Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) totron


totron
addikt

Adott egy kártyás net, havi használattal, mellé lenne rendelve egy korlátlan böngészés opció, amíg ugye erre lehetőség van, de e korlátlan opciót nem tervezem havi szinten igénybe venni, hektikusan lenne rá szükség. Az tiszta, hogy lemondogatni-megrendelgetni nem lehet, nemsoká lezárt lehetőség lesz. Az elképzelés szerint: alap net használata, havonta vonódik a díja, a korlátlan opció aktiválása pedig az arra elegendő egyenleg feltöltése esetén történne meg (mikor kell, többet töltök rá), alapesetben pedig pihenne, amint az bevett szokás (ahogy az alapnetnél is ez az eljárás). A dilemma ott van, hogy alapesetben a sima netre elég egyenleg lesz rajta, egybe veszi-e a kettőt, tehát fordulónapot követően esetleg az alap netet sem lehet majd használni, mert az opciós díjat is kéri vagy szeparálható a kettő?

[ Szerkesztve ]

(#82152) 4Grider válasza totron (#82151) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem írtad, hogy mi a kártyás net. Milyen csomagról van szó?
Egyébként pedig te egy opciót akkor már nem aktiválsz, amikor már ki van vezetve.

(#82153) totron válasza 4Grider (#82152) üzenetére


totron
addikt

GoNetS az alapnet, ha ez számít valamit is. Aktiválás alatt azt értem, - pontatlanul fogalmaztam, elnézést - hogy mikor az említett nethez nem volt elegendő egyenleg, akkor jött SMS, hogy hosszabbítanánk, de míg nincs elég pénzed, addig pihenjél (kivezetettségi állapottól függetlenül). Ugyanígy képzelem az opcióval is. Ami teljesen korrekt, ám kérdés, hogy ez meddig játszható el. Megrendelni természetesen május előtt rendelném meg a korlátlan opciót. A felhasználást pedig feltöltések összegével szabályoznám. Megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#82154) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Domino Fix kártyások.

Az alábbi sms-t kaptam a Telekomtól most:

"Tisztelt ügyfelünk! A(z) ................ számú hiba kapcsán tájékoztatjuk, hogy a vizsgálat központi hibát állapított meg.A hibaelhárítást megkezdtük.Telekom "

Ha valaki nem olvasta- a 4G használhatatlanságáról szól amennyiben valaki kikapcsolja az MMS szolgáltatást.

Addig jutottunk itt a topikban, hogy aki Fix+ Maraton csomagot használ és nincs bekepcsolva nála az MMS szolgáltatás az nem tud 4G-n netezni csak 3G-n.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82155) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Szeretnék vásárolni a gyerekem részére egy okosórát gps funkcióval. Csak 2G-n képes kommunikálni az eszköz! Erre a célra keresek olcsó mobilinternet elérést. Amit Telekomnál találtam: veszek egy domino kártyát és feltöltöm x összeggel. Az 1500Ft-os feltöltés 180 napig, a 2500Ft pedig 366 napig áll rendelkezésre.
Ha jól értelmezem, akkor a Maraton 100 MB adatopció megfelelne nekem: 455Ft a 100MB elhasználásáig, ha elfogyott, akkor úja meg kell vennem a 100Mb-ot újra 455Ft-ért (az óra adatforgalmazásáról nincs infóm, de úgy vélem, elég a 100MB/hó). A 455Ft-okat pedig a kártyára feltöltött összegből tudom fizetni.
Jó az elgondolásom, jól értelmeztem a Telekom honlapján olvasottakat vagy valahol hiba csúszott a számításomba?
Esetleg egyéb alternatíva a fenti célra?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#82156) anadroid válasza pn4hvq (#82155) üzenetére


anadroid
senior tag

A Maraton nem havi lejáratú, hanem a kártya érvényességéig jó, tehát érdemes átgondolni, hogy nem járnál-e jobban egy nagyobb csomaggal, mert a 100 MB-os fajlagosan nagyon drága. Ha 1 GB-ost veszel, kb. négyszeres áron tízszeres adatforgalmat kapsz, a 4 GB-osról nem is beszélve (bár az egy csak 2G-s okosóránál talán túl nagy lenne).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#82157) Zeki válasza pn4hvq (#82155) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az okosóra gps-e alig eszik valamit. A 100 mega is hónapokig elég lesz. De lehet 1 évig is.

