Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) Soulfly842 válasza norberto_th (#82304) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha a Nexted, Next S társkártya (márpedig az, az általad is leírt havidíj alapján), akkor nem értem a kiborulásodat, avagy a tények teljes figyelembe vétele nélkül írtad ezeket a sorokat.

Mert ha nincs rajta készülék, akkor
otthoni tripla szolg mellé: 4500 Ft
Partnerkártyakedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 4800 Ft

Ha van rajta készülék, akkor
Otthoni tripla szolg mellé telekom kedvezménnyel: 5625 Ft.
Partnerkártya kedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 6000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#82652) goop válasza Soulfly842 (#82651) üzenetére


goop
őstag

Igen, de eddig az atk csomagokban az volt a szép, hogy ha vettél készüléket, akkor se változott a havidíj. Most ez megszűnt, plusz teljes net megállítás van, és kiesnek a tematikus opciók, ill. a plusz net is drágább lett.

(#82653) Soulfly842 válasza goop (#82652) üzenetére


Soulfly842
addikt

Plusz internettel nem lett drágább, csak a listaára. A kedvezményrendszert átgondolva viszont itt több az adat, amit felhasználhatsz.

Pl. 4 GB-val:

Ha nincs rajta készülék, csak havidíj kedvezmény:

Otthoni tripla szolg mellé telekom kedvezménnyel: 6000 (Next S ATK+3GB (összesden 4GB)=7710))
Partnerkártya kedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 6400 (Next S ATK+3GB (összesden 4GB)=7710))

Ha van rajta készülék, akkor

otthoni tripla szolg mellé: 7125 (Next S ATK+3GB (összesden 4GB)=7710))
Partnerkártyakedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 7600 (Next S ATK+3GB (összesden 4GB)=7710))

10 GB-val:

Ha nincs rajta készülék
Otthoni tripla szolg mellé telekom kedvezménnyel: 7875 (Next S ATK+5GB (összesen 6GB)=8360)
Partnerkártya kedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 8400 Ft. (Next S ATK+5GB (összesen 6GB)=8360)

Ha van rajta készülék, akkor

otthoni tripla szolg mellé: 9000 (Next S ATK+5GB (összesen 6GB)=8360) (de itt 6GB/10GB-ről beszélünk)
Partnerkártyakedvezménnyel (másik mobil mellé rendelve): 9600 (Next S ATK+5GB (összesen 6GB)=8360) (de itt 6GB/10 GB-ről beszélünk)

(#82654) Soulfly842 válasza Sterilzona (#82632) üzenetére


Soulfly842
addikt

Move XS 1990 Ft+3050Ft= 5040 (5 GB Adat)

Mobil S havidíj kedvezménnyel 4800 Ft (4 GB adat), viszont a beszélgetés kedvezőbb róla, mivel Move XS (40/43 ft). Vegyük alapul pl. a 40-et 40*80 Percnyi beszélgetés 3200 Ft, aminél ilyen forgalomnál jársz, s ezen túl is a 40 Ft-os percdíj érvényesül.

Mobil S-ben viszont a 35Ft-os percdíj csak az alap havidíj után érvényesül, mivel 80 perc alapban benne van.

Vagy beszélgetés egyáltalán nincs róla?

(#82655) Beca1990 válasza alex devil (#82648) üzenetére


Beca1990
senior tag

így csak jobban néz ki hogy olcsóbb a készülék ára. :D
megtévesztés... :)

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#82656) csako válasza Soulfly842 (#82649) üzenetére


csako
veterán

Jól van, amint leírtad a másik topikban, hogy miként is van ténylegesen, már azt vettem valós helyzetnek :)

Ettől független, amint feláll a rendszer, inkább bebattyogok valamelyik kollégádhoz és domino + maratonra váltok, most jobban megnézve a beszélgetési és netezési szokásaimat jobban járok a mostaninál is :)

Csak egy kérdés: Ha teszem azt az otthoni internet + tv (+ vezetékes) is telekomos lenne, akkor jól értelmeztem, hogy azok árából is lejön a 20-25%, tehát nem csak a mobil havidíj csökken?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#82657) goop válasza Soulfly842 (#82653) üzenetére


goop
őstag

Oké, értem én, hogy véded a mundér becsületét, de lássuk be, ez ami kijött kevés embernek lesz jobb. (Szolgáltató részéről érthető, több pénzt akar, mielőtt a digi bejön tényleg)
Volt aki elvolt az x adat keretével, max hó végén pár napot kibírt lassítva, más vett 1-2 turbó vagy másik netet, nálunk idős rokonnak, nincs nete otthon, a next s atk 1 gigát hamar elböngészte, szóval neki megváltás volt a korlátlan böngészés például, és erre nem lesz semmi más alternatíva, mert biztos nem fog venni 10 vagy 30 gigát ezért. Nálam hasonló a helyzet, szóval én tuti nem váltok...
És akkor még a telefon árakról nem is beszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#82658) btz válasza Soulfly842 (#82649) üzenetére


btz
addikt

Összefiglalnád vázlatosan, hogy mik ezek?

