Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177501) Siriusb válasza DJGABI (#177500) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm, közben nekem is eszembe jutott, hogy nézegettem annak idején a Xiaomi-t is. Nézelődöm. :))

(#177502) Siriusb válasza kmarci25 (#177498) üzenetére


Siriusb
veterán

Látom, vannak alacsonyabb ársávban is készülékek. Te milyen típust használsz? A pótfejek amiket gyorsan találtam, elég drágák. :(

(#177503) Skillet válasza Siriusb (#177502) üzenetére


Skillet
addikt

Én Oclean-t vettem. X Pro-t. Nagyon jó, iszonyat egyben van.
De vannak olcsóbb verziói is, és ugyanaz a fej való azokra is.
Én mindenképpen ajánlom a márkát.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177504) Skillet válasza Skillet (#177488) üzenetére


Skillet
addikt

Edifier ajánlott TWS márka?
Ahogy olvastam a TWS fülesekről, eléggé gyászos a helyzet hang késés fronton. Ha nem játékra kellene, nem foglalkoznék vele, de így... :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177505) Siriusb válasza Skillet (#177503) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi szépen!

(#177506) gangstagergo válasza Skillet (#177504) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Mindenképp agybadugós kell? Mert akkor a Edifier x3 jó választás. Ha esetleg airpods klón kellenne akkor a Soundpeats TrueAir2-t tudom ajánlani. Nekem mindkettő van és nem tapasztaltam késést egyiknél sem. Utóbbit itthon most nagyon jutányos áron van az alzában ahol ingyen kiszállítás is van foxpost automatába. ( a két év hazai garancia miatt nagyon megéri )

(#177507) DJGABI válasza gangstagergo (#177506) üzenetére


DJGABI
addikt

mindkettő aptx-es, persze nem vettél észre késést. jó választások lehetnek.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#177508) Skillet válasza gangstagergo (#177506) üzenetére


Skillet
addikt

:R szuper, örülök. Végre. Az ilyen tapasztalatokra voltam kíváncsi. Nem, nem is szeretem a szilikon harangos megoldást. Zsinórosból most is sima van, nem szeretem kizárni a külvilágot.
Ráadásul nagyon nincs is mit kizárni. Csak itthon használnám. Csak este nem akarnék senkit zavarni a játék hangjával.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177509) kmarci25 válasza Siriusb (#177502) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ezt használom, kicsit több, mint fél éve: ProtectiveClean 5100. Akcióban vettük, és nagyon fontos szempont volt, hogy kaptunk hozzá utazótokot. (Sokszor megyünk, és az ilyen-olyan tokokat már nagyon untam.) Ez egy drágább darab, de emlékszem, hogy a boltban ott volt mellette egy asszem 15 ezres ajánlat, amiben 2 fogkefe volt. Az nagyon csábított, de nem volt mellé tok. :DDD Fejet összesen 8 db-ot vettem, azt is akcióban 22 ezerért januárban. (Sokszor akcióz 20-30%-kal a Philips.) A markolat jelzi, ha elhasználódott a fej, kb fél év után jelez, de valós használatot néz, feleségemnek később jelzett, nekem korábban (én általában tovább mosom a fogam).

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#177510) Siriusb válasza kmarci25 (#177509) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi!
Nekem az alfawise-hoz is adtak tokot! ;)

(#177511) patomi válasza Skillet (#177508) üzenetére


patomi
őstag

Játéknál az a gond, hogy a késleltetés mindig jelen lesz. Olyan fülest érdemes keresni, amiben van "game mode" . Más esetben szoftveresen korrigálják a késést, ami játékoknál nem lehetséges. Ezért javasoltam az edifier gm4-et. Alin van EU raktár és kuponok is vannak általában.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#177512) kmarci25 válasza Siriusb (#177510) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, volt olyan kínaim, amihez én is kaptam. Csak sokat nem érke vele, mert a markolat gallyra ment, és abba a tokba nem illik más. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#177513) fateless válasza erdey_a (#177496) üzenetére


fateless
veterán

:DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#177514) kamant


kamant
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne néhány kicsi, 1-2 GB-os pendrájvra "gombokért", ha lehet. (Amire kellene felesleges "drágán" nagyobb kapacitásút vennem.)
Tudtok valami beszerzési forrást? (Tudom, rendeljek 2 terabájtosat bárhonnan... :D)

(#177515) Donki Hóte válasza kamant (#177514) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem is mondasz hülyeséget azzal, hogy 2 TB-set kell rendelni.

