Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178151) mirci18 válasza Dluinet (#178150) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Ezen meg sem lepődök hozzák a formájukat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#178152) Skillet válasza chatran (#178137) üzenetére


Skillet
addikt

Meg basszus, pont ez lenne a lényege... Már megfizeted rá a sarcot vásárlásnál, akkor ne sápoljanak le. Csak ömlenie kellene befelé a sok csomagnak, ami működhetne is, ha lennének külön olyan konténerek, amikben olyan csomagok vannak, amire már meg lett fizetve a sarc. Ezeknek nem is kellene vámeljárás, meg b@szakodás, csak menjenek a csomagok minél előbb a címzetthez. De ez esélytelen. Ennyire egyszerűen nem működhet semmi sem ezen a sárbolygón :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178153) Beni2360 válasza farkas-j (#178142) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy részlet a posta ügyfélszolgálati válasz levélből amikor több csomagomat kerestettem:
Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál.
A tartalmának szöveg érthetetlen, de nem tartják nyilván.
A postai szabvány azonosítószámok első két betűjele:
postacsomag esetén: CA-CZ tartomány
könyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány
EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány
Vagyis az UU-s kezdetű náluk semmire nem jó.
nekem 3 csomagom lóg a levegőben Április óta egy személytől UW xxxxxxxxxCN "nyomkövetési" számmal. :W
Ui: Közben lejjebb olvastam, hogy te is kaptál részben értelmes választ.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178154) azbest válasza Skillet (#178152) üzenetére


azbest
félisten

Előbb rendeltem valamit és az alis tax invoice lábjegyzetében holland adószabályokra hivatkoznak. Hm. A holland posta leírása szerint ioss-re (előre adózottra) ott nem számítanak fel kezelési költséget. Jópofa lenne, ha ezért hollandián át hoznák be az eu-ba. De lehet szállítási módonként változhat. Gondolom csak olyan országon át tudnak okosítani, ahol ingyenes az ioss feldolgozás. Eddig is sok holland küldemény volt :)

Beni2360
Valamelyik postai doksiban régen is le volt szépen írva, hogy az U-s az nem követhető, külföldi vásárlásos küldemény.
"Nemzetközi közönséges vámköteles tartalmú levél küldeményazonosítók: " [link]

[ Szerkesztve ]

(#178155) Beni2360 válasza Skillet (#178152) üzenetére


Beni2360
félisten

A csomagon kellene lenni olyan vonalkódnak lennie ami beolvasás után jelezné, hogy ÁFA OK és csak biztonsági ellenőrzésre menjen. Onnan meg a postaládánkba.
Na de szerintem ezekre a csomagokra nem sok lovét kapnak a Kínaiaktól és ezért akarnak egy kis pénzt még beszerezni. És ugyebár beindult a közvetlen repülő járat Bp és Kína közt napi több tonna áruval és ez már kihúzná a c@rból a postát. Ez akkor működne részünkre jól, ha több vásárlást amit kijelölnénk akár több cégtől egyben adnák fel. A postának is csak egy csomaggal nem esetleg 10 db-kellene foglalkozni és egyszeri + költség jönne rá na és gyorsabb volna. Na de ez állom egyelőre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178156) macilaci78 válasza DarkByte (#178133) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyik eset, hogy egy korrekt linkgyűjtemény lesz belőle az illetékes hatóságok írásaival, ami bár korrekt és biztos infó, de a nagy többség egyszerűen alkalmatlan az értelmező olvasásra.
Másik eset, hogy lesz egy logout írás, valamilyen információhalmazzal és frissen tartással, természetesen felelősségvállalás nélkül.

