Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177951) MittuDomain_ válasza Jahno (#177950) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez a követése.
Csak az látszik, hogy 18án befutott a kicserélőbe, de hogy előtte merre járt, arról nincs infó sehol.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#177952) puritan válasza BB9000 (#177801) üzenetére


puritan
csendes tag

Ez két okból is nagyon rossz ötlet.
1. Ez a pakk 2x16db 18650-es cellából áll. Na most 18650-est 3500mAh-nál nagyobb kapacitásban még nem gyártottak a világon (még a Teslákba se) vagyis legjobb esetben 7Ah-s lehet az akkupak 60V-on. De kétlem, hogy ennyi lenne, jó esetben 2-3Ah-ra lehet számítani. Hacsak nem valami nagyobb cellát használtak, de erre rendkívül kicsi az esély, és akkor is kizárt a 28Ah.
2. A líthium aksit nem töltheted együtt az ólomakkumulátorral, mert túltöltésre rendkívül érzékeny. Most hirtelen nem számoltam utána a feszültségeknek, de ha a töltőfeszültség cellánként meghaladja a 4,3V-ot, hajlamos kigyulladni, és elég jól ég. Plusz még 100 másik kockázat is jelentkezik, de az túl hosszú lenne.

(#177953) Jahno válasza puritan (#177952) üzenetére


Jahno
őstag

"Plusz még 100 másik kockázat"

Esetleg két különböző típusú, vagy főleg gyengébb kapacitású pakkot nem érdemes párhuzamba kötni, mert az erősebbet leszívja a gyengébb, míg kiegyenlítődik a feszültség.

(#177954) Dr. Szilikát válasza Jahno (#177953) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az önmagában nem lenne annyira vészes, mint sokan hiszik. Szépen kiegyenlítődnek és még a kiegyenlítőáram is csak korlátozott mértékű, általában. Utána meg már együtt futnak.

Itt más gond van, a feszültségszintek nem egyeznek, múltkor utána is számoltam pontosabban, de a kérdés feltevőjét mintha nem nagyon érdekelné, másik topikban is ugyanott tart. Ezért nem láttam érdemesnek offolni, ebben a témában.

(#177955) gyapo11 válasza Dr. Szilikát (#177954) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez így van, a töltött akksi feszültsége csökken a terhelésre, az üres akksi feszültsége meg fölugrik, nem lesz vészesen nagy áram. Persze ez szigorúan azonos akkumulátorok párhuzamos kapcsolására vonatkozik.
Az én diódás javaslatom viszont alkalmas kétféle akku párhuzamos kapcsolására, semmilyen kiegyenlítő áram nem folyik, először a magasabb feszültségű akku terhelődik, majd bekapcsolódik az alacsonyabb, egymástól teljesen függetlenül szolgáltatják az áramot. Csak a mélykisütésre kell figyelni, hogy a fogyasztó kapcsain egyik akku alsó határa+dióda nyitófeszültsége alá ne menjen a feszültség.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#177956) BB9000 válasza Dr. Szilikát (#177954) üzenetére


BB9000
senior tag

A kérdés még foglalkoztat és érdekel a válasz. Elsősorban arra a kérdésre, hogy milyen forrásból tudnék jó áron akkupakkot szerezni. Mindenkinek köszönet, aki foglalkozik a kérdéssel. Már nem ugyanott tartok. :)
Ahogyan a "szaktopikban" is kérdeztem most egy másik pakkon gondolkodom : 16S4P 21700 . Egyenlőre nem találtam elfogadható áron beszerzési forrást. A szaktopik jelenleg nem "pörög" nincs válasz hetek óta.
Természetesen nem együtt szeretném tölteni a Li pakkot a többi akkuval. Ilyet nem is írtam !
Az elektromos robogó hatótávnövelése lenne a cél. Értelmes áron, (50K ig) valódi és működő megoldást keresek. Az elsőként kiszemelt 16s2p 18650 es pakk valóban gyenge, attól nem várhatnék jelentős hatótáv növekedést. Megértettem és teljesen igazat adok.

