Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177551) tonyrulez válasza Jahno (#177550) üzenetére


tonyrulez
őstag

Témaindító az volt hogy ha kell olcsó, kisméretű pendrive, akkor hamisat rendelve úgyis refund lesz a vége, és vissza lehet mókolni a méretet. Nyilván ha nem akarsz ilyennel szopni akkor nem is rendelsz ilyet.

4 8 15 16 23 42

(#177552) GIJoe


GIJoe
addikt

K.I.T.T. - 1982 Pontiac Trans AM 16
WD Blue SN550 500 GB NVMe SSD, Gen3 x4 PCIe, M.2 2280, 3D NAND 46

(#177553) bul07 válasza tonyrulez (#177551) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem is az a baj hanem hogy mi garantálja hogy az ilyen mókkolós sz@rokon megmarad az adat
Na ezt senki nem fogja garantálni

És oké hogy úgyse lenne értékes adat tárolva rajta de bosszúságot azt tud okozni nem kicsit ha úgy alakul

Nekem ebből van itthon 3db 64GB-os
1e Ft alatt vettem mindet, legutóbb 2.14$-ért [kép],(Ekkor dobálta a Coupon Plas játék a jobbnál jobb kuponokat)
És ahogy látszik nem egy két darabot adott el belőle
Persze nem egy sebesség bajnok :DDD

Így érdemes meggondolni hogy az a pár száz forint megéri e a esetleges bosszúságot

Az is oké hogy már én se rendelnék mert tényleg homály van még az új szabályokkal kapcsolatban de

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177554) w.miki válasza bul07 (#177553) üzenetére


w.miki
veterán

egyetértek, és nekem is ebből van 2 :K

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#177555) tlala


tlala
addikt

https://www.posta.hu/vam2021
"A többi postai díjváltozáshoz hasonlóan, ÁSZF-ben adunk ki közleményt, legkésőbb a díjváltozást megelőző 15. napon."

Ennyit kívánnak közölni június elején.

[ Szerkesztve ]

(#177556) Donki Hóte válasza bul07 (#177553) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem is az a baj hanem hogy mi garantálja hogy az ilyen mókkolós sz@rokon megmarad az adat
Na ezt senki nem fogja garantálni

Ha a H2Testw program azt mondja az adott részre, hogy OK, akkor azon a részen meg fog maradni az adat :K

Ezek egy olcsó pendrive "felmókolásával" készülnek, tehát a fake nagykapacitású pendrive eredeti, kisebb méretű része semmivel sem rosszabb megbízhatóságú, mint egy eleve ilyen kapacitású olcsó pendrive :)

Tehát aki olcsó pendrive-ot vesz, az ugyanakkora kockázattal néz szembe, mint aki visszaparticionál egy nagyobb fake pendrive-ot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177557) Ciccuka válasza GIJoe (#177552) üzenetére


Ciccuka
veterán

Knight Rider Jada 1/24 Scale Die Cast KITT

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#177558) tlala válasza tlala (#177555) üzenetére


tlala
addikt

"Egyes külföldi webáruházakban a magyarországi áfát már megrendeléskor kifizetheted, viszont ebben az esetben is - a jogszabályi elvárásoknak megfelelően - vám elé kell állítani az érkezett küldeményed, melyet postai vámkezelési díj fog terhelni."

Na ez vajon mit jelent pontosan? :F

(#177559) Plero válasza tlala (#177558) üzenetére


Plero
tag

A pénzt elkérik az eljárásért.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#177560) bul07 válasza Donki Hóte (#177556) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nem tudom mert csak babrálni kell a particiójával, ami ki tudja mennyire lesz tartós
Nem e egy leválasztásnál vagy egy csatlakoztatásnál elszál a babrálás.
És persze lehet hogy rendbe lehet hozni meggint, de csak bosszúság főleg ha nem olyan helyen történik

Persze ez előfordulhat egy olcsó esetén is de szerintem sokkal de sokkal kisebb az esélye

