Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) nagyArc válasza szijartg (#449) üzenetére


nagyArc
tag

Én a saját tapasztalataim alapján nagyon lebeszélnélek a d-link 624-esről. Két hónappal ezelőtt vettem egy ilyet, aztán hol működött, hol nem, magától resetelt, elfelejtette a beállításokat, már a hajam kihullott. Visszavittem, vettem helyette egy linksys wrtg 54-et, árban kb. ugyanannyi, és ez azóta is szuper jó.

(#452) sbazsi


sbazsi
veterán

Milyen wifit ajánlotok max 15-16 brutto árban?
GIGABYTE GN-BR01G Wireless Router
[link]
Gigabyte GN-B41G
[link]
ASUS WL-530g Wireless-G mini Router
[link]
Linksys WRT54GC
[link]
Ennél hiányolom az antennát.

Trendnet, Conceptronic, Topcom? Ezeket felejtsem el?

Konkrétan kettő kellene, két különböző helyre. Egyik helyen upc, másikon adsl van.
Tulképp a biztonság a lényeg. Wifi(csak az tudja használni, akinek beállítom. bár tudom, hogy feltörhetetlen rendszer nicns.)

(#453) rosta


rosta
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy SMC 7004VBR 10/100Mbps 4 portos Routert, amely egész jól működik alapállásban.

A hozzá adott doksi 7 kisalakú oldal, és hát semmi lényeges nincs benne. Még ilyen dolgokat sem tudok róla, hogy van e tűzfal benne, vírusírtónak a tűzfalát használom. Ha valaki tudna valamiféle részletet, megköszönném.

(#454) sbazsi válasza rosta (#453) üzenetére


sbazsi
veterán

szóval megvettél egy routert, amiről azt sem tudod, hogy eszik-e vagy isszák?!
Valami hyperben sikerült olcsóért?

Amúgy a google a te barátod.
[link]
Egy leírás:
[link]
Egy fórum:
[link]

(#455) sbazsi válasza sbazsi (#452) üzenetére


sbazsi
veterán

senki? :F

(#456) rosta válasza sbazsi (#455) üzenetére


rosta
csendes tag

Köszönöm a linkeket! Éppenhogy belenéztem.

Még a mult év végén valahogy sikerült elindítanom, megy is szegény, csak éppen még nem jutottam el odáig, hogy jobban a lelkébe nézzek. Ahogy nézem a CD-n azért mintha lenne egy tisztességes leírás, bár úgy rámlik, hogy a tűzfallal kapcsolatosan nem láttam semmit, no de majd utána nézek.

Üdv!

(#457) sbazsi válasza rosta (#456) üzenetére


sbazsi
veterán

elvileg van benne tűzfal

(#458) TXT


TXT
őstag

Segítsetek légyszíves!
Most kötötték be nálunk a kábelnetet. Idáig nem volt gond, mert nem kellett megosztani a netet. Most szeretném 2 gépre (majd később pedig még1 vagy 2gépre)kötni, hogy akár egyidőben is lehessen használni. Az Én gépemben egy Asus A8N SLI Premium van [link], így talán össze lehet kötni vhogy router nélkül is??? :F Vagy ha nem, és csak routerrel lehetne, akkor milyet érdemes venni? Lövésem sincs, nem értek hozzá, mi módon kellene megoldani és hogy mivel pontosan.
Vki hozzáértő segítségét szeretném kérni.

(#459) emitter válasza TXT (#458) üzenetére


emitter
őstag

ha jól látom a gépedben 2 lan-csati van... akkor ez 2 lan kártyának felel meg
a másik gépben is van háló-kártya?
ha routert veszel, nem kell bekapcsolva lenni a ''szerver''-gépnek ahhoz hogy tudj netezni, nélküle az A8N-es gépednek mindig mennie kell :U

(#460) TXT válasza emitter (#459) üzenetére


TXT
őstag

igen van hálókártya a másik gépben. Routerből milyet vegyek, ha 2 gépet akarok összekötni(késöbb max4)? Típus esetleg pontosabban? vagy hogy milyen fajtát?

