Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178751) zoltan6 válasza Janaboy (#178750) üzenetére


zoltan6
őstag

Most mondja a kollegám hogy ő már vagy 3 alkalommal járt úgy hogy a postán kellett kifizetni a 800ft-os dijat.Akkor milyen online fizetésről beszélünk? Ha menni kell a csomagért elérnek sms-el,előtte meg nem értesítenek?Hogy van ez? Nyomkövetés persze még mindig azt irja hogy a csomag a nemzetközi kicserélőben van 07.21 óta.

(#178752) fery02 válasza zoltan6 (#178751) üzenetére


fery02
addikt

Szar az egész.

Majdnem még inkább személyesen kéne kevesebbet fizetni, bocsánatul, hogy olyan balfaszok, hogy ilyesmiért kell befáradnom, mert nem képesek 2021-ben vagy sms vagy e-mailben értesíteni az elektronikus fizetésről.

(#178753) Beni2360 válasza zoltan6 (#178749) üzenetére


Beni2360
félisten

Általában manapság a BE és eggyes NL végződesü csomag EU-snak számít. Azt a posta látja, hogy miért. Mi nem nagyon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178754) GIJoe


GIJoe
addikt

Èn pedig a muziker.hu-t tudom ajánlani, másnap a kezemben a mikro sd gyakori SanDisk akciók.

(#178755) zoltan6 válasza Beni2360 (#178753) üzenetére


zoltan6
őstag

Most vettem át,BE-s volt,nem kellett fizetni. :R
Akkor alin a BE-es,meg NL-esnél nem is lesz ott a VAT ha azzal küldik? Azóta nem rendeltem,mióta él ez a rendszer.

(#178756) Beni2360 válasza zoltan6 (#178755) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt írtam, hogy EGGYES NL szállításnál. VAT azt fizeted de a posta nem foglakozik ÁFA szempontjából mert EU-snak számít.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178757) oszy válasza Beni2360 (#178756) üzenetére


oszy
veterán

Akkor az egyes! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#178758) Tim82 válasza Tim82 (#178643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt a három csomagot a Magyar Posta bármiféle értesítés nélkül épp most küldi vissza Kínába. Hol lehet erre panaszt tenni? Gondolom, erre nem elegendő a postai ügyfélszolgálati kapcsolati űrlap kitöltése.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178759) spileraaa


spileraaa
senior tag

már nem kapható valaki tud ilyen állású egeret?
TeckNet Vertical Gaming Wireless Mouse 800/1200/2000DPI 2.4G

rendeltem annak idején tartalékba ezt
DAREU Magic Bluetooth 4.0+2.4Ghz Vertical Wireless Optical Mouse
de ez nincs olyan kényelmes

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178760) macilaci78 válasza spileraaa (#178759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is a Tecknetet rendeltem anno és megy is. Feleségemnek is akartam rendelni, de már nem lehetett, nemrégiben ezt rendeltem helyette, neki megfelel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178761) gorbep


gorbep
senior tag

Kedves Fórumtársak!

ALI-ró rendelnék Type2 3F16A töltőkábelt CZ raktárból (125,8$). Két szállítási mód jöhet szóba :
DHL-CZ (ingyenes) vagy GLS (5$)

Melyiket válasszam? Nekem megér 5$-t ha átjön postai +VÁM macera nélkül... ha meg esetleg az ÁFA is "elfelejtődne" az meg már bónusz... :U

Van valakinek tapasztalata EU raktár futáros csomagok kezeléséről?

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#178762) CHIPman válasza macilaci78 (#178760) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mennyire nemrégiben? Két hasonlóm volt, nem bírták sokáig.

#178761 gorbep: Az ÁFA nem fog elfelejtődni, mert az Ali rászámolja fizetésnél. De tudtommal ezután bármelyik szállítással a házadhoz fog már jönni, vám macera nélkül, mivel EU.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#178763) macilaci78 válasza CHIPman (#178762) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még kabátban jártam dolgozni, év eleje, de lehet, tavaly...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178764) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
26-án rendeltem telefonra fóliákat, az imént hozta meg a futár, AliExpress Standard Shipping-es szállítás volt, postát kihagyva. Egész baráti, ha így marad.

(#178765) gorbep válasza CHIPman (#178762) üzenetére


gorbep
senior tag

ÁFÁ-val már kevésbé jó vétel, de kosárban még nem mutatja...