És tök logikus módon a topikgazdáktól várható el az ilyesmi a topikokban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178157) farkas-j válasza Beni2360 (#178153) üzenetére


farkas-j
őstag

A követési szám vámolási szempontból csak a csomag beazonosítását szolgálja nem a nyomkövetést így nem értem, hogy miért nem fogadja el a NAV a kínaiak által megadott azonosítókat? Ezek szerint a nem szabványos nemzetközi nyomkövetési számú csomagokat nem fogjuk tudni közvetlenül a NAV-nál elvámoltatni? Persze pár száz Ft sarcért a Posta ettől a problémától eltekint és jól elvámolja :W

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#178158) Degeczi válasza Dluinet (#178138) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kérdés, mi értelme az e-vámnak, ha a posta díjszabása szerint 799 Ft-ot akkor is rádvernek... :U

(#178159) Jahno válasza Degeczi (#178158) üzenetére


Jahno
őstag

És ki az aki utánvéttel fizet?

(#178160) Dluinet válasza Degeczi (#178158) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a linkel táblázat szerint:
evam vámügynöki szolgáltatási díja, online fizetve: 0Ft vagy nem lehetséges. Ez mindenki döntse el saját maga
evam vámügynöki szolgáltatási díja, utánvéttel fizetve: 799Ft

Ha navon keresztül, saját magad intézed a vámolást, előre, akkor miért kér a posta vámügynöki szolgáltatási díjat, ráadásul csak utánvéttel rendezve?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178161) Jahno válasza Dluinet (#178160) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam kezdődik, kaptam egy leporellós nyomtatott értesítőt és pár SMS-t. Aztán valami lesz, de erre biztos nem tudom elkezdeni a vámos izét előre. Hétfőn bemegyek, lábon, mint a bogarak és valami lesz :C

(#178162) Dr. Szilikát válasza Degeczi (#178158) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ebből még simán kihozhatják, hogy mivel az automatikus kezelés csak egyszerűsített (csökkentett adattartalmú) vámkezelésnek minősül, ezért a kedvezményes alapdíj (399 Ft).

De akinek ez nem tetszik, választhat eVÁM-kezelést, amire viszont nem vonatkozik a "kedvezmény", tehát megsarcolják 799 Ft-ra. Nem tudom, csak találgatok én is, de nem csodálkoznék.

#178159 Jahno
És ki az aki utánvéttel fizet?

Ha nem sikerül leolvasni a telefonszámot vagy email-címet, vagy csak úgy véletlenül bármi hiba folytán elmarad az értesítés, vagy a címzett elfelejt online fizetni, akkor gondolom, már csak átvételkor szembesül, hogy rávertek 799 Ft-ot a kis dolláros csomagjára, meg az ÁFA-t is természetesen. Ez lesz az utánvétes büntetés.

Kérdés, hány címzettnél pattan el valami ezen a ponton és azt mondja, hogy inkább nem veszi át.

(#178163) Ra3 válasza Dr. Szilikát (#178162) üzenetére


Ra3
őstag

Valami díjat láttam a tárolásra/megsemmisítésre is, de javítson ki aki jobban átolvasta ezt a katyvaszt.
Innentől az hogy visszamegy a csomag nem játszik, vagy igen, de attól még rádverik a díjakat? Az elég vicces lenne, rosszakarók szivathatnák az embert ilyen filléres rendelésekkel rendesen.

Én egyelőre minden rendelést jegeltem, majd ha letisztultak a dolgok meg bejáratódott a rendszer átlátható, kiszámítható árakkal akkor kezdek újra alis vásárolgatásba.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#178164) Jahno válasza Dr. Szilikát (#178162) üzenetére


Jahno
őstag

Utánvét kapcsán most utolsó pár csomagom megnéztem és nem volt rajt mailcím, csak telefonszám.

(#178165) Jahno válasza Ra3 (#178163) üzenetére


Jahno
őstag

Én úgy érzem hamar ki fogom tapasztani, napokban érkezik be pár csomag. És innentől a posta ne sírjon, hogy nincs bevétel, mert ehhez nyilván ember és gép is kell, de innentől kb. dőlnek majd a csitrilliárdok. Esetleg minden Alis csomaghoz kérhetünk akciós kaparós biztosítást :C

(#178166) szuszinho válasza Jahno (#178165) üzenetére


szuszinho
őstag

Majd meg is kapják a bónuszokat, évvégi jutalmakat az illetékesek...

