Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) -=Valium=- válasza mityku (#399) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nekem Netgear WG311v3-as van.Nem panaszkodhatok rá.Nem is drága(5k körüli). :)

Más típusról nem tudok nyilatkozni ,nincs tapasztalatom se jó se rossz. :(

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#402) -=Valium=- válasza mityku (#399) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ezt most találtam [link]
Szerintem megéri. :C :C

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#403) Almos


Almos
aktív tag

Nincs valakinek régebbi, 1-2 hetes/hónapos linksys WRT54G wlan routere? Lenne számára egy cserés ajánlatom, kapna a routerért cserébe egy ugyanilyet, bontatlan dobozban, számlával, garival, mindennel együtt. Ugyanis egy projekthez a régebbi változatra lenne szükség, mert annak programozható/hekkelhető a firmware-je, míg az újabbnak már nem, de a boltokban már csak ezt lehet kapni :(

(#404) funkygee válasza Almos (#403) üzenetére


funkygee
aktív tag

Ilyesmi nem jó? Bővebben: link

(#405) mityku válasza -=Valium=- (#402) üzenetére


mityku
aktív tag

Köszi az infót!
Majd körülnézek pár számtech üzletbe és informálódok.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#406) Almos válasza funkygee (#404) üzenetére


Almos
aktív tag

Sajnos nem jó, mert az a speciális, programozható router firmware, amit mi akarunk használni, az erre a linksys típusra készült... :(

(#407) escie


escie
őstag

nos, megvan a routerem: linksys BEFSR41
természtetes az, hogy az admin felülete lassúcska? olyan lassan töltődnek a képek, de az oldalak is... :U ettől használható, de ennek tényleg így kell lennie?

I'm back, baby!

(#408) sbazsi


sbazsi
veterán

nekem is megvan: asus wl500g deluxe.
:D

(#409) bit_vector


bit_vector
tag

Egy kis segítség kellene:

Egy olyan WLAN eszközt keresek, ami lehetőleg simán viszi az 1200m-es távolságot optikai rálátás mellett (esetleg küső antennacsatlakozóval). További követelmény a kicsikével szemben, hogy kliensmódban is tudjon dolgozni (saját hálózatomat akarom internetesíteni - idegesít, hogy a vezeték nélküli net szolgáltató pont ilyent nem ad), és igenis ethernet portja legyen (tehát PCI, USB kicsukva) - alapszintű firewall szűréssel, NAT-al. Azért is lényeges, mert van némi ellenvetésem a külön dedikált Internet gw gépek ellen, főleg ha az közvetlenül lóg a neten....

Akkor melyiket is? várom a javaslatokat.... (persze nem árt az ''ócsóság'' sem)

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#410) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Mi a véleményetek a US Robotics 8003-ról? Otthoni netmegosztásra mennyire alkalmas?

(#411) Taltosparipa válasza bit_vector (#409) üzenetére


Taltosparipa
tag

D-Link DWL-810+

ZyXEL B/G-500

kerdes meg?

(#412) -=Valium=- válasza bit_vector (#409) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Szerintem csak külső antennával fog menni az 1200m.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#413) bit_vector válasza -=Valium=- (#412) üzenetére


bit_vector
tag

Erre már gondoltam én is... Ezért néztem ki ezt az irányított antennát erre az esetre (remélem jó lesz): [link]

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#414) bit_vector válasza Taltosparipa (#411) üzenetére


bit_vector
tag

És ezek ténylegesen tudják a kliens módot a WLAN oldalon? (hallottam olyant, hogy nem minden AP szereti, ha kliensként üzemel a WLAN oldalon)
Adatlapjukon nem látszik, hogy külső antennát elviselnek -e (legalábbis ami rajtuk van ahelyett csatlakoztatható -e) ?


amúgy ez a ZyXEL B/G-500 véletlenül nem ZyXEL G-500 akart lenni ? (B/G-st nem láttam sehol :( )

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#415) escie válasza escie (#407) üzenetére


escie
őstag

Hölgyek, Urak!
hogyan tudom megállapítani, melyik az én routerem? a típus linksys BEFSR41, de v1.0, v3.0, v4.0??
--
óhh, én balga...
az admin-felületen írja...
v4.0...
:U

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#416) eXodus válasza escie (#415) üzenetére


eXodus
őstag

WRT54G-nek az alján lévő matricán nagyonkicsi betűkkel írják h milyen rev.
Elkéstem. :B

[Szerkesztve]

(#417) escie válasza eXodus (#416) üzenetére


escie
őstag

azért köszi!
ennek is rajta van az alján.

megint előbb járt a szám, mint az eszem... :U:D

I'm back, baby!

