Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104651) davidsz válasza Soulfly842 (#104649) üzenetére


davidsz
őstag

Telefon nem merül. Telekomnál vásárolt készülékem van. Mindkét előfizetés Telekomos. Az egyik egy kormányzati flotta, a másik magán. (SIM új)
2 hónapja megy a szívás vele. Beszéltem már IT-sal is, volt amikor jobb, volt amikor rosszabb lett. Ehhez jöttek még az elérhetetlenségi problémák.
2 hónap alatt 3 hibabejelentést zártak le úgy hogy nincs megoldva... panaszomra még nem sikerült írásban válaszolni.
Utolsó hibának már a készüléket mondták, amit nem kaptam meg a mai napig írásban. Így nehéz intézni bármit is.

Apple támogatással is beszéltem. Ők megnéznék a telefont, csere készülék nuku. eSIM esetén meg még hátrányba is vagyok, mert nem tudom csak úgy átteni másik készülékbe a kártyát.
A probléma pedig jelen van a vásárlástól számított második nap óta, amikor is ezt jeleztem. Addig húzták az időt, amíg nem kellett készüléket cserélni. Ha ezt az első percben megállapítják, és nem vezetnek félre, akkor már másik telefonom lehetne.

15147625 iktatószámú bejelentés 10 napja nem érkezett meg - ez az írásbeli válasz.
78328743.2 és 78942748.2 szám alatt van a másik bejelentés. Ügyfélszolgálattal már vagy 20x beszéltem.... :W

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#104652) kali válasza davidsz (#104651) üzenetére


kali
legenda

Ha iPhone, akkor nem a Telekomnál a hiba, de majd csak javítja valamikor az Apple, nem megy még nekik ez a kétkártyás/eSIM dolog, látszik, hogy csak most ugrottak bele.

[ Szerkesztve ]

(#104653) Soulfly842 válasza Vangelis (#104637) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem mindenképpen.

(#104654) Vangelis válasza Soulfly842 (#104653) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De úgysem kötelesek el fogadni.... akármit videózok le.

Jobb lett volna jegyzőkönyvvel, ahogy először is volt de visszaküldöm én magam és lesz valami...

De drágább készüléket tuti nem adnék fel így ,,.. az biztos!!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#104655) Soulfly842 válasza Vangelis (#104654) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tudom, hogy nem kötelesek elfogadni, de olyankor már a szubjektív elbírálási joguk hirtelen objektívebb lesz.

(értsd, nem bizonyítható egyértelműen, hogy a szállítás alatt történt, az ügyfélnél, vagy náluk) helyett befogadják a készüléket és kezelik inkább a hajcihő helyett. Nekik ezzel plusz terhük nincs, csak a napi rutinjukat csinálják.

Láttam már ilyet.

A Magyar Telekomnál is lehet olyat csinálni, hogy csatolják az eszközről a fotókat a helyszínen - ha sikeresen elküldhető általuk rendszer szinten más esetben :D - hogy lefotózzák és csatolják. De ezt szinte senki sem használja - javarészt csak a régi szervizesek használták.

Én pl. a Sony készülékek szervizelésénél csináltam sokszor... mert az ő szervizpartnerüknél túl sok volt a sérülés :)

[ Szerkesztve ]

(#104656) #81733120 válasza Vangelis (#104643) üzenetére


#81733120
törölt tag

Apkpure

(#104657) Vangelis válasza Soulfly842 (#104655) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ennyit kaptam a csomagról.... oké, hogy olcsó telefon, de én így nem mernék egy 200-300e telefont feladni... az tuti.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#104658) #15490560 válasza davidsz (#104651) üzenetére


#15490560
törölt tag

Áhh ... Nálam is elmegy a net folyamatosan. 3 oldalt betölt, aztán semmi. Ha kikapcsolom a netet és vissza, akkor megy egy kicsit megint.
Részletes hibabejelentést tettem, iPhone XR eSimmel. A válasz:
- cseréltesse ki sim kártyáját (ami nincs)
- állítsa át 2G-re a készülékét (iPhone-t Telekomnál nem lehet!)
- tegye át a sim kártyát egy wifi routerbe és netezzen onnan.