[ Szerkesztve ]

(#177957) Jahno válasza BB9000 (#177956) üzenetére


Jahno
őstag

Én lehet idehaza vennék cellákat... Az együtt töltésnél az jutott eszembe, hogy ezek általában elég fixen benne vannak a gépben és magát a gépet dugod töltőre, fele elektronika hol a motorban van, hol nem és ez bonyolítja. Ha kihúzod a pakkot, úgy töltöd majd hátizsákban viszed magaddal a feltöltött pakkor és azt cseréled, akkor sok baj nincs belőle, max. macerás.

(#177958) band válasza BB9000 (#177956) üzenetére


band
csendes tag

[link] szerintem ezek bármit összecsinákolnak neked, írj nekik!

(#177959) Donki Hóte válasza Jahno (#177957) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol lehet itthon elfogadható árban 21700-as akkukat venni?

A hardveraprón 2 eFt-ért árulják darabját, mivel kell neki 60 db cella (a 60 volt eléréséhez kell 15 db cellát sorba kell kötni, de egy cella kis jóindulattal is csak 5000 mAh kapacitású, ezért a 20 000 mAh eléréséhez 4 db-ot kell párhuzamosan kötni, szóval 15 x 4 cella kell egy valóban 20 Ah-s, 60 voltos akkupakkhoz), tehát 60 x 2000, vagyis 120 eFt lenne neki csak a cellák ára, amihez kell még némi elektronika, meg mechanikai rögzítés :( Jó, ha ügyesen alkuszik, akkor megkaphatja a cellákat 100 eFt-ért is, de olcsóbban nemigen :K

Ebben a kontextusban a Kínából megvehető ilyen kapacitású komplett akkupakk szállítással együtt 220 dolláros ára nemhogy drága, hanem egyenesen rettentő olcsó, mert onnan csak ~ 66 eFt-ba került volna (de csak került volna, mert addig vacillált a kérdező, ameddig kicsúszott a kis szerencsével ÁFA mentesen működő külföldi megrendelések idejéből, úgyhogy erre a 66 eFt-ra már rá kell számolni a 27 % ÁFÁ-t is :( )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177960) Reggie0 válasza Donki Hóte (#177959) üzenetére


Reggie0
félisten

Itthon nem tudom, de EU-n belulrol ez nem jo? [link]

Kerdes az, hogy hany amperes csucsterhelest akar, mert a nagyobb aramu cellaknak a kapacitasa kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#177961) Dr. Szilikát válasza BB9000 (#177956) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Vannak hazai vállalkozások is (keresővel található), ahol akkupakkok felújításával foglalkoznak, fúrógéptől kezdve laptopig stb. Komolyabb cég igyekszik kitapasztalt, bevált minőségű cellákat használni, hiszen a reklamáció nekik sem jó. Elképzelhető, hogy jobban járnál ilyennel, ami bizonyára drágább, de jobb a garancia, könnyebben vissza tudod vinni, ha gond lenne.

(#177962) Donki Hóte válasza Reggie0 (#177960) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A linkeden egy 21700-as cella ára (ha 60 db-ot veszel, forrfüles kivitelben) 5,5 euró, ez 1925 Ft darabonként, szóval a 60 darab ára 115 eFt lenne, vagyis nem sokkal van beljebb a kérdező :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177963) aerosmith válasza Beni2360 (#177938) üzenetére


aerosmith
őstag

Most ez hogy van, ha aliról rendeled de Lengyelországból postázzák akkor is van áfa + vám?

[ Szerkesztve ]

(#177964) sambenez válasza aerosmith (#177963) üzenetére


sambenez
addikt

Ha biztosan lengyelből küldik akkor nincs.