(#178167) w.miki


w.miki
veterán

Bg-ről rendeltem egy elosztót, CN-ból, 06.11.-én. 5 usd volt.
Reméltem, hogy hamar ideér, de nem... A tracking szerint tegnap ért Prágába.
Mit tegyek? Írjak a postának, vagy várjak?
Köszi, akkor várok, meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#178168) maroni válasza w.miki (#178167) üzenetére


maroni
aktív tag

Várjál ezt nem a posta hozza valami pikk pakk pontos dolog!

(#178169) redfox222


redfox222
csendes tag

Megvolt az első vámeljáráso!
Tegnap érkezrtt be egy szabvány RVxxxxxxxxxCN követési számú csomagom.
De nem kaptam se emailt se SMS-t.
Úgyhogy felhívtam a posta üfsz-ot.
Ott azt mondták éjfélkor kiküldték az SMS-t, de az sajnos nem érkezett meg, mondtam nekik.
A követési szám és a címadatakok bediktálása után adtak egy 6 számjegyű kódot és egy weboldalt (gondolom ezek lettek volna az SMS-be is) ahol el tudom indítani a fizetést.
Automatikusan levámolták a csomagon lévő összegre.
A csomagra 5USD volt írva elvileg mivel 1464 ft áfa alapot íttak.
De amúgy a tényleges értéke 15 USD volt.

(#178170) Jahno válasza redfox222 (#178169) üzenetére


Jahno
őstag

"éjfélkor kiküldték az SMS-t, de az sajnos nem érkezett meg, "

Naugye, mikor én pont ezeket feszegettem, hogy ilyenkor mi lesz? Én ennyire nem követem a csomagjaim, hogy mi merre. Néha belelapozom.

(#178171) DJGABI válasza redfox222 (#178169) üzenetére


DJGABI
addikt

remekül működik akkor a rendszer :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#178172) redfox222 válasza Jahno (#178170) üzenetére


redfox222
csendes tag

Akkor kifutsz a 48 órából amíg ki lehet online fizetni.

(#178173) Jahno válasza redfox222 (#178172) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor szinte most ki tudja hány cuccom esett bele, ami pár napja érkezett, vagy most érkezik és én sem tudom, mert mondjuk nincs követés/ésvagy. 48 óra majdnem szűk (ha postának 30 napja van valamire...) de legyen már onnan, hogy értesítenek.

Majd kiderül ez is :-D

(#178174) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Már működik az egyéni vámeljárást lehetővé tévő oldal.

Még nem próbáltam, nincs éppen semmi ügyem...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#178175) Dluinet válasza Donki Hóte (#178174) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már leírtam a menetét, nem elég csak a NAV-nál megcsinálni, a postánál is be kell jelenteni, hogy saját magad vámkezeled

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178176) #34232064 válasza Donki Hóte (#178174) üzenetére


#34232064
törölt tag

És az miért jó neked,ha 799 Huf.-ért "segít" neked a posta ingyen egyéni vámoltatni? (Hacsak nem 50€ feletti a termék. Mert onnantól nyerő a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#178177) redfox222 válasza Dluinet (#178175) üzenetére


redfox222
csendes tag

És előre be kell jelenteni.
Nekem kb 21 órakor jelzett a nyomkövető, hogy 19:44-kor érkeztették.
És 23:08-kor küldték ki elvileg az SMS-t hogy mennyit kell fizetnem.

(#178178) maestro87 válasza redfox222 (#178169) üzenetére


maestro87
őstag

"A csomagra 5USD volt írva elvileg mivel 1464 ft áfa alapot íttak.
De amúgy a tényleges értéke 15 USD volt."


Akkor gondolom én majd fizethetek 17$ után áfát, vagy ki tudja milyen magasabb összeget írt rá az eladó...
Eddig nem hitték el a ráírt összeget, most meg már igen? :F
Még az a szerencse, hogy ez a módszer kb. csak a még úton lévő csomagokra lesz érvényes.