Én ennyire mentem. Váltig állítják hogy minden jó és voltak a címemen ellenőrzést folytatni (biztosan tudom hogy nem volt itt senki) és náluk minden jó így készülék hiba. Voltam üzletben is, kaptam másik eSimet de úgysem jó, sőt egy iPhone XS-be is áttetettem az eSimet de ottsem jó.
A válasz: náluk minden jónak tűnik. Ennyi!

(#104659) ForRedGlory válasza Vangelis (#104553) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Valóban már nem a TMX javítja, de a megállapodás szerint a Telekom továbbra is nekik küldi és a TMX fogja tovább küldeni az illetékes szervizbe. Szóval a TMX rontotta el azzal, hogy neked küldték vissza és nem továbbították, ahogy kell.

Sok sikert a panaszhoz. Ha szeretnél extra segítséget, dobd át az IMEI-t privátban és megnézetem, hogy mit sikerült összehozniuk a TMX-nél, illetve megsürgetem a kivizsgálást. Gyanítom nem volt kedvük dolgozni vele vagy éppen nem volt képben az ügyintézőjük.

[ Szerkesztve ]

(#104660) davidsz válasza #15490560 (#104658) üzenetére


davidsz
őstag

A készülék hibát jó lenne neked is, hogy adják írásba és akkor lehet garanciáztatni a telefont. - bár ezt nekem nem tették mindig meg.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#104661) Vangelis válasza ForRedGlory (#104659) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Köszi... hát nem tudom, de ma elküldtem a készüléket...

De az a kis cetli nem nyugtat meg, amit kaptam....

Meglátjuk!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#104662) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nem teljesen ide való de nem ismeri valaki ezt a számot: +36303444262

Volt, hogy Google ellenőrző kód érkezett róla, volt hogy egy üzlet küldött értesítést, hogy feladta termékem.

Most viszont egy idegen próbált átverni és erről a számról jött az email.

A telekom tudakozó nem ad ki rá semmit.

Van ötletetek, hogy mi lehet?

Nekem valamilyen továbbításra használt számnak tűnik, nem tudom, hogy működik ez pontosan, tudtok segíteni esetleg? Hallottatok már ilyesmiről?

Köszönöm előre is! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#104663) ubyegon2 válasza freelanced (#104662) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link] Elég sokan kapnak erről a számról ezt-azt.

(#104661) Vangelis

Az a kis cetli csak azért van, hogy kapj valamit, ha elviszik a csomagodat, mivel úgy látom 20 db alatti csomagszám van, így kár aggódnod. Vitte a koma a matricát, a kéziketyeréjével rácsippantot a kódra? ;) Ha igen, ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

(#104664) freelanced válasza ubyegon2 (#104663) üzenetére


freelanced
addikt

Igen, ezt én is néztem de már szeretnék utánajárni ennek és nem tudom, hogy lehet.

Mert jött Google ellenőrzőkód is az én kérésemre és erről a számról érkezett és tudtam, hogy jön, fel is használtam, rendben.

Illetve egy megbízható külföldi cég üzenete is innen érkezett, az sem átverés céljából volt.

Viszont így az ember, hogy különítse el mikor kap épp átveréssel kapcsolatos dolgot, mikor pedig hivatalos üzenetet mondjuk a Google-től.

Nincs ötletetek, hogy ki ellenőrzi ezeket? Ha felhívom az ügyfélszolgálatot nem fognak tudni erről valami információt adni?

Lehet, hogy valami SMS továbbító? Létezik ilyen?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#104665) Vangelis válasza ubyegon2 (#104663) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nincs gond.

De most hívtak, hogy hogy áll a dolog.
A telekomos boltból, mert ismerem őket régóta :)

Megkérdezték ők a szerviz-t .. telekom szerviz valakit... és ott is azt mondták, hogy intézzem magamnak, mert a motorola, már így oldja meg... meg még pár gyártó.

