Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Taltosparipa válasza God Vazzeg (#199) üzenetére


Taltosparipa
tag

Es frisitette a programot? Ha nem akkor azonnal.

(#202) God Vazzeg válasza Taltosparipa (#201) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem fontos neki, szerintem nem foglalkozik vele. :U

(#203) Nidál


Nidál
csendes tag

Ajánlották az smc wbr 14-g típust is. Használ valaki ilyent? Tapasztalat?
Köszi az előző hozzászólást is!:R

(#204) OddMan válasza Nidál (#203) üzenetére


OddMan
őstag

Engem is a SMCWBR14T-G típusú router érdekelne. Bővebben: link
Ez a típus támogatja a WPA2/AES titkosítást, tehát a biztonsággal nem lesz gond.
Sajnos a QoS technológiát szerintem nem támogatja. Elképzelhető, hogy valamelyik firmware frissítésben már benne lesz a QoS támogatás? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#205) OddMan


OddMan
őstag

Rengeteg routert néztem már a neten, de egyelnlőre nem találtam az alábbi paramétereknek megfelelőt.
Amiket eddig megnéztem:
- Linksys
- Asus
- SMC
- Gigabyte
- Planet
- D-Link
- MSI
- Senao
- Netgear
- Micronet

TULAJDONSÁGOK:
-ADSL/Cable router (PPPoE, PPTP)
-Wireless network WPA/WPA2 (WPA-PSK, 802.1x)
-MIMO 108Mbps (pre-N)
-4 port switch (min.) 10/100/(1000)
-DHCP
-DMZ
-QoS tomogatás
-DDNS
-SPI firewall (mindenféle állítgatási lehetőséggel)
-URL szűrés
-NAT
-RIP
-Port Forward, Port Triggering
-VPN (create IPSec VPN tunnels)
-HTTPS
-Logolás
-UPnP
-SNMP
-USB print server
-Virtual Server
-WDS (Roaming)

:U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#206) OddMan


OddMan
őstag

Planet WRT-414 típusú router-t lehet kapni Magyarországon? :U
Nem tudjátok, hogy honnan lehetne hozzá letölteni egy használati útmutatót pdf-ben? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#207) oregcsóka válasza OddMan (#206) üzenetére


oregcsóka
őstag

Bővebben: link

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#208) steve@prhw válasza oregcsóka (#207) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Ezt én is néztem, de eléggé csak PR-szöveg, semmi user's manual-szerűség nincs a környéken sem...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#209) oregcsóka válasza steve@prhw (#208) üzenetére


oregcsóka
őstag

Akkor bocsánat, én nem töltöttem le... És mindenképpen ragaszkodsz ehhez a típushoz? Én most vettem SMC WBR14-G-t 13.750-ért, és nagyon király cuccos, csak ajánlani tudom.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#210) OddMan válasza oregcsóka (#209) üzenetére


OddMan
őstag

A SMCWBR14-G és a SMCWBR14T-G között csak annyi a különbség, hogy a SMCWBR14T-G már tudja a MIMO technológiát és a WPA2 szabványt? :U
Utóbbi router kb. 5000-6000 HUF-al drágább csak. :DDD
A QoS szolgáltatás nagyon kéne még ezekbe az smc routerekbe! :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#211) OddMan válasza OddMan (#210) üzenetére


OddMan
őstag

Az előbb azt még elfelejtettem, hogy a SMCWBR14-G típusú router együtt tud működni a ZoneAlarm Pro verziójával, ami nagyobb biztonságot nyújt.
A SMCWBR14T-G típusú routerben sajnos ez a funkció nincsen benne. :(


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#212) norti


norti
addikt

Más kérdés, hogy mondjuk a ZoneAlarm Prot mennyire szeretném egy router mellett tűzfalként használni... Ha már ''Pro'' és nem az ingyenes, akkor inkább Agnitum Outpost vagy Kerio PF.

(#213) Pant


Pant
csendes tag

Velemenyeteket kernem a kovetkezo kerdesben:

Van egy ADSL-em, erre vennek egy LinkSys WRT54G routert netmegosztashoz. Ehhez a routerhez wlanon es kabelen csatlakozna 1-1 gep. Szerintetek ez a kutyu megfelel nekem a celra v. valami mas markaval/tipussal kepzeljem el a helyi halomat?

Just LoL it!