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177561) fateless válasza tlala (#177558) üzenetére


fateless
veterán

Ez csupán annyit jelent, hogy még ha az ali biztosítja is a teljes eljárás lebonyolítását saját rendszerén belül, tehát te már a vásárláskor megfizeted a díjakat (hasonló, mint pl az amazon.de esetén a más ÁFA), ők akkor is beszedik a vámkezelési díjat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#177562) tlala válasza fateless (#177561) üzenetére


tlala
addikt

Kíváncsi leszek, hogy ez hogy fogja érinteni a különféle EU Priority és hasonló "fél EU-s" logisztikai módszereket.
Olyan sokszor láttam már, hogy az EU-ra hivatkozva hogyan sikerült nálunk kedvezőtlenebb viszonyokat előállítani, mint bárhol Nyugat-Európában.

(#177563) Beni2360 válasza fateless (#177561) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez ugye akkor már kimeríti a lehúzás fogalmát.
Mivel eddig ha nem kellett áfát fizetni nem is volt eljárási díj. És ha kint kifizetem én előre az áfát akkor itthon már nem kellene eljárási díjnak lennie mint eddig volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177564) sambenez válasza Beni2360 (#177563) üzenetére


sambenez
addikt

Eddig ami nem érte el az áfázási határt nem került vámeljárás alá, mostantól minden odakerül ha kifizetted az áfáját az eladónál akkor is.
Ezért lesz jogos beszedniük a díját.
Természetesen ami az EU-ból jön az ezután sem kerül bele ebbe a rendszerbe ezért nem lesz rajta eljárási díj.

[ Szerkesztve ]

(#177565) Skillet válasza sambenez (#177564) üzenetére


Skillet
addikt

:DDD
Persze, teljesen jogos
:N

Beni2360 #177563
:K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177566) sambenez válasza Skillet (#177565) üzenetére


sambenez
addikt

Az hogy neked nem tetszik még nem teszi jogtalanná.
Lesz munkájuk vele? Igen. A munkáért jár díjazás? Igen.
De ha te szeretsz ingyen dolgozni szólj, van számodra néhány ötletem.
Ingyen melós sose rossz. ;]

(#177567) Beni2360 válasza sambenez (#177564) üzenetére


Beni2360
félisten

Eddig tizen éven át 22 EU-ig oda került és nem kellett fizetni majd a megemelt összegig sem és nem ment csődbe mivel ez volt a munkaköri leírásban. Most az álambácsi vagy esetleg ők elkezdenek + sarcolni. Ez így szvsz sántít. ( Valamit a milliárdos fejlesztést és a bővítést fedezni kell részben) Ebből ismételten a csókosok fognak hasznot húzni. Nincs munkaerő még ebbe az egy elosztóba sem.
Eddig is volt munkájuk 22-38 EU-ig és nem kérhettek érte pénzt.
-----------------------------
Az EU-s bejövetel minek ide keverni :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177568) pulutodurumo válasza sambenez (#177564) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Minden egyes küldemény eljárás alá került eddig is. Minden külföldi küldeményt szabad áruforgalomba kell bocsátani, legfeljebb nem volt utólag ÁFA fizetés.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#177569) macilaci78 válasza sambenez (#177566) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy értette, hogy a jogos nem feltétlenül törvényes és a törvényes nem feltétlenül jogos.
Jogos =/= jogilag megalapozott.
;)

Beni2360: sokkal több dolog jött ebben a félévben harmadik államból, mint 10 éve. Meg merem kockáztatni, hogy küldemény darabszámban a most nem eljárásköteles küldemények mennyisége nagyobb, mint az eljárásköteleseké.
Én ha 40€-nál drágább terméket rendeltem, azt mindig igyekeztem EU raktárból rendelni, mert kényelmesebb, tervezhetőbb.