ⓑⓣⓩ

(#82659) Soulfly842 válasza btz (#82658) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pl. a szerkesztés mikéntje vagdalkozik egyből az árakkal, a listaárakkal, s a kedvezményeket csak érintőlegesen említi, direkt bedobálja az árakat, egy fajta figyelemfelhívásként, de a kedvezményeket csak felületesen/vagy érintőlegesen említi, mindeközben olyan szóhasználatot foganatosít tudatosan, ami szintén a félrevezetésre adhat okot. A topic is megmutatja, a szövegszerkesztés mikéntje hogyan vezeti félre a nem tudatos olvasót (a felhasználók kb. 90-95%-a ilyen (még itt sem sokkal jobb ez az arány úgy hogy itt több és viszonylag tudatosabb felhasználó van a napi fórumozásban)). Mindeközben érdekes szókapcsolatokkal helyezi előtérbe a magas árakat (lásd pl.: "Ha internetre nincs szükség, kizárólag a 13 ezer forintos, minden irányba korlátlan hanghívást biztosító csomagot jelölheti ki."). A kedvezmények leírására szemléltetésére semmi energiát nem szentel csak egy-egy bedobott kósza utalást - ezzel szemben a listaáras szolgáltatásokra, aminek a nagyrészét az a felső véglet szemlélteti, ami kb. a felhasználók 2-5%-át érinti.

Mindezt betetézi egy ilyennel a végére:

"A Telekom korábbi díjcsomagjai május elsejét követően nem igényelhetők, a hűségidő lejártakor csak az új csomagokból választhatnak az ügyfelek"

Fogalma sincs a telekommunikációs közegről, egy ÁSZF-be sem nézett bele, csak a weboldalon mazsolázott egy hajszálnyit. Azt, hogy mit jelent a LEZÁRT és a KIVEZETETT díjcsomag meg sem akarta érteni, ehelyett a topicban leírta azt, hogy hallotta valakitől, akitől, hogy majd 'ihaj-csuhaj', az minden csak nem újságírói/cikkírói objektivitás.

"Hivatalosan csak annyit mondtak, hogy a régi ügyfelek a hűség lejártakor az új csomagokból választhatnak. Nem hivatalosan úgy tudom, hogy komoly migrálásra készülnek májussal, a forrás azzal védekezett hogy ez nem példa nélküli..."

Hozzáteszem, hogy az általa hivatalosnak titulált rész is egy kiragadott kontextusból kiragadott morzsa lehet csak csupán, mert az ÁSZF-ek szövegezése, a lezárások üteme a kivezetések üteme mind-mind egy kőkeményen leszabályozott folyamat, amit ennyivel nem lehet elintézni.

A választás lehetősége itt csak egy opció, viszont ő ebbe semmilyen vagylagosságot sem épített. Ergó a tények valós ismerete nélkül (mondhatni találgatva), kötelező érvényű végkimenetelt, s kötelező váltást írt le.

[ Szerkesztve ]

(#82660) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

mit érdemes tenni ilyenkor?

move xs + korlátlan közösségi net, ebből lehetne jobbat kihozni az újjal? ahogy nézem, a korlátlan mail, közösségi, stb. is megszűnik. :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82661) r3dsnake válasza Mr.Csizmás (#82660) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ettől jobbat max. csak a korlátlan böngészés opcióval tudsz kihozni. De az új csomagok felejtősek.

[ Szerkesztve ]

(#82662) r3dsnake válasza r3dsnake (#82633) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telekom suppor a korlátlan böngészés opcióra:

Igen ezeknek a díjcsomagoknak, szolgáltatásoknak az értékesítését lezárjuk, de azon ügyfeleinknek, akik jelenleg is igénybe veszik továbbra is biztosítjuk addig, míg ki nem kapcsolja a szolgáltatást vagy nem vált új díjcsomagra, valamint amíg kivezetésre nem kerül.

[ Szerkesztve ]

(#82663) Mr.Csizmás válasza r3dsnake (#82662) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt tudom, hogy amíg nem piszkálom, addig marad, úgyhogy jobbra meg nem tudok váltani ezek szerint...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82664) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Működhetne már az oldal, hogy láthassam az iPhone árakat az egyes csomagokkal...

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#82665) Sterilzona válasza Soulfly842 (#82654) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem sok. Valtozo, van hogy el se erem a csomagban foglaltat, van hogy tulszalad rajta. De percdij nalam egyelore a legutolso szempont.

Mas.
Netplusz xxl ameddig meg van, mukodik euba?