Haver csinálta, hogy kellett neki 10 db 2 GB-os pendrive, rendelt 10 db 128 GB-osat a gyanúsan olcsó kategóriából, aztán, amikor kiderült a várható igazság, miszerint a cucc csak 4 GB kapacitású, akkor dispute-t nyitott és visszakapta a teljes összeget.

Így ingyenbe volt neki a 10 db pár GB-os pendrive :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177516) Zoli-bácsi válasza Donki Hóte (#177515) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Amik a megbízhatóság mintaszobrai voltak... :DDD

(#177517) tonyrulez válasza Donki Hóte (#177515) üzenetére


tonyrulez
őstag

De ez csak akkor működik ha arra is van formázva, nem? Mert tudnak mókolni 128GB-ot a 4GB helyett, csak onnan kezdve nem használnám bizalommal 4GB alatt sem.

4 8 15 16 23 42

(#177518) Jahno válasza Donki Hóte (#177515) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg ezzel nem szopatnám magam, ha az 1-2 gugás is alig 2 dollár. bizonytalan cuccot így sem vennék, ki tudja mikor mi merre csordul túl, vagy hol ér véget a logikai korlát.

(#177519) Jahno válasza kamant (#177514) üzenetére


Jahno
őstag

Utoljára nekem mini kellett, ez működött:

[link] Ez meg occsóbb: [link]

(#177520) Skillet válasza Jahno (#177518) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177521) Donki Hóte válasza tonyrulez (#177517) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Particionálni kellett őket a biztosan használható méretre és azután megfelelően működtek :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177522) Skillet válasza patomi (#177511) üzenetére


Skillet
addikt

A Haylou GT1 Pro-nál is írnak game Mode-ot, zero lag-ot.
KATT
Aptx-et viszont sehol sem látok a leírásban.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#177523) gangstagergo válasza Skillet (#177508) üzenetére


gangstagergo
senior tag

[link] A zöld most nevetségesen olcsó :) Már bánom, hogy kínából rendeltem 10ezerért :DDD

(#177524) Jahno válasza Donki Hóte (#177521) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, csak azt miképpen találtad ki? Volt amit egyszer megpróbáltál teleírni és meg is makkant örökre.Vagy amit szórakozoll vele, hogy partíció, írsz rá, teszt, mehet tovább nekem ennyi szopót nem érne. Így is éppen elég minden kinti beszerzést azzal kezdeni, hogy teleírom rendesen. Aztán kinek mi, felőlem ha ennyire ráér szórakozzon vele, de én 100 forintokért nem tenném.

(#177525) Ra3 válasza Skillet (#177522) üzenetére


Ra3
őstag

Aptx-et a GT1 Plus tud, meg a GT1 XR.
Nekem volt ezekből többféle, meg volt előtte Tronsmart is, jelenleg az XR-t használom, szerintem eddig ez a legjobb, bár én sosem játszok, a filmeknél nem látok lag-ot..

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#177526) vince válasza Jahno (#177524) üzenetére


vince
őstag

h2testw

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#177527) Jahno válasza vince (#177526) üzenetére


Jahno
őstag

És ez melyik kérdés melyik felére megoldás?

(#177528) tonyrulez válasza Jahno (#177527) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez alapján kideríthető hogy mekkora a valós kapacitás.

