleg még nagyon fiatal a rendszer és eléggé csövesen működik.
Ha az általad írt 14$-ban már az Ali által feltüntetett VAT is benne van és ezt le is kezeli a magyar posta, akkor itthon "csak" 400-800Ft + jön rá (kezelési költség). Áfa már nem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178455) Jahno válasza azbest (#178453) üzenetére


Jahno
őstag

Ez ilyen, Twitter az lehet robot és nincs felkészülve az ilyen "bonyolult" kérdésekre Vagy indián, akkor meg az a szopó.

(#178456) pn4hvq válasza azbest (#178453) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én csomag nyomkövetés kapcsán írtam a PostNL FB-on lévő chatjébe, ott válaszoltak a kérdéseimre.

(#178457) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kellene vennem egy vezeték nélküli töltöt, mit tudnátok ajánlani nekem?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#178458) borsodika válasza Predator2 (#178457) üzenetére


borsodika
őstag

Szia!

Nem biztos, hogy megérné külföldről rendelni. Hazai webshopból pl: [Xiaomi Mi 20W Wireless Charging Stand ]

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#178459) fateless válasza Predator2 (#178457) üzenetére


fateless
veterán

Vegyél egyet ;)

;]

Alzán is szoktak egész jó akciók lenni töltőkre

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#178460) Benhill válasza balazs1956 (#178452) üzenetére


Benhill
senior tag

Attól függ, hogy az eladó milyen összeget ír a csomagra... ;]

(#178461) norbert1998


norbert1998
veterán

No, valamit megint kavar ez a csapat marha.

Végre felismeri az "evam" a hőtorkot, amit nemrég meséltem, feltöltöttem a bizonylatot, de valamiért 1500 forintot kell fizessek. Mégis mire föl? Ki van fizetve az áfa már az alin keresztül, ioss számot meg nem kaptam. Akkor most?!

Meg kaptam egy értesítőt a postástől, hogy 860 forintot fizetnem kell valamire utánvéttel, aminek konkrétan nem tudok semmit a követési számáról, mert még csak hasonlóm sincs, sőt, más csomagom sincs a hőtorkon kívül szerintem, csak banggood express-es. :F

[ Szerkesztve ]

(#178462) norbert1998


norbert1998
veterán

Duplaaaa

Vagy pedig ha adok meg IOSS számot, akkor elég neki a 399 forint, I guess. De honnan szülöm azt meg? Nincs benn e az alis invoice-ban

(#178463) bul07


bul07
nagyúr

Csináltam alis appba kupont, Coupon plas de nem nem tudom rávenni hogy aktiválja a rendszer

Mi változott hogy már ezeket a kuponokat nem használja a rendszer, lett valami plusz feltétel vagy kizárási tényező(meg van szabva hogy mire)?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#178464) Gézengúz válasza bul07 (#178463) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem is most szórja őket mikor már...

(#178465) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok, nagyon furcsa dolog történt ma velem.

Rámírt Whatsapp-on egy ismeretlen szám tökéletes angolsággal, megvan-e még ez a hirdetésem.
Szó szót követett, kiderült, hogy a hölgy az USA-ba vinné, kaptam komplett lakcímet, stb.
Nem is nekem kell feladni, adjak egy lakcímet és küld érte valakit, a vételárát előre kifizeti utalva vagy paypal.
Neki EUR meg USD számlája van, nekem HUF, bankközileg pórul járunk, a PP jobb lenne.

Na, előjött a paranoid énem:
Egyrészt ha Paypal-ra fizet, én azt a pénzt onnan levásárolhatom mint a PP számlámon lévő egyenleg?
(Tényleg nem tudom, mindig csak a pp alatti kártyával fizettem.) Kivenni gázos.
Le lehet használni nulláig a PP egyenlegem? Van rajta X összeg, ha X+100HUF lesz egy vásárlásom, akkor lehet hogy X-et levon a PP-ról, a 100-at fizetem a kártyával?)

Másrészt a PP felteszem vesz le jutalékot. Az kit terhel? Ha fizetne a pp-omra 115€-t, akkor mennyit kéne fizetnie, hogy én 115€-t kapjak meg?
10+ év netes vásárlás alatt sem volt olyan, hogy valaki így akar nekem fizetni, kérlek nézzétek el nekem. :B

Harmadrészt idejön majd egy vadidegen arc, akinek kiadom a lakcímem, honnan tudjam, hogy jó ember jön, és eljuttatja a vevőnek tényleg?