Fizetésnél fogja? És ha igen és úgy már nem szeretném, lehet törölni a rendelést? Vagy csak egyszerűen nem fizetem ki? Régen Ebay-el akasztottunk bajszot emiatt, mert az volt az álláspontjuk, hogy a fizetés gombbal elköteleztem magam, és nincs olyan, hogy nem fizetem ki... :(

Szó szerint fordítva VAT added... tehát már hozzá van adva... akkor ez már az ÁFÁ-s ár????.... ezt a kavarodást....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#178766) ztibor válasza gorbep (#178765) üzenetére


ztibor
senior tag

itt még tovább kattinthatsz, ott lesz egy összegzés, mivel fizetsz, milyen cimre és mennyit.
Ott már látni fogod az áfát is. Onnan ne kattints tovább ha nem akarod megvenni, egyszerűen csak lépj vissza és kész

(#178767) CHIPman válasza gorbep (#178765) üzenetére


CHIPman
nagyúr

BUY gombra még nem csinálsz semmit, kupont is ott kell beírni, ha van esetleg. Ebayen máshogy működik a dolog. De igen, "VAT added at payment".

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#178768) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok, mi a dolgok menete, ha a posta elhagyta a csomagom, amiért már az ÁFÁ-t is befizettem?
Standard levélpostai cucc volt, 07.20án dolgozták fel a befizetést (19én tettem meg), és csak személyes érdeklődésre derült ki, hogy 22-én a helyi postára érkezett, de onnantól senki nem tud róla semmit.

Bicskanyitogató, hogy befiettem több mint 1600,- Ft-ot az új szabályok miatt, ebből majdnem 1200 jogtalan, és sem a panaszra nem válaszoltak, sem a csmagom hollétét nem tudják.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178769) fjudors válasza -secret- (#178734) üzenetére


fjudors
aktív tag

meg kell tuningolni,és akkor lehet csapatni 40-el, anyázás nélkül
;]

(#178770) V/ válasza MittuDomain_ (#178768) üzenetére


V/
titán

Attól függ hogy hol fizetted ki az áfát, az AliExpress dispute keretében, az eBay a reklamációs eljárás esetén visszaadják azt amit kifizettél, ha a Magyar Posta akkor panaszkezelés keretében kell visszakérni. A kezelési díjat is lehetne kérni

(#178771) fecus válasza spileraaa (#178759) üzenetére


fecus
őstag

Gembird MUSW-ERGO-02 vagy 01 (ez majdnem teljesen olyan mint a TeckNet) végűt néztem és a 02-t választottam (ez kisujj támaszos). 3200Ft volt az Öcsi PC-ben Szegeden.
Amúgy jó a kisujj támasz, de nehezebb megemelni az egeret, ha arrébb akarod tenni.
Nem érte meg a bizonytalan kínait megvenni. Majd ha megint lesz kipróbált típus.
Itthon most is TeckNetet használok.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#178772) emre válasza Tim82 (#178758) üzenetére


emre
veterán

Én épp ma voltam benn a postán érdeklődni, mert a tracking alapján a múlt héten végre megjött a városomba. Bementem, csomag már nincs. És miután a zegyik kisasszony elhajtott (hogy tegnap lejárt az átvételi idő visszaküldték, ménem vettem át, ménem figyelema ímélemet, meg különbenis ez már nem az ő dolga) átmentem az ügyfélszolgálatra. Ott egy kedves hölggyel visszamentünk a csomagoshoz és pár perc után elő is került a termék a visszaszállításra ítéltek közül.

Szóval mindenki veszettül figyelje a trackingot, mert nekem több mint egy hónapja volt az utolsó értesítésem átvehető küldeményről, de már három ment volna vissza ha épp nem kérdezek rá a helyi főpostánál.

A lejárt átvételű küldemények egy darabig még ott maradnak, érdemes azonnal reklamálni az ügyfélszolgálatnál. Illetve ha az országon belül van lehet arra tudnak megoldást hogy mégis valahogy kézbesítve legyen.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#178773) Tim82 válasza emre (#178772) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tracking ott ért véget az én esetemben ennél a három csomagnál, hogy 07.02-án elvileg bekerültek az országba - Alis tracking még ma is itt tart, a magyat posta saját trackingje már nem. Ennél a fázisnál volt egy nagy szünet, majd 07.30-án egyszer csak "nem kereste" és küldik vissza. Én meg vártam a bármilyen értesítést (pl. hogy lesz vámkezelés, kell fizetni), mert előbb megérkezett két csomagomnál már kellett.

