Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) (Bundás) válasza Dufresne (#747) üzenetére


(Bundás)
addikt

fájl-, nyomtatómegosztás hogyan lehet letiltani?

(#752) (Bundás) válasza (Bundás) (#751) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csak a sajátgép/megoszott dokumentumokat látja a hálózat?

(#753) Korcsii válasza (Bundás) (#752) üzenetére


Korcsii
őstag

azokat a dokumentumokat látja, amelyeknél ott van az a kéz az ikon alatt (rajta)
sajátgép/megosztott doc. az meg azt jelenti, hogy ami ott van, az minden felhasználó látja (azon a gépen)

(#754) (Bundás) válasza Korcsii (#753) üzenetére


(Bundás)
addikt

akkor automatikusan nincs megosztva semmi, csak a sajátgép/megosztott doksik!?

(#755) Dufresne válasza ---Lasali--- (#750) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez így van ''ha'' szinte mindig van és nemhinném, hogy már volt hazánkban ilyesmiből kifolyólagos per, vagy ítélet. Vagy csak én vagyok alulinformált...

(#756) Dufresne válasza (Bundás) (#754) üzenetére


Dufresne
addikt

Még az sem látszik, ha nem osztod meg. Minden mappát, vagy meghajtót manuálisan kell megosztottá tenni, ha az ember úgy akarja.

(#757) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Na végigolvastam...
Asszem már ettől a routertől is kezd elmenni a kedvem :( :U

(#758) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Ide írom a gondom, akkor ha lehet:
A követkeezők vannak nekem:

Linksys WUSB11 (Wireless-B USB Network Adapter)
Linksys BEFW11S4 (Wireless-B Broadband Router)

2 kérdésem lenne:

1.: Elvesztettem az WUSB11 driver CD-jét. A honlapról melyik driver való az enyémhez?

2.: A routerrel lehet hardverileg/softverileg gond, ha a letöltések megszakadnak (kb 3-4x óránként), valamint megállnak a letöltések, ha közben mást is elkezdek tölteni mellette (akár egy honlap megnézése is)?

Köszönöm.
Üdv: Gordiann

(#759) Gordiann válasza Gordiann (#758) üzenetére


Gordiann
őstag

Összefüggésben lehet a DNS-beállításokkal esetleg?

(#760) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Egy routeres internet megosztásos rendszert szeretnék létrehozni! Nincs még se routerem, se wi-fi-m hozzá még! Lehet, hogy a távolság nagy lesz, szóval olyasmi wi-fi kéne ami elég erős! Kérdezném még azt is, hogy látom, ha valaki csatlakozik a routererre? Úgy értem vmi ablak felpattan, vagy tálcán vmi kis jelzés, vagy valami... :)

(#761) Gordiann válasza Gordiann (#758) üzenetére


Gordiann
őstag

Senki sem konyít a routerekhez? :(

(#762) jaffa 2843 válasza Gordiann (#761) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

szerintem ha driver kell akkor elkezdheted feltenni az 1.0-ástól. legfeljebb leszeded. nem nagy gond, vagy driver cleanerrel letisztitod és felteszed a másikat. sztem

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#763) Gordiann válasza jaffa 2843 (#762) üzenetére


Gordiann
őstag

megpróbálok végigmenni. thx

(#764) Dufresne válasza (Bundás) (#760) üzenetére


Dufresne
addikt

Attól függ mekkora a távolság és/vagy milyen vastag és fajtájú fal van esetleg az útban és abból is hány darab:) Az én Asus WL520g-et látja a szomszéd, úgy hogy van 2 sima téglafal, meg egy utca köztünk, szóval 2 fal és cirka 10-15 méter:)
A csatlakozásnál meg nekem nem jön fel semmilyen ablak, de a DHCP lease-be látszik, hogy kik kaptak IP-t a routertől.