(#82158) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Ha felhívom a telekomot és bemondom a telefon típusát + imei számát meg tudják mondani hogy az ő hálózatukhoz tartozik e?

köszönöm

(#82159) PainKiller13 válasza winfos (#82158) üzenetére


PainKiller13
őstag

Persze.

(#82160) glaci válasza PainKiller13 (#82159) üzenetére


glaci
őstag

Ez előre lépés.
Annak idején nekem a PannonGSM nem mondta meg, hogy mi a helyzet az adott készülékkel, hiába hívtam őket az IMEI -vel amit a hirdető lediktált nekem, amikor érdeklődtem.
2 hónap múlva meg idéztek a rendőrségre, mert mint kiderült egy alkalmazottuk ellopott / elhagyott telefonját sikerült megvennem. Másfél havi minimálbér bánta ... :(
Azóta nem veszek használt telefont, csak olyantól, akit régóta ismerek és régóta látom a kezében, hogy ez tényleg az ő telefonja, amit ő használ.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#82161) matthewKER


matthewKER
tag

Azt hiszem újabb bizonyíték van az új csomagok március 27-ei megjelenésére:
Huawei P10 előrendelés mindenhol holnap (03.22) kezdődik, kivéve a Telekomnál, ahol március 27-én.
Micsoda véletlen...

[ Szerkesztve ]

(#82162) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv.
Nekem is kellett az MMS bekapcsolása, hogy működjön a 4G :/ annyi, hogy bekapcsoltam és újraindítottam de nem lett 4G egyből. Meg kellett várnom az MMS-t amit a 1430ról küldtek. Érdekes, hogy akkor épp wi-fi.n volt a telefon és nem tudta letölteni azt az MMS-t amit küldtek :/ ki kellett kapcsolnom a wi-fi.t és mobilnettel tudta csak letölteni. Viszont akkor már volt 4G!

Viszont most felmerült egy másik kérdés is. Wi-fi.n miért nem tudtam letölteni az MMS-t?

Járj nyitott szemmel.

(#82163) MK VII válasza AliasB (#82162) üzenetére


MK VII
veterán

Ha jól tudom mindenképp mobilnet kell neki, hogy biztos az tölthesse le akinek szól. Illetve így azonosítják be a címzettet.

(#82164) AliasB válasza MK VII (#82163) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszi a választ ;)

Ki tudja mióta létezik MMS üzenet de én még sosem használtam :D látszik is mert azt hittem wi-fin is le lehet tölteni az MMS üzenetet nem csak mobilneten :D

Járj nyitott szemmel.

(#82165) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Interneten vásárolt előfizetést csak a két levélben megadott telefonszámon lehet aktiválni 8-18 óra között? Mert 2 perccel futottam ki a megadott időből

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#82166) pn4hvq válasza anadroid (#82156) üzenetére


pn4hvq
senior tag

anadroid, CineDOG1 köszönöm a válaszokat :R

(#82167) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Igaz az, hogy az összegyűjtött aranykártyás pontokért lehet mobiltelefont vásárolni teljesen ingyen? Úgy értem, állítólag később sem kell fizetni semmit, elég csupán a pontokat beváltani. Én nem bánnám, de félek, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Ha mégis így van, valaki légyszi dobjon egy linket!

(#82168) Zeki


Zeki
nagyúr

(#82169) alex devil válasza matthewKER (#82161) üzenetére


alex devil
senior tag

Ámen

S23

(#82170) goop válasza C. s. (#82167) üzenetére


goop
őstag

Ha van 10x ezer vagy több pontod, persze, vehetsz rajta telefont, tartozékot, lottót, parkolás, bármi. 1 pont 1 Ft.

(#82171) C. s. válasza goop (#82170) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Tudnál linkelni egy listát? Nem találom. Vagy nem listáról lehet választani, hanem kötetlenül bármit?

[ Szerkesztve ]

(#82172) lugosi válasza C. s. (#82171) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnézed a teljesen nyilvános árjegyzéket. Mittudomén, adott előfizetéssel valami 78.900.- Ft. Akkor ahhoz, hogy azt megvedd az adott előfizetéssel, 78900 pontodnak kell lenni, annyiba kerül.
Tehát bármi amit veszel a szolgáltatónál készülék vagy tartozék, 1 pont = 1 Ft áron vehető meg pontokért. Ha 5000 pontod van, akkor 5000 Ft értékben válthatod be vásárláskor.

(#82173) nobiand válasza C. s. (#82171) üzenetére


nobiand
aktív tag

Nincs külön lista. A rendelés véglegesítésnél van opció a pontok beváltására.

