Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105651) #81733120 válasza Ateszpapa (#105650) üzenetére


#81733120
törölt tag

Magenta1 előfizetéshez viszont ingyen jár a korlátlan TVGO. HBO Go-ra már talán nem vonatkozik.

(#105652) jannid válasza #81733120 (#105651) üzenetére


jannid
senior tag

Viszont, ha van Magenta 1ben otthon HBO előfizu, az nem fogyaszt adatkeretet.

[ Szerkesztve ]

(#105653) zsoltzsolt válasza #81733120 (#105645) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
köszi neked is!
(#105647) csako

(#105654) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van valami különös oka a mostani karbantartásnak? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#105655) szabogabor10 válasza enginev3.0 (#105654) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sosincs különösebb oka, csak ez a mostani rendszer olyan, hogy ha 20 évig minden nap reszelik, akkor is lesznek hibái.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#105656) #81733120 válasza enginev3.0 (#105654) üzenetére


#81733120
törölt tag

Észre se vettem:D

(#105657) zsoltzsolt válasza enginev3.0 (#105654) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Valaki lekapcsolta a villanyt.
Csak még nem vették észre 😁

(#105658) enginev3.0 válasza szabogabor10 (#105655) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor nem lesz árváltozás vagy ilyesmi?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#105659) #81733120 válasza enginev3.0 (#105658) üzenetére


#81733120
törölt tag

Kitudja 🤷‍♂️ a Telekomnál minden előfordulhat 😁
Gondolom direkt ilyenkorra tették a karbantartást, mivel már kevesebb a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#105660) zsoltzsolt válasza enginev3.0 (#105658) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Érdemes figyelni
Ilyenkor bármi lehet

(#105661) Onderon válasza zsoltzsolt (#105660) üzenetére


Onderon
senior tag

Igen, még az is lehet, hogy egy napnál tovább fog működni az agyontoldozott ócska rendszerük, ami már akkor hulladék volt, amikor kijöttek vele ~10 éve. :W

Jól tudom, hogy a telekomnál a korlátlan hívás csak belföldre vonatkozik, az EU-n belülüli hívásokra nem? (ellentétben a Vodafone-nal)

[ Szerkesztve ]

(#105662) kali válasza Onderon (#105661) üzenetére


kali
legenda

A korlátlan hang díjcsomag esetén belföldön és EU roaming helyzetből EU zónába korlátlan.
Amely díjcsomagok csak hálózaton belül korlátlanok, azoknál az belföldön adott.

[ Szerkesztve ]

(#105663) Onderon válasza kali (#105662) üzenetére


Onderon
senior tag

Az én kérdésem az itthonról EU zónába irányuló hívásokra vonatkozik, lehet nem voltam túl egyértelmű.

Mégegyértelműbben: felhívhatom a Svédországban élő családom “ingyen” itthonról Telekom korlátlan csomaggal úgy hogy az nem kerül extra díjba az előfizetési díjon felül?

[ Szerkesztve ]

(#105664) kali válasza Onderon (#105663) üzenetére


kali
legenda

Akkor igen a válasz, jól tudod, csak belföldre vonatkozik.
Ez nem a Vodafone, bár sok más tekintetben meg azt mondom; szerencsére!

[ Szerkesztve ]

(#105665) Onderon válasza kali (#105664) üzenetére


Onderon
senior tag

Én kezdem azt mondani sajnos és erősen gondolkodom a váltáson. Többek között emiatt is.

De érdekelne, hogy szerinted mitől “szerencsére”?

(#105666) kali válasza Onderon (#105665) üzenetére


kali
legenda

Zanzásítva a Telekom: VoLTE, jobb 4G lefedettség, jó 2CA és egyedüli 3CA, gyorsabb mobilinternet, minden készülék független, több a kétkártyás típus, hűség alatt is díjmentes feloldás a régebben vásároltaknál, a feltöltős konstrukciók jobbak és még lehetne sorolni.
A maszekhoz használt SIM kártyám Vodafone-os volt sokáig, de letettem róla, mert vidéken sok helyen találkoztam ilyennel: [link] (A feleségem céges előfizetése Vodafone-os, nála sem ritka, hogy a privát Telekomosról kell intézni a céges hívásokat.)