(#765) Dufresne válasza Gordiann (#763) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem itt megtalálopd hozzá a megfelelő drivert.[link]

(#766) Szanya válasza Dufresne (#738) üzenetére


Szanya
tag

Akkor mondjuk a haverhoz kéne tenni az ADSL modemet, aki kábelen osztaná meg velem. Majd pedig ő adná át vezeték nélkül a mellette lévőnek, mert úgy nem kell vasbeton födémen is átpréselni a jelet. Jól gondolom?
A 10/100- as UTP elméletileg a 2 megás ADSL 50- szeresét tudná átengedni magán? Jól számolok? (Eléggé nem vagyok otthon ebben a témában.) A vezeték nélküli háló elméleti és (átlagos,elfogadható) valós sávszélessége a 2 megás ADSL- hez viszonyítva mekkora?


[Szerkesztve]

''Szanya csak egy van.''

(#767) Dufresne válasza Szanya (#766) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen és is ezt a megoldást javasolnám, jobb kihagyni a vasbetont a játékból:D
Ezeket az elméleti, meg gyakorlati sebességeket, még nemigazán tanullmányozgattam, de a 10/100-as hálózat simán kiszolgál bármilyen ADSL-t:)
A wifi meg netezésre bőven elég, sőt még egyszerűbb hálózatkiszolgálásra is jólehet, ha nemakar az ember a gépek között LAN-ban folyton filmeket másolgatni.

(#768) Gordiann válasza Dufresne (#765) üzenetére


Gordiann
őstag

Ezt elindítom, feljön a főképernyő egy negyed másodpercre, aztán eltűnik... :(
Szerintetek ha bemegyek vmi Linksys kp-ba (már ha van ilyen) akkor adnak nekem egy driver cd-t?

(#769) (Bundás) válasza Dufresne (#764) üzenetére


(Bundás)
addikt

akkor olyan kéne, ami sok falat visz át! :DDD lehet ilyet tudni, melyik milyen erős?

(#770) shev7 válasza Dufresne (#742) üzenetére


shev7
veterán

harom kategoria van,

Ingyenes hotspot, fizetos hotspot, szarul beallitott hotspot. A 3.rol van szo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#771) shev7 válasza (Bundás) (#760) üzenetére


shev7
veterán

mivel a router nem a gepedben van, szerintem az alap routereknek biztos nincs ilyen szolgaltatasa...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#772) nofreenick válasza shev7 (#741) üzenetére


nofreenick
aktív tag

köszi, asszem meg is rendelem!

huhh, nem gondoltam, h ilyen kemény a dolog... csak azt nem értem, h mivan, ha mondjuk az ember 1 ingyenes hotspotot akar elérni, de van ott a közelben nyitva vmi másik wlan hálózat is, és véletlenül oda kapcsolódik...

(#773) shev7 válasza nofreenick (#772) üzenetére


shev7
veterán

Pont ez a baj a torvennyel. Akkor is buntetheto vagy, ha tudtodon kivul ''tortel be'' egy halozatba.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#774) Dufresne válasza shev7 (#773) üzenetére


Dufresne
addikt

Na ja ez elég gázos rész akkor a törvénybe. Kicsit olyan, minthogy a törvény nemtudása nemmentesít alóla, csak éppen itt akár azt is hiheted, hogy ingyenes hotspoton vagy, mert úgytudod, hogy a környéken van egy, közbe meg 2 volt és pont a rosszul bekonfigltra csatlakoztál. Mondjuk talán annyi szépségtapasz van, hogy sztem akik nem konfigolják be ezeket rendesen, azok sokszor észre sem veszik, hogy járt valaki a routerükön, vagy csak simán túllépnek rajta, vagy gyorsan felcsapnak egy jelszavas védelmet:)

(#775) shev7 válasza Dufresne (#774) üzenetére


shev7
veterán

vagy nem tudjak, hogy perelhetnek. Egyszer fuss bele egy olyanba, aki kitalja, hogy abbol fog megelni, hogy beperel mindekit. Szerencsere ez meg nem amerika. Es jol irtad, ilyen ugyben meg nem tortent precedens.