(#177965) aerosmith válasza sambenez (#177964) üzenetére


aerosmith
őstag

Hát ja itt az a szívás amikor megrendeled lengyel raktából, a kinci meg elküldi shanghaiból és te meg fizethetsz. És ilyenkor még refundot se kérhetsz.

(#177966) betyarr


betyarr
veterán

úgy örülök...május 24-én rendeltem törökországból egy 100-as pakk zöld astra borotvapengét,hogy még beleférjek a vámmentességbe.persze azóta is úton van :U tavaly novemberben rendeltem egyet ettől az eladótól,az ~2 hét alatt a kezemben volt.nyilván most murphy dolgozik és nem fog megérkezni időben :W

(#177967) Donki Hóte válasza betyarr (#177966) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kést rendeltem Törökországból, 10 nap alatt itt volt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177968) sphe


sphe
senior tag

Ha jól értem, akkor nem nekem kell értesíteni a postát hogy a küldemény az országban van és vámot szeretnék fizetni nehogy visszaküldjék az EU-n kívüli rendelésem, hanem ugyanúgy értesítést fogok kapni a postától, mint régen. Ugye?

(#177969) aerosmith válasza sphe (#177968) üzenetére


aerosmith
őstag

Értesítenek SMSben.

(#177970) Debilon válasza sphe (#177968) üzenetére


Debilon
addikt

vám még mindig nincs 150 euro alatt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#177971) pethYeti


pethYeti
addikt

Jön Hong Kong-ból egy csomagom, ez már azt sejteti, hogy hónap akár hozhatja a postás?

[kép]

(#177972) Donki Hóte válasza pethYeti (#177971) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, jöhet egy hónap múlva, meg akár holnap is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177973) pethYeti válasza Donki Hóte (#177972) üzenetére


pethYeti
addikt

20$-t fizettem csak a szállításért, remélem azért ilyenkor komolyabbnak vehető a nyomkövetési info :)

(#177975) MittuDomain_ válasza SzabóTamàs90 (#177974) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én elég gyakran rendelek zsebkést, konyhai kést Aliról (késes Ph fórum, de messze nem vagyok kemény mag, sőt; átlag 3-4 havonta valami), nem volt belőle sosem gond.

De már komoly csúzli is jött, amivel csapágygolyókat is lehet lőni.

Sosem volt gond belőle.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#177976) Beni2360 válasza betyarr (#177966) üzenetére


Beni2360
félisten

,hogy még beleférjek a vámmentességbe.
De ezek szerint még mindig nem jött össze nekik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177977) aerosmith válasza SzabóTamàs90 (#177974) üzenetére


aerosmith
őstag

nem csak egy bizonyos pengehosszúság felett számít fegyvernek?

(#177978) Donki Hóte válasza SzabóTamàs90 (#177974) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amióta "konyhakés" néven forgalmazzák az ilyesmit :P

Te még sosem rendeltél kést külföldről :F

#aerosmith: ennek 16 cm a pengehosszúsága, rá se bojszintottak a vámoláskor :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177979) macilaci78 válasza SzabóTamàs90 (#177974) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lőfegyvert is rendelgetek, semmi gond, csak a megfelelő papírok kellenek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#177981) Donki Hóte válasza SzabóTamàs90 (#177980) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sosem hallottam róla, hogy (normál emberi használatra szánt méretű) kést, vagy ollót ne engedték volna át a vámon.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177982) erdey_a válasza SzabóTamàs90 (#177980) üzenetére


erdey_a
őstag

nem a kézipoggyászos sztorival kevered?

