Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178051) Degeczi válasza vince (#178050) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam is ugyanígy van, a kínai nyomkövetés szerint negyedóra alatt lezajlott a vámolás (reális lenne, egyszerű telefontok), a hazai posta oldalán viszont még mindig a kicserélőbe érkezés az utolsó esemény - pedig ezt itthon már ők könyvelik, ezért furcsa, h pont a saját rendszerükbe nem kerül be.

(#178052) tlala


tlala
addikt

Sincerity pendrive-ról jut eszembe: vajon július 1-től az Artisjus sarcot is ráteszik vámoláskor egy adathordozóra?

(#178053) Jahno válasza tlala (#178052) üzenetére


Jahno
őstag

Volt róla hír? Akkor nem.

(#178054) bul07 válasza Jahno (#178053) üzenetére


bul07
nagyúr

Elméletileg eddig is kellet volna, de most már a hatóság tudni fogja hogy az van a csomagban, így ha nagyon akarja akkor utána mehet hogy később önbejelentés alapján meglett e véve rá

PDF [link]

Egy időben több aprós eladót is megbüntettek a matrica hiány miatt
Én is árulgattam de csak kib@szásból hogy letörjem az árakat, meguntam azt hogy Kínából rendelt pendrive-ot majd dupla tripla áron árulták mert akkor még olyan különbség volt
Sincerity linkjét konkrétan beletettem a hirdetésbe és leírtam hogy onnan van és azt is hogy azért teszek rá 4-500Ft-ot mert áll benne a pénzem meg foglalkozni kell a postázással

Majd mikkor már nagyon sok helyről lehetett hallani hogy csapdába csalják az eladókat
Elkezdtem úgy hirdetni hogy használt csomagolás nélkül, így a matrica hiányát nem tudták volna számon kérni
(Amúgy ugyan úgy bontatlan csomagolásban küldtem)
De nem sokáig csináltam utána az a pár száz forint nem érte meg

Na de elértem mit akartam sokat tisztult az apró

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#178055) Jahno válasza bul07 (#178054) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván nem úgy gondoltam, hogy kereskedek vele.

(#178056) bul07 válasza Jahno (#178055) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem kell kereskedni, elméletileg ha magadnak hozod be akkor is meg kellene rá venni

Eddig ezt nem tudták ellenőrizni mert a rendszerbe nem kerültek bele csak azok amire a nagy értéke miatt fizettek áfát (Mondjuk volt 5-6db a borítékban és erre már a emberke a reptéren elindította az eljárást ha rossz napja volt)
De egy egy darab amit csak úgy bekopott a postás a postaládába sehol nem jelent meg

Na de elsejétől az összes cucc tételesítve lesz, így már könnyebb dolguk lenne ha oda akarnak lépni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#178057) Studi válasza tlala (#178052) üzenetére


Studi
addikt

Továbbra is neked kell bevallanod, és befizetned a sarcot külföldről vásárolt adathordozó után. :DDD

(#178058) azbest válasza bul07 (#178054) üzenetére


azbest
félisten

Külföldről, saját felhasználásra vásároltnál nem kell matrica. 11es pont [link]

Persze aztán lehet fából vaskarika, hogy a kínai eladótól, mint forgalmazótól próbálkozhatnak behajtani. Szerintem direkt halásznak a zavarosban, hogy bármibe bele lehessen kötni.

[ Szerkesztve ]

(#178059) Skillet válasza bul07 (#178054) üzenetére


Skillet
addikt

Én inkább arra lennék kíváncsi, mekkora esély van arra, hogy egy sincerity-s levél átcsússzon? Vagy minden borítékot is ellenőrizni fognak? Ez kb a jön egy leveled valakitől kategória... Kíváncsi leszek. Rendelek is majd tőle, hogy kipróbáljam...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178060) ztibor válasza Skillet (#178059) üzenetére


ztibor
senior tag

Nem fog átcsúszni, eddig is röntgeneztek minden levelet és csomagot.

(#178061) Jahno válasza Skillet (#178059) üzenetére


Jahno
őstag

Vidékről jön az egész konténer, hiába levél.

