Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) zoltan6 válasza #04441088 (#119999) üzenetére


zoltan6
őstag

mondjuk egy-két száz ft-al drágábban itthon is van ilyen,persze még plusz posta,vagy futár az van.
[link]

(#120002) norbert1998


norbert1998
veterán

Fejlemények. Rosszak. :(((

PayPal-al felvettem a kapcsolatot, azt mondták, hogy indítottak vizsgálatot a fiókommal kapcsolatban, és semmilyen hibát nem találtak. Tehát a GB kamuzott, amikor azt mondták, hogy a PayPal azt mondta nekik, hogy a fiokom unverified.

Közöltem ezt a GB-vel,erre azt mondják, hogy szeretnének engem tájékoztatni arról, hogy a PP nem biztonságos, ellenben a banki átutalás nagyon az, szeretnék ha azzal fizetnék a jövőben, a PP-t meg engedjem el.

Kicsit gyanús ez, hogy már a negyedik indok arra, hogy miért nem fogadják el a pénzemet PP-ről, ráadásul köze nincs egymáshoz egyiknek sem.

Szerintetek mit lehetne tenni? Ezt mind ticket-ben mondták nekem, de elég sablon szövegnek tűnt. Hogy lehetne ennél komolyabb szinten foglalkozni velük? Vagy engedjem el tényleg? Esetleg masik PP fiókkal nézzem meg?

[ Szerkesztve ]

(#120003) DJGABI válasza daver88 (#119977) üzenetére


DJGABI
addikt

2db 18650 kell még bele, meg videókban ahogy néztem a módokat állandóan végig kell zongorázni :(

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#120004) Predator2


Predator2
addikt

Helló

USB tesztert szeretnék venni és hozzá egy normális ellenállást is.

Melyik ajánlott mostanság?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#120005) Mr.Csizmás válasza norbert1998 (#120002) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez miből indult ki? és ha regelsz egy új GB fiókot, és az eredeti paypallal próbálsz venni valami fillérest?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#120006) anadroid válasza norbert1998 (#120002) üzenetére


anadroid
senior tag

Ne csak a PP fiókot cseréld le, hanem a GB-t is, és másik gépről, másik IP-ről próbálkozz!

Továbbítsd a PP-nek a GB hitelrontó levelét! Hadd legyen egy jó napjuk (a jogászaiknak)!

A banki utalás egy baromság, inged-gatyád ráfizeted.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#120007) bul07 válasza norbert1998 (#120002) üzenetére


bul07
nagyúr

Csinálj egy új fiókot , ha ott se megy a paypal-os fizetés akkor enged el te is a GB-t

Kártyás fizetés, rossz vicc, semmi plusz védelmed nem lenne, ott tudnának szívatni ahol csak akarnak, még paypal védelem esetén is bepróbálkoznak részleges visszatérítéssel nem megérkezett cucc esetén is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#120008) IG55 válasza norbert1998 (#120002) üzenetére


IG55
senior tag

Azt nem vetetted fel, hogy hogyhogy csak a te esetedben nem biztonságos, és másik x ezer, százezez, millió embernél az?

Próbáld meg először a másik PP fiókot. Következő lépés, megfenyegeted őket, hogy ezesetben törlöd a reged és szevasz. Nyitsz egy új fiókot. Illetve, új fiókot nyithatsz csak úgy is, ha nincs túl sok bukni való pontod.

(#120009) norbert1998 válasza Mr.Csizmás (#120005) üzenetére


norbert1998
veterán

Az utolsó két vásárlásomat refundolták másnapra. 1 hét eltelte volt a kettő között. Az elsőnél azt mondták, hogy nem verified a PP-m. ondtam, hogy za kizárt. Erre azt mondták, hogy nem volt raktáron a cucc.

A második vásárlás már más fiókból ment, ott is visszaküldték a pénzt és azt mondták, nem verified a PP-m.
(Ha gondoljátok, bedobok egy screenshozoz a beszélgetésről, csak kicsit nagy lesz a mérete)
A lényeg ez, amit mindkettőre kaptam, de mindkét fizetés PP balance-ről volt, a PP szerint pedig nincs hiba:
Please be notified that this order was cancelled and refunded as we’ve received a message from Paypal/card issuing bank that this transaction was unverified, and we cannot accept unconfirmed transaction.

If you still want to place order on Gearbest, please pay for your order by western union.

Mondtam nekik, hogy PP-t akarok ezután is használni, edig soha ilyen gondom nem volt, milyen lépéseket kellene ez ügyben elkövetnem.
Erre azt mondják, hogy köszönjük a rendelést. Nagyon sajnáljuk a kellemetlenségeket, kérjük, próbálkozz banki átutalással.

