Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178651) spileraaa


spileraaa
senior tag

hátha valaki tud ebben segiteni
Ide valaki tud prémium fiókot?
https://upstore.net/premium/

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178652) ollie válasza spileraaa (#178651) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bárki tud, csak fizetni kell érte.

***

(#178653) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Szasztok!!

Szakavatott szemekre lenne szükségem :D egyik ismerösöm megért rendeljek neki innen kabátot. Vélemény meg merjem rendelni? Elvileg, ha jól olvastam szállít Magyarba 10$ lehet paypallal fizetni ha nemjön meg ott elvileg vissza tudom igényelni a pénzt?

[link] ez lenne az áldozat.

Üdv SRicsi

(#178654) SZIGMA válasza RicsiSuly (#178653) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Spórold meg az ideget magadnak, ne rendelj innen. Hiába UK cég és cím, ez egy kínai cég, az áru onnan jön, ha egyáltalán jön. Több webshopot is futtatnak, Prestarrs.c@m például. A trustpilot-on utána tudsz nézni. A neten leginkább a SCAM, BEWARE, DO NOT BUY, GARBAGE kifejezésekkel találkoztam.

"[link] ez lenne az áldozat." NEM, AZ ÁLDOZAT AZ TE LENNÉL!

Ne vásárolj innen semmit!

(Elnézést a sok nagybetűért, nem kiabálás, kiemelésnek szántam.)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#178655) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Sziasztok!

A fene se érti ezt az új rendszert.
Július 18-án rendeltem 3 terméket az Ali-ról, 2 kínai raktáras, 1 Belgiumi.
A 2 kínai terméket ma :Y hozta futár, semmi plusz költség nem volt. (Aliexpress Standard Shipping) :D
A Belgiumi terméket meg vámkezelték ma. Talán kapok majd róla értesítőt a napokban, hogy mi a szitu vele.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#178656) Beni2360 válasza AndrewBlase (#178655) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ez az infó nagyon kevés.
Tudni kelleni az Kínai és a Belga nyom számokat. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178657) V/ válasza Beni2360 (#178656) üzenetére


V/
titán

Írta a lényeget hogy miért nem fizetett: A 2 kínai terméket ma :Y hozta futár,
Sokan nem tudják elvonatkoztatni hogy a Posta szállításnál van változás, fizetnivaló.
Azt is hogy lehet látni valami vámolási szöveget, de e belga azonosítók esetén sem azt jelenti hogy ez az amit a kínai küldeményekkel csinálnak

(#178658) RicsiSuly válasza SZIGMA (#178654) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Köszi a segítséget akkor kihagyom :R :R :R

Üdv SRicsi

(#178659) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Talán egy hete-két hete minden PH, fb poszt arról szólt, h a posta, nav halálra szopatta a rendelőket, ökör összegeket rakott a rendelésekre. (az én 8$-os csomagom is meg lett sarcolba 2300 jmf-ra)
Ma csak azt olvasom itt is, fb csoportokban is, h hozza a postás a csomagokat, csont nélkül "átjött", nem kellett semmit fizetni, jönnek a kis vackok, nagyobbak is.
Mivan?
Posta, nav unta meg?
Ali okosít valamit?
Vagy ennyi véletlen? Lutri?

(#178660) FingR86 válasza zolikaDB (#178659) üzenetére


FingR86
őstag

okosított az ali is.
sima szállítási módot választva is sokszor futárhoz tartozó trackinget kap az ember, és az is szállítja ki. Már csak a VAT-al kellene kezdeni vmit :D

(#178661) V/ válasza zolikaDB (#178659) üzenetére


V/
titán

Nem unta meg senki.
Röviden ami nem harmadik országból jön (EU-n belüli feladás) arra nem vonatkozik és vannak akiknek most kerültek elő már itt lévő küldeményei.
Az AliExpress beszedi az áfát (nincs trükközés) és akkor már IOSS küldeményként jön annál nincs áfa fizetés, persze kezelési díjat kérnek ha a posta szállítja.
Ha nem a posta szállítja akkor sincs kezelési díj, hiszen nem kötelező a Magyar Postán keresztül kézbesíteni, de ez sem trükközés, más a szállítási szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#178662) Zozzant válasza zolikaDB (#178659) üzenetére


Zozzant
addikt

Előtte sem volt semmi gond csak mindenki beképzelte :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#178663) Beni2360 válasza V/ (#178657) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs a futár szón átsiklottamm.:U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178664) maestro87 válasza V/ (#178661) üzenetére


maestro87
őstag

:F Nem erről van szó. A Posta szállítja és mégsem kell fizetni.

