Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Laza... válasza wwenigma (#10000) üzenetére


Laza...
addikt

Ebben van még smog-box is pluszban, ez a különbség ;] :D

Never give up!

(#10003) j.bravo válasza petipetya (#9998) üzenetére


j.bravo
addikt

Nyilván ha nem jön meg, akkor full refund jogos.
A második meg úgy csinálta ahogy illik.

Whatever.

(#10004) Josi válasza Gépötty (#9997) üzenetére


Josi
aktív tag

Egyetértek.
Ingyenes mintát azért kérünk, hogy megnézzük megfelel-e nekünk.
Még nem is látni de már eldönteni, hogy nem rendelünk, az tényleg pofátlanság .
Legalább ne reklámozná. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10005) Laza... válasza #46372352 (#10002) üzenetére


Laza...
addikt

Ez már megmagyarázás, az egész felvetés a lehúzásról szólt - ne bohóckodj már

Never give up!

(#10006) wwenigma válasza Laza... (#10001) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jahh, jóféle bőfüstös, nem az a snassz szimpla büdös. ;]

dantre: nem is akar venni egyaltalan, mert csak 1db kene neki. Tudja hogy jo lenne, nem kiprobalni kell.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10007) Dluinet válasza maestro87 (#9995) üzenetére


Dluinet
nagyúr

teljesen elitélem, de ha megjön az egyiket küld el nekem, akármi is legyen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10009) tboy93


tboy93
nagyúr

Akkor ne fikázzatok, hanem mutassatok jó minőségű töltőt nem horror áron :U

(#10010) Dluinet válasza tboy93 (#10009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valaki linkelt ilyen 5V stabilizált áramkört, az 100%-os

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10011) tboy93 válasza Dluinet (#10010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen stabilizált áramkört? :F Nekem töltő kell, leszarom mi van benne, csak jó legyen :DDD

(#10012) #27813376 válasza maestro87 (#9995) üzenetére


#27813376
törölt tag

A minta az minta. Mi raklapszámra kapunk mintát, nem minden gyártótól rendelünk utána. Persze nem tudjuk előre azt mondani, hogy nem lesz jó, ezért minta. Mindenesetre nem szándékosan nem kérünk, csak ha nem tetszik fizikailag sem.

(#10013) maestro87 válasza #46372352 (#10002) üzenetére


maestro87
őstag

Hát ez az.
A mondás is úgy tartja, hogy ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el.:)
Amúgy meg tényleg rohadt drágának tartom. De szerintem meg az Alibaba eladói állhatnának a tükör elé, mert mocskosul leakarják húzni a vevőket, akik kis tételben akarnak csak rendelni.
Múltkor az egyik IC-re is 1600Ft-ot mondott az egyik eladó amit itthon is 900Ft-ért tudnék beszerezni a ChipCad-től, és erre még rászámolt volna 5 dollár postaköltséget és 2 dollár paypal kezelési költséget! Na ezen a paypal költségen mondjuk nagyot röhögtem...
Helyette inkább megrendeltem ugyanazt az aliexpressről az 11.11 akció keretében 420Ft darabáron!

Amúgy 20-at akartam volna rendelni, de ha ő is ilyen árakat fog mondani a postaköltségre, akkor még a minta is sokba kerülne szerintem.
De őket sem kell félteni, mert havonta 1 000 000 ingyenes termékmintát tudnak biztosítani (ez van kiírva)!

Egyébként tudja valaki, hogy mit jelent a "FOB price"? Érdekes módon ide US $0.01 - 0.2 / Piece árat ír ki, mégis nekem $0.78-at mondott...

(#10012) đension:
Akkor majd lehet én is a külalakjára fogom :), de előtte felvázolom neki az én ár elképzelésemet. Csak az a baj, hogy sehol máshol nem találok ilyet, és én meg nem szeretek olyan elemekből építkezni ami nem reprodukálható könnyen és olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#10014) Dluinet válasza maestro87 (#10013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet nagy hülyeséget írok:
FOB price = te szállítod el a gyárból, raklapnyi gyüjtőben

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10015) kerekfej válasza kerekfej (#9993) üzenetére


kerekfej
addikt

(#10016) maestro87 válasza Dluinet (#10014) üzenetére


maestro87
őstag

Google-ben találtam infót róla: FOB = Free On Board
A többit most olvasom.

FOB

[ Szerkesztve ]

(#10017) VMatteo válasza kerekfej (#10015) üzenetére


VMatteo
őstag

jó ötletet adtál, átalakítok majd egyet én is, de én a nagy testvérét, az MPS-100-at néztem ki, hátha kicsivel jobban szól. Ezt is átlehet gondolom ugyanúgy

Tisztelet a Gépésznek!