(#178179) redfox222 válasza maestro87 (#178178) üzenetére


redfox222
csendes tag

Hát igen ez úgy érdekes lesz.
Az a lutri benne, hogy a feladó mennyit ír rá és azt elhiszik-e.
Én ha előrejelzem, hogy e-vámon csinálom és benyújtom a 15 usd-ról a dokukat akkor fizettem volna ~1200 ft+? Ft-ot.
Így meg, hogy a posta csinálta a ráírt összeg szerint 395+399 lett.
Vagy ha a posta bekéri a doksikat akkor ~1200+499 lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#178180) xcds


xcds
őstag

Sziasztok! Li 18650 töltőt milyet érdemes venni?

(#178181) #34232064 válasza xcds (#178180) üzenetére


#34232064
törölt tag

Ha csak a töltés a lényeg sportlampa.hu 2 ágyas basen töltők olcsók. Ha egyéb igény is van akkor a liitokala engineer.

[ Szerkesztve ]

(#178182) xcds válasza #34232064 (#178181) üzenetére


xcds
őstag

Köszi! Rendeltem is egy Liitokala-t.

(#178183) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali
Na most olyankor mi van ha hetekkel ezelőtt rendeltem különböző kínai eladótól dolgokat (kb 5-10eFt értéküek), tracking alapján már az országba vannak. Semmit nem kaptam (sms/email).
Evam oldalon ez van:
Figyelem! Ha ezen a webes felületen saját maga kíván vám-árunyilatkozatot benyújtani a küldeményére, kérjük, hogy ezt a szándékát még a küldemény megérkezése előtt jelezze a küldeményt szállító cég (posta, gyorsposta, stb.) felé.
Hova megérkezés? Szóval hogyan tovább..:F
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#178184) Dluinet válasza szabi__memo (#178183) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Posta + evám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178185) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Elkezdtem kitölteni a dolgokat, egy kb. 3 héttel ezelőtti Ali-s rendelésemre, de nem jövök rá honnan kéne tudnom a feladó címét meg adatait. Kerestem mindenhol, de nem találom. Ti ezzel mit csináltok? :F

(#178186) Dluinet válasza menyhartlevi (#178185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

névhez a Store nevét írtam be
címhez csak Kínát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178187) Beni2360 válasza szabi__memo (#178183) üzenetére


Beni2360
félisten

Értsétek már meg ezeket a kint levő rendeléseket hagyni kell a maga útján és nem kell az eVAM elé állítani mert a posta többet fog kérni érte (799Ft) mintha ő vámoltatta volna le. A táblázatban a - jel nem azt jelenti, hogy nem kell fizetni hanem azt, hogy nincs lehetőség előre kifizetni a posta "sarcát". Mivel nem ő indítja el az eljárást vagyis nem is tud adni hozzá befizetési linket-kódot.
Ha a NAV végzet, ha te indítottad el akkor csak egy szabad kiszállítani engedélyt kap a posta.
Ez az egész eVAM csak 50 €-tól kap értelmet.
*****************
Ui: és a U-val kezdődő CN valamint a xx NL xx BE végződési csomagot nem fogod tudni a neten megcsinálni, nem fogadja el a rendszer mert nem hivatalos nyomkövetési számok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178188) szabi__memo válasza Dluinet (#178184) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, de nincs ez későn így hogy már az országban van?

(#178189) szabi__memo válasza Beni2360 (#178187) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, akkor hagyom :R

(#178190) redfox222 válasza szabi__memo (#178183) üzenetére


redfox222
csendes tag

Mikor érkezett be pontosan?
Nekem az este a beérkezés után 3,5 órával már le volt vámolva a csomagra írt összeggel.
Posta üfsz-ot kellene felhívni, csak az már lehet csak hétfőn fog menni.