De mondom ÉN akkor is a telekomtól vettem :D.... majdnem kinevettek :D... remek.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#104666) davidsz válasza davidsz (#104651) üzenetére


davidsz
őstag

Megjött a válasz :W

Ezt sikerült kiküldeniük. Kértem a teljes hiba anyagot az összes beszélgetést mindent írásban küldjenek ki. A Telekomnak ez nem jött össze.

eSIM És az elérhetetlenség problémákról ennyit ... Azt hiszem folytatás következik.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#104667) ubyegon2 válasza freelanced (#104664) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Közben leesett, miért volt ismerős ez a szám, sok 3444***-es számról kapok különböző sms-t, amit írtál arra jött Ipon rendelés visszaigazoló és a MI fiók aktiváló kódja is. A ****217 számról jön a Raffia bank átutalós visszaigazolja. Szóval valóban sms küldő központ számai ezek.

(#104668) freelanced válasza ubyegon2 (#104667) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Csak nem értem miért férhet hozzá egy teljesen idegen is, hogy aztán visszaéljen vele.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#104669) #81733120 válasza freelanced (#104668) üzenetére


#81733120
törölt tag

Van, aki azzal szórakozik, hogy random számokat írogat be ilyen helyekre, vagy pl. annak a nevére rendelget dolgokat.

(#104670) #15490560 válasza davidsz (#104660) üzenetére


#15490560
törölt tag

Úgysem fogják. Ugyanez a telefon Voda, Telenor kártyával hibátlanul működik.
Voda stabil 40Mbit,
Telenor stabil 80Mbit. Mindig működnek. Telekom ha meg is tudok csinálni egy speedtestet akkor 0.8Mbit max aztán el is dobja a netet.

(#104671) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Most voltam az egyik székesfehérvári Telekomnál. Blue előfizetésről váltottam Dominóra. Korábban lehetett itt többször olvasni, hogy nem nagyon van vagy akarnak Domino kártyát adni. Nem tudom, hogy ez az esetleges csekély jutalékkal vagy mással magyarázható, de nálam sem igazán lelkesedett az ügyintéző. Már fel is voltam készülve, hogy kérem a vásárlók könyvét, majd a bejegyzés másolatát küldöm a Telekom központba is, de nem került rá sor (engem elég nehéz lerázni):

- Szeretném a Blue Mobile előfizetésemet Dominóra váltani.
- Nem lesz egyszerű.
- Az ügyfélszolgálatuk írásban tájékoztatott, hogy ezt itt tehetem meg személyesen Önöknél.
- Öööö. Lehet, hogy kicsit sok időbe telik.
- Nem baj, megvárom, ezért jöttem.
Majd telefonálás valahova. Ezt követően kihozott egy kártyát, kifizettem, gépen aktiválta kb. 3 perc alatt, majd közölte, hogy megvagyunk, negyed óra múlva működik.

Szerintem csak nincs kedvük ezzel foglalkozni, vagy a viszonteladóknak nem éri meg. Így ha látják, hogy lebeszélhető az ügyfél elküldik, vagy rábeszélik havidíjasra. Nem biztos, hogy igazam van, csak megérzés.

[ Szerkesztve ]

(#104672) ubyegon2 válasza freelanced (#104668) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt én sem értem, mert amiket én kaptam, az mind megbízható forrásnak számít, főleg, hogy gyakorlatilag valamely ténykedésemre reakcióként érkeztek.

Ha csak úgy kapnék valamit meglepetésszerűen az már más lenne, van persze ilyen is, de más számrólhasonló szám ez is. Valami Gázszolgáltató x időnként felszólít, hogy fizessem be az elmaradt huszonakárhányezer forintot, de legalább ennek semmi értelme sincs, mert se számlaszám, se semmi, csak felszólítanak! :U

[ Szerkesztve ]

(#104673) r3dsnake válasza alba-regia (#104671) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szeretik azt is mondani, hogy nem megy épp a domino rendszer.

(#104674) fornettisuti válasza freelanced (#104662) üzenetére


fornettisuti
veterán

36303444xxx

SMS szerver
Futárcég
Belépési azonosító
Stb.
Szokott róla jönni.