[ Szerkesztve ]

(#105667) Onderon válasza kali (#105666) üzenetére


Onderon
senior tag

Kösz az infokat! A lefedettség az egyetlen ami visszatart, de azt hittem ezt már orvosolták. Anno is ez volt velük a baj. Mondjuk Telekom sem túl erős itt, szobában ágyon közel az ablakhoz 1-2 csik a 4G, ebédlőből-konyhába menet van a váltás, ha közben beszélek valakivel (mert elfelejtem) ott meg is szakad a hívás 10-ből 9x. Budapest belváros kellős közepén lakom. Ezt sem nevezném azért túl nagy teljesítménynek.

[ Szerkesztve ]

(#105668) kali válasza Onderon (#105667) üzenetére


kali
legenda

Problémás helyek minden szolgáltatónál vannak, egyiknél sincs 100%-os lefedettség, a kérdés inkább annak a nagysága/aránya és döntő lehet még az előfizető preferációi alapján, hogy hol vannak gondok.

(#105669) #08205312 válasza Onderon (#105667) üzenetére


#08205312
törölt tag

Amikor a privát vodás számomra hívnak a céges ügyfelek, mert telekom térerő nulla Bp-en, na akkor mindig eszembe jut, hogy a telekom térerő jobb, az csak urban legend. [link]
Nekem is szokott szakadni a telekommal a hívás, vodával még nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#105670) sloja


sloja
tag

A február 27-i Domino Day 100 perc belföldi hálózaton belüli beszélgetés ajánlat bekapcsolásához válaszd a "Szolgáltatások" oldalon "+" ikonnal elérhető "Bekapcsolható hangszolgáltatások" opciót, majd az "Egyszeri szolgáltatások" menüpontot.

(#105671) lugosi válasza Onderon (#105663) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem lesz benne a csomagodban, ellenben ezt ma már voipon nagyon olcsón meg tudod oldani (vagy akár ingyen is), szóval szerintem ezt mint elsődleges szempontot így gondold át.

(#105672) rover45 válasza sloja (#105670) üzenetére


rover45
senior tag

Köszi :C

(#105673) 4Grider válasza Onderon (#105663) üzenetére


4Grider
nagyúr

A svédországiakat a Vodafone Go csomagokkal sem hívod korlátlanul, azokban maximum 100 perc van "ingyen" ilyen irányba, utána pedig 100 Ft percenként a hívás ára.
8000 Ft-tól érsz el a Vodánál olyan tarifát, amivel "ingyen" tudsz Svédországba telefonálni. Ennyi pénzért inkább voip megoldást választok...

(#105674) kali


kali
legenda

Délután beugrok valamelyik Telekom üzletbe, szükség esetén többe is, kíváncsi leszek, hol lesz az, hogy elsőre kapok egy Domino SIM kártyát, mert lesz készleten és nem is tagadják le, illetve nem próbálnak havi díjas előfizetésűt rám tukmálni.
A sors akarta talán így, nem találom a Vodafone-os feltöltős SIM kártyát, nem jellemző rám, de nem emlékszem, hová is tettem, amikor mérgemben kivettem a telefonból a sok térerős és hívásos probléma miatt.

(#105675) jannid válasza kali (#105674) üzenetére


jannid
senior tag

Online olcsóbb és ingyen kiszállítás van.

(#105676) gzbotii válasza gzbotii (#105573) üzenetére


gzbotii
veterán

Feltettem ezen kérdésem a T-nek is, email formájában, és gyakorlatilag egy nulla információtartalmú levelet kaptam vissza. Semmi konkrétum, csak, hogy ellenőrizzem, hogy a mobilnet és az adatbarangolás be van-e kapcsolva, és, hogy legyen egy roaming opció aktiválva. Ja, meg egy link a külföldi tarifákhoz. Taps.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105677) rover45 válasza kali (#105674) üzenetére


rover45
senior tag

Én legutóbb egy postán vettem gyorsan egyet :)

(#105678) kali válasza jannid (#105675) üzenetére


kali
legenda

Ma délután már használatba kell vennem, így a rendelés nem opció, mivel a holnapi napra írja a legkorábbi időpontot minden átvételi mód esetén.

rover45: Az lesz, ha üzletben nem járok sikerrel, csak akkor még az aktiválással is foglalkoznom kell külön, illetve annak az induló konstrukciója sem olyan kedvező.

Vagy mégis megoldom, hogy ráérjen holnapig...

[ Szerkesztve ]

(#105679) Gedeon31 válasza kali (#105678) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ma kaptam egy emailt és SMS-t a Telekomtól ma jön a telefon,de nincs a futárnál. Szuper a rendszerük. Nem elég az ,hogy csak a harmadik ügyintéző veszi észre ,hogy elakadt a rendelés ,de még ez is . Mit ír a weboldal, meg a Telekom email és SMS eléggé félretájékoztató.