(#82174) [P]laci válasza lugosi (#82102) üzenetére


[P]laci
senior tag

4G+ település lista -> érdemes nézegetni, bővül ez a lista is! ;)

(#82175) C. s. válasza lugosi (#82172) üzenetére


C. s.
addikt

Értem már, köszi szépen! Bármi, ami megtetszik és belefér a pontba.

nobiand:

Neked is köszönöm!

(#82176) madrac válasza madrac (#82146) üzenetére


madrac
őstag

Bluemobile -> telekom domino fix számhordozás saga folytatás:
Corvinban azt mondták megy 1990 Ft-ért és kb fél óra alatt megvan, mert egy kolléga csinált ilyet a minap és nem volt probléma, de sajnos már zártak.
Allee-ban a korábbi 4050 Ft helyett, mostmár 1990+1350 Ft-ba kerül, ami szerintük tutifix, a minap már csináltak ilyet állítólag és működött, de egyébként is felejtős a történet szerintük, mert kb fél nap az elintézési ideje és különbenis a backoffice csoport aki a számhordozást végzi, csak du. 6 óráig van.... :W Panaszt nem voltak hajlandóak felvenni, mert nem vagyok ügyfél...
Üzleten kívül telefonos ügyfélszolgálat felhív: többszöri telefon félrerakás után továbbra is csak azt mondták, hogy 990 Ft vagy 1990 Ft a díja, attól függően hogy melyiket választja az ember, és mondták, hogy akkor az üzletben rosszul csinálták, ha többet kértek el érte. Azt tanácsolták, hogy az üzlettel hívassam fel a háttér csoportot akik majd felvilágosítják őket, hogy az nem annyi... :((

[ Szerkesztve ]

(#82177) Black_Raven válasza madrac (#82176) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nagyon türelmes vagy, hogy ennyit próbálkozol. Én az első sikertelen nap után beintettem volna. Sőt, ha velem ilyet csinálnának, biztos nem akarnék számot hordozni hozzájuk.Mindenesetre; 1 kéne írnod egy szép emailt az ugyfelszolgalat@telekom.hu-ra. 2. ezek után biztos valami kártéritést követelnék tőlük az elvesztegetett idő/energiáért+hülyének nézésért. 3. emlitsd meg nekik hogy feljelented őket a Fogyasztóvédelemnél amiért nem tudod a számot hordozni. + küldök egy privátot is.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#82178) [P]laci válasza madrac (#82176) üzenetére


[P]laci
senior tag

továbbra sem értem, hogy miért egy partnerüzletbe mész be... bementél volna az Árkádba, vagy a MOM-ba, vagy az Allee-ba, vagy a Westendbe, vagy a DP-ba, etc. official storeba, réges régen megoldódott volna a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#82179) Zeki


Zeki
nagyúr

Érdemes díjcsomagot váltani:

Ment a teló pár másodpercre repülő üzemmódba, és utána lett ajándék netem.

Ja, és meglévő egyenleggel is ment a váltás, nem kellett feltölteni rá.
A 9Ft-os Most opciót vitte magával.

[ Szerkesztve ]

(#82180) madrac válasza [P]laci (#82178) üzenetére


madrac
őstag

Nem. Ilyen szempontból egy kutya. Ezúttal pont, hogy a partner üzletben csinálták volna meg további lehúzás nélkül, ellenben az Allee hivatalos T ponttal, ahol korábban 4050-ért csinálták volna meg, most pedig ez a 3340 Ft az aktuális tolvaj árfolyam. Korábban pedig az üzlet jellegétől függetlenül, majdnem mindenhol sim kártya hiányra hivatkozva utasítottak el, kivéve a Mamut T pontot, ahol szintén 4050-ért akarta az ügyintéző hölgy a folyamatot kiszámlázni, bár ott is gond volt az erre alkalmas sim kártya megtalálása, de a folyamatot elindította, majd emiatt sztornót kértem nyilván.

(#82177) DarthFader: köszönöm a bátorítást és az ötleteket! Néha azért ér valami pozitív is ezen a fórumon.. Válaszolok a privátra. Már eszembe jutott, hogy inkább veszek egy új kártyát új számmal és leforgalmazás után a kukába dobom....Kb. ennyit érnek.

[ Szerkesztve ]

(#82181) St3ven válasza Zeki (#82179) üzenetére


St3ven
addikt

Na, ez új. Tarifacsomag-váltáskor is megadja a 80 percet és az 1 GB adatot? :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#82182) Zeki válasza St3ven (#82181) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bezony! És ingyenes a váltás! A Most opció maardt, meg volt az asszonynál pár mega a Netplusz S-ből. Ám, lemondani nem tudtam, ahhoz már üfsz kell majd.

