Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nagyArc válasza ShadowLord (#344) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem is ilyen van, csak ajánlani tudom. Előtte egy D-Link 624-esem volt, az két óra alatt tönkrement, ilyenre cserélték ki. Tényleg nagyon szuper és az ára sem egetverő.

(#352) chop


chop
őstag

no, nekem is kene vmi routert ajanlani, nem kell nagy vmi, netosztasra kene, ill jo lenne vmi tuzfal rajta(lehet, hogy mindegyiken van, nem vagyok otthon a temaban).
es max 8-10et aldoznek ra (inkabb 8at..)

koszi

(#353) chop válasza chop (#352) üzenetére


chop
őstag

[link]

errol velemeny? tud ez port forwardingot?

(#354) gergod


gergod
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem wireless routert ajánlani?
Minimum 54mbps, wpa2, legyen benne usb2.0 nyomtatónak kb ennyi.
Az asus wl-500g-t nézegettem, csak van-e más gyártótól is valami?


Jah még valami ezek egy 20cm-es vasbeton födémet át tudnak hidalni? légvonalban max 5 méter lenne a gép és a router között, de közte van a födém.

(#355) steve@prhw válasza chop (#353) üzenetére


steve@prhw
őstag

Tud forwardingot, tűzfalat, és ha kiírod, hogy d-link, kb. 1000-en fognak lehülyézni. Pedig kismillió megy belőle, volt egy melegedős-gyári hibás verzió, a többiből szvsz nincs számottevően több hibás darab, mint a többi, hasonló kategóriás soho routerből. Esetleg annyi, hogy állítva célszerű rakni, és véletlenül sem melegszik.


gergod: annyit át fog vinni.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#356) chop válasza steve@prhw (#355) üzenetére


chop
őstag

oke, akkor d-link felejtve (mondtam, hogy nem vagyok otthon a temaban..)

(#357) steve@prhw válasza chop (#356) üzenetére


steve@prhw
őstag

Látod, én nem ezt mondtam... Kollégámmal egy éve használunk 514-est megelégedéssel, a cégnél 614-eseket osztogattak, többezer darab megy belőlük problémamentesen... Nálunk bevált. Ettől még a 604-es lehet gyengébb, bár az újabb szériákkal korántsincs annyi gond.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#358) peeeti


peeeti
csendes tag

hali mindenkinek
tud vki segíteni h milyen routert vegyek net megosztáshoz(fibernet kábel) 10-15k között??:U

(#359) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Valaki segitsen!Vettem egy Linksys WRT54G W-lan routert nos addig simán ment a beállítás amig a netet beállítottam sima kábelen megy a kapcsolat de a wifi nem akar összejönni a laptopom nem tud kapcsolodni a routerhez de felismeri:(Valaki tudna segiteni mit hogy kell beállítani?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#360) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

:C

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#361) nagyArc válasza ShadowLord (#359) üzenetére


nagyArc
tag

Azt hogy kell érteni, hogy ''felismeri, de nem tud kapcsolódni''? Mit ír ki a win a vezeték nélküli hálózatnál? Lehet, hogy be van állítva a wep- vagy a wpa jelszó. Először próbáld ki úgy, hogy kiveszel mindenféle titkosítást.

(#362) gergod


gergod
tag

Nah nem tudtok olyan routert, amire rá lehet kötni nyomtatót?

(#363) ShadowLord válasza nagyArc (#361) üzenetére


ShadowLord
senior tag

nos leszedtem a titkositást igy elkezdet csatlakozni gondolkodott vagy 1 percet ezek után eltünt a csatalakozás ablak és enyi nem csatlakozik föl nem ir hibaüzenetet:(

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#364) fasyrt válasza gergod (#362) üzenetére


fasyrt
őstag

SMC háza táján nézz körül. ;)

(#365) Zeck válasza ShadowLord (#363) üzenetére


Zeck
aktív tag

Sztem tedd egymás mellé a két gépet, ssid-t routeren és a wlanos gép hálókariján állítsd ugyanannyira, a channel-t úgyszintén, kapcsold be a ''Wireless SSID Broadcast''-ot, és ha régebbi a wlanos hálókarid (nem g-s) akkor a ''Wireless Network Mode''-ot tedd mixed-re. Ha a wlanos hálókari nem támogatja a 108mbps-t, kapcsold ki a superg módot. Sztem így mennie kell. Gondolom a hálókarinak is megmondtad hogy nincs titkosítás. Egyébként szerintem mac adress alapján szűrni a wlan-t sokkal egyszerűbb, és nem kell a titkosítással szenvedni.
A telepítő cd-n a router cisco gombjának lenyomásával variálnak valamit wlan telepítés ügyben, nekem ez nem jött be, úgyhogy maradtam a manuális beállításnál, de lehet neked segít.
Ja és más routernél ilyen jellegű problémán segített, hogy másik csatornárta állították a wlan-t, bár nem hangzik túl logikusnak, de sztem megér egy próbát.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#366) nagyArc válasza ShadowLord (#363) üzenetére


