Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) sbazsi válasza Atlantis (#850) üzenetére


sbazsi
veterán

ezt sztm majdnem mind tudja. (MAC)

(#852) sbazsi válasza Atlantis (#850) üzenetére


sbazsi
veterán

csak ntfs jó?
milyen oprencerek alá akarod a megosztást?

(#853) Atlantis válasza sbazsi (#852) üzenetére


Atlantis
veterán

MAC-et tudják? Az olcsóbbak is?

Nem akarom mozgatni, de ha mégis, Win 2000, vagy XP. Csak azt szerettem volna, ha a külső vinyó tartalma elérhető mindkét notesz számára.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#854) sbazsi válasza Atlantis (#853) üzenetére


sbazsi
veterán

emlékeim szerint van egy router, amin van alapbol win megosztás.
na ezt majd este megnézem.

olcsóbbak?
miért, te találkoztál már olyannal, ami nem tudja?

(#855) Atlantis válasza sbazsi (#854) üzenetére


Atlantis
veterán

Én még csak képen láttam Wi-Fi routert. :) :B

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#856) shev7 válasza Atlantis (#853) üzenetére


shev7
veterán

de a win latja a fat 32-t. Az asusra tehetsz fat32es vinyot. Es ha lecsereled a gyari firmware-t. (Tudom, nem akarod :)) ) Akkor nem csak ftp-n, hanem SAMBA-n is elerheto a vinyo tartalma

illetve ez alapbol tudja a SAMBA-s megosztast: NETGEAR 108Mbps WGT634U A nyomtatokezeleserol nem talaltam infot. (Nem azt jelenti, hogy nem tudja)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#857) Atlantis válasza shev7 (#856) üzenetére


Atlantis
veterán

Sok helyen dicsőítik ezt az ASUS-t, lehet ilyen lesz. Viszont én nem akarok firmware-ekkel veszekedni, csak működjön, ahogy kell. Bár ez az ASUS rohadt nagy is.

Mi az a Samba?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#858) shev7 válasza Atlantis (#857) üzenetére


shev7
veterán

A Windows SMB protokolljanak nyilt valtozata.

Az SMB az a protokoll amit a windows a file es nyomtatomegosztashoz hasznal (tobbek kozott)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#859) sbazsi válasza Atlantis (#857) üzenetére


sbazsi
veterán

nem kell nagyon veszekedni.
letöltesz egy filet
bemész a router admin felületébe (esetleg elmented az aktuális beállításokat)
és upgrade-eled a firmware-t.
kb annyi, mintha a netre feltöltenél egy filet.
van egy browse gomb, arra rákattintasz, megkeresed a letöltött filet, és rányomod, hogy upgrade. (épp mint bármelyik webes levelezőfelületen egy file csatolása...)

szal nem kell hozzá PhD
:D

(#860) Atlantis válasza sbazsi (#859) üzenetére


Atlantis
veterán

Oké, kösz.

A Wi-Fi routereknek a beállításait hogy lehet elérni? Kell valami madzag, hogy összekössem a notesszel, vagy Wi-fi-n keresztül is beállíthatók?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#861) shev7 válasza Atlantis (#860) üzenetére


shev7
veterán

webes feluleten keresztul. Van olyan amelyiknek az elso beallitasat vezetekes kapcsolaton keresztul kell megtenni. Utana viszont gond leóónelkul konfigolhato wifin keresztul...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#862) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Sziasztok!


Kábeles nethez szeretnék (Chello) egy routert, minimum 3 kimenettel, és wifi-s lehetőséggel. Ha létezik olyan tűzfalas router, ami mellett akár a szoftveres tűzfal hanyagolható, akkor akár olyat.

Melyiket ajánlanátok?


Előre is köszi.