(#178665) zolikaDB válasza Zozzant (#178662) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olvass vissza a nevemre keresve, h mit kepzeltem be en is :N

(#178666) FingR86


FingR86
őstag

6db hőmérő 12.59$ + kicsi posta
BGjune35
[link]

(#178667) xcvbxcvb válasza FingR86 (#178666) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nálam ez jön be:
Due to policy reasons, this product does not exist

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#178668) FingR86 válasza xcvbxcvb (#178667) üzenetére


FingR86
őstag

(#178669) Komikaze válasza maestro87 (#178664) üzenetére


Komikaze
csendes tag

Május 31. rendelt telefon tok+ üvegfóliák (cc. 6$)most hétfőn érkezett meg pont ugyan így, semmit nem kellett fizetni. Amire én gyanakszom, hogy a megrendeléskor BE (Belgium Post) végződésű tracking-et kaptam, a tracking szerint Duisburg-ba érkezett és onnan jött Bp-re, a posta meg csak az EU-s szállítást figyelhette?

(#178670) xcvbxcvb válasza FingR86 (#178668) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nálam akkor se jön be semmi. Meg ez nem ref linkes ? Couponsfromchina .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#178671) pn4hvq válasza xcvbxcvb (#178670) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nálam is vehető ennyiért, csak múlt héten jött meg a 3-as pakk (kb. ugyanennyiért :( ), azért, mert olcsó, de használni nem tudnám, nem veszek.

(#178672) chatran válasza FingR86 (#178666) üzenetére


chatran
őstag

Köszi, sajna “This coupon can only be used 300 times” :(
A szállítással kapcsolatban, a priority mail csak 28 cent, ez a fajta szállítás a postán keresztül jön?

(#178673) FingR86 válasza chatran (#178672) üzenetére


FingR86
őstag

nagy valószínűséggel, szóval mindenképp érdemes rááldozni az express szállításra, ha opció.

(#178674) mirci18 válasza patomi (#178642) üzenetére


mirci18
addikt

Ráadásul már a második csomagnál megszívtam.
Mivel csak telefonszám volt rajta email cím nem nem kerestek meg hanem mehettem be a postára utánvéttel befizetni az összeget.

Azt mondjuk nem értem hogy lehet 1100 ft-os csomagnak 27 százalékos áfával 691 ft-os áfája.
Konkrétan majdnem ráfizetéses lettem így.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178675) doddencs válasza mirci18 (#178674) üzenetére


doddencs
senior tag

7.35 dollar van a csomagon, az nálam nem 1100 Ft.

(#178676) vince válasza mirci18 (#178674) üzenetére


vince
őstag

Az áfa alapja nem csak a küldemény értéke, hanem a nemzetközi szállítási díja is. Esetedben is két tételből áll a sarc, 799 Ft kezelési költség és 691 Ft az áfa. Utóbbiból következik, hogy a csomag teljes értéke (áru+szállítás díja) 2560 Ft körüli.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#178677) mirci18 válasza doddencs (#178675) üzenetére


mirci18
addikt

#178675doddencs
Jogos köszönöm a választ ez eszembe se jutott.
#178676vince
Köszönöm a választ.
Tudom az összértéket kell nézni.
Mellékeltem fotót róla.
A második tételről is tudok ezért is írtam hogy mivel nem kerestek meg így drágább lett a művelet.
Most annyít tudok tenni írok az eladónak kérek visszatérítést mert ezáltal meg lettem károsítva.

Katasztrófa az egész nagyon résen kell lenni nem irigylem akinek sokkal több csomagja van és folyton számolgatnia kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178678) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor gyarapítom a szörnyülködők körét, megrendeléskor kifizettem az áfát, ez rendben van, utána lehúzott a posta és még mindig kotlanak rajta, nem hozták még ki, csomagkövetés szerint kézbesítés alatt.
A többi nem tűr nyomdafestéket :U
Vecsésről már elhoztam volna laposkúszásban is, egy picike memóriakártya az alany.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#178679) kenand


kenand
veterán

Leszokunk a kínai vásárlásról....

(#178680) oszy válasza kenand (#178679) üzenetére


oszy
veterán

A posta miatt!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#178681) mirci18 válasza oszy (#178680) üzenetére


mirci18
addikt

Én is ott tartok hogy jelen díjakkal a filléres vackokat nem rendelem kintről csak azt amit itthon nem vagy jóval drágábban érhetek el.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178682) oszy válasza mirci18 (#178681) üzenetére


oszy
veterán

Az a helyzet, hogy pl. én ha rendelek telefonra üvegfóliákat és a posta azt mondja, hogy 399Ft a sarc, oké. De ahogy látom, 799 és többet számol sok mindenkinek!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#178683) macilaci78 válasza kenand (#178679) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem! A mi függőségünk minden pénzt megér! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178684) kenand válasza oszy (#178680) üzenetére


kenand
veterán

Már az AFA előtt is tele volt a hócipőm a postával, mivel a kicsit nagyobb leveleket már nem hozták ki házhoz, mindig be kellett menni érte a postára, ahol nehéz parkolni... e tekintben monopol helyzetben van, azt csinál amit akar...