(#214) OddMan válasza Pant (#213) üzenetére


OddMan
őstag

Valószínűleg megfelel.
Nekem azért voltak gondjaim a linksysel! Régebben volt egy WRT54GS routerem, ami félnaponta kifagyogatott, viszont a vezetékes linksys-em meg már több mint fél éve megy és azzal meg semmi gond nincsen. Az lenne a legjobb, ha ki tudnád próbálni, különben kétesélyes a dolog. :P
Én mostanában az SMC cuccait nézegetem, bár arról is olvastam már jót, rosszat egyaránt. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#215) Pant válasza OddMan (#214) üzenetére


Pant
csendes tag

Koszi a valaszt!
Egyik ismerosomnek van egy LinkSys routere, es azt mondja, hogy a wlanos resze szokott neha bontani, de minden mas popec, ezert gondoltam erre a markara.
SMC routere van cimboramnak, igaz nem wlanos, de gyakran fagy, viszont nagyon felhasznalobarat. Ugyhogy marad a kozhelyes vegkovetkeztetes: minden joban van valami rossz:D

Just LoL it!

(#216) Csokika


Csokika
tag

A Linksys egy kibasz jó Router! Nekem is az van ami neked! Soha nem volt vele semmi probléma. Bezzeg a Dlink 624-el, vagy a Trendnettel!

(#217) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Milyen wireless routert vegyek sulinetben?

valamint egy ilyen router 2 téglafalon még atküldi az adatokat?

(#218) Fade_Away


Fade_Away
őstag

nekem most spec ez teccik csak ugye ehez a témakörhöz én SEMMIT sem értek:
-------------------------
KOMPONENS WLAN 41902 WLESS ROUTER 54MBIT SMC+TŰZFL+6év gar SMC WBR14G 10-BNO-01 12 890
-------------------------

....
adó vevőket külön kell venni vagy routerhez adják? ésazokat mire dugom usb? vagy pci?

rémisztő ennyire nemértek hozzá....

(#219) OddMan válasza Fade_Away (#218) üzenetére


OddMan
őstag

Most rendeltem egy SMC SMCWBR14G wireless router-t.
Ha megjön, akkor utána leírom, hogy milyen, mennyire használható és stabil a kicsike. :P

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#220) Flashback


Flashback
addikt

20.000 Ft-ért most mi a legjobb DSL AP, router vétel? Fontos hogy időtálló és stabil legyen!! Ha lehet akkor a D-Linket hagyjuk ki a mókából mert tegnap végleg letolta a nadrágot a Dlink AP-m... :(((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#221) Pant válasza Flashback (#220) üzenetére


Pant
csendes tag

En megvettem a fentebb altalam emlitett routert(LinkSys WRT54G), mukodik szepen es jol. A WLAN resze kicsit necces, mert 1 emeletet csak ugy visz at, hogy az emeleten a foldon van a router, es ha 1 szinttel lejebb a gep a foldon van gyenge a jel, de ha az asztalra rakom, akkor mar egy kozepes/jo szintet hoz a cucc. A cucc amugy 20 korul van es nagyon egyszeruen konfiguralhato.

[Szerkesztve]

Just LoL it!

(#222) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztpk. Lehet hogy nem ide vágó kérdés de felteszem.Van olyan eszköz amivel meg lehet azt oldani hogy ne szakadjon meg folyton a net? mert idegesít hogy óránként elmegy a net és nem tudok semmit se letölteni? Valamilyen jelerősítő félére gondoltam.

Original's never fit - Socket 370

(#223) BTO válasza <MZ/X> (#222) üzenetére


BTO
őstag

ne hogy mán jelerősitőt használj!!!!nem tv ez.ha bár ha akarsz jó sok pénzé van visszirányos erősitő de azzal + mégjobban elszarod az egészet.:C

semmi sem tökéletes

(#224) <MZ/X> válasza BTO (#223) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Tehát semmilyen megoldás nincs?:(

Original's never fit - Socket 370

(#225) BTO válasza <MZ/X> (#224) üzenetére


BTO
őstag

ki a szolga a netbe??

semmi sem tökéletes

(#226) Kojak


Kojak
tag

Hali!
Van egy asztali gépem és egy notebookom.Az asztalira kábellel a notebookra wireless-el akarom a netet megosztani.Milyen routert ajánlotok ami mind a kettőt tudja?Ja,és switch is legyen egyben.
Előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#227) <MZ/X> válasza BTO (#225) üzenetére


<MZ/X>
őstag

T-Online az aranyoska:Y

Original's never fit - Socket 370

(#228) dat


dat
senior tag

Sziasztok!