De valóban úgy néz ki, hogy vége a pár centes szaroknak, a pár dolláros minőségi töltőkábeleknek, a 20-25$-os minőségi töltőknek.
De legalább a vásárlásmániás filléres szarokat rendelgetők tehetnek egy lépést előre a gyógyulás útján. ;]
Mondjuk, a refund egy érdekes kérdés lesz. Eddig ugye a nem regisztrált küldemények ha elvesztek, vagy csak elveszettnek tituláltuk, visszafizették az árát. Ezentúl lesz egy vám eljárás, amiről nem tudom, hogy a feladó értesül-e?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#177570) Beni2360 válasza macilaci78 (#177569) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem az a bajom mostanság, hogy vagy 12 db BE végződésű Márc.11-től folytatólagosan cuccom van bent a kicserélő központba és a NL-sok meg jönnek 4-5 héten belül kék registert cimkével és semmi nyoma a Kínai feladásnak. Ez egy jó útvonal. (Ugreen cuc)
Folyamatos disputem van az Alin és kérdés mikor fogják megunni? Én kérem vissza a pénzt de ígéretet teszek, hogyha netán megkapom kifizetem. Igaz most bukovári van az erős Ft miatt de legalább valami vissza jön.
Nagyon szeretnék vissza küldeni egy kis dodot. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177571) Skillet válasza sambenez (#177566) üzenetére


Skillet
addikt

Ez az az ország, ahol mindent meg lehet etetni a birka néppel, a végtelenségig. Itt minden jogos. Meg is cumiztathatnak, mert előtte törvénybe foglalták :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177572) sambenez válasza Skillet (#177571) üzenetére


sambenez
addikt

Igazatok van teljesen jogtalan, ingyen kellene dolgozni az összes postásnak meg navosnak.
Remélem te sem kérsz semmit a munkádért.

Egyébként nagyon egyszerű kibszni velük. EU-n kívülről nem kell rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#177573) Beni2360 válasza sambenez (#177572) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem értetted meg a lényeget, eddig is "ingyen dolgoztak 22-48 EU -ig" vagy kértek pénzt a be kért sarcoló összeg után ami után végül nem vezettek ki áfát? Na ugye akkor is "ingyen" dolgoztak? Vagy benne volt a cég támogatásában?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177574) azbest válasza Beni2360 (#177570) üzenetére


azbest
félisten

Hollandia előttről is van története: cainiao [link] parcelsapp [link]
Az hogy a hollandoknál hogyan lép be az eu-ba jó kérdés.

Nem a végződés, hanem a kezdet a lényeg. Ha U-s kezdetűek az itthon várakozók, akkor azoknál 1 hó tökölés sem ritka nálam.

#177572 sambenez
a posta nem ingyen dolgozik. Pénzt kap a nemzetközi küldeményekért is. Eddig a pénzmozgatást is igénylő ügyintézésért kellett náluk fizetni, de akkor is hivatalosan minden küldemény átesett vámkezelésen. Most is csak annyi változik, hogy rajta lesz a vonalkód, amit lecsippantva látják, hogy rendezve van -e a küldemény és mehet-e tovább. Ha nincs, akkor jön az adóbehajtós fajta móka. Ha ehelyett a posta a címzettől elkezd követelni plusz pénzt, akkor lényegében azért fizetünk, hogy a posta beszedje a fizetés ügyintézésének díját, amit a fizetésért vet ki.... s ezzel generál magának csomó plusz feladatot egyúttal.

Eddig is volt olyan küldési mód, hogy a feladó rendezi az adókat és pont az a lényege, hogy nem utólag a címzettől követel a szállító még plusz pénzt. Persze nálunk minden fordítva működik.

[ Szerkesztve ]

(#177575) sambenez válasza Beni2360 (#177573) üzenetére


sambenez
addikt

+ azbest
Azt kellene megértenetek, nem csak neked. Eddig nem kerültek vámeljárás alá azok a csomagok amik ezután odakerülnek. Ezért nem kellett érte fizetni.
Ajánlom tanulmányozni, és az ábrán szereplő esetleges szóra külön felhívnám a figyelmeteket.

(#177576) wwenigma válasza sambenez (#177575) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ja nagy munka lesz bescannelni egy automata rendszerbe, ahol majd te feltoltod hogy mi az mennyibe kerult és kiszamolja hogy mennyi a fizetendo amit kartyaval kiegyenlitesz az oldalon. Rohadt negy dolguk lesz vele. Egyszeruen egy ujabb lehuzas az egesz amit nagyon szepen meg is fog lovagolni a draga posta. Fizetendő VÁM pedig továbbra sem lesz ugyanugy a csomagok 99,5%-án szóval vámeljárásra nekem ne hivatkozon senki.

