Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105951) kakuk.tamas válasza 4Grider (#105946) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha valamiért kapta, akkor ahhoz társíthatnak lejárati időt. Ugyanúgy, mint amikor ajándék netet kapsz.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#105952) MaxxDamage válasza kakuk.tamas (#105951) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most hívtam fel a T-t és igen, addig felhasználható (teljes egyenleg), míg a kártya aktív.
Netem meg amíg le nem fogy (10GB+ van még, erre is rá kérdeztem) :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#105953) prozodus válasza kakuk.tamas (#105939) üzenetére


prozodus
őstag

Ráadásul a simek vastagsága is változott. Volt, akinek emiatt tönkrement a telója a vágott simtől.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#105954) kali válasza prozodus (#105953) üzenetére


kali
legenda

Az még nem (lenne) probléma a kérdezőnél, mert a micro méretig minegyik 0.76 mm, a nano viszont már csak 0.67 mm, ott már valóban közrejátszik az is.
Igaz ez a chip méretére is, de ezek ellenére sem javasolt a vágás, mert ha nincs is mindenkinél gond a vágott SIM kártyával, néha előfordulnak problémák, nem működik a 4G és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#105955) embe válasza kali (#105954) üzenetére


embe
nagyúr

Javasolták korábban, hogy pár évente amúgy is érdemes cserélni a simet, mert fejlődik az is. :)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#105956) kali válasza embe (#105955) üzenetére


kali
legenda

Igen, amiatt is javasolt, meg a legújabb csúcstelefonok közül némelyik érzékeny is ilyesmire - mondjuk a Telekom kapcsán pont van is ilyen pozitív tapasztalatom, mert bár megfelelő méretű SIM kártyám volt már több éve, de a Mate 10 Pro rendelésekor például attól függetlenül is tettek egy új SIM kártyát a csomagba, aktiváltam és azóta azt használom - most a Note9-ben is.
Amikor csak úgy küldték az új SIM kártyát, az akkor használt 4 éves lehetett nagyjából - ha jól emlékszem, iPhone 5s-re váltáskor cseréltettem -, szóval csereérett korba hajlott (volna és intézem, ha nem előznek meg).

(#105957) #77646080 válasza embe (#105955) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan, érdemes követni a fejlődést. Eddig fizetnem sem kellett érte, pedig már sokadik SIM-et koptatom az első, még Westel-es kártyám óta. :D

(#105958) zsoltzsolt válasza kali (#105956) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt honnan lehet megtudni, hogy az általam használt sim hány éve van nálam? Egyáltalán van rá mód?

[ Szerkesztve ]

(#105959) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Nekem és a feleségemnek Dolgozói Mobil M csomagunk van, viszont meg fog szűnni munkahely váltás miatt.
Nem beszélünk sokat, 1GB net volt fejenként, hálózaton belül ingyen hívás, más hálózatba is csak 10Ft/perc volt.

Mit javasolnátok?

Akár valami kis családi flotta is jó lenne, 4-5 ember lenne rá.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#105960) kali válasza zsoltzsolt (#105958) üzenetére


kali
legenda

Az illetékesek látják a rendszerben, biztos tájékoztatnak, ha rákérdezel telefonos vagy személyes ügyfélszolgálaton.

(#105961) dptrsk válasza Pubszon (#105959) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem mindenkinek, akit a flottába tennél: Domino Fix + Domino Most + Maraton 4GB

[ Szerkesztve ]

(#105962) embe válasza zsoltzsolt (#105958) üzenetére


embe
nagyúr

Bemész a Telekomhoz. Elmondod, hogy vacakol a sim. Próbáltad több telóban. Másik simmel nem csinálja. Kéred a cserét. És kicserélik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#105963) zsoltzsolt válasza kali (#105960) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
És neked is (#105962) embe!

(#105964) Pubszon válasza dptrsk (#105961) üzenetére


Pubszon
veterán

Hmm.
Ez nem is néz ki rosszul.
A Domino Most-ot csak be kell kapcsolni havonta és már olcsóbb is a percdíj?
A flottába mennyien kell legyünk minimum?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#105965) #77646080 válasza Pubszon (#105964) üzenetére


#77646080
törölt tag

A Domino Most-ot csak be kell kapcsolni havonta és már olcsóbb is a percdíj?