Van ebben buktató? Ha igen, hol?

Köszi! :R

Szerk: a telefonszám USA amiről írt, a cím létező

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178466) Jahno válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


Jahno
őstag

"Egyrészt ha Paypal-ra fizet, én azt a pénzt onnan levásárolhatom mint a PP számlámon lévő egyenleg?"

Igen. Amit fizetsz az megy abból és kb. kész is. Viszont nekem ez zűrös. Fizetésnél be tudja pipálni, hogy Te mennyit kapj. Legalábbis párszor sefteltem, az egész jól működött. Én sem értettem, próba cseresznye és kész is.

De bammeg, USÁból HWApróról occsó SSD-t én paranoid lennék. Szerintem most jön majd a terelés. Valaki meg jöhet, ha bemondja a PP tranzakció számát, akkor viheti. Meg lehet ezt oldani, hogy ne mi akarjuk lenyúlni innen a fórumról és csak olyan ismerjen egy paramétert, aki valóban kapcsolatban van a fizetővel.

(#178467) Zozzant válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


Zozzant
addikt

Mindenhol van buktató. Hagyd a francba. Szerinted USA-ban ezt nem lehet megkapni? Valahol át leszel baszva, ez a lényege.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#178468) Jahno válasza Zozzant (#178467) üzenetére


Jahno
őstag

Én felére kíváncsi lennék, szerintem jön majd valami kamu bizonylat és kidumálás a végtelenségig, hogy Ő elküldte a pénzt, az ismerős meg pont nem tud értejönni de postáznod kellene Nigériába.

(#178469) bul07 válasza Gézengúz (#178464) üzenetére


bul07
nagyúr

De miért nem tudom felhasználni?

Ezt akarnám megrendelni [link], az 1.6$ simán meghaladja de mégse vonja le a 0.2$

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#178470) Zozzant válasza Jahno (#178468) üzenetére


Zozzant
addikt

Aki jön érte az hozza a pénzt is. Ennyi. Nem fog jönni senki, de 2-3 120 kilós haverral kell várni, hátha. :) Lakcímet meg nem kéne megadni, max. ahhoz közeli találka helyet.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#178471) Jahno válasza Zozzant (#178470) üzenetére


Jahno
őstag

Már kíváncsi lennék. Én visszaírnék, hogy oké, kezdjük el szervezni. Abból baj nem lehet.

(#178472) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Köszi mindenkinek, akkor nem csak én vagyok paranoid.
Nekem is fura, hogy ezt abban a fene bőségszaru országban nem tudja beszerezni? Oké, toll méretű gyors-nagy SSD, de talán Colorado-t lehet vele rekeszteni, ha ott Dunát nem is...

Az nem kérdés, hogy csak akkor adom oda a szajrét, ha előre megmondja, ki jön érte, ad tranzakció azonosító számot, és már megjött a PP-ra a della - bárhogy is, nagyon fura.

Secret + V/, ti erről mit gondoltok?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178473) Jahno válasza MittuDomain_ (#178472) üzenetére


Jahno
őstag

Csináld, kíváncis vagyok rá. Szoktam követni hasonló csalásokat, nekem csak túl egyszerű vagy átlátható esett be.

Vagy kamu koncertjegy:

(#178474) solti válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


solti
senior tag

átverés. Majd utalni akar neked többet es a különbséget küldd el neki vagy valami hasonló. Aztán persze visszahívja az eredetileg utalt pénzt. Vagy ilyesmi. Nekem pár hónapja jofogason hirdetett használt babakocsit akart megvenni valami külföldi úgy, hogy küld érte futárt... Nyilván...
guglizz rá, pl: ebay buyer scam

(#178475) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Most megírtam neki, hogy akit küld, hozzon kp-t, meglátom a választ. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178476) Ciccuka válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


Ciccuka
veterán

Klasszikus átverés
Rengeteg féle változata létezik
eredete

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#178477) Jahno válasza Ciccuka (#178476) üzenetére