Vérboci

(#177983) bul07 válasza SzabóTamàs90 (#177980) üzenetére


bul07
nagyúr

Fú mennyi olló lett itt rendelve a régi jó kis joybuy.com-ról, hajvágó olló US$0.90-ért
De jó kis akcióik voltak, plüssök, játékok, hátizsákok(OIWAS), ollók, USB kábelek,HUAWEI Honor Original Two-In-One Data Cable(ebből vagy 6-7db tutii vettem), meg még számtalan egyéb dolog

GB-ről meg nagyon sokan rendeltet bicskát, zsebkést, én magam is vagy 4-5db-ot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177984) kmarci25


kmarci25
veterán

Hátha itt előbb kapok választ, ide is illik. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#177985) Silent77 válasza kmarci25 (#177984) üzenetére


Silent77
veterán

Igen lehet ilyet.
Nem fizeted ki, ilyenkor tudja módosítani.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#177986) Digitalpimp válasza SzabóTamàs90 (#177980) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kardot is vehetsz, csak az utcára nem viheted ki. Otthon lóghat a falon, vagy az állványon.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#177987) ztibor válasza Digitalpimp (#177986) üzenetére


ztibor
senior tag

Ez így ebben a formában nem igaz :)
Kiviheted az utcára ha edzésre mész pl. csak megfelelően kell csomagolnod, és nem szabad rögtön használhatónak lenni, azaz a katana-k tokján lévő kötéssel rögzíteni kell a tsubat (markolatrészt) hogy ne lehessen kihúzni a tokjából.

Tudom mivel van itthon pár gyakorló kardom, mindet kínából rendeltem, és jártam edzésre is vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#177988) sphe válasza Debilon (#177970) üzenetére


sphe
senior tag

Elnézést igaz, áfára gondoltam :R

(#177989) Reggie0 válasza aerosmith (#177977) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem szamitott fegyvernek. Kulon kategoria van ra, amit kozbiztonsagra kulonosen veszelyes eszkoz neven fut.

[ Szerkesztve ]

(#177990) kmarci25


kmarci25
veterán

Itt is érdekes lehet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#177991) spileraaa


spileraaa
senior tag

jól megszívtam idejében rendeltem de mégse fog ide érni július 1 előtt

RU786631005NL
június 4 óta meg sem mozdult

van itt a csoportban erdélyi nem tudná belinkelni nálunk menyibe fog ez nekem fájni 1-10 euró közötti a termék

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#177992) jjeahh válasza spileraaa (#177991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erdélyi vagyok, de nem értem miről van szó. Nálunk is fizetni kell július után, vagy mi? Le vagyok maradva (?) :D . Azt hittem csak Magyarországon szívatják az embereket, EU-ban máshol nem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177993) Saccco válasza jjeahh (#177992) üzenetére


Saccco
nagyúr

Unión belül mindenkinek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#177994) edk-


edk-
őstag

Minleaf vellanyborotva Csehszlovákiából postával 9 és 1/2 dezső, a BGHU0624 kuponkóddal.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#177995) #34232064 válasza edk- (#177994) üzenetére


#34232064
törölt tag

"Csehszlovákiából" onnan.

(#177996) erdey_a válasza #34232064 (#177995) üzenetére


erdey_a
őstag

mi Kisvakond-országnak hívjuk :D

Vérboci

(#177997) #34232064 válasza erdey_a (#177996) üzenetére


#34232064
törölt tag

A lengyelek meg a lolka-bolkák ? :)

(#177998) Met válasza #34232064 (#177997) üzenetére


Met
nagyúr

Lolka-polka :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#177999) nagysz


nagysz
tag

erdey_a, pkovcs, Met: jajj :DD:DD

[ Szerkesztve ]

(#178000) ollie válasza jjeahh (#177992) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egész EU-ban, jövő hónaptól, minden, EU-n kívüli termékre kötelező áfát fizetni, még akkor is, ha csak 1 centbe került. Bónuszként lesz extra költség vámeljárás címen (persze egy bizonyos összeg felett vám is megy rá, de az extra költség ettől független), ami minden országban más (mint az áfa). Így a nagyon olcsó cuccok nagyon drágává is válhatnak.

Welcome, to the real world, Neo...

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.