(#418) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv mindenkinek!

Egy ZyXEL Prestige 335 megvásárlásán gondolkozok és azt szeretném megkérdezni, hogy a sávszélesség management-ben (úgy általánosságban, nem feltétlenül konkrétan ebben a típusban) benne van a prioritáskiosztás is? Tehát pl. az 1-es porton van a legnagyobb prioiritás, ha az használja a netet, a többi portra kevesebb sávszélt ad, de ha az 1-es gép nem aktív, teljes sávszélt kap a többi is? Dinamikus prioiritáskiosztásra gondolok.

Előre is köszönöm a választ!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#419) Shalala


Shalala
senior tag

Hello!

Tudanatok ajanlani 1-2 wlan routert max 15eFt-ig.

kabelnet megosztasara kene 1 gep lenne lanon , masik pedig wlan.

(#420) Almos válasza Shalala (#419) üzenetére


Almos
aktív tag

Nekem SMC WBR14T-G van, ennek van 4 lan portja a wlan mellet. Az ára 12 körül volt 1-2 hónapja. Én teljesen meg vagyok elégedve vele, még a nyomtatóm is erről megy :C

(#421) Taltosparipa válasza BigBadPlaYeR (#418) üzenetére


Taltosparipa
tag

WT-sek tudnak csak savszelt.

A gyartotol es eszkoztol fugg mit tudnak savszel kezelesen, van amelyik pioritas, port, alklamzas, teljes kapacitas.

(#422) Taltosparipa válasza bit_vector (#414) üzenetére


Taltosparipa
tag

Ezek kimondottan kliens eszkozok WLAn-Eternet konvertereknek tekinthetok. A B/G nel elkelt volna a magyarazat B-s van es G-s van belolle. Lehet kulso antennat rakni.

(#423) _seth_


_seth_
veterán

[link]
(6.750 Ft a mistralban)

Sebessége: 10/100 Mbit
Csatlakozó: 4 RJ45-ös UTP
DSL és kábel router, valamint USB printer szerver
Beépített tûzfal
Méretei: 165 mm * 87 mm * 30 mm
Egyszerű, web alapú konfiguráció a böngészőn keresztül

Ez megfelel olyan net megosztásához melynél egy web oldalon kell bejelntkezni?

(Konkrét eset: a net mikrón jön és egy D-Link DW-L810+ wirelles ethernet converter az elérési pont amit ehhez a routerhez szeretnék csatlakoztatni majd a routerhez 2 gépet kábellel csatolnék és egyet WLAN-on úgy, hogy a routerhez egy Planex AP-t kötnék utp-n és az mint egy hotspot szórná a netet, már csak a router hiányzik)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#424) _seth_ válasza _seth_ (#423) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy a D-Link 604 ami még szóbajöhet (esetleg még: SMC Barricade SMC7004VBR).

D-Link felé hajlok eddig.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#425) Reszelőzsír válasza _seth_ (#423) üzenetére


Reszelőzsír
csendes tag

Én is beérném egy alap routerrel.A surecomról van egy nem túl hízelgő(sajnos lezárt)topic:[link] .A D-linket is sokat szidták, sőt, az összes 10K alattiról találni csúnya sztorikat...kivéve talán a Canyon Broadband Router CN-BR1-t, amiről összvissz 1 hsz-t találtam a PH-n, de az pozitív volt :C
Az E-Tech RTBR04 is ilyen kategória csak nem printserver, de 5év(!) gari van rá.Tud valaki normális honlapot erről a cuccról, mert én se firmware letöltőhelyet se még egy nyomorult képet sem találtam róla.??

Mivel játszik a norvég vasutas fia a sínek között?

(#426) _seth_ válasza Reszelőzsír (#425) üzenetére


_seth_
veterán

De jó lenne ha nyitva lenne a topic... (jellemző a ph-ra majd 2 évig nem zavart senkit a topic utána bezárták)

Valóban nem éppen hízelgően írnak róla.. asszem már el is felejtettem, a dlink jobbnak tűnik (a printserver nekem nem lényeg, 3 gép lesz rajta ebből 2 saját nyomtatóval rendelkezik :) )

Szidni mindig azok szidják a cuccokat akik nem értenek hozzá, azoknak mindig az adott termék a sz.r mert nem akar működni...

Sztem dlink lesz, ha már az ethernet konverter(dwl 810+) is az legyen a router is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#427) Gismo válasza Reszelőzsír (#425) üzenetére


Gismo
addikt

www.e-tech.nu

(#428) Gismo válasza _seth_ (#423) üzenetére


Gismo
addikt

nálam volt Surecom router kőkemény 2-3 napig és minden tökéletesen működött!