[ Szerkesztve ]

(#105680) kali válasza Gedeon31 (#105679) üzenetére


kali
legenda

Nem tudom, mi van most ott, hogy ilyen elakadások vannak a rendelések kapcsán, ezért nem is szívesen rendelnék most Domino SIM kártyát sem, mert azzal meg pláne előfordulnak csúszások, hiába írja a rendszer, hogy holnap megkapnám...

(#105681) Gedeon31 válasza kali (#105680) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szeretném megélni azt, amikor egy jól működő rendszer fog minket szolgálni. Korábban az volt a tapasztalat ,amikor átvettem egy csomagot ,akkor jött az értesítés ,hogy átvehető a csomag. Most már előre dolgoznak :D

(#105682) Onderon válasza lugosi (#105671) üzenetére


Onderon
senior tag

és (#105673) 4Grider

Igen, bár évek óta próbálkozom a használható minőségű VoIP megtalálására (Viber, Whatsapp, Messenger) eddig a Facetime Audio bizonyoult a leghasználhatóbbnak, de sokszor az is szórakozik. Alapvetően próbálom minimalizálni a mobilszámlám, próbálom értelmes keretek közé szorítani, így pl szóba sem jöhet a Telekom korlátlan opció, mert nevetségesen drága a nyugati országok áraihoz képest. Így most jelenleg Mobil L + 3 GB net van, 7790 Ft havonta. Ezt szoktam néha átrakni 6gb netre, attól függően, hogy a munkámhoz éppen mennyi netre van szükségem. Úgy 9490 Ft a csomagom. Ehhez képest a Vodafone 9900 Ft lenne, korlátlan beszéd, chat, közösségi, EU-n belülre is és 4gb net. Szerintem ez nagyon is meggondolandó.

Mindig leírom, így most is megteszem: vicc, hogy más országokban (jellemzően tőlünk nyugatra), mobilelőfizetés választásnál csak azt kell megmondanod, hogy mekkora netet szeretnél. Nem létezik nem korlátlan beszéd/sms csomag már. Pl. Svédországban 9570 Ft-ért korlátlan beszéd/üzenet és 15Gb net jár havona. De nem kell messzire menni, nézzétek meg a lengyel T-mobile árait. 50 Zlotyi a teljesen korlátlan csomag (korlátlan beszéd/üzenet/internet). Nyomkodtam, hátha elnéztem valamit, de nem látok semmit, ami azt jelezné, hogy nem ennyi. Ehhez képest itthon még mindig a perceket kell számolni, hogy a 150 perc meg a 6gb net elég e, vagy fizessek 20ezret havonta a mobilszámlámért. Rettenet.

[ Szerkesztve ]

(#105683) 4Grider válasza Onderon (#105682) üzenetére


4Grider
nagyúr

A piac már csak ilyen. Ha valamit el lehet adni 16000 Ft-ért, akkor már miért kérnének érte csak 50 zlotyinak megfelelő Ft-ot? Főleg, ha két szolgáltató árainak összehasonlításában nagyon nem fer csak az ár/szolgáltatás viszonyt összehasonlítani, de a két szolgáltatási környezetet nem...

(#105684) Onderon válasza 4Grider (#105683) üzenetére


Onderon
senior tag

Csak tudnám miért mi ülünk mindig a piac rosszabbik felén :F

(#105685) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Jött SMS ès email is.
A kiszállító cég nem találta Önt a megadott címen és/vagy időpontban, így nem tudta átadni a megrendelt termékeket

Felhívtam reggel a futárt nála van e a csomag,de nincs nála.
Nagyon gáz ez a kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

(#105686) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Igen, teljesen alap már manapság kultúrált országokban a korlátlan beszéd/SMS. Ami Magyarországon van, az a pofátlanság csúcsa. Aminek nyilván lehet oka a környezet is, de ez nem változtat a dolgon.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#105687) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#105685) üzenetére


Gedeon31
addikt

Arra már nem tudok mit írni ,mert nem jöhetnék utána ide vissza ,hogy a telefonos ügyfélszolgálat szerint tegnap a kollégájuk nem mondott nekem igazat.