Erre már kicsit mérgesebben válaszoltam, hogy nem, nem fogok. csak PP-vel vagyok hajlandó fizetni, és jó lenne, ha mondanának már valami olyat is, amit nem tudok és kifejtenék, mi a fene bajuk van, valamint hanyagolják a sablon szövegeket, mert már nagyon elegem van belőlük. Modnják meg miert nem tudok PP-vel fizetni, vagy elhagyom a GB.t örökre. Fejezzék a be a copy paste sorry szövegeket.

A vége egyelőre így áll:

We have known view you mentioned.
Firstly we need to explain there is high risk to confirm payment when you pay it by Paypal account.
Secondly, in order to keep security with account, we suggest you can pay by Bank transfer or other effective accounts.
Once again we apologize for any inconvenience caused.

Yeah, because all this time, for years, PayPal was far the safest way to pay, now suddenly it becomes "unsafe", whole others can happily pay with it. It seems legit...

Szóval másik GB fiók nem játszik, a PP-vel lehet kínjuk szerintem.

Még egy ilyen cukiságot a végére küldtem nekik.
I want to talk with someone who can answer my problems without copy paste template texts and will actually do something in my case or I will make it really hard on you by contacting PayPal about your very unfaithful and deteriorating business style.

[ Szerkesztve ]

(#120010) bul07 válasza norbert1998 (#120009) üzenetére


bul07
nagyúr

Csinálj másik fiókot és vegyél egy 0,1$ cuccot fizess ugyan azzal a paypal fiókkal és kiderül az igazság, ha simán feladják akkor hazudnak mint a vízfolyás

(Én két fiókot kezelek ugyan azzal a paypal fiókkal fizetek mindkettő esetén eddig nem volt gond belőle)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#120011) weiss válasza Predator2 (#120004) üzenetére


weiss
addikt

Nekem ilyen van, meg vagyok vele elégedve.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#120012) norbert1998 válasza bul07 (#120010) üzenetére


norbert1998
veterán

Én is két fiókot kezelek, mindkettőn vissza adják a pénzt.
Vagy csináljak egy harmadikat is?

(#120013) bul07 válasza norbert1998 (#120012) üzenetére


bul07
nagyúr

Az érdekes akkor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#120014) xxxjjjkkk válasza norbert1998 (#120009) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

el ne hidd nekik, volt kuponra 2.5$ os xiaomi pistonfülhallgató, 6ot rendeltem, egy jött meg
érdekes módon(külön fizetve)
pedig nem a postás nyúlta le, mert nekünk mindent kihoz, sőt azonnal is, jó ismerős, tehát ezt kizárhatjuk
Meg ezeken kívül minden csomagom megjött eddig
persze a pénz t visszaadták, de b@szhatom, mert féláras kupon volt

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#120015) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Megjött a Kemei red villanyborotvám GB-ről. Korrekt csomagolás,jól néz ki az összkép. Aki már használ ilyet,attól kérdezném,hogy a piros töltés jelző led a borotván átvált zöldre,vagy elalszik,mikor teljesen fel van töltve az aksi?

Üdv: Attila

(#120016) DeFranco válasza norbert1998 (#120002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te hányszor refundoltattál/resendeltettél a gb-n?

virágnyelven kirúgtak és megkértek hogy ne is menj vissza.

(#120017) Druss válasza tillatrilla (#120015) üzenetére


Druss
aktív tag

Ha erre gondolsz ilyen nekem is van. Hiába rakom töltőre akár 20 órát is csak piros a led. Ez valami hiba lehet, mert a borotva jó.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#120018) szabifotos


szabifotos
senior tag

Nincs szerencsém mostanság az olcsó egerekkel. Kezd sz@rakodni az anno 1 dollárért beszerzett Hyso GB-s egérke. A görgője idegesítően le fel ugrál, ha kicsiket görgetek. Elég mérgelő használat közben. Sebaj 1USD volt. Van itthon egy másik belőle. Az most még működik. Szintén van egy ezres körüli Rapoo itthon ebayről. Annak is van ez az idegesítő baja.. :(

(#120019) tillatrilla válasza Druss (#120017) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Aha,pont ilyen. Kíváncsi leszek,hogy változik-e a led állapota. Tulajdonképpen hibás lehet,mert akkor tölti folyamatosan,ami nyilván nem tesz jót az aksinak hosszútávon. Viszont találtam nagyon frankó lego koppintást,amiért le a kalappal ferdeszemű barátaink előtt. Aliról rendeltem kettőt a gyereknek próba képen.
És azt mondhatom,szinte hibátlan. Teljesen kompatibilis az eredetivel. Ezekhez is adnak 1-2 tartalék alkatrészt,színes az összeszerelési rajz. Egyszóval hibátlan! Mellékelek képeket.