Igen. Érkezik az SMS, amikor lejárt a 30 napos periódus. Ezután belépsz a Telekom App-ba és ott tudod ismét bekapcsolni.

(#105966) dptrsk válasza Pubszon (#105964) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Flotta függő, egyedül is csatlakozhatsz egy meglevő flottához.
Családi flottánál szerintem egy vállalkozás és 10+ SIM minimum kell, hogy ne a publikus tarifákat ajánlják.(de lehet még a 10 is kevés... nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#105967) csako válasza Pubszon (#105964) üzenetére


csako
veterán

Mobil flotta topik

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#105968) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na kipróbáltam most a vadiúj 990 Ft-os dominó kártyát horvatban. Mit mond a telefonban, ha hívni akarok Mo-ra?
"On az adott irányba nem kezdeményezhet hívást."
Úgyhogy ennyit arról, hogy 80 perc behselgetes Eu-n belül.

(#105969) #77646080 válasza Atomgeszi (#105968) üzenetére


#77646080
törölt tag

Bekapcsoltad a roaming szolgáltatást? [link]

Van elég egyenleg (lásd a linket)?

[ Szerkesztve ]

(#105970) Soulfly842 válasza Atomgeszi (#105968) üzenetére


Soulfly842
addikt

Talán hasznos lehetett volna a próba szempontjából az is, ha a roaming lehetőségét engedélyezed.
[link]

Roaming domino kulcsszavak alapján Google 2. illetve 4. találat.

(#105971) milenda válasza Atomgeszi (#105968) üzenetére


milenda
tag

Én kipróbáltam két kártyával. Az egyikre töltöttem, a másikra nem. Amelyikre nem töltöttem, arról nem lehetett telefonálni külföldön (EU-ban), de az internet hasított. Amelyikre töltöttem, arról telefonálni és internetezni is lehetett.

(#105972) Atomgeszi válasza milenda (#105971) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itt van a kutya elásva srácok. Semmi köze a roaminghoz. (az is aktiválva van)

Hiába aktiváltan küldik a kártyát, 80 perc beszélgetéssel itthon és az EU-ban. Amíg nem töltesz rá pénzt, addig semmit nem indíthatsz külföldről.

Internet ment amúgy.

Ezért is járna a faszkorbács a telekomnak, hogy így hirdetik, miközben a valósághoz semmi köze.

Meg azért is, hogy nagy betűkkel hirdetik, hogy bármilyen összeget tölthetsz weben bankkártyás feltöltésnél, utána meg hirtelen bedobja,hogy 1500 a minimum.

(#105973) #77646080 válasza Atomgeszi (#105972) üzenetére


#77646080
törölt tag

Két feltételnek kell teljesülnie, ebből nálad csak egy volt meg.

(#105974) thomas77 válasza Atomgeszi (#105972) üzenetére


thomas77
senior tag

Pár hónapja írtam be, hogy frissen aktivált domino kártyával le lehet forgalmazni a kapott 80 percet.
A feleségemnek rendeltem kártyát. Azóta sem töltöttük fel, de a percek jelentős részét roamingolva használtuk fel.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hülyeséget írsz, csak így még rosszabb a helyzet.
Amúgy *104#-et küldtél már?

(#105975) Pxs válasza Atomgeszi (#105972) üzenetére


Pxs
aktív tag

Az ilyesmikre a GVH igencsak szokott harapni, de a fogyasztóvédelem is.
Amúgy másnak is technikai hibát ír ki a webshop rendelésnél?

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#105976) Atomgeszi válasza thomas77 (#105974) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Küldtem. USSD kód aktiválva.

HR VIP hálón vagyok.

Azóta meg egy horvát szöveg mondja, sejtésem szerint ugyanazt.

(#105977) Atomgeszi válasza #77646080 (#105973) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak azt mondd meg, hogy az egyenleg megléte miért feltétel?