Ádám

(#863) shev7 válasza Arthuro_Adam (#862) üzenetére


shev7
veterán

A chellohoz a routernek tudnia kell a MAC clone-t, ezt minden router tudja, altalaban minden routernek 4 LAN+1 WAN kimenete van. Ha wifiset akarsz vegyel olyat amin van antenna :). Es nem, nem letezik olyan router amely 100%-ban kivaltja a szoftveres tuzfalat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#864) Puncipocak válasza shev7 (#863) üzenetére


Puncipocak
tag

Hali, nekem is ugyanúgy 4 LAN+1 WAN kéne csak ADSL-hez, olyan 18-20e körül.
Nem vagyok tájékozott ezért kéne egy mások által már jól bevállt modell... Mit ajánlasz ?
Esetleg vélemény d-link di624 v. di804hv ?

(#865) shev7 válasza Puncipocak (#864) üzenetére


shev7
veterán

en dlinket nem ajanlok, lehet, hogy jo, de nagyon sokan szidjak. Ennyi penzert vegyel inkabb linksyst, vagy Asus-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#866) sbazsi válasza Atlantis (#846) üzenetére


sbazsi
veterán

Na most nézem
SMC Barricade 7908VoWBRB

ADSL2+
VOIP

Előnye az Asussal szemben, hogy windows alatt gyárilag megy a megosztás, hátránya, hogy csak így megy.
Szemben az USB-vel, ahol elvileg megoldható, hogy win megosztás legyen, viszont FTP-re bármilyen rendszer képes, és még kívülről is hozzáférhető a vinyó.

(#867) sbazsi válasza Puncipocak (#864) üzenetére


sbazsi
veterán

én is az asus-t venném.
wl-500g deluxe.

sok extrája van. (usb vinyo-ftp, webcamera, stb...)

(#868) NerV


NerV
tag

wlan routert keresek, olyan 10k körül szánok rá. SMC wbr14-g amit néztem, csak nemtom lehet-t rajta antennát cserélni. családi házba kéne, vasag falak vannak és át kéne vinnie egy szintet is. tudja esetleg vki, vagy esetleg ajánlani egy másikat hasonló árban?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#869) sbazsi válasza NerV (#868) üzenetére


sbazsi
veterán

nemtom jól gondolom-e de próbálj olyat, aminek két antennája van.
az egyiket a másik szintre.
vagy drágább megoldás egy wlan router + access point a másik szintre.

(#870) shev7 válasza sbazsi (#869) üzenetére


shev7
veterán

Szerinted egy routernek miert van ket antennaja? :) nem veletlenul rakjak oket olyan ''pozicioba''. Ha a router nincs felkeszitve arra, hogy tobb meter van az antennai kozott, akkor akar teljesen el is mehet a kapcsolat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#871) luciferc


luciferc
őstag

nem nagyon találtam más topikot a kérdésemnek, de remélem lesz rá válasz.

nyomtatószerveres routerrel megoldható az, hogy a routerre dugott nyomtatóra a routerre csatlakozó gépeken kívül is lehessen nyomtatni? Tehát adott egy hálózat, egyik pontjában figyel a router a nyomtatóval, és vannak a hálózaton még gépek, amelyek nem a routerre csatlakoznak. ezekről a gépekről kellene nyomtatni a routeres nyomtatóra. Megoldható? ha igen, akkor hogyan??

(#872) shev7 válasza luciferc (#871) üzenetére


shev7
veterán

ha nem vagyok indiszkret hova csatlakoznak azok a gepek, amik nem a routere csatlakoznak?

Ha az egesz egy alhalozat, akkor szerintem nincs akadalya...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#873) luciferc válasza shev7 (#872) üzenetére


luciferc
őstag

á, nem vagy nagyon indiszkrét :DDD

intézményi hálózatról van szó, így a nem routerre csatlakozó gépek csupaszon kapcsolódnak a falakból gyüvő madzagokra. tehát ez a helyzet. az egyik szobában figyelne a printer a routerrel, néhány másikból meg el kellene érni. ha megoldható, akkor hogyan? milyen IP címen kellene elérni?