[ Szerkesztve ]

(#82666) Keem1 válasza Mr.Csizmás (#82663) üzenetére


Keem1
addikt

De, még április végéig aktiválható a korlátlan böngészés. Csak online nem lehet már.

(#82667) Mr.Csizmás válasza Keem1 (#82666) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az új díjcsomagokhoz is?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82668) St3ven


St3ven
addikt

A nagy átlagot tekintve ez még mindig nem lett versenyképes a feltöltőkártyás feltételekkel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#82669) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Vajon az új díjcsomagokat is beveszik majd a dominóról előfizetésre váltási havidíjkedvezménybe?

(#82670) dedike válasza norberto_th (#82664) üzenetére


dedike
addikt

Roli27 kolléga linkelte: Erre tessék

Jó szerencsét!

(#82671) Watto1991 válasza PhoenixSzG (#82669) üzenetére


Watto1991
senior tag

Igen, már benne van.

(#82672) PhoenixSzG válasza Watto1991 (#82671) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Az jól hangzik, köszi. A kint lévő ÁSZF mellékletben még nincs benne.
Kíváncsi leszek, hogyan alakul majd a csomagkombinációtól függően a kedvezmény mértéke.

(#82673) viera válasza dedike (#82670) üzenetére


viera
őstag

Ezek csak az alapárak.Engem is a csomagos árak érdekelnének,de nem tudom mikor lesz már kész az oldallal ez a kontár banda.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#82674) jani4454 válasza embe (#82590) üzenetére


jani4454
tag

Igen!!!

(#82675) L.L. válasza viera (#82673) üzenetére


L.L.
senior tag

Most már másképp van. A lista alján megtalálhatod a csomagokhoz tartozó kedvezményeket, attól függően, hogy egy összegben, vagy részletre veszed. Könnyű kiszámolni.

(#82676) Soulfly842 válasza btz (#82658) üzenetére


Soulfly842
addikt

De legalább egy részlegesen korrigáló cikk megjelent :)

:R

(#82677) glaci


glaci
őstag

Hüle Digi elhúzta az időt ... :(
Nekem nincs otthoni szolgáltatásom, így nelem ezek az új csomagok mind áremelkedést hoznak. A NET csomagoké / opcióké különösen jelentős. Az ATK helyetti kedvezmény sem előnyös, mert most egy Like a főkártya és annak van egy NextS ATK -ja, viszont ebben már csak az olcsóbbra van a kedvezmény.
Jól kitalálták ezt!
Hüle Digi, hüle T.Com, hüle ország!

Ráadásul emiatt rendszer átalakítás miatt napokig nem tudtam kifizetni a számlám. (Amiről egyébként még értestés / emlékeztető sem érkezett ...) Partnernél tegnap azt mondták, hogy várjam meg a következő számlát, aztán ha emiatt nem kapom meg az e-packot, akkor majd adjak be panaszt! Hát köszi ... én jobban ürölnék, ha inkáb egyszerűen csak úgy működne minden, ahogyan kell és nem öszülnék tovább miattuk! (Ha meg nem megy , akkor ne nekem kelljen futkosnom, hogy bizonyítsam, ez az ő hibájuk volt, hanem tudják automatikusan ...) :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#82678) goop


goop
őstag

Telekom honlapon pont most jött szembe egy kérdőív a honlappal ill. a telekom szolgáltatásokkal kapcsolatban. Kitöltöttem :D Lehet, hogy nem pont most kellett volna kérdezniük. :P

(#82679) btz válasza Soulfly842 (#82676) üzenetére


btz
addikt

Köszi, elolvasom azt is!

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82680) 7s26c válasza goop (#82678) üzenetére


7s26c
senior tag

Pont ezen elmélkedtem, vajon olvassa-e valami prominens a topikot?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#82681) btz


btz
addikt

Dominó esetén is megmarad a csak lassítás?

ⓑⓣⓩ

(#82682) viera


viera
őstag

Ezek összebeszéltek a Vodafone-nal?
Ott is karbantartás van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#82683) alex devil


alex devil
senior tag

1999 november óta van előfizetésem a T-nél de most komolyan fontolóra veszem, hogy váltok vmi feltöltőkártyásra valamelyik szolgáltatónál.

S23

(#82684) #08205312


#08205312
törölt tag

Csak hogy kicsit borzoljam a kedélyeket.
Vodafone Romania / feltöltős csomag:
9,5 EURO / 35 nap
7 GB romániai használat
Romániában hálón belül korlátlan
400 perc Romániából nemzetközi irányba
2000 egység, ami használható Romániában, de akár külföldön, roamingban is.

1 egység = 1 perc/ 1SMS / 1MB

Vagyis 30 napra 2500 Ft/1700 egység
Ha csak a roaming részét használom el (1700 egység), akkor is 1 Forint 50 fillér a percdíj. Azt hiszem jövő hónapban hozatok 1-et magamnak kintről.