(#461) emitter válasza TXT (#460) üzenetére


emitter
őstag

szóval router mellett döntöttél :) végülis hosszabb távra szvsz mindenképpen megéri...
első dolog: milyen messze van egymástól a 2 gép (és később a többi)? Nehéz lenne bekábelezni? Mert ez határozza meg, hogy wlan-router kell-e vagy sima kábeles.

(#462) TXT válasza emitter (#461) üzenetére


TXT
őstag

most kb 10 méterre és a későbbi az még jóval odébb lesz, ugyhogy most csak eza 2gép lenne. Gondoltam, hogy vezeték mentesen jobb lenne, de nem gond, ha az jóval olcsóbb, akkor az lesz.
Szóval mind2 megoldás szóba jöhet. Melyik típust ajánlanád?
MSN?

(#463) Duke Pro


Duke Pro
csendes tag

Tud valaki olyan wifi routert mondani, amelyik tudja a statikus és dinamikus routingot? A gyártók 80% ''elfelejti'' odaírni, hogy a készülék tudja-e.. :(((

Szóval légyszi ha a Ti routerek tudja, írjátok nekem ide a típusát, mert szeretnék egyet venni, de nem tudok utánanézni, mert nem írják le :((

msn: duken@chello.hu

(#464) Taltosparipa válasza Duke Pro (#463) üzenetére


Taltosparipa
tag

Pld DrayTek (szinte mindegyik) vagy ZyXEL 334WT vagy 335WT

(#465) furic


furic
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy olyan wlan routert, ami nyomtatószerver is (USB).
18e Ft körül.

Az előny, ha van benne DSL modem is? Mondjuk ilyet nem találtam 20e körül, ami printszerver is.

(Azj jól értem, hogy a különbség a wireless router és a wireless access point között az, hogy az access point nem tartalmaz RJ45-ös aljzatokat, hanem csak egy antennát, tehát míg routerre wlanon és kábelen is lehet csatlakozni, az access pointra csak wlanon?)

Eddig találtam (kiskerarak.hu)
- US Robotics US Robotics 815461 (125Mbps) MAXg Turbo Wireles Router -- 20e
- SMC 2804WBRP+G -- 16e (állítólag kifutó modell)

Biztos van még. Mit javasoltok?
Kérlek minél hamarabb írjatok, mert ma meg kéne vennem.
Előre köszönöm!

[Szerkesztve]

(#466) emitter válasza furic (#465) üzenetére


emitter
őstag

szia!

igen, az az smc router szvsz nagyon megéri, jó vétel 15k-ért...

vagy esetleg még ez is szóba jöhet:
[link]

az us robotics-ot nem találtam :F

(#467) furic válasza emitter (#466) üzenetére


furic
csendes tag

Köszönöm!

US Robotics:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=22480

(#468) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy milyen routert ajánlanátok egy chello megosztására?
Egy emeleten vagyunk a haverral de van közöttünk két lakás. Ez kb 30m és három vasbeton fal (panel). Wi-fi vagy nem wi-fi?

A másik amatőr kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy wi-fi routert és esetleg nem lesz megfelelő a vasbeton falak miatt, akkor kábellel is megcsinálhatom a dolgot?
Tehát egy wi-fi router kábellel összekötve ugyanúgy funkcionál, mint egy nem wi-fi?


Üdv

zs.

(#469) WOW27


WOW27
tag

wlan routert szeretnék+ a másik gépbe wlan kártyát. legalább 54Mbs Tud vki segíteni a választásban? max 15-20k Az smc jó?