(#10018) wwenigma válasza maestro87 (#10013) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha (szerinted) dragan adja az feljogosit hogy atcseszd? Miert nem az olcsobb helyen veszed meg?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10019) kerekfej válasza VMatteo (#10017) üzenetére


kerekfej
addikt

MPS-80 Speaker az olcsóbb, de nekem csak a kocka dizájn tetszik.

Ezek meg fogalmam sincs, hogy szólhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#10020) maestro87 válasza wwenigma (#10018) üzenetére


maestro87
őstag

Mert nincs olcsóbb hely. :(((
Úgy is mondhatnám, hogy ez az alkatrész ritka mint a fehér holló.
(Tri-state dip switch)
És vagy ilyet veszek vagy vacakolok 3x8-as tüskesorral és 8db jumperrel... Ami majdnem 3-szor annyi lyukfúrást is jelent a panelen. Szóval ezt szeretném kiváltani, és ezért nem ér meg nekem 200Ft-ot/db.

Amúgy mikor IC-t akartam rendelni akkor az eladót mi jogosította fel arra, hogy át akarjon cseszni? Vagy az eladóknak szabad? Mert akkor van nekem is itthon pár eladó holmim: pl. egy 512MB DDR ram-ot szívesen eladnék 20 000Ft-ért, ha megveszed. Ez nem átcseszés lenne? A kínai eladó is ugyanezt csinálja: 0.2 helyett 0.78-at mond.

szerk.: Mert szarom én a pénzt, mi?
A sima kapcsolót meg lehet már venni 40Ft-ért is, akkor csak azért fizessek érte 5-ször annyit mert ez egy picivel másabb? Nagyon rossz az elgondolásod és az ár/érték megítélésed!

[ Szerkesztve ]

(#10021) Laza... válasza maestro87 (#10020) üzenetére


Laza...
addikt

Most komolyan, 200ft Neked akkora bazi nagy költség, amiért érdemes elkezdeni az agyalást, hogy 1db 200ft-os xarért hogyan húzd le a kínait? :Y

Never give up!

(#10022) VMatteo válasza kerekfej (#10019) üzenetére


VMatteo
őstag

itt 2000Ft-tal kijön postával, és elvileg új. a dizájn nekem édes mindegy, csak a minőség érdekelne. Ezek hány wattosak? mert sehol sem találom

Tisztelet a Gépésznek!

(#10023) Mate válasza maestro87 (#10013) üzenetére


Mate
nagyúr

"A mondás is úgy tartja, hogy ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el."

Hát ha úgy vesszük itt páran ütöttek téged. Úgyhogy.....

(#10024) maestro87 válasza maestro87 (#10020) üzenetére


maestro87
őstag

Az utolsó (#10021) Laza...-nak szólt volna.

(#10025) maestro87 válasza Mate (#10023) üzenetére


maestro87
őstag

Mert másnak lehetett anno ingyenes mintát kérni a Microchip-től, mi. Minden 3. embertől azt hallottam, hogy a Microchip-től ingyen van... még lehet Te is rendeltél anno tőlük így. ;]
Amúgy meg nem olvastad el a hsz-emet rendesen, fuss neki mégegyszer és értelmezd.

(#10026) kerekfej válasza VMatteo (#10022) üzenetére


kerekfej
addikt

Ennyi infót találtam. Az MPS-70-es az elvileg 3W.

(#10027) Mate válasza maestro87 (#10025) üzenetére


Mate
nagyúr

Más világban élünk.

Én úgy vagyok vele, ha van pénzem, akkor megveszem. Ha nincs akkor nem, vagy veszek más fajtát.
Nem húzok le azért egy eladót, mert régen engem is lehúzott egy másik....

Microchip meg fingom sincs mi.

(#10028) Laza... válasza maestro87 (#10024) üzenetére


Laza...
addikt

Tökmind1 mit minek nevezel, ez egyrészt a klasszikus fillérbaxás, vegyítve kis lustasággal, és persze ez után jön a sértődés mert Te csak "okosban" akarsz valamit megoldani, ami enyhén szólva is etikátlan.

Ha nem szarod a pénzt (ahogyan Te mondtad), arra van egy nagyon jó közmondás: "Addig nyújtozkodj, ameddig a takaród ér"

Részemről az ilyen "ötletet" nagyon elítélem, ez az én szememben egyenértékű a tisztességtelen hozzáállással/kereskedelemmel. De bízom benne, hogy egysuer a másik oldalát is megérzed ennek az "okos" módszernek

Never give up!