Üdv: Attila

(#120020) rushty válasza ghostie (#119979) üzenetére


rushty
senior tag

Mekkora fényerejű?

(#120021) AndrewBlase válasza tillatrilla (#120019) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

És a link hol marad? ;]

Miért mindig én???

(#120022) w.miki válasza DeFranco (#120016) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD félek, hogy én is így járok
utóbbi időben több GB rendelésen nem jött meg/rossz volt/gyenge minőségű.
Megírtam nekik, rendesek voltak, refundolták mindet, de most már alig merek rendelni, mert ha elromlik, mit csinálok?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#120023) DeFranco válasza w.miki (#120022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én most már másodvonalba sorolom őket elég volt a hülyeségeikből. ha valami nagyon olcsó vagy csak ott van, megrendelem onnan de vannak jobb alternatívák.

(#120024) Janaboy


Janaboy
veterán

Sonoffnak van vmi topikja?

Janaboy

(#120025) nimfas válasza Janaboy (#120024) üzenetére


nimfas
addikt

FB-on :) (Főleg Angol)

(#120026) Janaboy válasza nimfas (#120025) üzenetére


Janaboy
veterán

Ah en villanyszerelos topikra gondoltam :)
Igazabol az erdekelt, h ez bekotheto kapcsoló után, h a kapcsoló is használható maradjon..?

Janaboy

(#120027) ANOka válasza Janaboy (#120026) üzenetére


ANOka
őstag

Nem hiszem.
Szerintem ahhoz egy külön relé is kell, amit a Sonoff és/vagy a kapcsoló kapcsolgat.
(De ezt ne vedd szakvéleménynek!)

(#120029) keszo


keszo
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani (linkelni) valami normálisabb (smartwatch) okos órát, olyan 15-20.000ft-ig.
Előre is köszönöm

ui első körben Lemfo-kat nézegettem

[ Szerkesztve ]

Attila

(#120030) tillatrilla válasza AndrewBlase (#120021) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Hali!!

A daru az valami nagyon állat!! [link]

[link]

Lepin,illetve Enlighten a kulcsszó. :C

Üdv: Attila

(#120031) w.miki válasza DeFranco (#120023) üzenetére


w.miki
veterán

felsorolnál párat?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#120032) DeFranco válasza w.miki (#120031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

volt ez a barbatrökk a méltassá' pontokér' hoppá voltnincs pontozási lehetőség
volt hogy egy hónapnyi rendelés nem jött meg, bocsmá' nincs készleten (de van) nincs resend, refund van pontokat buktad, akciós árat buktad
stb.

(#120033) Janaboy válasza ANOka (#120027) üzenetére


Janaboy
veterán

Na nem is kell, a sonoff touch tökéletes lenne, megbízhatóak ezek?

A sima sonoffrol mar olvastam, h jo, remélem ezek ugyanazon variansok.

Janaboy

(#120034) Piedon válasza Janaboy (#120033) üzenetére


Piedon
tag

Irány az okosotthon topik, ott több tapasztalat van ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#120035) Janaboy válasza Piedon (#120034) üzenetére


Janaboy
veterán

Vegre koszi, ezt kérdeztem/kerestem :)

Pontosabban melyik is az a topik? En csak 33hszest talaltam.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#120036) Vagany válasza keszo (#120029) üzenetére


Vagany
őstag

#119938 :U

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#120037) kaszibat válasza Druss (#120017) üzenetére


kaszibat
tag

Egy Kemei borotvát én is berendeltem, csak másik típust. Amikor először lemerült az akku, nem tudtam feltölteni, akármennyit volt töltőn. Így maradt a vezetékes használat.

[ Szerkesztve ]

(#120038) Piedon válasza Janaboy (#120035) üzenetére


Piedon
tag

Okosotthon topik

[ Szerkesztve ]