nagyArc
tag

Arra sem ír ki semmit, hogy ''Vezeték nélküli hálózatok keresése''?

(#367) ShadowLord válasza nagyArc (#366) üzenetére


ShadowLord
senior tag

na anyámék laptopjára simán össze tudtam lőni csak az enyém nem akarja az igazságot...bár az ő laptopjuk újabb és volteaz oldalán egy kapcsoló amivel be tudtam kapcsolni a w-lan kareszt!Lehet az én laptopomba szar a w-lan karesz:U

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#368) nagyArc válasza ShadowLord (#367) üzenetére


nagyArc
tag

Ez eszembe sem jutott, tényleg nekem is külön ki-be lehet kapcsolni a wlan-t a notebook-on, az Fn+F11-el. Szerintem a tieden is van valahol egy ilyen.

(#369) gergod válasza fasyrt (#364) üzenetére


gergod
tag

Nézem nézem, de nem találom .... :(

(#370) krys1978


krys1978
tag

SMC 7904BRB ADSL+ Router 4port erről van valami infótok?

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#371) Gismo válasza Zeck (#309) üzenetére


Gismo
addikt

Az Smc élböl kilöve! Sztem Edimax!

(#372) chop válasza steve@prhw (#357) üzenetére


chop
őstag

igen, miutan masodjara elolvastam a postodat, leesettt, hogy nem errol van szo. mindenesetre valszeg edimaxot veszek

(#373) Ruzso


Ruzso
tag

Én most vettem egy D-link 604-es routert, simán beállitottam, két gép megy róla semmi probéma.

Life could be so easy without PC.

(#374) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Hello! Nekem egy olyan router kellene, amin meg lehet osztani a nyomtatót és lehetőleg fekete. Ja és nem utolsó sorban minél olcsóbb, annál jobb! Tud valaki ilyet?

(#375) gbravo


gbravo
csendes tag

Nekem olyan megoldás kellene, hogy minden portot le akarok zárni két gépen,mert nincs router,hanem csak egy switch van helyette, csak egy olyan portnak kéne nyitva lennie mindíg amit egy játék használ. Semmi több. Van erre valami jó kis progi? Vagy rakjak tűzfalat és kész, és csukjak be mindent azon? thx.

(#376) -=Valium=- válasza mitabrev (#374) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nicsak a gugli mennyit talált magyarul: [link] :C :DD

„router printserver”: 1–30., összesen: kb. 28 800 magyar nyelvű találat. (0,05 másodperc) :Y :Y :Y

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#377) gergod válasza -=Valium=- (#376) üzenetére


gergod
tag

Jajj de ügyes és okos is vagy :C

remélem a gugli láma címszó alatt nem téged listáz ki elsőnek :R Nah ne sértődj meg ezen.

Az első három oldalon nem volt megfelelő. Vagy nem wireless volt, vagy külön volt a printerserver. És mielőtt a keresési feltételek módosítását kezdeményeznéd, azért kértem, hogy ajánljatok, mert hátha az itt fórumozók ismernek valamilyen jó wireless routert amiben van printerszerver és minimum 54mbps-es.

písz

Amúgy sem a linksysnél, sem az smc-nél, de még a d-linknél sem találtam ilyen routert csak az asusnál. De lehet, hogy valamit én néztem félre.

(#378) gbravo válasza gergod (#377) üzenetére


gbravo
csendes tag

No bármilyen printserveres router jó neked. Hogyan akarod rányomni? Talán paralell porton? Ilyen is van. Egy csomó.