(#10029) Gépötty válasza #46372352 (#10002) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igen, és a kóstolók is arra vannak, hogy a lejmolók jóllakjanak.
Nem tudom mi a szakmád, de biztosan tudok neked testhezálló feladatot találni. Egyszer eljöhetnél egy próbamunkára, amivel tesztelhetem a képességeid, és ha tetszik a munkád, majd tovább is foglalkoztatlak. Megígérem!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10030) maestro87 válasza Mate (#10027) üzenetére


maestro87
őstag

Figyelem! Az Apple ingyen osztogatja az iPhone 6-osokat!
Erre Te: nem állok sorba érte, nem akarom lehúzni szegényeket. :C
Amúgy meg az eladó akar engem lehúzni, ha még nem voltam eléggé világos!

(#10028) Laza...:
Figyeld, akik tudnak havi 1 millió ingyenes mintát biztosítani, annak tökmindegy, hogy lehúzzák-e őket 5$-ral vagy sem.
Ha neked szükséged lenne 5db termékre, akkor Te mit választanál?
a.) kifizetem az 5db terméket és a Kínához képest irreálisan magas postaköltséget amit az eladó ajánl és enyhén szólva lehúzás szagú.
b.) elfogadom az 5db ingyenes termékmintát és csak a postaköltséget fizetem ki.
Nem kell rá válaszolni, csak költői kérdés, mert tudom a válaszod és azt is, hogy igazából mást tennél.

Téma lezárva. Nem szeretek vitatkozni olyan kétszínű emberekkel, akik az ebay-en még az 1$-os vacakra is refundot kérnek, ha nem tetszik a színe, itt meg osztogatják az észt a becsületességről. És még én vagyok fillérbaszó, mert nem szeretnék több mint 1000Ft-ot kiadni azért amit ingyen is osztogatnak. Mellesleg fele árat simán kifizettem volna 20db-ért...

(#10031) wwenigma válasza maestro87 (#10020) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jezusatyauristen, remelem ezeket nem komolyan irtad. :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10032) Mate válasza maestro87 (#10030) üzenetére


Mate
nagyúr

Te beteg vagy és nagyon elferdült világképpel rendelkezel.

(#10033) Laza... válasza maestro87 (#10030) üzenetére


Laza...
addikt

Írtad:

"Téma lezárva. Nem szeretek vitatkozni olyan kétszínű emberekkel, akik az ebay-en még az 1$-os vacakra is refundot kérnek"

Van bizonyítékod? Vigyázz mit beszélsz, kicsit messzire mentél. Ezért simán beperelhetnélek jó hír megsértéséért. (és el is buknád a pert mint a szél)

Never give up!

(#10034) Gépötty válasza #27813376 (#10012) üzenetére


Gépötty
senior tag

Azért én érzek némi különbséget aközött, ha egy (ezek szerint beszállítói körökben ismert) gyártót keres meg egy alkatrészgyártó a saját termékeinek promotálásával, vagy ha egy senki lejmol pofátlanul.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10035) tboy93


tboy93
nagyúr

Khmm visszatérhetnénk a topik témájához? Leoltottatok hogy szar az autós töltő amit linkeltem, mutassatok plz olyat ami minőségi és nincs elszállva az ára :))

(#10036) wwenigma válasza Gépötty (#10034) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Volt itt ph-n egy kollega, elkezdett ebayrol rendelgetni es tesztelte. Majd azt hitte baba lesz ha elkezdi lejmolni a cuccokat fizetes nelkul hogy letesztelje, es milyen jo ez az eladonak mert reklamozza.

Nagyn durvan sirt amikor kitiltottak ebayrol es meg neki allt feljebb... Vannak arcok azert...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10037) Outlander válasza wwenigma (#10036) üzenetére


Outlander
őstag

Hungarisztán én így szeretlek. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#10038) Laza... válasza wwenigma (#10036) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, a blogja azóta is megvan. De onnan ezeket a sorokat már kiszedte.