Olcsó 11Mbites wireless routerre lenne szükségem, kinéztem a DLINK WIRELESS ROUTER DI-514 -t, de a leírás alapján nem tud WPA-t, csak WEP-et (abba meg nem bízok).

Van valakinek ilyen cucca, vagy tud valaki valami konkrétat? Tényleg nem tud WPA-?

(#229) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Ezek közül melyiket?

Router Mercury 1 év gar! 5 520 Ft 6 900 Ft
Router E-Tech 7451 5 év gar! 5 200 Ft 6 500 Ft
Router E-Tech 7445 + USB printszerver 5 év gar! 5 999 Ft 7 499 Ft
Router Canyon CN-BR1 + USB printszerver 2 év gar! 6 320 Ft 7 900 Ft
Router D-Link DI-604 1 év gar! 6 999 Ft 8 749 Ft
Router Gigabyte GN-B40 2 év gar! 5 760 Ft 7 200 Ft
Router SMC 7004 1 év gar! 5 999 Ft 7 499 Ft

Az E-Technél az 5év gar vonzó, de erről a márkáról nem nagyon hallotam, nem tudom stabil-e, megbízható-e a tűzfala, stb.
A printszerver is jó lenne, de ha választani kell akkor inkább a megbízhatóság!
Gigabyte kapott itt már hideget-meleget, de legalább sok van belőle.

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#230) Tonyk


Tonyk
veterán

Csak hlakan jegyzem meg, hogy aki router vásárlásán töri a fejét, annak melegen javaslom, hogy SMC-t válasszon.

Supportjuk nagyon jó!!!!!
Amikor csak gondom volt a routerral (2 év alatt kétszer.) 1-2 héten belül legyártották az új firmware-t. Mostanában volt gondom a net szolgáltatómmal (tvnetwork), szóltam nekik mi a gond, 2 hét múlva jött a firmware.
Itt a prohardveren is van egy srác aki vett egy routert majd, kért új firmware-t és 10 napon belül kapta is.
A D-Linkesek meg csak szorgalmasan írkálják a leveleket, de rájuk sem b@sznak.
(Egy kolléga nagyon helyesen meg is említette, hogy nem csak terméket veszel, de supportot is!)
Aki az SMC-t választja, annak itt egy cím, amennyiben bármiylen gondja, kérdése lenne
(azért írom le, mert az smc honlapján nincs fenn: tech_support_ee kukac smc pont com).

Így egyértelműen az előző kérdésre is a válaszom az, hogy SMC 7004vbr !
:R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#231) Kojak


Kojak
tag

#226

Vki?

(#232) steve@prhw válasza Kojak (#231) üzenetére


steve@prhw
őstag

Én egy 514-es D-Linket használok lassan egy éve, gond nélkül. Gyakorlatilag az általad felsoroltakra bármelyik wlan-os rotuer alkalmas. Gondok mindegyik olcsó routerrel lehetnek, a D-Linket is sokan szidják, de a kollégámmal egyszerre vettünk 514-est, és tökéletesen működik mindkettőnknél.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#233) Eeneke


Eeneke
csendes tag

Szisztok, vettem egy conceptronic routert, mely nem igazán akar működni. Az a baj, hogy csak egy kimenete van és az egy hub-hoz kéne kapcsolni. A hub-ból pedig Lan kábelekkel kell elosztani a gépekhez. A beállításokat értem, azokat már megcsináltam, de mégsem akar működni.

''Nincs igazság. Csak én vagyok'' - Halál

(#234) sullerj válasza Tonyk (#230) üzenetére


sullerj
tag

Egy szavazat a ZyXel Prestige 324 mellett. 10000-10500 penz, nagyon baba, en is belepek a dicserok taboraba (datanetes dsl)

(#235) Almos


Almos
aktív tag

Ma vettem egy SMC WBR14T-G 4 portos wlan routert 12ezerért, eddig nagyon jól működik, 2 gép és egy laptop között osztja a netet. Olyan kérdésem lenne, hogy hol és mit kell állítanom, hogy a gépek ne csak netre tudjanak menni, hanem lássák is egymást?
Illetve a wireless-nél milyen titkosítást érdemes beállítani? WEP, WPA, WPA2? Melyik mi?