Idézek a kártya borítójáról:
"Az adatforgalom belföldön és az EU-ban, a percek belföldön illetve EU-ból magyarországi alapdíjas irányba használható fel"

Se egy említés, hogy írd be a *104# kereszt kódot, se egy említés, hogy töltsd fel kérlek 1500 Ft-tal(amit amúgy úgy hirdetünk, hogy weben bankkártyáról tetszőleges összeg megadható).

Ezek közül megy az internet, a hívás viszont nem.

Tehát, ha az internet megy, a hívással miért kell szívózni?

Idézek a weboldalról: [link]

Vásárláskor a SIM-csomaghoz adjuk 80 perc beszélgetés belföldön és EU alapdíjas irányba 1 GB belföldön és az EU-ban 5 db SMS belföldi alapdíjas irányba itthon és az EU-ban

(#105978) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#105977) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, hátha másnak is segítség.

Kiszedtem a sim kártyát, visszaraktam.

Ugyanúgy horvát szöveg, hogy nem lehet hívni.

Bekapcsoltam az adatforgalmat, utána ismét fel a horvát hálózatra. Most már kicsengett.

(#105979) cris78


cris78
őstag

Ma hívtak a Telekm-tól, hogy fáradjak be a legközelebbi T üzletbe (név szerint is mondta, hogy melyik van a legközelebb), mert személyre szabott ajánlatuk van. Nem tudta megmondani, hogy milyen ajánlat, mert neki csak az a feladata, hogy felhívja az emberek figyelmér.
Érdemes bemenni? 3 hónapja kötöttem hűséget.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#105980) #77646080 válasza Atomgeszi (#105977) üzenetére


#77646080
törölt tag

El vagy tévedve. :(

Választ írtam neked, amit forrással (linkkel) alá is támasztottam.

Mezei user vagyok a PH!-n, nem Telekom alkalmazott. Segíteni próbáltam (neked többé nem fogok, minek, ha így válaszolsz?), mert kérdeztél egy topikban, amit olvasok.

Csak azt mondd meg, hogy az egyenleg megléte miért feltétel?

Nem én döntöttem erről, csak leírtam, mik a lehetőségek.

(#105981) Soulfly842 válasza cris78 (#105979) üzenetére


Soulfly842
addikt

Partner üzletek szoktak így telefonálgatni, hogy aktivitást, eladást generáljanak az üzletüknek. Biztosan nincs lejárva egy otthoni, vagy mobil szerződésed sem? :)

(#105982) cris78 válasza Soulfly842 (#105981) üzenetére


cris78
őstag

Nincs más szolgáltatás tőlük. Gondolom felesleges bemenni akkor.
Ezek szerint elzavarták az embereket, hogy nem lehet számlát fizetni, most meg senki nem megy be. :N

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#105983) Soulfly842 válasza cris78 (#105982) üzenetére


Soulfly842
addikt

Optika nem indult a területeden?

Akkor tényleg volt egyedi áras árajánlat, akár egyedi készülékkedvezménnyel régebben.

(#105984) Atomgeszi válasza #77646080 (#105980) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elnézést, ha rossz néven vetted a hsz-em, nem neked szántam, csupán a telekomra vagyok mérges, hogy a Vodafone-nál hókuszpókusz nélkül megy. Itt miért nem, és miért googlezni kell, miért nem plug&play a SIM kártya. Mert semmi említés nincs a sim kártyán, hogy még miket kell pluszban beállítani.

Nekem szerencsém volt, mert csak egy teszt volt ( ezen kívül van még 2 másik sim kártyám, amivel elvagyok külföldön). Mert más is kérdezte már tőlem családon belül, hogy miért nem megy a telekomos kártyáról a hívás, ahogy átlépi a határt.

De most gondold el, egy olyan, akinek még internete sincs, csak simán használni akarja a kártyát, annak mennyi bosszúságot okoz.

A telekom egyáltalán nem tájékoztat pontosan. Ennek rajta kellene lennie a SIM kártya dobozán legalább, hogy egy kevésbé képzett user is boldoguljon, és ne külföldön érje a meglepetés, hogy gyakorlatilag nem is úgy megy, ahogy annak mennie kéne.
A dobozon annyi van, aktiválva kapod, azaz használatra kész.