(#120039) sambenez válasza Janaboy (#120035) üzenetére


sambenez
addikt

Ez

(#120040) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Liitokala Li-500 hsc4thd035 kuponkóddal csak 16,99$
Most próbáltam, működik.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#120041) kaszibat válasza keszo (#120029) üzenetére


kaszibat
tag

Keszo! Nem ajánlom az androidos okosórát, mert vannak ugyanennyi pénzért funkcionálisan jobb, használhatóbb alternatívák. Nekem Lemfo les1 volt. Jó volt, de ha kapcsolódott a telefonhoz bluetooth-on, akkor az üzemideje 8-10 óra volt. Sima óraként használva már 2-3 napot elment. Nem mutatta állandóan az időt, ahhoz vagy gombot kellett nyomni, vagy mozdulatra érzékelő bekapcsolásával, amikor vízszintesben volt az óra akkor felvillant digitálisan, így viszont hiába voltak letöltve a szép óraszámlapok, szinte soha nem láttam azokat. Váltottam Pebble-re és ez sokkal jobb, több mint egy hét üzemidő egy töltéssel, az órát állandóan látom az e-ink kijelző miatt. Hasonlóan jó alternatíva (vagy jobb) amit előttem ajánlottak a xiaomi amazfit vagy a stratos.
De EBBEN a fórumban bővebb infókat kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#120042) gyapo11 válasza Janaboy (#120035) üzenetére


gyapo11
őstag

Próbálkozhatsz ezzel is, mivel a sonoff egy esp8266 belül, és ez az arduinos topicba beleillik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#120043) NORBl válasza mrrr74 (#120040) üzenetére


NORBl
aktív tag

Szokott lenni olcsóbban?

(#120044) Janaboy


Janaboy
veterán

Koszi sracok

Janaboy

(#120045) A214 válasza NORBl (#120043) üzenetére


A214
aktív tag

Szokott . [link]

(#120046) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ahogy vissza olvastam egyre többen panaszkodnak a gearbestre

gb walleten van 15$ hogy tudnám vissza szerezni ha tudom hogy ennyire komolytalanok akkor a refundot paypalra kertem volna

vagy ha olyat rendelek ami kb 20-30$ és a maradékot paypalrol fizetem akkor már védelem alatt állok a paypal által?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#120047) mrrr74 válasza NORBl (#120043) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Volt már olcsóbb is, de ez most szerintem nem rossz ár. Sajnos mostanában azt vettem észre, hogy nincsenek annyira jó akciók, mint tavaly.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#120049) vittorio7 válasza DeFranco (#120023) üzenetére


vittorio7
őstag

Nagyon sok mindenben egyetértek Veled.

Már én is egyre kevésbé merek rendelni a GB-ről.

Az árak is nagyon felmentek, és lepontozni sem lehet sok mindent. Én mindig a Flash sale, és az Email only-s árakat pontoztam le.
Így sokszor olcsóbb volt mint kuponnal (a jó kupon, amúgy is hamar lejárt).

Legalább 60 termékről írhatnék értékelést, csak nincs már hozzá hangulatom, meg gusztusom. Talán érelme sincs... "harcolni" a pontokért. Többször megírni egy értékelést, aztán jegyeket nyitni, hogy méltóztassanak rá pontot adni. És visszaírják, hogy már adtak, pedig nem.

Van még 4 novemberi megrendelésem ami sosem érkezett meg 2.5 $ értékben. Visszakérni már nem merem az árukat. 112 novemberi-decemberi megrendelésből 8 nem érkezett meg időben. Bő három hónap után kettő filléres megjött. A egyet újra küldtek, a többinek visszakaptam a vételárát GB Walletre. Nem nagy összeg, de szenvedni kellett érte.

Én is kaptam több problémás/hibás árút, de viszonylag korrekt összegeket térítettek vissza GB Walletre, hosszú procedúra után.

Viszont a 15 db januári megrendelésemből hármat hiába várok. Január 04. 2.47$, Január 21. 1.72 $, Január 28. 4.49$. Nem nagy összegek, de sok kicsi sokra megy. Ha vissza is kapom az árukat, ezeket már csak lényegesen drágábban tudnám megvenni.

Februárban már csak 7 Gearbestes megrendelésem volt, márciusban már csak három (igaz egy nagyobb összegű EU rakatáras is). A 7 darab februáriból egy nem érkezett még meg természetesen a legdrágább, persze van még pár nap a 60 napig.

Más okból kifolyólag voltam bent a kerületi postahivatalban, és igazán megnyugtatott az egyik vezető. Miszerint a követési szám nélküli levelek simán eltűnhetnek. (Ezt már sokan megtapasztaltuk.) Még gúnyos mosoly is volt az arcán. Azt mondta, hogy a reptértől kapják a leveleket leválogatva, és napi 30-40 zsáknyi jön az országba. Bárhol eltűnhet, ha nem ajánlott a levél. Viszont, ha regisztrált levél tűnik el az országban, akkor arra járhat kártérítés.

Az a saját tapasztalatunk, hogy az aliexpress-ről általában előbb ideérnek a megrendelések, mint a GB-ről. És a kb. 10 dollár felettieket nemzetközi ajánlottan küldik, néha akkor is, amikor sima levélként kérem az ingyenes szállítást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.