Marmint WiFi halozatosban, olyanrol pl tudok, hogy egy srac fel akart lepni valami szerverre (jelszoval volt vedve) probalkozott x-szer, persze nem talalta ki. Ettol fuggetlenul a szerver tulaja beperelte, es ha jol tudom penzbuntetes lett a vege. A srac azzal vedekezett, hogy random probalkozott ugysem jutott volna be. A birosag elutasitotta.
Szerinted elhinnek, hogyha egy wifi-s halozatra azt mondod, hogy azt hitted ingyenes hotspot.
A poen az egeszben, hogy nehany honapja meg en is ugy gondoltam, hogy semmi baj nem lehet abbol, ha nem vedett wifire csatlakozom, legyen az akarkie

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#776) Predator666


Predator666
aktív tag

Nos. Lenne egy kérdésem. Szóval van nekem egy olyan routerem hogy black box broadband ami elég ratyi. Mert ha arról van leosztva a net akkor nem lehet rendesen entezni, mert ha töltök valamit akkor nem a pingem növekszik, hanem adatcsomagok vesznek el, és k****ra idegesít, hogy 6szor kell frissítenem az oldalt ha a bátyám wowozik. Na már most nekem kb 10-15k-s rotuer kellene, ami direkt játékra fejlesztettek ki. Mert szómiszó szotkam elég sűrűn játszani aztán szükségem van rá :) Nos mondták nekem az smc routereket ám nem vagyok benne biztos hogy csak egy véleményt kellene meghallgatnom szóval, ti mit ajánlotok? Nagyon elveszett vagyok a témában...
Köszi előre is.

Ja és fontos hogy korlátozhassam a szálakat ;)

[Szerkesztve]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#777) shev7 válasza Predator666 (#776) üzenetére


shev7
veterán

Egyreszt nem hiszem, hogy vannak ''jatekra'' kifejlesztett routerek. Illetve a savszelkorlatos routerek nem a 10-15k-s tartomany, ha jol tudom.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#778) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

kéne nekem router
valami egyszerű darab :) 2 port kellene, ha nincs tűzfala az nem baj (sőt!)
és ne legyen drága
itthoni netmegosztáshoz kéne

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#779) Predator666 válasza shev7 (#777) üzenetére


Predator666
aktív tag

jó ezért modntam hogy kb fogalmam sincsen :D na akkor tudnál valamit ajánlani? smc routerre mondták azt hogy nagyon jó...egyéb?:F

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#780) Dufresne válasza Predator666 (#779) üzenetére


Dufresne
addikt

SMC, D-link, Linksys, sztem Asus sem rossz. US Robotics mondjuk...

(#781) Dufresne válasza shev7 (#775) üzenetére


Dufresne
addikt

Mondjuk ha jelszóval védetten próbálkozik, akkor ne csodálkozzon az ember. Random...ez jó kifogás:D De tény, hogy szerencsére még nemvagyunk amerika, hogy mindenki mindenkit pereljen... Amíg nincs precedens, addig talán nincs is olyan nagy gond.

(#782) Dufresne válasza sanyixXx (#778) üzenetére


Dufresne
addikt

Milyen nethez kéne ez pontosan?
Amúgy pl [link] Nemhiszem, hogy vannak olcsón 2portosak, inkább 4portos az általános:)

[Szerkesztve]

(#783) snemeth válasza Predator666 (#779) üzenetére


snemeth
aktív tag

Az SMC által adott support egyszerűen példás.
Ha ráadásul a neten regisztrálod, akkor 5 év garancia jár hozzá.

A ''Tvnetwork infók'' topicban volt néhány példa erre: míg más gyártók hülyének néztek minket, amikor segítségért fordultunk hozzájuk, addig az SMC foglalkozott a dologgal és rövid időn belül orvosolta is a problémát.
Ennyi pénzért és ilyen támogatással nagyon megéri az SMC.

(#784) sanyixXx válasza Dufresne (#782) üzenetére


sanyixXx
senior tag

512-es adsl-hez kőne
nekem jó a 4 portos is, csak ne legyen drága, meg bonyolult a használata
lényeg, hogy tudjak hálózatról nyomtatni meg netezni

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#785) Dufresne válasza sanyixXx (#784) üzenetére


Dufresne
addikt

Azért ahhoz, hogy hálózatról tudj nyomtatni, ahhoz ezeknél az olcsóbb routereknél annak a gépnek folyton mennie kell, amelyikre a nyomtató van kötve. Azokat a routereket, amelyek tudnak kezelni nyomtatót is már azok drágább kategória, nem is kicsivel...