(#470) emitter válasza hvb (#468) üzenetére


emitter
őstag

igen, ugyanúgy funkcionál, de fölösleges wifiset venned, 3 ilyen falat tutira nem visz át...
vegyél 10k környékén egy sima routert, mondjuk smc/linksys/netgear/asus/3com márkák jók, amelyik megtetszik, azt vedd
itt tudod az árakat összehasonlítani:
[link]
[link]

(#471) emitter válasza WOW27 (#469) üzenetére


emitter
őstag

15-20k-ból nem is jön ki több, mint 54mbps...
még ha van is router 108mbps-es 20k alatt, egy uilyen gyors kártya megint 10k környékén van, az meg már túl sok szvsz
vegyél egy linksys/smc/gigabyte karit 5-6k-ért, meg egy 15k-s routert, azt jólvan
smc nem rossz márka, bár nincs személyes tapasztalatom

(#472) WOW27 válasza emitter (#471) üzenetére


WOW27
tag

Most a METRO-ban van smc wpci-g kártya (6230) + smc wbr14-g router (11500). Ez nekem jó lesz sztem.

(#473) pschio


pschio
őstag

d-link 604ben van arra lehetosegem hogy letiltsam bizonyos portok forgalmat? konkretan le akarom tiltani a kulonbozo torrent programok mukodeset. meg lehetne csinalni valahogy?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#474) emitter válasza pschio (#473) üzenetére


emitter
őstag

hát nemtom, hogy konkrétan lehet-e ebben a routerben portokat engedélyezni...
van benne tűzfal?
elvileg alapból tiltania kellene a legtöbb portot, és te tudsz engedélyezni bizonyos portokat ha akarsz
szal nézd meg h tud-e ilyet, ha nem akkor nemtom mi a megoldás :F

(#475) kunfu


kunfu
csendes tag

Hali!

Teljesen ÚJ vagyok itt a PH-n, és bár régóta PC-zgetek, de nemrég kezdtem LAN-ozni!
Routerem még nincs. Kérdésem pediglen az lenne: Mik azok az alapvető dolgok amikre figyelni kell/kéne egy WLAN-t is tudó router vásárlásakor????
Illetve mi az amitől a profi routerek drágák (mármint hogy mivel tudnak többet mint egy buta router).
Pár hozzászólást már elolvastam és az SMC-re adott voksok szimpatikusak!!!!
Nem mondom, hogy a pénz nem számít, mert azért szeretném én is olcsón megúszni, de inkább fizetek kicsit többet, hogy tényleg JÓ legyen, mint valami gagyi.

Előre is nagyon köszönöm a tanácsokat! :R

Bence

Régen ezt énekeltük: ''Hull a pelyhes fehér hó...'', ma ezt éneklik: ''Hófehér pelyhes hulla...''

(#476) hvb


hvb
tag

Kösz a választ!

És bármelyiken meg tudom osztani a sávszélességet?
Gondolok arra, hogy ha ketten vagyunk benn, akkor felezze egyébként meg adja oda az egészet. Ezt alap funkció vagy csak a drágábbak tudják?

Üdv

zs.

(#477) Noxy válasza hvb (#476) üzenetére


Noxy
veterán

És bármelyiken meg tudom osztani a sávszélességet?

Nem. :( Az már nem home kategória. ;)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#478) shev7 válasza Noxy (#477) üzenetére


shev7
veterán

Az asus wl500g delux routerben lehet ilyet szabalyozni. Valamikor kiprobalom, hogy telleg mukodik-e.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#479) Noxy válasza hvb (#476) üzenetére


Noxy
veterán

Csak a drágábbak tudják. ;)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#480) shev7 válasza Noxy (#479) üzenetére


shev7
veterán

:)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#481) hvb


hvb
tag

És tudtok egy típust ajánlani, ami tudja?
Nézegettem neten, de nem tudom mi ennek a tulajdonságnak a neve vagy van rövidítése?

Pl. ez tudja? [link]

Üdv

zs.