(#874) shev7 válasza luciferc (#873) üzenetére


shev7
veterán

es a falakbol ''gyüvő'' madzagok hova vannak kotve? Egy alhalozat az egesz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#875) luciferc válasza shev7 (#874) üzenetére


luciferc
őstag

igen, végső soron egy alhálózat az egész.

(#876) shev7 válasza luciferc (#875) üzenetére


shev7
veterán

akkor semmi akadalya annak, hogy hasznaljak a nyomtatot. Ugyanugy elerik, mintha kozvetlenul a routerre lennenek kotve.(Remelem ;) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#877) luciferc válasza shev7 (#876) üzenetére


luciferc
őstag

és mégis hogyan kellene konfigurálni a routeren kívüli gépeket? ip-re nyomtassanak? a routerére? ez egyelőre nem akar működni.

(#878) shev7 válasza luciferc (#877) üzenetére


shev7
veterán

biztos, hogy egy alhalozatban vannak. Ha igen, akkor elvileg ugyan ugy, mint a routerre kozvetlenul csatlakozo gepeket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#879) Kicker


Kicker
senior tag

Üdvözlet

remélem tudtok segíteni...

betárcsázós ORIGO csomagom, ISDN vonalam van, az online ügyfélszolgálaton módosítottam a csomagom, ADSL startra, kiküldték a modemet, még nem raktam össze...

a gépembe nincs még hálókáryta, de majd szerzek, de ugye még van egy notim, illetve a tesomnak is van egy, és arra gondoltam, hogy ha már routert veszek, akkor nem kábelezk, hanem olyan megoldás kéne ami wlan router is.... szóval hogy is kivitelezhető ez a dolog? az asztali gépre ugye hálókártya kell, és abba a kábelen menne, ugye, de a két noti közül csak egy menne egyidőben az asztali géppel...

illetve a routerben ugye van tűzfal, és az állandóan a neten van, kivéva ha lekapcsolom az áramot, nem?

mit javasoltok?

egy új felhasználó

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#880) nszb


nszb
tag

Olyan routert szeretnék, amivel hasonlóképpen az ASUS WL-500g Premium-hoz tudnék torrentes letöltéseket számítógép nélkül USB merevlemezre futtatni.

Tudtok olyan eszközről ezen kívül, amivel ezt meg lehet oldani? Ezzel nem lenne gondom, csak nem kapható még Magyarországon.

(#881) Soma01 válasza nszb (#880) üzenetére


Soma01
veterán

Passsz! :(

(#882) Soma01 válasza Kicker (#879) üzenetére


Soma01
veterán

A router mindig a neten van, igen. De e miatt ne aggódj, tudsz kapcsolódni kézzel is fe/le és igen, akár ki is tudod húzni.
Az asztali gépbe is vehetsz PCI wlan karit, de nem szoktak, mivel azt úgysem húrcolod. Egyszerűbb összekábelezni. A laptopokba meg sok féle megoldás van. PCMCA kari, USB wlan dongle, USB wlan, AP, stb. Ha 1 lakáson belül használod akkor elég és a legolcsóbb megoldás is az USB dongle. Ezt (is) akár cserélgethetitek, akinek kell éppen az dugja a laptopjába. de nem olyan drága,hogy 2-t ne lehetne belőlle venni. Kb.br. 6.000 Ft. [link] A routerhez pedig tud kapcsolódni rengeteg kliens, szóval nem az lesz a szűk keresztmetszet.

[Szerkesztve]

(#883) Soma01


Soma01
veterán

Itt a honlapja amit az előbb mondtem [link], de van még millio féle... Válassz! Egy másik topic-ban nemrég volt ezekről szó. Itt: [link]

(#884) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Biztos volt már hasonló párszázmillió kérdés, de én is felteszem.

Vennék egy Wlan routert.A probléma a következő az asztali gépem lecseréltem egy notebookra, ami rendelkezik beépített b/g-s wifi kártyával. Tehát nem kell megosztanom a netet több gép között, csak a notebookra szeretném varázsolni a netemet. A net UTP kábeles, PPPoE kapcsolattal(TvNetwork).