(#178685) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

A régi szép időkben még az ózongenerátoromat is kihozta a biciklis postás! :) :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#178686) Ciccuka válasza Johnny001 (#178685) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rip anno

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#178687) mirci18 válasza oszy (#178682) üzenetére


mirci18
addikt

Számomra összetett a helyzet.
Eddig azt hogy lassú a csomag megérkezési ideje lenyeltem az ára miatt.
De most hála az Uniónak hogy a posta belepofátlankodott egy olyan szegmensbe ami még most is nehézkesen megy neki már nehezen veszi be a gyomrom.
Kifizetem a vámot az aliexpresz oldalon itthon áfázok fizetek kezelési költséget még ezt is lenyelném. De azt nem hogy random a kedvük szerint a posta nem keres meg hiába van rajta a telefonszámom a csomagon és így dupla díjat számol fel. Az már csak hab a tortán hogy rossz érték felirat miatt több áfát számoltak fel. Nekem emiatt eggyezkednem kell az eladóval mivel a posta tojik rád max ha hangoskodsz 6000 ft-os díjért kivizsgálják a problémád.
Tehát patthelyzetben vagyunk.
Tetszik nem tetszik szívunk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178688) vacs


vacs
veterán

A Banggood jobban jött ki az áfatörvényből, mint bárki más!

"A Banggood teljesen kikerüli ezt a nyolcvanas évekbeli céget (magyar posta), amely fölött még mindig ott lebeg a Kádár korszak szelleme, és futárszolgálatokkal juttatja el a csomagot a címzettnek."

(^)(>.<)(^)

(#178689) sambenez válasza vacs (#178688) üzenetére


sambenez
addikt

Jó kis PR cikk.

(#178690) alcapone386 válasza sambenez (#178689) üzenetére


alcapone386
őstag

PR, nem PR szépen összeszedte a lényeget. Ami vicc, hogy teljesen igaz is.
Nem megyek bele a politikába, de ezt érdemes elolvasni: link

Lényeg a lényegben, hogy EU-ban a dupla adóztatás kifejezetten tiltott elvileg :FAkkor a posta mit csinál? Lesz bünti?

(#178691) ztibor válasza sambenez (#178689) üzenetére


ztibor
senior tag

De tényleg így van. Én nem értem miért is kell nekem itthon még áfát fizetnem a csomagra, mikor már egyszer levonták.
Nekem van egy számlám ioss számmal, befizetett áfával, ne találják ki hogy mi van ráírva a csomagra, mert azt én nagy ívben lesz@rom.
Ez így biztos nem korrekt, és tuti hogy alkotmányellenes hogy 2x fizeted meg az adókat.

[ Szerkesztve ]

(#178692) Beni2360 válasza ztibor (#178691) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem a csomagra írt árakat veszik figyelembe ha már Júl.01 után lett rendelve, hanem amit elektronikusan a csomaggal küldenek. Ha nem kaptak a csomag mellé infót akkor jön esetleg a ráírt összeg és a + áfa.
Még mindig sántít az egész rendszer. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178693) sambenez válasza ztibor (#178691) üzenetére


sambenez
addikt

Ezzel én nem vitatkozom, sőt. De tegye fel a kezét aki meglepődött hogy orbánisztánban nálunk ez így történik.

(#178694) vacs válasza sambenez (#178689) üzenetére


vacs
veterán

Lehet, hogy pr cikk, de teljesen jól leírja a valóságot! :K

(^)(>.<)(^)

(#178695) M3oH válasza sambenez (#178689) üzenetére


M3oH
addikt

Az. de én is úgy gondolom, hogy úgy van ahogy leírja. Ebben a hónapban csak Bangoodról rendeltem, mert Ali végső árban teljesen random a posta miatt. BGról azt kaptam, gyorsan, annyiért.

(#178696) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#178655) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ma meg is jött a 3. csomag (a belgiumi raktáras). Postás kocsi hozta, és nem kellett fizetni érte. 😁

Miért mindig én???

(#178697) zolikaDB válasza mirci18 (#178687) üzenetére


zolikaDB
veterán

Erről beszéltem pár napja...

(#178698) mazsi válasza alcapone386 (#178690) üzenetére


mazsi
senior tag

"Lényeg a lényegben, hogy EU-ban a dupla adóztatás kifejezetten tiltott elvileg :FAkkor a posta mit csinál? Lesz bünti?"

Akkor te még nem vettél adózott jövedelemből mondjuk benzint...

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#178700) kmarci25 válasza Hatman (#178699) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezért is hívják kettős adóztatásnak, nem pedig duplának. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.