Számomra a plusz kód, amit interneten lehet fellelni, és plusz sim kártya ki-be vétel nem meríti ki a használatra kész fogalmát.

(#105985) kakuk.tamas válasza Atomgeszi (#105984) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az ÁSZF-ben benne van, hogy hívásindításhoz legalább egy percre elegendő egyenleggel kell rendelkezned.
Nem értek mélyebben hozzá, de gondolom én a rendszer nem tudja realtime, hogy Te merre jársz, honnan fogsz telefonálni. És ez lehet, hogy a kinti operátor megkötése (is), nem csak az itthonié.

Bocsi, ha hülyeséget írtam, csak "hangosan" gondolkodom. :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#105986) #77646080 válasza Atomgeszi (#105984) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ja-ja, azt én sem értem, miért kell külön utánanézni a T honlapon vagy a Google keresővel - ezek az infók simán simán elférnének a Dominó kártya megrendelési felületén is. Alig 2 sor az egész.

Semmi gond, csak nem értettem, miért nekem kellene megmagyaráznom, hogy milyen döntést hozott egy multi cég döntéshozója. :DDD

(#105987) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Elég kényes ügyben szeretnék tanácsot kérni. (Sérelmemre elkövetett okirathamisítással történt szerződés kötés).

Mivel eléggé kényes a téma és nem is szeretném a fórumot terhelni, mielőtt a rendőrségi feljelentést megteszem, valaki hozzáértő segítene privátban?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#105988) prozodus válasza Oposzumtoszó (#105987) üzenetére


prozodus
őstag

Volt már itt korábban szó róla. Rendőrség, stb. Macerás a dolog, részvétem...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#105989) Oposzumtoszó válasza prozodus (#105988) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Igen. Sajnos az, viszont a jogsértés most száz százalékosan bizonyítható.

Köszönöm. :(

[ Szerkesztve ]

(#105990) zsoltzsolt válasza Oposzumtoszó (#105989) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Jogász topic?

[ Szerkesztve ]

(#105991) Oposzumtoszó válasza zsoltzsolt (#105990) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

A joggal tisztában vagyok. A szolgáltatónak is felelnie kell, mivel hibázott. Természetesen a szolgáltató ellen is feljelentést fogok tenni. (Céges előfizetésről van szó.)
Kiváncsi lennék, hogy peren kívül ajánlana e ilyenkor valami kárpótlást a szolgáltató, az ügyintéző elbocsájtásán felül.

(#105992) cris78 válasza Soulfly842 (#105983) üzenetére


cris78
őstag

Már van régóta. Gondolom a magenta csomagra akarnak rábeszélni.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#105993) b.daniel válasza Oposzumtoszó (#105991) üzenetére


b.daniel
senior tag

Ha valóban okirathamisitasos sztori akkor nem hiszem hogy kapnál bármilyen kárpótlást, az ugyintézőt pedig végképp nem rúgják ki, ha volt meghatalmazása az illetőnek és aláírási cimpeldanya, ami alátámasztja annak valodisagat. Kicsit kevés részletet osztottal meg állásfoglaláshoz, de ilyenkor általában törlik nyilván a vásárlást, de kárpótlás ritkán van

(#105994) Atomgeszi válasza kakuk.tamas (#105985) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez már ott megbukott, hogy Én nem töltöttem rá egy kanyit sem.
Vagyis hát,ha úgy vesszük megvettem 990Ft-ért a kártyát, ennyi kredittel. Ha úgy nézzük akkor 990Ft értékben kifizettem a hívásindításhoz a részem. :D

Mondjuk szerintem ez az alap hívásra vonatkozik. Hisz minimum 1 percnyi összegnek kell rajta lennie, mert nem másodperc alapon történik a számlázás.

(#105995) Atomgeszi válasza #77646080 (#105986) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igazából feleslegesen szívatják a jónépet ilyen hókuszpókuszokkal.

Nyilván, amíg nem volt EU-ban eltörölve a roaming, addig hátránya származott az embernek abból, ha mondjuk a határ mellett laksz, és véletlen a telefon felmegy a külföldi hálóra, nem veszed észre, és úgy indítasz hívást. De ez már úgyis érvényét vesztette, hisz semmi hátrányod nem származik belőle.