(#82183) dptrsk válasza madrac (#82180) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

mtkapcsolat@telekom.hu ra ird meg a sztorit, nekem sokszor segítenek, ha gondom van...

(#82184) dptrsk válasza Zeki (#82182) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

-netpluszs SMS a 1430ra, s fordulóval megszűnik.

(#82185) lugosi válasza C. s. (#82175) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sőt nem kell hogy beleférjen, ha hiányzik pont akkor kipótolhatod pénzzel. Pl 10000 Ft a termék, 4000 pontod van, akkor azt beváltod, és kipótolod 6000 Ft-tal.

(#82186) Beca1990 válasza Zeki (#82182) üzenetére


Beca1990
senior tag

én is váltottam meglévővel és nincs ajándék perc és adatforgalom, ugyanúgy vonja a Most perdíjakat...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#82187) _q válasza Zeki (#82182) üzenetére


_q
addikt

Érdekes, mert én Domino nap-ról váltottam Domino 5-re onnan Fix-re kb 2 hét leforgása alatt, de nekem nem adott plusz adatforgamat, de még lebeszélhetőséget se. A Netpluszt időközben lemondtam, annak az adatkerete megmaradt, illetve a Most is maradt. Nem tudom hogy jöhetne a plusz hozzá. Vagy csak néhány napja adják a bónuszt váltásnál?

(#82188) dptrsk válasza Zeki (#82182) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha volt NetPluszS, biztos azt használja, mivel a hamarabb lejáró keretet "eszi" előbb a rendszer.

(#82189) matthewKER válasza Zeki (#82179) üzenetére


matthewKER
tag

Szerintem más miatt jött a bónusz internet, vagy beletrafáltál valami rendszerhibába...
Ha belegondolsz, akkor le kellett volna vonnia tőled 990 vagy 1990Ft-t, hogy bónuszokat kapjál.

(#82190) betyarr


betyarr
veterán

én is átváltottam az egyik domino 5-ös simet fixre és nem kaptam meg az 1giga adatot meg a 80 percet :(
illetve a novemberben vásárolt domino 5 simemnél nem is ajánlja fel a rendszer a díjcsomagváltás lehetőségét :F hogy ez mitől lehet... arra tippelek,hogy teljesen nulla az egyenleg rajta.még nem volt feltöltve sosem.

(#82191) C. s. válasza lugosi (#82185) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
(Közben megtaláltam.)

(#82192) prozodus válasza Zeki (#82182) üzenetére


prozodus
őstag

Váltottál is? Mert kiírni kiírja, de nem adja... Legalábbis eddig még skinek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#82193) Zeki válasza prozodus (#82192) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem adott netet, holott nem volt.
De majd nézem a dumás egyenleg fogyást!

(#82194) anadroid válasza betyarr (#82190) üzenetére


anadroid
senior tag

Jól tippelsz. Feltöltésenként egyszer lehet váltani, te meg még nem töltöttél fel.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#82195) Zeki válasza Zeki (#82193) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hoppá!
ÁTB@SZÁS!

Semmiféle extra percek nincsenek, ha az ember Domino 5-ről vált Domino Fixre!

Tehát a weboldalas ajánlat hazudik, megtéveszt!

Milyen email címre is mehet a panasz? Mert ez durva átverés így!

(#82196) Beca1990 válasza Zeki (#82195) üzenetére


Beca1990
senior tag

énis azért váltottam mert irta az oldal...
így tényleg reklamálni kéne...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#82197) Zeki válasza Beca1990 (#82196) üzenetére


Zeki
nagyúr

Épp megvolt a panaszbejelentés a Telekom felé.
Ez igen durva átverés, amiért komolyan szoktak bírságolni a hatóságok.

(#82198) prozodus válasza Zeki (#82197) üzenetére


prozodus
őstag

És mit írtál nekik?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#82199) Zeki válasza prozodus (#82198) üzenetére


Zeki
nagyúr

Panaszt. :)

(#82200) MK VII válasza Zeki (#82197) üzenetére


MK VII
veterán

Én a helyedben egyből itt tettem volna meg a panasz bejelentést. Telekom majd szépen elmaszatolja a dolgot.. Esetleg tényleg megkapod a perceket aztán lezártnak tekinti az ügyet.. Ha a GVH-nál jelented ők már inkább kivizsgálják és büntetik is...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.