(#178062) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok, még szűz vagyok a témában, ez az első vám-os SMS amit kaptam.
A posta.hu/vam oldalon elérhető nyomtatvány nekem fura, szóval első hsz ide vagy oda, nem egyértelmű, mit kell csinálni, kérek egy kis felhomályosítást.
Igazából BG snapup rendelés, a normális értéke olyan 10e+szállítás, szóval megértem hogy megfogták, de szállítással együtt volt $9,76 / 2.775,- Ft.

Ami igazából fura benne, hogy még június van, és nincs ikszelhető opció arra, hogy az áru értéke szállítással nem éri el a 22€-t, és nincs plusz díj.

Az A/B/C opciók közül mind fizetős.
Az A 3500,- Ft, postai vámkezelés, a B 1.100,- Ft, címzett általi, a C külsős cég megbízása (felteszem DHL/GLS/UPS/stb, ami k drága). És ennyi.


Hol rontom el a dolgot?
És mi mindent kell mellékelni? BG képernyőkép a rendelés részleteivel? Banki tranzakció, ahol látszik, a Curve tényleg ennyit terhelt?

Vagy nem ezt, hanem a régi papírt kéne beküldenem? Ha igen, az hol érhető el? A posta oldalán már nem...

Köszi! :R

ps:
Ami még technikai kérdés.
A tracking hiába NL végződésű, származási országnak gondolom a valóst, Kínát írjam be. Mi a Posta szerint a valós Kína? Mert nem Kína (az ugyebár Tajvan). PRC? CN? Egyáltalán, lehet a hivatalos rövidítéseket használni, elfogadják? Vagy a Kínai Népköztársasággal megyek tutira?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178063) Jahno válasza MittuDomain_ (#178062) üzenetére


Jahno
őstag

"És mi mindent kell mellékelni? "

Én ilyenkor mindent berakok, akkor nem lesz hiánypótlás. PayPal utalás, OTP tranzakció, rendelésről visszaigazolás ésatöbbi. Kivágom pár perc alatt, mellécsapom, örüljenek.

Kb. ennyit szoktam írni:

"Tiszteletem!

Mellékelem a X ragszámú küldemény megbízását és a rendelési/fizetési bizonylatokat."

Postai vámkezelés és rendelt küldemény bepipál.

Feladási helynek még Kínán kívül mást sosem írtam, de minden onnan jött. Inkább a feladó nevével és boltjával voltam bajban :-D

(#178064) MittuDomain_ válasza Jahno (#178063) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szóval simán "A", és nincs 22€, ezért a 3500,- Ft sem játszik?
Szupi! :)

Szerk: és gondolom A1, rendelt küldemény

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#178065) csibe1 válasza Skillet (#178040) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor is ha ki kell postázni gariztatni?
Akkor mi a helyzet, ha visszaküldi gariból, és akkor fogják meg?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#178066) ollie válasza csibe1 (#178065) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha gariztatod, akkor fizetsz vámot és áfát is, eddig is így történt.

***

(#178067) csibe1 válasza ollie (#178066) üzenetére


csibe1
addikt

Ez így nem igazán tűnik egy nagy üzletnek.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#178068) Beni2360 válasza ollie (#178066) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha visszaküldésnél kitöltöd a C22 vagy 23 lapot 2 példányba és az egyiket aláíratva lepecsételve elteszed majd amikor visszajön és tudod igazolni a hivatalos bejövetelét a terméknek a vásárláskor akkor semmit nem kell fizetni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#178069) vince válasza Degeczi (#178051) üzenetére


vince
őstag

Beszéltem ma a posta ügyfélszolgálatával. Az ügyintéző sem látott többet, mint én a posta.hu nyomkövetőjében, de azt mondta, hogy igyekeznek, hogy ami július 1. előtt beérkezik, azt ne akasszák meg.
Nekem az előbb frissült a tracking, már az OLK-ban van a pakk, ez jó jel :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#178070) gixxergabi válasza vince (#178069) üzenetére


gixxergabi
senior tag

ápr.21 és máj.8 óta van 2 csomagom a kicserélőben...
Posta válasza:
Köszönjük együttműködését.
Bejelentését a tárgyban (zárójelben) szereplő azonosítószámon rögzítettük.
A jelzett problémát kivizsgáljuk, melynek eredményéről a jogszabályoknak megfelelően - legkésőbb a beérkezéstől számított 30 napos elintézési határidőn belül - tájékoztatni fogjuk.
Válaszunkig szíves türelmét kérjük.