Szóval ez nagyszerű lenne, ha a tracking nem ott akadt volna el, hogy egyáltalán eljutott a magyar postáig a küldemény.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178774) emre válasza Tim82 (#178773) üzenetére


emre
veterán

a postánál én csomagomat az alis tracking alapján keresték és találták meg, mivel nálam sem volt postai azonosító

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#178775) Tim82 válasza emre (#178774) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint írtam, nálam szó sem volt arról, hogy legalább azt jelezte volna, hogy eljutott a csomag a városomig, helyi postáig stb. Nyilván Te sem akkor mész a helyi postára érdeklődni, amikor azt látod, hogy küldemènyed beérkezett a nemzetközi kicserélőbe, és ez az utolsó infó - egészen addig, amíg "nem kereste" jelzéssel a posta vissza nem küldi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178776) MittuDomain_ válasza V/ (#178770) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Magyar Posta.
Áfa + vámkezelési befizetve, ezután ment ki a kicserélőből a helyi postára, ahol elhagyták.

szerk: De jogorvoslattal tudok fordulni valahová az elhagyott csomag miatt is? Ha már itthon értéknyilvántartották és megáfázták...

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178777) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Lehet csak nekem fura, de ti miért szivatjátok magatokat a jelenlegi posta - áfa - vám - itt a csomagom, de mégis elveszik stb dologgal?
Természetesen van az úgy, hogy mindenképpen kell, de hogy ennyit szívni?
Én is sokat rendeltem eddig, de május óta teljesen leálltam, nem akarok sokszoros áfát fizetni!
Banggood sokkal jobban kezeli a helyzetet, mint aliexpress pl! :K

(^)(>.<)(^)

(#178778) ollie válasza gorbep (#178765) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Régen Ebay-el akasztottunk bajszot emiatt, mert az volt az álláspontjuk, hogy a fizetés gombbal elköteleztem magam, és nincs olyan, hogy nem fizetem ki...

Ez nem álláspont kérdése. El kéne olvasni az oldal szabályzatát. Nem csak a kosárba tetted, hanem rányomtál arra is, hogy megveszed a terméket, csak éppen nem fizettél érte.

[ Szerkesztve ]

***

(#178779) sambenez válasza vacs (#178777) üzenetére


sambenez
addikt

Aha, csak BG-n nincs minden ami Alin van.

(#178780) JoinR válasza vacs (#178777) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, a pár dolláros cuccoknál akár 3-4x áron. :C

(#178781) Skillet válasza JoinR (#178780) üzenetére


Skillet
addikt

:K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178782) gorbep válasza ollie (#178778) üzenetére


gorbep
senior tag

Értem amit mondasz, de csak fizetéskor derült ki, hogy az adott kupon szerintük már nem is érvényes... tudom én vagyok a hülye+ÁSZF... :U Lényeg a lényeg, nem fizettem ki... egy darabig fenyegetőztek, hogy letiltanak... én meg megvontam a vállam, nagyon kiszúrnak velem, ha meglépik úgysem vennék rajtuk keresztül semmit jó érzésel, pont akkoriban volt 2 soha meg nem érkezett rendelésem ( és az egyik nem 1-2$-os), amiben ellenem döntöttek, pedig sanszos volt, hogy az eladó fel sem adta a portékát.

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#178783) Dr. Szilikát válasza vacs (#178777) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Aliexpressen rengeteg különféle alkatrész található, elektronikus, mechanikus, barkács, több szakmát is lefedő bármi, ami legjobb áron és legszélesebb választékban ott van. Sok esetben épp az 1-2 dolláros kategória, amivel most kiszúrtak. Meg amellett rengeteg más dolog, inkább azt nehéz megmondani, hogy mi nincs.

Jó, hogy utóbbi időben már keveset rendeltem, de legalább ott volt a tudat, ha kell valami, akkor van honnan. Nem egy kellemes gondolat, hogyha szükségem lesz valamire, szívás lesz vagy lehet belőle.

Eleve nem értem a topikba betett számlákat (vagy mi ez), szinte hasra ütött összegek, aminek nincs megadva a forrása (ÁFA-alapja / részletezése), hanem csak valami kisütött végösszeget látni. Ha visszaszámolom, akkor meg hülyeség jön ki. Milyen munka ez?