Jahno
őstag

Ha valaki szeretne sokat olvasni, azért akad mikor a fagyi visszanyal és szarrá hülyítik. Egyik kedvenc:

[link]

(#178478) Ciccuka válasza Jahno (#178477) üzenetére


Ciccuka
veterán

Videó hozzá (feliratot lehet kapcsolni, de lehet volt ennek magyar változata is):
James Veitch - Ultimate troll!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#178479) pn4hvq válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Le lehet használni nulláig a PP egyenlegem? Van rajta X összeg, ha X+100HUF lesz egy vásárlásom, akkor lehet hogy X-et levon a PP-ról, a 100-at fizetem a kártyával?)"
Igen, ez így működik.
"Másrészt a PP felteszem vesz le jutalékot. Az kit terhel? Ha fizetne a pp-omra 115€-t, akkor mennyit kéne fizetnie, hogy én 115€-t kapjak meg?"
Én Aliexpressről kaptam vissza refundot PP-ra, és a kicsikötsögkínai velem fizettette meg a fee-t. Minimális összeg volt, de akkor sem kaptam vissza annyi pénzt, amennyit a termékért fizettem.

Ahogy előttem is írták, túl sok a kérdés, én elengedném. Vagy ha ennyire kell a cucc, az átvevő hozza kp-ben az árat.
Ebben nem vagyok járatos, de ha hibás(nak lesz mondva) a termék, akkor mehet a hercehurca a PP-lal. Talán még vissza is tudja egy az egyben venni a PP (de ez lehet, hogy magánszemély esetén nem játszik).

(#178480) Dr. Szilikát válasza pn4hvq (#178479) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Megerősíteném, van erre valami trükk (én is csak olvastam), a szélhámos vissza tudja venni a pénzt, miután elhitette, hogy ott van az ember számláján (PP). Azután jön a meglepődés, hogy mégsem...

[ Szerkesztve ]

(#178481) Beni2360


Beni2360
félisten

Én azt nem értem, hogy miért nem a Paypal topikban megy a diskurzus? Ez csak oda tartozik és ott van érdemi válasz is. Na meg gondolom tapasztalat is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178482) snipr válasza MittuDomain_ (#178472) üzenetére


snipr
aktív tag

Régi PP átverés volt(?) még, hogy 1-2hónap után nyit egy dispute-ot, miszerint nem kapta meg a terméket, amiért fizetett neked... mivel személyes átvét volt, te utólag semmiféle igazolást nem is fogsz tudni mutatni, hogy elküldted neki a terméket, így aztán a PP visszaemeli tőled mindenféle tranzakciós költségekkel megterhelve.

(sok esetben a három szereplő nem is ismeri egymást, adott egy jóhiszemű vevő, akinek a csalók ígérnek valami terméket PP fizetéssel (a szintén jóhiszemű eladó számláját megadva), itt a vevő felé nincs rizikó, hisz a PP védi, az eladót beetetik a személyes átvéttel, számlára megérkezik a pénz szóval oda is adja, később pedig a PP-vel már hiába küzd... jellemzően 50ezer alatt, ott még nem minősül bűncselekménynek)

(#178483) doddencs


doddencs
senior tag

Auto jack csatlakozójába keresek Bluetooth adaptert. Szempont lenne, hogy töltés közben is működjön, kihangosítás nem fontos.
Baseust, ugreen néztem, némelyik itthon is kapható, de tapasztalatokat nem nagyon találtam. Tudnátok ajánlani bevált típust?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#178484) Jahno válasza Dr. Szilikát (#178480) üzenetére


Jahno
őstag

Én ennél egzaktabbat is beszívtam és sokan mások... Eladó ráadásul tényleg egyszerű civil jó arc volt, csak keresztbe szopatott és nem pont olyat küldött, ami kellene. Ááááááá.

(#178485) pulutodurumo válasza doddencs (#178483) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem a kis fehér, csiptetős uGreen van. Jack-jack kábellel. Akár kihangosító is lehet, mert van saját mikrofonja. 5-6 órát elmegy, és lehet tölteni használat közben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#178486) zsiz


zsiz
őstag

Szeretnék telefonon játszani ezt-azt. Nem szoktam, de hátha most rászokok az új telefonnal. Milyen kontrollert ajánlanátok hozzá, ami bevált nektek? Lehetőleg nem túl drágán és EU raktárból.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#178487) gangstagergo válasza zsiz (#178486) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Ps4 vagy Xbox One joystick mobil tartó konzollal. Ha fontos a Nintendo Switch szerű kiosztás akkor Gamesir X2 Type-C / Bluetooth . Ezekkel működni fog minden játék még a Call Of Duty Mobile is.