"igyekeznek" hogy ne akasszák meg :U

[ Szerkesztve ]

(#178071) vince válasza gixxergabi (#178070) üzenetére


vince
őstag

Mi lenne, ha nem is igyekeznének? :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#178072) Savageboy


Savageboy
aktív tag

(#178073) spileraaa


spileraaa
senior tag

178x102mm ez ma érkezett meg

EU raktárból ( ali, ebay, banggood) tudnátok lejátszót ajánlani bele?
amin van tolató kamera is és a kormányon lehessen állítani a hangerőt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#178074) DJGABI válasza Savageboy (#178072) üzenetére


DJGABI
addikt

Hmm-hmm, most akkor ha alinál fogjuk fizetjük a vámot, akkor azok után ezt a postai 400Ft-ot nem kell majd fizetni?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#178075) Aidan85 válasza DJGABI (#178074) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ez az adóról (ÁFA) ír, nem a vámról, a vámeljárást a postának fizeted ez után fixen 400 Ft-ot 150 Euróig.

(#178076) erdey_a válasza DJGABI (#178074) üzenetére


erdey_a
őstag

de igen. 150 euroig, online fizetve fix 399 forintot

(lassú voltam)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#178077) azbest válasza DJGABI (#178074) üzenetére


azbest
félisten

Nálunk de. Mi a one stop shop-ot plusz egy megállítással implementáljuk.
Más országokban elvileg nincs, vagy esetleg ha van díj, azt is a webshopos fizetéskor számítják fel rá ioss küldeményeknél [link]

[ Szerkesztve ]

(#178078) luke30


luke30
tag

Az én történetem:
Rendeltem május 6-án Kínából egy tv stick-et 29,49 USD-ért amit természetesen ugye a vám megfogott és bekérte a papírokat. Ezt máj. 26-án a postaimport@posta.hu -ra beküldtem, amire kaptam is visszaigazoló levelet hogy intézik a vámeljárást. A TrackChecker alkalmazást jun. 3-án jelezte hogy a vámeljárás lezárult, a küldemény feldolgozása folyamatban. Gondoltam minden oké majd csak megkapom a csomagot. DE NEM. Ma jött egy bejegyzés az alkalmazásban hogy a csomagot visszafordították, mert nem kerestem. GYors telefon a postára, hölgy látja hogy tényleg csomag visszafordítva. Mondom ezt én is látom de miivel nem kaptam semmilyen értesítést, se e-mail, se sms, se papír alapút mégis honnan tudnám hogy mehetek érte. A válasz hogy ezt Ő is furcsállja, mert tényleg nem lát semmilyen bejegyzést hogy értesítettek volna bármilyen módon. Na kérdem hogy akkor mi a teendő ilyenkor, mire a válasz hogy próbál e-mailt írni a posta kicserélő központnak ill. ferihegyre, és ha szerencsém van akkor még nem zárták a konténert és visszaviszik az 1 számú postára(Kispest) ahova kértem. 1.100.- forint. :D Mondom mi van? Erre hogy ez ennyibe fog kerülni és ezt nekem kell majd kifizetni, persze ha szerencsém van és nem zárták a konténert.
Kis veszekedés után végül kértem, volt adategyeztetés(természetesen minden adat név,cím,telszám,e-mail címet tudtak) és abban maradtunk hogy mivel Ő sem kap semmilyen értesítést hogy sikeres volt kérelem, engem sem értesítenek hogy sikerült e visszafordítani az említett postára a csomagom. :DD Magyar Királyi Posta 2021.

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#178079) Jahno válasza luke30 (#178078) üzenetére


Jahno
őstag

Email lassú lesz... Mondjuk nekem erre a posta szabvány választ szokott adni, hogy visszafordult és innentől nem tudnak beleszólni. Az a szomorú, hogy néha még innentől is megoldható, míg a raktárban van, csak akarni kell. Van ilyen levelem amire megírták, hogy nincs mit tenni a csomag visszament én meg 2 nap múlva a helyi postán mégis át tudtam venni.

(#178080) sambenez válasza luke30 (#178078) üzenetére


sambenez
addikt

Miért nem közvetlenül a kicserélőt hívtad?