Eddig pedig igen, mondhatni ingyen "dolgoztak" mikor behúzták a limit alatti csomagokat. Gondolom TE minden ilyen alkalommal toltál nekik egy ötöst csak ugy, nehogy mar ingyen dolgozzanak.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#177577) tonyrulez válasza sambenez (#177575) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azért tegyünk különbséget vámeljárás és vámeljárás között. Eddig a vámeljárás alá eső csomagokkal volt dolguk szépen, megnézték a csomag értékét, de ennek sem feltétlenül hittek, hanem átvilágították/kibontották, majd felvették a kapcsolatot a vevővel, ő megküldte a számlát, ezt feldolgozták, kézbesítéskor fizetni kellett a megszabott összeget amit továbbjuttatnak NAV felé. Ez most annyira egyszerűsödik, hogy a kínai eladónál befizetődik az adó is, a magyar posta pedig mikor szkenneli a csomagot, ott lesz a pipa hogy vámolás kész. Ami eddig nem volt adóköteles, ahhoz képest plusz munkájuk nagyon nem lesz, ehhez képest erre is behajtanak vámkezelési díjat. A mértékére kíváncsi leszek. 100Ft-nál többet nem adnék erre a "munkára".

4 8 15 16 23 42

(#177578) sambenez válasza tonyrulez (#177577) üzenetére


sambenez
addikt

"a kínai eladónál befizetődik az adó is"
Erre azért ne vegyél mérget.

Ugyan az történik ami eddig is. Ahol fizetési kötelezettség keletkezik ott fizetni kell eljárási díjat, ahol nem ott nem. Az a pech hogy ezentúl minden esetben lesz fizetési kötelezettség.

(#177579) tomchy válasza Siriusb (#177497) üzenetére


tomchy
tag

A tönkrement azt jelenti, hogy nem működik, bár benyomható? Vagy csak "be van keményedve"?
Mert nekem már 3x volt olyan, hogy nagyon erősen kellett nyomni és alig érzékelt, de mindig a beszivárgott fogkrém okozta. Ecettel és gyors nyomkodással kidolgozódott a cucc és megjavult mindig.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#177580) Donki Hóte válasza sambenez (#177572) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy postást se láttam még, aki ingyen dolgozott volna :D

Ellenben az elmúlt 10-20 év alatt a posta a következő "fejlesztéseket" vezette be:

- a korábban alapáron másnapra kikézbesített levelek megszűntek, extra pénzt kell fizetni azért, hogy a címzett másnap megkapja,
- eddig a csomag 2 nap alatt célba ért, most alapesetben 4 nap a kézbesítési idő,
- korábban ha délelőtt bedobták az értesítést, akkor még aznap lehetett menni érte, most rajta van az értesítőn, hogy másnap lehet átvenni (illetve most újítottak, az értesítőt eleve egy nap késéssel viszi ki a postás :( ),
- nálunk a kerületben 20 fölötti számú postahivatal volt régen, most lett helyette 9,
- az a posta, ahol én át tudom venni a küldeményeimet, szombaton zárva tart,
- ez a postahivatal is korábban este 7-ig volt nyitva, egy éve kb. lerövidítették a nyitvatartást este 6-ig.

Szóval nehéz lenne az embereket meggyőzni arról, hogy az egyre szarabb szolgáltatásokért mosolyogva fizessenek egyre többet :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177581) bul07 válasza Donki Hóte (#177580) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem említetted hogy lassan olcsóbb futárral küldeni bármit mint postán feladni csomagot

Na meg az elsőbbségi küldemény
Városon még lehet is értelme ahol naponta többször indítják a leveleket, na de falun ahol naponta csak egyszer délután viszik a cuccokat és utána az elsőbbségi is megy a sima levél kupacba, nettó átb@szás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177582) Jahno válasza Donki Hóte (#177580) üzenetére


Jahno
őstag

" korábban ha délelőtt bedobták az értesítést, akkor még aznap lehetett menni érte,"

Többféle értesítő van, de az régebben sem működhetett, hogy a postás kihozta a csomagot, nem voltál odahaza, bedobta a papírt és rögtön átvehetted a postán. Azt csak a nap vége felé vitte vissza.