(#379) sbazsi válasza gergod (#377) üzenetére


sbazsi
veterán

az asusokról most van egy cikk.
[link]

és létezik az d-linknek is, [link]
ebben párhuzamos és usb nyomiszerver is van. igaz 46000 brutto

[link]
SMC 54Mbps Wireless BR Router 4x10/100 + 1 WAN (802.11b/g) + USB
18600 +fa

(#380) steve@prhw válasza mitabrev (#374) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért az sem mindegy, milyen nyomtatót fogsz rákötni. Emlékeim szerint pl. a HP-k csak a saját printer server-eikkel működnek rendesen...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#381) sbazsi válasza steve@prhw (#380) üzenetére


sbazsi
veterán

ezt hol hallottad? a hp-től? ;]
állítólag csak hp patronnal mennek rendesen...

a támogatott eszközök listája:
[link]


thanks to Blackmate [link]

(#382) steve@prhw válasza sbazsi (#381) üzenetére


steve@prhw
őstag

Amióta kiderült a melóhelyen, hogy a hp multifunkciós munkacsoportos eszközét csak kettő(!!!) gépre lehet feltelepíteni, különben megőrül (és ez is több hónapos nyomozás, hülye hibajelenségek, stb után), én már semmin nem lepődök meg. Az biztos, hogy több típus nem normál usb printer portot telepít, hanem valami egyedi csodát, ergo előfordulhat, hogy beintenek neked.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#383) mityku


mityku
aktív tag

Hali!

Véleményeteket szeretném kérni router ügyben! :))
Erről lenne szó:
[link]
Érdemes megvenni?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#384) escie


escie
őstag

routert nézegetek, és bizonyos szeretnék lenni abban, hogy mit takart ebben az esetben a ''cable''. mert dsl-em, az nincs, csak egy utp-n ''jön'' a net. tehát semmiféle ''tárcsázás'' meg hasonló marhaságokra nincs szükség, csak megfelelőt ip/gw kell beállítani az eszközön, amibe dugom a szolgáltató utp-kábelét. ez egy 10.1.2.x jellegű belső ip, a szolgáltatóm ip-je ''alatt'' látszom kifelé. dhcp nincs, ez az ip fix.
esetleg azt jelenti router esetében a ''cable'', hogy ebbe dughatom a szolgáltató upt-jét, és a további négy portba az itthoni gépeket? (négyportos switch-csel ellátott router esetén)
mi van, ha egy switch-be dugom a szolgáltató kábelét, és az itthoni gépeket?





[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#385) -=Valium=- válasza mityku (#383) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha csak router kell akkor drága és(sztem) nem olyan jó.
Milyen netet akarsz osztani ? És mi(k)re ?
Ez vezeték nélküli (is) mind a WAN mind LAN irányába.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#386) -=Valium=- válasza escie (#384) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ezekszerint te NAT-olt hálón vagy.Ezen DC meg hansonlók ugytudom nem fog menni.

azt jelenti router esetében a ''cable'', hogy ebbe dughatom a szolgáltató upt-jét, és a további négy portba az itthoni gépeket? (négyportos switch-csel ellátott router esetén)
Igen


mi van, ha egy switch-be dugom a szolgáltató kábelét, és az itthoni gépeket?
Akkor csak egy gépen lesz net.Mert nem kapsz több IP-t csak egyet.Ezért kell a router.Az erre való.

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#387) escie válasza -=Valium=- (#385) üzenetére


escie
őstag

vezetékes hálózatot szeretnék itthon. most úgy van net, hogy a szolgáltató utp-je megy a gépem hálókártyájába, beállítva neki ip, és a szolgáltatóm gateway-e.

az kellene, hogy egy számítógépektől független eszköz rendelkezzen ezzel az ip-vel, és ezen a gatewayen lássa az internet, és ossza az internetet az itthoni gépek felé.

a kérdés az, hogy router kell beépített switch-csel, vagy eslég simán egy switch?


hangsúlyozom, nem kell csatlakozni, tárcsázni, hanem elég annak a hálózati interfésznek rendelkeznie a megadott ip-vel, amire dugva van a kábel.

-------------------------------------------------
#386 reagálva:

tehát egy switch portjai egy alhálózat felé néznek, ezért több a router, mert az összeköt egy másik (al)hálózattal.
ez a kijelentés igaz? mert ha igen, akkor valóban routerre van szükség.

igen, nat-olt a háló, dc-ben, bittorrent-ben nem tudok aktív lenni.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#388) -=Valium=- válasza escie (#387) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Akkor sima vezetékes routert vegyél.Azokba (általába mindbe) be van építve egy 4 portos switch alapból.
Csak switch nem jó.Az nem oszt netet csak hálót csinál a gépeknek.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#389) -=Valium=- válasza escie (#387) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Jól tudod. :C :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#390) escie válasza -=Valium=- (#388) üzenetére


escie
őstag

értem. köszi a felvilágosítást! :)

amúgy linksys routert néztem ki. akkor tehát a ''cable/DSL'' jelzővel illetett routerek megfelelnek nekem...