(#236) Rommel6600


Rommel6600
őstag

SMC-t kell venni, a D-Linket hanyagolni kell! Supportja=0:(

Az SMC 2hét alatt megcsinálta nekünk tvNOTworkösöknek, a spec fw-t, a d-linknek eddig 2 hónap sem volt elég, sőt, még b@sznak válaszolni is egyáltalán...:(

[Szerkesztve]

(#237) Almos válasza Almos (#235) üzenetére


Almos
aktív tag

A helyi hálós problémám már megoldódott (bár nem tudom mi volt a hiba), de a titkosításra vonatkozó kérdésem még mindig él: Érdemes/kell-e valamilyen titkosítást beállítani, jelenleg nincs semmi, csak MAC adress alapján történő szűrés.

[Szerkesztve]

(#238) Tonyk válasza Almos (#235) üzenetére


Tonyk
veterán

Router ip-je 192.168.2.1

1.gép.:
IP: 192.168.2.2
alhálózati maszk: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.2.1
Elsődleges dns kiszolgáló: 192.168.2.1

2.gép:
IP: 192.168.2.3
aláhlózati maszk: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.2.1
Elsődleges dns kiszolgáló: 192.168.2.1

Vagy amennyiben a router dhcp-je osztja az ip-ket, mindent automatikuson kell hagyni!

A gépek egy munkacsoportban legyenek, és mindkét gépen legyen azonos felhasználó azonos jelszóval.

Persze legyen telepítve a a File és nyomtatómegosztás is a protokollok között !

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#239) Tonyk


Tonyk
veterán

elkéstem...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#240) Kojak


Kojak
tag

És akkor szerintetek a kettő közül melyiket?:
-D-Link DI-514
-SMC WBR14-G

Vagy érdemes még rááldozni egy ezrest egy SMC WBR14T-G-re?

(#241) Tonyk válasza Kojak (#240) üzenetére


Tonyk
veterán

Mint ahogyan említettük is a D-Link szarik a supportra. Ha firmware gond van vele, ez életben nem kapsz újat. legalább is a belátható határidőn belül.
Az SMC 10 nap alatt javítja a problémát -he lenne esetleg- .

Tehát megéri az ezrest hogy biztos support legyen a hátad mögött!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#242) Almos válasza Kojak (#240) üzenetére


Almos
aktív tag

Én SMCWBR14-G-t akartam venni, de éppen nem volt, csak T-G, mindössze 200 Ft-ért drágábban, ~12ezerért, így elhoztam azt ;) Mivel a kártyám nem tudja kihasználni ezt a dupla sebességet, bizonyos szinten haszontalan ez a plusz opció, de ez volt raktáron, nekem meg kellett a router :D

(#243) sbazsi


sbazsi
veterán

Halihó, érekelne, milyen wifi routert vegyek?
Több gép van, és egy nyomtató.
Olyan kellene, amiben printszerver is van.

Használ valaki ilyet? Hogy működik a dolog?

(#244) sbazsi válasza sbazsi (#243) üzenetére


sbazsi
veterán

az smc cuccokról mit kell tudni?

(#245) dat válasza sbazsi (#244) üzenetére


dat
senior tag

A wlan kártyájukban nem bízok többet, de a routereikről nem hallottam rosszat.

(#246) sbazsi válasza dat (#245) üzenetére


sbazsi
veterán

miért nem?

6 év garival adják.

(#247) dat válasza sbazsi (#246) üzenetére


dat
senior tag

Azért mert linuxban gondjaim voltak vele, mivel úgy változtattak egy kártya felépítésén, hogy a típusszáma ugyanaz maradt, ezáltal a prism54 driverrel sem sikerült linuxban életre kelteni. (ndiswrapperrel ment volna, de azzal direkt nem akartam).
Egyébként maga a kártya win. alatt teljesen korrekt volt, az antennája pedig relatíve erős.

(#248) Rommel6600 válasza sbazsi (#244) üzenetére


Rommel6600
őstag

''az smc cuccokról mit kell tudni?''

Eddig nem hallottam róluk én sem rosszat! Mellesleg van supportja is, ami tőlünk *os-ötöst kapott!

Nem úgy mint a d-link

[Szerkesztve]

(#249) Almos


Almos
aktív tag

Nekem olyan problémám lenne az SMCWBR14T-G routeremmel, hogy iszonyú erősek a ledjei, éjszaka bevilágítják az egész szobát... Ez másnál is ilyen, vagy csak én fogtam ki egy turbózottat? Mert a switchnek ehhez képest nagyon jó kis szolid ledjei vannak.

(#250) MikySoft


MikySoft
tag

Nekem egy SMC2804WBR routerem van és ''szolidak a a ledjei'' nem tudom a tiednek mi lehet a baja de sztem rakd olyan helyre ahol nem világítja a szobát be.) és lesz jelerősség si :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.