(#482) shev7 válasza hvb (#481) üzenetére


shev7
veterán

Abban Noxynak igaza van, hogy a legtöbb router nem támogatja ezt. Az ASUS w500g delux tudja. Bandwidth manager a funkció neve.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#483) kunfu válasza kunfu (#475) üzenetére


kunfu
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni az alább leírtakkal kapcsolatban?

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=123044&start=474&len=1

Köszi!!!!4

Régen ezt énekeltük: ''Hull a pelyhes fehér hó...'', ma ezt éneklik: ''Hófehér pelyhes hulla...''

(#484) 16Geri


16Geri
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlás elött vagyok. Egy routert szeretnék venni. Egy kicsit inteligensebbet. Két gépet kötnék rá. Viszont ha csak az egyik gép megy akkor szeretném ha az egész sávot átadná annak a gépnek.
Ahogy olvastam ez a Bandwidth funkció. Szeretnék kérni egy-két ajánlatot. Olyan 15e Ft körül gondolkozom. Van valami korrekt ajánlatotok?

Köszönöm

[Szerkesztve]

(#485) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy az asus kártyához adott antennakábel hossza rövid. Fel kell pakolni a gépet az ablakpárkány magasságába, hogy jó legyen a vétel. Néztem a neten antennákat, de mindegyiknek csak 1m volt a kábele?
Milyen megoldást javasolnátok?

Üdv

zs.

(#486) #32577792 válasza 16Geri (#484) üzenetére


#32577792
törölt tag

zyxel p334wt
ha jól emlékszem :F
hardware árul ilyesmit

(#487) oceanearth


oceanearth
őstag

szaisztok!

mostmár tényleg nem tom milyen routert vegyek. max 15k-m van rá. a lényeg, hogy a notim összejkössem a gépen vezeték nélkül. nem kell nagy letöltési sebsség, csak megbízhatóság, értem ezalatt, hogy ne szakadjon. nincsenek Vb afalak csak gipszakrtonok. egy 70nmes lakást kéne beterítenie és CHELLOt(kábelnet) osztanék meg. van ilyen rputer ami nekem mefgfelel?
js és hülyebiztos legyen. tehát összedugom és menjen. na jó nem, de ne legyen nehéz beállítani. ja a notimban beépített wifi van, tehát nem PCMCIA-os kártya

(#488) emitter válasza oceanearth (#487) üzenetére


emitter
őstag

nézz körbe itt: [link]
azt amelyik megtetszik (kivéve dlink) azt vedd

vagy itt: [link]

ha kicsit többet, 17k-t tudnál rászánni, akkor én a linksys wrt54g-t ajánlanám

amúgy a többi is jó márka szvsz, ahogy az árakból látszik, a dlink és az smc a leg''gagyibb'' ha lehet ezt mondani, persze ez nem azt jelenti, h feltétlenül szívni fogsz velük

mind1ik routert uolyan nehéz/könnyű beállítani ;)

(#489) oceanearth válasza emitter (#488) üzenetére


oceanearth
őstag

értem .pedig d-linket meg smc-t néztem azt mondták a netgear és a linksys cuccok jók naon.
a canyonról mit tudtok?

mi a különbség a lynksis wrt54g és wrt54GC között, mert az 54GC csak 23ezer

köszi a segítséget

[Szerkesztve]

(#490) emitter válasza oceanearth (#489) üzenetére


emitter
őstag

13ezret akartál írni? [link]
hát az a különbség, h kisebb, szebb, de gondolom kisebb a teljesítménye is, főleg, h nincs 2 antennája, sőt egy se, mert nem tartozék, ahogy látom :D
én személyes tapasztalattal a wrt54g-t tudom ajánlani, nem bánod meg, ráadásul tudnék is segíteni bekonfigolni :C

(#491) #32577792 válasza oceanearth (#487) üzenetére


#32577792
törölt tag

nekem zyxel 334wt van, 2db asztaliés 1db notit oszt (Wifi).
nekem nagyon bejött

(#492) emitter válasza oceanearth (#489) üzenetére


emitter
őstag

ja, zyxel is jó meg netgear, asus, esetleg gigabyte
canyonnal bár nincs tapasztalatom, de nem sok jót hallottam még róla, ahogy dlinkről sem