[ Szerkesztve ]

(#82685) btz válasza btz (#82681) üzenetére


btz
addikt

Lezárják május 1-ig, a NetPlusz csomagokat is. Akinek aktiválva van annak aktiválva marad gondom Május 1 után is. Azaz szerintem ebben megmarad a csak lassítás is.
(?)

ⓑⓣⓩ

(#82686) wmati válasza btz (#82685) üzenetére


wmati
addikt

Az új csomagokban lesz csak kikapcsolás, minden régi csomagban marad a lassítás.

(#82687) Beca1990


Beca1990
senior tag

1. kérdés: MobilOtthon és MobilOtthon Prémium dijcsomagokat lehet lesz majd hosszabbítani? Ha igen és készülékekkel milyen ár lesz érvényben?
2. kérdés: Marad az is hogy csak az arany vagy platina kiemelt vehet csak részletre online készüléket?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#82688) prozodus válasza Beca1990 (#82687) üzenetére


prozodus
őstag

A mobilotthon tudtommal már le van zárva, a sima biztosan, de asszem, a prémium is már.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#82689) Beca1990 válasza prozodus (#82688) üzenetére


Beca1990
senior tag

Én tavaly hosszabbítottam meg a Prémium -ot, lezárva le volt, de hosszabbítani lehetett...

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#82690) Aaron14


Aaron14
őstag

Hiába fizetek minden kedvezmény igénybevételével 6.000 Ft-ot a Mobil L + 4GB-ért, ha a szerzodesemben a 9.500 Ft-os költési szintre szól a 2 év hűség, míg a jelenlegi Next S ATK-nál 3.990 Ft-ra vállaltunk 2 év hűséget, hiába 5.310 Ft-os a havidíj.

Az új csomagoknál hogy néz ki a kötbér?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#82691) btz válasza wmati (#82686) üzenetére


btz
addikt

Oks. Köszi. :)

ⓑⓣⓩ

(#82692) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

Ha valaki váltott valamelyik új Mobil díjcsomagra, most, hogy él az online felület megnézné, hogy nem aktiválódott-e be neki a "hívószámküldés tiltás"?

Lehet egyedi hiba, de én hálózati alapbeállítást használok a telefonon, s váltás óta mindenki panaszkodott, hogy privát számról hívom. A fent nevezett szolgáltatás kapcsolódott be, s emiatt volt, most derült ki, mivel a mobilapp nem mutatja ezt a szolgáltatást.

(#82693) wmati válasza btz (#82691) üzenetére


wmati
addikt

Szerencsére nekem még régi csomagom van, kíváncsi leszek majd a váltásra mikor meg hogy lesz.

(#82694) goop


goop
őstag

Most számoltattam ki telefonon, nekem next s atk van, 4300 Ft-ért most lehetne 5300 Ft ért mobil l + 4Gb, de ugye ehhez semmi opció, ha elfogy lelövik, plusz hálón kívül 35 Ft vagy mennyi / perc. Megköszöntem, és elbúcsúztunk.

[ Szerkesztve ]

(#82695) dptrsk válasza goop (#82694) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

150 hálón kívüli perc/sms van mobil l csomagban
Van 2 extra net csomag 200mb/1gb kiszerelésben az új csomagokhoz.

(#82696) goop válasza dptrsk (#82695) üzenetére


goop
őstag

Elírtam, természetesen mobil M csomag lett nézve.
Az extra netet meg hagyjuk, aranyáron. :D
Még az a szerencse, hogy nem automatikus lehúzás, mint a vodáé, de lehet még azt is megérjük...

[ Szerkesztve ]

(#82697) Hegyirabló válasza embe (#82600) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, mert mivel diák vagyok kapok csak úgy plusz 2GB internetet, és 5310 helyett 4800-at fogok fizetni. Ha jól értem.

Aquila non captat muscas.

(#82698) Hegyirabló válasza dedike (#82611) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én 37 évesen vagyok diák, a második diplomámat csinálom. A lehetőség mindenkinek adott.

Aquila non captat muscas.

(#82699) prozodus válasza dptrsk (#82692) üzenetére


prozodus
őstag

A roamingot is sokszor kikapcsolták minden apró apropóval... Simán vissza tudod kapcsolni, v fizettetni akarnak érte?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#82700) Aaron14


Aaron14
őstag

Engem jelenleg két dolog érdekel. Tudna ebben valaki segíteni? Chat-en nem tudtak semmit mondani.

Mennyi a Mobil L + 4GB kötbére? Ugyanúgy alakulhat, mint a Next S ATK-nál, hogy a havonta igénybevett kedvezményt kell kifizetnem?

Mennyi a Mobil S + 400MB hűségidő nélkül, 3 otthoni szolgáltatás mellé?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.