Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104101) szabogabor10 válasza tomp (#103967) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mi a helyzet most a VoWiFi-vel?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#104102) #81733120 válasza Top cat (#104099) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor a weboldalon található infó helytelen?

ubyegon2: így már világos. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#104103) Top cat válasza #81733120 (#104102) üzenetére


Top cat
őstag

Az még egy régebbi kiírás és január 31 még odébb van.

A januári ÁSZF-ben ez van 2018. október 1-től visszavonásig él.
Majd a februári ÁSZF-ből kiderül, hogy hosszabbítják e, vagy tényleg január 31 után megszűnik.

(#104104) kali válasza ubyegon2 (#104100) üzenetére


kali
legenda

(#104105) ubyegon2 válasza kali (#104104) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha csak úgy nem. 😂
A jó öreg klasszikus!

(#104106) tomp válasza szabogabor10 (#104101) üzenetére


tomp
félisten

Szerdán mutatott utoljára VoWiFi-t a telefon. Repülő mód alatt bekapcsolt wifivel megjelent a VoWiFi jelzés és tudtam is hívást indítani.
Azóta viszont "csak" VoLTE van.

(#104107) szabogabor10 válasza tomp (#104106) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#104108) tomp válasza szabogabor10 (#104107) üzenetére


tomp
félisten

Viszont a VoWiFi hívásokat nem számolta a rendszer. Lehet azért tűnt el nálam. Még béta. :)

(#104109) szabogabor10 válasza tomp (#104108) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hmm. Lehet még mindig nem oldották meg ezt a problémát 100%-osan akkor.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#104110) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen járok-e, az érdekelne meg lehet-e tudni, hogy a Honor 7A-t, és a Moto E5 Plus-t vajon 2GB vagy 3GB rammal kiadott változatban árulja-e a Telekom?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#104111) #81733120 válasza elfelejtette (#104110) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Moto E5 Plus-t nem tudom, viszont a Honor 7A az ügyfélszolgálat szerint 3GB-os. :)

[ Szerkesztve ]

(#104112) elfelejtette válasza #81733120 (#104111) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi, ez jól hangzik. :-)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#104113) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Jelenleg post-payd Move díjcsomagom van. Ez talán meg fog szűnni (?) ezért Domino Fix -re váltanék.

A telefonszámot megtarthatom?

Dominósként nem szeretnék havonta fizetni semmit, csak időnként feltölteni az egyenlegemet ha lefogy (keveset telefonálok). Ha nem merítem le meddig él a szám? Egy vagy két évig? Ha elfelejtem ekkor feltölteni (megcsúszok 1 héttel) akkor az 1év lejártakor elvesztem a számot?

Dominósként használhatom a Mobilfizetés (parkolás) szolgáltatást?

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#104114) kali válasza Doky586 (#104113) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Zanzásítva: Valamikor biztos kivezetik majd, a telefonszámodat megtarthatod, a SIM kártya érvényességi idejét itt olvashatod: [link], a lejártát követően pedig feltöltési összeg függvénye: 2400 Ft-ig 180 nap, felette 366 nap, 15.000 Ft-nál pedig 488 nap, amennyiben elfelejted feltölteni, úgy a rendelkezésre állási idő letelte után még fenntartják a telefonszámodat 90 napig, ha azon intervallum alatt megy rá feltöltés, akkor egyszeri 300 Ft ellenében használhatod tovább a korábbiak szerint és használhatod mobilfizetésre is.

[ Szerkesztve ]

(#104115) Doky586 válasza kali (#104114) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ok köszönöm az infókat, de a linkeden ez olvasható:
"egyszerűen juthatsz új mobil hívószámhoz"
Én nem akarok új hívószámhoz jutni!

(#104116) btudos válasza Doky586 (#104115) üzenetére


btudos
veterán

A "jutsz" és a "juthatsz" között tudsz különbséget tenni? Sehol nincs leírva, hogy nem tarthatod meg a számod. Besétálsz egy boltba (mivel más fajta SIM kártya kell a Domino csomagokhoz, ez elengedhetetlen), és kéred, hogy a meglévő számodat tegyék át feltöltőkártyás konstrukcióba.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#104117) kali válasza Doky586 (#104115) üzenetére


kali
legenda

(#104118) Doky586 válasza btudos (#104116) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

& kali: köszönöm. :R
Tehát be kell mennem.

[ Szerkesztve ]

(#104119) Indiant válasza btudos (#104116) üzenetére


Indiant
addikt

Én BlueMobile-ról szeretnék hívószámot hordozni Domino fix-re, de tudtommal nem lehet, mert a hordozáshoz másfajta sim-et adnak. (így az extra netet bukom)

(#104120) dptrsk válasza Indiant (#104119) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

BlueMobile->Domino nem számhordozás, hanem márkaváltás.
Szolgáltatón belül kb. díjcsomagot váltasz, SIM cserével jár.