[ Szerkesztve ]

(#178784) Beni2360 válasza Dr. Szilikát (#178783) üzenetére


Beni2360
félisten

Magiar Post. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178785) Skillet válasza zoltan6 (#178755) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem is ma jött meg egy csomag, a postaládában pihent. BE végződésű tracking, cainiao super economy, és a csomagon fel is volt tüntetve, hogy From Belgium. Eléggé érdekes sztori. De akkor ezt most így hogy? A kínaiak ilyen cetlit ragasztanak rá? Ez eddig is így ment bizonyos esetekben, vagy július 1 óta van? :DDD mondjuk mindegy, kicsi kínaiak eléggé ügyesek...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178786) Visormail


Visormail
addikt

Itt [link] találtam egy surprise coupon-t kb 7300 felett 1100Ft, de nem az adott termékre érvényes hanem "all items in AliExpress" kupont ad. Néztem tényleg másra is érvényes ami eléri az összeget, ráadásul rányomtam még kétszer, beadta még kétszer. Gondoltam szólok.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#178787) tlala válasza Dr. Szilikát (#178783) üzenetére


tlala
addikt

A számszakilag eltérő összegű ÁFA oka az is lehet, hogy "Vám Vili" az alábbi módon vélekedik és kalkulál a free shipping után fizetendő ÁFA ügyében - egyenesen Churchillre hivatkozva:

"3. Barátunk a free shipping 😊 Vagyis mi van akkor, ha ingyenes szállítást választott a vásárló rendelésnél? Állítólag Churchilltől származik a mondás, hogy „nincs ingyenebéd”. Azaz így vagy úgy, valaki a végén mindennek megfizeti az árát. A megváltozott szabályozás pedig lerántja a leplet a free shippingről. Ugyanis ingyenes szállítás nem létezik. Ez olyan, mint egy kedvezményes akció, amelyben a szállítás díját a webshop átvállalja a vásárlótól és nem az áruból ad kedvezményt. Adózás szempontjából azonban teljesen mindegy ki fizette meg a feladó postának a díjat - a vásárló vagy a webshop - az összeg szerepelni fog az átküldött adatokban. A Magyar Posta, ahogy a 2. pontban is jeleztem „hozott anyagból dolgozik”: a vámeljárás során nem látja, hogy az ügyfél nem fizetett a szállításért. Ha a szállítási díj rubrikában szerepel egy összeg, akkor azt figyelembe kell vennie, nincs módja felülbírálni, vagy átírni nullára."

Forrás: https://www.posta.hu/blog/vam-vili-megmondja/az-afa-osszege

[ Szerkesztve ]

(#178788) ztibor válasza tlala (#178787) üzenetére


ztibor
senior tag

Vám Vili akkor baromságokat ír.

Ha az én számlámon kereken 10$ szerepel free shippinggel, akkor én azután fizetek áfát az alin, vagyis a számla nem lehet több mint 12,7$, és felőlem abba a rublikába irja a kinai ahova akarja. Ha nem így működik, az egész ioss szarságnak nincs értelme, mert onnantól nem fizeted meg előre az adókat vele.

(#178789) tlala válasza ztibor (#178788) üzenetére


tlala
addikt

Nem hivatkoztál Churchillre vagy más politikusra.
Legalább egy "A krumplileves legyen krumplileves!" típusú idézet szükséges az érveléshez.

(#178790) Beni2360 válasza tlala (#178787) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor figyelembe kellene vennie, hogy már fizettünk áfát. Max afazza meg a szállítást.:W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178791) subset


subset
senior tag

Sziasztok,
Geekbuying -ről rendelnék, azt írja a terméknél, hogy "EU stock".
Ship from: Europe-4
Akkor ez tutira azt jelenti, hogy nincs már áfa amit fizetni kellene, ha jól gondolom ?
Nem olcsó termék +200k - nem lenne mind1 mennyi a vége....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#178792) Dr. Szilikát válasza tlala (#178787) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ez abszurd már csak azért is, mert előre nem látott, sehol nem közölt "meglepetés" van elrejtve. Ez milyen etikus kereskedelem, hogy fizetéskor nem tudom pontosan előre, mi sül ki majd belőle?

Ráadásul normálisan a vevő a vételár alapján fizeti az ÁFA-t. De ez hogyan lehet így törvényes és szabályos, hogy még a semmi után is kell egy kis ÁFA pluszban?