Utána meg megy a csodálkozás, hogy egyre több az olyan ebay eladó, aki nem szállít Magyarországra. Sokszor emlegetett határnyitás után a bécsi üzletek, "Magyarok, ne lopjatok!" felirata sajnos még ma is aktuális. Csak a módszer változik.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#10039) Gépötty válasza wwenigma (#10000) üzenetére


Gépötty
senior tag

Köszönöm, már nézem! :R

(#10035) tboy93:
Nem tudom mennyire vagy villanyász és barkács vénájú, nagyjából végigzongorázom a lehetőségeket:
- alap, se ház, se csatlakozó, semmi. A lehetőségek tárháza, kiteljesedhet a tehetséged :D
- ezen már van egy csatlakozó a bemenő vezetéknek, és egy USB alj, de nincs háza;
- tokozva, de csak vezetékek jönnek belőle;
- erre meg már csak egy szivargyújtós dugót kell tenned, és az adatkábeleddel teljesértékű töltő lesz.

Tovább nem nézem, van olyan, amiből két USB aljzat jön ki, van aminek előlapba szerelhető az aljzata, van ami 5A-t is tud. A lehetőségek száma végtelen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10040) kerekfej válasza Laza... (#10038) üzenetére


kerekfej
addikt

Ott nem a magyarok loptak!

(#10041) tboy93 válasza Gépötty (#10039) üzenetére


tboy93
nagyúr

ne szivass, nekem olyan kell amit csak be kell dugni :D jobban jarunk ha nem kell forrasztgatnom... multkor is 3 kabel 3 ora volt es hatalmas bumszlik keletkeztek, egy fel tekercs ón-t elhasznaltam :DDD

(#10042) maestro87 válasza Laza... (#10033) üzenetére


maestro87
őstag

Hogyne lenne, naponta olvaslak titeket és szarokra kértek teljes refundot vagy részleges refundot, ami a Ti hibátok! Komolyan Ti mit vártok az ebay-ről, hogy majd az összes teremék sértetlenül döcög le Mo-ra? Barátocskám ez a lehúzás, hogy olyanra kértek refundot az eladótól amiről nem az eladó tehet! Nekem ha az eladó tudja bizonyítani, hogy sértetlenül feladta a terméket, akkor én biztos nem kérnék refundot, mert én voltam a hülye, hogy onnan rendeltem antik vázát. Én is kértem már egyszer refundot postai késés miatt, de akkor az eladó nem nagyon jött a bizonyítékokkal. De utána mégis megjött és visszavontam.

Biztos nem nyernél meg semmilyen pert, mert még a nevedet sem tudom, így nem tudtalak még megnevezni sem, ezért nem nevezhető rágalmazásnak. :P Egyébként épp most nyertem meg egy "pert" az olx-en. :P

Mellesleg más dolog az, ha az ember refundot kér a megérkezett hibátlan termékre és más dolog az, ha az eladó biztosítja ingyen a termékmintát, mert megteheti. És akit itt írtok kollégát az biztos, hogy nem ingyenes termékmintát rendelt... Az úgy tényleg lehúzás.

(#10043) Gépötty válasza kerekfej (#10040) üzenetére


Gépötty
senior tag

Dehogynem! Kintről legalábbis teljesen mindegy volt (biztos hallottad már, hogy hozzánk meg a románok járnak - na ugye).
Biztos jólesett egy kis burkolt cigányozás. Amit itt az előbb láthattunk, az pontosan ugyanaz a mentalitás volt, és még csak értékben sem volt nagyobb, mintha a bolt előterében tolta volna a kenyérkatonákat az arcába!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10044) Laza... válasza maestro87 (#10042) üzenetére


Laza...
addikt

Ha nem fejezed be, tényleg beperellek. Nem fenyegetlek, ezt vedd ígéretnek. Általánosítasz, olyat mondasz rám, ami nem igaz. Hamarabb meg lehet találni, mint gondolod. Nagy tévedésben vagy

Jó lenne ha magadba szállnál

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#10045) petipetya válasza maestro87 (#10042) üzenetére


petipetya
nagyúr

"szarokra kértek teljes refundot vagy részleges refundot, ami a Ti hibátok"

Tényleg filléres szar egy 1700 Ft-os bluetooth hangfal (amelyet az egyik legjobb cimborám megbízásából rendeltem, így duplán felelősséggel tartozom érte), amit a telóhoz és tablethez lehet otthon használni. Emellett a 5000 Ft-os EZCast is filléres vacak, igaz ezzel a telefonról fogom tudni nézni a YouTube-ot és a letöltött sorozat epizódokat.

És igazad van, valóban elrepülhettem volna Kínába, hogy személyesen vegyem át mindkettőt. Akkor nem kellett volna refundolni és új eladótól megrendelni a meg nem érkezett termékeket. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10046) kerekfej válasza maestro87 (#10042) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi van akkor, ha nem csomagolta be rendesen és nem bírta törés nélkül ki a nagy utat?