(#178081) vargalex válasza luke30 (#178078) üzenetére


vargalex
félisten

Főnököm ugyan így járt egy csomaggal kb. 2 hónapja. Csak neki már azt sem ajánlották fel, hogy megpróbálják nem visszaküldeni (gondolom túl későn érdeklődött, hogy mi van már a vámeljárás alá került csomagjával). Az egyetlen javaslatuk az volt, hogy vegye fel a kapcsolatot az eladóval. Az eladó annyit válaszolt, hogy ilyen visszafordított küldeményt soha nem kapott még vissza...

Alex

(#178082) patomi válasza vargalex (#178081) üzenetére


patomi
őstag

A királyi loposta, szép. :((( Ezután még jobb lesz, mert fizetsz is érte, hogy ne kapd meg a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#178083) Jahno válasza vargalex (#178081) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a Posta szerint címzési hibás pakk visszament az eladónak, aki úgy zacskóstól újra becsomagolta és feladta. Semmiféle cím hiba nem volt rajta, azt gondolom nem kell mondani. Volt ami a kicserélőből fordult vissza csak csöppet hiányosan.

(#178084) betyarr


betyarr
veterán

hát,az én esetem se kutya...ugye a napokban írtam,hogy van egy pakk borotvapenge úton hozzám törökországból.május 24-én megrendeltem,hogy biztosan ideérjen a plusz költségek fizetése előtt.nos,tegnap be volt dobva a szelvény,még örültem is,hogy csak ideért végszóra.ma megyek be a postára,a kiscsaj előhozza,mondja,hogy hát ez még új neki,szól valakinek.jött az "öregróka" postáskisasszony (mellesleg az egyik kedvencem,mert tényleg tök kedves és már megismer,személyit sem szokott kérni) és mondja,hogy menjek vele a főpénztárba és ott kiadja.beolvassa a rendszerbe és azt mondja,hogy ajjaj,ezt ő nem adhatja nekem ide ma,csak holnap vagy holnapután.hát,mondom márpedig én most el nem fogok menni enélkül a küldemény nélkül a postáról,akármit mond.mondja,hogy hát,lehet ő a ludas,mert lehet nem kellett volna bevinnie az új rendszerbe,de bevitte és most azt írja,hogy tilos kiadni.hát,mondom az érdekes,mert szelvény volt bedobva nekem,ami azt jelenti,hogy a kézbesítő a kezembe nyomta volna ha otthon talál.másrészt,pedig még az kell,hogy holnaptól csak úgy kapjam meg,hogy fizetnem is kell rá,holott megérkezett a rendelet hatályba lépése előtt.na elkezdett telefonálgatni,a 4. telefon után kitöltött egy papírt,elnézést kért,hogy problémák voltak és hogy megvárakoztatott és ideadta a csomagot.
szóval örömbódottá'! :K

(#178085) vince válasza betyarr (#178084) üzenetére


vince
őstag

hát,mondom az érdekes,mert szelvény volt bedobva nekem,ami azt jelenti,hogy a kézbesítő a kezembe nyomta volna ha otthon talál

A kézbesítő sokszor csak a kitöltött értesítőt kapja/írja meg reggel, a csomagot eleve nem is viszi ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#178086) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Elmehet a posta a francba.
$20-os nagy csomagom június 16 óta csücsül a kicserélő központba.
Egyszerre jött más küldeményekkel, amiket múlthéten át is vettem, de ez mivel nagy, ezért valószínű visszatartották, hogy jól leáfázák.

Mindegy, beküldtem az egyszeri import vámkezelési megbízás papírjait. Remélve, hogy ezzel, a mai napnak számít a vámkezelési eljárás megkezdése.

"2021. július 1-je előtt az áfamentesség azokra a termékekre vonatkozik, amelyek szabad forgalomba bocsátását eddig az időpontig kezdeményezik a vámhatóságnál. A július 1-jéig megrendelt, illetve ezen a napon vagy ezt követően az EU vámhatárára érkező csomagokra, amelyeket ekkor jelentenek be szabad forgalomba bocsátásra, az új szabályok szerint vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani és áfát kell fizetni."

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178087) KisApám


KisApám
addikt

Akkor ezek szerint az én kis 2-3 dolláros vackaimat is le fogják ÁFA-zni?
És lesz még egyéb költség hozzá?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#178088) ollie válasza KisApám (#178087) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, 400 forint csomagonként.