(#429) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Melyik routert vegyem meg?

SMC 7004VBR 10/100Mbps 4 portos Router
Gigabyte GN-B40 10/100Mbps 4 portos Router
STLab IPR-4P 10/100Mbps 4 portos Router
D-Link DI-604 10/100Mbps 4 portos Router

(#430) Taltosparipa válasza ToBeY (#429) üzenetére


Taltosparipa
tag

SMC

(#431) _seth_


_seth_
veterán

Végül egy Dana NW5040SR routert vettem, eddig megy rajta minden, WAN portra a D-Link wirelles ethernet convertet kötöttem és sikeresen csatlakozott, Lan 1 asztali gép, Lan 2 notebook, Lan 3 haver egyben szomszéd gépe lesz Lan 4 Acces Point melyhez további 64 gép csatlakozhat és sikeresen be lehetett állítani röpke 1-2 perc alatt :) (Az AP-t már nem volt ilyen egyszerű....)

Ami nagyon tetszik ebben a routerben: tudom hülyén hangzik de ez szép annyira, hogy feltegyem az asztalomra :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#432) Gismo válasza _seth_ (#431) üzenetére


Gismo
addikt

Dana? Van vezetékneve is? És nem Mulder a társa?
Tudnál írni 1 honlap címet kiváncsi lettem rája h miféle rúter az!

(#433) _seth_ válasza Gismo (#432) üzenetére


_seth_
veterán

Igen Dana, Mulder már a múlt héten elkopott :(

Honlapcím van: [link] de itt csak az AIP végződésű van ami vezetéknélküli [link] a design 90%-ban ugyanaz :)

Itt van az enyémről egy kép: [link]

Neten mintha nem is létezne ez a router pedig a doboza 100%-ig magyar

Infók:
Web alapú nagyon egyszerű és áttekinthető konfigurálás
Flash 2mb / sdram 8mb
ARM9 166 MHz
Szépen villog a maga 11 zöld-sárga-kék-piros ledjével (ettől nem jobb és nem is rosszabb :D)
Mint azt írtam beállítani könnyű volt (első routerem) és együttműködik a másik két eszközzel.

+ a szokásos funkciók melyek minden routerben benne vannak

Még mi az ami érdekelne róla? (7200 HUF szgephaz)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#434) bdav


bdav
őstag

hello! most (holnap) tudnék olcson szerezni Linksys BEFSR41 routert. van valakinek valami konkrét tapasztalata ilyesmivel? most egy winXP gép van ami osztja nekem a netet, Kerio tűzfallal a fedélzeten, aminek elég széleskürű beállítási lehetőségei vannak, a router ehhez képest mennyire jó? érdemes lenne váltani rá? plz még ma estig írjatok (akár ide akár mailbe)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#435) speedyboy


speedyboy
csendes tag

Szius!

Nekem tanacs kellene olyan routert szeretnek, valami barati aron (allitolag letezik 12k-er)ami kiengedi a v6ot(magyar ip6.hu-n talahato tunel brokert). Ehhez varom a segitsegetek.

Koszi:>

(#436) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello ! A téma adott ! Mindenképpen vezetéknélküli router kell !
[link] eddig ezt néztem.
DE nemekll nekem oyan hogy 253 gép között oszzon meg sim a 1 megás DSL -t kellene osztani. a többi jó mert az jólenne ha minnél távolabbra is működne ! ez a D-link ez jó márka a routereknél ugye .? na szóval hasonló router kéne max 25 ropiért és valmi márkásabb ne gagyi ! Köszi előlre is ! üdv Djsaabe

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#437) BiriBum válasza Kiskokó (#436) üzenetére


BiriBum
őstag

Asus WL-520G, olvasd el róla a PH tesztet :)

(#438) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Ajánljatok nekem plz. egy routert. Chellot kéne megosztani vele úgy, hogy Laptoppommal tudjak dolgozni, de ne legyen közbe bekapcsolva az asztali gép. Tehát wireless kéne, milyen router aánlatok és mennyit kóstál egy ilyen?