(#786) Predator666 válasza snemeth (#783) üzenetére


Predator666
aktív tag

na oké, de melyiket?:D mmint melyik típust? :U

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#787) #95561216 válasza sharpapa (#653) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ennek a routernek az elméletileg dupla wlan sebesség mellett van jótékony hatása a hatótávolságra is? Kontkétan téglaépületben 2 fal + 5 méter (vagy ha úgy tetszik 2 fürdőszobaajtónyi) akadályt átvisz? Vagy ehhez elég lehet egy normál 54-es router + beépített Intel wifi?

[Szerkesztve]

(#788) Dufresne válasza #95561216 (#787) üzenetére


Dufresne
addikt

Elvileg erről a routerről van szó [link] Nemhinném, hogy akadály lenne neki az a távolság, amit említettél.

Viszont az a sharpapa által említett 108mbps wireless sebesség, hát...arra ne számíts, mivel a mimos eszközök is még csak megközelítik a 100mbps-es vezetékes hálózatok sebességét és ez a router nem is mimos.

(#789) sanyixXx válasza Dufresne (#785) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tom, hogy mennie kell a nyomtatós gépnek, arra is gondoltam
nem is tudtam, hogy van router ami tud nyomtatót kezelni :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#790) Dufresne válasza sanyixXx (#789) üzenetére


Dufresne
addikt

Ok, akkor amit linkeltem az is elég. Csak nemtudom pontosan hogyan is képzeled el a nyomtatómegosztást:D Ezért ítam a lehetőségeket.

(#791) sbazsi


sbazsi
veterán

D-link DVG-G1402S
[link]

Használ/tesztelt/látott ilyet valaki?
lenne néhány kérdésem...

(#792) Majstor válasza ---Lasali--- (#717) üzenetére


Majstor
senior tag

Milyen csúnya dolgokat olvastál a BEFSR41 Linksys routerről???
Ziog-nak áll. u.a. van és nem panaszkodik hogy xaraxik vagy ilyesmi...
Akkor most melyiket érdemes megvenni:
?BEFSR41 vagy BEFSX41?
:(

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#793) Majstor


Majstor
senior tag

Nah...valaki valamit???

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#794) Majstor


Majstor
senior tag

UP!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#795) Ziog válasza Majstor (#794) üzenetére


Ziog
aktív tag

Hali!

Nekem valóban BEFSR41 van. Időnként ki szokott vágni a netről vagy elfelejti, hogy milyen IP címet kaptam és csak 0.0.0.0-t ír a helyére. No persze ilyenkor nincs is net. Mondjuk ez eddig kétszer fordult elő, de abból mint képsőbb kiderült, az egyik szolgáltató oldali bibi volt és a központ vágott ki egy időre.
Ezt leszámítva nekem bevállt.

BEFSX41-ről meg csak annyit, hogyha neked fontos a routerben a beépített tűzfal, akkor azt vedd meg.
Nekem nem volt az, meg nem is akartam rá azért plusz pénzt költeni.

(#796) Majstor válasza Ziog (#795) üzenetére


Majstor
senior tag

Thank's!
:R

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#797) sbazsi válasza sbazsi (#791) üzenetére


sbazsi
veterán

senki? :F
up

(#798) Majstor


Majstor
senior tag

Lenne még egy kérdésem a VPN-el kapcsán (Virtual Private Network):
Ez a VPN érdekes módon nincs feltüntetve a BEFSR41 Típus leírásában...akkor csak az X-es változat képes kapcsolatot létesíteni két számítógép között???
:(

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#799) sanyixXx válasza Dufresne (#790) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi, majd azé nézek más fajtát is, mert bnőméknek ilyen van/volt :F és azzal volt baj rengeteg :(

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#800) Dufresne válasza sanyixXx (#799) üzenetére


Dufresne
addikt

Talán érdemes a 10k kategóriában nézelődni, ott már találni jó példányokat bőven.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.