***

(#178089) KisApám válasza ollie (#178088) üzenetére


KisApám
addikt

Akkor ha nem lesz az aliexpressnél valami csuda postázás, a forgalmuk kissé csökkenni fog.
Bár néha még úgy is olcsóbb onnan rendelni 1-2 dolgot.

EZt kitöltöttem párszor, hátha jó lesz még.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#178090) _q válasza Dluinet (#178086) üzenetére


_q
addikt

Nekem Május 11 óta van ott egy csomagom, minden más megérkezett, amit 2.5 hete rendeltem az is.

(#178091) KisApám


KisApám
addikt

Kit kell megbízni a 2 dolláros csomagom vámkezelésével?

Posta? NAV? Melyiket kellene ikszelni?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#178092) Dluinet válasza KisApám (#178091) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Postai vámkezelés (szabad forgalomba bocsátás vámeljárás)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178093) Dr. Szilikát válasza KisApám (#178091) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Automatikus vámkezelés, amikor te nem csinálsz semmit, csak jön a csomag, Posta megfogja, automatikusan lekezeli, vámot és ÁFÁ-t kiszabja, ennek lenne alapesetben 399 Ft kezelési díja. Többi tételt most nem sorolva.

Ehhez a csomagon leolvasható telefonszám vagy email cím legyen, hogy tudjanak értesíteni, illetve az érték is feltüntetve. Ezen felül persze át is világíthatják, hogy hazudott-e valaki az értékről esetleg.

Elvileg másik lehetőség lenne, hogy a Posta automatikus segítségét nem kérem, helyette a NAV eVÁM akármi kezelést választom. Ekkor a Postát megfosztom 399 Ft-tól, ha jól sejtem.

Csak a NAV eVÁM webes felülete még nem indult el, vagy fogalmam sincs, vagy annak is lesz valami hátulütője (díja, komplikáltsága?), ezt én sem látom át egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#178094) KisApám


KisApám
addikt

Gyorsan megcsinálok 8 dokumentumot ezeknek... élvezzék ők is. :(((

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#178095) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv, urak, hölgyek!

Tönkrement a második Baseus Gan 2 Pro töltőm is. Az első fél évet bírt, a második egy hónapot. Akadna esetleg más brand, akinél érdemes lehet próbálkozni?
Legalább egy szálon tudjon 65W-ot, illetve minimum egy C és egy A csati legyen rajta. Ja igen, ne haljon bele, ha nem húzom ki sose a falból.

Kuulaa hasonszőrű terméke is megfordult nálam, az még jó, de coil whine akkora van, hogy az idő visszafelé jár a közelében.

Tehát nem feltétlen konkrét típust keresek, elég, ha akad 1-1 brand, aki csinált ilyesmit.

Holnaptól az ali intézi már az áfa fizetést, vagy hogy megy majd ez az átállás náluk?

(#178096) azbest válasza Dr. Szilikát (#178093) üzenetére


azbest
félisten

A posta tarifa táblázatában az eVám használta a posta helyett 800 ft.
A 400 ft alapdíj a már rendeléskor fizetett ioss küldeményeknél van, ha nem volt rendeléskor fizetve áfa, akkor értéktől függően növekvő a díj is. [link]
Ha az értesítésre nem reagálsz és ezért nem online fizetsz nekik, akkor kézbesítéskori fizetés még +400 ft.

[ Szerkesztve ]

(#178097) Skillet válasza norbert1998 (#178095) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem egyértelműen Ugreen :))

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178098) tonyrulez válasza Dr. Szilikát (#178093) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én ahogy kivettem a NAV szavaiból, ha náluk lesz vámolva (eVÁM, ami még nem létezik), akkor ott ÁFÁn és esetleges vámon kívül nincs egyéb díj, és így megúszható a 400Ft-os vámkezelési díj is.

4 8 15 16 23 42

(#178099) Tim82 válasza tonyrulez (#178098) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én úgy látom, már létezik. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178100) Aidan85 válasza tonyrulez (#178098) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szvsz ez ott fog elbukni, hogy a postát csak azt követően lehet majd értesíteni, hogy én vámoltatnám, ha náluk van már a csomag, persze ha náluk van, akkor automatikusan megkezdik a vám eljárást. Így nem tudjuk majd kikerülni őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.