(#104121) bksgbr válasza Indiant (#104119) üzenetére


bksgbr
tag

Én is Blue-ról szerettem volna Domino Fixre váltani még decemberben, mert dec. 30-án lejárt volna a kártyám, de sajnos mivel még volt rajta ezerhétszázvalahány Ft, buktam volna a rajta lévő összeget. Ezt egy Telekom saját üzletben és partner üzletben is megerősítették, így kénytelen voltam feltölteni, hogy ne bukjam az összeget és számom is megmaradjon. Maradt az, hogy ha elfogy az összeg (vagy erősen konvergál 0-hoz), akkor váltok, de így kimaradok én is az extra net-ből.

(#104122) Indiant válasza dptrsk (#104120) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm szépen az infót. De ugye jól tudom, hogy a márkaváltás esetén sem tudok fixre váltani?

(#104123) lugosi válasza btudos (#104116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A "jutsz" és a "juthatsz" között tudsz különbséget tenni?"

Miért ilyen stílusban kell? Nem lehet csak annyit, hogy "csak juthatsz, nem kötelező"? :U

(#104124) prozodus válasza Indiant (#104119) üzenetére


prozodus
őstag

Nem ertem ezt a masfajta simet.
Bhonnan hordozol v markavaltasz, de meg az elofizu/kartyas kozti valtasban is uj simet adnak.
V nem fixet adnak alapbol???

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#104125) dptrsk válasza Indiant (#104122) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

de, márkaváltás esetén Domino FIX csomagba kerülsz.

(#104126) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Hagyományos készülékkel rendelkező idősebb rokonom naponta kap +5030-ról SMS-t. Utánaolvastam, elvileg MMS-t akarna neki valaki küldeni, de mivel nem nézi meg, naponta újraértesíti a rendszer. A -MMS üzenete javasolták a 1430-ra, de azt írja, hogy az ő előfizetésével erre a szolgáltatásra nem jogosult. Polgárőr flottában van egyébként. Mit lehetne tenni, mert idegesíti, hogy kapja naponta az SMS-t. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104127) Soulfly842 válasza tylerddd (#104126) üzenetére


Soulfly842
addikt

A készüléke vagy nem alkalmas MMS fogadásra, vagy nincs megfelelően beállítva az MMS.

Próbáljatok meg belépni a telekom oldalán telefonszám + öt számjegyű jelszóval és úgy kikapcsolni (flottáknál kérdés, hogy sikerül-e ott megoldani. Van olyan flotta pl. ami az önkiszolgáló felületekről is le van tiltva).

Egyébként egy ilyen MMS-nek - küldő beállításainak megfelelően - maximálisan 2 hét az érvényességi ideje. Addig folyamatosan próbálkozik a rendszer újraküldeni, majd utána viszont érvényét veszti.

Addig, ha nagyon idegesíti, akkor tegyétek az 5030-as számot sms tiltó listába, s legalább nem fogja őrületbe kergetni :)

(#104128) tylerddd válasza Soulfly842 (#104127) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, szerintem akkor letiltjuk. A telszám ugye oké, de milyen ötjegyű kód? Az honnan kellene, hogy legyen neki? Valami számláról kell leolvasni?! Amúgy szerintem karácsonyra küldhettek neki valamit, lehet már nem fog kapni, mert 24-e pont két hete volt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104129) kali válasza tylerddd (#104128) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A számlán nincs rajta a kód, a szerződésben szerepel(het).

(#104130) Soulfly842 válasza tylerddd (#104128) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem. Ezt a szerződés szintű jelszót ő adta meg szerződéskötéskor :) (Ez nem szerepel semmin, nem nyomtatják ki sehova). Max ha az ügyintéző, vagy ha a rokonod levéste magának, akkor meg van rajta...

Már kopnak a telekomos emlékek, de azt hiszem a Polgárőr flottának több változata volt.

Volt olyan is, ami az adott polágrőrszövetség nevén van, ill. olyan is, ami a polgárőrnek, mint magánszemélynek a nevén van.

Ha az utóbbiról van szó, akkor telefonos ügyélszolgálaton is lemondható elvileg. (1414)

[ Szerkesztve ]

(#104131) tylerddd


tylerddd
veterán

Köszönöm! Na ezek azok, amikről én nem tudok semmit és lehet, hogy a tulajdonos sem :DDD