Milyen routert érdemes megvennem úgy 10k-ig(beltéri)? (gondolom D-link)
Nagyon kezdő vagyok...pl.PPPoE kapcsolatnál hogy állítom be a routeren a felhasználó nevet és a jelszót?elnézést, ha hülyeséget kérdeztem :B

A válaszokat előre is kösz :R

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#885) God Vazzeg válasza Neurotoxin (#884) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bármilyen wlanos routert vehetsz, mindegyik tudja a PPPoE protokollt. Az a lényeg hogy WiFi legyen rajta, ha azzal akarsz kapcsolódni a notival. Ennyi. Dlink is jó, SMC, Linksys, Asus.

(#886) Neurotoxin válasza God Vazzeg (#885) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az Ok, de hogy állítom be rá a felh.nevet és a jelszót?A net egyébként 512kb/s-es. A routerek úgy nagy általánosságban tudják kezelni az összes kapcsolódási módot? Modem, UTP stb? (gondolok itt arra, ha pl átváltok ADSLre később).

1ébként kösz a gyors választ!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#887) God Vazzeg válasza Neurotoxin (#886) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na akkor most ADSL vagy kábelnet? A routerek nagy része mindkettőt kezeli csont nélkül. Beállításokat admin felületen tudod elvégezni, böngészőn keresztül ;) Összedugod a routert a géppel utp kábelen, és beírod a böngészőbe: 192.168.0.1 vagy ami a routered IP-je, a manuáljában benne van. Kérni fog egy admin felhasználót és egy jelszót, (szintén manual) és már bent is vagy. Innentől routerenként változik a dolog, de a lényeg hogy tudja kezelni a kábelnet és az adsl kapcsolatot is, tuti ;)

(#888) Neurotoxin válasza God Vazzeg (#887) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kábelnet. ''Kérni fog egy admin felhasználót és egy jelszót, (szintén manual)'' Ezt nem teljesen értem.-van a routerhez is külön egy admin és egy jelszó? A kérdésem arra vonatkozott ,hogy mikor és hol adom meg a PPPoE internet kapcsolatomra vonatkozó, szolgáltatótól kapott felhasználó nevemet és jelszavamat?

Én ezzel a D-Link DI-524 WL 4 port + WIFI routerrel szemezgetek egy ideje[link] Erről mi a véleményed?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#889) Soma01 válasza Neurotoxin (#888) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor itt [link] is nézz körül!!!! Pláne ha ''A net UTP kábeles, PPPoE kapcsolattal(TvNetwork)'' kapcsolattal rendelkezel. Sajnos meg fogod látni, hogy a D-link nem lesz jó neked! :( :O A TvNtwork miatt csak pár márka jöhet szóba!!

(#890) Taltosparipa válasza Neurotoxin (#886) üzenetére


Taltosparipa
tag

Neked Cabel/ADSL router kell. A tobbi az adott tipus manulja taglalja.

(#891) Soma01 válasza Neurotoxin (#888) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy elég 1 topic-ban feltenni a kérdést! A másik, hogy ha kicsit körülnézel minden kérdésedre megtalálod a választ! De persze szivesen segít(ek/ünk) így is...

[Szerkesztve]

(#892) Neurotoxin válasza Soma01 (#891) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm mindenkitől a választ. Azért teszem fel több helyen a választ, mert úgy gondolom ,hogy több ember, több topikot látogat. De igyekszem egy topikba sűríteni a kérdéseimet!Még 1 x thx!