Most van SMSesés emailos értesítő, vagy a papír alapút megírják előre, azon most is lehet aznapos átvétel.

A 6ig nyitvatartás nekem is halálom, pont munkaidőben van és megy a szívás. Valamint egy FoxPost gyorsabb/olcsóbb, mint a Póóósta. És futárnál még utánvételes kártyás fizetés is lehetséges ha úgy adja ki.

Pár dolgot azért bevezettek, nekem eleinte Postánál is bejött az automatás rendszer, de aztán egyre több vele a baj.

(#177583) sambenez válasza Donki Hóte (#177580) üzenetére


sambenez
addikt

Nem állítottam ezek egyikének sem az ellenkezőjét.

(#177584) macilaci78 válasza Donki Hóte (#177580) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pár éve érdeklődtem, az elsőbbségi levélküldemény garantált kézbesítési ideje 3 munkanap, a nem elsőbbségi levélküldeményé 14 naptári nap. Az EMS küldemény a leggyorsabb.

Szóval nem volt alapáron másnapra kézbesített levél, csak szerencse.

Hova tovább: a postás bére nem lesz több attól, hogy több küldeményt visz ki. Persze lehet jönni azzal, hogy az állomány bővül, de akkor is a feladó fizeti a posta felé a kézbesítés díját, nem a címzett. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#177585) tlala


tlala
addikt

Lehet, hogy csak nekem új, de a posta.hu -n regisztrált fiókomba most belépve felajánlotta az ügyfélkapus hitelesítést is.
Vélhetőleg ez is a könnyebb vámolást szolgálja majd.

[ Szerkesztve ]

(#177586) Tim82 válasza tlala (#177585) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kb. másfél éve létezik a dolog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#177587) kano válasza bul07 (#177581) üzenetére


kano
nagyúr

Soha nem kerül egy zsákba az elsőbbségi küldemény a normállal. Az ok, hogy délután csak 1 autó van ami elviszi a faluból a cuccot, de a feldolgozóban már nem egyszerre kezelik. Egy normál levél kb 4-5 nap mire Mohács-Budapest útvonalat teljesíti, egy elsőbbségi pedig 1 nap (max 2, ha pont rossz időben adtad fel).
Ettől még egy vicc a Posta sajnos. :K

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#177588) fateless válasza macilaci78 (#177584) üzenetére


fateless
veterán

1997-2002 között ismerkedtem feleségemmel (esküvő 2002-ben) és a napi telefonálás mellett leveleztünk is. Amit hétfőn feladtam, kedden megkapta, aznap délután írt, amit én szerdán megkaptam, és így tovább.
Ő Nagyszentjánoson (Győr mellett) lakott, én akkor Budapesten. Nem volt elsőbbségi levél.
Persze nem volt ez gatantált, de öt éven át ment több száz levéllel "tesztelve"

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#177589) Laca1212 válasza Donki Hóte (#177580) üzenetére


Laca1212
őstag

"eddig a csomag 2 nap alatt célba ért, most alapesetben 4 nap a kézbesítési idő,"

Azért ezt cáfolnám. MPL üzleti csomag (vaterafutár.hu-n legyártva a címiratot/feladóvevényt) feladást követő másnap ott van a címzettnél kb. 90%-ban. A többi esetben max a 2. napon. Elég sok csomagot adtam fel így, nekem ez a tapasztalatom.

"- korábban ha délelőtt bedobták az értesítést, akkor még aznap lehetett menni érte, most rajta van az értesítőn, hogy másnap lehet átvenni"

Mióta eszemet tudom, felénk mindig a "másnap lehet menni legelőször" verzió volt.

Amúgy gyűlölöm a postát a sok faxságuk miatt, az öntudatos, ostoba Arankákat (vezető, dolgozó) nem említve, akik a saját ÁSZF-jükkel sincsenek tisztában, stb.