(#439) Noxy válasza oceanearth (#438) üzenetére


Noxy
veterán

Én 7 hónapja használom, ezt a routert: Bővebben: link ezzel a kártyával: Bővebben: link
A routerról röviden: Automatikus ISP felimerés (Cable vagy ADSL)
Automatiku firmware frissítés. (bejelenkezéskor keresi az uj firmwarét)
Automatikus UTP kabel felismerés. (Mind1 hogy cross link, vagy patch)
Weboldal blokkolás (a + adot IP számu gépre)
Szolgáltatás blokkolás ( DC++, FTP, HTTP, vagy játék szerverek, a + adot IP számu gépre)
DNS: Csak a DynDNS.org-t lehet, csak +adni. [kép]
A többi az oldalon. Bővebben: link
Kapcsolat:1 VB (vasbeton) födém + 4m oldal irányban 48 és 54Mbps között
2 VB födém + 4m oldal irányban 28 és 36Mbps között.
A router érzékeny az impulzusos áram ingadozásra, (a pincébe 1 hobby lakatos mühely van) ilyenkor lefagy, és a 1 2 beállítás törlődik, (portforwanding) de ujra indítás után, a net nem szakad +. 3 hónapja szünetmentesen van, azóta nem volt semmi gond vele.
Kárya + USB: A kártyát idehaza, az USB-t a kocsiba használom, és teszik a dolgukat.
Support: Napra kész.
108 Mbps Wireless PC Card: Bővebben: link
108 Mbps Wireless USB 2.0 Adapter: Bővebben: link

Soha ne vegyél olyan HW-t vagy hálozati ezköszt, amivel a topikok tele vannak.
B.U.É.K :D

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#440) oceanearth válasza Noxy (#439) üzenetére


oceanearth
őstag

Hát köszi az ismertetést, marha jól hangzik meg minden, csak az a baj, hogy ez marha drága. Nekem olyan max 18e Ft lenne rá. Tudom, hogy kevés, de ennyi van. Nem kell, hogy minden tudjon, nekem csak az a lényeg, hogy A notebookomon legyen normális net, nekem már az is elég ha olyan 60-70el tudok szedni, mert az már elég a munkámhoz. Itthon nincsenek Vasbeton falak, csak ilyen gipszkarton válfalak és a lakás 70m2. nekem elég valami egyszerű, de megbízható router, amit még én is be tudok könnyedén állítani :)) js és még olcsó is
van ilyen egyáltalán?

(#441) Noxy válasza oceanearth (#440) üzenetére


Noxy
veterán

Bővebben: link

Az olcsóból lessz kesöbb a drága.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#442) oceanearth válasza Noxy (#441) üzenetére


oceanearth
őstag

esetleg ez? [link]

figy nekem tényleg nem kell egy hű de jó router, csak megbízható legyen és olcsó ennyi. nincsenek nagy elvárásaim

(#443) Noxy válasza oceanearth (#442) üzenetére


Noxy
veterán

Olvasd végig ezt a topikot: Bővebben: link
D-Link topikok: Bővebben: link

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#444) oceanearth válasza Noxy (#443) üzenetére


oceanearth
őstag

thx

(#445) szijartg


szijartg
senior tag

kérdéssel fordulok hozzátok :R
ma vagy holnap kellene vennem egy router-t és ezt a kettőt néztem ki:
D-Link DI-614+
D-Link DI-624+
láttam hogy van egy ilyen topik is. gondoltam míg itt kapok valami választ addig olvasgatom azt. melyiket ajánljátok? néztem a depo.hu-n de ott a 614-esen 2antenna van. és a hivatalos d-link oldalon meg mindkettőn 1van. úgyhogy összekeveredtem...
plíííz help

(#446) oceanearth válasza szijartg (#445) üzenetére


oceanearth
őstag

én úgy tudom, hogy a 624es csak annyiban különbözik, hogy gyorsabb

(#447) szijartg válasza oceanearth (#446) üzenetére


szijartg
senior tag

köszi szépen a válaszod. énis úgy tudom, de akkor meg nem értem meg hogy a depo-n miért olcsóbb a 624-es mint a kisebb tesója.
elmasztak valamit....

(#448) oceanearth válasza szijartg (#447) üzenetére


oceanearth
őstag

http://www.kiskerarak.hu/prices/cat?c=47.0&t=5392

itt a legolcsóbb egyébként.

én sem értem miért drágább a régebbi, dehát itthon sok minden nem értek. tegnap a mediában ezt a routert 30000Ftért láttam :Y

(#449) szijartg válasza oceanearth (#448) üzenetére


szijartg
senior tag

hát holnap bemegyek énis fehérváron aztán megnézem. mert már láttam olyant is hogy a két mm-ben egy dologra különböző árak voltak. érdekes, de ezt sem értem :F

(#450) oceanearth válasza szijartg (#449) üzenetére


oceanearth
őstag

vigyázz, mert 2 féle van. van a di624+ meg a sima. és a sima többe kerül

az, hogy 2 mm-ben mások az árak, egyáltalán nem meglepő, pl. lehet, hogy az egyikben épp csináltak egy csendes akciót vagy nem tom

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.