Nem hívtam mostanában a 1430-at, de ugye telszám alapján beazonosítanak (tehát amiről hívod őket), nem kell kódokat írógatni vagy igen?! Legfeljebb ezen rákérdezünk, hogy mit lehetne tenni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104132) kakuk.tamas válasza tylerddd (#104126) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az smsben nincs egy webcím, meg egy felhasználói név + jelszó páros? Ha nem tudja fogadni a készüléke az mms-t, akkor ezen az oldalon tudja megnézni az mms-t.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#104133) btz


btz
addikt

Iphon7-et függetlenítenék.
Az első SMS-t megkaptam, hogy folyamatban van, de azóta semmi (3-4 napja). Szerintetek érdemes várni a következő lépéssel vagy az SMS nélkül is nekiálhatok a procedúrának: Tehát az adatok lementésének és gyári beállítások visszaállításának? Mert azt írja, hogy ez a következő lépés, ha megjött az SMS. De az sajnos nem jött és haladni szeretnék az üggyel.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#104134) tylerddd válasza kakuk.tamas (#104132) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104135) szabogabor10 válasza btz (#104133) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem már független. Ha van idegen SIM karid, tedd be a telóba, és aktiváld újra. Így nem kell restore.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#104136) kali válasza tylerddd (#104131) üzenetére


kali
legenda

Az előfizetést érintő bizonyos módosításokhoz/információkhoz kérik a kódot, hogy illetéktelen ne kontárkodhasson bele, ha például lehetősége nyílik telefonálni adott SIM kártyával.
Sőt, az öt számjegyből jellemzően csak hármat kérnek és véletlenszerű, hogy azok mikor melyikek, nehogy illetéktelen egyben és folyamatában hallhassa mind az ötöt.

[ Szerkesztve ]

(#104137) Doky586 válasza btz (#104133) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"azóta semmi (3-4 napja)"
Legalább 1 hét amíg a gyátótól megkapja a szolgáltató, utána majd küldi neked. Türelem.

(#104138) tylerddd válasza kali (#104136) üzenetére


tylerddd
veterán

Az remek. Így belegondolva én sem tudom, hogy nekem van-e ilyen kódom. Tavaly augusztusban írtam alá újra két évre, hoztam ki telefont és az elektronikus letöltött dokumentumokban én semmi ilyet nem találtam.

Egy öt jegyűre, amit én adtam meg anno emlékszem, nem tudom, hogy az lehet-e az, amiről beszéltek?! Azt hiszem a Telekom oldalán való belépéshez is kérte, de ma már e-mail + jelszóval lépek be.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104139) kali válasza tylerddd (#104138) üzenetére


kali
legenda

Igen, arról az általad megadottról van szó.
Ezeken a hosszabbításos szerződéseken már nincs rajta, nekem is csak a nagyon régin, ami még kézzel (tollal) kitöltős nyomtatvány volt és ráírták azt is.

(#104140) kovacsmi_74 válasza tylerddd (#104138) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Telefonszámmal való bejelentkezéshez lehet sms-ben érkező egyszer használatos jelszót is kérni. A belépésnél van egy gomb, hogy kérem az sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#104141) Kbali válasza Doky586 (#104137) üzenetére


Kbali
nagyúr

Iphone-ra soha nincs második értesítés. Ha megjött az első, akkor már az előbb leírtak szerint eljárva függetleníthető.

(#104142) ron


ron
újonc

Üdv. valaki xiaomi redmi 6 note pro telefon tmobil mobilnet beállitásokban tud segiteni?
Sajnos nálam nem megy valamiért, A tkom appja kommunikál, de a böngészők nem.

(#104143) Doky586 válasza Kbali (#104141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem más gyártóval volt tapasztalatom, ott várni kellett..

(#104144) Indiant válasza dptrsk (#104125) üzenetére


Indiant
addikt

:R Még megfejelném a kérdést.
Ha DOMINO FIX EXTRA simet rendelek a neten az üzletben való átvétellel.
Akkor teljesül a "A márkaváltást kizárólag személyesen, üzleteinkben kérheti a blue mobile előfizetője." feltételük. Ott átvételnél át tudják arra márkázni a számomat?

(#104145) 313313 válasza btz (#104133) üzenetére


313313
addikt

Iphonnál ahogy megkapod az sms-t, hogy elkezdték függetleníteni, már független is. Többször tesztelve ;)
Idegen kártya be, wifivel teló aktívál és örömboldogság.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#104146) vpanangin válasza Indiant (#104144) üzenetére


vpanangin
senior tag

Számhordozással kell kérned, talán akkor teljesülhet. Talán.

(#104147) Indiant válasza vpanangin (#104146) üzenetére


Indiant
addikt

Azzal tuti nem teljesülhet. De mivel már telekom leány vagyok, így tényleg csak a márkaváltás opció van.

(#104148) dptrsk válasza Indiant (#104144) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez így nem járható út.
Esetleg, ha nagyon fontos a szám: Veszel egy Vodafone-os SIMet(ha ráér, neten rendelsz ingyen 1-2 hét mire kiér).
A Vodafone-os SIMre ráhordozod a 30as számodat(online).
Ha végbement a számhordozás, akkor másnaptól tudsz online Fix Extra SIMet rendelni számhorozással.

(#104149) vpanangin válasza Indiant (#104147) üzenetére


vpanangin
senior tag

Pedig online számhordozás (Domino Fixre) esetén be lehet jelölni, hogy a Blue-tól hordozod a számodat.

Próbaképpen most csináltam végig.

[ Szerkesztve ]

(#104150) dptrsk válasza vpanangin (#104149) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor még egyszerűbb a történet, én még nem próbáltam a számhordozást

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.