[ Szerkesztve ]

(#177590) wwenigma válasza tlala (#177585) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, ez lehetne egy full automata rendszer ahol nem kell fizetni semmit mert gyk te dolgozol az adatbevitellel de ahogy ismerem oket majd 10k értékhatarig lesz egy kedvezmenyes 2000 forintos dij ha dolgozol helyettük. Persze az afa összege is beleszamit az ertekhatarba, miert ne. :DDD

Azt mar fel se hozzam hogy lassan semmit nem hord ki a postas csak az ertesitoket hogy menj be a cuccodért, aka megint dolgozz helyettük.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#177591) alcapone386 válasza wwenigma (#177590) üzenetére


alcapone386
őstag

Na igen. Tesco/Auchan önkiszolgáló részen meg adhatnának 10% kedvezményt, mert magunkat szolgáltuk ki :DD

(#177592) tlala válasza wwenigma (#177590) üzenetére


tlala
addikt

Igazából azt teljesen megértem, hogy ebben az esetben az állam bevétele a beszedett ÁFA, abból fizeti az állami posta működését.
De miért szed be akkor is további díjat, ha az ÁFA már meg lett fizetve?

Mi lesz a következő?
A rendőr közli, hogy ellenőrizte, valóban be van fizetve a kötelező biztosításom, de helyben kiszab egy ellenőrzési díjat, hiszen az ellenőrzés is munka?
A BKV ellenőr örömmel közli, hogy érvényes az előre megvásárolt jegyem, de ugye ő egész nap dolgozik szegény, és azt valakinek egy csekély ellenőrzési díjjal meg kell fizetnie...??

[ Szerkesztve ]

(#177593) Skillet válasza tlala (#177592) üzenetére


Skillet
addikt

:R
Erről van szó!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177594) tonyrulez válasza Jahno (#177582) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Többféle értesítő van, de az régebben sem működhetett, hogy a postás kihozta a csomagot, nem voltál odahaza, bedobta a papírt és rögtön átvehetted a postán. Azt csak a nap vége felé vitte vissza."

Ami nem fér be a postaládába (és néha az is ami befér) azt meg sem próbálják kihozni, helyette csak értesítőt hoznak. De még így is ráírják - legalábbis nálunk - hogy aznap nem vehető át. Illetve néha beújítanak annyit hogy 1 napot várnak az értesítővel, és így nem kell ráírni az aznapi nem-átvehetőséget. Ezzel sokszor azt érik el hogy a 17track/posta app jelez, ott a postán a csomagom, én átveszem értesítő nélkül, majd másnap kapok egy értesítőt, és ha épp sok rendelést várok, nem tudhatom biztosra hogy ez a már átvetté-e vagy egy új csomag, és megint mehetek a postára...

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#177595) Siriusb válasza tomchy (#177579) üzenetére


Siriusb
veterán

Benyomható, de meg sem mukkan. Már régóta nehezen reagál, de most egyik pillanatról a másikra se kép, se hang.

(#177596) JóGéza válasza tonyrulez (#177594) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Pont így jártam a héten. Negyedóra keresgélés után a dolgozó megnézte a kiértesítéseket. Ott jött rá, hogy amiről küldtek emailt reggel, azt előző nap már átvettem. Persze ha az értesítés tartalmazná a nyomkövetés számát, be sem mentem volna.

(#177597) Jahno válasza JóGéza (#177596) üzenetére


Jahno
őstag

"Ott jött rá, hogy amiről küldtek emailt reggel, azt előző nap már átvettem."

Ja, csak mikor nincs száma akkor megy a makettkedés, tőlem mindenhez papírt kérnek, néha több csomagot kapok, néha kevesebbet és akkor ha valami visszamegy azzal miképpen vitatkozzak, mikor értesítettek róla és miért nem?

(#177598) macilaci78 válasza fateless (#177588) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És azóta a Posta is modernizálta a rendszerét. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#177599) fateless válasza macilaci78 (#177598) üzenetére


fateless
veterán

:DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#177600) Sunnam


Sunnam
tag

Lenne egy építő javaslatom:
Változtassuk meg a topic címét pl. "Postai tapasztalatok és vélemények"-re :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.