(#493) oceanearth válasza emitter (#490) üzenetére


oceanearth
őstag

akkor majd eladok 1-2 cuccot és megevszem a LINKSYS WRT54G-t. vszínű ez lesz belőle, nagyon megtetszett ez a rpouter. meg ellég sok jót hallottam már róla. a bekonfigolásra vló ajánlat meg vissazutasíthatatlan.
majd jelentekezm ha megvettem

(#494) mope


mope
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem mint kezdő WLAN hálózat építő.

Szeretnék itthon kialakítani egy WLAN hálózatot ugy hogy van egy adsl modemem egy asztali Pc és egy laptop. Ugy lenne a hálózat kialakítva hogy lenne egy WLAN router amihez csatlakozik az adsl modem és a pc, és usb-n pedig kommunikálna a router a laptoppal. Fontos tényező hogy a pc-nek ne kelljen bekapcsolva lennie hogy a laptopon legyen net. Megoldható ?
Ha az elméletem működik (?), akkor a kérdésem az lenne hogy mit érdemes illetve mi az amit érdemes vennem.
Néztem starter kit-eket, amiben van router és usb is. Pl: Dlink DWL922 vagy USR805470 bár ez drágább jóval. nagyon maximum 16-18ezer ftból jó lenne megúszni.

Válaszokat előre is köszönöm

üdv mope

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#495) hehehehe válasza emitter (#490) üzenetére


hehehehe
tag

hi gondolkodom egy wrt54g-n mer meggyoztel hogy fasza:) nah nekem chellom van ami ugye MAC-cim alapjan azonosit be.kerdesem volna hogy a routert be tudom ugy allitani vagy tudok en valamit azzal kezdeni hogy szetosszam a netet otthon?(wireless meg utp).fogalmam sincs hogy hivjak most igy hirtelen de remelem erted mire gondolok:)ha nem akkor majd kifejtem megeccer:)legalabbis megprobalom:D elore is thx:)

(#496) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

tönkrement a min 5éves stlab routerem emiatt szeretnék uj routert

Ezek lennének fontosak:
-max 4gép felé kell csak osztania a hálót
-minnél stabilabb wlan alapkövetelmény de kábeles osztás is kell
-szeretném ha működne usbs printserverként nekeljen lemászkálnom ha nyomtatni akarok.
-firewall előny de nem alapkövetelmény

jaés 25Kn belűl szeretnék maradni ennél csak akkor adnák érte többet ha vmi nagyonübertuti!

Igazából nagyon nemlövök hozzá a témához fogalmam sincs, hogy smc, zyxel, us robotics, dlink vagymilegyen........

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#497) Noxy válasza Dare2Live (#496) üzenetére


Noxy
veterán

[link]
Most már 8 hónapja megy. Sajna usbs printserver nincs rajta. :(
Ha emellet döntenél, akkor a hozzá való kártyával használd.
Abszolut +bizható.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#498) emitter válasza Dare2Live (#496) üzenetére


emitter
őstag

asus 500wl vagy vmi ilyesmi a neve, 20k körül van, tud printservert
szvsz ár/érték aránya kitűnő
ja és tud traffic shapinget is álltólag (vagy csak a deluxe változata :F de az sem drága)

(#499) Noxy válasza emitter (#498) üzenetére


Noxy
veterán

ASUS az csak gyártson alaplapot + sok minden mást, A Netgear, + csak Wired and Wireless Networking Solutions for the Home and Business SOHO Networks, de ezt normálisat. [link] ;]



[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#500) Ja no


Ja no
aktív tag

tudnátok segíteni, hogy hol kapok AMP gyártmányú 8/8-as utp aljzatot? Olyan kellene, amit lemezbe tudok pattintani. (mint a patch szekrényekben)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.