Közben a TvNetworkos topikban rávilágítottak a tényre, hogy, ha nem akarom megosztani a netemet, akkor elég csak egy AP.(és állítólag, akkor már nem kell bajlódnom a tvnetworkkel, azzal sem ,hogy pppoe a kapcsolat) Valaki használ vmilyet? Tapasztalat, hogy mit érdemes venni?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#893) Kicker válasza Soma01 (#882) üzenetére


Kicker
senior tag

THX

a notikba van wifi, szóval az veszi a jelet, ha ad neki a router... már meg van valami megoldás 10E körüli áron, illetve van egy 20E-s (nevet nem tom, sajna, csak hogy a 20E-s komoly tűzfallal van).. a kérdés az hogy átlag embernek kell a jobb tűzfalas router, vagy elég a sima alap? vidéken lakom, szóval talán a wlan hálókat feltöröő személyek kerülnek majd... (900fős faluba) illetve a netről beömlő szeméttől mivel óvjam a gépem? az odlalak amiket nézek az kifullad kb 10ben... és nem warez tartalmúak... általában :DDD

kösz a választ

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#894) Taltosparipa válasza Neurotoxin (#892) üzenetére


Taltosparipa
tag

Acsi. Hozzad utp deroton jon a net mivel kabelnettes. Ez a derot bemegy a PC-be de van egy laptopod is.

AP egy olyan eszkoz mint a switch csak okosabb. Ez onmagaban nem tud kapcsolodni nevvel/jelszoval egy utp-s halozatra. Csak O osztja meg a kapcsolatot a laptopokkal es egyeb Wla-os eszkozokkel.

Neked egy Cable/ADSL WLAN router kell. Pld
- Edimax BR6204WG
- ZyXEL P334WT vagy 335WT
- DrayTek Vigor 2100VG
arak emelkedo sorendben.

Ergo meglehet ugy is csinalni hogy veszel egy MSI PC54G2 Wlan kartyat ami XP alatt AP uzemben is hasznalhato es a PC-d mig laptoppon dolgozol be kapcsolod. De ez macerasabb.

(#895) Taltosparipa válasza Kicker (#893) üzenetére


Taltosparipa
tag

Ha javasolhatom ha nem akar sokat szivni aldozzon ra egy kicsit. Sajnos a nagyon olcso kategoria WLAn-ban nekem eddig megbizhatatlannak es gyengenek bizonyultak.

(#896) csibor válasza Kicker (#893) üzenetére


csibor
őstag

Itt a munkahelyemen SMC WBR14-G2 othon ZYXEL P334WT van,a ZYXEL duplájába kerűl de amugy nincs nagy külömbség szerintem.Szerintem 1 olcsobbal jól jársz.

[Szerkesztve]

(#897) God Vazzeg válasza Neurotoxin (#888) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A routerbe belépéshez fog kérni felhasználó/jelszó párost ;) Semmi köze a pppoe adatokhoz, azt majd belépés után tudod belekonfigolni. Ráadásul ahogy előttem írták, nem is biztos akkor hogy jó neked bármelyik router a TvNetwork-hoz, én nem ismerem ezt a szolgáltatót, feltételeztem hogy szabványos adsl-t vagy kábelnet-et árul :U

Ismerem a Dlink 524-et, csak ajánlani tudom, de töltsd le a manuálját, és nézd meg hogy neked megfelel-e. Beállítani nagyon könnyű, 1. indításkor varázsló indul :))

(#898) Neurotoxin válasza Taltosparipa (#894) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Lehet, hogy nem értettél meg, de valszeg én nem voltam érthető. Csak egy notebookom van ,ezen használom a netet. Tehát nem kell megosztanom több asztali PC/notebook között. Így elég egy AccesPoint kiszolgálónak ,amire én rácsatlakozok a notebookom beépített wifi kártyájával.(azért ajánlották az AP-t ,mert én nem szándékozom megosztani más géppel a netet-ergo nem kell router, ha jól értettem).

Ezt ajánlották nekem: SMC SMCWEBT-G

Tehát továbbra sem világos ,hogy hogy állítom be a szolgáltatói jelszavam stb.. :F



[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#899) csibor válasza Neurotoxin (#898) üzenetére


csibor
őstag

Akkor a laptopon állitod be szerintem.

(#900) shev7 válasza Neurotoxin (#888) üzenetére


shev7
veterán

Kabelnet, es PPPoE? Na megint valami ujat halottam :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.