(#10047) Gépötty válasza maestro87 (#10042) üzenetére


Gépötty
senior tag

Barátom, te még mindig nem látod át ugye, hogy amit más csinál, az nem adhat neked alapot arra, hogy te is megtedd.
Nagyon bírom, hogy másokat tudsz minősíteni, közben meg a szarrágók között csúcsragadozó vagy.
Na és nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy majd te megmondod, mennyit adsz a termékért.
Gratulálok, a te helyed Észak Koreában van.
Remélem egyszer összefutunk, és majd én fogok vásárolni a termékedből! hidd el, emlékezetes lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10048) maestro87 válasza Laza... (#10044) üzenetére


maestro87
őstag

Többes számban írtam, szóval nem általánosítottam rád. De ez egy értőolvasással könnyen kideríthető. De ha beperelsz az csak az igazamat bizonyítja, hogy nem én vagyok a fillérbaszó. Mellesleg te kezdtél kóstolgatni, pocskondiázni és tisztességtelennek nevezni!

(#10045) petipetya:

Tessék ugyanazt csináljátok, amit most én szerettem volna, csak durvábban. Refundot kértek a meg nem érkezett termékre, mert megtehetitek (paypal megvéd), ezáltal az eladót károsítjátok meg, holott a postát kellene!
Én meg rendelnék 5db kis sz*rt, mert az eladó ingyen adna 5db-ot, amivel ő nem károsodna semmit mert bele van kalkulálva 10-szeresen az árba és már jön a leb***ás, hogy egy tisztességtelen ember vagyok, ha utána nem rendelek tőle még 5db-ot. Ha kicsit is belegondolnátok, nem hiába csak apró cikket adnak ingyen mintába és nem 3D-s televíziót...
Ja, és ha mégis megjön, akkor felteszitek az apróhirdetésre dupla áron, ami már valóban egy tisztességtelen ajánlat! Most mondjátok, hogy nem ezt csinálja a többség...

(#10049) spidersoft


spidersoft
senior tag

Most én is refundot fogok kérni -- nem azért, mert nem bízok az eladóban (65789 pont, 98.9%), hanem hogy ne fussak ki az ebay biztosította határidőből (Estimated delivery Oct 31, 2014 - Nov 18, 2014). Rendeltem két órát, a csomagon is az van, hogy *2, erre fel csak egy volt benne. Böhömsok hungarocell között volt, ami ráadásnak az órához készült, tehát nem csak kitömködték a borítékot, így kettő szerintem be se fért volna a borítékba... (angolul bár tanultam, nem tudok, hibákat ne tessenek keresni benne):

----- Írtam neki tegnap a dologról:

Hello,

I ordered two of this clock, but only one arrived today.
The label with my address reads:
DB22637-2 Silver*2

Could you please tell me that the other one will arrive in a separate package, or this one ought to contain both of them?

Thank you, have a nice day,
Peter

----- ezt válaszolta ma:

hi dear
so sorry for that
there are so many orders one day ,
maybe it has a mistake .
pls understand us ,thanks.
can i resend new one to you to solve the problem ?
or can we refund you to solve it ?
wait your reply
thanks
have a nice day :)

...kérdésem az lenne, hogy vélhetőleg kivizsgálták az ügyet (visszanézték a videót vagy tudomisén) és tényleg nem küldték el? Nyilván hibázhatnak (csak az hibázik, ugye, aki dolgozik is, mennek mint a gép -- ha normálisan van kezelve a dolog, mint most is, és nem állnak neki hepciáskodni, akkor részemről semmi gond. Esetleg ennek ellenére kapni fogok még egy csomagot, mert nekik se fért bele egy borítékba, és kettőben küldték el az egy lövésre megvett két órát (jártam már így autóizzóval), és a buli végére lesz három órám, holott csak kettőre van szükségem? Ha mégis megjönne, akkor a refundot (génhibás, selejt magyar lévén) úgyis visszaküldöm neki, én úgy alszok jól, mégha lesz is egy felesleges órám... Másnak efféle tapasztalat esetleg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#10050) havri1 válasza spidersoft (#10049) üzenetére


havri1
félisten

Mivel elismerte a hibát, így a legjobban azzal jársz, ha elfogadod a részleges refundot, és megrendeled újra.
Persze ha megbízol benne, akkor kérheted az újraküldést, de én ezt nem ajánlanám. Sokkal biztosabb, ha újra megrendeled, újraindul az idő, ami a védelmet nyújtja.
Kérdés van e postaköltség az új rendelésnél.
De ez inkább ebayes topic téma sztem.

Milyen értéket képvisel 1 óra?

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.