(esetleg valami megbízható, nagyválasztékú szak-webboltot tudsz/tudtok mondani, ami ilyen eszközökkel foglalkozik?)

I'm back, baby!

(#391) -=Valium=- válasza escie (#390) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Az jó választás(sztem).Az ára is jó.

Bolt ? :U :F Nézz körül itt: [link]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#392) mityku válasza -=Valium=- (#385) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!

Muterom t-com-nál dolgozik és dolgozói kedvezménnyel 10.000 Ft-ért lehet vásárolni.
Adsl-t szeretnék osztani 2 gép között és amiatt akarok wlan-os routert, hogy ne kelljen annyi kábellel szórakozni illetve szétfurkálni a falakat a házban.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#393) funkygee válasza escie (#390) üzenetére


funkygee
aktív tag

Nos én ugyanezt az utat járom amit te,csak kicsit előrébb vagyok már. Sokkal olcsóbban jössz ki, ha veszel a gépedbe egy másik hálókarit, arra megy a net ami bejön neked, a meglévő hálókari meg megy a switch-hez, amibe a többiek is csatlakoznak. A belső hálótokhoz kitalálsz egy más ip számozást. Ebben az esetben pl. össze tudod bridgelni a két hálókaridat, és rajtad keresztül mennek ki a netre, ha akarod. Ha nem akarod, akkor nem. Ha már úgyis van egy switchetek...
Így a gépeden szét tudod választani a külső és belső forgalmat is.Tény hogy net csak akkor lesz, ha megy a géped! Azt is mondják pl. sokan, hogy a switchen jobb is játszani, mert nem gondolkodik annyit az adaton.. Bár ezt nem tudom...

************************************************************************************************
Namost: HELP nekem valaki. Megvettem az adsl/cable routert, ugyanilyen netem van ,mint escie nek, jellegét tekintve. A router NETGEAR, bedugom a bejövő netet, és egyszerűen nem találja meg. Van ugye a routernek egy admin felülete, ha rányomom egyszerűen a routert net nélkül, ennek be kéne jönnie?
http://192.168.1.1 címen van a doksi alapján, de nem jön be semmi a böngészővel. Kikapcsoltam már minden tűzfalat, de semmi. Valakinek ötlete?

[Szerkesztve]

(#394) sbazsi válasza funkygee (#393) üzenetére


sbazsi
veterán

bedugod. nézd meg, hogy a gépen a hálokari kap-e ipcímet.
start/cmd.
ipconfig /all

ha igen, nézd meg az átjárót, azt ird be a böngészőbe.

(#395) funkygee válasza sbazsi (#394) üzenetére


funkygee
aktív tag

thx. már rájöttem. off volt a dhcp, azért nem ment. :(((

(#396) -=Valium=- válasza mityku (#392) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Amit belinkeltél az képes venni a netet vezetéknélküli hálózatról is.Erre neked nem lesz szükséged ,de 10 ezret bőven megér.Csak a D-linkek nem egy stabil cuccok.Bár ez egyéni vélemény.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#397) sbazsi válasza funkygee (#395) üzenetére


sbazsi
veterán

na úgy tényleg nehéz. ;]

(#398) mityku válasza -=Valium=- (#396) üzenetére


mityku
aktív tag

Köszi az infót!
Én is úgy gondolom, hogy 10k-t megér! :))

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#399) mityku válasza -=Valium=- (#396) üzenetére


mityku
aktív tag

Milyen wlan-os pci kártyát tudnál ajánlani?
Valami olcsóbbra gondoltam.

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#400) escie válasza funkygee (#393) üzenetére


escie
őstag

eddig így ment, magam natoltam a netet a másik gépre, de ki akarnám kerülni, hogy menjen egy pc, ha valaki más is netezne itthon a saját gépén. nem akarok még egy hálókarit, mert nem akarok routert építeni a saját pc-mből. persze megtehetném könnyedén, mivel linuxom van.

a játékról meg annyit, hogy egy éve játszom neten RedOrchestrát százas nagyságrendű pingekkel, ezután a helyihálós játék mindenképp jobb válaszidőt fog produkálni. :) megfelelő lesz a router.

köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

I'm back, baby!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.