(#105688) anadroid válasza Gedeon31 (#105681) üzenetére


anadroid
senior tag

Allah növessze hosszúra a szakálladat! :R Matuzsálemet leküldheted majd a boltba gyufáért. ;)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#105689) viktorhu válasza Onderon (#105684) üzenetére


viktorhu
veterán

Erről volt már szó korábban, más a törvényi szabályozás. Más EU-államokban a törvény támogatja a virtuális szolgáltatók létrejöttét, akik saját infrastruktúra nélkül olcsó konkurenciát tudnak kínálni. Nálunk a törvény az infrastruktúra gazdáját védi, így ha virtuális szolgáltatást akarnál indítani mondjuk a Telekom hálózatán, akkor a Telekommal kellene megállapodnod, hogy belemennek-e, és ha igen, akkor milyen feltételekkel.

(#105690) gzbotii válasza viktorhu (#105689) üzenetére


gzbotii
veterán

Röviden: nevetségesen drága Magyarországon a mobilszolgáltatás. EU+Norvégia+Svájc összképben is negyedik legdrágább. És évek óta nem nagyon lett áttörés ebben, nem is úgy néz ki, hogy lenne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105691) viktorhu válasza gzbotii (#105690) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, erről van szó. Törvény biztosítja a szolgáltatóknak a magas árakat, míg más országokban a versenyt védi a törvény.

(#105692) kovacsmi_74 válasza viktorhu (#105689) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

A fenti lengyel Telekom / T-Mobile gondolom saját hálózat...

(#105693) dptrsk válasza viktorhu (#105691) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Erre csak annyit írnék, hogy telekommunikciós adó, perc adó, SMS adó, 27% ÁFA...

[ Szerkesztve ]

(#105694) viktorhu válasza kovacsmi_74 (#105692) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, de a virtuális szolgáltatók hozzák be a versenyt. Az osztrákoknál konkrétam emlékszem, amikor 2011 körül előbb a virtuálisok nyomták a 15 eurós flat rate-et, amire aztán a hagyományos szolgáltatók is kénytelenek voltak reagálni.

(#105695) anadroid válasza viktorhu (#105691) üzenetére


anadroid
senior tag

Ma megnéztem a DT árait és elszörnyedtem. Harmatgyenge szolgáltatás párosul rabló árakkal, úgy a vezetékes, mint a mobil részen. A legkisebb Magentájuk (a 7. hónaptól) 60 euró lenne (2 év rabsággal, ott lehet ilyet, sőt csak ilyet lehet), 750 MB mobil adatforgalommal, 50 Mbit/s vezetékes nettel (a 16 MBit/s-os is ugyanennyi), TV nélkül.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#105696) 4Grider válasza anadroid (#105695) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fos és méregdrága európai mobilhálózattal csak nem fognak a mieink drágasága ellen érvelni...

(#105697) viktorhu válasza anadroid (#105695) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, ott a legdrágább kb., és a lefedettség is rosszabb, mint nálunk.

(#105698) anadroid válasza 4Grider (#105696) üzenetére


anadroid
senior tag

Érintőlegesen kapcsolódik:

Ma volt bent egy ismerős egy kb. Miskolcnyi lélekszámú német város T-akármijében (nem partner, echte Telekom) nanokártyára cseréltetni. Kifogások a T részéről: 1. új telefonszáma lesz, ha feltöltősre akar átmenni. Miért nem akar új számot? 2. Nem lehet átmásolni a kártyán tárolt hívószámokat az új kártyára, egyáltalán, nem is lehetne a kártyán tárolni hívószámokat. Miután azt mondta, hogy akkor beszél a magyar Telekommal, hogy meg tudják-e ezt oldani, amikor hazajön (és felhívott engem, és elmondtam, hogy régi kártyáról telefonra, majd telefonról új kártyára kell a készüléken belül másolni), még a GDPR-t is elkezdték emlegetni, hogy ezt nekik nem szabad, de a magyar Telekom, mint alternatíva emlegetésére végül is csak megcsinálták. Persze ezen nincs jutalékuk, ezért közben el akartak adni neki TV-előfizetést, meg hogy mennyivel jobb lesz neki az (ottani) Magenta1 (persze nem lenne jobb). Még jó, hogy nem posta, mert akkor még kaparós sorsjegyet is eladtak volna.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#105699) #81733120 válasza anadroid (#105695) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Telekom SK-nál is elég drága a mobilnet.

[kép]
[kép]

(#105700) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ausztriában egyébként olcsóbbak, csak korlátlan mobilnet nincs sajnos. És ugye drágább készüléket is megéri venni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.