Plusz SMS-t amúgy is küldenek, hogy mennyibe kerül ez meg az. Szóval tényleg feleslegesen szívatják a jónépet. Hisz külföldön meg itt is ugyanazt fizeted.

Hát azt a neked kellene megmagyarázni sem olyan értelemben írtam. Élőben jobban átjött volna a hanglejtés. :DDD

(#105996) Krisz1000 válasza kali (#105956) üzenetére


Krisz1000
tag

SZia! írtad ezt korábban és más kapcsolódó dolgokat is hogy automatikusan cserélték neked a simkártyát meg hogy azok is fejlődnek...

"Szia,

Az nem a Telekom alkalmazás, hanem csak a SIM kártya ikonja - vannak mögötte szolgáltatások -, amit megkapsz bármilyen más szolgáltató SIM kártyájának a behelyezésekor is, ha kétkártyás a készülék, akkor kettőt is."

ebben azt nem értem hogy a 2012ben s3-hoz vásárolt simkártyám soha semmit nem akart telepíteni, illetve ikonja sem volt az appok között pedig volt 7-es android is rajta... aztán most h lecserélték microra, egyből...

szóval nem abban fejlődnek a simkártyák hogy hatékonyabban kémkednek, hallgatóznak utánad amit aztán jó pénzért eladnak marketing cégeknek? én pont ezért nem akarok semmit a telómra. insta, face, netfliksz meg a hasonló gyökérségek.

aztán nézel amikor sikesztyűt kérsz a sportboltban utána miért kapsz napokig sikesztyűs hirdetéseket az összes siteon mint az ismert eset ugyebár.

biztos vagy abban h az csak egy ikon, és nem egy app?
nekem legalábbis kicsit fura h a T aki még a levegőért is lehúz, dobálja utánad automatában a sim-eket....

(#105997) Krisz1000 válasza MaxxDamage (#105756) üzenetére


Krisz1000
tag

Azért durva, hogy ilyen is van és előfordul...nem T-nél vett készülék és a T Lockolta be...na ez nem semmi!

nemcsak hogy be, de bizonyos embereknek ki is lockolja jó pénzért amit aztán azok szolgáltatásként értékesítenek a neten, látsd huawei bootloader feloldós oldal...

európai únió :D
xda-n azt írják hogy azért, mert jobban megéri a t-nek ha a lopott telefont tovább használják a hálózatukban. jó mi?
persze ez inkább a saját telóikra vonatkozik.

ellenben ha te rootolod a saját pénzen vett saját telód akkor bukod a garit a legtöbb gyártónál mert az ugye csúnya dolog.

(#105998) thomas77


thomas77
senior tag

Domino day 2019.03.13: 1GB net 24 órára.

(#105999) kali válasza Krisz1000 (#105996) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A kémkedés nem így megy, ha arra jogi alap van, akkor sokkal egyszerűbben megoldják, anélkül pedig nem lépnek a szolgáltatók.
A Telekom azért dobálja utánam bizonyos esetekben csak úgy az új SIM kártyát, hogy megfelelően tudjam használni a szolgáltatásait és a tőlük vásárolt új készülékeket, amikért fizetek, tehát ez mind a kettőnknek érdeke.
A reklámok megint más téma, de annak semmi köze a szolgáltatóhoz, egyéb forrásból származó ingyenes alkalmazások jellemzője, de sokszor elég bizonyos weboldalakat meglátogatni és már ott is a kapu a készülék rendszerében.
A SIM kártyához tartozó funkciók például az Autópályadíj, Mobil Lottó, Parkolás...stb., tehát csupa hasznos dolog, ezeket érem el az ikon által, ezek közül használni is szoktam néhányat.

[ Szerkesztve ]

(#106000) dptrsk válasza Krisz1000 (#105997) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Itt nem belockolásról van szó, hanem hálózati letiltásról, aminek megvan az oka.
Nem hiba történt, indokolt és jogos a tiltás, a beszerzési forrás áll a tiltás hátterében
A két T betűs rajta van a megoldáson...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.