Akkor van para, ha olyan jön, aminek nem kellene.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#104675) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Erről olvastatok már? - Nagyon durva, hogy bármilyen szám kicsöröghet :U :F
[link]

(#104666) davidsz

A te eseted más, ahogy Kali is leírta.

Ez apple oldali szoftveres hiányosság még...

(#104676) davidsz válasza Soulfly842 (#104675) üzenetére


davidsz
őstag

Lehet hogy más az esetem, de jelenleg 2db panasz eltűnt a rendszerből... a válaszlevél 2 hónap zűr után egy vicc, egy hazúgság.
- mellesleg 2 hete nem volt nem fogadott hívásom. Érdekes ez. Bár örülnék, ha rendben menne minden, és nem ezzel kellene szórakoznom. Bár lehet a kormányzati flottás csomaggal kellene panaszkodni, akkor felgyorsulna az ügymenet. :DDD

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#104677) n@p@lm válasza alba-regia (#104671) üzenetére


n@p@lm
őstag

Pláza?

(#104678) Zeki válasza Soulfly842 (#104675) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezt már pár éve megtudtam csinálni, nem appból. Bármilyen számmal tudtam hívni. Persze nem ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#104679) kali válasza Soulfly842 (#104675) üzenetére


kali
legenda

Nem akartam tippeket adni, de több módja is van sajnos, hogy bármilyen látszati számról menjen ki hívás vagy SMS.

(#104680) Atomantiii válasza #81733120 (#104463) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elárulnád hogyan? Mert nekem kiírja, hogy május valameddig használhatom fel, de sehol nem látok olyat, ahol be tudnám kapcsolni.

(#104681) #81733120 válasza Atomantiii (#104680) üzenetére


#81733120
törölt tag

Érdekes, már nem látom az appban... Kiszedték volna? :o

(#104682) Atomantiii válasza #81733120 (#104681) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én végignéztem minden menüpontot, de nem találom. Igaz kb 1 hónapja is ilyen volt, azóta se jöttem rá hogyan lehet.

(#104683) prozodus


prozodus
őstag

Az a variáció volt már, h 50MB megint van, de 3GB nincs az appban?

Mert nálam mára ez lett. (Eddig egyik sem volt már jóideje.)

9.37

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#104684) kali válasza prozodus (#104683) üzenetére


kali
legenda

Az 50 MB-os opció nekem sem tűnt el az alkalmazás legújabb verziójából sem.

(#104685) prozodus válasza kali (#104684) üzenetére


prozodus
őstag

Abban smi érdekes nincs, ha nem tűnt el, de nekem eltűnt, és újra lett.

Pár napja legalábbis nem volt 50MB-s lehetőség a listában, amikor újra be akartam kapcsolni. És már v 2 hónapja külföldi net ment nálam, úh előtte infók csak innen voltak.

Erre ma, mikor megint jött egy jó akció a kinti kártyán, és megint onnan netezek, meglepődve láttam, h most éppenséggel be tudnám megint kapcsolni.

De h ez összesen hány frissítést jelent, azt nem követtem le.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#104686) lugosi válasza kali (#104652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És davidsz:

Szerintem is Apple hiba. Nekem ugyanazok a hibajelenségek vannak mint amiket davidsz írt és a megoldásai is működnek. Majd írok néhány nap múlva róla hosszabban, addig próbálgatom.

Egyelőre az a véleményem, hogy totál kiforratlanul vezette be az Apple a dualsimet!