Vagy vannak olyan esetek is, amikor nem Free shipping, hanem csökkentett értékű szállítás. Ilyenkor, ha jól tudom, a szállítási költség egy része van feltüntetve, másik része ilyen rejtett trükközés. De akkor már soha nem lehet biztos az ember, mi fog kiderülni utólag.

(#178793) mirci18 válasza zoltan6 (#178751) üzenetére


mirci18
addikt

Ne reménykedj semmi jóban.
Nekem eddig 3 csomagom jött az új rendszer szerint.
Az egyikre szabályosan jött online a megkeresés kifizettem de a mai napig még a csomagot nem kaptam meg.
A második cucc a postán várt az eladó magasabb árat írt a csomagra kifizettem a dupla munka díjat plusz a magasabb áfát.
A harmadik csomag papíron európából jött fizetni nem kellett.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178794) tonyrulez válasza tlala (#178787) üzenetére


tonyrulez
őstag

Kérdéses hogy IOSS fizetés esetén ezt hogy értik? Ha rendelek Alin valamit free shippinggel $10-ért, és az ÁFÁt is már kifizetem náluk, majd beérkezik a postára a csomag ahol látják hogy hoppá, a shippingre pedig $3 van írva, akkor a $3 után is megfizettetik az áfát? Ha igen, akkor elmehetnek az anyjukba.

Bár belegondolva még csak IOSS-re sincs szükség. Veszek valamit valahonnan, kerül $10-be, a csomagon meg szerepel $10+$3 szállítás. Milyen alapon fizessek $13 után adót, amennyiben eredetileg csak $10-et fizettem az eladónak?

"Ez olyan, mint egy kedvezményes akció, amelyben a szállítás díját a webshop átvállalja a vásárlótól és nem az áruból ad kedvezményt"
Vagyis ha a webshop átvállalta a szállítás díját, nekem közöm nincs hozzá, akkor milyen alapon fizessek utána adót? Ok, ezt ők nem láthatják előre, de ez esetben ne pampogjanak ha utólag küldöm nekik a számlát miszerint nem fizettem a postáért, és utalják vissza nekem az erre levont összeget.

4 8 15 16 23 42

(#178795) azbest válasza tonyrulez (#178794) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem amúgy főleg a kommunikációjuk rossz. Rossz az indoklásuk. Azzal próbálnak érvelni, hogy nincs ingyen szállítás és azért történik ez. Valójában a probléma pedig az, hogy a feladó nem szállítás nélküli értéket ír rá. Mert ha úgy tenne, akkor jó lenne az összeg. Tehát vagy érték + 0 szállítás, vagy (érték - szállítás) + szállítás kellene rajta legyen.

De egyébként is gyanús, hogy nem teljesen igaz az érvelésük, mert sok küldeményt tömeges feladással küldenek, ahol nem küldeményenként van szállítási díj, hanem kilós vagy konténeres mennyiségért egyben.

A másik bibi, hogy ioss küldeményekre is újra felszámoltak SA vámkezelési módot és áfát. Viszont láttam már beszámolót arról, hogy van akinek visszafizették a második - jogtalan - áfa és kezelési költség felárat. Talán a nav rendszere kiköpte, hogy két helyről is ment rá befizetés. [link]

[ Szerkesztve ]

(#178796) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Tudtok olyan eszközt ajánlani, ami saját tárhellyel rendelkezik, zenéket lehet rámásolni és edzés közben használni?
Lehet, hogy kicsit körülményes volt a kérdés, de edzés közben szeretnék zenét hallgatni és nem akarom a telefont erre használni. Tudom létezik JBL-ben, de gondoltam hátha valaki használ jobb ár-érték arányút.
A választ előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#178797) ngaben94 válasza Dolphine (#178796) üzenetére


ngaben94
csendes tag

Xiaomi amazfit stratos órára lehet masolni zenét, es bluetooth fülessel működik.

(#178798) nagysz válasza Dolphine (#178796) üzenetére


nagysz
tag

Nekem van egy ilyenem, futásra használom. Random játssza le a zenéket, ez az egy baja van. Ja meg minden bekapcsoláskor pározni kell a BT fülessel.
Egyébként az áráért tökéletes, jól szól. A legolcsóbbat vettem és raktam bele egy sd kártyát 5 fillérért..

(#178799) macilaci78 válasza Dolphine (#178796) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ipod mini? Ha már a telefon valamiért alkalmatlan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178800) solti válasza Dolphine (#178796) üzenetére


solti
senior tag

jobb okosóra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.