(#178488) Ciccuka válasza zsiz (#178486) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mocute-tól indulj legalább

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#178489) finest válasza MittuDomain_ (#178465) üzenetére


finest
őstag

Pont Netac SSD-t akar valaki magának az USA-ba Magyarországról. ..Szerintem ne pazarold rá az idődet, csak a baj lesz vele.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#178490) zsiz válasza gangstagergo (#178487) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi. Maradok akkor a XOne-nál. Az tuti minőségi és legalább jó lesz PC-hez is. Meg remélem egy pár évig kiszolgál. HA-n pont kínáltak egyet telefontartóval együtt. Már csak egy hosszú USB kábelt kell majd szereznem hozzá.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#178491) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Még júniusban rendeltem a csehektől egy ipari hűtőt, amit pár napon belül meg is kaptam, minden rendben van vele. Hétvégén szerettem volna még 2-t belőle, de a checkout-ban a végösszeghez még hozzáíródott ~27% adó (VAT).
Az eladó azt írta, hogy ez a júliusi változásoknak köszönhető. Én ezt értem is, csak azt nem, hogy erre az adásvételre ez miért vonatkozik. Elméletileg unión belül vagyunk. Lehetséges, hogy az áru tényleges helye nem Csehország (a leírásban ez áll, ez a hivatalos).

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#178492) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Alis 100$ körüli kuponokat tudtok mondani? :)

Előre is köszi,
Attila

(#178493) V/ válasza kuyarashi (#178491) üzenetére


V/
titán

Két fő változás volt július 1-tól, az import esetén a 22 €-os értékhatár eltörlése és a 150 € alatti vámmentes termékek áfa elszámolási és fizetési témája és a másik az EU-n belüli e-kereskedelemre vonatkozó áfa szabályok változása.

(#178494) norbert1998


norbert1998
veterán

Annyi fejlemény történt, hogy kiderült, mi volt az uu***cn csomag. Egy áprilisi gyors kötöző volt. 860 forintot akart a posta. Mondtam a csajnak, hogy akkor ez ottmarad, köszönöm szépen :DD
S[sokszam] követése volt, Super economy

(#178495) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Kihozták a múltkori első vámolt rendelésemet. Ami érdekes, hogy annak ellenére, hogy mégse volt otthon senki, egy kis szatorban akasztotta a postásunk a kerítésen belülre, egy korábbi rendelésem társaságában. Erről semmilyen értesítést nem kaptam, nem fizettem utána semmit. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#178496) kuyarashi válasza V/ (#178493) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az EU-n belüli e-kereskedelemre vonatkozó áfa szabályok miként hatnak erre a vásárlásomra? (3 hete miért nem fizettem 27% áfát és most miért fizetek?)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#178497) Czimby válasza V/ (#178493) üzenetére


Czimby
addikt

Ha most Hollandiából rendelek valamit ami szintén Eu arra is lehet, hogy plusz ÁFA-t kell fizetnem?
A webáruház nem számol fel semmi pluszt a checkout-nál.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#178498) V/ válasza kuyarashi (#178496) üzenetére


V/
titán

Mert fizetni kell áfát és a vásárló országában szokásos mértékűt.

(#178499) V/ válasza Czimby (#178497) üzenetére


V/
titán

Akkor te eddig alanyi adómentestől vásároltál, ahol bruttó árat (benne volt az áfa) fizettél, egyébként a kereskedő országa szerinti szokásos áfát kérnie kellett volna, feltéve ha nem volt áfa elkerülés a háttérben, mert az is volt azért.
Mondjuk én nem találkoztam ilyen alanyi adómentes EU-s webshop-al nekem áfás számlák voltak.

[ Szerkesztve ]

(#178500) Beni2360 válasza Czimby (#178497) üzenetére


Beni2360
félisten

150 EU felett van az áru?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.