4 8 15 16 23 42

(#177529) vince válasza Jahno (#177527) üzenetére


vince
őstag

A csak azt miképpen találtad ki? kérdésre, feltételezve, hogy az azt arra vonatkozik, hogy mekkora a valós kapacitása egy ismeretlen pendrive-nak.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#177530) Silent77 válasza Jahno (#177524) üzenetére


Silent77
veterán

Vissza lehet állítani valós méretre.
Minden egyéb megoldás bizonytalan.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#177531) vgyuri


vgyuri
őstag

64GB SanDisk USB 3.0 Flash Drive Memory Sitck Thumb Security Encryption Key Ring - korábban itt ajánlotta valaki, többet rendeltem, mindegyik valós méretű (h2testw) és jó sebességű volt, de sajnos elfogyott az eladónál. Hasonló megbízhatót tudna valaki ajánlani? 64GB-os usb3 pendrive 1.600 Ft-ba került.

(#177532) patomi válasza Skillet (#177522) üzenetére


patomi
őstag

Sajnos teszt szerint élvezik játék alatt. [link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#177533) DJGABI válasza vgyuri (#177531) üzenetére


DJGABI
addikt

én is pont ma akartam saját részre még egy 2-3 darabot rendelni, de szintén sajnálattal láttam, hogy elfogyott. ennyiért sajna sztem nem lesz hasonló se.

(#177532) patomi Hmm, akkor lehet én is azért látom. Létezik még ennél jobb is? Hmm-hmm.. amúgy amit te linkeltél korábban a kékledes, géming módosra is azt írták pont ezen az oldalon, hogy szerintük annál is van lag. Amiket ebben a tesztben a végén linkel alternatívák (QCY T5/ Aukey EP-T21, KZ S1) viszont érdekesek. Sima AAC és nincs késés? :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#177534) Donki Hóte válasza Jahno (#177527) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A fake pendrive-okat valamilyen kisebb méretű memóriagységet tartalmazó pendrive-ok meghamisításával állítják elő. Ha ilyen pendrive-ba botlasz, akkor a H2testw program pl. a következő ellenőrzési eredményt dobja ki:

Ez azt mutatja, hogy a 32 GB-osan eladott pendrive bizony csak 7,4 GB-os a valóságban, viszont ez a 7,4 GB problémamentesen használható. Ha ügyesek vagyunk, akkor egy particionáló programmal a pendrive-on átírhatjuk a partícióméretet (pl jelen esetben 7 GB-ra) és amíg a partícióméretet át nem írják másra, addig minden oprendszer 7 GB-os méretűnek fogja látni a pendrive-ot és probléma nélkül használható lesz :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177535) patomi válasza DJGABI (#177533) üzenetére


patomi
őstag

Mármint az edifier gm4-re gondolsz?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#177536) patomi válasza Skillet (#177522) üzenetére


patomi
őstag

Egyébként van totyik hozzá [link] Hátha valaki tud valami jobb tippet erre a célra.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#177537) spileraaa válasza Skillet (#177503) üzenetére


spileraaa
senior tag

+1 az Oclean -re talán ez a legolcsóbb típusa Oclean F1 és lengyel raktárból hamar meg érkezik
és nagyon jók a fejei
az Alfawise pl nekem még mindig működik de azért cseréltem le mert a potfejei nem voltak valami jók

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#177538) Jahno válasza Donki Hóte (#177534) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig sejtettem, de keresek valahol egy kamu kártyát és kipróbálom, mert mikor írni akarja, akkor X giga után eldobja magát, onnantól a kártya sem mindig használható. Vagy csak összesik a win, kifehéredik az ablak és megint nem vagyok előbbre a számokkal.

(#177539) kamant válasza Jahno (#177519) üzenetére


kamant
csendes tag

Köszönöm. Bár az elsőt tuti elpakolnám úgy, hogy nem találom meg (még a nagyokkal is meg tudom ezt tenni :D).
Csak azt nem tudom, hogy 26-i, 29-i várható szállítással meg merjem-e reszkírozni most.