(#104687) G@ben válasza prozodus (#104683) üzenetére


G@ben
addikt

Ma váltottam vissza a V6.0 verzióra, meg is jelent az 50MB, de a 3GB nem. Nem tudom, hogy a verzióváltás előtt volt-e 50MB.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#104688) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Nálam az alkalmazás szerint a Net 3 Gb csomagom fogy és nem az ajándék 10 Gb-t. Ez azért érdekes, mert a Net 3 Gb csomagom még 29 napig használható fel az ajándék 10 Gb meg 2 napig.
Szerintetek? :F

(#104689) kakuk.tamas válasza davidsz (#104666) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én egyszer (2008-2009 körül) a Telenorhoz küldtem ilyen panaszt. Rá kb 2 hétre hívtak, hogy az érintett területen bemérték kocsival a hálózatot, és tapasztalták az ingadozást. Kérdezték, hogy szeretném-e, hogy a vizsgálat eredményét elküldjék e-mailben, vagy postán adathordozón. Pofám leszakadt amikor a nő negyedszer kért elnézést, és kaptam 1 hó jóváírást emiatt. És még meg kérdezte, hogy így jó lesz-e nekem.
A hibát utána javították, raktak fel mobil tornyot, mert kellett a 4G-hez nekik. 😂

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#104690) Atomantiii válasza prozodus (#104683) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam karácsony környékén ingyenesen csak az 50 Mb-ot látta, azt akkor bekapcsoltam. Elvileg el is fogyott már mert küldött figyelmeztetést. Aztán most ugyanúgy megy tovább. Most nem tudom minden hónapban lenne ingyen 50 MB?

Viszont most az 50 MB-t sem látom a lehetőségek között, de lehet azért mert elvileg most is atív.

(#104691) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A power bankokat vissza küldte mindenki?

Vagy van akinek bevált?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#104692) Top cat válasza #81733120 (#104681) üzenetére


Top cat
őstag

Tegnap előtt még tudtam aktiválni a 3GB-ot a 7.8-as appban.

Tegnap kora délután használtam, este már nem volt meg. Kiszedték az appból is.

(#104693) Ateszpapa válasza Vangelis (#104691) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Egyiket oda adtam Anyósnak a másikat ki sem bontottam.

(#104694) MittuDomain_ válasza Vangelis (#104691) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én feltöltöttem, elraktam, nem teszteltem, mit tud.
Ha másnak nem, lesz 4 új bontott cella lámpába, amit rendes töltővel (LiitoKala) talán fel tudok tölteni és megnézi a valós kapacitást is. Ha kell, de egyelőre nem. 1500ért elfér a polcon.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#104695) ubyegon2 válasza Top cat (#104692) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd nézd meg PC-n is, mert nekem már az 7 napos időszak alatt is az volt furcsa, hogy PC-n nem azt mutatta, mint app-ban és most is úgy néz ki, hogy a 3GB csak virtuálisan volt meg, a többit használta a rendszer.

Gyakorlatilag a régi app-ban megmaradt ez az aktiválási lehetőség, de a rendszerben nyoma sem volt. Az azért zavaró, hogy ennyire nincs kézben az IT háttér.....sem.


[ Szerkesztve ]

(#104696) Top cat válasza ubyegon2 (#104695) üzenetére


Top cat
őstag

Kösz a tippet. :)

Az app-ban ugyan nem látszik de a honlap szerint még aktív. Ráadásul 111 napig :D

Na majd kipróbálom, hogy tényleg abból a 3GB-ból vesz e le.

(#104697) ubyegon2 válasza Top cat (#104696) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a 111 nap is elég vicces! Néha azért ezeket az anomáliákat nem tartja viccesnek az ember, mert az OK, hogy a T is és itt is térítik az embereket, hogy az App-ot kell használni, na de egyszerúen trágya, hazudik és nem mutat szükséges információkat!
Egyszóval minden ami vonzó, megtalálható benne! :D

Ami még érdekes, hogy nálam PC-n nem is jelent meg a 3GB, pedig még aktív volt App szerint. Vicc ez az egész. :N

[ Szerkesztve ]

(#104698) #81733120


#81733120
törölt tag

(#104699) szabogabor10 válasza #81733120 (#104698) üzenetére


szabogabor10
veterán

Reméljük hamarosan VoLTE&VoWiFi topik lesz belőle.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#104700) Gubu0101 válasza #81733120 (#104698) üzenetére


Gubu0101
veterán

Köszi :R Épp készültem jelezni.Azt meg megköszönjük ha szakik akik jártasabbak ebben is át-át nézegetnek segíteni. :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.