(#178191) redfox222 válasza redfox222 (#178190) üzenetére


redfox222
csendes tag

(#178192) spileraaa válasza spileraaa (#178073) üzenetére


spileraaa
senior tag

178x102mm ez ma érkezett meg
EU raktárból ( ali, ebay, banggood) tudnátok lejátszót ajánlani bele?
amin van tolató kamera is és a kormányon lehessen állítani a hangerőt

7 inchest keresek opel vivaro 2016 -ba olyan van ami talál a fenti keretbe?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178193) #34232064 válasza spileraaa (#178192) üzenetére


#34232064
törölt tag

Elég sok ilyet rendelsz. Jött 30.-án 1.-én 3.-án. Jó pénz van benne? :)

(#178194) Czimby válasza spileraaa (#178192) üzenetére


Czimby
addikt

Kamera bemenet kb az összes kínai 2din fejegységen van...
A kormánytáv kezelésére is szokott rajtuk lenni 2-4 vezeték(KEY1-KEY2 felírat) amit műszerész tudással a megfelelő helyre kötve LEHET működik a gyári kormánytáv.
Minél fiatalabb az autó annál kisebb viszont erre az esély.
Így kell egy adapter ami kb anniyba kerül mint a kínai rádiócsoda, szóval nem éri meg.

Ahelyett, hogy 3x berakod ugyanazt inkább guglizhatnál kicsit, mert ha megnéztél volna pár 2din fejegységet láthattad volna, hogy milyen lehetőségeke vannak. (Kamera, kormánytáv)

Annyit segítek, a rádió hangminősége sz*r lesz kb az összesénél.
A kijelzőből nem látsz semmit kb napfényben.
Az ilyen 1/16Gb nagyon felejtős. Minimum a 2Gb memória, de azzal is akadósak lesznek még a dolgok.
Olcsó húsnak tipikus esete ez a kinai fejegység téma...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#178195) spileraaa válasza Czimby (#178194) üzenetére


spileraaa
senior tag

egyik ismerős kért meg hogy keresek neki

tudsz akkor minőségit ajánlani linkel?

és megírom hogy Kínából felejtős mert bármelyiket is veszi mind szar lesz

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178196) alcapone386 válasza spileraaa (#178195) üzenetére


alcapone386
őstag

Itt nézzetek körül: link
Eu warehouse: link

Személy szerint ebay ről vettem 2 éve, 2din android 8, 4/64gb fejegységet Euból. Hibátlanul működik, de akkoriban a fent linkelteket is ajánlották. A gyors bootolás és a 4gb/64gb elég fontos.

[ Szerkesztve ]

(#178197) spileraaa válasza alcapone386 (#178196) üzenetére


spileraaa
senior tag

ahonnan veted az nincs meg esetleg a link ebayrol? ha neked bevált akkor az is jó lenne

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178198) vandor01 válasza Dluinet (#178138) üzenetére


vandor01
őstag

faja a szittya magyar fapados IOSS!!! gratula az okosoknak erte!

Az ioss azt jelenti, hogy import one stop shop, azaz egy megállásos import vagy egy ablakos ügyintézés. Hogy vásárláskor egy lépésben legyen elintézve minden díjfizetés.
Ezt sikerült itthon a postának úgy implementálnia, hogy megakasztják a kézbesítést díjbekérő kiküldözgetésével és további rejtett költségek hozzáadásával.
Biztos van másik hasonlóan okos ország is az eu-ban, de az eddigi infók szerint a belgáknál, németeknél, hollandoknál is annyiba kerül egy termék, amennyiért a webshopban fizetnek érte, ahol az adót is felszámolják. Ott van eszük.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#178199) Digitalpimp válasza vandor01 (#178198) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Csodálkozol, itt ahol semmi nem működik rendesen? Miért pont ez lenne kivétel...

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#178200) mazsi válasza vandor01 (#178198) üzenetére


mazsi
senior tag

Ne bántsuk a túlképzett állami rendszertervezőket! Én már azt is fejlődésnek veszem ha ki tudnak küldeni egy emailt nekünk.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.