(#177540) Donki Hóte válasza Jahno (#177538) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, pont ezért nem szabad engedni, hogy X giga fölé menjen a ráírt adatmennyiség!

Ezt pedig úgy éred el, hogy kártya a particióméretét X-0,5 GB méretűre állítod be. Így eléred, hogy ne is próbáljon X-0,5 gigánál több adatot ráírni, vagyis a kártya használható lesz :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177541) Jahno válasza Donki Hóte (#177540) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek mi értelme, hogy rendelek mondjk egy 8-64 gigás kártyát, bízva abban, hogy 64es, majd ki sem próbálom, csinálok rá egy 0.5 gigás partíciót és örülök magamnak?

(#177542) Jahno válasza kamant (#177539) üzenetére


Jahno
őstag

Lapozhatok visszafelé nagyobbakért is. Valami fostalicska cuccba mindig kell, akkor is ha esetleg lassú.

Ha el nem felejtem, akkor megírom milyen lett, most a színe/mérete miatt ilyet rendeltem, hogy tudjam melyik cuccba mi való: [link]

(#177543) Donki Hóte válasza Jahno (#177541) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ennek mi értelme, hogy rendelek mondjk egy 8-64 gigás kártyát, bízva abban, hogy 64es, majd ki sem próbálom, csinálok rá egy 0.5 gigás partíciót és örülök magamnak?

Ennek semmi.

De nem is ez volt a diskurzus alapja :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177544) Jahno válasza Donki Hóte (#177543) üzenetére


Jahno
őstag

Alapja az volt, hogy X giga fölé nem írunk. No de az mennyi, és milyen kártyánál? Persze ha van egy helyről 10 "egyforma" akkor 9et még működőképesre lehet kalapálni.

(#177545) ztibor válasza Jahno (#177544) üzenetére


ztibor
senior tag

Nekem még h2testw alatt nem ment tönkre pendrive vagy microsd, abból megtudhatod mennyire kell particionálni.
De azt hozzátenném hogy az ilyen kártyák nem túl jó minőségűek, nálam csak a baj volt velük.

(#177546) vince válasza Jahno (#177544) üzenetére


vince
őstag

No de az mennyi,
Ezt tudod kideríteni a H2testw nevű kis alkalmazással.

és milyen kártyánál?
Egyedileg kell kinyomozni minden egyes gyanús kártya esetén. Ha veszel tíz darab 512 exabájtosnak hirdetett sd kártyát vagy pendrive-ot, akkor mind a tízet ellenőrizned kell, nincs garancia rá, hogy a tényleges tárterület azonos mindnél. Így még lehet tíz működő, 8-16 GB-os (csak hasra ütve írtam valamit) eszközöd.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#177547) gyapo11 válasza Jahno (#177544) üzenetére


gyapo11
őstag

Volt egyszer gyanúsan olcsón 64 GB-os pendrive, vettem kettőt, 32 GB-osak, meg is kaptam a refundot, volt aki 8-ast kapott abból az eresztésből. Akkor keresgéltem megoldást, és bevált a chipgenius. Először h2testw-t kell ráengedni, ez mutatja az utolsó még használható blokk/cluster számát, ezt kell a chipgeniusba írni, az létrehozza a partíciót, pont akkorát ami még jól működik, és onnantól sima pendrive.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#177548) Beni2360 válasza gyapo11 (#177547) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is vettem 2 db belőle egyet megtaláltam és futóbajnok lett a pen. :DD Fél óra alatt tesztelte le.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#177549) Ciccuka válasza Donki Hóte (#177540) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fake pendrive javítási segédlet

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#177550) Jahno válasza Ciccuka (#177549) üzenetére


Jahno
őstag

"Én körülbelül 4 verziót töltöttem le, mire lett egy működő. Persze közben én is kipróbáltam, amiket javasoltak, hogy XP alatt futtassuk, vírusirtó nélkül.."

Szopok én mással eleget, inkább kibaszom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.